Politika
63 feliratkozó
több mint 7 éve
dawyd728
4 268
Hurrá. Feri újra ringben.Lépésről lépésre haladunk a teljes kilátástalanság felé.
több mint 7 éve
Nem tudok sok mindent a mai adatokról, de mégis... 🤣 Hogyan tudunk ennyire hülyék lenni? DK komolyan? Az kemény. Egy kétfarkú komolyabb párt. Pedig a kétfarkú és a komoly szavak egy mondatban. 🤭🤭 Meredek emberek mellett sétálok el nap mint nap úgy érzem. Azt hittem az óriási fidi fölénnyel kimerül a mai hülyeséglista, de felül tudtuk múlni. No, egyedi egy nép a magyar az biztos.
több mint 7 éve
444.hu/2019/05/26/nigel-farage-brexit-partja-vezet-nagy-britanniabanJóóóóóóóó. 😀 😀
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Az ország nevében kikérem magamnak...1,5 milla (-a szerb és ukrán szavazatok) szavazója volt a fidesznek most, és azzal lett 53....ez Fletóékkal 2,1 millió kbGyurcsányék mennybe mennek. Az ország 70%-a Orbán - Ferenc hívő. Ez a kemény. 2019-ben.Én elmentem, lesz ami lesz. A Fidesznél bármi jobb, de úgyis ők nyernek (nagyot), mert meg 10 év múlva is a migrikkel visznek mindent, amikor az emberek 80%-a meg élőben nem látott olyat...úgyhogy csak röhögök egyet az egészen...kapják beÉn azon leszek ki ha Gyurcsánynéék tényleg ennyi szavazatot húznak be.
Klaci79
csebi
Amadeus
több mint 7 éve
Gyurcsányék mennybe mennek. Az ország 70%-a Orbán - Ferenc hívő. Ez a kemény. 2019-ben.Én elmentem, lesz ami lesz. A Fidesznél bármi jobb, de úgyis ők nyernek (nagyot), mert meg 10 év múlva is a migrikkel visznek mindent, amikor az emberek 80%-a meg élőben nem látott olyat...úgyhogy csak röhögök egyet az egészen...kapják beÉn azon leszek ki ha Gyurcsánynéék tényleg ennyi szavazatot húznak be.
Klaci79
csebi
több mint 7 éve
azért a fidesz sem lehet maradéktalanul boldog....úgy tűnik most, hogy elég sima többsége lesz a jelenlegi mainstram EP-nek...mondjuk most kiegészülnek a néppártiak és a szocialisták a liberálisokkal és a zöldekkel esetleg...lassan pedig készülhet OVI Salvini seggét nyalni némi európai pozícióért
több mint 7 éve
DK? Most komolyan? Ez szomorúbb, mint a fidesz-fölény, mert azt vártam.A Fidesz duplán örül ma este 😊
Szokol
több mint 7 éve
DK? Most komolyan? Ez szomorúbb, mint a fidesz-fölény, mert azt vártam.
több mint 7 éve
444.hu/2019/05/26/a-fideszre-szavaztam-nem-arra-kellett-volnanyomasztó
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 7 éve
Nem szeretem Fletót, de annyi azért elmondható, hogy legalább azt csinálták, ami egy politikai pártnak a dolga választás idejében: kampányoltak...a momentummal együtt, teszem hozzá...a cocikat csak az arckönyvben lehetett látni, az lmp-t még ott se nagyon...de a dk kitelepült itt vidéken is...pedig a poros, paraszt kis városkámban, nem sokan beszélgettek velük...itt az van amit az atya mond...mert az Isten szavaÉn elmentem, lesz ami lesz. A Fidesznél bármi jobb, de úgyis ők nyernek (nagyot), mert meg 10 év múlva is a migrikkel visznek mindent, amikor az emberek 80%-a meg élőben nem látott olyat...úgyhogy csak röhögök egyet az egészen...kapják beÉn azon leszek ki ha Gyurcsánynéék tényleg ennyi szavazatot húznak be.
Klaci79
csebi
Szerkesztette: Klaci79
több mint 7 éve
G Fodor is elég érdekesen néz ki, kb mint egy szorulásos Féregfark...Elcsiptem, olyan, mint Paudics Bela kicsit fiatalabb kiadasban. Felelmetes..mi lett vele?Egyik választási műsor kiábrándítóbb, mint a másik. Undorító az egész.palik elképesztő fejéről nem vagyunk képesek elkapcsolni a tévét, alig várjuk már hogy vége legyen a függetlenség napja 2-nek
Kampman
r.baggio
ZoliMP
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
Én elmentem, lesz ami lesz. A Fidesznél bármi jobb, de úgyis ők nyernek (nagyot), mert meg 10 év múlva is a migrikkel visznek mindent, amikor az emberek 80%-a meg élőben nem látott olyat...úgyhogy csak röhögök egyet az egészen...kapják beÉn azon leszek ki ha Gyurcsánynéék tényleg ennyi szavazatot húznak be.
Klaci79
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 7 éve
YoungZeeZee
9 845
Elcsiptem, olyan, mint Paudics Bela kicsit fiatalabb kiadasban. Felelmetes..mi lett vele?Egyik választási műsor kiábrándítóbb, mint a másik. Undorító az egész.palik elképesztő fejéről nem vagyunk képesek elkapcsolni a tévét, alig várjuk már hogy vége legyen a függetlenség napja 2-nek
Kampman
r.baggio
több mint 7 éve
Egyik választási műsor kiábrándítóbb, mint a másik. Undorító az egész.palik elképesztő fejéről nem vagyunk képesek elkapcsolni a tévét, alig várjuk már hogy vége legyen a függetlenség napja 2-nek
Kampman

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Egyik választási műsor kiábrándítóbb, mint a másik. Undorító az egész.Hát nem egy PO eredménykövető az tuti.
Kampman
P-A-N-I-C
LaFleurt a kávé!
több mint 7 éve
Egyik választási műsor kiábrándítóbb, mint a másik. Undorító az egész.
több mint 7 éve
Én elmentem, lesz ami lesz. A Fidesznél bármi jobb, de úgyis ők nyernek (nagyot), mert meg 10 év múlva is a migrikkel visznek mindent, amikor az emberek 80%-a meg élőben nem látott olyat...úgyhogy csak röhögök egyet az egészen...kapják be
több mint 7 éve
Latom mindenkit lazba hoz eddig a valasztas. Mondom ezt en, aki inkabb videkre lement eskuvore, es nem jelentkezett at. 😀Én inkább kijöttem Brüsszelbe... A főterén az asszonyra már ráhozták a frászt a rohamozó rendőrök amíg én gofriért mentem. Ez tényleg veszélyes 😀
Vrij6
több mint 7 éve
Nem feltétlenül értek ezzel egyet.Bármennyire is groteszk, de ez van, a dilettantizmus ellen ott is nehéz fellépni, ha elég magasról jön...Azért ez már egy durvább lépés a farokméregetésben...Ő az USA elnöke.
Kíváncsi lennék a sárgahajú mivel tudta sarokba szorítani a Google-t
hvg.hu/tudomany/20190519_huawei_android_google_korlatozas_play_aruhaz_gmail?fbclid=IwAR2HHXQdpCaFt5IhSse_N3q1fYV4qt_Ct9qkcxc8Bu3fb8LmjHf4EOIQIHE
flzoli
Sobri Jóska
Egyébként Trump ezt nyilatkozta a minap: "Huawei is something, that's very dangerous", from a security standpoint - Trump told reporters thursday. "However, if we made a deal, I can imagine Huawei being included in some form of, some part of trade deal".
Szóval, lefordítva magyarra: "a kokain nagyon veszélyes cucc, de ha megfelelően jó üzletet köthetünk, akkor megoldható, hogy forgalmazzuk". Az ember nem tudja, hogy sírjon vagy röhögjön inkább. 😀
Egyébként halálra van ítélve az ügy. Sajnos Trump csak ezen a nyelven ért. Ez a proaktív, erőfölény elvén működő gazdaságpolitika legfeljebb Oroszország ellen hatékony, amelyik szintén csak ezt a nyelvet érti (és elég pici is ahhoz, hogy hatni lehessen rá). De Japán ellen már 40 éve sem volt hatékony, Kína ellen - amelyik Japánnál is 1 nagyságrenddel nagyobb, ráadásul az amerikai adósság jelentős részét birtokolja - teljesen hatástalan lesz. Akkor az amerikai autóipar ment rá a történetre, amelyik akkor amikor így reagált az amerikai politika, még a világ vezetője volt. Mára pedig regionálissá redukálódott, az észak-amerikai kontinensen kívül folyamatos visszavonulóban van (a GM ugye 2 éve vonult ki Európából is, mert már itt sem versenyképes). Erre most az amerikai IT szektor mehet rá, ami azért aggasztóbb, mint az autóipar, mert az autóiparban Európának komoly pozíciói voltak, az IT szektorra viszont ez sokkal kevésbé igaz, és a világot ma az IT szektor mozgatja. Ha itt eltűnik az amerikai dominancia, azzal a komplett nyugati dominancia is eltűnhet, ami nekünk is nagyon-nagyon rossz lehet.
Jó lenne, ha Trump hatása annyi lenne a világra, hogy röhögünk pár évig a meme-ken, de sajna nem annyi. Az egy dolog, hogy mit csinál az adórendszerükkel, egészségügyi rendszerükkel. Egyrészt az USA kibírja, másrészt az ő dolguk. De sajnos a környezetvédelemmel kapcsolatos dilettantizmus már nem csak USA belügy, ez a globális gazdasági térben való "egynyelvűség" pedig még nagyobb veszély, mert Európa jelenleg egy nyelven sem tud. Vagy Trump helyett kellene jönnie egy idősebb Bushnak, vagy Európának ki kéne verekedni magát ebből a sehova se vivő "helyi érdekű kisvasút" mentalitású kakofóniából, különben tálcán fogjuk átnyújtani a világot a keletnek...
peterk2005
Írtam már korábban is, hogy nem szeretem Trumpot, de pont a viselkedése miatt az USA és más is, olyanokat megtehet, ami korábban elképzelhetetlen volt.
Másrészt én támogatom azt, hogy hassanak oda Kínának, mert nem jó az, ha ekkora teret engedünk nekik.
Nem kell bedőlni a mézes-mázos szövegüknek vagy bármi másnak, ők a világot akarják uralni (nem mintha más nem), csak épp az az uralom nem lenne olyan hűdejó.
Olvashatjuk, hogy mi megy ott, ne gondoljuk azt, hogy ott ahol ráhatásuk van a dolgokra (helló pireuszi kikötő, helló Budapest-Belgrád vasútvonal), nem fogják szépen lassan ellenőrzésük alá vonni azokat a területeket és úgy befolyásolni azokat a cégeket és országokat ahogy nekik jó legyen.
Amúgy meg az egész EU-ban ők adják a telekommunikációs hálózatot, szóval ez se olyan szívderítő.
Kb. mintha az oroszok kezében lenne az egész.
Lehet, hogy az amerikai ipar és gazdaság megszívja ezt a dolgot, ahogy globálisan más is, viszont segít abban, hogy átdefiniálja az ottani gazdaságot és esetlegesen szövetséges országokba telepítsenek át gyártásokat.
Meg mintha Kína is szívélyes tagja lenne a nyitott piacgazdaságnak és beengedne mindenkit az országba...ja, nem.
Szóval én úgy vagyok vele, hogy addig csináljuk meg ezeket a dolgokat amíg nem késő, Trump ide vagy oda.
több mint 7 éve
A csirke az sig, a kutya az avatar. Az avatar az profilkep. De ertem, mit akarsz mondani, igazad van abban, hogy Kampman egy csirke.12 éve kutyás avatarom van ezen a fórumon, nem volt kérdés, hogy kire szavazokNem csirkés ? 🤔😃
Kampman
Rózsa Sándor (betyár)
Szerkesztette: Stez
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
12 éve kutyás avatarom van ezen a fórumon, nem volt kérdés, hogy kire szavazokNem csirkés ? 🤔😃
Kampman
több mint 7 éve
VanillaSky
1 696
12 éve kutyás avatarom van ezen a fórumon, nem volt kérdés, hogy kire szavazokNem volt olyan nagy titok, hogy a fideszre.
Kampman
"Száz ismétlés, heti három éjszaka, négy éven keresztül gondolta Bernard Marx, a hipnopédiaspecialista. Hatvankétezer-négyszáz ismétlés, és az állítás igazsággá válik. Idióták!"
több mint 7 éve
na voltam szavazni, most már alig várom a tv2 műsorát Palik-kal.Remélem be lehet majd telefonálni a műsorba, és újság-előfizetést vagy szolárium-bérletet is lehet majd nyerni.
több mint 7 éve
Ez az első választás amit kihagyok, 2010ben voksoltam először. Annyira elegem van az egészből, hogy sajnálom az időt rá, amíg elmegyek az urnáig, másrészt 18’ óta megkérdőjelezem az értelmét is annak, hogy elmenjek. Orbán hatalma nem ezen múlik, az NVB működése pedig nem transzparens.Latom mindenkit lazba hoz eddig a valasztas. Mondom ezt en, aki inkabb videkre lement eskuvore, es nem jelentkezett at. 😀Aztan meg megy a rinyalas, hogy szeretett vezerunk megint hulyere ver mindenkit. O mozgositani tudja a bazisat, aki meg nincsen erte oda, az nem megy ellene szavazni, hanem baszik az egeszre. Majd a vegen pedig pont ok sirjak tele a vilagot, hogy itt minden szar.
Vrij6
Stez
Megtörtént velem a legrosszabb, ami egy demokráciában élô - élni akaró - polgárral meg tud; nem hiszek benne, hogy nálunk jelenleg működik.