Soccer

41 feliratkozó

10 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
yooker, hány éves vagy?
nem azt írtam, hogy 1 meccs után szar tavasz, hanem hogy évek óta jó ősz -> szar tavasz. nem tudom mit nem lehet ezen érteni.

Joci: nekik már nem motiváló tényező a címeres mez, dobj be a közösbe fejenként vagy 5 milliót, akkor majd megdöglenek. pénzéhes antifutballisták..tisztelet a kivételnek.
több mint 13 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
kikaptunk hollandiától (simán ) 4-0 ra! ez benne van a pakliban , lehet hogy a svédeket is ennyire fogják verni
ha úgy hozza kedvük....

mióta is kapitány Egervári???
mit várhatunk ennyi idő alatt egy edzőtől ,ilyen anyagból??
kb. annyit amennyit hozott is!( az nagy kár hogy a svédek elleni volt a bemutatkozó meccs...)
egy csapat építése máshol hosszú évekig , több selejtező sorozaton át is zajlik!
ha most csoport 3.-ok leszünk igenis léptünk előre!
a vb. selejtezőn pedig(esetleg , jó sorsolással) lehet még tovább...
kis türelmet!!!!!yooker
az nem egervárin múlik hogy a srácok megdöglenek-e a pályán a címeres mezért vagy inkább lealibizik az egészet,mondván "jaj ezek a hollandok,úgyis kiszopnánk minek erőlködjünk"
nem zavarna a 0-4 ha láttam volna hogy mindenkinek full koszos a meze, össze van esve a meccs végén,mert meghaltak a 90perc alatt.akkor senkinek egy szava nem lehetne,mert benne van hogy kikapunk,igen,de nem mindegy hogyJoci
+1 Legalább nem kell ugyanezt leírnom. Nem tudtam volna ilyen jól....
több mint 13 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
kikaptunk hollandiától (simán ) 4-0 ra! ez benne van a pakliban , lehet hogy a svédeket is ennyire fogják verni
ha úgy hozza kedvük....

mióta is kapitány Egervári???
mit várhatunk ennyi idő alatt egy edzőtől ,ilyen anyagból??
kb. annyit amennyit hozott is!( az nagy kár hogy a svédek elleni volt a bemutatkozó meccs...)
egy csapat építése máshol hosszú évekig , több selejtező sorozaton át is zajlik!
ha most csoport 3.-ok leszünk igenis léptünk előre!
a vb. selejtezőn pedig(esetleg , jó sorsolással) lehet még tovább...
kis türelmet!!!!!yooker
az nem egervárin múlik hogy a srácok megdöglenek-e a pályán a címeres mezért vagy inkább lealibizik az egészet,mondván "jaj ezek a hollandok,úgyis kiszopnánk minek erőlködjünk"
nem zavarna a 0-4 ha láttam volna hogy mindenkinek full koszos a meze, össze van esve a meccs végén,mert meghaltak a 90perc alatt.akkor senkinek egy szava nem lehetne,mert benne van hogy kikapunk,igen,de nem mindegy hogy


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 13 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Schleck: mondj jobb ötletet. mert már az UP-n is haldoklik. szerintem nincs sok veszítenivalónk...

yooker:
évek óta ez megy.
jó ősz -> szar tavasz.
2. hely -> 4. hely
majd a következő sorsolás. ja nem, majd az azt követő, ja nem, majd utána... talán egy San Marino, Andorra, Litvánia, Kazahsztán, Azerbajdzsán, Magyarország csoportban meglenne a 2. hely.. 😀

JC6
több türelem Egervárinak!! ( az utánpótlás persze megint más kérdés , azt most hagyjuk)

jó ősz megvolt!
a tavasz eddig 1 meccs a Hollandokkal !!! ami zakó !
az Nálad = szar tavasz ??
Bogdán - Lázár, Juhász, Pintér, Bodor - Vadócz - Dzsudzsák, Koman, Stieber - Gera, Rudolf

szerinted jelentősen jobb lenne ez csapat (most!) mint az Egervárié ???

azzal meg nem értem mi a baj ,hogy egy jó sorsolásnál több az esély mint egy szarnál....!!!?????
realista -optimistán (ha van ilyen ) nézve igenis eddig van fejlődés! most a cél a 3. hely!
pont ez a lényeg hogy 4.-5 helyek után nem leszünk másodikak és/vagy verjük meg Hollandiát!!!
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár
petey: ha Lipták nem fehérvári játékos lenne, akkor is megvédenéd? Elekről most nem szóltam egy rossz szót sem.
Ezzel is az a bajom, hogy Liptákot mindjárt a mély vízbe dobták és egyből látszott a magyar NB1. nem úgy, mint Juhász esetében. Eltolódott a védekezés, a hollandok első góljánál nem tudom hol kolbászolt, volt, amikor nagyon fellépet, és döntő szitukban hibázott meccseken, ráadásul a svédek ellen egy nálánál alacsonyabb játékos előzte meg és fejelt mellőle gólt. szerintem nem válogatott szint, de ez az én véleményem. és félreértés ne essék, nem szeretnélek megbántani. de én Lipták helyett kipróbáltam volna Vaskót, vagy a holland bajnokságban rendszeresen játszó Horváthot. de kinek a pap...JC6
Nem bántasz meg, nem tartom szeplőtlennek egyiket sem 😛 de látom őt is, Vaskót, és Lázár Palit is játszani élőben. Hidd el, inkább ő vagy Kispera(akit nem tudom miért nem lehetett behívni, és gyakorlatilag a védelem oszlopai voltak Lipivel), mint Vaskó, aki magas ugyan de darabos és nehézkes, Lázár meg hazai szinten is néha tök homály helyezkedésben.

Szóval Lipták sem rosszabb mint a többi úriember. Én inkább Vargára kenném pl az első gólt, másodikat Lackóra, utána meg tökmindegy 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Schleck: mondj jobb ötletet. mert már az UP-n is haldoklik. szerintem nincs sok veszítenivalónk...

yooker:
évek óta ez megy.
jó ősz -> szar tavasz.
2. hely -> 4. hely
majd a következő sorsolás. ja nem, majd az azt követő, ja nem, majd utána... talán egy San Marino, Andorra, Litvánia, Kazahsztán, Azerbajdzsán, Magyarország csoportban meglenne a 2. hely.. 😀

petey: ha Lipták nem fehérvári játékos lenne, akkor is megvédenéd? Elekről most nem szóltam egy rossz szót sem.
Ezzel is az a bajom, hogy Liptákot mindjárt a mély vízbe dobták és egyből látszott a magyar NB1. nem úgy, mint Juhász esetében. Eltolódott a védekezés, a hollandok első góljánál nem tudom hol kolbászolt, volt, amikor nagyon fellépet, és döntő szitukban hibázott meccseken, ráadásul a svédek ellen egy nálánál alacsonyabb játékos előzte meg és fejelt mellőle gólt. szerintem nem válogatott szint, de ez az én véleményem. és félreértés ne essék, nem szeretnélek megbántani. de én Lipták helyett kipróbáltam volna Vaskót, vagy a holland bajnokságban rendszeresen játszó Horváthot. de kinek a pap...
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár
kikaptunk hollandiától (simán ) 4-0 ra! ez benne van a pakliban , lehet hogy a svédeket is ennyire fogják verni
ha úgy hozza kedvük....

mióta is kapitány Egervári???
mit várhatunk ennyi idő alatt egy edzőtől ,ilyen anyagból??
kb. annyit amennyit hozott is!( az nagy kár hogy a svédek elleni volt a bemutatkozó meccs...)
egy csapat építése máshol hosszú évekig , több selejtező sorozaton át is zajlik!
ha most csoport 3.-ok leszünk igenis léptünk előre!
a vb. selejtezőn pedig(esetleg , jó sorsolással) lehet még tovább...
kis türelmet!!!!!yooker
a kis türelem már 25 éve zajlik :rolleyes:

több mint 13 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
kikaptunk hollandiától (simán ) 4-0 ra! ez benne van a pakliban , lehet hogy a svédeket is ennyire fogják verni
ha úgy hozza kedvük....

mióta is kapitány Egervári???
mit várhatunk ennyi idő alatt egy edzőtől ,ilyen anyagból??
kb. annyit amennyit hozott is!( az nagy kár hogy a svédek elleni volt a bemutatkozó meccs...)
egy csapat építése máshol hosszú évekig , több selejtező sorozaton át is zajlik!
ha most csoport 3.-ok leszünk igenis léptünk előre!
a vb. selejtezőn pedig(esetleg , jó sorsolással) lehet még tovább...
kis türelmet!!!!!
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár
JC, nem tudom mi a bajod Liptákkal, de szinte őt szapulod, meg Eleket. Magyar és válogatott szinten hoz egy stabil szintet, igaz nem világklasszist. De mint belső védő szerintem pont megfelelő. Eleket sem érheti rossz szó szerintem.

Az igaz, hogy ha újítani akarunk, Királynak semmi keresnivalója a kezdőben. Van tehetséges kapusunk nem egy, Fülöp, Gulácsi, Babos vagy ne adj Isten még Végh Zoli is bőven beférne.

több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Én ebben a fiatalítós dolgokba pár dolgot nem értettem soha. Egy: Van rá nemzetközi példa arra, hogy egy válogatott nem az elvileg legjobbjait, hanem fiataljait játszatta folyamatosan és be is jött? Kettő: Miből gondolja valaki, hogy pont az évi 10 válogatott meccs kell ahhoz, hogy világsztárok legyenek az angol harmadosztályban játszó játékosainkból?

Jah, és itt a kezdő: Fülöp Márton – Lázár Pál, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Laczkó Zsolt – Gera Zoltán, Pintér Ádám, Vadócz Krisztián, Dzsudzsák Balázs – Rudolf Gergely, Priskin Tamás.

Én kicsit öngyilkos taktikának érzem ezt, de hátha. 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ha már így belementél, leírok én is pár dolgot.

Nekem semmi bajom nem lenne, ha a felét megcsinálnák annak, amit mondanak. Gondolok itt egy szerethető válogatott kialakítására.
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mit akarnak. Mivel köztudott, hogy nem jutunk ki soha sehova, nem értem, hogy miért nem azon munkálkodnak, hogy legyen egy megfelelő UP bázis, ami termeli a tehetségeket. Miért nem játszatják legalább barátságos meccseken az U21-es tehetségesebb játékosait, miért kell egy Tökölit behívni? Nevetségesebbnél, nevetségesebb szituációkba hozzák magukat ott az MLSZ-nél és a válogatottnál is, egyaránt.

Ha az eredmény másodlagos, akkor tegyünk be 5 fiatalt meg 6 idősebb játékost. Had fejlődjön már az az 5 srác, éveken át. Észre kéne venni, hogy a focink haldoklik. De sajnálatos, hogy olyan emberek kerülnek vezetői pozícióba, akik a saját önös érdekeiket és zsebüket tartják szem előtt. El kéne ezt felejteni. Ti is tudjátok, hogy a fejétől bűzlik a hal. Ahhoz, hogy szerethető, eredményes válogatottunk legyen, tenni is kell érte, nem csak az okosságokat beleböfögni a NS-be meg a híradóba.

Én Lothart szerettem, tiszteltem, becsültem. Ő nem ködösített, szókimondó volt. Akárki akármit mond - hogy mennyi pénzbe került nekünk, ez a legjobb indok - az utóbbi évek legjobb magyar szövetségi kapitányának tartom. Bele se merek gondolni, hány és hány hátráltató tényezővel kellett neki megküzdenie. Ő legalább vette a fáradtságot és kipróbál 84 játékost, hiszen vajmi kevés segítséget kapott. Bele is bukott, a szélmalomharcba. A svédek elleni itthoni meccset viszont sose felejtem.

Egervári Sanya egy báb. Báboznak vele.
- behívja a hátszéllel rendelkező játékosokat (csak egyet említek most: Lipták).
- könyörög Gerának, mert OV szereti Zolit és a válogatottban akarja. Nagy Gerás vagyok, de sajnos most az élet nagyon kicseszett Zolival, jobb lett volna, ha már csak a klubjára összpontosít. Amúgy is sokan utálják MO-n.
- sokszor megbukott játékosokat hív vissza a válogatottba.
- semmi újítást nem visz sem a játékba, sem a taktikába, de még a keretbe sem.
- ködösít, mellébeszél.

Egy szerethető válogatottat nem lehet úgy kialakítani, hogy ugyan azt csinálom, mint az elődöm. El kell felejteni Laczó Zsolit, Király Gabit, Vanczák Vilit és a többieket. Úgy sem jutunk ki, dobjuk a mély vízbe a fiatalokat. Mit veszíthetünk? Lehet, hogy beleszaladunk 1-2 zakóba, de évek múlva kijönne a lépés...hiszem..
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Black tesó, én is tisztában vagyok a szavak jelentésével, mégis azt mondom: Egervári ködösít.
Én megtagadnám a nyilatkozattételt a helyében vagy megmondanám az igazat és legalább gerinces embernek titulálnának.

Qmanról: én nem bírtam. Iszonyat volt nézni a válogatottat. Qman = Egervári. Nem szeretem ezt a csapatot sem.
több mint 13 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Nem azt mondta, h játsszuk a focit, hanem azt hogy a játszó foci hívei vagyunk. A kettő nem ugyanaz. De abban megmutatkozott ez a kijelentés, h hagytuk játszani a hollandokat és közelről élvezhették 😛 😀

De továbbra is tartom ilyen kerettel nem szégyen 0-4-et játszani a VB ezüst érmessel. És egyébként meg attól függetlenül, h Hollandiában is kapunk min. egy 4-est igenis jobbak vagyunk, mint a VB selejtező sorozatban voltunk

A zártabb alapállás természetesen azt jelenti, h nem fogunk annyira kitámadni, hogxy ne játsszák olyan könnyen át a védelmünket, a gólszerzési lehetőség alatt meg azt kell érteni, h ha nálunk a labda /*ilyen úgyse lesz*/ akkor megpróbálunk kontrázni. Ez egy teljesen vállalható taktika lenne a hollandok ellen idegenben, és szvsz a nyilatkozat ezen része... sablon. Sokan nyilatkoztak már hasonló módon. Nem tudom, miért kell ennyit lovagolni ezeken a nyilatkozatokon, mit mondjon? Azt hogy esélyünk sincs csak azért megyünk ki, mert muszáj? Az jobb lenne? Nem azt mondom, h értelmes nyilatkozat, de Magyarországon és külföldön, tán még a Holdon is minden sportban minden edző összevissza nyilatkozik

Vagy mégis mit kéne csinálnia? Ha van olyan 11 játékos, akinek lenne esélye a hollandok ellen, akkor azok hol voltak a nagy és tökéletes qman alatt, miért nem vittek ki minket a VB-re,... Elnézést, a VB Döntőre ha már a hollandokról van szó...

Kikapunk majd a svédektől is és nem jutunk ki az EBre, egy évnél több kell a csodához, ez a realitás, de a finneket vertük idegenben, meg kell őket verni itthon is és akkor büszkék lehetünk a harmadik helyre. qmannal se vertünk egy nagy ellenfelet se, hősiesen hoztuk a meccseket az albánia szintű csapatok ellen és ettől ő lett itten az Isten. Ezt Egervárival is megtettük, de őt mindenki minden meccs után elküldi a picsába, egy napot se adva h bizonyítson... Ez a magyar virtus. Csak tudnám miért pont qman. A Mattheus, Várhidi, Qman, Egervári négyesből egyedül ő nem bizonyított még sehol semmit, egyedül vele játszottunk rendre olyan taktikával, amivel a megalázó verést elkerültük ugyan, de bárhova kijutni 0, nulla, semmi esélyünk se volt. Sőt fejlődni se. Ha meg a taktikánál tartunk egy must win meccsre 0 csatárral kiállni, na az okos. Ezt az óvodástól a haldokló vén aggastyánig mindenki látja.

Ha mindenki szembe jön az autópályán akkor biztos én megyek rossz irányba, szóval valaki mondja már el miért gondoljátok úgy h most rosszabb helyzetben van a magyar foci mint qmannal volt, miben jobb edző ő, mint Egervári, vagy bárki más? Mitől volt olyan tökéletes? Miért gondoljátok úgy, h a Hollandok ellen pontot kellett volna szerezni?

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 13 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A mai nap kérdése :
A magyar labdarúgó válogatott ma hány gólt kap a hollandoktól?
A: 6 , B: 7 , C: 8 ?

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 437 — TODDHERREMANS79
olyan mindegy igazság szerint
amíg Laczkó a balhátvéd, addig meccsenként 3-4 ziccere tuti van az ellenfélnekWyatt
Épp ezt akartam írni. Amíg ilyen opcióink vannak (jobb szélről már ne is beszélve 😀), addig Lázár simán jó szélre.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
olyan mindegy igazság szerint
amíg Laczkó a balhátvéd, addig meccsenként 3-4 ziccere tuti van az ellenfélnek

több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 689 — Amerikai sportok rajongója
Lázárt felejtsük már el könyörgöm...petey
egyértelműen Csizi kell oda! de még Dragóner is jobb lenne, Komlósiról nem is beszélve.Divat
Remelem ezt csak viccbol irtad. :/
több mint 13 éve
Divat Minnesota Vikings 4 193 — Vikes fan
Lázárt felejtsük már el könyörgöm...petey
egyértelműen Csizi kell oda! de még Dragóner is jobb lenne, Komlósiról nem is beszélve.

|
több mint 13 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
a pénteki optimizmusom messze van már nekem is...
valszeg jóval védekezőbben fogunk játszani mint itthon( értsd nem kergetjük a labdát akár egész pályán ,hogy aztán kigurigázzanak a végén mint pénteken ) és ha szerencsénk lesz kihúzzuk 2 kapott góllal

aztán le van tudva.... kiváncsi leszek a hátsó alakzatra így hogy Elek, Lipták nincs!

azoknak akik még szalmaszálért kutatnak : 😊

a finnek még vezettek hollandiában és csak 2:1 lett a vége is , mi meg vertük őket...
több mint 13 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 934 — Csodabogár
Lázárt felejtsük már el könyörgöm...

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
alapvetően rosszul nézitek
volt ugye egy 1–7, majd egy 1–6, most egy 0–4
ez egyértelműen a fejlődés jele
kint talán már csak 3 lesz közte, még négy meccs, és pontunk is leszWyatt
csak azt ne 😀 remélem egy ideig nem kerülünk össze velük 😀
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
alapvetően rosszul nézitek
volt ugye egy 1–7, majd egy 1–6, most egy 0–4
ez egyértelműen a fejlődés jele
kint talán már csak 3 lesz közte, még négy meccs, és pontunk is lesz

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
már nincs 10 millió magyar szöv.kap 😀
több mint 13 éve
JoeyPorter Pittsburgh Steelers 2 626
Az lenne a menő, ha megmondaná az igazat, nem pedig ködösítene. Ilyen szánalmas dolgot még nem hallottam/olvastam, mint ami fentebb is látható. Van valaki, aki ezt beveszi? A "játszó futball hívei". Mióta is kapitány? Van egy 1 éve nem? Játszottunk 10-en valahány meccset, de én egyiken sem láttam, hogy annyira játszottuk volna a futballt. Pedig nem nagy ördöngösség.
Vagy inkább velünk játszottak, csak szerencsék volt...

"Zártabb alapállás". Eszem megáll. Mi ez, tesi óra? Még jó, hogy nem azt mondta terpeszállás vagy terepszállás, hogy a 9 millió magyar is megértse.
A "gólszerzési lehetőség" egy burkolt kifejezés, ami arra utal véleményem szerint, hogy nem egy, nem kttő, hanem 5 csatárral fogunk rohamozni...

Ja, és tudtommal 22 500-an voltak a Puskásban. Ha 20 ezer magyar élőben mit sem ér - pedig amikor beleremeg stadion a "hajrá - magyarok!" -ba borsódzik a hátad - és nem ad lökést, akkor 50 ezer oranje szurkoló előtt majd biztos világbajnokokká leszünk.

Szégyen..

Az én kezdőcsapatom ez lenne:

Bogdán - Lázár, Juhász, Pintér, Bodor - Vadócz - Dzsudzsák, Koman, Stieber - Gera, Rudolf

u.i.: ha a 79 éves nagyapám észreveszi, hogy a holland balbekk milyen gyengusz, és azt mondja, hogy Dzsudzsákot át kell vinni a jobb oldalra, had csináljon belőle bolondot, húzza a bal lábára és lőjön, akkor ezt egy Mágus Egervári hódító Sándor miért nem látja??
Van ennél lejjebb?JC6
Magyarországon 10 millió ember ért a focihoz,ez evidens 😊

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Az lenne a menő, ha megmondaná az igazat, nem pedig ködösítene. Ilyen szánalmas dolgot még nem hallottam/olvastam, mint ami fentebb is látható. Van valaki, aki ezt beveszi? A "játszó futball hívei". Mióta is kapitány? Van egy 1 éve nem? Játszottunk 10-en valahány meccset, de én egyiken sem láttam, hogy annyira játszottuk volna a futballt. Pedig nem nagy ördöngösség.
Vagy inkább velünk játszottak, csak szerencsék volt...

"Zártabb alapállás". Eszem megáll. Mi ez, tesi óra? Még jó, hogy nem azt mondta terpeszállás vagy terepszállás, hogy a 9 millió magyar is megértse.
A "gólszerzési lehetőség" egy burkolt kifejezés, ami arra utal véleményem szerint, hogy nem egy, nem kttő, hanem 5 csatárral fogunk rohamozni...

Ja, és tudtommal 22 500-an voltak a Puskásban. Ha 20 ezer magyar élőben mit sem ér - pedig amikor beleremeg stadion a "hajrá - magyarok!" -ba borsódzik a hátad - és nem ad lökést, akkor 50 ezer oranje szurkoló előtt majd biztos világbajnokokká leszünk.

Szégyen..

Az én kezdőcsapatom ez lenne:

Bogdán - Lázár, Juhász, Pintér, Bodor - Vadócz - Dzsudzsák, Koman, Stieber - Gera, Rudolf

u.i.: ha a 79 éves nagyapám észreveszi, hogy a holland balbekk milyen gyengusz, és azt mondja, hogy Dzsudzsákot át kell vinni a jobb oldalra, had csináljon belőle bolondot, húzza a bal lábára és lőjön, akkor ezt egy Mágus Egervári hódító Sándor miért nem látja??
Van ennél lejjebb?