Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.Rajna
Engem nem az EU izgat, hanem hogy a befektetők, akik eldöntik hova vigyék a pénzt, olvassák az ilyesmit.Kori
Az lehet, hogy téged ez izgat, de az eredeti állítás szerint magyar embert manapság Brüsszelbe már szinte be se engednek, én kizárólag a diplomáciáról beszéltem.

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.Rajna
Engem nem az EU izgat, hanem hogy a befektetők, akik eldöntik hova vigyék a pénzt, olvassák az ilyesmit.


több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Bagatellizálsz, szerintem épp eléggé jelzésértékű, hogy a szavazati jogunkat vonja kétségbe a világ vezető üzleti napilapja. Politikai okokból ez utoljára a Haiderral lebutított sógorokkal fordult elő, tehát nem mindennapos eset.Dzsokijuing
Amennyit én láttam ebből, totál bagatell, mit írnak rólunk. Dolgoztam pár rendezvényen a tanácsi elnökségünk alatt, soha nem jött szóba a médiatörvény vagy ilyesmi. De persze ha egy újság fog ugyanezektől az emberektől nyilatkozatot kérni, durván le fognak hordani minket, hogy demokrácia így, jogállam úgy, a mindennapi ügyekben ezt viszont félreteszik. Sokkal több gondjuk van pl. a csehekkel mostanában, mert ők az egész költségvetési vita alatt percenként váltogatták az álláspontjaikat.

Ezt magával Cohn-Bendittel is tapasztaltam kinn Brüsszelben, pedig nála nagyobb ellenlábasa nincs Viktorunknak az EP-ben 😊

A Financial Times más tészta, ott lehet, hogy nem szalonképes Magyarország, és ez persze jelzésértékű meg problematikus is bizonyos szinten, de ennek a gyakorlatban nincs különösebb jelentősége az EU-s ügyeinkben.

több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Viktorunk nem kap lovasszobrot Sopronban. 😕
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.Rajna
A Financial Times is azért akarja elvetetni a szavazati jogunkat a Tanácsban. Ilyen cikket Haider óta nem írtak EU-s tagállamról.Dzsokijuing
A Financial Times nem éppen Brüsszel, a mindennapi diplomáciában az ilyesfajta cikkek vajmi keveset számítanak. Pontosan tudják, hogy az euroszkepticizmus szarabb gazdasági időszakokban megnő, főleg a szegényebb tagállamokban, kisebb-nagyobb szinten mindegyiknek van erről otthoni tapasztalata, nem zavarja őket annyira, ha egy kelet-európai arc ezt lovagolja meg időről időre politikai tőkét kreálva. Rajna
Bagatellizálsz, szerintem épp eléggé jelzésértékű, hogy a szavazati jogunkat vonja kétségbe a világ vezető üzleti napilapja. Politikai okokból ez utoljára a Haiderral lebutított sógorokkal fordult elő, tehát nem mindennapos eset.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.Rajna
A Financial Times is azért akarja elvetetni a szavazati jogunkat a Tanácsban. Ilyen cikket Haider óta nem írtak EU-s tagállamról.Dzsokijuing
A Financial Times nem éppen Brüsszel, a mindennapi diplomáciában az ilyesfajta cikkek vajmi keveset számítanak. Pontosan tudják, hogy az euroszkepticizmus szarabb gazdasági időszakokban megnő, főleg a szegényebb tagállamokban, kisebb-nagyobb szinten mindegyiknek van erről otthoni tapasztalata, nem zavarja őket annyira, ha egy kelet-európai arc ezt lovagolja meg időről időre politikai tőkét kreálva.

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az is tény, hogy a szabályozási környezet sem volt meg, ami főleg azokat vitte bele a lakás- és autó hitelekbe, akik a legkevésbé értenek az egészhez. Ez pedig akárhogy nézzük inkább a kormány hibája.

Konkrétan 20-30-40% önerő nélkül nem lett volna szabad hitelezni, mert túl nagy a kockázat. Az ismerőseim közül is azok kerültek padlóra elsősorban, aki elhozták az új Suzukit 10 évre 0 Ft-tal, mert nem volt 200.000 Ft-juk sem egy használt beugrójára. Ugyanez lakással, csak 30 évre és sokszoros összegekben.

Könnyen lehet, hogy ezekkel kapcsolatban nincs is értelme oktatni semmit, mert a többség úgyse fogja fel mi vele a gond, egyszerűbb volna nem megengedni, hogy túlzottan eladósodjanak a népek, vagy túl nagy kockázatot vegyenek magukra.


több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
A legjobb gazdaságpolitikával se lenne olcsóbb a CHF jelenleg 200 forintnál, mert a párhuzamosan futó euró-és dollárválságokkal a frank menekülődevizává vált és a nagy kereslet felhajtotta az árát. Pl. forintban számolva 2008 nyarához képest 50-60%-kal lett drágább a frank, az euró meg 20%-kal. atapapa
A 200, és a 240 között én még azért mindig fel tudok fedezni egy hangyafasznyi különbséget.füligjimmy
Naná, ezt csak azért fűztem hozzá, mert az egyenleted bukása nem csak Matolcsyn, hanem kb. 50%-ban a világgazdasági környezeten is múlt. Na meg ahhoz, hogy csak az eurónak megfelelő mértékben bukjon a forint a frankhoz képest, ahhoz az elmúlt években elég nagy vérengzésre lett volna szükség megszorításügyben.
Nem mintha ezt lenne esély megúszni a közeljövőben.

több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
A legjobb gazdaságpolitikával se lenne olcsóbb a CHF jelenleg 200 forintnál, mert a párhuzamosan futó euró-és dollárválságokkal a frank menekülődevizává vált és a nagy kereslet felhajtotta az árát. Pl. forintban számolva 2008 nyarához képest 50-60%-kal lett drágább a frank, az euró meg 20%-kal. atapapa
A 200, és a 240 között én még azért mindig fel tudok fedezni egy hangyafasznyi különbséget. De ez már a tudományok topicba illene szerintem. Van olyan? Nincs? Legyen!

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.Rajna
A Financial Times is azért akarja elvetetni a szavazati jogunkat a Tanácsban. Ilyen cikket Haider óta nem írtak EU-s tagállamról.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.Dzsokijuing
Ez nem teljesen igaz, a magyar kormány marhaságaival nem igazán foglalkoznak a mindennapi diplomácia során Brüsszelben, bár Viktorral való parolázást média előtt nyilván nem szívesen vállalnak be az újsághírek mellett. De ettől még ilyen magyar vagy fideszembargó korántsincs az EU-ban, legalábbis a diplomatákkal, képviselőkkel semmi gondja a többségnek.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
A devizahitel konstrukciók lehet, hogy nem voltak jogszerűek vagy tisztességesek, én nem tudom. Anyám törlesztőrészlet többet ment fel, mint amennyit a forint romlott a frankkal szemben, pedig forint alapú hitele van. A hülye hitel sokszor nem választás kérdése, ez van, ezt pénzügyi ismeretekkel is kevéssé lehetne javítani. A hülye hitelesnek egyébként sem a devizásokat dobtam fel, sokan mindenfajta ilyen trükközés nélkül is lépre mennek, még akár akkor is, ha lenne más lehetőségük, csak nem néznek utána. Diplomások is.Rajna
Ami kérdés marad, hogy a kezdetektől rendben fizető forinthiteleseket ki kárpótolja a most túltámogatott devizások mellett?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 087 — Saturday Night Lights
A devizahitelmentő-akciók logikája a most elhunyt Chávezra fog hasonlítani. Ha Orbán közvetlenül a Zemberekhez fordul és az MNB-tartalékból kihúzza őket a szarból, jövőre pajzsra emelik és mindenki leszarja a nemzetközi szankciókat meg a demokrácia alkonyát. Hugó, a víziló pont így működött, meglehetősen sikeresen. Orbán kőolaj hiányában majd ruszki hitelekhez vagy valami hasonló csodafegyverhez nyúl, de megcsinálja. Túl sok ütőkártyája nem maradt, az EU-ba is már csak a hátsó ajtón engedik, Budapesten felelős európai vezetőt (a Rompuy-körutat nem számítva) évek óta nem láttam.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. Ha semmihez sem nyúlnak hozzá a költségvetésben, nem itt tartanánk. A piacot kurvára nem érdekli, hogy kik ülnek az alkotmánybíróságban, hogy van egy 100 milliárdos médiatanácsunk, hogy Polt Péter a főügyész, ha neadjisten újra elkezdenének boszorkányüldözni a gonosz boszorkányüldöző inkvizítorok, akkor majd lehessen őrködni a becsületes fidesznyikek álma fölött. A mocskos zsidók bankosokat az érdekli, hogy elolvasnak reggel hatkor egy mondatot: "itt nyugszik a 2013-as magyar költségvetés, élt 43 napot." Erre úgy általában felkapják a fejüket. Még így is világsikert értünk el a vezér szerint, mert hajlandóak minket finanszírozni a piacok. füligjimmy
Az euró, a cseh korona, a zloty alig gyengült kevesebbet 2010 óta a frankkal szemben, mint a forint. Kétségtelenül van ebben szerepe Matolcsyéknak, hogy ezek közül is mi hoztuk ezt a legrosszabbul, ha más irány lett volna, talán nyersze az egészen 10-20%-ot, ami persze szép dolog, de az egész problémát nem oldja meg. Ez a folyamat az egész régióra igaz volt, Gyurcsány vagy Bajnai alatt is valami hasonló összejött volna minden bizonnyal.

A devizahitel konstrukciók lehet, hogy nem voltak jogszerűek vagy tisztességesek, én nem tudom. Anyám törlesztőrészlet többet ment fel, mint amennyit a forint romlott a frankkal szemben, pedig forint alapú hitele van. A hülye hitel sokszor nem választás kérdése, ez van, ezt pénzügyi ismeretekkel is kevéssé lehetne javítani. A hülye hitelesnek egyébként sem a devizásokat dobtam fel, sokan mindenfajta ilyen trükközés nélkül is lépre mennek, még akár akkor is, ha lenne más lehetőségük, csak nem néznek utána. Diplomások is.

több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Bibliát oktatnak így is irodalomból, két-három hónapot rászánnak ha minden igaz. A hittan kicsit más, mondjuk a katolikusoknál a Biblia kevésbé jelentős forrása a hitnek, mint a protestánsoknál, szóval ha ténylegesen hittan lenne kötelezővé téve, az nem feltétlenül bibliaismeretet jelentene, hanem teológiai alapvetéseket. Ami egyébként szintén hasznos, még akár művelődéstörténetből is, másrészt egy másik szemléletet ismertet meg a diáksággal, mint az összes többi tantárgy, harmadrészt ha már filozófia nincs, ez sem olyan rossz. Elvileg. A gyakorlatban viszont tuti nincs elég tanár erre, másrészt befogadó közönség sem annyira, szóval ha szimpla vallási traktálás lesz, akkor semmi értelme. Inkább kéne plusz egy irodalomóra szerintem, és akkor több idő lenne a Bibliára, amivel sokkal jobban érthetővé válik az egész európai kultúra utána.
Rajna
Általánosból nekem nem rémlik komolyabb bibliaismereti rész, gimiben se a történeteken van a hangsúly, hanem a biblia keletkezésén, műfaján, milyen részekből áll, vagy egyéb ide köthető fogalmak ledarálása zajlik, mint pl. apokrif, kanonizáció.
Nem tudom, hogy ennek az oktatása milyen tartalommal zajlana a hittan keretein belül, nem voltam soha katolikus hittanon,kérdés, hogy lesz-e erre valamilyen közös tanterv vagy abszolút az egyházra bízzák, hogy mit csinál.
Az etika nem teljesen ez, de aki világnézeti okokból nem akarja a gyerekét hittanra járatni, ott is kell valami hasonló.
Szerintem a pénzügyet olyan formában kéne leadni, ami vonzóvá teheti a fiatalok számára, de az egyetemen már késő ezt előhozni, meg nem is az értelmiség a legveszélyeztetettebb csoport.


Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét.füligjimmy
A legjobb gazdaságpolitikával se lenne olcsóbb a CHF jelenleg 200 forintnál, mert a párhuzamosan futó euró-és dollárválságokkal a frank menekülődevizává vált és a nagy kereslet felhajtotta az árát. Pl. forintban számolva 2008 nyarához képest 50-60%-kal lett drágább a frank, az euró meg 20%-kal.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Rajna, ezzel csak az a baj, hogy az idióta hitelek többségét nem a diplomások veszik fel.somoskovig
Hát a legnagyobbakat azért mégiscsak igen, mert ahhoz kell valami kereset is, hogy felvegyél valamit (apám pl. olyan barom konstrukciókba ment bele, hogy ihaj, de ehhez kellett valami bevétel is), másrészt meg a max érettségizett emberek jelentős részének középsikolában aztán lökheted a sódert, tényleg nem lesz foganatja. Akkor inkább iktassanak be plusz matekórákat, hogy tudjanak osztani-szorozni tisztességesen, anélkül bármilyen pénzügyi ismeret sztem felesleges.Rajna
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. Én még így is jól jártam, adójóváírásokkal, etc. vissza is törlesztettem 180 forinton, háhá. Szóval én még hálás is lehetnék. Tulajdonképpen az is vagyok.

Ha semmihez sem nyúlnak hozzá a költségvetésben a választások után, nem itt tartanánk. A piacot kurvára nem érdekli, hogy kik ülnek az alkotmánybíróságban, hogy van egy 100 milliárdos médiatanácsunk, hogy Polt Péter a főügyész, ha neadjisten újra elkezdenének boszorkányüldözni a gonosz boszorkányüldöző inkvizítorok, akkor majd lehessen őrködni a becsületes fidesznyikek álma fölött. A mocskos zsidók bankosokat az érdekli, hogy elolvasnak reggel hatkor egy mondatot: "itt nyugszik a 2013-as magyar költségvetés, élt 43 napot." Erre úgy általában felkapják a fejüket. Még így is világsikert értünk el a vezér szerint, mert hajlandóak minket finanszírozni a piacok. füligjimmy
Ezt azért nem lehet csak Matolcsy nyakába varrni.. Jó, idióta az ember ahogy van, de a lavinát Kósa indította el, és végigment Szíjjártóig bezárólag minden Fidesz fejesen.
több mint 13 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton

Cs.P. felszólal, az egyetlen résztvevő V. alszik.
Folyik a parlamenti munka : )
"Fáradt voltam, elbóbiskoltam, ennyi.."


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Rajna, ezzel csak az a baj, hogy az idióta hitelek többségét nem a diplomások veszik fel.somoskovig
Hát a legnagyobbakat azért mégiscsak igen, mert ahhoz kell valami kereset is, hogy felvegyél valamit (apám pl. olyan barom konstrukciókba ment bele, hogy ihaj, de ehhez kellett valami bevétel is), másrészt meg a max érettségizett emberek jelentős részének középsikolában aztán lökheted a sódert, tényleg nem lesz foganatja. Akkor inkább iktassanak be plusz matekórákat, hogy tudjanak osztani-szorozni tisztességesen, anélkül bármilyen pénzügyi ismeret sztem felesleges.Rajna
Ne haragudj, én matematikus végzettséggel nem tartom magam hülyének. Volt lakáselőtakarékosságunk, kinéztünk egy lakást, megfelelő fekvéssel, jó ár/érték arányban. Kellett 7 milió forint hitel. Az összes konstrukció közül kiválasztottunk egy devizásat. Kiszámoltam, ha 180-190 forintig megy az árfolyam, még akkor is jól járok a forintoshoz képest. Matolcsyval kurvára nem számoltam. Egyszerűen a tökéletesen felépített differenciálegyenlet rendszerembe nem tudtam berakni egy ilyen kaliberű hülyét. Én még így is jól jártam, adójóváírásokkal, etc. vissza is törlesztettem 180 forinton, háhá. Szóval én még hálás is lehetnék. Tulajdonképpen az is vagyok.

Ha semmihez sem nyúlnak hozzá a költségvetésben a választások után, nem itt tartanánk. A piacot kurvára nem érdekli, hogy kik ülnek az alkotmánybíróságban, hogy van egy 100 milliárdos médiatanácsunk, hogy Polt Péter a főügyész, ha neadjisten újra elkezdenének boszorkányüldözni a gonosz boszorkányüldöző inkvizítorok, akkor majd lehessen őrködni a becsületes fidesznyikek álma fölött. A mocskos zsidók bankosokat az érdekli, hogy elolvasnak reggel hatkor egy mondatot: "itt nyugszik a 2013-as magyar költségvetés, élt 43 napot." Erre úgy általában felkapják a fejüket. Még így is világsikert értünk el a vezér szerint, mert hajlandóak minket finanszírozni a piacok.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szerintem nincs baj az erkölcstannal, a hittanban sem látok sok problémát. Mindössze annyit fűznék hozzá, hogy Rajnához hasonlóan inkább teológiai alapokat kellene oktatni, mert az én lányom megkapta már, hogy eretnek nézeteket vall...apeszos
Remélem nem azt vetted le abból ímit írtam, hogy én teológiát szeretnék az iskolákban, éppen azt írtam, hogy a hittan nem egy túl jó ötlet.

A teológia viszont érdekes dolog tud lenni, megfelelő oktatókkal és megfelelő közönséggel, és hasznos is a legtöbb értelmes embernek. Ha szerinted a különböző világnézetek megismerése nem hasznos (különösen olyan világnézeteké, amelyek kétezer évig meghatározták/meghatározzák az európai gondolkodást), azzal nem tudok mit kezdeni. De miután sem az oktatók, sem a közönség nem adott a középiskolák többségében, marhaság lenne kötelezővé tenni.Rajna
Nem, nem azt vettem le, de ha már kötelezővé teszik, akkor már olyan formában tegyék, hogy minél kisebb felületet adjanak a diszkrimináció lehetőségének. Éppen azért mert fontosnak tartom, csak valahogy olyan formában ami mindenkinek megfelel. Megoldást nem látok rá, csak reménykedem..
több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Szerintem nincs baj az erkölcstannal, a hittanban sem látok sok problémát. Mindössze annyit fűznék hozzá, hogy Rajnához hasonlóan inkább teológiai alapokat kellene oktatni, mert az én lányom megkapta már, hogy eretnek nézeteket vall...apeszos
Remélem nem azt vetted le abból ímit írtam, hogy én teológiát szeretnék az iskolákban, éppen azt írtam, hogy a hittan nem egy túl jó ötlet.

A teológia viszont érdekes dolog tud lenni, megfelelő oktatókkal és megfelelő közönséggel, és hasznos is a legtöbb értelmes embernek. Ha szerinted a különböző világnézetek megismerése nem hasznos (különösen olyan világnézeteké, amelyek kétezer évig meghatározták/meghatározzák az európai gondolkodást), azzal nem tudok mit kezdeni. De miután sem az oktatók, sem a közönség nem adott a középiskolák többségében, marhaság lenne kötelezővé tenni.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Rajna, ezzel csak az a baj, hogy az idióta hitelek többségét nem a diplomások veszik fel.somoskovig
Hát a legnagyobbakat azért mégiscsak igen, mert ahhoz kell valami kereset is, hogy felvegyél valamit (apám pl. olyan barom konstrukciókba ment bele, hogy ihaj, de ehhez kellett valami bevétel is), másrészt meg a max érettségizett emberek jelentős részének középsikolában aztán lökheted a sódert, tényleg nem lesz foganatja. Akkor inkább iktassanak be plusz matekórákat, hogy tudjanak osztani-szorozni tisztességesen, anélkül bármilyen pénzügyi ismeret sztem felesleges.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Szerintem nincs baj az erkölcstannal, a hittanban sem látok sok problémát. Mindössze annyit fűznék hozzá, hogy Rajnához hasonlóan inkább teológiai alapokat kellene oktatni, mert az én lányom megkapta már, hogy eretnek nézeteket vall...
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
Rajna, ezzel csak az a baj, hogy az idióta hitelek többségét nem a diplomások veszik fel.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Tudom, a hatások most gyűrűznek be, mert ezek olyan évekkel később begyűrűződő hatások.füligjimmy
Most nyilván nem azt mondom, hogy emiatt van a frank meg az euró ott, ahol, de vannak azért "hatások" még onnan, pl. az IMF hitel legnagyobb részlete idén esedékes. Bár ez az árfolyamra tényleg minimális hatással bír, a költségvetésre annál inkább.

több mint 13 éve
Rajna Tennessee Titans 8 032 — Nega Scott
Ezeket az összefüggéseket kéne inkább az iskolában tanítani erkölcstan helyett, többet profitálna belőle a diákság:
 index.hu/bloghu/kiszamolo/2013/03/05/a_bankok_teremtik_a_penztKori
Ebből egy felső tagozatos még nem biztos, hogy sokat megértene.
Én nem jártam hittanra, hanem 9-10 évesen anyám lehengerlően kedves jehovista barátnője járt hozzám és tartott kiselőadásokat a bibliai történetekből, és mivel mindig imádtam olvasni, habzsoltam a "mesékbe öntött", gyerekeknek szánt bibliai témájú könyveket is.
Nem lettem jehovista, ahogy a családban senki se az, viszont már gyerekként hasznát láttam az így szerzett tudásnak, magyarból vagy töriből bármilyen keresztény téma merült fel, mindent vágtam. Az osztállyal közös, egy témába vágó múzeumlátogatás után még dicséretet is kaptam, mert a többiek számára hasznos megjegyzéseket tudtam fűzni a látottakhoz.
Szóval szerintem a megfelelő formájú hittanból vagy etikából is tudna profitálni a diákság, az alapvető bibliaismeret az általános műveltség része.

De legkésőbb a középiskolában mindenkinek kéne tanulnia alap pénzügyi ismereteket is. atapapa
Bibliát oktatnak így is irodalomból, két-három hónapot rászánnak ha minden igaz. A hittan kicsit más, mondjuk a katolikusoknál a Biblia kevésbé jelentős forrása a hitnek, mint a protestánsoknál, szóval ha ténylegesen hittan lenne kötelezővé téve, az nem feltétlenül bibliaismeretet jelentene, hanem teológiai alapvetéseket. Ami egyébként szintén hasznos, még akár művelődéstörténetből is, másrészt egy másik szemléletet ismertet meg a diáksággal, mint az összes többi tantárgy, harmadrészt ha már filozófia nincs, ez sem olyan rossz. Elvileg. A gyakorlatban viszont tuti nincs elég tanár erre, másrészt befogadó közönség sem annyira, szóval ha szimpla vallási traktálás lesz, akkor semmi értelme. Inkább kéne plusz egy irodalomóra szerintem, és akkor több idő lenne a Bibliára, amivel sokkal jobban érthetővé válik az egész európai kultúra utána.

Az erkölcstan egyébként nemtom miért lett ezzel párhuzamba állítva, mármint az is hasznos dolog lehet, de teljesen más, mint a hittan. Szóval nemtom egyik miért váltja ki a másikat. Az erkölcstan szerintem jó ötlet, de nem lehet ilyen sebesen bevezetni, képezni kell hozzá tanárokat, ki kéne dolgozni valami tisztességes tananyagot, és akkor bármelyik korosztálynak be lehetne rakni 1.től érettségiig akármikor. Mondjuk nálunk volt elsőben ún. Beszélgetés óra, amikor arról tanultunk, hogy mit szabad meg mit nem, az hasonló volt, de talán ez nincs sok helyen.

A pénzügyi ismeretek megintcsak olyan dolog, hogy bizonyos réteget kifejezetten inzultál, ha a befektetési lehetőségekről tartasz nekik előadást. Egyik legjobb haverom benne van egy ilyen projektben, körbejárják az országot és mindenféle sulikban előadják, hogy mi az a hitel meg a kötvény, legtöbbször ellenséges reakció jön, mert nemigen van az embereknek tíz forintjuk kötvényt venni. Hitel viszont kell, és más úgyse ad, csak az uzsorás.

Szerintem a pénzügyi ismereteket kötelezően az egyetemi tantervekbe kéne beépíteni, a jövő értelmisége legalább tudja, hogy mi merre hány forint, legyen az bölcsész vagy fizikus. Középiskolában viszont nem biztos, hogy jó ötlet, különösen olyan embereknek, akik amjd a középszintű matekérettségin fognak küzdeni a kettesért. Btw matekból most is van 10. tájékán anyag a kamatokról, THM-ről, EBKM-ről, ilyesmiről, bár nem hosszú, de emlékszem, hogy milyen szar lett belőle az osztályátlag, és én azért nem átlag alatti középsuliba jártam.