Soccer
41 feliratkozó
több mint 12 éve
Nem, azt mondom h amikor absz nem volt pénz egy formátum nem működött, de most h van, működőképes lehet(ne)...
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Mondjuk ugye az is megvan, hogy amikor 12 csapatos voot az mb1 az állam nem pumpált mestersegesen milliárdokat a magyar fociba, és nem ült az énvonalbeli csapatok felének az élén a nagyvezìr valamelyik csókosa...?!peachtehát azt mondod, hogy ha kevesebb pénz lenne a magyar futballban, akkor jobban mennének a dolgok?

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Mondjuk ugye az is megvan, hogy amikor 12 csapatos voot az mb1 az állam nem pumpált mestersegesen milliárdokat a magyar fociba, és nem ült az énvonalbeli csapatok felének az élén a nagyvezìr valamelyik csókosa...?!
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
Hmm.nem is rossz! 😊De kár...Én most az utolsó 4-et kivagnam a francba. Maradna 12 csapat, az igy maradt htolso 2 meg toljon egy jo kis osztallyozot hogy bent maradjon.
Megnéztem volna egy min. 20 csapatos NB1-et.
Siófok - Puskás, hmm, csak csettinteni lehet.
Egyébként meg az én NB1-em így nézne ki:
Debrecen, Győr, FTC, Újpest, MTK, Dunaújváros, Nyíregyháza, Szeged, Pécs, Vasas, Békéscsaba, Sopron, Videoton, DVTK
(na jó, +2, nagy duzzogva: KTE, Honvéd)JC6
De nb2-bol is kivezetnek jo par csapatot mert minek annyi oda.Toca
több mint 12 éve
Most akartam eppen ezt is irni. Tokmindegy hany csapat van, ugyis gyenge es rossz az egesz ha 16 csapat van, meg ha 12 is. Igen, volt mar olyan is ugyanolyan rohej volt, pluszmeg elcsepelt is lett az evi 4 Ujpest-Fradi mondjuk, a tobbi parharcrol akkor mar nem is beszelve. Ha meg normalis, jo foci lenne akkor todulnanak mindenhol az emberek a meccsekre meg omladozo stadionokba is. Ez mindig egy jol eloveheto muvita a letszamrol, par evente elo lehet mindig hozni,de tok felesleges.Az ugye megvan, hogy volt már 12 csapatos az NB1 és hogy az semmit nem segített a magyar foci fejlődésében?SchleckMíg egy "minőségi" válogatottat nem sikerül összerakni, addig akár két csapatosra is szűkítheted a mezőnyt, akkor sem lesz sokkal színvonalasabb a bajnokság. Ha csökkented a létszámot, azzal tényleg kizársz potenciális régiókat az élvonalból, pedig pl. egy mb1-s Nyíregyháza vagy Dunaújváros a légiósok számától függetlenül fontos a magyar labdarúgás számára (és ezért fog mondjuk a Zalaegerszeg és a Békéscsaba is rövid időn belül visszakerülni). Nem mellesleg a "stadionrekonstrukciós" program (mutyi?) miatt sem mindegy a dolog.A tyúk vagy a tojás esete. Honnan lenne jó válogatotthoz alapanyag, ha a bajnokság színvonala alacsony?
Amúgy jelenleg a fordulónkénti 8-ból 7 mérkőzést közvetít a tévé, a 12 csapatos elképzelés ezért is úgy butaság, ahogy van.baggio
Na ha 8-ból 7-et közvetítenek, akkor legyen 7 pár, azaz 14 csapatos NB1. Így minden meccs közvetítve és aki bent marad az nem azért teszi, mert a kiesők teljesítménye a "darab szar" határát súrolja alulról, hanem mert "kiharcolta".
Felőlem legyen nyíregyházi, dunaújvárosi, zalaegerszegi és békéscsabai csapat az NB1-ben, nem vagyok ellene, de csak akkor ha nem a mostani kiesők szintjét hozza. Legyenek jobbak a mostani Pápa és PAFC szintnél (maradva a 14 csapatnál) és még mindig alacsonyan húztuk meg a vonalat.
Valamit meg kellene érteni, nincsenek reformok anélkül, hogy valakinek ne fájna. Reformot akarunk, vagy a szarlét hömpölygetni magunk előtt? Mert évek óta csak utóbbi megy és ezen nem a hígítás segítene, hanem a "léc" emelése.Tony
több mint 12 éve
Az ugye megvan, hogy volt már 12 csapatos az NB1 és hogy az semmit nem segített a magyar foci fejlődésében?Míg egy "minőségi" válogatottat nem sikerül összerakni, addig akár két csapatosra is szűkítheted a mezőnyt, akkor sem lesz sokkal színvonalasabb a bajnokság. Ha csökkented a létszámot, azzal tényleg kizársz potenciális régiókat az élvonalból, pedig pl. egy mb1-s Nyíregyháza vagy Dunaújváros a légiósok számától függetlenül fontos a magyar labdarúgás számára (és ezért fog mondjuk a Zalaegerszeg és a Békéscsaba is rövid időn belül visszakerülni). Nem mellesleg a "stadionrekonstrukciós" program (mutyi?) miatt sem mindegy a dolog.A tyúk vagy a tojás esete. Honnan lenne jó válogatotthoz alapanyag, ha a bajnokság színvonala alacsony?
Amúgy jelenleg a fordulónkénti 8-ból 7 mérkőzést közvetít a tévé, a 12 csapatos elképzelés ezért is úgy butaság, ahogy van.baggio
Na ha 8-ból 7-et közvetítenek, akkor legyen 7 pár, azaz 14 csapatos NB1. Így minden meccs közvetítve és aki bent marad az nem azért teszi, mert a kiesők teljesítménye a "darab szar" határát súrolja alulról, hanem mert "kiharcolta".
Felőlem legyen nyíregyházi, dunaújvárosi, zalaegerszegi és békéscsabai csapat az NB1-ben, nem vagyok ellene, de csak akkor ha nem a mostani kiesők szintjét hozza. Legyenek jobbak a mostani Pápa és PAFC szintnél (maradva a 14 csapatnál) és még mindig alacsonyan húztuk meg a vonalat.
Valamit meg kellene érteni, nincsenek reformok anélkül, hogy valakinek ne fájna. Reformot akarunk, vagy a szarlét hömpölygetni magunk előtt? Mert évek óta csak utóbbi megy és ezen nem a hígítás segítene, hanem a "léc" emelése.Tony
több mint 12 éve
Valamit meg kellene érteni, nincsenek reformok anélkül, hogy valakinek ne fájna. Reformot akarunk, vagy a szarlét hömpölygetni magunk előtt? Mert évek óta csak utóbbi megy és ezen nem a hígítás segítene, hanem a "léc" emelése.TonyDe milyen reformot akarsz? Mert az ilyen "nullázzunk le mindent, takarítsunk el minden korábbi mocskot, legyen új ember az mb3 utolsó helyezettjének szertárosa helyett is" és hasonló ötletek hangozzanak bármilyen jól is (főleg olyan költői képekkel megspékelve, mint a hömpölygő szarlé), realitásuk semmi.

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Míg egy "minőségi" válogatottat nem sikerül összerakni, addig akár két csapatosra is szűkítheted a mezőnyt, akkor sem lesz sokkal színvonalasabb a bajnokság. Ha csökkented a létszámot, azzal tényleg kizársz potenciális régiókat az élvonalból, pedig pl. egy mb1-s Nyíregyháza vagy Dunaújváros a légiósok számától függetlenül fontos a magyar labdarúgás számára (és ezért fog mondjuk a Zalaegerszeg és a Békéscsaba is rövid időn belül visszakerülni). Nem mellesleg a "stadionrekonstrukciós" program (mutyi?) miatt sem mindegy a dolog.A tyúk vagy a tojás esete. Honnan lenne jó válogatotthoz alapanyag, ha a bajnokság színvonala alacsony?
Amúgy jelenleg a fordulónkénti 8-ból 7 mérkőzést közvetít a tévé, a 12 csapatos elképzelés ezért is úgy butaság, ahogy van.baggio
Na ha 8-ból 7-et közvetítenek, akkor legyen 7 pár, azaz 14 csapatos NB1. Így minden meccs közvetítve és aki bent marad az nem azért teszi, mert a kiesők teljesítménye a "darab szar" határát súrolja alulról, hanem mert "kiharcolta".
Felőlem legyen nyíregyházi, dunaújvárosi, zalaegerszegi és békéscsabai csapat az NB1-ben, nem vagyok ellene, de csak akkor ha nem a mostani kiesők szintjét hozza. Legyenek jobbak a mostani Pápa és PAFC szintnél (maradva a 14 csapatnál) és még mindig alacsonyan húztuk meg a vonalat.
Valamit meg kellene érteni, nincsenek reformok anélkül, hogy valakinek ne fájna. Reformot akarunk, vagy a szarlét hömpölygetni magunk előtt? Mert évek óta csak utóbbi megy és ezen nem a hígítás segítene, hanem a "léc" emelése.
több mint 12 éve
Minőségjavulást akarunk, de jajj ne maradjon már ki egy régió sem, hiába kutyaütő a csapatTonyMíg egy "minőségi" válogatottat nem sikerül összerakni, addig akár két csapatosra is szűkítheted a mezőnyt, akkor sem lesz sokkal színvonalasabb a bajnokság. Ha csökkented a létszámot, azzal tényleg kizársz potenciális régiókat az élvonalból, pedig pl. egy mb1-s Nyíregyháza vagy Dunaújváros a légiósok számától függetlenül fontos a magyar labdarúgás számára (és ezért fog mondjuk a Zalaegerszeg és a Békéscsaba is rövid időn belül visszakerülni). Nem mellesleg a "stadionrekonstrukciós" program (mutyi?) miatt sem mindegy a dolog.
Amúgy jelenleg a fordulónkénti 8-ból 7 mérkőzést közvetít a tévé, a 12 csapatos elképzelés ezért is úgy butaság, ahogy van.
Ma pedig kézhez kaptam ezt a könyvet, az angol változat nem tudott eléggé lekötni ahhoz, hogy pár oldalnál tovább olvassam, a magyarral szerintem nem lesz ilyen gond:

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
hagyjuk a motozást is inkább, úgy tele volt mindkét zsebem, mint kisnyugdíjas banyatankja nyugdíjfizetéskor, és semmi (természetesen semmi illegális, de én ilyenkor biztosan kipakoltatnám, ahogy a Szuszában ki is szokták)bmeik csapat helyében, amit megbüntet az MLSZ, behivatkoznám a kupa döntőt felvételét, hogy az ott elkövetett rendezői hiányosságokat büntetlenül hagyták, tehát más is elkövetheti...csebiKirály volt a motozás.
Végigtaperoltak de a táskába bele sem néztek.Bazzani
Mindig jövőre
több mint 12 éve
Szerk.: persze haverom bnőjének az esernyője roppant veszélyes volt, el is kobozták a bejáratnál, aztán kifele menet a bódé és a kerìtés között lent a földön a dzsuvába leb*szva találtunk meg másik kb 50 db szintén veszélyes esernyő között...peachEzzel csak az a baj, hogy a meccs előtt kb 100 helyen olvastam, hogy nem lehet bevinni....Én voltam olyan helyen ahol az aprópénzt és az öngyújtót is kikellett raknom a bejáratnál.😀
több mint 12 éve
Tony
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
NSO kommentben olvastam, hogy a szűkítés nem jó, mert akkor még kevesebb régióban lesz NB1-es csapat. Na ezen kész lettem. Minőségjavulást akarunk, de jajj ne maradjon már ki egy régió sem, hiába kutyaütő a csapat. Valóban baromi nagy szükség van egy Kaposvár vagy Mezőkövesd szintű csapatra, ráadásul előbbi még csak nem is magyar kerettel zúgott ki.
885
— 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Legyen 14, de jobb lenne 12 csapat, és támogatandó a feljutók-kiesők közti osztályozó meccsek. Színvonalat így lehetne emelni, legyen privilégium az első osztályba kerülés. Kevesebb csapattal a bennlévők is több pénzt kapnak, ergo még nagyobb lenne a harc.
több mint 12 éve
Nyugi, buszsofőr lesz.😉Torghelle 2 évvel hosszabbított, heló európa, jövőre jövünk! 😀eaglesmcnabb"Pályafutása vége után a klub vezetőként számít rá."
Jéééézusom. 😀berger90
több mint 12 éve
De kár...Én most az utolsó 4-et kivagnam a francba. Maradna 12 csapat, az igy maradt htolso 2 meg toljon egy jo kis osztallyozot hogy bent maradjon.
Megnéztem volna egy min. 20 csapatos NB1-et.
Siófok - Puskás, hmm, csak csettinteni lehet.
Egyébként meg az én NB1-em így nézne ki:
Debrecen, Győr, FTC, Újpest, MTK, Dunaújváros, Nyíregyháza, Szeged, Pécs, Vasas, Békéscsaba, Sopron, Videoton, DVTK
(na jó, +2, nagy duzzogva: KTE, Honvéd)JC6
De nb2-bol is kivezetnek jo par csapatot mert minek annyi oda.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
De kár...Megnéztem volna egy min. 20 csapatos NB1-et.
Siófok - Puskás, hmm, csak csettinteni lehet.
Egyébként meg az én NB1-em így nézne ki:
Debrecen, Győr, FTC, Újpest, MTK, Dunaújváros, Nyíregyháza, Szeged, Pécs, Vasas, Békéscsaba, Sopron, Videoton, DVTK
(na jó, +2, nagy duzzogva: KTE, Honvéd)
több mint 12 éve
Jééééééééééwww.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/nb-i-az-mlsz-elnokseg-elutasitotta-a-letszambovitest-2338835
Meg sem állunk a katari VB címig 😛
több mint 12 éve
Dehogyis. A legutóbbi sérüléséből indultak ki, és arra alapozva úgy gondolják, Sanyi már megette a kefírje javát. 😀Te jó ég!Torghelle 2 évvel hosszabbított, heló európa, jövőre jövünk! 😀eaglesmcnabb"Pályafutása vége után a klub vezetőként számít rá."
Jéééézusom. 😀berger90
Ki akarják nyírni a klubot?! 😕)ZoliZoltán
több mint 12 éve
Te jó ég!Torghelle 2 évvel hosszabbított, heló európa, jövőre jövünk! 😀eaglesmcnabb"Pályafutása vége után a klub vezetőként számít rá."
Jéééézusom. 😀berger90
Ki akarják nyírni a klubot?! 😕)
több mint 12 éve
Az enyémbe belenéztek, csak tudnám ìgy mi értelme van, bármit bevihettem volna... ( mondjuk válogatott meccseken már megszoktam ezt )peacheu-s egyezmény alapján kötelező

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Az enyémbe belenéztek, csak tudnám ìgy mi értelme van, bármit bevihettem volna... ( mondjuk válogatott meccseken már megszoktam ezt )Szerk.: persze haverom bnőjének az esernyője roppant veszélyes volt, el is kobozták a bejáratnál, aztán kifele menet a bódé és a kerìtés között lent a földön a dzsuvába leb*szva találtunk meg másik kb 50 db szintén veszélyes esernyő között...
...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 12 éve
bmeik csapat helyében, amit megbüntet az MLSZ, behivatkoznám a kupa döntőt felvételét, hogy az ott elkövetett rendezői hiányosságokat büntetlenül hagyták, tehát más is elkövetheti...csebiKirály volt a motozás.
Végigtaperoltak de a táskába bele sem néztek.
több mint 12 éve
Jelenleg a magyar foci a béka segge alatt, hogy úgy mondjam nullán áll. Ergó mindenkit ki kéne picsázni, legyen a "régi rendszerből" az új magyar fociban szerepet vállalók száma szintén NULLA. Ennyi kellene csak.Go Vikings!Kinek?
Ez már nem a Kádár-rendszer, hogy majd jön egy főmufti, és az történik, amit ő akar.
Ez egy - eléggé balfasz az tény, de - kapitalista piacgazdaság, és nem létezik egy főkipicsázó.
Majd a közeg szépen beszabályozza saját magát pár évtized alatt, ha integrálódni akar bármilyen nagyobb rendszerbe. Ha meg nem, akkor marad minden így, ahogy van. Vagy tovább romlik.
több mint 12 éve
bmeik csapat helyében, amit megbüntet az MLSZ, behivatkoznám a kupa döntőt felvételét, hogy az ott elkövetett rendezői hiányosságokat büntetlenül hagyták, tehát más is elkövetheti...
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
Vazze egy amúgy is jogtalan kiállításért???? Ezek nem látták a meccset??? Nekem tök mindegy, de ez már milyen oltári hülyeség????NB2CR is kapott idén a semmiért már 3 meccset, szóval ha ez megnyugtat nem csak itthon van ilyen 😀
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
