Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Politika

63 feliratkozó

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Rush Limbaugh neve pedig Rambo 😊, az amerikai jobboldal Bayer Zsoltja ismét bezavarta a szellemet a kutyaólba.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Így lesz a Dark Knight Rises Obamát támogató választási propagandafilm. Rush Limbaugh szerint nem véletlen, hogy a legújabb Batman-film főgonoszát Bane-nek hívják, hiszen a republikánus elnökjelölt, Mitt Romney korábbi cégének a neve, Bain Capital. Bane és Bain pedig kiejtve szinte egy és ugyanaz.

Egy dolog, hogy George Clooney vagy Sarah Jessica Parker Obamának gyűjt adományokat, vagy hogy a Dreamworks-ös Katzenberg a jelenlegi elnök egyik legbőkezűbb támogatója, de Hollywood tudvalevőleg rafináltabb eszközökkel, azaz elsősorban filmjei révén manipulálja a választókat.

Nem is olyan nagy dolog, hogy Romney júniusban cirka 30 millióval több adományt gyűjtött Obamánál, ha a mérleg másik serpenyőjébe helyezzük a Dark Knight Rises-t, mint egy 250 milliós költségvetésű kampányfilmet. És akkor még nem is számoltunk azokkal a dollármilliókkal, amelyeket a film bevételeiből a sátáni Hollywood vissza fog forgatni a derék Romney legyőzésére.

"The villain in the Dark Knight Rises is named Bane. B-A-N-E. What is the name of the venture capital firm that Romney ran, and around which there's now this make-believe controversy? Bain. The movie has been in the works for a long time, the release date's been known, summer 2012 for a long time. Do you think that it is accidental, that the name of the really vicious, fire-breathing, four-eyed, whatever-it-is villain in this movie is named Bane?
...
Anyway, so this evil villain in the new Batman movie is named Bane. And there's now discussion out there as to whether or not this was purposeful, and whether or not it will influence voters. It's going to have a lot of people. This movie, the audience is going to be huge, lot of people are going to see the movie. And it's a lot of brain-dead people, entertainment, the pop culture crowd. And they're going to hear "Bane" in the movie, and they are going to associate Bain. And the thought is that when they start paying attention to the campaign later in the year, and Obama and the Democrats keep talking about Bain, not Bain Capital, but Bain, Romney and Bain, that these people will think back to the Batman movie --"Oh yeah, I know who that is."

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Miért nem zavarta őket inkább látványosan az energiapiac szétcseszése vagy a KEOP pénzek lenyúlása? Gyurma Pappa
http://www.youtube.com/watch?v=W_Eym44i9k0
Az LMP két éve nyomatja folyamatosan ezt a témát, a legutóbbi alternatív költségvetési csomagjukban energiahatékonysági beruházásokra 25 milliárd forintot különítenének el, amivel - számításaik szerint - legalább 55 ezer új munkahelyet lehetne teremteni az építőiparban.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Van még olyan vezető aki még nem égette meg magát valamilyen szinten és mögé állnának az emberek? Ehhez képest azt az 1-2 milliárdot majdnemhogy molyfing beszerezni szerintem.
Bár ha jobban belegondolok ez sem igaz, mert ha valaki meglátja a lehetőséget és pénzt akarna belefektetni egy új pártba, egyből diktálni is akarna. kittli
Nagyon nehéz pártot csinálni. Politikai érdekek sokkal bonyolultabbak, mint az üzleti érdekek, hogy nagyon okosnak látszódjak: a homo oeconomicus, aki a hasznot hajtja sokkal egyszerűbb viselkedési mintákat követ, mint a homo politicus, hisz az előző racionálisan gondolkodik, az utóbbinál az érzelmet, előítéletek legalább ugyanakkora, ha nem nagyobb szerepet játszanak.

Tovább folytatva a beszámolót a beszélgetéseimről, a korábban más témában emlegetett elég jól kereső barátommal beszélgettünk eleget. Igen jó kapcsolatrendszere van, elég könnyen tudna összeszedni 1-2 milliárdot, de az ő kérdése az volt: mi lesz a hasznom belőle? Nem érdekli a politikai haszon, nem akar hatalmat magának, üzletileg pedig egy nemzetközi szabadalommal jóval több pénzt tud keresni.

Annak, aki közvetlen hasznot szeretne egy politikai pártból, igen közvetlen kérései lesznek. Lásd, megint csak LMP (azért őket emlegetem, mert ők a legfiatalabb igazi párt, a DK egy vicc), a plázastoppos téma. Ugye senki nem gondolja, hogy az egyébként környezetvédelmet csak nevében, elveiben megjelenítő párt, pont itt kezdi majd a javaslatait, mindenféle külső hatás nélkül? Miért nem zavarta őket inkább látványosan az energiapiac szétcseszése vagy a KEOP pénzek lenyúlása?

több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
Bíróügyben ez már csak a hab a tortán: "vannak olyan értesülések, hogy a napokban aláíratták mindazon bírák felmentő határozatát is, akiknek a most megsemmisített szabályok szerint december 31-ével kell távozniuk; ők az idén töltik be 62. életévüket. Ha ez így van, nyilvánvaló, hogy a kormány már korábban ismerte az AB-határozat tartalmát, ezért a döntés kihirdetése előtt menesztették az érintetteket, akiket a szabadságukról is berendeltek, hogy átadhassák nekik a felmentésről szóló okiratot."

Az egész cikk: http://nol.hu/belfold/20120718-nem_szamitanak_tul_sok_jora_az_elkuldott_birok

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 945 — Steelers fan
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Tök komolyan beszélgettem erről sokat a közvetlen érdekeltségi körömbe, baráti körömbe tartozó emberekkel. Politológus barátom azt mondta, hogy először szerezzek egy olyan vezetőt, akit tudnának követni az embereket, meg laza 1-2 milliárdot, és akkor van miről beszélni. 😊

Jól hangzik a pártalapítás, de jelenleg állami pénz vagy "amerikai nagybácsi" (lásd LMP), esetleg nagyobb magánvagyon (továbbra is LMP) nélkül ez azért nehéz lenne.

De, tartsuk elvi szinten talonban 😊Gyurma Pappa
Van még olyan vezető aki még nem égette meg magát valamilyen szinten és mögé állnának az emberek? Ehhez képest azt az 1-2 milliárdot majdnemhogy molyfing beszerezni szerintem.
Bár ha jobban belegondolok ez sem igaz, mert ha valaki meglátja a lehetőséget és pénzt akarna belefektetni egy új pártba, egyből diktálni is akarna.

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 897 — capitaine du château de Vienne 1487
Megalapítani attul meglehetne, pötty most olvastam, hogy mennyien párttagok Mo-n. Hát elég gyatra. Lehet alulról is szervezni, meg nem kell mindig nagyvezír. Ami a nagy buktató, hogy ha támogatottságot akarsz, akkor a minimum, hogy minden marad a régiben - s ezzel el is buktál minden normális szóbajöhető programot. Itt kétmillió keres, abból nagyrésze állami alkalmazott - nagyon sokan lógnak a csecsen, s mihelyt a juttatásokról esik szó érdemben, abban a pillanatban kezdődik a zuhanás. Például veszel egy alapelvet, a munkabért, miszerint ne lehessen több juttatást szerezni semmilyen módon, ami megközelíti ezt az összeget - és meg is kaptad az aránypárodat kettő a nyolchoz. Senki se fog maga ellen szavazni. Namost jó okos vagyok 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Tök komolyan beszélgettem erről sokat a közvetlen érdekeltségi körömbe, baráti körömbe tartozó emberekkel. Politológus barátom azt mondta, hogy először szerezzek egy olyan vezetőt, akit tudnának követni az embereket, meg laza 1-2 milliárdot, és akkor van miről beszélni. 😊

Jól hangzik a pártalapítás, de jelenleg állami pénz vagy "amerikai nagybácsi" (lásd LMP), esetleg nagyobb magánvagyon (továbbra is LMP) nélkül ez azért nehéz lenne.

De, tartsuk elvi szinten talonban 😊Gyurma Pappa
Tartsuk. Én örülnék neki. 😊
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Tök komolyan beszélgettem erről sokat a közvetlen érdekeltségi körömbe, baráti körömbe tartozó emberekkel. Politológus barátom azt mondta, hogy először szerezzek egy olyan vezetőt, akit tudnának követni az embereket, meg laza 1-2 milliárdot, és akkor van miről beszélni. 😊

Jól hangzik a pártalapítás, de jelenleg állami pénz vagy "amerikai nagybácsi" (lásd LMP), esetleg nagyobb magánvagyon (továbbra is LMP) nélkül ez azért nehéz lenne.

De, tartsuk elvi szinten talonban 😊

több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 897 — capitaine du château de Vienne 1487
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Radikális? Vagy csak mán én akarok úgy emlékezni, az én tagsági kérelmem is benn van.sutianap
A Te kérelmedre én is emlékszem.. 😀 apeszos
azér egy éven belül illik mindent elégetni 😀


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Radikális? Vagy csak mán én akarok úgy emlékezni, az én tagsági kérelmem is benn van.sutianap
A Te kérelmedre én is emlékszem.. 😀
több mint 13 éve
deee 290
Én mán javasoltam legyen Összefogás Pártja tőlem lehet libsi meg jobsi is csak haladjon az ország méghozzá ELŐRE 😛!
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 897 — capitaine du château de Vienne 1487
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀apeszos
Radikális? Vagy csak mán én akarok úgy emlékezni, az én tagsági kérelmem is benn van.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
Gyurma, mi van a liberális párttal, nem alakítod meg? 😊 Én jönnék tagnak... És nem lennék egyedül szerintem.. 😀
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
zwei: Szerinted mi történne a nyugati gazdasággal, ha azt a sok szart, amit állami dotációval letermelnek, nem lehetne rásózni a déli, keleti államokra? Ha hirtelen visszaugrana a vám?sutianap
Számos más probléma is van: lásd mondjuk a napenergia kérdése. A németet széttámogatták az állampolgárokat, hogy térjenek át erre a formára, irreális átvételi árral. Mi lett az eredménye? Semmi. Illetve pár évig jól ment a napelem forgalmazóknak. Aztán idén év elejére elfogyott a beruházásokat finanszírozni akaró bankok "kedve". Pontosan ugyanannyira függ a gáztól Németország, mint előtte. Bezártak pár atomerőművet? Gratulálok, a legolcsóbb energia forrás, ami egyébként tiszta is (najó a hulladék nem az, de ez a németeket pont nem érdekli, nem náluk rakják le).

És lehet sorolni a számos ilyen problémát. Gyurma Pappa
Lássa ezért szokták némelyek a következő formulát alkalmazni: demokrácia=kleptokrácia, csak úgy van sok pénzed (tőkefelhalmozás), hogy mástól ellopod, átvered, erőelőnyben vagy. Majd ha lesz ferpléjkapitalizm, akkor hiszek nekik...sutianap
Azért vannak jelentős különbségek a nyugati országok és a mi észak-balkánunk között. Ott, a liberális demokrácianak, a működő kapitalizmusnak természetesen megvannak az árnyoldalai, 100%-ban igaz, amit írsz. Mifelénk (és tőlünk keletre méginkább) plutokrácia van, itt a helyzet annyival rosszabb, hogy a gazdagok nem is akarják, hogy odakerülj melléjük, és nem is szeretnék kiadni a hatalmat, sőt.

Na, de abbahagyom, meg túlizgatom magam...

több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 897 — capitaine du château de Vienne 1487
zwei: Szerinted mi történne a nyugati gazdasággal, ha azt a sok szart, amit állami dotációval letermelnek, nem lehetne rásózni a déli, keleti államokra? Ha hirtelen visszaugrana a vám?sutianap
Számos más probléma is van: lásd mondjuk a napenergia kérdése. A németet széttámogatták az állampolgárokat, hogy térjenek át erre a formára, irreális átvételi árral. Mi lett az eredménye? Semmi. Illetve pár évig jól ment a napelem forgalmazóknak. Aztán idén év elejére elfogyott a beruházásokat finanszírozni akaró bankok "kedve". Pontosan ugyanannyira függ a gáztól Németország, mint előtte. Bezártak pár atomerőművet? Gratulálok, a legolcsóbb energia forrás, ami egyébként tiszta is (najó a hulladék nem az, de ez a németeket pont nem érdekli, nem náluk rakják le).

És lehet sorolni a számos ilyen problémát. Gyurma Pappa
Lássa ezért szokták némelyek a következő formulát alkalmazni: demokrácia=kleptokrácia, csak úgy van sok pénzed (tőkefelhalmozás), hogy mástól ellopod, átvered, erőelőnyben vagy. Majd ha lesz ferpléjkapitalizm, akkor hiszek nekik...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 16 043 — zászló zászló szív
zwei: Szerinted mi történne a nyugati gazdasággal, ha azt a sok szart, amit állami dotációval letermelnek, nem lehetne rásózni a déli, keleti államokra? Ha hirtelen visszaugrana a vám?sutianap
Számos más probléma is van: lásd mondjuk a napenergia kérdése. A németet széttámogatták az állampolgárokat, hogy térjenek át erre a formára, irreális átvételi árral. Mi lett az eredménye? Semmi. Illetve pár évig jól ment a napelem forgalmazóknak. Aztán idén év elejére elfogyott a beruházásokat finanszírozni akaró bankok "kedve". Pontosan ugyanannyira függ a gáztól Németország, mint előtte. Bezártak pár atomerőművet? Gratulálok, a legolcsóbb energia forrás, ami egyébként tiszta is (najó a hulladék nem az, de ez a németeket pont nem érdekli, nem náluk rakják le).

És lehet sorolni a számos ilyen problémát.

több mint 13 éve
Gogo New England Patriots Army Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
mert az, hogy jön ide, hogy mennyit és hogy adózok?Amadeus91
Megmondod a tuti megoldást mindenre egy félmondatban, most épp az adózásról, aztán meg felháborodsz, hogy a te adózásod nem része a "normális adómorál"-nak, nehogymár számonkérjék rajtad...
Nem érzed/látod a problémát?

(A szálka és a gerenda mellé jöhet a bor és a víz is.)

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 897 — capitaine du château de Vienne 1487
mert az, hogy jön ide, hogy mennyit és hogy adózok? Semmi köze ennek ahhoz a szomorú tényhez, hogy a normális adómorált nem ismerő országok mint Magyarország és Dél-Európa együttvéve a semmiből nem fognak tudni magasabb életszínvonalon élni, ha meg más kontóján fogják megpróbálni, akkor ugyanez lesz a vége. Vagy úgy van elképzelve, hogy Skandinávia, Németország és a többi nyugati állami csecsén fog lengni egész Európa? Ezzel megint az a baj, hogy a franciák már beintettek és a tartományi választásokon is sorra buknak el a Merkel pártolók. Ha olyan kancellár lesz aki ezt nem támogatja - már pedig benne van a pakliban - akkor ez a terv kártyavárként fog összeomlani. Akkor mi lesz? Amadeus91
"1. Ne ítéljetek, hogy ne ítéltessetek.
2. Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.
3. Miért nézed pedig a szálkát, a mely a te atyádfia szemében van, a gerendát pedig, a mely a te szemedben van, nem veszed észre?
4. Avagy mi módon mondhatod a te atyádfiának: Hadd vessem ki a szálkát a te szemedből; holott ímé, a te szemedben gerenda van?
5. Képmutató, vesd ki előbb a gerendát a te szemedből, és akkor gondolj arra, hogy kivessed a szálkát a te atyádfiának szeméből!" Máté 7:1-5

zwei: Szerinted mi történne a nyugati gazdasággal, ha azt a sok szart, amit állami dotációval letermelnek, nem lehetne rásózni a déli, keleti államokra? Ha hirtelen visszaugrana a vám?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
mert az, hogy jön ide, hogy mennyit és hogy adózok? Semmi köze ennek ahhoz a szomorú tényhez, hogy a normális adómorált nem ismerő országok mint Magyarország és Dél-Európa együttvéve a semmiből nem fognak tudni magasabb életszínvonalon élni, ha meg más kontóján fogják megpróbálni, akkor ugyanez lesz a vége. Vagy úgy van elképzelve, hogy Skandinávia, Németország és a többi nyugati állami csecsén fog lengni egész Európa? Ezzel megint az a baj, hogy a franciák már beintettek és a tartományi választásokon is sorra buknak el a Merkel pártolók. Ha olyan kancellár lesz aki ezt nem támogatja - már pedig benne van a pakliban - akkor ez a terv kártyavárként fog összeomlani. Akkor mi lesz?
több mint 13 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 945 — Steelers fan
 a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293842_363510897051428_613317267_n.jpg

😀
persze a "No Kapitalism" embertől megkérdezném, hogy jó, de akkor mi legyen? Építsük fel újra a Proletár paradicsomot vagy mindenki önellátásban kapáljon, kaszáljon?

Éljenek soká a dicsőséges spanyol bányászok!Amadeus91
Hol élsz, ember? A kapitalizmus jóléti korszakának vége. Dél-Európából csendben kivezetni az eurót, aztán nemzeti valuta leértékelés és újraépítés. Emberarcú kapitalizmus (ami majdnem szocializmus), mint Skandináviában. Dzsokijuing
ahhoz előbb annyit is kéne adózni. Amadeus91
te eddig mennyit adóztál? ha szabad kérdeznem?sutianap
És azt is Münchenben. 😀

"Kegyes Urunk soká éljen,
egészségben, dicsőségben!"
Zászló, zászló, szív.
több mint 13 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 897 — capitaine du château de Vienne 1487
 a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293842_363510897051428_613317267_n.jpg

😀
persze a "No Kapitalism" embertől megkérdezném, hogy jó, de akkor mi legyen? Építsük fel újra a Proletár paradicsomot vagy mindenki önellátásban kapáljon, kaszáljon?

Éljenek soká a dicsőséges spanyol bányászok!Amadeus91
Hol élsz, ember? A kapitalizmus jóléti korszakának vége. Dél-Európából csendben kivezetni az eurót, aztán nemzeti valuta leértékelés és újraépítés. Emberarcú kapitalizmus (ami majdnem szocializmus), mint Skandináviában. Dzsokijuing
ahhoz előbb annyit is kéne adózni. Amadeus91
te eddig mennyit adóztál? ha szabad kérdeznem?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293842_363510897051428_613317267_n.jpg

😀
persze a "No Kapitalism" embertől megkérdezném, hogy jó, de akkor mi legyen? Építsük fel újra a Proletár paradicsomot vagy mindenki önellátásban kapáljon, kaszáljon?

Éljenek soká a dicsőséges spanyol bányászok!Amadeus91
Hol élsz, ember? A kapitalizmus jóléti korszakának vége. Dél-Európából csendben kivezetni az eurót, aztán nemzeti valuta leértékelés és újraépítés. Emberarcú kapitalizmus (ami majdnem szocializmus), mint Skandináviában. Dzsokijuing
ahhoz előbb annyit is kéne adózni.
több mint 13 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 11 084 — Saturday Night Lights
 a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293842_363510897051428_613317267_n.jpg

😀
persze a "No Kapitalism" embertől megkérdezném, hogy jó, de akkor mi legyen? Építsük fel újra a Proletár paradicsomot vagy mindenki önellátásban kapáljon, kaszáljon?

Éljenek soká a dicsőséges spanyol bányászok!Amadeus91
Hol élsz, ember? A kapitalizmus jóléti korszakának vége. Dél-Európából csendben kivezetni az eurót, aztán nemzeti valuta leértékelés és újraépítés. Emberarcú kapitalizmus (ami majdnem szocializmus), mint Skandináviában.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 13 éve
resistance is futile Las Vegas Raiders Michigan Wolverines 34 831
 a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293842_363510897051428_613317267_n.jpg

😀
persze a "No Kapitalism" embertől megkérdezném, hogy jó, de akkor mi legyen? Építsük fel újra a Proletár paradicsomot vagy mindenki önellátásban kapáljon, kaszáljon?

Éljenek soká a dicsőséges spanyol bányászok!