Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Megint egy jelképes, kvázi lényegtelen ügyön veszítenek politikai értelemben. Érthetetlen a ragaszkodás ehhez a kérdéshez, de beleillik abba a láncolatba, hogy Viktor & Co képtelen beismerni a vereséget.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Game over: http://www.origo.hu/itthon/20120716-alktomanyellenes-a-birajk-ido-elotti-nyugdijazasa.html

A fideszes alkotmánybírák (ahogyan a röghözkötés elmeszelésénél is) azért kapaszkodtak.Dzsokijuing
Ez a kormány eddigi legnagyobb veresége, egy látszólag "kis" ügyben, ami óriási veszteség lesz a Handó & Co.-nak. Nem állítom, hogy ettől helyre áll az igazságszolgáltatás, de a Fidesz döntő befolyása nagyot fog zuhanni. Szarügy.Gyurma Pappa
"Orbán: A rendszer marad
Marad a bírák nyugdíjazásának új rendszere - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, reagálva az Alkotmánybíróság (Ab) döntésére, amely szerint alkotmányellenes a bírák nyugdíjazásának szabályozása, ezért azt a hatálybalépés napjára visszaható hatállyal megsemmisítette a testület.

A kormány a tervek szerint még a hét vége előtt javaslatot tesz a parlamentnek az alaptörvény, a bíróságokról szóló jogszabály és a nyugdíjtörvény közötti összhang megteremtésére - jelentette ki a kormányfő a KDNP vezetőivel folytatott tárgyalása utáni sajtótájékoztatóján. "A rendszer marad" - nyomatékosította Orbán Viktor."

 index.hu/belfold/2012/07/16/elkaszaltak_a_biroi_nyugdijszabalyt/apeszos
Mindegy, mit mond. Innen már az EU elé megy az ügy és ott majd megint lábhoz megy, mint IMF-ügyben.

És persze itt az újabb botrány bíróügyben, ebből egyszerűen nem jöhetnek ki jól: http://index.hu/belfold/2012/07/17/nem_mondjak_meg_mikor_szignalta_schmitt_az_elbocsato_leveleket/

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Game over: http://www.origo.hu/itthon/20120716-alktomanyellenes-a-birajk-ido-elotti-nyugdijazasa.html

A fideszes alkotmánybírák (ahogyan a röghözkötés elmeszelésénél is) azért kapaszkodtak.Dzsokijuing
Ez a kormány eddigi legnagyobb veresége, egy látszólag "kis" ügyben, ami óriási veszteség lesz a Handó & Co.-nak. Nem állítom, hogy ettől helyre áll az igazságszolgáltatás, de a Fidesz döntő befolyása nagyot fog zuhanni. Szarügy.Gyurma Pappa
"Orbán: A rendszer marad
Marad a bírák nyugdíjazásának új rendszere - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, reagálva az Alkotmánybíróság (Ab) döntésére, amely szerint alkotmányellenes a bírák nyugdíjazásának szabályozása, ezért azt a hatálybalépés napjára visszaható hatállyal megsemmisítette a testület.

A kormány a tervek szerint még a hét vége előtt javaslatot tesz a parlamentnek az alaptörvény, a bíróságokról szóló jogszabály és a nyugdíjtörvény közötti összhang megteremtésére - jelentette ki a kormányfő a KDNP vezetőivel folytatott tárgyalása utáni sajtótájékoztatóján. "A rendszer marad" - nyomatékosította Orbán Viktor."

 index.hu/belfold/2012/07/16/elkaszaltak_a_biroi_nyugdijszabalyt/
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Game over: http://www.origo.hu/itthon/20120716-alktomanyellenes-a-birajk-ido-elotti-nyugdijazasa.html

A fideszes alkotmánybírák (ahogyan a röghözkötés elmeszelésénél is) azért kapaszkodtak.Dzsokijuing
Ez a kormány eddigi legnagyobb veresége, egy látszólag "kis" ügyben, ami óriási veszteség lesz a Handó & Co.-nak. Nem állítom, hogy ettől helyre áll az igazságszolgáltatás, de a Fidesz döntő befolyása nagyot fog zuhanni. Szarügy.

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Game over: http://www.origo.hu/itthon/20120716-alktomanyellenes-a-birajk-ido-elotti-nyugdijazasa.html

A fideszes alkotmánybírák (ahogyan a röghözkötés elmeszelésénél is) azért kapaszkodtak.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 napifix.hvg.hu/2012/07/16/leleplezo-jegyzokonyv-az-imf-targyalasokrol/

zseniális
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
akkora egy büdös paraszt ez az ember. Ilyen látványosan kevesen tudják leszarni a saját korábbi elveiket.Amadeus91
Mondjuk a párttársai, élükön a vezérrel, azért osztoznak ebben.
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://index.hu/belfold/2012/07/15/kover_az_embereknek_koszonheto_hogy_nem_sikerult_a_pancserpucc/

"Semmi sem indokolja, hogy felforgassuk azt a gazdaságpolitikát, amit eddig folytattunk"

Hát ezt kb az ország 3/4-e nem így gondolja, de sebaj, csak továbbra is előre.

zinedine5
akkora egy büdös paraszt ez az ember. Ilyen látványosan kevesen tudják leszarni a saját korábbi elveiket.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.zinedine5
Ha az öngól, akkor ez mi? 😊
http://kepviselofunky.blog.hu/2012/07/11/orbanek_is_beszalltak_a_stabag_olajfa_koaliciobaatapapa
Ez pedig az utca hangja az LMP akciójára 😀

http://nyikolai.tumblr.com/post/26977675557/most-mondtak-hogy-a-buzik-valami-gozgephez

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
http://index.hu/belfold/2012/07/15/kover_az_embereknek_koszonheto_hogy_nem_sikerult_a_pancserpucc/

"Semmi sem indokolja, hogy felforgassuk azt a gazdaságpolitikát, amit eddig folytattunk"

Hát ezt kb az ország 3/4-e nem így gondolja, de sebaj, csak továbbra is előre.
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831


Éljen a győőőzeleeeem vagy más nyelven szólva Sieg Heil...
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/A_teteles_ado_jo_megoldas_lehet_az_eva_kiva_J4FGHR.aspx#_=_
be kell jelentkezni a teljes cikkhez, ha valakit érdekel kimásolom neki, most nem akarom ide linkelni az egészet.

összegzés:

"Összegezve: ha bevezetésre ke 2013-tól a kisadózók adója, akkor ezzel egyidejűleg meg kellene szüntetni az evát, az ekhot. Ez a lépés nem fogja segíteni a foglalkoztatás növelését, mert megint visszajön a „régi módi”, nem munkaviszonyban, hanem kisadózóként foglalkoztatják a magánszemélyt, de segítheti a zsebből fizetés visszaszorítását. Innentől kezdve értelmét veszítheti viszont a munkavédelmi program keretében a szociális hozzájárulási adóból adott adókedvezmény. Tehát a beterjesztett törvényjavaslatok közül vissza kellene vonni a T/7955-ös számút, a T/7954-ből pedig törölni kellene a kisvállalkozások adójára vonatkozó részt."

több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Matolcsy_javaslata_nem_szamolhato_el_koltse_YJ1HZB.aspx#_=_

Éééés tessék! Eezzel sikerült is kiütni az adótervezésből ezt az adót, ténylegesen csak olyan vállalkozók fogják használni, akik "lakosságnak" értékesítenek. Valahol érthető, hiszen ez volt a törvényalkotók célja, de ettől én még nem örülök neki. Tényleg megmarad ez az adó a cipészek, fodrászok stb. adójának.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.zinedine5
Ha az öngól, akkor ez mi? 😊
http://kepviselofunky.blog.hu/2012/07/11/orbanek_is_beszalltak_a_stabag_olajfa_koaliciobaatapapa
0-2
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 10 506 — #neverpunt
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.zinedine5
Ha az öngól, akkor ez mi? 😊
http://kepviselofunky.blog.hu/2012/07/11/orbanek_is_beszalltak_a_stabag_olajfa_koalicioba

több mint 13 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 9 393 — Bears & Illinois fan
Nem tudom, volt-e már, illetve, hogy idevaló -e?
 a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/563257_3097777931046_1363414617_n.jpg

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 7 530 — Ajmo Vatreni
 kard.blog.hu/2012/07/11/selmeczi_gabriella_a_kozgep_szovivoje_lett?utm_source=ketrec&utm_medium=link&utm_content=2012_07_11&utm_campaign=index

Ez jó, nem is gondoltam rá, de ez tényleg öngól.
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.Kori
a törvény tranzakcióra vonatkozik, nem folyamatra, figyelve arra, hogy nehogy áfa legyen... annyi lesz a különbség, hogy a fizetés elutalása után a cég bankja fizet, pénz kivét után a te bankod.. és mivel nem áfa, nem lehet levonni egymásból őket... nice

egyébként a két kisvállalkozási adó tök jó adótervezési eszközt ad a kezünkbe, végre egy intézkedés, ami jó is a vállalkozásoknak, de tényleg, tündérmese mentesen (a 10%-is társasági adó is jó, bár azt a kisvállalkozó ügyfeleim jó része előtte is igénybe tudta venni)

na, utána számoltak helyettem 😀
kisvállalkozói 16%
http://www.portfolio.hu/gazdasag/adozas/megmutatjuk_kinek_jo_a_kormany_uj_adootlete.169914.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfoliobox

tételes adó
http://adozona.hu/szja_ekho_kulonado/Ok_lehetnek_a_teteles_ado_nyertesei_HSMB0Y.aspx#_=_

több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Én is így sejtem, de hátha valaki biztosat is tud már.

Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.Kori
bár nem érint, de azt hiszem igen. Fizeted mikor elkönyvelik a számládra a fizut, fizeted ha befizetsz kártyával egy csekket. Szóval minden pénzmozgásnál, ha minden igaz, de lehet, hogy most hülyeséget mondtam.Amadeus91


több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.Kori
bár nem érint, de azt hiszem igen. Fizeted mikor elkönyvelik a számládra a fizut, fizeted ha befizetsz kártyával egy csekket. Szóval minden pénzmozgásnál, ha minden igaz, de lehet, hogy most hülyeséget mondtam.
több mint 13 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Azt megfejtette már valaki, hogy a tranzakciós nemadó duplán fizetendő lesz-e? Mármint ha megérkezik a számlára akkor is, meg ha utána továbbításra/kivétre kerül akkor is? Nem mindegy, hogy 0,1, vagy összesen 0,2 százaléknyi tündérmese érinti-e ugyanazt a zsetont.


több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://www.vg.hu/kkv/kkv-hirek/ossztermek-tovabbra-is-a-rangsor-vegen-bekes-megye-379321

majd megsajdul a szívem :/ (csak ott nőttem fel)
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
http://uj-konyv.vatera.hu/egyeb/magyarorszag_alaptorvenye_1615856111.html

ha van valami amit szeretek a magyar emberekben, az az, hogy amikor nehéz a helyzet, akkor elő tudják venni a humorérzékük. (már aki)Amadeus91
kommentek odavernek 😀 😀 😀
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
http://uj-konyv.vatera.hu/egyeb/magyarorszag_alaptorvenye_1615856111.html

ha van valami amit szeretek a magyar emberekben, az az, hogy amikor nehéz a helyzet, akkor elő tudják venni a humorérzékük. (már aki)
több mint 13 éve
vadibandi 1 438 — Giants fan
Ezek az intézetek is adnak ki tartalmas kiadványokat, bár ez nem gyakori. Rajna
http://www.szazadveg.hu/kiado/ujdonsag/ideologia-es-hagyomany-417.html
Pl ez az.
Ráadásul el is kellett olvasnom a dedikált példányomat, ha már a szerző barátom hozzám vágta! 😊