NCAA eredménykövetés NCAA eredménykövetés - 1 aktív topik

Politika

46 feliratkozó

több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
nagy a baj, már a véleményvezér szerint is a kormánnyal a hunyó:
http://velemenyvezer.blog.hu/2011/12/22/bovli_lehet_hogy_tenyleg_nem_erti_a_kormany?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_22&utm_campaign=indexDiamondsHead44
Kamuznak, nem hiszem el, hogy te az imperalista mocskos nyugatiakat véditek amikor egyártelmű hogy ez az EU és Magyarország elleni támadásToca
tuti megszállta őket valami libsibolsi szabadcsapat

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Toca Minnesota Vikings 19 196 — Vikings fan
nagy a baj, már a véleményvezér szerint is a kormánnyal a hunyó:
http://velemenyvezer.blog.hu/2011/12/22/bovli_lehet_hogy_tenyleg_nem_erti_a_kormany?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_22&utm_campaign=indexDiamondsHead44
Kamuznak, nem hiszem el, hogy te az imperalista mocskos nyugatiakat véditek amikor egyártelmű hogy ez az EU és Magyarország elleni támadás
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
nagy a baj, már a véleményvezér szerint is a kormánnyal a hunyó:
http://velemenyvezer.blog.hu/2011/12/22/bovli_lehet_hogy_tenyleg_nem_erti_a_kormany?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2011_12_22&utm_campaign=index

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 846 — Saturday Night Lights
Magyarország jelenleg a megújulás elején jár, ráadásul nagy ellenszélben – mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter csütörtökön a Parlamentben, a Pro Turismo Díjak átadásán.

A miniszter szerint az egész gazdaság, az egész magyar nemzet megújulásban van: jövőre életbe lép a Széchenyi pihenőkártya, új turisztikai finanszírozási formát vezetnek be, ami több száz millió forintnyi vásárlóerőt eredményezhet, és szintén 2012-ben új turisztikai törvényt is alkotnak.

„Ez nem egy reménytelen dacos ország” – idézte a miniszter szavait az MTI. Matolcsy hozzátette: ez egy igen ígéretes, igen reményteljes, bizakodása szerint az Európai Unió egyik legreményteljesebb országa.zinedine5
Az egész kurucos mentalitással semmi bajom nem lenne, csak ugye kétfajta kuruc van: a mindig véres fejjel menekülő Thököly és az európai látókörú, stratéga Rákóczi. A kormány az előbbi.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Magyarország jelenleg a megújulás elején jár, ráadásul nagy ellenszélben – mondta Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter csütörtökön a Parlamentben, a Pro Turismo Díjak átadásán.

A miniszter szerint az egész gazdaság, az egész magyar nemzet megújulásban van: jövőre életbe lép a Széchenyi pihenőkártya, új turisztikai finanszírozási formát vezetnek be, ami több száz millió forintnyi vásárlóerőt eredményezhet, és szintén 2012-ben új turisztikai törvényt is alkotnak.

„Ez nem egy reménytelen dacos ország” – idézte a miniszter szavait az MTI. Matolcsy hozzátette: ez egy igen ígéretes, igen reményteljes, bizakodása szerint az Európai Unió egyik legreményteljesebb országa.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
A szavazók 80-90 százaléka kb.
És még örülhetsz ha csak a kétharmad szavaz a Fidesz-re.Sobri Jóska
Tegnap Havas volt a legnagyobb, azt mondja: én nem tudom, de hetek óta utazok taxival, és még egy olyan sofőrt sem fogtam ki, aki narancsos lett volna (nem szó szerint).

Akkor ők kiesnek ebből a 80-90%-ból 😀JC6
Sajna nem.
Munkám révén egy budapesti belső kerületi közmeghallgatáson voltam pár napja.
Vagyis ugye fideszes kerületvezetés, nem azok a teljesen megkeseredett, aluliskolázott emberek (elméletben), nem mélyszegénység, és a kérdéseikből, megszólalásaikból ítélve erősen nem narancssárgák.
És ettől függetlenül mégiscsak a 80-90%-ba tartozónak tűntek, politikai agyhalál.
És még csak meg se lehet ezért róni őket, egyszerűen a politikai közbeszédnek, kommunikációnak ez az értelme, így működik. Vagy elhiszed, vagy kérdezel újat, Az arra adott választ vagy elhiszed, vagy kérdezel újat. A végtelenségig.
Megkérdezik a hivatalos beszélőt (legyen kormányszóvivő), hogy : Mi a fasz lesz az IMF-el?
A válasz: Nem adjuk hazánkat a zimperialistacuclista karvalytőke martalékául, kiállunk kis országunk függetlenségéért, stb.
Ott a válasz a kérdés után, de aki érti is, hogy semmi köze nem volt, mit tud tenni?
"Kerületünkben igyekszünk minden itt lakó érdekét képviselni" - mire nem válasz ez? Mindenre jó, de teljesen semmitmondó.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
A szavazók 80-90 százaléka kb.
És még örülhetsz ha csak a kétharmad szavaz a Fidesz-re.Sobri Jóska
Tegnap Havas volt a legnagyobb, azt mondja: én nem tudom, de hetek óta utazok taxival, és még egy olyan sofőrt sem fogtam ki, aki narancsos lett volna (nem szó szerint).

Akkor ők kiesnek ebből a 80-90%-ból 😀
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
nem szégyen az 😉

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
közben a Fitch is készül leminősíteni.

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/21/dilpoma_nelkul_lehet_miniszter_nemet_laszlone/

ez meg milyen már... 😀 baszki Pista bácsi és a külügyes rokon klasszikus meséje....Amadeus91
mivel tudom hogy szereted Gyurcsányt, szólok hogy ők ugyanezt játszották el az LMP-s Schiffer apjával, hogy a PSZÁF egyik főgóréja lehessen (neki se volt megfelelő végzettsége, ezért módosították a törvényt).

Ez is, az is elég béna. Mindig is szégyen, ha a holdudvar egyes személyeire szabják a jogszabályokat.atapapa
nem jött be...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
Addig rángatták az oroszlán bajszát, ezek a gyp-sek, amíg megkapták a kib@szott háborújukat.
Mert OV látta előre december közepe után az ujabb spekulációs támadást. Most komolyan ki veszi be ezeket?zinedine5
A szavazók 80-90 százaléka kb.
És még örülhetsz ha csak a kétharmad szavaz a Fidesz-re.Sobri Jóska
Jogos.
több mint 12 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 32 036 — #NoStress
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
Addig rángatták az oroszlán bajszát, ezek a gyp-sek, amíg megkapták a kib@szott háborújukat.
Mert OV látta előre december közepe után az ujabb spekulációs támadást. Most komolyan ki veszi be ezeket?zinedine5
A szavazók 80-90 százaléka kb.
És még örülhetsz ha csak a kétharmad szavaz a Fidesz-re.

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
Addig rángatták az oroszlán bajszát, ezek a gyp-sek, amíg megkapták a kib@szott háborújukat.
Mert OV látta előre december közepe után az ujabb spekulációs támadást. Most komolyan ki veszi be ezeket?
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
közben a Fitch is készül leminősíteni.

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/21/dilpoma_nelkul_lehet_miniszter_nemet_laszlone/

ez meg milyen már... 😀 baszki Pista bácsi és a külügyes rokon klasszikus meséje....Amadeus91
mivel tudom hogy szereted Gyurcsányt, szólok hogy ők ugyanezt játszották el az LMP-s Schiffer apjával, hogy a PSZÁF egyik főgóréja lehessen (neki se volt megfelelő végzettsége, ezért módosították a törvényt).

Ez is, az is elég béna. Mindig is szégyen, ha a holdudvar egyes személyeire szabják a jogszabályokat.

több mint 12 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 678
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
közben a Fitch is készül leminősíteni.

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/12/21/dilpoma_nelkul_lehet_miniszter_nemet_laszlone/

ez meg milyen már... 😀 baszki Pista bácsi és a külügyes rokon klasszikus meséje....

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 12 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!Schleck
viszont még nincs 306 Ft az ajró és nem érte el a 251 Ft-ot a svejcifrank :rolleyes:

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 12 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Az S&P-nél is bóvliba kerültünk. Éljen!

több mint 12 éve
kzol Philadelphia Eagles 746 — Eagles fan
A kormány működését jelenleg az átlag fidesz szavazóéhoz tudnám hasonlítani, ahelyett hogy csinálna valamit a kormánytól várja a megoldást. A kormány is kb kívülről a válság eltávozásától várja ezt. Viszont egy sem hajlandó semmit sem feláldozni azért, hogy a helyzete jobbra forduljon.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
OK, akkor csak félreérthető volt

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival.atapapa
Nyilván. Az eredmény és az okok nagyon hasonlóak.

Az IMF által követelt (jól fogalmaztál, egy időben csak kértek, most már követelnek) kiigazítások azonnali politikai népszerűségvesztés okoznának. Ebből kétféleképp jöhet ki a kormány:
1. Nem hajtja végre, amit kérnek
2. Végrehajtja, de mielőbb még hivatalosan, sajtóvisszhang mellett követelik
Gyurma Pappa
Ha megállapodást köt és nem hajtja végre, az lenne a legnagyobb bukta, mert ezeket a pénzeket bizonyos időközönként lehet lehívni. Ha látják hogy semmit se csinálunk, akkor rögtön beintenek és akkor tényleg minden zuhanna.atapapa
Nyilván a megállapodás alap, most az azon kívüli világról beszélek. Ha azt megszegjük akkor egyértelmű a bukó.

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival.atapapa
Nyilván. Az eredmény és az okok nagyon hasonlóak.

Az IMF által követelt (jól fogalmaztál, egy időben csak kértek, most már követelnek) kiigazítások azonnali politikai népszerűségvesztés okoznának. Ebből kétféleképp jöhet ki a kormány:
1. Nem hajtja végre, amit kérnek
2. Végrehajtja, de mielőbb még hivatalosan, sajtóvisszhang mellett követelik
Gyurma Pappa
Ha megállapodást köt és nem hajtja végre, az lenne a legnagyobb bukta, mert ezeket a pénzeket bizonyos időközönként lehet lehívni. Ha látják hogy semmit se csinálunk, akkor rögtön beintenek és akkor tényleg minden zuhanna.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival.atapapa
Nyilván. Az eredmény és az okok nagyon hasonlóak.

Az IMF által követelt (jól fogalmaztál, egy időben csak kértek, most már követelnek) kiigazítások azonnali politikai népszerűségvesztés okoznának. Ebből kétféleképp jöhet ki a kormány:
1. Nem hajtja végre, amit kérnek
2. Végrehajtja, de mielőbb még hivatalosan, sajtóvisszhang mellett követelik
Valahol olvastam, hogy ma már nincs M.O.-n politika, csak kommunikáció. Ezzel nem értek egyet, de ha belegondolunk, akkor a fenti probléma feloldását pont ebben kell keresni: nem tudja kommunikálni egyik megoldást sem a kormány (nem csak ez, az előzők sem), ezért inkább halogat. Gyurcsányék a eü-i reformmal (jó, persze "elsöpörte" a népharag, :lol😊 cselekedtek, nem kommunikáltak (inkább szarul, mint nem), meg is lett vége. Más kérdés, ha nincs Öszöd, akkor elfogadta-e volna a nép, szvsz nem, mert a Fidesz kommunikációja szerintem Öszöd nélkül is elég erős lett volna. Bár lehet, akkor nem próbálják meg a népszavazást, nem tudom, rég volt, és politikai elemző legyen a talpán, aki megfejti...

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Az olasz viszonyok nem teljesen párhuzamosak az itthonival. Ott búcsúzóul még a régi kormány is elfogadott egy korrekt kiigazítást. Ha itthon végigvinne a kormány egy arányaiban ahhoz hasonló vágást, rögtön nem lenne szükség az IMF-re.
Maga az IMF-védőháló nem cél, hanem eszköz, és cseppet sem kizárólagos. Ha a kormány meglépné az IMF által amúgy követelt dolgokat IMF-megállapodás és IMF-pénz nélkül, kis túlzással rögtön nem lenne szükség az IMF pénzére.

Abban egyetértünk, hogy a kormány folyamatosan vár, vár és vár, miközben az örökölt problémákkal alig kezd valamit és maga is újabbakat okoz. És az, amire vár, ma távolabbinak tűnik, mint amikor hatalomra kerültek.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 14 004 — Egyéb témák lakó
hasonlótól tartok én is.
én nem voltam a MANYUP-pénzek államosításának óriási híve, de azt el tudtam fogadni, hogy összességében pozitívan lehet belőle kijönni, ha mellette a szükséges reformokat végrehajtják és az államháztartás fenntartható lesz végre.
Viszont ezek a reformok nagyjából sehol sincsenek, és előbb-utóbb az újabb és újabb kreatívan szerzett pénzek is elfogynakatapapa
Lesz IMF hitel. Ha kell kierőszakolják Orbánt távozását, lásd Olaszország. 1 éve, de még 5 hónapja sem gondolta senki, hogy az öreg unga-bunga mester lemond valaha is.

Én alapvetően az állami nyugdíj híve vagyok: egyéni számlával, államkötvényekbe őrizgessék a kis pénzemet 40 évig, mert az államkötvény arra használják, amire akarják. Aztán én majd lehetőségeim szerint, rakok félre, évi amennyit tudok, piaci alapon, igényeim szerint kockáztatva, biztosításba, aranyba, értékpapírba, akármibe. Ehhez az államnak semmi, de semmi köze. Ha nem tudok félrerakni? 40 (20) év alatt az állampapír sem rossz.

Az MNB tartalék felélése B terv. Ki akarja húzni a kormányzat a gazdasági fellendülésig. Na, az nem jövőre lesz, így lassan talán belátják, hogy az időhúzás már nem fogja megmenteni őket. Az egész MNB tartalékot nem is tudnánk elkölteni, max 100-300 mrd Ft-ot, mert egyébként az ország sebezhető lesz, és akkor szokhatjuk a 350-es eurót...

Erre a kormányra jellemző: felismeri a gondokat, de nem jól kezeli azokat. Most, hogy ez a Viktor "tévedhetetlensége", a KDNP elvi nyomása vagy a teljes legénység inkompetenciája okozza (ez utóbbi azért kétlem), nem is érdekes. Jó példa (nem csak gazdasági kérdés) az iskolák államosítása. Ez nem ördögtől való ám, ismerek csomó olyan nyugati országot, ahol állami kézben vannak az iskolák (USA, csak hogy legnagyobbat említsem, ahol a városi önkormányzatok csak max. társfinanszírozók, állami illetve szövetségi költségvetés tartja fenn az iskolákat, legjobb tudomásom szerint), védhető álláspont, hogy ez ne legyen önkormányzati feladat, mivel az önkormányzatok forráshiánya "világhírű". Az, hogy legyenek egyházi iskolák, szintén védhető álláspont, aki ilyen helyre akar menni, menjen. De az, hogy gyakorlatilag lehetetlen (illetve baromi drága) legyen magán/alapítványi iskolák fenntartani, az kissé problémás. Ráadásul ilyen szinten nem különbséget tenni iskola és iskola, település és település között... finoman szólva problémás. Mondom még egyszer: a többszintű köznevelés nem ördögtől való, sőt. Ösztöndíj programok kellenének, tehetséggondozás, tanodák az elmaradott térségekbe. Nem kötelező önkéntes munka, meg 10 tesi óra.

Ez van más kérdésekben is, sorolható jó pár. (KKV-k a legnagyobb foglalkoztatók, úgyhogy a pályázati rendszert kössük a minél több alkalmazotthoz... baromság; fizetős felsőoktatás, de legyen utólag, mert akkor nem "fáj" annyira... baromság stb.)

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 022 — #neverpunt
Na most, az államcsőd ugye, a magyar állam fizetésképtelenségét jelenti. Ez minden bizonnyal nem fog bekövetkezni (IMF hitel, MNB devizatartalék "átcsatornázása", valami majd segít). A gond inkább az, hogy az állampolgárok egy részének (a sajtó, "minden 10. család" elmélete egy kicsit erős, de kb a családok 1-2%-a) tényleg be fog állni a fizetésképtelensége, és most olyanokra gondolok, akik egyébként dolgoznak/dolgoznának.Gyurma Pappa
Értem amit írsz és nagyjából egyet is értek, de ugye sokan itt (Mo) attól félnek, hogy ez a marha nem fog belemenni a hitelbe, (mert, neki ne parancsoljanak se Brüsszelből, se Moszkvából, mert az IMF a mi bankunk stb.) akkor marad az MNB tartalék ami kb. 30-35 mrd Euró, ami jelenleg kb. 1000 milliárd Huf. Csakhogy az már nem 300-310 Ft-os Euro árfolyamnál és nem 5,83-as CDS felárnál, meg 7-8% közötti piaci hitelezésnél lesz, mert ha ebbe nem megyünk bele akkor tuti ránkborítja az országot a nyugat. (Nem beszélve arról, hogy jövő ilyenkor ugyanitt leszünk vagy még rosszab helyzetben.)
zinedine5
hasonlótól tartok én is.
én nem voltam a MANYUP-pénzek államosításának óriási híve, de azt el tudtam fogadni, hogy összességében pozitívan lehet belőle kijönni, ha mellette a szükséges reformokat végrehajtják és az államháztartás fenntartható lesz végre.
Viszont ezek a reformok nagyjából sehol sincsenek, és előbb-utóbb az újabb és újabb kreatívan szerzett pénzek is elfogynak

több mint 12 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 304 — Ajmo Vatreni
Na most, az államcsőd ugye, a magyar állam fizetésképtelenségét jelenti. Ez minden bizonnyal nem fog bekövetkezni (IMF hitel, MNB devizatartalék "átcsatornázása", valami majd segít). A gond inkább az, hogy az állampolgárok egy részének (a sajtó, "minden 10. család" elmélete egy kicsit erős, de kb a családok 1-2%-a) tényleg be fog állni a fizetésképtelensége, és most olyanokra gondolok, akik egyébként dolgoznak/dolgoznának.Gyurma Pappa
Értem amit írsz és nagyjából egyet is értek, de ugye sokan itt (Mo) attól félnek, hogy ez a marha nem fog belemenni a hitelbe, (mert, neki ne parancsoljanak se Brüsszelből, se Moszkvából, mert az IMF a mi bankunk stb.) akkor marad az MNB tartalék ami kb. 30-35 mrd Euró, ami jelenleg kb. 1000 milliárd Huf. Csakhogy az már nem 300-310 Ft-os Euro árfolyamnál és nem 5,83-as CDS felárnál, meg 7-8% közötti piaci hitelezésnél lesz, mert ha ebbe nem megyünk bele akkor tuti ránkborítja az országot a nyugat. (Nem beszélve arról, hogy jövő ilyenkor ugyanitt leszünk vagy még rosszab helyzetben.)
Azért érdekes a helyzet, mert, ha belemegyünk az IMF hitelbe, akkor viszont biztos, hogy csökken az Euro,CHF a HUF-hoz képest és a többi mutató is sokat fog javulni. Máris jobban fog kinézni a 299-cel számolt költségvetés, mondjuk 280-285 Forintos Euronál.

Szóval érthetetlen számomra, hogy egyáltalán mi a kérdés itt, vagy csak nekem teljesen egyértelmű ez a döntés?!