Sorozatok

32 feliratkozó

2 hónapja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 246
Monarch S01E05:
A múltkori akciódúsabb rész/részek után most egy kicsit nyugisabb következett, több párbeszéddel, karakterépítéssel és minimális drámázással. Szerencsére utóbbit nem húzták túl, így még épp az elviselhető szinten maradt.*

Ebben a részben utaltak egy-két olyan dologra, amit én korábban hibának tartottam | (az idős Shaw életkora) | , de így kiderült, hogy nem az.

Jól építkezik a sorozat és eddig tartja a színvonalat, meglátjuk, hogy hova futtatják ki, mert lesz még itt kavarás, amire utalnak egy-egy jelenettel, szereplők viselkedésével, mimikájával, stb.

Kár, hogy nem egyben nézős cucc, mert akkor ez bizony darálós lenne, mert leköti az embert.

*Úgy látszik, mostanában nem igazán vagyok fogékony az emberi drámára a sorozatokban, inkább az akciót és a cselekményt előremozdító dolgokat szeretem jobban. Vagy egyszerűen csak annyira kiszámított és kalkulálható minden egyes drámai szál, hogy unalmas.
Lásd majd alább is...

For all Mankind S04E05
A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.
Nem elég, hogy a múltkori részben bedobott változások miatt feszültség keletkezett, de még emelik is a tétet, ami segít fenntartani az érdeklődést és az izgalmi faktort.
A drámázás szinte már mindennapos, így inkább kezd hasonlítani egy űrbe/jövőbe kihelyezett sima amerikai stílusú szappanoperára...kicsit olyan mint ami anno a Jerichoval is történt.
Ebben az évadban nem igazán vagyok kibékülve a karakterekkel, de ez már az előző évadban is így volt, ráadásul most ez hatványozottan igaz.
Vannak olyan dolgok eseményeket mozgató tényezők , amiket nem értek, hogy miért lebegtetnek eddig, mások meg éppenséggel életszerűtlenek.
A karakterfejlődés is mégha logikusnak tűnik, akkor is fura egyes esetekben, mert amíg korábban Ed Baldwin karaktere apránként, de fejlődött, addig a 3. évad óta visszafele fejlődik, már ott is viszonylag idegen volt nekem a karaktere. Értem én, hogy húzónév és főszereplő, akit nem lehet csak úgy kiírni, de mégis kezdeni kell vele valamit, viszont a legtöbb konfliktusforrás bárgyú vele kapcsolatban.
Lúdas Solymi
szerintem a monarchia teljes lejtmenetbe váltott az utolsó két részben. a karakterek egyszerűen nem jók, nem érdekesek, a párbeszédek hiteltelenek, a színészi játék is meh.
| azért az nem igazán drámai, hogy az ázsiai csajról kiderül, hogy leszbi és nyilván az egyik szeretője latino beütésű
plusz épp megússzák hogy a katonák elfogják őket, erre elkezdenek hangosan gyerek dalokat énekelni, wtf
|
ÉS HOL VANNAK A SZÖRNYEK?! 😕(
2 hónapja
Lúdas Solymi New England Patriots 7 170
Monarch S01E05:
A múltkori akciódúsabb rész/részek után most egy kicsit nyugisabb következett, több párbeszéddel, karakterépítéssel és minimális drámázással. Szerencsére utóbbit nem húzták túl, így még épp az elviselhető szinten maradt.*

Ebben a részben utaltak egy-két olyan dologra, amit én korábban hibának tartottam | (az idős Shaw életkora) | , de így kiderült, hogy nem az.

Jól építkezik a sorozat és eddig tartja a színvonalat, meglátjuk, hogy hova futtatják ki, mert lesz még itt kavarás, amire utalnak egy-egy jelenettel, szereplők viselkedésével, mimikájával, stb.

Kár, hogy nem egyben nézős cucc, mert akkor ez bizony darálós lenne, mert leköti az embert.

*Úgy látszik, mostanában nem igazán vagyok fogékony az emberi drámára a sorozatokban, inkább az akciót és a cselekményt előremozdító dolgokat szeretem jobban. Vagy egyszerűen csak annyira kiszámított és kalkulálható minden egyes drámai szál, hogy unalmas.
Lásd majd alább is...

For all Mankind S04E05
A nemzetközi helyzet egyre fokozódik.
Nem elég, hogy a múltkori részben bedobott változások miatt feszültség keletkezett, de még emelik is a tétet, ami segít fenntartani az érdeklődést és az izgalmi faktort.
A drámázás szinte már mindennapos, így inkább kezd hasonlítani egy űrbe/jövőbe kihelyezett sima amerikai stílusú szappanoperára...kicsit olyan mint ami anno a Jerichoval is történt.
Ebben az évadban nem igazán vagyok kibékülve a karakterekkel, de ez már az előző évadban is így volt, ráadásul most ez hatványozottan igaz.
Vannak olyan dolgok eseményeket mozgató tényezők , amiket nem értek, hogy miért lebegtetnek eddig, mások meg éppenséggel életszerűtlenek.
A karakterfejlődés is mégha logikusnak tűnik, akkor is fura egyes esetekben, mert amíg korábban Ed Baldwin karaktere apránként, de fejlődött, addig a 3. évad óta visszafele fejlődik, már ott is viszonylag idegen volt nekem a karaktere. Értem én, hogy húzónév és főszereplő, akit nem lehet csak úgy kiírni, de mégis kezdeni kell vele valamit, viszont a legtöbb konfliktusforrás bárgyú vele kapcsolatban.

2 hónapja
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 002 — The Mathematician
 comicbook.com/anime/news/disney-plus-new-anime-hulu/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
2 hónapja
Nekünk bejött a magyar Árulók évad és eddig a Lego is, szóval az RTL idén ügyesen vásárolt be a licensz börzén
FLZOLI
ha Bate lett volna a Lego-ban akkor lehet nézném 😀

2 hónapja
FLZOLI Denver Broncos 11 682 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nekünk bejött a magyar Árulók évad és eddig a Lego is, szóval az RTL idén ügyesen vásárolt be a licensz börzén

2 hónapja
Sztem ez a 2

|  youtu.be/Ytwxlv6VTxo?si=SDXMLNH6An5OpGSn
 youtu.be/Tt1c8yQHHgo?si=vY4B_d6pZUpewgCw
|
Negritis, a vajda
a másodikra emlékeztem ( nagyon rosszul ), az elsőt má teljesen elittam 😀
peach
sztem a magyar TV-ben egyik se ment le amúgy mert itt az első 10 rész kimaradt
valamint a németeknél pl a Z-nek is kimaradt az egyik része
| Videl-t mikor a majin kopasz csávó kínozza a tornán |

2 hónapja
peach Atlanta Falcons 14 179 — a new hope (again)
Sztem ez a 2

|  youtu.be/Ytwxlv6VTxo?si=SDXMLNH6An5OpGSn
 youtu.be/Tt1c8yQHHgo?si=vY4B_d6pZUpewgCw
|
Negritis, a vajda
a másodikra emlékeztem ( nagyon rosszul ), az elsőt má teljesen elittam 😀

...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
2 hónapja
Sztem ez a 2

|
|

2 hónapja
a Dragon Ball sorozatok és filmek közül mit érdemes megnézni?
Fontos_Vidra
az eredeti Dragonball Sorozat
Dragon Ball Kai
és Dragon Ball Super
amit mondanék így hirtelen
a Kai az lényegében a DBZ csak kivágva egy csomó filler és ezzel pörgősebb
a filmek közül ugye
a Kai/Z és a Super összekötése a DBZ Battle of Gods és Resurrection F
ezeket mindenképp érdemes
a 2 super movie is canon elvileg

a sima Z moviek közül amit én javasolnék a:
Fusion Reborn
Wrath of the Dragon
DBZ: Broly - The legendary Super Saiyan
Bojack Unbound
Dead Zone
Negritis, a vajda
köszi!
Fontos_Vidra
annyi még hogy az eredeti Dragon Ball sorozat első ~10 része nem biztos hogy könnyen beszerezhető
mert van jópár elég necces jelenet benne
| bulma szatírként próbál villantani zseniális teknősnek, de előző este goku leszedte a bugyiját |
Negritis, a vajda
hogy az a paskolós jelenet lement döbbenet
Kúrfürst briareos
már nagyon régen volt, arra gondolsz mikor az öreg teknős a térdén elnánspágolta bulmát? 😀

2 hónapja
A DBZ kapcsán a legnagyobb szívfájdalmam, hogy szerintem zseniális volt a magyar szinkron hangok terén, Lippai és Bozsó kiemelten, (talán a fiatal gohan ami baszta az ember fülét, egy idő után csak, ami negatívum) és mindezt sikerült azzal elkúrni, hogy azt a szétgányolt Francia kiadást/verziót fordították át, aminek sokszor semmi köze nem volt az eredeti szöveghez...
esanders10
jah az alap hogy japán hang felirattal 😀
és lehetőleg az eredeti verzió

2 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 76 556 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Még egy előzetes jött a hamarosan érkező új True Detective évadhoz.
2 hónapja
esanders10 Denver Broncos 420
Fontos_Vidra
Dragon Ball Kai
és Dragon Ball Super
Negritis, a vajda
Számomra mindig a DBZ volt a nagy betűs széria közülük.
Kait, csak abban az esetben ajánlanám amennyiben elérhető az eredeti soundtrack/theme hozzá, mert az ha hiányzik, az deal breaker.

Supert én képtelen voltam nézni, az én szememnek ez a cgi látványvilág nagyon mű, nem áll jól neki. Továbbá, a karakter design is botrányos szerintem.

Sima DB ma már lehet hogy túl gyerekes lenne, engem legalábbis tuti nem kötne le, túl ingerszegény 😀

A DBZ kapcsán a legnagyobb szívfájdalmam, hogy szerintem zseniális volt a magyar szinkron hangok terén, Lippai és Bozsó kiemelten, (talán a fiatal gohan ami baszta az ember fülét, egy idő után csak, ami negatívum) és mindezt sikerült azzal elkúrni, hogy azt a szétgányolt Francia kiadást/verziót fordították át, aminek sokszor semmi köze nem volt az eredeti szöveghez...
2 hónapja
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 806 — StuG Life
Fontos_Vidra
Dragon Ball Kai
és Dragon Ball Super
a filmek közül ugye

Fusion Reborn
Wrath of the Dragon
Bojack Unbound
Dead Zone
Negritis, a vajda
köszi!
Fontos_Vidra
annyi még hogy az eredeti Dragon Ball sorozat első ~10 része nem biztos hogy könnyen beszerezhető
| bulma szatírként próbál villantani zseniális teknősnek, de előző este goku leszedte a bugyiját |
Negritis, a vajda
hogy az a paskolós jelenet lement döbbenet

2 hónapja
Fontos_Vidra
Dragon Ball Kai
és Dragon Ball Super
a filmek közül ugye

Fusion Reborn
Wrath of the Dragon
Bojack Unbound
Dead Zone
Negritis, a vajda
köszi!
Fontos_Vidra

2 hónapja
Sons of Anarchy 6. évad záró epizód. Na elmegy mindenki a jó büdös picsába de komolyan.

Ez egy DISGRACE. A legdühítőbb dolog amit valaha láttam. Ez egy kibaszott vicc.
esanders10
most megrohantak az emlékek
sopranost akkor ne nézd meg
Kúrfürst briareos
Az sajnos egy évad utan kaszát kapott 😃
esanders10
hiba mert pont az első évad a messze legszarabb, teljesen más stilus
Kúrfürst briareos
Erről még írj valamit, mert sokan ajánlották a Sopranost, neki is kezdtem pár éve, de én is az első évad végén engedtem el. Gondoltam tizenvalahány rész után csak tudom, hogy ez eléggé ergya. Na de miért nem?
Őszentsége Sobri Jóska
én ugyanígy jártam vele

2 hónapja
JéBé Green Bay Packers 6 580
Sons of Anarchy 6. évad záró epizód. Na elmegy mindenki a jó büdös picsába de komolyan.

esanders10
Kúrfürst briareos
esanders10
Kúrfürst briareos
Erről még írj valamit, mert sokan ajánlották a Sopranost, neki is kezdtem pár éve, de én is az első évad végén engedtem el. Gondoltam tizenvalahány rész után csak tudom, hogy ez eléggé ergya. Na de miért nem?
Őszentsége Sobri Jóska
Amikor eloszor neztem Sopranost (amit utana meg legalabb 3-4 alkalom kovetett) en sem ajultam el az elso evadtol. Nem azert mert gyenge, hanem mert ido kell a karaktereknek, a kozegnek stb. Minden idok legnagyobb sorozata, abba ne hagyd😀
2 hónapja

esanders10
Kúrfürst briareos
esanders10
Kúrfürst briareos
Őszentsége Sobri Jóska
első évadban, bár vannak nagyon erős epizódok (1-2 olyan dolog is ami tv történelem) de érezhető h irók meg szinészek is keresik még h miképp is akarják ezt a sztorit elmondani, aztán jön a második évad és onnantól évadról évadra emelik a tétet. Janice Soprano sztem tv történelem legellenszenvesebb karaktere (igen még skylar whitenál is) buscemi, pantoliano, elég jó sztorikat kapnak.

persze ez nem disznótor de azért ajánlom a 2, évad megkezdését, aztán ha továbbra is nem kap el, akkor ez nem a te sorid, nem a világ vége

2 hónapja
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 123 — #NoStress

esanders10
Kúrfürst briareos
esanders10
Kúrfürst briareos

2 hónapja
Fontos_Vidra Green Bay Packers 1 246
Fontos_Vidra
Dragon Ball Kai
és Dragon Ball Super
a filmek közül ugye

Fusion Reborn
Wrath of the Dragon
Bojack Unbound
Dead Zone
Negritis, a vajda
köszi!
2 hónapja

esanders10
Kúrfürst briareos
esanders10

2 hónapja

esanders10
Kúrfürst briareos
2 hónapja

esanders10

2 hónapja
Fontos_Vidra
Dragon Ball Kai
és Dragon Ball Super
a filmek közül ugye

Fusion Reborn
Wrath of the Dragon
Bojack Unbound
Dead Zone

2 hónapja

2 hónapja
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 609 — Csodabogár
tudom nem mai, de rácuppantam az Orville-re. mivel Seth MacFairlane gondoltam ilyen Galaxy Questes poénkodás lesz. de nem. iszonyat jó, hogy látszik Seth mekkora trekkie, pedig engem annyira nem vonzott be a star trek világa. de itt a helyén van minden, látszik és érződik hogy sok szeretet van benne. ahol kell vicces és görbe tükör, de rendkívül fontos társadalomkritika is van benne.
valamint sokszor nincs happy end 😕
erősen ajánlott.