Politika
68 feliratkozó
több mint 8 éve
szavaztál volna az mszp-re, s lett volna füved hétvégére... | kap egy csokis kekszet, aki megmondja, honnan idéztem |Rózsaszín Pitbull?
Amadeus
"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 8 éve
szavaztál volna az mszp-re, s lett volna füved hétvégére... | kap egy csokis kekszet, aki megmondja, honnan idéztem |Én az első választásomkor 10 nappal múltam el 18 éves. Akkor azért szavaztam az FKGP-re, mert otthon sokat kellett a kertben dolgoznom (fűnyírás, gyomszedés, stb), ami baromira idegesített, így a szomszéd ember (faterom gyerekkori haverja) heccből elnevezett kisgazdának, hogy még jobban idegesítsen. Így heccből szavaztam a kisgazdákra! 😊Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
dawyd728
Bruce
több mint 8 éve
hát én ugye "otthon" voltam az ünnepekkor, beszélgettem is anyámmal.azt tudni kell, hogy tanár (még mielőtt), ráadásul egyházi iskolában tanít (de nem saját felekezeti hovatartozás szerint).
ugye az oktatásba Rózsika páros lábbal szállt bele, ráadásul anyámat arra kötelezték volna, hogy pár évvel nyugdíj előtt, 30+ pályán eltöltött év után portfóliózgasson meg menjen le kutyába, hogy megkapja azt a pénzt, amit a pályakezdő, más lehetőség híján tanárként elhelyezkedő kollégái kapnak (de ezt nem volt hajlandó megcsinálni).
másik vetülete a dolognak, hogy soha nem értett egyet az iskola vezetésével (helyi felekezet főmuftija és családja), akik nemcsak hogy évek óta mindig elmondják, hogy Vityára kell szavazni, de legalább jól megtollasodtak az iskolai (=egyházi) kasszából csurranó-cseppenő forintok (forintezrek, százezrek, esetleg milliók) által, és ennek rendre be is számol nekünk.
szóval beszélgetünk, gondoltam ez minimum két - őt erősen és érzékenyen érintő - olyan pont, ami miatt esetleg nem a kurzusra szavaz.
mondta, hogy hát igen, érzi, hogy el kell menni szavazni.
mondom igen, el kell menni.
erre mondja, hogy ő nem akar migránsokat.
na erre rebootolni kellett az agyamnak, mert nem tudtam összerakni.
másnap mentünk nagyanyámért, látunk egy migráncsos posztert, mondom neki hogy nem értem, miért gondolja bárki is, hogy a migráncsok pont ide akarnának jönni, amikor ebből a pöcegödörből mindenki lelépni akar. reakció nuku.
mondja, hogy ő egyik ellenzéki ME-jelöltben sem bízik.
mondom erre, hogy mert aztán Viktorban pont meg lehet bízni...
kérdezi, hogy de akkor mégis miért kellene leváltani viktort.
mondom, pölö mert lopnak.
de hát mindenki lop, azok is loptak, akik le akarják váltani.
mondom, de nem ilyen mértékben. és hát nem is verték szét a demokratikus intézményeket, sőt ezt akarják visszaállítani.
mondja, hogy de hát az ellenzéknek nem látja a céljait.
mondom neki az az ellenzék célja, hogy visszaállítsák azt, amit Vityáék szétbasztak, hogy ha az országnak el kell mozdulnia valamerre, akkor az inkább a a nyugati típusú demokráciák felé mozduljunk el, mintsem a balkáni viszonyok meg az újabb Kádár-rendszer felé. na erre nem tudott mit mondani.
de azért abban biztos vagyok, hogy elmegy szavazni.
és azzal vigasztalom magam, hogy ez még belefér, mert attól még helyesírást meg rímeket meg ilyesmit még tud tanítani. de azért egy kicsit fáj.
több mint 8 éve
nem-e? A radikális tábor régóta beáll Orbán - jelenleg xenofób - érdekpolitikája mögé. Novák alapból hülye, Morvai pedig nagyon akar magának már egy AB bírói tisztet.Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. AmadeusMondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
Sobri Jóska
több mint 8 éve
Alapesetben ez így van, apámnak nem is mondom meg kire szavazzon, (listán nem is arra fog amire én) de ezesetben nem értékrend különbségekről volt szó, mert nagyjából otthon nálunk midnenkinek hasonló az értékrendje, egyszerűen a tájékozottság hiányáról, illetve az MTVA és TV2 propaganda túlfogyasztásáról.eaglesmcnabbAz én apám röghöz kötött MSZP szavazó. Ha piros hó hullana se lehetne lebeszélni őt róla. Tudja rólam, hogy valamikori fideszes, majd szadeszos, majd 1994 óta száll a madár amerre éppen jobbnak látja vagyok. És azt is, hogy Jobbik és MSZP felé sose fogok szállni. 😊 Egyszer megkérdezte, hogy miért szavazok arra akire. Mondtam neki, hogy mondjon egy olyan fajsúlyos társadalmi ügyet, amiben markánsan eltér a kettőnk véleménye. Mindegy mi. Oktatás, gazdaságpolitika (azon belül bármi), egészségpolitika, stb. Olyant mondjon, amit nem az MSZP-től vagy a Fidesztől hallott, hanem amit maga jónak gondol. Amiről tanult, utána olvasott (nem mtv1-en, hanem szakkönyvekben, utánatúrt az interneten, stb.). Mittudomén abortusz, halálbüntetés, nyugdíjrendszer, energiapolitika, bármi.
Egyet nem tudott mondani. Ami nem "fentről jött", nem volt "irányelv", abban tökéletesen egyezett a véleményünk. Ami nem olyan őrült meglepetés, mert végülis az apám, az ő családjában nőttem fel. Hogyan vetődtünk mégis ennyire szét, miért szavazunk másra? Kilencven százalékban azért, amiért neki VV Mónika szimpatikus nekem meg VV Erika.
A pártszavazás sokkal nagyobb mértékben szimpátia szavazás, egy reality beszavazó show, mint valódi értékválasztás. Egyrészt tökéletesen passzolót nem is lehet, hiszen ahhoz szűk az ajánlat. De nem ez a fő ok, hanem a hozzáállásunk. Egyszerűen a szimpátiánk győz a józan eszünk felett. Tegye fel a kezét, aki kitöltötte a napokban linkelt teszt oldalt, és az a párt jött neki ki, akire szavazni akar. Állítom ötből ha egy ilyen akad. 😊
(Ez a teszt mondjuk nagyon egyszerű, jöhet ki kisebb eltéréssel más párt is, de alapvetően igaz amit mondani akarok: ha mindenkivel kitöltetnénk egy alapos személyiségtesztet, és szembesítenénk vele, hogy azt valójában melyik pártban találja meg a leginkább, az emberek fele saját magával is vitába szállna. Elhessegetné. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.na nekem ilyen problémám nem volt, mert én fél évvel az ogy választás után töltöttem be a tizennyolcat - úgyhogy még az azévi önkormányzati választásokról is pont lemaradtam
dawyd728
több mint 8 éve
Én az első választásomkor 10 nappal múltam el 18 éves. Akkor azért szavaztam az FKGP-re, mert otthon sokat kellett a kertben dolgoznom (fűnyírás, gyomszedés, stb), ami baromira idegesített, így a szomszéd ember (faterom gyerekkori haverja) heccből elnevezett kisgazdának, hogy még jobban idegesítsen. Így heccből szavaztam a kisgazdákra! 😊Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
dawyd728
több mint 8 éve
dawyd728
4 265
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
több mint 8 éve
alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunkAlapesetben ez így van, apámnak nem is mondom meg kire szavazzon, (listán nem is arra fog amire én) de ezesetben nem értékrend különbségekről volt szó, mert nagyjából otthon nálunk midnenkinek hasonló az értékrendje, egyszerűen a tájékozottság hiányáról, illetve az MTVA és TV2 propaganda túlfogyasztásáról.
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni
lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
További probléma, hogy a Fideszhez nem tartozik program, tehát arra nehéz lenne szavazni, kivéve persze ha a Stop Soros, Stop migránsok annak számít.
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de aNe értsd félre, csak azt beszéltem meg vele nagyvonalakban, hogy a Fidesznek és kormánymédiának ne dőljön be és olvasson megfelelő oldalakat. Igazából nem a tutit mondtam meg neki, csak az irányt próbáltam belőni, szavazni oda szavaz, ahová akar 😛
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni
alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni
lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Erről eszembe jutott, hogy sokak számára meglepő módon Putyin támogatottsága a 18-24 év közötti korosztályban a legmagasabb.Putint bizonyos facebook oldalak és közösségi felületek (slavorum, squatting slavs, slav memes stb. mémoldalak) próbálják jófejnek és viccesnek feltüntetni, csomó mém születik belőle. Ezért lehet számukra menő, divatos és emberközeli Putin. Aztán lehet, ez csak egy buta teória.
Amador
több mint 8 éve
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de aAlapban tök igazad van, csak azzal, hogy az emberek nagy része pártpropagandát kap (m1, tv2, helyi lapok), így nem biztos, hogy valós képet kap a világról.
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni
alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni
lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
több mint 8 éve
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de a - meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni
alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni
lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
The Stronger you become, the Weaker you really are.
I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
WillisErről eszembe jutott, hogy sokak számára meglepő módon Putyin támogatottsága a 18-24 év közötti korosztályban a legmagasabb.
több mint 8 éve
Mi meg mondtuk apámmal öreganyámnak hogy kurvára nem a FIDESZ-re kéne szavazni, de ő rájuk szavaz, mert tőlük kapja a nyugdíját (WTF), meg különben is ide hova jön a sok migráns...Minap a hamarosan ...Fiatalok könnyen befolyásolhatók...
Willis
Unokaöcsém most lett 18, (ahogy szerintem sok 18 éves ő sem tudja kire mire miért) a nagyanyja múltkor annyit mondott neki (nekünk), hogy azt ugye tudjátok, hogy a Fideszre KELL szavazni! Ennyi volt az oktatás részéről 😀
NB2
A fiatalok körében van a legkevesebb fideszes amúgy, és a legtöbb jobbikos, csakhát az elöregedő társadalomban belőlük van a kevesebb.
Tesóm osztályában viszont (a nyócker közepén) mindenki utálja a fideszt (nyilván az osztályfőnök mentalitása átragadt a diákokra :d)
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 8 éve
Minap a hamarosan ...Fiatalok könnyen befolyásolhatók...
Willis
Unokaöcsém most lett 18, (ahogy szerintem sok 18 éves ő sem tudja kire mire miért) a nagyanyja múltkor annyit mondott neki (nekünk), hogy azt ugye tudjátok, hogy a Fideszre KELL szavazni! Ennyi volt az oktatás részéről 😀
több mint 8 éve
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.Remélem elmondtad neki, hogy valójában Soros Gyuri teszi ezt..
Willis
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
A magyar választási rendszerről:us3yourbr4in.tumblr.com/post/172463721512/a-parlamenti-sz%C3%A9kfoglal%C3%B3-j%C3%A1t%C3%A9kszab%C3%A1lyai
több mint 8 éve
Valamelyik nap olvastam, hogy a legszegényebbek, főképp a kistelepülések (kilátástalanságban élő) lakói, szinte teljes egészében fidesz szavazók. Nyilván ez az a réteg akik sokszor 8 általános után mára csak a közmunkában látják az egyetlen lehetőséget és az az igazság, hogy mivel képzetlenekre nincs is szükség a munka világában, ezt tényleg jól látják. Valaki minél rászorultabb, minél kevésbé tud megélni, annál fogékonyabb a fidesz eszközeire. Amúgy is divat eben az országban mást hibáztatni azért mert nekem valami nem jött össze. Sajnos nagyon sok ilyen embert ismerek, aki nem tett igazából semmit azért, hogy neki jobb legyen fiatalon (vagy azért mert éppen jó volt a meleg szar vagy más okokból) és most 40-50 évesen csak az marad, hogy azért nincs semmije mert a zsidók, cigányok, migráncsok stb.Itt jön képbe a demokrácia, sajtószabadság, civil szféra ereje, stb., amelyik nem engedné az összes ilyen holdkórost egy párt alá betagozódni, mert kb. egyenlő erőforrások esetén ezek random szétszóródnának és nem jelentenének választásokat eldöntő erőt. De ahhoz meg az kéne, hogy legyenek erőforrásai a többinek is. Ma csak a Jobbiknak van még valamennyi, de nekik is nagyságrendekkel kevesebb, mint a Fidesznek. A többi már csóró mint a hajléktalan, esélye nincs elérni mindenkit.
Az egyetlen ami kimozdíthatná ezt az országot ebből az állapotból, az az oktatás lenne, hogy a most felnövő generációk már több eséllyel és tudással kerüljenek ki az iskolapadból, mivel azonban kimondva ennek a vezetésnek főképp szakmunkásokra van szüksége, így ez rövid- és középtávon csak rosszabb lesz.
Klaci79
Az a probléma, hogy ez a gondolkodó magyarok bűne. akik szintén nagy tömegben intézték el "meh, fölösleges értelmiségi szófosás"-al a 2/3-os alkotmányozó hatalom, majd az alkotmányos intézményrendszer lebontásának veszélyeit. A legyintéseknek most isszuk meg a levét.
Jelenleg egyszerűen az van, hogy minden a Fidesz kezére játszik. Felfutóban levő gazdasági konjunktúra van, ezért nő nálunk is a gazdaság, ezt elrontani se lehet. Közben a "nemzetközi helyzet fokozódása" - terrorfenyegetettség növekedése, migráció felpörgése mind a soviniszta, nacionalista retorikájú irányvonalnak adnak kedvező témát. És emellé jön a totális média és gazdasági fölény és az a tény, hogy az ellenzék teljesen felszalámizta önmagát, apró mikrosejtekre esve. Kész csoda, hogy a Fidesz nem kap még 50%-ot sem, amikor Putyint közel 80%-al választják újra.
Megjegyzem az is a mi kis demokrácia-éretlenségünket jelzi, hogy ebben a helyzetben is a sültgalambra várunk. Várunk valami új erőt, amelyik majd jön és igazi alternatívát jelent. Ilyen nem lesz. Számottevő ismertséget, erőt, támogatottságot csak számottevő erőforrással lehet elérni. Ilyen lehet más a politika szerű 2010-es, momentumos idei cinderella story elérhető bázisdemokratikus összefogással is persze. De ez 5-7%-nál többet nem tud elérni. és ezt az igazi hatalom kiröhögi. Ennél többet úgy lehetne elérni, hogy fel kellene tudni falni az MSZP-t, DK-t. Ahogy a Fidesz falta fel az mdf-et, kisgazdákat, kdnp-t. Az igazi probléma nem az MSZP/DK, ők egyszerűen adottság. Az a 18-20% ami a kettőnek együtt van egyszerűen a bare minimum, az abszolút lecsupaszodott balos/szoclib szavazótömeg. Ezt a tömeget nem lehet elcsábítgatni 1-3%-os pártocskákkal.
Ma az értelmes szavazók és a politikába becsatlakozók is ott követik el az alapvető hibát, hogy mindegyik külön utazni akar. Így nem lehet. Jön egy egymillióan a sajtószabadságért kezdemény, és ahelyett, hogy mondjuk az LMP égisze alá tagozódna be, elkezd különutazni. Jön egy Momentum, és ahelyett, hogy beállna valamelyik másik kisebb kezdeményezés égisze alá, hogy erősebb legyen, ők is külön úton próbálkoznak. Így meg a maximum amit el tudnak érni, az a bejutási küszöbért folytatott élethalál harc, a hatalomtól fényévekre. Ha a gondolkodni képes szavazók ill a pártjaik politikusai nem jönnek rá, hogy az egyetlen megoldás az integráció, akkor itt nem nagyon lesz változás MSZP/DK nélkül. Ha az alternatív erők - LMP, Együtt, PM, Momentum - képesek lennének összeállni, és kiállítani együtt 15-18%-ot, az már olyan támogatottság ami elkezdhetné elszívni a szocdem szavazóbázist az MSZP/DK alól. És nem is csak az alól, az már akkora erő lenne, ami a Fideszről leszakadó középen álló szavazóknak is alternatívát jelenthetne. 5%-os LMP, 2%-os Együtt, 2%-os Momentum nem.
Jelenleg ez a sok kis párt csak nekünk, "röpködőknek" jelentenek egy kis puzzle játékot. Tulajdonképpen a protest szavazatunknak adnak ilyen vagy olyan színt, de hatalmi, politikai erő szempontjából elveszett szavazatok. (Az enyém is.)
Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 8 éve
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
több mint 8 éve
tldr.444.hu/2018/04/05/tolgyessy-orban-kivetelesen-jol-ismeri-a-magyarokat-olykor-megis-evszazados-beallitodasokat-sert
'csak az maradt tiéd, mit homlokod megett viselsz.'
"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)
Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv, Sumi, Ternopil
több mint 8 éve
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. AmadeusMondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
több mint 8 éve
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt.MIk a legolvasottabb jobbikos, fideszes orgánumok. Idézzek onnan neked ordas baromságot? Nem kell elmenni a 888.hu-ig vagy a kurucinfo-ig, az alfahír-en is bőven akad. Ilyen a média. A 444.hu-n is bőven akad baromság.A kurucinfo Novák Elődé, vagyis Jobbikos, annak is a radikális jobbszéle, az alfahír meg simán, vállaltan Jobbikos orgánum.
Ott van pl. a Puzsér. Többnyire élmény a fickót hallgatni, de közben szinte hetente képes akkora ordas marhaságot is mondani, hogy az embernek leesik a parókája. És? Kár ezen kiakadni. 😊
peterk2005
A 888 valóban Habony-médium.
És persze, hogy mindenhol akad baromság, csak nagy különbség, ha egy médium eleve úgy működteti magát, hogy propagandát tol, annak minden buktatójával és bumfordiságával (Habony művek), vagy eljátsza, mondhatni vindikálja magának a független, tényalapú újságírás illúzióját. (Mint pl. Uj Péter 444-e, vagy az Index.)
Az Origo, az alfahír vagy a Nyugati fény meg se próbál úgy csinálni, mintha nem pártmédia lenne, el se játsza a függetlent.
Ez a nagy difi.
Sobri Jóska
Valamelyik nap olvastam, hogy a legszegényebbek, főképp a kistelepülések (kilátástalanságban élő) lakói, szinte teljes egészében fidesz szavazók. Nyilván ez az a réteg akik sokszor 8 általános után mára csak a közmunkában látják az egyetlen lehetőséget és az az igazság, hogy mivel képzetlenekre nincs is szükség a munka világában, ezt tényleg jól látják. Valaki minél rászorultabb, minél kevésbé tud megélni, annál fogékonyabb a fidesz eszközeire. Amúgy is divat eben az országban mást hibáztatni azért mert nekem valami nem jött össze. Sajnos nagyon sok ilyen embert ismerek, aki nem tett igazából semmit azért, hogy neki jobb legyen fiatalon (vagy azért mert éppen jó volt a meleg szar vagy más okokból) és most 40-50 évesen csak az marad, hogy azért nincs semmije mert a zsidók, cigányok, migráncsok stb.nincs itt semmi látnivaló. A legcsóróbbak és a leghülyébbek vevők a radikális politikára leginkább.
Az egyetlen ami kimozdíthatná ezt az országot ebből az állapotból, az az oktatás lenne, hogy a most felnövő generációk már több eséllyel és tudással kerüljenek ki az iskolapadból, mivel azonban kimondva ennek a vezetésnek főképp szakmunkásokra van szüksége, így ez rövid- és középtávon csak rosszabb lesz.
Klaci79
több mint 8 éve
Valamelyik nap olvastam, hogy a legszegényebbek, főképp a kistelepülések (kilátástalanságban élő) lakói, szinte teljes egészében fidesz szavazók. Nyilván ez az a réteg akik sokszor 8 általános után mára csak a közmunkában látják az egyetlen lehetőséget és az az igazság, hogy mivel képzetlenekre nincs is szükség a munka világában, ezt tényleg jól látják. Valaki minél rászorultabb, minél kevésbé tud megélni, annál fogékonyabb a fidesz eszközeire. Amúgy is divat eben az országban mást hibáztatni azért mert nekem valami nem jött össze. Sajnos nagyon sok ilyen embert ismerek, aki nem tett igazából semmit azért, hogy neki jobb legyen fiatalon (vagy azért mert éppen jó volt a meleg szar vagy más okokból) és most 40-50 évesen csak az marad, hogy azért nincs semmije mert a zsidók, cigányok, migráncsok stb.Az egyetlen ami kimozdíthatná ezt az országot ebből az állapotból, az az oktatás lenne, hogy a most felnövő generációk már több eséllyel és tudással kerüljenek ki az iskolapadból, mivel azonban kimondva ennek a vezetésnek főképp szakmunkásokra van szüksége, így ez rövid- és középtávon csak rosszabb lesz.
