Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 24 252 — Axel Foley
Nekem az "tetszik", hogy akik 90 napnál régebb óta nem fizetnek azok átválthatják forint alapúra a frankos hitelt és elengednek belőle valamennyit.
Egyrészt aki eddig sem tudott fizetni az emiatt majd fog? Vagy azoknak akik eddig becsületesen kinyögték a havi törlesztőt azoknak miért nem engednek el bármennyit is?
Ez megint minden csak nem megmentés.

több mint 13 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Nekem az tetszik, hogy ismét van egy adósmentő elképzelés. Mi lenne, ha a svájci frank árfolyama újra 180 forint környékén lenne? Ahogy a libás/zsidó Bajnai, meg az elkúró Feri alatt volt. Ezt nem kéne valahogy megpróbálni? Tudom, a hatások most gyűrűznek be, mert ezek olyan évekkel később begyűrűződő hatások. De legalább lehet kampányolni, hogy meg lettek mentve a devizahitelesek. Hamár tönkretették őket, akkor legalább szánjanak rá néhány milliárdot, hogy megmentsék őket. Mocskos zsidótolvaj bankrendszer. A lakóparkkal minden rendben van?

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Ehhez a cinizmushoz azért már nem kicsi pofa kell..
"Rogán a moszkvai útról: nem akartunk titkolózni, csak szabadságon volt az MTI tudósítója"
 hvg.hu/gazdasag/20130306_Rogan_a_moszkvai_utrol_nem_akartunk_titko
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 618 — Dolphins fan
A címlapon virít hatalmas szöveggel:
 www.miamiherald.com/
A S. Florida reakció kemény. Pezsgő miegymás.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
Ezeket az összefüggéseket kéne inkább az iskolában tanítani erkölcstan helyett, többet profitálna belőle a diákság:
 index.hu/bloghu/kiszamolo/2013/03/05/a_bankok_teremtik_a_penztKori
Ebből egy felső tagozatos még nem biztos, hogy sokat megértene.
Én nem jártam hittanra, hanem 9-10 évesen anyám lehengerlően kedves jehovista barátnője járt hozzám és tartott kiselőadásokat a bibliai történetekből, és mivel mindig imádtam olvasni, habzsoltam a "mesékbe öntött", gyerekeknek szánt bibliai témájú könyveket is.
Nem lettem jehovista, ahogy a családban senki se az, viszont már gyerekként hasznát láttam az így szerzett tudásnak, magyarból vagy töriből bármilyen keresztény téma merült fel, mindent vágtam. Az osztállyal közös, egy témába vágó múzeumlátogatás után még dicséretet is kaptam, mert a többiek számára hasznos megjegyzéseket tudtam fűzni a látottakhoz.
Szóval szerintem a megfelelő formájú hittanból vagy etikából is tudna profitálni a diákság, az alapvető bibliaismeret az általános műveltség része.

De legkésőbb a középiskolában mindenkinek kéne tanulnia alap pénzügyi ismereteket is.

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 16 855 — Dr Kongó fan
No, Chavez is feldobta a bocskort... rossz elmúlt másfél éve volt a diktátoroknak (esetleg kettő, és akkor Bin Laden is benne van)
Mostmár valóban csak Castro maradt a nagy trojkából.. már ha él még valahol az öreg.

A bankos dolgot meg lehetne a pénzügyi topicban 😉

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Ha valakit érdekel a bankszektor működése (alapjai), olvassa el, meg van benne több link más cikkekhez, szintén közérthető módon magyarázva. Ezeket az összefüggéseket kéne inkább az iskolában tanítani erkölcstan helyett, többet profitálna belőle a diákság:
 index.hu/bloghu/kiszamolo/2013/03/05/a_bankok_teremtik_a_penzt


több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 www.portfolio.hu/gazdasag/adozas/jon_a_media_kulonado_2.180626.html#.UTXPDI5Q1Ec.facebook

Időjárásjelentés-különadó 😂

közben Heréden Szálasi közt avatott egy radikálisnak nevezhető polgártársunk. Kezd átfordulni ez az egész egy rossz lidércnyomásba...
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
"A GVI elkészítette a 2013 februári regisztrált álláskeresők számának előzetes becslését. Az eredmények szerint 2012 februárban jelentősen nőtt a regisztrált álláskeresők száma. Ezzel folytatódott a 2012 november óta megfigyelhető növekvő tendencia. A GVI által kialakított modell különböző variációinak februárra vonatkozó becslése 670.723 főtől 671.927 főig terjedő tartományba esik. Ez azt jelenti, hogy az előző havi (2013. januári) értékekhez képest kb. 22-23 ezer fős növekedésre, és a 2012-es februári értékhez képest kb. 24-25 ezer fős növekedésre számítunk."

Hajrá fijjuk csak így tovább.

Mindenki forintot gyengít, 300-nál az euró
Az a kurva gyurcsányemúttnyócév még mindíg...
több mint 13 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Apa, kezdődik.. 😀 😀

Rogán Moszkvában a devizatartalékokról is tárgyalt
"Múlt csütörtökön, azaz egy nappal Matolcsy György jegybankelnöki jelölése előtt, Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető Moszkvában járt, és Vlagyimir Putyin elnök pártjának egyik vezetőjével arról is tárgyalt, hogy a magyar kormány "a napokban megvizsgálja devizatartalék felhalmozásának lehetőségét orosz rubelben a dollár nem stabil helyzete miatt" - írta a Népszava"

"Rogán múlt heti látogatásáról egyébként sem az MTI, sem a Fidesz nem számolt be."apeszos
áldom édesanyám, hogy rávett 16 éves koromban, hogy kezdjek el oroszul tanulni.

Újra lesz 3.60 a kenyér.
3.60 rubel.
Nu pravda.Sobri Jóska
hoztam haza anno aprót, itt pihen a polcon szuvenírként, sosem gondoltam volna, hogy Magyarországon kelleni fog.Amadeus91
Basszus, nekem csak grivnyám maradt a régi szép seftes időkből.
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Aki boldogan viszi a pénzét 8% EBKM-re "betenni" és örömködik a jó üzlet felett, ugyanakkor nem veszi észre, hogy a bank neki csak 30% THM-re hajlandó pénzt adni (ugyanabban a gazdasági környezetben), azon nincs mit segíteni. toxique
Ebből él a bank, nem ezzel van a baj. Csak kihasználják, hogy inkább elhozza a nép azonnal a TV-t 30%-os THM-el, ahelyett, hogy összespórolná, és még örül is neki, hogy megteheti. De ebben nincs átverés, csak kiszolgálják az igényeket és keresnek rajta, ennyi.
Kori
A felvetés jogos; a bank csak üzletel. Nem mondhatja senki, hogy ne csináljon ilyen üzletet, ha van lehetősége. A klasszikus banki modellben a bank ebből élt - ez is igaz volt mindaddig, amíg nem kaptak jogi személyiséget az 1800-as évek elején. Ez azért lényeges, mert banküzemtani szempontból a bank jövedelem és tőkeszerkezete onnantól kezdve átformálódott, hiszen alapíthattak leányvállalatokat, megvásárolhattak vagy részt vásárolhattak más jogi személyiségekből; azaz szerteágazó vállalkozási és befektetési tevékenységet folytatva a produktív üzleti környezetük drasztikusan kibővült. A modern bankok már specializálódtak, de kifejezetten klasszikus modell a helyi takarékok esetében értelmezhető. A nagyok közül találsz olyanokat, pl. akik csak jogi / adó előnyök miatt nyújtanak klasszikus bankszolgáltatásokat - hogy a tv. szemében bank-nak minősülhessenek.
Ha jól emlékszem, még 2011-ben is volt rekordévet elkönyvelő pénzintézet M.o.-on (hát... nem a lakossági üzletág termelte ki, az ziher).

Abban igazad van, hogy a pénzügyi kultúra mutat némi... "torzulást" M.o.-on. Ezen nem hiszem, hogy lehetne változtatni - nagyrészt erre célozgattam én is.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azért ez sem piti:
 cink.hu/vegkepp-meghaborodott-a-kormany-idojarasjelentes-kulon-451114652


több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
Apa, kezdődik.. 😀 😀

Rogán Moszkvában a devizatartalékokról is tárgyalt
"Múlt csütörtökön, azaz egy nappal Matolcsy György jegybankelnöki jelölése előtt, Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető Moszkvában járt, és Vlagyimir Putyin elnök pártjának egyik vezetőjével arról is tárgyalt, hogy a magyar kormány "a napokban megvizsgálja devizatartalék felhalmozásának lehetőségét orosz rubelben a dollár nem stabil helyzete miatt" - írta a Népszava"

"Rogán múlt heti látogatásáról egyébként sem az MTI, sem a Fidesz nem számolt be."apeszos
áldom édesanyám, hogy rávett 16 éves koromban, hogy kezdjek el oroszul tanulni.

Újra lesz 3.60 a kenyér.
3.60 rubel.
Nu pravda.Sobri Jóska
hoztam haza anno aprót, itt pihen a polcon szuvenírként, sosem gondoltam volna, hogy Magyarországon kelleni fog.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 414 — #NoStress
Újra lesz 3.60 a kenyér.
3.60 rubel.
Nu pravda.

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Apa, kezdődik.. 😀 😀

Rogán Moszkvában a devizatartalékokról is tárgyalt
"Múlt csütörtökön, azaz egy nappal Matolcsy György jegybankelnöki jelölése előtt, Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető Moszkvában járt, és Vlagyimir Putyin elnök pártjának egyik vezetőjével arról is tárgyalt, hogy a magyar kormány "a napokban megvizsgálja devizatartalék felhalmozásának lehetőségét orosz rubelben a dollár nem stabil helyzete miatt" - írta a Népszava"

"Rogán múlt heti látogatásáról egyébként sem az MTI, sem a Fidesz nem számolt be."
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Aki boldogan viszi a pénzét 8% EBKM-re "betenni" és örömködik a jó üzlet felett, ugyanakkor nem veszi észre, hogy a bank neki csak 30% THM-re hajlandó pénzt adni (ugyanabban a gazdasági környezetben), azon nincs mit segíteni. toxique
Ebből él a bank, nem ezzel van a baj. Csak kihasználják, hogy inkább elhozza a nép azonnal a TV-t 30%-os THM-el, ahelyett, hogy összespórolná, és még örül is neki, hogy megteheti. De ebben nincs átverés, csak kiszolgálják az igényeket és keresnek rajta, ennyi.


több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A közgáz nagyon egyszerű dolog....toxique
Ritka, hogy egy írással ennyire egyet tudjak érteni.
Tökéletesen leírtad hogy működik ma a magyar rögvalóság.
Nem azt, hogy miként működhetne, miként kéne működnie, miként szeretnéd, hogy működjön. Hanem azt, hogy mi a realitás.
És bizony annak, aki ezen változtatni akar (politika topicban értelemszerűen politikai szempontból), annak bizony ebből kell kiindulnia.
És sajna egyetlen ellenzéki pártunk se ebből indul ki, hanem a saját vágyaiból, álmaiból, ötleteiből, sérelmeiből, látomásaiból.
És amíg ez így marad, addig ez a valóság is így marad.

Sobri Jóska
Köszönöm!
Akkor rossz helyen járok 😀 a politika kissé távol esik tőlem. A pártokról eléggé lesújtó a véleményem: szerintem egy főnöke van mindnek. Ameddig ők határozzák meg azt, hogy kik közül választhatsz, addig még az is teljesen mindegy, hogy kit választasz. 😊

A pénzelmélet alapból hibás. Talán azért, mert anno nem gazdasági rendszerek hanem pénzrendszerek szabályozására találták ki; gazdasági rendszert - mára már nyilvánvalóan - nem tud szabályozni. A sok világmegváltó alternatív társadalom-elmélet (pl: Zeitgeist) érzi, hogy a pénzelméletben a feltevések nagy része baromság. Pl.: mindenki egyensúlyról beszél... holott egy rugalmas, ugyanakkor önmagába forduló és újratermelő rendszerben (mint pl. egy ország gazdasága) a kontroll pontok elhelyezése a lényeg. Kontrollerként tudod, hogy az egyensúlyi pont és a kontrollpont nem ugyanaz (hiába sugalmazza ezt a rendszerbarát oktatás - gyakorlatban úgyis rájössz). A növekedési spirálban hol van az egyensúlyi pont és hol vannak a kontroll-pontok? Maga Keynes (a kapitalista "félisten") is azt írta a folyamatos növekedési spirálról, hogy kontrollálhatatlan (és előbb-utóbb 0 pontra redukálódik). Ezt mégsem tanítják róla 😀. Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy Karl Marx vagy Keynes elképzeléseit követő gazdaság mennyire esne távol a nevükkel fémjelzettől... vagy a maitól.
Mindegy is... nem kell ebbe belemenni; a lényeg, hogy amit ma közgé címen árulnak, az csak megideologizálása egy csalásnak. Egy időben (fiatal és bohó voltam) sokat foglalkoztam azzal, hogy mit lehetne tenni ez ellen; semmit. Aki boldogan viszi a pénzét 8% EBKM-re "betenni" és örömködik a jó üzlet felett, ugyanakkor nem veszi észre, hogy a bank neki csak 30% THM-re hajlandó pénzt adni (ugyanabban a gazdasági környezetben), azon nincs mit segíteni. Magyarországon még eladható a Unit linked... 😀 befektetésnek! Ezek a bankperek meg egyenesen röhejesek. Mintha ők rendelték volna maguk ellen... a negatív reklám is reklám, nemde? 😕 Az emberek nagy része nem hajlandó gondolkodni, csak hinni (pedig; gondolkodni nem nagy kunszt: vagy jó az elgondolás, vagy nem 😀. Ha nem, akkor elismered és kijavítod. Ennyike), követni... Azt mondom, hogy a pénzügyi dolgok nagy része érthető / kiértékelhető lenne előképzettség nélkül is, ha hajlandóak lennénk gondolkodni.

Nekem a bajom mégis az (leginkább), hogy nagyon sok okos-tehetséges fiatal sorvad el és megy tönkre a nagy magyar valóságban. Életunt 20-as / 30-as éveiket taposó fiatalok... akik belefáradtak az életbe. Akik lehetőséget sem kapnak, mert nincs meg a hátterük és/vagy az összeköttetésük. Még külföldre sem tudnak elmenekülni a kilátástalanság elől, hogy valahol máshol - talán - szerencséjük lehetne (mert ahhoz is pénz kell). A sikkasztásokat ki nem xarja le... de az ő életüket is ellopták.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 414 — #NoStress
A közgáz nagyon egyszerű dolog....toxique
Ritka, hogy egy írással ennyire egyet tudjak érteni.
Tökéletesen leírtad hogy működik ma a magyar rögvalóság.
Nem azt, hogy miként működhetne, miként kéne működnie, miként szeretnéd, hogy működjön. Hanem azt, hogy mi a realitás.
És bizony annak, aki ezen változtatni akar (politika topicban értelemszerűen politikai szempontból), annak bizony ebből kell kiindulnia.
És sajna egyetlen ellenzéki pártunk se ebből indul ki, hanem a saját vágyaiból, álmaiból, ötleteiből, sérelmeiből, látomásaiból.
És amíg ez így marad, addig ez a valóság is így marad.

több mint 13 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 394 — Bears & Illinois fan
Nem tudom volt-e már, de ebben elsők vagyunk

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 13 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
A közgáz nagyon egyszerű dolog. Amit az iskolában tanítanak róla; abból vizsgázz le. Amit a munkahelyen kérnek belőle; azzal végezd el a munkád. Aki jó pénzért el tudja adja: azt tapsold meg. De aki elhiszi: azt röhögd ki.

Ha tudni akarsz, akkor ott a könyvtár. Időigényes és - végtére - semmi értelme nem lesz; mert már mindenkit csak hivatkozás szinten érdekel Lock, Marx, Széchenyi, Friedmann, Keynes vagy bárki más (Síklaki, Gesell... stb.). De Te tudni fogod, hogy mit gondoltak valójában ezek az emberek, milyen elképzeléseik voltak valójában vagy mit alkottak meg valójában. Nem csak hazugságokat és tárgyi tévedéses hivatkozásokat hallasz róluk. Látni fogod a különbséget egy működőképes közgazdasági elképzelés és e között a pénzelméleti "valami" között... ami sem elméletben és - szemmel láthatóan - gyakorlatban sem működik. 😊

A közgáz egzakt dolog: reál tudomány, ahol a 2+2 mindig 4. A 4 az mindig 4, nem 5 jobboldalról, vagy 9 baloldalról. A sok hülyeség, az...

Nagy arc volt a prof-om! Mindig azt mondta az öreg; hogy a tudást nem fizeti meg senki. Az csak érted van. Akiket a tv nyomat azok bérpapagájok; ha nem is így gondolják, akkor is ezt mondják, mert ezért kapják a pénzüket. Nézzetek meg egy vitát; ha nem tudja ésszerűen magyarázni, elviszi személyeskedésbe, vagy hangerővel pótolja az észérveket, vagy beszél oda nem tartozó dolgokról, amíg le nem jár a műsoridő. A lényeg, hogy konkrét választ ne kapj. Mert a konkrét dolgok vonzzák a logikai kontrollt: az pedig veszélyes terület. Elképesztően igaza volt az öregnek. Hazudni mindenről lehet, a közgázról is lehet, és mivel manapság csak ezt a halom szírt fizetik meg; ezért ma csak ennek van értéke.

Azt - ellenben - nagyon sajnálom, hogy a történelem legnagyobb látnoka Orwell volt... hozzá képest mindegyik elbújhat a susnyásba...
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838


Gyulánk az Echo TV-ben.
több mint 13 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
 cink.hu/matolcsy-csak-olyan-penzt-enged-nyomtatni-amit-o-irt-a-450927208Amadeus91
De egyesével.
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 cink.hu/matolcsy-csak-olyan-penzt-enged-nyomtatni-amit-o-irt-a-450927208Amadeus91
agyhalott
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 cink.hu/matolcsy-csak-olyan-penzt-enged-nyomtatni-amit-o-irt-a-450927208