Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Nem igazán működött viszont az időjárásbiznisz. Egy időjáráscég sem jelezte hatékonyan előre, hogy emberek, itt életveszélyesen nagy hó lesz nemsoká. Így aztán útnak indultak rengetegen, akik nem indultak volna, ha tudták volna, hogy milyen hóhelyzet lesz. Ez már nem igazán működik, mert az állam beleütötte az orrát.
Sobri Jóska
Láthatóan az emberünket nem zavarják a tények, ha egy prekoncepciót akar igazolni

Szerda estéről
 www.hir24.hu/belfold/2013/03/13/narancs-riasztas-a-visszatero-tel-miatt/~~fokusz
Több megyében több veszélyes időjárási jelenség miatt is kiadtak első, vagy másodfokú figyelmeztetést.

Szerda délutánról
 internet2.kozut.hu/sajtoszoba/Lists/Mdiaoldal%20hrek/DispForm2.aspx?ID=495
Csütörtökön a nyugat-dunántúli megyékben a várható havazás mellett viharos, orkán erejű széllökésekre lehet számítani a meteorológiai előrejelzések szerint, ezért ezekben a térségekben több helyen is hóátfúvások nehezíthetik majd a közlekedést. A Magyar Közút Nonprofit Zrt. a teljes gépparkjával azon fog dolgozni, hogy megszüntesse majd az esetleges hóakadályokat, ugyanakkor a társaság arra kéri a közlekedőket, amennyiben a hófúvásokban érintett területeken autóznának, utazás előtt mindenképpen tájékozódjanak az aktuális útviszonyokról!

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
Jakab Andor:

Számomra az derült ki ma, hogy Magyarországon az emberek zöme normális. Pár ezer troll züllesztette ezt a helyet tébolydává, egyébként minden rendben lenne.

Másfelől hálát adok a kapitalizmusnak.

A kapitalizmus az, ami működik. Még az ilyen szélsőséges körülmények között is. Működnek a mobiltelefonok, ami mindenkinek lehet, nem csak az állam csókosainak.
Működik a telefon és internet hálózat, működnek a buta és okostelefonok és működnek a kapitalista számítógépek.
Működik a Facebook, működik a Google térkép, nem fagynak le a szélsőségesen nagy terheléstől sem. Működnek, mint a karikacsapás, lehet a szolgáltatásra számítani. Amik nem működnek, azok az állami honlapok.
Működnek a kapitalista gépjárművek. Nagy hidegben sem áll le a motor és a fűtés, amíg el nem fogy az üzemanyag. Nem igazán működnek viszont azok a járművek, amiket az államnak kellene ilyenkor olajozottan üzemeltetni.
Működnek a kapitalista benzinkutak, ahol lehet kapni italt és ételt is. Működnek a kapitalista vállalkozások. Kinyitnak és pizzát sütnek és melegedőhelyet biztosítanak és segítenek, ahol és amiben tudnak, mert úgy a normális.

Nem igazán működött viszont az időjárásbiznisz. Egy időjáráscég sem jelezte hatékonyan előre, hogy emberek, itt életveszélyesen nagy hó lesz nemsoká. Így aztán útnak indultak rengetegen, akik nem indultak volna, ha tudták volna, hogy milyen hóhelyzet lesz. Ez már nem igazán működik, mert az állam beleütötte az orrát.

Nem igazán működik az állam. Mert az államban a kapitalizmus már csak nyomokban maradt jelen. Az államban a dolgoknak már nem kell működni ahhoz, hogy az állami emberek a pénzüket megkapják. Az állam megteheti, hogy ennyire életképtelenül gyengén működik. A rendőrök, katonák, mentősök, tűzoltók, orvosok és hasonló emberek annak ellenére működnek még, amennyire tudnak, hogy az állam alig biztosít valamit a működésük feltételei közül.

Működik Ausztria. Magyarország nem működik, de a kapitalizmus vívmányaira azért itt is lehet még számítani.

Mert a kapitalizmus vívmányai nincsenek ingyen és ezért kutya kötelességük működni. Nem működnek az állam vívmányai, mert "ingyen vannak". Ezért lehetnek ennyire drágák, mert kötelezően elveszik rá a pénzt a kapitalista cégektől és az emberektől. Akár jól működnek, akár nem. És működnek az emberek, akikről kiderült, hogy többségük nem troll.

több mint 13 éve
Vrijbloed Baltimore Ravens 4 295 — No ghosts left to haunt you
Az a lényeg, ahol igazán fontos, ott rendesen takarítják a havat, fel lehet lélegezni:

 www.vagy.hu/tartalom/cikk/4076_kiknek_kedvez_debrecenbenSobri Jóska
Bár alig vagyok már itthon, de amúgy is az van, hogy a közútkezelő letakarítja az utakat teljesen korrekten, ami meg a város feladata lenne, ott meg mindig katasztrofális a helyzet, mert semmit sem csinálnak...
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
Az a lényeg, ahol igazán fontos, ott rendesen takarítják a havat, fel lehet lélegezni:

 www.vagy.hu/tartalom/cikk/4076_kiknek_kedvez_debrecenben

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Így szól az egész a pontosság kedvéért:
A vihar érkezését a meterológiai szolgálat jóval korábban jeleztegabokocka
Én 2006-ban nem értesültem a médiából a vihar előtt semmiről se, viszont tegnap dél körül már vörös riasztásról hallottam és arról is, hogy aki teheti, ne üljön autóba.
Erről Szily a cinken is írt
Sok ezer magyar családhoz hasonlóan természetesen nem hittünk a hatóságoknak, így csütörtökön délután három felé elindultunk síelni Ausztria felé az M1-esen.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Én ezt illetően kapirgálnék, mivel könnyebb büntetési tételt szigorítani, több adóellenőrzést végezni, mint évtizedes beidegződések kikopására várni.
atapapa
Semmit nem használ. Illetve esetenként, egy-egy rövid időszakra, vagy egy-egy iparágban, csalástípusban visszaszorítják az adócsalást, de hosszútávon nem ér semmit. NEM lehet minden adózó mellé ellenőrt állítani, és ha egy számlagyáros megszűnik, jön helyette a következő.
Gyurma Pappa
Én se akarok minden adózó mellé ellenőrt tenni, de a lebukás reális veszélyénél jobb visszatartó erő nem nagyon van.
De tőlem jöhetnének olyan kreatív szabályok is, mint az olasz megoldás, miszerint a vevőt is büntetnék, ha az üzletből kijövet nincs számlája a vásárolt termékről (ezzel ösztönözve a fogyasztót is ebben a küzdelemben) vagy az amerikai rendszer, amely az adócsalás feljelentőjének bizonyos százalékot dob ki a feljelentése nyomán beszedett pénzből.

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Ata: gondolkodtam. Igazad van abban, hogy az egyén és az állam viszonya a hibás, a NAV dolgozók jó részét is bele kell ebbe venni. Ott is, csak meg szeretnének éli az emberek, és nagy része szarik az adómorálra. Van persze pár James Bond köztük, van pár aki azt hiszi, hogy megváltást hoz, amit csinál, és van aki ezt még élvezettel teszi, de ők a kisebbség. A többség megcsinálja a tervet, majd csak haza akar menni.

több mint 13 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
Így szól az egész a pontosság kedvéért:
"A vihar érkezését a meterológiai szolgálat jóval korábban jelezte" (...) "A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük." Nem, ezek a szavak nem valamelyik ellenzéki politikus havazással kapcsolatos nyilatkozatából valók, hanem Navracsics Tibor Magyar Nemzetben megjelent írásából, melyben a jelenlegi miniszter a Gyurcsány-kormány 2006. augusztus 20-i teljesítményét értékelte. Az akkori, négy halálos áldozattal járó vihart követő cikkben Navracsics nemzetközi példákkal érvelt amellett, hogy a kormányzat tehetetlensége esetén illene beadnia a lemondását a felelős politikusoknak. sőt, az akkori frakcióvezető a Nap-keltében kerek-perec ki is jelentette: "Az Orbán-kormány idején ebben az esetben egy miniszter felajánlotta volna a lemondását"

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
bocsesz, lemaradt, hogy ezt navra mondta 2006. augusztus 26-ánDiamondsHead44
És még ezt is hozzátette:

"Az Orbán-kormány idején ebben az esetben egy miniszter felajánlotta volna a lemondását"

több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
bocsesz, lemaradt, hogy ezt navra mondta 2006. augusztus 26-án

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 27 397 — Keep pounding
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
A kormány is tudja: el kell venni a juttatásaikat. 😛apeszos
Vmint a szar szemetek ne mehessenek korábban nyugdíjba 60 évesen is gyerünk menteni az embereket...

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."DiamondsHead44
A kormány is tudja: el kell venni a juttatásaikat. 😛
több mint 13 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
"A vihar nyomában támadt káoszban úgy tűnt, az országnak nincs gazdája, csak a mentők, a tűzoltók és a rendőrök lelkiismeretes és megfeszített munkájának köszönhető, hogy a sebesülteket ellátták, és megkezdődött a rend helyreállítása. A kormánnyal ellentétben ők tudták, mit kell tenniük."

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
Én ezt illetően kapirgálnék, mivel könnyebb büntetési tételt szigorítani, több adóellenőrzést végezni, mint évtizedes beidegződések kikopására várni.
atapapa
Semmit nem használ. Illetve esetenként, egy-egy rövid időszakra, vagy egy-egy iparágban, csalástípusban visszaszorítják az adócsalást, de hosszútávon nem ér semmit. NEM lehet minden adózó mellé ellenőrt állítani, és ha egy számlagyáros megszűnik, jön helyette a következő.

El kezdték pl. a kockázat kezelést. Csak rájöttek kb. 2 év után, hogy egyszerűen nincs elég info, adat, statisztika. 5-6 év, mire ebből lesz valami. Ráugranak, egy-egy cégtulajdonosra, pfff, tízesével szedik össze strómanokat, nincs akadály. Ráugranak egy-egy székhelyre, holnap máshol vannak a cégek.

Nem, ez nem jó így. Kicsit több mint egy éve igazságügyi szakértek is, elég jól belelátok, mind az adóhatóság, mint az "ügyfelek" oldalára, és a NAV mindent egy sablonra akar megoldani, és nagyon sokszor egyszerűen nem is áll meg. Az esetek 20%-a egyértelmű vagy van beismerés, 30%-a kétséges, 50% (!) meg tök esélytelen, mert az adóhatóság feltételez, meg következtet, vagy egyszerűen az adóhatóság simán rágalmaz. Volt olyan eset, amikor az ellenőr a bíróságon simán beismerte, hogy tudták, hogy nem fog megállni. Azt már négyszemközt mesélte el egy régi barátom, hogy arra utaznak, hogy ha nincs pénze az ügyfélnek befizetni a 2-szer 500e fellebbezési illetéket, akkor úgyis jól járnak, ha befizeti, az amúgy sem jár vissza, őket meg nem érdekli igazán, hogy a bíróságon megáll-e az ügy, az ő éves tervükben az első fok van benne.

Ezek az ügyek még ugye bőven az EB határozat előtt kezdődtek. Ma már, nem így megy minden azért, kevesebb határozat van.

több mint 13 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
De ez akkor sem az egész ország kétharmada, ha megfeszülsz sem.apeszos
Tegyük fel, hogy egy fiktív országban választást tartanak. Szavaznak, összeszámlálják. Ebben a pillanatban Sobri-módszer szerint nem tudjuk megmondani, hogy egy adott pártnak mennyi lett az "országos" támogatottsága, mivel nincs fogalmunk a választási rendszerről, a mandátumok kiosztásának módjáról.
Magyarországon a parlamenti 2/3 az ország 2/3-át képviseli (jó esetben). A 2/3 nevében hoz döntéseket, de nem a 2/3 szavazatainak birtokában.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Nyilván, ha nincs adó, nem lehet mit elcsalni 😊

A bűn gazdaságtana szerint az is befolyásolja az elkövetőt, hogy mennyi esélye van az adott cselekménnyel lebukni és hogy lebukás esetén mennyire súlyos büntetéssel kell szembesülnie.
Én ezt illetően kapirgálnék, mivel könnyebb büntetési tételt szigorítani, több adóellenőrzést végezni, mint évtizedes beidegződések kikopására várni.

A legüdvözítőbb megoldás hosszabb távon az adócsökkentés lenne, én is többek között ezt vártam Orbánéktól, meg is tették, csak a kiadásokon elfelejtettek ehhez illően faragni.

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az adót elcsalni annál inkább jövedelmező, minél magasabb az adó. Ha egy elfogadható szinten mozogna, a túlnyomó többség már inkább megfizetné mint sem, mert a másik oldalon most ott van, hogy egy komolyabb vizsgálatnál ízekre szed a NAV és jön a csőd. Ez azért baromi nagy kockázat egy vállalkozónak, csak most éppen muszáj vállalni, ha a piacon akarsz maradni. De ettől még aki tehetné, örömmel kerülné el ezt a fajta lutrit és kigazdálkodná, ha meg tudná fizetni. Ráadásként ha nem túl nagy az adó, akkor az azt kerülők se indulnak helyből akkora árelőnnyel, mint most. Azért az vicc kategória, hogy egy adott átlagos nettó fizuhoz most összességében nagyjából ugyanannyi adó tartozik.

Nyilván úgy lehetne elmenni ebbe az irányba, ha közben alaposan megnyesegetnék a szociális kiadásokat, részben, vagy teljesen fizetőssé tennék amit lehet, amivel nehéz lesz választást nyerni. Persze ha közben párhuzamosan csökkentenék az adókat, akkor benn hagynák a fedezetet a rendszerben, más kérdés, hogy ez is a csórókat hozná még rosszabb helyzetbe, mint az 1 kulcsos SZJA. Nem könnyű ügy, mert közben ott a rengeteg nyugdíjas, de be kell látni, hogy nincs más út, csak az öngondoskodás, a kisebb állam felé lépkedve lenne esély növekedni, versenyképesebbé válni.


több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Saját döntésük szerint itt laknak, de leszarják, hogy mi történik velük.
Most szerinted mit kéne tenni?
Erőnek erejével kötelezni mindenkit a szavazáson való részvételre? Mint Észak-Koreában?
És csak mert van aki nem akar szavazni, ezért a te logikád szerint sosincs igazi támogatottsággal kétharmad, mert az csak 100%-os részvétel mellett lenne az, minden más esetben ha pl. én azt mondom, hogy a Fidesznek jelenleg kétharmados a legitimációja, az ország lakosságának a kétharmaduk mögöttük áll, akkor beletrollkodsz, hogy nem mindenki szavazott?
Szerintem ez úgy megy, hogy van mondjuk egy 40 fős osztály, és megbeszélik, hogy aki akar, az szombat este 6-kor találkozik, és kitalálják mit néznek meg a moziban.
Elmennek 10-en, és ők mind a Djangót akarják.
Az én logikám szerint egyhangú döntés született.
A te trollkodásod szerint ez csak az osztály 25%-a, vagyis elenyésző, és nem igaz, hogy mindenki a Djangót akarta megnézni.
Szerintem igaz, szerinted nem.
Mert más csoportot vizsgálunk.
Te mindenkit, én azokat, akiket érdekel a saját sorsuk.
Szerintem ez a konklúzió.Sobri Jóska
Akasztják a hóhért? 😛 Persze hogy én trollkodok, tőlem ez teljesen természetes. Hányadszor mondjam el, semmi bajom a legitimitációval. Te viszont teljesen kicsavarsz mindent, ahogy szoktad. Rávilágítottam egy tévedésedre, és azt véded foggal körömmel. Az én logikám szerint? A JOG szerint van meg a kétharmad, teljesen legitim módon, még egyszer: teljesen legitim módon, tisztelt hölgyeim és uraim. De ez akkor sem az egész ország kétharmada, ha megfeszülsz sem. De én be is fejeztem, mert megint kezdesz személyeskedni.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?apeszos
Nem általánosítok, csak értelmezem, hogy aki nem szavazott, annak a véleménye megfoghatatlan.
Ergo, a leadott szavazatokból alakul ki a Parlament.
Mondhatod, hogy a faszt se érdekli, hogy a politikusok hogyan számolnak, de az ő számolásuk adja a topic nevét is, és ezáltal a valóságot.Sobri Jóska
Megint nem ezt mondtam. Nagyvonalúan lehagytad az elejéről: A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. Mert a kérdés nem az volt, hogy hogyan aránylik az ország lakosságához a parlamenti kétharmad, hanem te kijelentetted hogy: az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka választotta meg őket. Nagyon általánosításnak tűnik nem? A számokat továbbra sem veszed figyelembe. Mert az ország=a választásokon részt vevőkkel. A többiek nem ebben az országban laknak ugye?apeszos
Saját döntésük szerint itt laknak, de leszarják, hogy mi történik velük.
Most szerinted mit kéne tenni?
Erőnek erejével kötelezni mindenkit a szavazáson való részvételre? Mint Észak-Koreában?
És csak mert van aki nem akar szavazni, ezért a te logikád szerint sosincs igazi támogatottsággal kétharmad, mert az csak 100%-os részvétel mellett lenne az, minden más esetben ha pl. én azt mondom, hogy a Fidesznek jelenleg kétharmados a legitimációja, az ország lakosságának a kétharmaduk mögöttük áll, akkor beletrollkodsz, hogy nem mindenki szavazott?
Szerintem ez úgy megy, hogy van mondjuk egy 40 fős osztály, és megbeszélik, hogy aki akar, az szombat este 6-kor találkozik, és kitalálják mit néznek meg a moziban.
Elmennek 10-en, és ők mind a Djangót akarják.
Az én logikám szerint egyhangú döntés született.
A te trollkodásod szerint ez csak az osztály 25%-a, vagyis elenyésző, és nem igaz, hogy mindenki a Djangót akarta megnézni.
Szerintem igaz, szerinted nem.
Mert más csoportot vizsgálunk.
Te mindenkit, én azokat, akiket érdekel a saját sorsuk.
Szerintem ez a konklúzió.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?apeszos
Nem általánosítok, csak értelmezem, hogy aki nem szavazott, annak a véleménye megfoghatatlan.
Ergo, a leadott szavazatokból alakul ki a Parlament.
Mondhatod, hogy a faszt se érdekli, hogy a politikusok hogyan számolnak, de az ő számolásuk adja a topic nevét is, és ezáltal a valóságot.Sobri Jóska
Megint nem ezt mondtam. Nagyvonalúan lehagytad az elejéről: A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. Mert a kérdés nem az volt, hogy hogyan aránylik az ország lakosságához a parlamenti kétharmad, hanem te kijelentetted hogy: az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka választotta meg őket. Nagyon általánosításnak tűnik nem? A számokat továbbra sem veszed figyelembe. Mert az ország=a választásokon részt vevőkkel. A többiek nem ebben az országban laknak ugye?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?apeszos
Nem általánosítok, csak értelmezem, hogy aki nem szavazott, annak a véleménye megfoghatatlan.
Ergo, a leadott szavazatokból alakul ki a Parlament.
Mondhatod, hogy a faszt se érdekli, hogy a politikusok hogyan számolnak, de az ő számolásuk adja a topic nevét is, és ezáltal a valóságot.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)Sobri Jóska
Miért állítasz olyat amit nem mondtam soha? Ismerjük a politikus matematikát. A mi vitánk eredőjéből fakadóan a faszt se érdekli hogy a politikusok hogyan számolnak. De ha te úgy látod, hogy neked van igazad (miért is látnád másképp?) akkor már csak egy kérdésem van: miért általánosítasz?
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 426 — #NoStress
Az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka szavazta meg ezeket.Sobri Jóska
Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. apeszos
Itt van a kutya elásva.
Nem csak nálam.
Pl. a Parlamentben is így számolnak. Eszerint osztanak mandátumokat.
Tudod, azok, akik az alaptörvényt is átírják.
A nemszavazók, a faszt se érdeklik. Már elnézést a plasztikus kifejezésért.
És hitegetheted magad azzal, hogy akik nem szavaztak, tuti a Fidesz ellen szavaztak volna, csak éppen nem szavaztak.
Így technikailag benne vannak a 100%-ban, gyakorlatilag érzékelhetetlenek.
Így erre a 4 évre az én verzióm van érvényben.
(tizennyolc)

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.napi.hu/magyar_gazdasag/kulfoldi_diakoknak_fizetne_osztondijat_a_magyar_allam.547945.html
ez csak szerintem geci pofátlan?Amadeus91
"Magyar állami ösztöndíjakat kaphatnának azeri, grúz és örmény hallgatók is - írta a lap."
Előszörre nem jött össze a bolt. Jövőhéten újra megpróbáljuk.Atari
egy koleszba kéne őket tenni.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
(...........)Sobri Jóska
Az isten áldjon meg Sobri, ...apeszos
Te tényleg nem érted. Segítek:
Sobri képtelen elismerni a tévedését, de még a pontatlan megfogalmazását sem hajlandó javítani. Ennek sok oka lehet, fél a presztizsveszteségtől, hogy elveszíti az arcát, vagy csak egyszerűen fájna neki.
Szerintem hagyd, el kell fogadnod a megválltoztathatatlant!Atari
Elismerhetek én bármit, hisz aki elolvassa amit írunk, annak egyértelmű, hogy igazam van/nincs igazam.
Maga is el tudja dönteni.
Ez még nem változtat azon a tényen, hogy ma a Fidesz-KDNP kétharmaddal kormányoz, és legitim, törvényes, demokratikus módon azt csinál az alkotmánnyal, amit csak akar.
Ugyanis innen indultunk.
És ennek bizony nem más az oka, minthogy egyrészt Gyurcsány szépen agyonbaszkodta a baloldalt (tényleg főnyereménynek bizonyult a Fidesznek, ahogy előlépésekor ujjongtak), másrészt 2010-ben a sok málé nem szavazott a mindenhol prognosztizált kétharmad ellen, és most, amikor meg megkapták bele az arcukba már csak sírni, ríni tudnak, és erkölcsi alapon kikérni maguknak ami történik. Erkölcsi alapon. lol. Ez politika, nem kisdedóvó vagy szeretetotthon.Sobri Jóska
Megint csúsztatsz. Nem innen indultunk. Nézd vissza. Ezt a tényt nem vontam kétségbe soha. Azt viszont igen, hogy "az ország lakosságának nagy, döntő, kétharmadnyi százaléka" szavazta volna meg ezt. Csak az ország választásra jogosult és érvényes szavazatát leadó hányada. Ez nem egyenlő egymással, csak nálad. Erre egzakt számok vannak, amit nem veszel figyelembe valami oknál fogva. Akkor még egyszer: