Politika
63 feliratkozó
több mint 13 éve
én metaszinten gondolkodom: facebook fiokrómról mindent töröltem, csak ezt az egy képet hagyom fenn, szóval ha legközelebb listáznak, akkor a lista alapján fogják ezt megtenni 😀

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
csodás, köszönöm 😀nézegetve a listát, kiváló kis csapatba kerültél annak idején 😀

több mint 13 éve
Ha igazán eredeti akarsz lenni, akkor ennek mennie kell aláírásba 😂nem találom az amerikai focis sort 😀 de már kiesik a szememGyurma Pappajjncaa
több mint 13 éve
nem találom az amerikai focis sort 😀 de már kiesik a szememGyurma Pappa

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
nem találom az amerikai focis sort 😀 de már kiesik a szemem

több mint 13 éve
Azért okos dologra is használták a listát a hökösök, a szoc. alapon járó juttatásokat is szűrték a sajátos környezettanulmányuk által: "hawaii kép, koliba nem vesszük fel 😊"
több mint 13 éve
wazz, töröltem a kommentet, mert még magam sem gondoltam, hogy igaz lehet, ezek szerint mégis 😀 kösz 😀jjncaaÉn meg már majdnem beleszóltam, hogy szerinted hogy lenne ez komoly. 😀
Elég kemény sztori. 😀
több mint 13 éve
Hehe, jó ez a hökös listás cucc. Gondolom valaki megszellőztette, hogy fikázza a diákszerevezeteket, oszt most nézem, hogy ez pont ilyen kis fidesznyikes/jobbikos feljelentős kis cumihuszár. Még egy nap köztársasági elnök is lehet.
I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.
- Abe Simpson
több mint 13 éve
wazz, töröltem a kommentet, mert még magam sem gondoltam, hogy igaz lehet, ezek szerint mégis 😀 kösz 😀

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Aha 😀ez rly? 😊jjncaaEz lehetsz:atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairolna pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊jjncaa
Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
"egy rahedli szívecske a magamrólban, ennyi" 😀
Na jó, találtam egyet:
"Amerikai focis, Vonnegut-rajongó pincér"atapapa
mandiner.blog.hu/2013/02/19/igy_listaztok_ti?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201302
több mint 13 éve
Ez lehetsz:atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairolna pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊jjncaa
Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
"egy rahedli szívecske a magamrólban, ennyi" 😀
Na jó, találtam egyet:
"Amerikai focis, Vonnegut-rajongó pincér"
több mint 13 éve
A TEK-et kérdezted már? Nekik talán(?) megvan.. 😛atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairolna pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊jjncaa
Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing
több mint 13 éve
atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairolna pont a 2009-es gólyatáborban voltam, ha valaki megtalálja a teljes listát, jelezzen 😊
Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
jó nap ez a maiEzután majd jön a függönyös autó és elviszik a lőtérre.
vastagbor.blog.hu/2013/02/19/bajosan_gusztustalanAmadeus91
több mint 13 éve
Nem, ez inkább annyit ér, mint 2002-ben a teljesen ostoba, ám megnyerő Medgyessyt indítani az eszesebb, de jóval megosztóbb Kovács helyett. Most Mesterházy helyett Bajnai indul, bónusz trekként még esze is van.Erre alapozni, kb. annyit ér, mint amikor a Király, vagyis Zámbó Jimmy indult Csepelen egyéni választókörzetben.Na most ezt hogy?Ez úgy lehetséges, hogy a közvélemény-kutatói módszertan ismeri a másodlagos kérdésfeltevés eszközét. Ebben az esetben (ha jól emlékszem, a Medián) már nem pártokra kérdeztek (hiszen az nincsen nekik), hanem az országos pártvezetőkre voltak kiváncsiak miniszterelnöki alkalmasság tekintetében. Bajnai-Orbán-Mesterházy-Vona lett a végeredmény, de BG toronymagasan nyert.Dzsokijuing
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???
Sobri Jóska
Mindenki imádta, mégis, alig szedett össze 2-3%-ot.
Simán nyert az MSZP-s jelölt.
Sobri Jóska
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairol
Mondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.Dzsokijuing

fél Jobbik ott végzett. Na jó, ez túlzás, az a 2-3 csak, akinek diplomája van a Jobbikban.
több mint 13 éve
Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ha fáj valami, akkor rövidebb ideig fájjon, aztán legyen jobb. Ezzel a modellel, amit az elmúlt 20+ évben nyomunk, folyamatosan rossz és nem látszik a kivezető út sem.Én ezt nem fognám 20 évre, '94-től 2002-ig viszonylag rendben voltak a dolgok.
Nem tudok azonosulni azzal a felfogással, hogy nyakig ülünk a szarban, de ha mindenki nyugton marad, akkor nem hullámzik, és legalább nem fröcsög a szánkba. Ja, de így sosem mászunk ki belőle...somoskovig
A Bokros-csomag eléggé fájdalmas volt, és a Fidesz se osztogatott 2001-ig.
Sokkterápiát meg senki se fog ígérni, Bajnai sem. Én ebben a nyúlfarknyi gazdasági alapvetésben Dzsokival szemben nem az ideológiák csatáját látom, hanem azt, hogy valahogy meg is kell nyerni a választást, és méretes kiadáscsökkentés beígérésével ez nehezen fog menni, az utolsó pár hónapot végigosztogató Orbán ellen pedig még kevésbé.
több mint 13 éve
atv.hu/cikk/20130218_libsi_katko_cigo_ratyi_szelsoseges_lista_az_elte_diakjairolMondjuk feltalálták a spanyolviaszt, az ELTE BTK fuljobbos volt a 90-es évek vége óta. Szávaynak egyébként Szálasi Pisti volt a beceneve.
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
A jó kormányzáshoz morál is kell.Egy dolgot kifelejtesz: miközben Mo-n 20 éve folyik a rossz kormányzás, annyi legalább megtörtént, hogy az MSZP és a Fidesz legalább a saját választóit kielégítette: Maszop-kormányzás alatt a nyugdíjak, szocellátások békén hagyódtak, a közszféra sértetlen volt. Az első Fidesz-kormány alatt nekiálltak a fiatalok, a vállalkozók támogatásának. A kettő persze együtt nem ment, ezért jöttek a kormányváltások, de a 2006-os Gyurcsány-kormány beomlasztotta a baloldalt, az ezt követő jobboldali kétharmad pedig ellensúly hiányában nem a saját választóit támogatta túl (ami logikusan következett volna), hanem önnönmagát. És ezért van bukásra ítélve: az ország kétharmada rosszabbul él, mit két éve és a tábornoktól csak azt kapják, hogy válság van, húzzák össze a nadrágot, nem lesz jobb. És valóban gyűlik az 1500 milliárd. Itt már az osztogatásban sem hiszek, rendszerszintű problémák vannak.
De Magyarországon nincs.
És aki leváltaná annak sincs.
És aki mindkettő helyett jönne, annak sincs.
Ergo, meglesz a politikusi 1500 milliárd, az ország pár százaléka jár csak jól, tehát akár még újra is választhatják őket.Sobri Jóska
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Én mindig is azon a véleményen voltam, hogy ha fáj valami, akkor rövidebb ideig fájjon, aztán legyen jobb. Ezzel a modellel, amit az elmúlt 20+ évben nyomunk, folyamatosan rossz és nem látszik a kivezető út sem.Nem tudok azonosulni azzal a felfogással, hogy nyakig ülünk a szarban, de ha mindenki nyugton marad, akkor nem hullámzik, és legalább nem fröcsög a szánkba. Ja, de így sosem mászunk ki belőle...
több mint 13 éve
Be van látva, erre írtam, hogy Matolcsy nélkül valószínűleg már nem lenne.Ahhoz végre olyan megállapodást kéne kötni a bankokkal, amit nem szeg meg a kormány rögtön másnap.Unortodoxia hiányában nagyjából hoznánk a régiós átlagot, Matolcsy kicsit rádobott a hiányra.DzsokijuingEbben egyáltalán nem vagyok biztos, a deficiteljárás miatti szankciók egy régiós államot se fenyegettek annyira, mint minket, az ennek nyomán hozott megszorítások pedig koptatták a GDP-t. A kérdés az, hogy Matolcsy nélkül kikerültünk volna-e korábban a deficiteljárás alól. A válasz: valószínűleg, de annak is meg kellett volna fizetni az árát, csak korábban (lásd a balti államok amputációit 2008 után).
Idén talán véget ér a deficiteljárás, és akkor mehetnek a százmilliárdok 13. havi nyugdíjra. atapapa
A túlzottdeficit-eljárás fennmaradásában azért komoly szerepe volt az unortodoxiának is, lássuk be.Dzsokijuing
Csak egy dologra próbálom felhívni folyamatosan a figyelmet, még ha közvetetten is tettem ezt a legtöbbször: Matolcsyt és a Fideszt lehet és kell is kritizálni, de ahhoz, hogy itt végre valódi és fenntartható, nem hitelekből felpörgetett növekedés legyen, ahhoz olyan intézkedésekre lenne szükség, melyek koncentrálva fájdalmasabbak lennének, mint bármi az elmúlt 3 évben.
több mint 13 éve
Erre alapozni, kb. annyit ér, mint amikor a Király, vagyis Zámbó Jimmy indult Csepelen egyéni választókörzetben.Na most ezt hogy?Ez úgy lehetséges, hogy a közvélemény-kutatói módszertan ismeri a másodlagos kérdésfeltevés eszközét. Ebben az esetben (ha jól emlékszem, a Medián) már nem pártokra kérdeztek (hiszen az nincsen nekik), hanem az országos pártvezetőkre voltak kiváncsiak miniszterelnöki alkalmasság tekintetében. Bajnai-Orbán-Mesterházy-Vona lett a végeredmény, de BG toronymagasan nyert.Dzsokijuing
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???
Sobri Jóska
Mindenki imádta, mégis, alig szedett össze 2-3%-ot.
Simán nyert az MSZP-s jelölt.
Én is értem a tiédet.Az unortodoxiáról meg annyit:Értem az érvelési logikádat, csak a jó kormányzáshoz (és létezik ilyen, nyugatra, északra) morál is kell. Persze politikusi morál, ami abban áll, hogy zsebre teszem a magamét, de a választóim is jól járnak. Nálunk meglesz a politikusi 1500 milliárd, de az ország 10%-as jár csak jól, tehát bukni fognak.Dzsokijuing
Képzeld el, hogy megteszlek Magyarország fő gazdasági vezetőjévé.
Azt a feladatot kapod, hogy termelj ki 4 év alatt 1500 milliárd forintot nekem, szépen bele a zsebembe, és a barátaim és üzletfeleim zsebébe.
Mondd el mi kell ehhez, törvények, intézmények, alkotmánymódosítás, etcetera, azt én intézem, te elötted egy cél lebegjen, az 1500 milliárd kitermelése.
Ja, és törvényes kell legyen az egész.
Nézz utána hogysmint, és várlak a következő kreatív brainstormingon.
Sobri Jóska
A jó kormányzáshoz morál is kell.
De Magyarországon nincs.
És aki leváltaná annak sincs.
És aki mindkettő helyett jönne, annak sincs.
Ergo, meglesz a politikusi 1500 milliárd, az ország pár százaléka jár csak jól, tehát akár még újra is választhatják őket.
több mint 13 éve
Az unortodoxiáról meg annyit:Értem az érvelési logikádat, csak a jó kormányzáshoz (és létezik ilyen, nyugatra, északra) morál is kell. Persze politikusi morál, ami abban áll, hogy zsebre teszem a magamét, de a választóim is jól járnak. Nálunk meglesz a politikusi 1500 milliárd, de az ország 10%-as jár csak jól, tehát bukni fognak.
Képzeld el, hogy megteszlek Magyarország fő gazdasági vezetőjévé.
Azt a feladatot kapod, hogy termelj ki 4 év alatt 1500 milliárd forintot nekem, szépen bele a zsebembe, és a barátaim és üzletfeleim zsebébe.
Mondd el mi kell ehhez, törvények, intézmények, alkotmánymódosítás, etcetera, azt én intézem, te elötted egy cél lebegjen, az 1500 milliárd kitermelése.
Ja, és törvényes kell legyen az egész.
Nézz utána hogysmint, és várlak a következő kreatív brainstormingon.
Sobri Jóska
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Na most ezt hogy?Ez úgy lehetséges, hogy a közvélemény-kutatói módszertan ismeri a másodlagos kérdésfeltevés eszközét. Ebben az esetben (ha jól emlékszem, a Medián) már nem pártokra kérdeztek (hiszen az nincsen nekik), hanem az országos pártvezetőkre voltak kiváncsiak miniszterelnöki alkalmasság tekintetében. Bajnai-Orbán-Mesterházy-Vona lett a végeredmény, de BG toronymagasan nyert.
Ha valakinek nincsen pártja, ott hogy lehet 90% a támogatottsága bárkinek is??
Ha a bárkit mondanák, akkor nem a pártot nem választók közé tenné őket a statisztika???
Sobri Jóska
Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)

