Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights
És ott csak hülyék vannak? 😀somoskovig
Közhely, de már minden a jövő évi választásról szól. A Fidesz felépített egy alternatív valóságot, koherens érvrendszerrel. Aki ebben él (Békemenet), annak valamennyi puzzledarab a helyén van. Akinek az életvalósága ütközik ezzel az érvrendszerrel, az a bizonytalan, apolitikus vagy ellenzéki szavazó. Őket már elvesztette a Fidesz (kivéve, ha a német gazdaság látványosan növekedésnek indul, mert abból Viktornak is leesik egy újabb választási győzelemhez elég szavazó).
Szóval a jövő évi választást már csak az ellenzék cs@szheti el és ők jó úton vannak efelé.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
És ott csak hülyék vannak? 😀somoskovig
Nem. De ők nem beszélnek. Ilyen-olyan okokból. Vagy ha beszélnek is, csak zárt körben.
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
És ott csak hülyék vannak? 😀

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 085 — Saturday Night Lights
 index.hu/gazdasag/2013/02/18/meglepte_matolcsyekat_a_melyrepules/

Csak néhány dolgot emelnék ki belőle:

"számunkra is váratlan utolsó negyedéves GDP-adat" --> csak számotokra volt váratlan
"olyan külső körülményeknek tudható be, melyek az országhatáron kívül esnek" --> sajnos az országhatáron kívül mindenhol nőtt a gazdaság, bár végülis lehet mondani, hogy mi 10%-os német GDP-növekedéssel terveztünk, akkor lehet, hogy nálunk sem lenne recesszió, és a szemét németek nem hozták az elvárt növekedést
"a kormány nem tervezi sem a költségvetés, sem az előrejelzés módosítását" --> tervezni eddig se tervezték soha, csak úgy alakult
"újra leülünk a bankokkal tárgyalni, és hitelezésük bővítéséért komoly kedvezményeket ajánlunk majd nekik " --> aztán két héttel a megállapodás aláírása után Viktor és Gyuri szépen odakuporodnak a papír fölé és unorthodox módon a közepére sz*rnak

Nem tudom, hogy melyik a nagyobb gáz, ha el is hiszik a sok okosat, amit mondanak, vagy ha ennyire hülyének néznek mindenkit.somoskovig
Már régóta csak a saját táboruk felé kommunikálnak, ennyi.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 12 569 — Chiefs GM
 index.hu/gazdasag/2013/02/18/meglepte_matolcsyekat_a_melyrepules/

Csak néhány dolgot emelnék ki belőle:

"számunkra is váratlan utolsó negyedéves GDP-adat" --> csak számotokra volt váratlan
"olyan külső körülményeknek tudható be, melyek az országhatáron kívül esnek" --> sajnos az országhatáron kívül mindenhol nőtt a gazdaság, bár végülis lehet mondani, hogy mi 10%-os német GDP-növekedéssel terveztünk, akkor lehet, hogy nálunk sem lenne recesszió, és a szemét németek nem hozták az elvárt növekedést
"a kormány nem tervezi sem a költségvetés, sem az előrejelzés módosítását" --> tervezni eddig se tervezték soha, csak úgy alakult
"újra leülünk a bankokkal tárgyalni, és hitelezésük bővítéséért komoly kedvezményeket ajánlunk majd nekik " --> aztán két héttel a megállapodás aláírása után Viktor és Gyuri szépen odakuporodnak a papír fölé és unorthodox módon a közepére sz*rnak

Nem tudom, hogy melyik a nagyobb gáz, ha el is hiszik a sok okosat, amit mondanak, vagy ha ennyire hülyének néznek mindenkit.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 teadelutan.blog.hu/2013/02/17/nem_az_en_nevemben_824
Maximálisan egyetértek a cikkel és a videó iszonyatosan bicskanyitogató szerintem. Vicces, hogy tavaly még az elején beszélő zöld pulcsis arcnak a teljesen haszontalan szabályozástechnika konzultációján ültem egyszer. 😀Schleck
Kétségtelen, hogy iszonyat sok, magamautogató arc van ezekben a szervezetekben, de ettől még a cikk egy faszság.
Mintha Sobri írta volna. Majd az AB megmondja, ha meg nem mondhatja, mert beemelik ezeket a szarokat az alaptörvénybe, akkor így lesz és kész.
A cikk kb a Fidesz logikáját írja le.zinedine5
Kicsit tényleg olyan. 😊
A valóságról ír, nem ideológiákról, vágyakról, álmokról.
És tényszerűen.
Ez miért is faszság?
Sobri Jóska
Amiért a kormányzat logikája is az. Attól, hogy ők mondják és "megvan hozzá a kétharmaduk" még nem biztos, hogy az a jó. De kritikának és más véleménynek helye nincs.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 397 — #NoStress
 teadelutan.blog.hu/2013/02/17/nem_az_en_nevemben_824
Maximálisan egyetértek a cikkel és a videó iszonyatosan bicskanyitogató szerintem. Vicces, hogy tavaly még az elején beszélő zöld pulcsis arcnak a teljesen haszontalan szabályozástechnika konzultációján ültem egyszer. 😀Schleck
Kétségtelen, hogy iszonyat sok, magamautogató arc van ezekben a szervezetekben, de ettől még a cikk egy faszság.
Mintha Sobri írta volna. Majd az AB megmondja, ha meg nem mondhatja, mert beemelik ezeket a szarokat az alaptörvénybe, akkor így lesz és kész.
A cikk kb a Fidesz logikáját írja le.zinedine5
Kicsit tényleg olyan. 😊
A valóságról ír, nem ideológiákról, vágyakról, álmokról.
És tényszerűen.
Ez miért is faszság?

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 teadelutan.blog.hu/2013/02/17/nem_az_en_nevemben_824
Maximálisan egyetértek a cikkel és a videó iszonyatosan bicskanyitogató szerintem. Vicces, hogy tavaly még az elején beszélő zöld pulcsis arcnak a teljesen haszontalan szabályozástechnika konzultációján ültem egyszer. 😀Schleck
Kétségtelen, hogy iszonyat sok, magamautogató arc van ezekben a szervezetekben, de ettől még a cikk egy faszság.
Mintha Sobri írta volna. Majd az AB megmondja, ha meg nem mondhatja, mert beemelik ezeket a szarokat az alaptörvénybe, akkor így lesz és kész.
A cikk kb a Fidesz logikáját írja le.
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 teadelutan.blog.hu/2013/02/17/nem_az_en_nevemben_824
Maximálisan egyetértek a cikkel és a videó iszonyatosan bicskanyitogató szerintem. Vicces, hogy tavaly még az elején beszélő zöld pulcsis arcnak a teljesen haszontalan szabályozástechnika konzultációján ültem egyszer. 😀

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
fujj baszd meg, ehhez gyomor kell már....Amadeus91
Nem kell ehhez se gyomor, se gerinc...dcsicsak
pécsiként, Hoppáltól, semmi meglepetés
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Elmondom mi a hiba a gondolatmenetedben demokráciában:
Hogy mi a fontossági sorrend arról a nép dönt.
De mivel demokrácia van, így nem közvetlen népszavazással minden esetben, hanem választott képviselők útján.
Négy évente választ képviselőt, akiken keresztül érvényesíti akaratát.
Az alapján választ, hogy ki képviseli lehetőség szerint optimálisan az akaratát.
2010-ben a jelenlegi Parlamentet állította össze, így jelenleg a jelenlegi Parlament hivatott képviselni az akaratát.
Ha a jelenlegi Parlament más prioritási sorrendet állít össze a közt érintő ügyekben, akkor lehet, hogy szerinted nem az a valódi prioritási sorrend, de attól még az jeleníti meg a népakaratot.
Szerintünk, magyarok szerint 2013-ban fontosabb a debreceni gurulósfoci stadion, mint a felsőoktatás.
Kb. kétharmad-egyharmad arányban gondoljuk így.
Sobri Jóska
Elvileg. Gyakorlatilag nem. A nép akarata kimerül abban, hogy 4 évente kik töltsék meg azt az épületet. Onnantól csak a töltelék akarata érvényesül. A közt érintő ügyekben a prioritást a parlamenti többség dönti el, ami megint nem egyezik a nép akaratával, lásd mint fent. Népakarat közrejátszhatna, ha a képviselő visszahívható lenne, ha nem képviseli az érdekeimet. Ám így négy évig fogcsikorgatva, vagy örömködve (tetszés szerint) nézi az emberfia, amit művelnek. "Szerintem" én is magyar vagyok, függetlenül attól, hogy akarok-e debreceni gurulósfoci stadiont itt Pécsett. A 2/3-ad meg választáskor sem a nép kétharmadát jelentette, mostanra meg pláne nem.apeszos
Gyakorlatilag is.
Ha meg ez a rendszer nem tetszik, akkor olyan pártra érdemes szavaznod, és a képviseletedet rábíznod, aki ezen rendszer ellen ágál, és képviseli a változás iránti igényedet.
Ha elég sokan lesztek akiknek így nem jó, akkor változtattok.
Ilyen egyszerű ez.
Mert az - lássuk be- nonszensz lenne, ha minden ügyben közvetlen népszavazás lenne.
Legyen e stadion Debrecenben, legyen e gyógyfürdő Tapolcán, legyen e Kossuth-szobor Dombóváron, stb.Sobri Jóska
Hát persze.
több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 397 — #NoStress
 mandiner.hu/cikk/20130215_fidesz_hallgatokat_hasznal_fel_a_gyurcsany_bajnai_szovetseg

fujj baszd meg, ehhez gyomor kell már....Amadeus91
Gusztustalan, hogy felhasználják szegény hallgatókat, mi?

több mint 13 éve
dcsicsak Chicago Bears 1 553
fujj baszd meg, ehhez gyomor kell már....Amadeus91
Nem kell ehhez se gyomor, se gerinc...
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
 mandiner.hu/cikk/20130215_fidesz_hallgatokat_hasznal_fel_a_gyurcsany_bajnai_szovetseg

fujj baszd meg, ehhez gyomor kell már....
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
főleg ha mi is kapunk egy jó kis jégcsarnokot cserébe 😉Gyurma Pappa
Álom édes álom.zinedine5
Én aszittem PexField köll oda?sutianap
Mindegy, ugyanaz a kategória. Feritél mindkettő.
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
A Simicskáék kaptak 2011-ben 680 milliárdnyi megrendelést. ( m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.png) Mondjuk, hogy fele annyiból meg lehetett volna csinálni, amit csináltak, akkor elvittek 340 milliárdot.Gyurma Pappa
Ne csúsztassunk, kérem.
Ezt még ki is kell szedni, annak is van költsége, számlák, alvállalkozók, cégek, vissza is kell osztani, stb.
Ha tényleg a feléből meg lehet csinálni, akkor jó, ha 100-120 milliárd ottmarad nekik.
Sobri Jóska
😀

De nem marad meg a fele sem egyébként, tudomásom szerint ~30% marad, 2-4% pártkassza, maradék fele offshore, fele kivét így-úgy. De persze ez csak tipp, honnan is tudhatnám ezeket.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 397 — #NoStress
A Simicskáék kaptak 2011-ben 680 milliárdnyi megrendelést. ( m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.png) Mondjuk, hogy fele annyiból meg lehetett volna csinálni, amit csináltak, akkor elvittek 340 milliárdot.Gyurma Pappa
Ne csúsztassunk, kérem.
Ezt még ki is kell szedni, annak is van költsége, számlák, alvállalkozók, cégek, vissza is kell osztani, stb.
Ha tényleg a feléből meg lehet csinálni, akkor jó, ha 100-120 milliárd ottmarad nekik.

több mint 13 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 397 — #NoStress
Elmondom mi a hiba a gondolatmenetedben demokráciában:
Hogy mi a fontossági sorrend arról a nép dönt.
De mivel demokrácia van, így nem közvetlen népszavazással minden esetben, hanem választott képviselők útján.
Négy évente választ képviselőt, akiken keresztül érvényesíti akaratát.
Az alapján választ, hogy ki képviseli lehetőség szerint optimálisan az akaratát.
2010-ben a jelenlegi Parlamentet állította össze, így jelenleg a jelenlegi Parlament hivatott képviselni az akaratát.
Ha a jelenlegi Parlament más prioritási sorrendet állít össze a közt érintő ügyekben, akkor lehet, hogy szerinted nem az a valódi prioritási sorrend, de attól még az jeleníti meg a népakaratot.
Szerintünk, magyarok szerint 2013-ban fontosabb a debreceni gurulósfoci stadion, mint a felsőoktatás.
Kb. kétharmad-egyharmad arányban gondoljuk így.
Sobri Jóska
Elvileg. Gyakorlatilag nem. A nép akarata kimerül abban, hogy 4 évente kik töltsék meg azt az épületet. Onnantól csak a töltelék akarata érvényesül. A közt érintő ügyekben a prioritást a parlamenti többség dönti el, ami megint nem egyezik a nép akaratával, lásd mint fent. Népakarat közrejátszhatna, ha a képviselő visszahívható lenne, ha nem képviseli az érdekeimet. Ám így négy évig fogcsikorgatva, vagy örömködve (tetszés szerint) nézi az emberfia, amit művelnek. "Szerintem" én is magyar vagyok, függetlenül attól, hogy akarok-e debreceni gurulósfoci stadiont itt Pécsett. A 2/3-ad meg választáskor sem a nép kétharmadát jelentette, mostanra meg pláne nem.apeszos
Gyakorlatilag is.
Ha meg ez a rendszer nem tetszik, akkor olyan pártra érdemes szavaznod, és a képviseletedet rábíznod, aki ezen rendszer ellen ágál, és képviseli a változás iránti igényedet.
Ha elég sokan lesztek akiknek így nem jó, akkor változtattok.
Ilyen egyszerű ez.
Mert az - lássuk be- nonszensz lenne, ha minden ügyben közvetlen népszavazás lenne.
Legyen e stadion Debrecenben, legyen e gyógyfürdő Tapolcán, legyen e Kossuth-szobor Dombóváron, stb.

több mint 13 éve
Kroos Dallas Cowboys 1 811 — Cowboys fan
Gyurma Papa amit írsz így van, az államról,nyugdíj, egészségügy.
De mi fog itt változni, Állandóan az van hogy, van bal oldal és sleppje, van jobb oldal és sleppje, médiában szintúgy, ők elb.sznak mindent, lopnak, slepp meggazdagszik, a másikat ócsárolják, ők szentek aztán csere... Meg lehet nézni a médiában is a több mint 1millió szavazót szerző Jobbik,Lmp ált. ha vmi negatív dolog rögtön címlap, ha más elhallgatva, vagy épphogy megemlítve, egy Együtt 2014 új párt valami mekkora média és stb. hátszéllel van. Még csak nem is parlamenti párt..

PunBB bbcode test
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 905 — capitaine du château de Vienne 1487
főleg ha mi is kapunk egy jó kis jégcsarnokot cserébe 😉Gyurma Pappa
Álom édes álom.zinedine5
Én aszittem PexField köll oda?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
főleg ha mi is kapunk egy jó kis jégcsarnokot cserébe 😉Gyurma Pappa
Álom édes álom.
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
"Kerényi Imre hivatalos tisztsége, csak hogy mindenki jól megjegyezze magának: a tudatos nemzeti közjogi gondolkodás megalapozásával és ehhez kapcsolódva a magyar kulturális értékek megőrzésével és fejlesztésével összefüggő feladatok ellátásáért felelős miniszterelnöki megbízott."
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 056 — zászló zászló szív
ne keverjük a szezont a fazonnal. Messze vagy hogy jól lásd, én nem a hazug médiából informálódok ebben az ügyben, főleg ha személyesen ismerek az ultrák közül párat.Kroos
Én elég sok más témában nem a médiából tájékozódom, ebben sem. Nem mondta senki, hogy minden egyes ultra meg volt kenve. Nem kell minden birkát megszelídíteni, elég ha a juhász tudja az utat...

És igen, azért kell kurvára a stadion/csatorna/állami lakópark/hídépítés, mert lehet lopni. Na de:

Nem ha minden ágazat kap normálisan. nem a 80 év utoljára adott stadion miatt kap az oktatás kevesebbet, nem azért ilyen az ország helyzete.
10000000 milliárdok mennek el feleslegesen sok mindenre, mindenki lop,csal, 20 éve ugyanaz a bagázs vezeti az országot, ilyen Orbáok,Gyurcsányok,Bajnaiak és haverjai. milliós fizetések,,bkv, máv, metró.
Ezert nincs elég pénz oktatásra, sportra, és minden másra se.Kroos
Nem ezért nincs pénz. Azért nincs pénz, mert az ország három legnagyobb újraelosztó rendszere (nyugdíj, oktatás, egészségügy) 80-100 éves modellekre épül. Azért nincs pénz, mert annyi megy el öregségi nyugdíjra, mint gazdaságfejlesztésre és oktatásra ÖSSZESEN. Ezek közül melyik felesleges? Igazán egyik sem. A gond ott kezdődik, hogy ezek az elosztó rendszerek nem hatékonyak, sőt lassan nem fenntartható. A magyar állam drága, költségvetés 10%-át felviszi csak az állam fenntartása. Ez 5-ször annyi, mint amit gazdaságfejlesztésre költ az állam.

 www.kozoskassza.hu/ (érdemes végiglapozni, hogy miként alakult a költségvetés, látszani fog, hogy mit is akarok mondani)

A Simicskáék kaptak 2011-ben 680 milliárdnyi megrendelést. ( m.cdn.blog.hu/in/infoporn/postimage/kozgep-chart_1337617620.png) Mondjuk, hogy fele annyiból meg lehetett volna csinálni, amit csináltak, akkor elvittek 340 milliárdot. Ez a magyar költségvetés 2,4%-a, de ráadásul az állami megrendelések jelentős része EU-s pénzt volt, szóval még annyi sem. Szóval persze, idegesítő, hogy lopnak, de hidd el, ha rendbe tennék az egészségügyet, befagyasztanák 4 évre nyugdíjakat, kibasznának 30%-nyi naplopót a közigazgatásból (jó, pol.kor. legyek: megkettőzött hatásköröket szüntetnének meg), és felvennének a helyükre értelmes, dolgozó embereket, akik hatékonyan költik el a pénzt, lenne itt lóvé. Én magam is mennék Debibe, segítenék meg is építeni a stadiont, főleg ha mi is kapunk egy jó kis jégcsarnokot cserébe 😉

több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Elmondom mi a hiba a gondolatmenetedben demokráciában:
Hogy mi a fontossági sorrend arról a nép dönt.
De mivel demokrácia van, így nem közvetlen népszavazással minden esetben, hanem választott képviselők útján.
Négy évente választ képviselőt, akiken keresztül érvényesíti akaratát.
Az alapján választ, hogy ki képviseli lehetőség szerint optimálisan az akaratát.
2010-ben a jelenlegi Parlamentet állította össze, így jelenleg a jelenlegi Parlament hivatott képviselni az akaratát.
Ha a jelenlegi Parlament más prioritási sorrendet állít össze a közt érintő ügyekben, akkor lehet, hogy szerinted nem az a valódi prioritási sorrend, de attól még az jeleníti meg a népakaratot.
Szerintünk, magyarok szerint 2013-ban fontosabb a debreceni gurulósfoci stadion, mint a felsőoktatás.
Kb. kétharmad-egyharmad arányban gondoljuk így.
Sobri Jóska
Elvileg. Gyakorlatilag nem. A nép akarata kimerül abban, hogy 4 évente kik töltsék meg azt az épületet. Onnantól csak a töltelék akarata érvényesül. A közt érintő ügyekben a prioritást a parlamenti többség dönti el, ami megint nem egyezik a nép akaratával, lásd mint fent. Népakarat közrejátszhatna, ha a képviselő visszahívható lenne, ha nem képviseli az érdekeimet. Ám így négy évig fogcsikorgatva, vagy örömködve (tetszés szerint) nézi az emberfia, amit művelnek. "Szerintem" én is magyar vagyok, függetlenül attól, hogy akarok-e debreceni gurulósfoci stadiont itt Pécsett. A 2/3-ad meg választáskor sem a nép kétharmadát jelentette, mostanra meg pláne nem.
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 838
ne keverjük a szezont a fazonnal. Messze vagy hogy jól lásd, én nem a hazug médiából informálódok ebben az ügyben, főleg ha személyesen ismerek az ultrák közül párat.
Viszi hogyne ő lesz az új János vitéz.
Nem ha minden ágazat kap normálisan. nem a 80 év utoljára adott stadion miatt kap az oktatás kevesebbet, nem azért ilyen az ország helyzete.
10000000 milliárdok mennek el feleslegesen sok mindenre, mindenki lop,csal, 20 éve ugyanaz a bagázs vezeti az országot, ilyen Orbáok,Gyurcsányok,Bajnaiak és haverjai. milliós fizetések,,bkv, máv, metró.
Ezert nincs elég pénz oktatásra, sportra, és minden másra se.Kroos
Nem tudom, miért nincs elég pénz, csak komoly sejtéseim vannak. De PONT AZÉRT, mert nincs elég pénz, kétszer is meggondolnám, mire adok és mire nem.Dzsokijuing
Azért Debrecenben ez elég egyértelmű, ha - nem is olyan - szűkebb körben a polgármester urat csak 20%-os Kósaként emlegetik. 😊 Mennyi is a 10 milliárdos stadion 20%-a? 😀 Én is megépíttetném a helyében...somoskovig
nagyszüleim éldegélnek Dábrácánben, aztán meséltek egy történetet a villamosról, mondja az egyik dábrácáni a másik dábrácáninek, hogy
- Még jó, hogy Kósa rokona díszburkolatokkal foglalkozik
- Miért?
- Mert, ha disznókkal foglalkozna, akkor bokáig járnánk a szarban a főtéren.