Soccer
41 feliratkozó
több mint 12 éve
azért jó az internet, mert már tudnak ilyen statisztikákat is találni... ezek alapján azt kihozni, hogy nem Ribery az úgy mond MVP akkor az áááááMagasan a legtöbb gólt rúgta az évben, mi számít a labdarúgásban, ha nem ez? NFL-ben is megnézik, hogy ki passzolta/futotta a legtöbb TD-t/yardot és kész, tényleg nem kellene túllihegni a dolgot.
fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1512372_656475511083136_1317821872_n.jpgcsebi

---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
ígül: nem jó a megközelítés. Befejező csatárt hasonlítasz középpályással. Rúgott gólokat tekintve így nem kapsz összevethető adatot. Viszont a statisztikák között meg van jó pár, amiben már lehet majdnem párhuzamot vonni. A lényeg az, hogy a futball játék elemeit tekintve Ribéry több mutatóban is bőven jobb teljesítményt nyújtott, mint CR - bár még így is torzított némileg az eredmény.Ha csak a gólok számítanak, akkor arra ott van az Aranycipő. De hát ez is egy olyan bajnokságban, ahol védekezés nem nagyon van.
Ez egy vígasz díj CR-nek, mert előző 4 évben volt nála jobb teljesítmény. Igaz, most is, csak papíron nem😛
"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 12 éve
EaglesmcnabbAd1: passingnál a többi statisztikát is jól nézd meg, az azért jobban megmutatja, hogy jóval önzőbb, mint Ribery ellenfél térfelén elég gyatra a passz %...
ad2: duels-nél sztem benne van a légipárbaj is, ott vszeg azért is emelkedhet ki CR
ad3: mindjárt el kezdem sajnálni a real-t, hogy csak botlábuak vannak ott (Modric, Bale, Benzema, Higuan, Di Maria, Özil, Isco)... ezt azért te sem gondoltad komolyan...
ja és épp már korábban leírtam, hogy ép ezaz, hogy a sorsdöntő meccseken (Barca elleni meccs, BL elődöntő) Ronaldo nem lőtt 6 gólt, de már nincs kedvem újra és újra visszakeresni ezt...
viszont Ribery pl lehet, hogy a Bl döntőn "csak" 1 sarkozós gólpasszt adott - megjegyzem, ha ezt CR vagy Messi csinálja, már a BL serleg mellett egyből megkapták volna az Aranylabdát -, hanem pl utolsó emberként szerelt X-nél...
én el tudom fogadni a véleményed, attól még az enyémnek nem kell megegyeznie...
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
Senkinek sincs nagyobb szakmai tapasztalata, mint Bognár Gyurinak, vagy bármelyik másik magyarnak. 😀Ez nem kérdés, ez tény.
Sanyiii!
több mint 12 éve
Gondolom egy német szakembernek komolyabb szakmai tudása van, nem azt mérlegeli hogy ronaldo 66 gólt lőtt Ribery meg csak 22-t. A szubjektivitást viszont tényleg nem lehet kilőni, tök mindegy hogy ki szavaz az mindig jelen lesz. De akkor már szavazzon olyan aki magas szinten űzi a sportot, ne csak egy hobbi spíler.És amíg egy Szamoai vezető szavazata pont annyit ér mint egy Angol vagy Spanyol vagy Német vezetőé, illetve ennyi szubijektív ember addig ez nem is lesz más.Áruld el, hogy
Toca
1, ha ez egy szubjektív értékítélet, akkor miért érne többet egy magyar vagy angol vagy német ember szavazata, mint egy szamoaié?
2, ha egy szamoai szavazata 1-et ér, akkor mennyit ér egy angolé vagy magyaré? És számít melyik magyaré? Bognár Gyurkáé ugyanannyit ér, mint mondjuk Gera Zoltáné vagy Bölöni Lászlóé?Sobri Jóska
csebi a linkedből nekem az tűnt fel legelőször hogy az önző CR csak 3-al adott kevesebb gólpasszt mint ribery, viszont 44-el többet rúgott. A levegőben megnyert párharcok statisztikája meg kimaradt, gyanítom ribery lett volna az első 😀
De még mindig nem értem az egészet. És válaszoljatok már a kérdésemre:
Teszem fel hogy nekem van egy nagyon jó barátom, akiről mindenki tudja hogy sokkal jobb játékos mint én. Lemegyünk a térre focizni, és direkt úgy osztom fel a csapatot, hogy az összes botlábú vele legyen, magam mellé meg direkt a jobbakat választom. Lemegy a meccs, én lőttem a meccsen 1 gólt, ő meg lő 6 gólt de kikapnak 13-6-ra. Akkor én hirtelen jobb játékos lettem mint ő? Csak azért mert a csapata simán kikapott? Mert szerintem nem.
No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Myles Garrett, Jerry Jeudy, Tre Harris, Jayden Higgins és Nick Chubb fan!!!
több mint 12 éve
azért jó az internet, mert már tudnak ilyen statisztikákat is találni... ezek alapján azt kihozni, hogy nem Ribery az úgy mond MVP akkor az áááááfbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1512372_656475511083136_1317821872_n.jpg
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
És amíg egy Szamoai vezető szavazata pont annyit ér mint egy Angol vagy Spanyol vagy Német vezetőé, illetve ennyi szubijektív ember addig ez nem is lesz más.Áruld el, hogy
Toca
1, ha ez egy szubjektív értékítélet, akkor miért érne többet egy magyar vagy angol vagy német ember szavazata, mint egy szamoaié?
2, ha egy szamoai szavazata 1-et ér, akkor mennyit ér egy angolé vagy magyaré? És számít melyik magyaré? Bognár Gyurkáé ugyanannyit ér, mint mondjuk Gera Zoltáné vagy Bölöni Lászlóé?
több mint 12 éve
Riberynek már megvolt az időpont is a fotozást illetően, mikor kitolták a szavazást, szóval mindenféleképpen ő nyert volna nem Messi, ezt azért tisztázzuk...Simán Mandzut választanám 😀.
Az, hogy a Realban nincs csatár meg hmmm... most akkor ki hány Real meccset látott? Higuan, Benzema, most ha őket pl összehasonlítod Mandzukic-csal akkor nem tudom, hogy papíron ki a jobb csatár... bár az nem fordulhat elő egy picit sem, hogy mivel CR7 mindent ellönzőzik ezért a csatároknak nem sok minden jut...csebi
Egyébként ez a Ronaldo-Messi rivalizálásra való kihegyezés tényleg idegesítő. És biztos vagyok benne csak hogy azért is kapta, mert az elmúlt években buzi Messi kapta mikor nem kellett volna akkor is.
Viszont Ronaldonak a szezonját azért megkérdőjelezni szerintem hülyeség ilyen jó még szerintem sose volt és ilyen szezonja sosem lesz. Bár megértem a Ribery - Bayern fanokat is, mert valószínű neki és nekik sem.
Egyébként megosztottan kellett volna odaadni mindkettőnek, de ez a díj inkább már csak kirakat ahogy Messi top3-ba kerülése is mutatja.
És amíg egy Szamoai vezető szavazata pont annyit ér mint egy Angol vagy Spanyol vagy Német vezetőé, illetve ennyi szubijektív ember addig ez nem is lesz más.
Egyébként ha megfigyeljük mióta FIFA-val lett összehúzva a két díj azóta korcsosult el az egész.
Most egy Cannavaro, Shevcsenko vagy egy Weah, de még egy Nedved vagy Owen szintű ember sem kaphatná meg.
Mióta a Fifa adja Ribéry az első nem Real(CR)-Barcás aki bekerült és ahhoz is emberfelettit kellett csinálnia a Bayern-nel.
Persze ettől függetlenül én tartom, hogy idén CR volt a legjobb, dehogy ez a díj továbbra is Messi-ball lesz ha Messi kevésbé sérült szezonokat fog tolni ezt a 2.helye mutatja.
több mint 12 éve
Ribery amúgy egyből lelépett a hotelbe... meg tudom érteni, megvolt már a fotozás időpontja meg minden, erre kitolták, hogy módosítsák a szavazatokat, gondolom küldtek linket is CR góljairól 😀az utolsó a témában:
A hétfői eredmény mellett Michael Platini UEFA-elnök sem ment el szó nélkül.
A korábbi többszörös aranylabdás a díjátadót követően így nyilatkozott: "Nagyon csalódott vagyok Ribery miatt. Jövőre megint Messi-Ronaldo lesz, utána Ronaldo-Messi, majd megint Messi-Ronaldo? Az előző 50 évben a pályán elért teljesítményt vették figyelembe az Aranylabdánál. Most már csak a globális értéke alapján adják oda, ez pedig problémákhoz fog vezetni."
Az UEFA elnök elékeztetett: "2010-ben a VB-győzelem után sem a spanyolok kapták, ez is egy probléma. Hozzájuk hasonlóan most Franck Ribery-nek is tulajdonképpen járt volna ez. Most vagy soha."
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
Riberynek már megvolt az időpont is a fotozást illetően, mikor kitolták a szavazást, szóval mindenféleképpen ő nyert volna nem Messi, ezt azért tisztázzuk...Az, hogy a Realban nincs csatár meg hmmm... most akkor ki hány Real meccset látott? Higuan, Benzema, most ha őket pl összehasonlítod Mandzukic-csal akkor nem tudom, hogy papíron ki a jobb csatár... bár az nem fordulhat elő egy picit sem, hogy mivel CR7 mindent ellönzőzik ezért a csatároknak nem sok minden jut...
Ha meg akarjuk védeni a demokráciánkat, újra kell épitenünk azokat a normákat, amelyek egykor védelmezték. Ám ennel többet kell tennünk. E normákat ki kell terjesztenünk úgy, hogy egy sokszínű társadalom minden tagja számára elerhetők legyenek.
több mint 12 éve
de ez megint egy ember díja,nem egy csapaté... cr-t kiszednéd a realból lófaszba se lenne. Messit kiszedték ,neymarral ugyanott voltak, riberyt meg kitárgyaltam, legalább 4-5 hasonló kaliberű játékos van a bayernben. 1 indokot mondj miért pont Ribery kapja, ne Robben vagy más a csapatból...Erről az oldalról is hülyeség megközelíteni. "cr-t kiszednéd a realból, lófaszba se lenne". Elmondom, ha cr-t kiszednéd a realból, a real ugyanúgy 2. helyen lenne a bajnokságban, mert a barcát nem tudnák beelőzni, a többi meg egy rakat fos.
eaglesmcnabb
Ez alapján én Van Persienek adnám. Lesérült, azaz "kiszedték" a csapatból és a MU egy szar, 8. vagy hanyadik helyen áll...
Ezen a díjon felesleges összeveszni, semmit sem ér már egy ideje. Amikor még hátvéd is kaphatta a díjat, akkor még jó volt. Ma meg már mindig cr és messi, és plusz egy játékos van a top3ban.
Riberyt sajnálom, megérdemelte volna, mint anno Sneijder 2010-ben. Én csak azért adtam volna Riberynek, mert a másik kettő rohadtul unszipmatikus. Messinek ki van nyalva a segge, Cr meg egy önimádó egoista buzi. Riberynek valószínű több esélye nem lesz, míg a másik kettő valszeg a következő 800 évben benne lesz a top3ban szavazást illetően.
több mint 12 éve
A fifa meg egy korrupt bagázs, ez a meghosszabbított szavazás arra ment ki h CR nyerjen, de eddig azt hittem h Ribery miatt,de lehet Messi nyert volna megint, ami azért a elég nagy szégyen lett volna idén, ezt Barcások is elismerik szerintem,,,valszeg ezért tolták ki mint Cr meccse után...Ez a játékos,edző,mindenki szavaz meg elég nagy hülyeség,főleg sokan haveri alapon...
jobb ha csak újságírók...
mondjuk így jobb egy fokkal h Cr nyert és nem Messi. a BL a miénk úgyis 😊 😊 😊
több mint 12 éve
Rozi orra szépen nézet ki scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q71/1512724_726612564035787_834319600_n.jpgJacky, 59 másodperc, goal+assist! :cool:krixtoferKüzdelmes meccs volt, örülök, hogy idén ezek a meccsek végén is megvan a 3 pont és nem enged le a csapat. A játékvezetés viszont botrányos volt. Szerintem egy olyan ember, akinek a meccs előtt 5 perccel mondják el a szabályokat, az jobban vezette volna, mint Swarbrick.kisvanek4
Macho meg holnap megy röntgenre, mert lehet, hogy lábközépcsonttörése van. Ezek a villa elleni meccsek már csak ilyenek.
Amúgy nem értem, ezt a nagy felháborodást az aranylabda körül, egyértelműen bendtnernek kellett volna nyernie 😀
több mint 12 éve
Ribery csak törött bordával adott pár gólpasszt amit csak kapuba kellet passzolni,persze az nem számított kicsit se áá dehogy,csak ha gólt lő valaki....Bl döntőn sarkazott gólpasszt, BL döntőben utolsó emberként mentett egy dortmundi elől stb...Spanyoloknak kell a vigaszdíj...De majd ha netán vb-n is odavernek németek akkor aztán tényleg leshetnek.AsbeeSpanyoloknak el kell a vigaszdíj hiszen csak uralkodó EB és VB nyertesek 😀
Értem én, hogy a Bayern most megnyerte a BL-t és német döntő volt, de azért mégiscsak 12 év után nyert német csapat. (Ekézzük a Realt mert nem nyert BL-t 11 éve, persze hogy a Bayern mennyi év után nyert az már mindegy...).
Nem lőtt fontos gólokat? Végülis Manu ellen BL-ben vágott 2-t, Gala ellen is vágott 2-t amikor szorulhatott volna a hurok idegenben, Dortmundban is lőtt egy gólt.
Ribery lőtt gólt ugyanilyen meccseken nem, mert neki nem kellett, mert a Bayernben van még Riberyhez hasonló 3-4 ember, meg csatár aki tud gólt lőni.
CR önző, igen szeret gólt lőni, de kiszolgája a társait is, csak hát a csapat körülötte egy fos. Érdemi csatár nélkül. Ő vitte a Real-t 4-be, nem sokon múlt, hogy még előrébb. Ő miatta jutott ki a portugál válogatott.
Ribery mikor a franciáknál elő kellett volna mi csinált? Semmit.
Ribery és Messi körül is egy olyan szisztéma van amiben élnek mint hal a vízben, jóval erősebb csapat mind2 mint a Real. CR meg egyedül viszi a csapatát lövi a gólokat ha kell, passzol is ha kell. Nem tökéletes ő se, mert akkor mindent nyerne ezzel a gyenge Reallal is, de legkiemelkedőbb teljesítmény ő tolta,Toca
Nem a góllövést kell nézni hanem a teljesítményt, Ronaldo egy csatár gyak. mindent rájátszanak, mindent ő lő,minden azért van h ő sikeres legyen,ne a csapat. az eredménye meg van mondjuk további hasonló eredményeket neki és a Realnak is 😊 😀 ha ugy védekezne mint Ribery, fele ennyi gólt se lőne, de lehet a csapat jobb lenne..bár szentségtörés ilyet mondani,elnézést...
Mindegy amig ez van Messin(még igy is majdnem nyert top 10be sincs helye idén...) és Crn kívül senki se fog nyerni az üzlet az üzlet .....
több mint 12 éve
Jacky, 59 másodperc, goal+assist! :cool:krixtoferKüzdelmes meccs volt, örülök, hogy idén ezek a meccsek végén is megvan a 3 pont és nem enged le a csapat. A játékvezetés viszont botrányos volt. Szerintem egy olyan ember, akinek a meccs előtt 5 perccel mondják el a szabályokat, az jobban vezette volna, mint Swarbrick.
több mint 12 éve
Jacky, 59 másodperc, goal+assist! :cool:
több mint 12 éve
több mint 12 éve
2002. A médiában kialakult vélekedés szerint a német válogatottat egyes egyedül Oliver Kahn EGYÉNI TELJESÍTMÉNYE repítette a világbajnoki döntőbe.Én anno Kahn-nak adtam volna, pont ezért.
Míg a sajtóvélekedés szerint a brazil válogatott egyike volt a világ valaha volt legjobban összerakott csapatának.
Az Aranylabda-szavazáson végül a brazil Ronaldo nyert. A káprázatos EGYÉNI teljesítménnyel előrukkoló, de trófeát nem nyerő Oliver Kahn csak harmadik.
2013. Franck Ribery ellen az EGYETLEN érv az volt, hogy a Bayern München egy hihetetlenül jól összerakott csapatként nyert meg mindent. Ronaldo pedig egyénieskedő teljesítményével villogott.
Végül a portugál Ronaldo nyert, Ribery csak a harmadik.Vrijbloed
Én ezt a díjat olyannak látom mint az MVP-t. Aki egyénileg legjobb az kapja és ez Ronaldo volt.
több mint 12 éve
Spanyoloknak kell a vigaszdíj...De majd ha netán vb-n is odavernek németek akkor aztán tényleg leshetnek.AsbeeSpanyoloknak el kell a vigaszdíj hiszen csak uralkodó EB és VB nyertesek 😀
Értem én, hogy a Bayern most megnyerte a BL-t és német döntő volt, de azért mégiscsak 12 év után nyert német csapat. (Ekézzük a Realt mert nem nyert BL-t 11 éve, persze hogy a Bayern mennyi év után nyert az már mindegy...).
Nem lőtt fontos gólokat? Végülis Manu ellen BL-ben vágott 2-t, Gala ellen is vágott 2-t amikor szorulhatott volna a hurok idegenben, Dortmundban is lőtt egy gólt.
Ribery lőtt gólt ugyanilyen meccseken nem, mert neki nem kellett, mert a Bayernben van még Riberyhez hasonló 3-4 ember, meg csatár aki tud gólt lőni.
CR önző, igen szeret gólt lőni, de kiszolgája a társait is, csak hát a csapat körülötte egy fos. Érdemi csatár nélkül. Ő vitte a Real-t 4-be, nem sokon múlt, hogy még előrébb. Ő miatta jutott ki a portugál válogatott.
Ribery mikor a franciáknál elő kellett volna mi csinált? Semmit.
Ribery és Messi körül is egy olyan szisztéma van amiben élnek mint hal a vízben, jóval erősebb csapat mind2 mint a Real. CR meg egyedül viszi a csapatát lövi a gólokat ha kell, passzol is ha kell. Nem tökéletes ő se, mert akkor mindent nyerne ezzel a gyenge Reallal is, de legkiemelkedőbb teljesítmény ő tolta,
több mint 12 éve
2002. A médiában kialakult vélekedés szerint a német válogatottat egyes egyedül Oliver Kahn EGYÉNI TELJESÍTMÉNYE repítette a világbajnoki döntőbe. Míg a sajtóvélekedés szerint a brazil válogatott egyike volt a világ valaha volt legjobban összerakott csapatának.
Az Aranylabda-szavazáson végül a brazil Ronaldo nyert. A káprázatos EGYÉNI teljesítménnyel előrukkoló, de trófeát nem nyerő Oliver Kahn csak harmadik.
2013. Franck Ribery ellen az EGYETLEN érv az volt, hogy a Bayern München egy hihetetlenül jól összerakott csapatként nyert meg mindent. Ronaldo pedig egyénieskedő teljesítményével villogott.
Végül a portugál Ronaldo nyert, Ribery csak a harmadik.
több mint 12 éve
Az elmúlt egy oldalt visszanézve arra jutottam, hogy leszarom, ki kapta az aranylabdát. Nem lesz olcsóbb tőle a kenyér, nem éri meg egymás torkának ugrani srácok.JC6Bezzeg mikor tavaly Peytonnal kiesett a Denver...😀
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Az elmúlt egy oldalt visszanézve arra jutottam, hogy leszarom, ki kapta az aranylabdát. Nem lesz olcsóbb tőle a kenyér, nem éri meg egymás torkának ugrani srácok.
több mint 12 éve
Spanyoloknak kell a vigaszdíj...De majd ha netán vb-n is odavernek németek akkor aztán tényleg leshetnek.
több mint 12 éve
Ez a tiszteletbeli aranylabda díj, meg tetszik. Így kaphat aranylabdát, Maldini, Raul, Henry, és talán majd Ribery isKizártnak tartom, hogy sajnos megkapják majd a díjat. Gondolom olyan játékosok fogják megkapni a díjat, akik nem is kaphatták volna meg. A másik hihetetlen dolog, hogy Messi még így is több szavazatot kapott, mint Ribéry. Tehát, ha nem tolják el az időpontot, akkor el tudom képzelni, hogy megint Messi kapta volna, ami a legalja lett volna.
eaglesmcnabb
több mint 12 éve
az is most először indok h minden megnyertek és túl jók.... az mi kemény 😀 😀
