Politika
63 feliratkozó
több mint 7 éve
Nemtom, pedig átolvastam 2x is és most mégegyszer.Nem feltétlenül értek ezzel egyet.Az egész hozzászólásom arról szólt, hogy jó lenne - ahogy fogalmazol - "odahatni Kinának". 😊 Úgy értem tényleg.
Írtam már korábban is, hogy nem szeretem Trumpot, de pont a viselkedése miatt az USA és más is, olyanokat megtehet, ami korábban elképzelhetetlen volt. Másrészt én támogatom azt, hogy hassanak oda Kínának, mert nem jó az, ha ekkora teret engedünk nekik. Nem kell bedőlni a mézes-mázos szövegüknek vagy bármi másnak, ők a világot akarják uralni (nem mintha más nem), csak épp az az uralom nem lenne olyan hűdejó.Solymi
Mindegy, már kezdem megszokni, hogy ebbe a topicba egy auto-encryptor van beépítve, ami úgy átkódolja a postokat, hogy nem értjük meg egymást akkor se, ha ugyanazt a nyelvet beszéljük. 😀
peterk2005
Nekem nem ez jött le hanem az, hogy az amit most csinál az nem fog jót tenni az USA IT szektorának ami közvetetten a nyugati gazdaságnak se fog jót tenni, szóval eleve bukott az ügy és hülyeség.
Az tény, hogy lesz visszaesés, de inkább az legyen mint egy Kína uralom.
több mint 7 éve
Én is ezt mondanám ha nem a dk kapott volna közel 600 ezer szavazatotLmpt a törzs szavazói büntettek meg, tavaly 11% Bp-en most 3. Viszont aggodalomra ad okot h a momentum is itt nyerte meg magát (17%), vidéken meg nem tényezők, kérdés h lesznekemegérdemlik.
csebi
Amadeus
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
A szavazók 70%ának orbán vagy gyurcsány kell. Csodálatos, sikerre ítélt nemzet...
http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
„nem dolgozunk együtt olyanokkal, akik tönkre akarják tenni Európát.”hvg.hu/vilag
hvg.hu/vilag/20190527_Weber_meguzente_az_Europai_Neppart_megvan_a_Fidesz_nelkul_is?s=hk
/20190527_Weber_meguzente_az_Europai_Neppart_megvan_a_Fidesz_nelkul_is?s=hk
Szerkesztette: ozibozi
több mint 7 éve
Az este kedvenc mondata: “Tóth Bertalan nem megy ki Brüsszelbe, csak húzta az MSZP listáját.”Lehet jobban járnak, ha inkább tolja.
több mint 7 éve
elnézve, hogy milyen trógereket emelnek fel a XXI. századi pártok - Salvini,A twitter/facebook demokrácia következménye. Picit aggasztó, mert néhány ilyen hülye még, és simán pofán verhetik együtt a nyugatot gazdaságilag is. Sose gondoltam volna, hogy a nagy multikra egyszer úgy gondolhatok majd, mint az egyetlenek akik esetleg megfékezhetik a megválasztott ökröket, de ha így folytatódik, eljöhet az ideje. 😀Puzsér(majdnem), LePenn, Strache - szerintem maradjunk az elitnél. Orbán ezekhez képest egy komolyan vehető ember. Pedig én aztán nem vagyok a rajongója.
Amadeus


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Szerinted a közös lista mi, ha nem az 1v1-re törekvés? Páran pofázzák már 2013 óta. Gyurcsány szerintem off, Dobrev Klára lesz 2022-ben. Szemmel láthatóan jobban megy, mint a férje.Jó.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
Nem zavar.
Szerinted mikor jön rá valaki okos ellenzéki, hogy csak 1 vs. 1 -ben érdemes indulni, és lehet nyerni?
És szerinted is Gyurcsány lesz ez, hogy még veletlenül se nyerhessen?
Sobri Jóska
elnézve, hogy milyen trógereket emelnek fel a XXI. századi pártok - Salvini,Egyrészről ez igaz, másrészről meg van egy leválthatatlan elit.legitimáció, meg ilyenek.A folyamatos nagykoalíciók mondjuk ott is kérdésessé teszik a választások jelentőségét.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
Kampman
Amadeus
Kampman
több mint 7 éve
Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Ezek olyan igazságok, mint az, hogy egy olyan idiótát, mint Trump lehetetlen elnőkké választatni az USA-ban. Oszt lám.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Az én környezetemben a volt jobbikosok fele MSZP-s volt, "balról" érkezett a Jobbikhoz. Feri miatt, ő távolította el az MSZP-től őket. Most ezek nagyobb része a DK-ra szavazott. Arra a Ferire aki miatt 10 éve otthagyták az MSZP-t. 😀
Most röhögjek rajtuk? Mennyire voltam náluk kevésbé vicces, amikor a '90-es években szadesz szavazó voltam? Vagy utána 2 alkalommal is Fidesz szavazó? Vagy ha ma szavaztam volna, kire szavazva lettem nem lettem volna "nem vicces"? 😊
Szóval ezeket az okoskodásokat ki lehet dobni az ablakon. Rövid távon, 1-1 választáson igazak lehetnek, de nem általános igazságok. Ferire vonatkozóan sem. Volt idő amikor az volt, talán még ma is az bizonyos mértékig, de hogy 2-3 év múlva is az lesz-e, azt lehetetlen megmondani. A környezetemben teljesen random, hogy kinek milyen a pártszimpátiája és milyen az életmódja, életszemlélete. Hogy neveli a gyermekeit, milyen kultúrát fogyaszt, stb. Azaz a tényleges ideológiai, értékrendi hovatartozása és a pártszimpátiája tök random. Mert a választás manapság nem értékrendi választás, hanem egy valóságshow kiszavazóshow-ja. Véresen komolyan vett idiótaságok alapján szavazunk. Legalábbis a többségünk.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Egyrészről ez igaz, másrészről meg van egy leválthatatlan elit.legitimáció, meg ilyenek.A folyamatos nagykoalíciók mondjuk ott is kérdésessé teszik a választások jelentőségét.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
Kampman
Amadeus
több mint 7 éve
Vagyis bullshit.legitimáció, meg ilyenek.A folyamatos nagykoalíciók mondjuk ott is kérdésessé teszik a választások jelentőségét.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
Kampman
Amadeus
több mint 7 éve
legitimáció, meg ilyenek.A folyamatos nagykoalíciók mondjuk ott is kérdésessé teszik a választások jelentőségét.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
Kampman
több mint 7 éve
Jó.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
Nem zavar.
Szerinted mikor jön rá valaki okos ellenzéki, hogy csak 1 vs. 1 -ben érdemes indulni, és lehet nyerni?
És szerinted is Gyurcsány lesz ez, hogy még veletlenül se nyerhessen?
több mint 7 éve
A folyamatos nagykoalíciók mondjuk ott is kérdésessé teszik a választások jelentőségét.Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
Amadeus
több mint 7 éve
Lmpt a törzs szavazói büntettek meg, tavaly 11% Bp-en most 3. Viszont aggodalomra ad okot h a momentum is itt nyerte meg magát (17%), vidéken meg nem tényezők, kérdés h lesznekemegérdemlik.
csebi
több mint 7 éve
Németországban nem kétpártrendszerre szabott választási törvény van, ne zavarjon.USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
Sobri Jóska
több mint 7 éve
Lmpt a törzs szavazói büntettek meg, tavaly 11% Bp-en most 3. Viszont aggodalomra ad okot h a momentum is itt nyerte meg magát (17%), vidéken meg nem tényezők, kérdés h leszneke
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
Ez a sajátos angol irónia, csak te nem érted. Farage a fantasztikus európai karrierje végére megkapja azt a többséget, amire mindig is vágyott és amivel most már semmit nem ér.444.hu/2019/05/26/nigel-farage-brexit-partja-vezet-nagy-britanniabanHülye angolok, angol hülyék... hová mentek hülyék?
Jóóóóóóóó. 😀 😀
Vrij6
Igor
több mint 7 éve
444.hu/2019/05/26/nigel-farage-brexit-partja-vezet-nagy-britanniabanHülye angolok, angol hülyék... hová mentek hülyék?
Jóóóóóóóó. 😀 😀
Vrij6
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Vagyis kuka.Megéltem már 1-2 kormányt.Bírnám ezt a Momentumot, egész használhatóak lennének, csak az a fránya melegházasság, na azzal nagyon mellélőttek...Vagyis kuka.
Így a szavazatomat a kutyák kapták 😀
O1G
Ügyi vagy.
Sobri Jóska
Családpolitika oké. Tudom, tudom...
Keresztény értékek úgy ahogy oké...
Csak a kicseszett lopás ne lenne hallod. 8 év alatt többet loptak, mint az összes párt 90-től együttvéve. Az uniós támogatások 90%-kát és az államháztartás 70%-át.
Tudod mennyi pénzt?
Ezermilliárdok.
A kutyák legalaább poént csinálnak az egészből. Rájuk nyogodt szívvel adom le.
O1G
Ezzel az erővel írd egy cetlire, dobd a szemetesbe, és még azt a felesleges félórát is megspórolod, amit így kidobtál az ablakon.
több mint 7 éve
Feri egész józan, pedig ott áll mellette a faszi a kígyós beszédéből, sajnálom, kihagyott ziccer
több mint 7 éve
USA, Anglia, Németország... micsoda antidemokráciák.Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
Amadeus
több mint 7 éve
Megéltem már 1-2 kormányt.Bírnám ezt a Momentumot, egész használhatóak lennének, csak az a fránya melegházasság, na azzal nagyon mellélőttek...Vagyis kuka.
Így a szavazatomat a kutyák kapták 😀
O1G
Ügyi vagy.
Sobri Jóska
Családpolitika oké. Tudom, tudom...
Keresztény értékek úgy ahogy oké...
Csak a kicseszett lopás ne lenne hallod. 8 év alatt többet loptak, mint az összes párt 90-től együttvéve. Az uniós támogatások 90%-kát és az államháztartás 70%-át.
Tudod mennyi pénzt?
Ezermilliárdok.
A kutyák legalaább poént csinálnak az egészből. Rájuk nyogodt szívvel adom le.
Szerkesztette: JC6 (Mr. Miele)
több mint 7 éve
Tehát mindenhol a Fidesz a legszimpibb.Jó reggelt. Ezért nem jó, ha kétpártrendszerű választási törvényt oktrojál a néppárt a többpártrendszerű magyar társadalomra. Mindig az 1db néppárt nyer.
Attól, hogy az összes többi párt együttesen több embernek jön be, attól még jobbikos nem fog szocira szavazni, és viszont.
Franciaországban huszegynéhány százaléknyi szavazattal lehet győzni (Le Penék), de egy kétszereplős (elnök)választást sose fog Le Pen megnyerni, mert ott a “másikra” mindig összeszavaz mindenki.
Ha az ogy.-i választáson is csak egy lenne egy fideszes ellen, akkor nyerhetne., talán.
Így kizárt.
Márpedig amíg Gyurcsány van, addig legalább 2 mindig lesz Orbán ellen.
Ha valaminek, akkor a DK eredményének maradéktalanul örülhet Orbán.
Sobri Jóska
Demokrácia.
több mint 7 éve
Bírnám ezt a Momentumot, egész használhatóak lennének, csak az a fránya melegházasság, na azzal nagyon mellélőttek...Vagyis kuka.
Így a szavazatomat a kutyák kapták 😀
O1G
Ügyi vagy.