Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Mas. Van egy tengeralattjaros sorozat. WW2 temaban. Nem ugrik be a cime. Ket evada van. Minden reszben egy tengeralattjaro kapitanyt lathatunk, hogy epp milyen erdekes eset tortent vele. Kedvencem az a kapitany, akiknek a legutolso torpedoja elromlik. Beragad a kormanya, visszafordul, es telibe talalja a sajat tengeralattjarojukat. Elsullyed, es hosunket elfogjak. Megtortent esetek, roppant jok.

Megtalaltam! A Nat Geo keszitette, 3 evada van (nem ketto, ahogy irtam). A cime tehat:
WW2 Hell under The Sea

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 412 — #NoStress
Összefoglalom:
Hobbinácik vagytok, vagyunk, a szó pejoratív felhangjai nélkül.
És mindenki az, aki rá van pöccenve a 2.vh környéki csatákra, tankokra, filmekre, könyvekre, stb.

több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Ertem, hogy te ezt a humorista szofprdulatot hasznalod mondjuk a japanok szingapuri tamadasara
diverdoc
Nem hasznalom. Nem erted, tenyleg.
Szoval a hobbi naci a nezo maga. Aki ilyen temaju filmeket nez. Hobbibol naci tehat szabadidejeben. (Nyilvan nem naci ettol.) Olvas ilyen temaju konyveket. Jatszik ilyen jatekokkal. Akarmi. Mert ez a kor megragadta a fantaziajat.
ulpianus
Igazad van


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Ertem, hogy te ezt a humorista szofprdulatot hasznalod mondjuk a japanok szingapuri tamadasara
diverdoc
Nem hasznalom. Nem erted, tenyleg.
Szoval a hobbi naci a nezo maga. Aki ilyen temaju filmeket nez. Hobbibol naci tehat szabadidejeben. (Nyilvan nem naci ettol.) Olvas ilyen temaju konyveket. Jatszik ilyen jatekokkal. Akarmi. Mert ez a kor megragadta a fantaziajat.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Nem nyelvtan naciskodtam. Siman ruhellem amikor Wehrmachtot, nemeteket egy kalap ala veve en blokk nacizzak. Igen tehetett volna tobbet Mannstein, de talan az egyik legnyiltabb kritikusa volt Hitlernek a felsobb hadvezetesben. A nemet NATO csatlakoztatasban elevulhetetlen szerepe volt.
diverdoc
Tenlyeg nem erted? Egy szot nem mondtam Mansteinrol, meg senkirol a sorozatban.
A hobbi naci egy kifejezes. Es pont. En is az vagyok, mert minden masodik vilaghaborus filmet megnezek. Mas is lehet az.
Nekunk keszulnek az ilyen filmek, jatekok, konyvek.

Semmi koze ahhoz, hogy az epp adott muben mindenki a nemzeti nacionalista part tagja volt-e avagy nem volt.
ulpianus
En ertem. Te nem erted. Engem zavar ( es abban a korban nottem fel, amikor szovjetek a hosok, nemetek a naci fasisztak ( Paulus kivetel mert o NDK-s hos lett) ha egy Afrikakorps, Kurszk stb kapcsan a Wehrmacht vezetoi naci jelzot kapnak. Ertem, hpgy te ezt a humorista szofprdulatot hasznalod mondjuk a japanok szingapuri tamadasara, csak ezt nem tudtam hogy a hobbi naci a II. VH-t jelenti. Ezert ugrottam ra. Sokszpr lenaciztak azert mert hobbim ( tenyleg az) a II. VH, es azon belul a nemet hadviseles. Tehat engem meg be is talalt a hobbi naci kifejezes. Mindegy engedjuk el, a sorozat tenyleg jp volt, mondjuk NG altalaban minoseg


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Nem nyelvtan naciskodtam. Siman ruhellem amikor Wehrmachtot, nemeteket egy kalap ala veve en blokk nacizzak. Igen tehetett volna tobbet Mannstein, de talan az egyik legnyiltabb kritikusa volt Hitlernek a felsobb hadvezetesben. A nemet NATO csatlakoztatasban elevulhetetlen szerepe volt.
diverdoc
Tenlyeg nem erted? Egy szot nem mondtam Mansteinrol, meg senkirol a sorozatban.
A hobbi naci egy kifejezes. Es pont. En is az vagyok, mert minden masodik vilaghaborus filmet megnezek. Mas is lehet az.
Nekunk keszulnek az ilyen filmek, jatekok, konyvek.

Semmi koze ahhoz, hogy az epp adott muben mindenki a nemzeti nacionalista part tagja volt-e avagy nem volt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Eszembe jutott meg egy hobbi nacis sorozat. Ami hiresebb csatakat mutat be eleg reszletesen. A ket vezenylo tabornokot eloterbe helyezve. Erdemes megnezni, a globalis nezopont helyett, az adott csata strategiai donteseire fokuszal:
Tabornokok a harcmezon.
ulpianus
Ez ebben a sorozatban Modelre igaz egyedül, és talán a hatalom megragadás előtti évekig Paulusra ( harmincas évek eleje után már rá sem). De mondjuk von Mansteinre tuti nem. Ha nem olyan vonalas porosz arisztokrata akkor ő lett volna a Walkür egyik vezetője
De a sorozat tényleg jó
diverdoc
Mondok masik elegge nacis szofordulatot. Most te nyelvtan naciskodtal. 😛

A hobbi naci kifejezes Aranyosi Petertol (humorista) ered, elegge elterjedt. Es nem az ezen temaval foglalkozo filmek, jatekok, osszes szereplojenek kell nacinak lennie, hogy megfeleljen a kriteriumnak. Igazabol a masodik vilaghaboru megszallotjai, kedveloire, es neki keszult alkotasokra mondjak. Mert ez nepszeru tema, es jo uzlet.

Manstein nem volt naci, de nem tett semmit, mert fontosabb volt a karrierje. A halalbrigadokat is hagyta dolgozni. Amiorl azt mondta, nem ertett vele egyet. Sokra mentek vele a meggyilkoltak. Szoval nezopontkerdese, mennyiben szolgalta a rendszert, mennyiben az orszagot (ahogy o mondta). Ot csak azert nem vegeztek ki, es engedtek ki hamarabb, mert Montgomery meg volt gyozodve, a varhato szovjet csapas (vasfuggony kora) ellen Manstein rugalmas visszatamadas elmelete lehet egyedul alkalmas, es bevette a csapatba. Ezert kicsit mosdattak ot.
ulpianus
Nem nyelvtan naciskodtam. Siman ruhellem amikor Wehrmachtot, nemeteket egy kalap ala veve en blokk nacizzak. Igen tehetett volna tobbet Mannstein, de talan az egyik legnyiltabb kritikusa volt Hitlernek a felsobb hadvezetesben. A nemet NATO csatlakoztatasban elevulhetetlen szerepe volt.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Eszembe jutott meg egy hobbi nacis sorozat. Ami hiresebb csatakat mutat be eleg reszletesen. A ket vezenylo tabornokot eloterbe helyezve. Erdemes megnezni, a globalis nezopont helyett, az adott csata strategiai donteseire fokuszal:
Tabornokok a harcmezon.
ulpianus
Ez ebben a sorozatban Modelre igaz egyedül, és talán a hatalom megragadás előtti évekig Paulusra ( harmincas évek eleje után már rá sem). De mondjuk von Mansteinre tuti nem. Ha nem olyan vonalas porosz arisztokrata akkor ő lett volna a Walkür egyik vezetője
De a sorozat tényleg jó
diverdoc
Mondok masik elegge nacis szofordulatot. Most te nyelvtan naciskodtal. 😛

A hobbi naci kifejezes Aranyosi Petertol (humorista) ered, elegge elterjedt. Es nem az ezen temaval foglalkozo filmek, jatekok, osszes szereplojenek kell nacinak lennie, hogy megfeleljen a kriteriumnak. Igazabol a masodik vilaghaboru megszallotjai, kedveloire, es neki keszult alkotasokra mondjak. Mert ez nepszeru tema, es jo uzlet.

Manstein nem volt naci, de nem tett semmit, mert fontosabb volt a karrierje. A halalbrigadokat is hagyta dolgozni. Amiorl azt mondta, nem ertett vele egyet. Sokra mentek vele a meggyilkoltak. Szoval nezopontkerdese, mennyiben szolgalta a rendszert, mennyiben az orszagot (ahogy o mondta). Ot csak azert nem vegeztek ki, es engedtek ki hamarabb, mert Montgomery meg volt gyozodve, a varhato szovjet csapas (vasfuggony kora) ellen Manstein rugalmas visszatamadas elmelete lehet egyedul alkalmas, es bevette a csapatba. Ezert kicsit mosdattak ot.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Eszembe jutott meg egy hobbi nacis sorozat. Ami hiresebb csatakat mutat be eleg reszletesen. A ket vezenylo tabornokot eloterbe helyezve. Erdemes megnezni, a globalis nezopont helyett, az adott csata strategiai donteseire fokuszal:
Tabornokok a harcmezon.
ulpianus
Ez ebben a sorozatban Modelre igaz egyedül, és talán a hatalom megragadás előtti évekig Paulusra ( harmincas évek eleje után már rá sem). De mondjuk von Mansteinre tuti nem. Ha nem olyan vonalas porosz arisztokrata akkor ő lett volna a Walkür egyik vezetője
De a sorozat tényleg jó

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Eszembe jutott meg egy hobbi nacis sorozat. Ami hiresebb csatakat mutat be eleg reszletesen. A ket vezenylo tabornokot eloterbe helyezve. Erdemes megnezni, a globalis nezopont helyett, az adott csata strategiai donteseire fokuszal:
Tabornokok a harcmezon.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 814 — SuperLOL
Én Minden ilyen témájú sorozatot megnézek. Érdekességképpen van egy, a japánok szemszögébõl leforgatott WW2 sorozat is. A címére nem emlékszem.

Amit ajánlok azonban. Az angolokbforgattak két évadot a szovjet TVnek. A szovjet frontról. Van magyar szinkronnal is.
Szovjet Vihar. (1+2)

Másik, ami nekem egyik all time kedvencem, a két világégés közti idõszakot dolgozza fel. Hiánypótló munka. Baromi szórakoztatoló, minõségi darab, de részletes, figyelni kell.
Törékeny béke.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 3 éve
ozibozi New York Giants 15 553
Az Apocalypse 2 World war 6 részben elég jól össze van rakva.
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊
Borbinho
Mar irtam itt a Charite im Krieg sorozatot. Nem doku de jo es relevans a tortenelmi vonatkozasa
diverdoc
meg ugye a klasszikus band of brothers amit mindenki istenít, és én még mindig nem láttam 😀
Negritis
Pedig az tenyleg egy all time legjobb sorozat szerintem. Nagyon eros volt az HBO az egy evados haborus sorozatokban. A Generation Kill is nagyon jo, a The Pacific mar kevesbe, de az se rossz.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊
Borbinho
Mar irtam itt a Charite im Krieg sorozatot. Nem doku de jo es relevans a tortenelmi vonatkozasa
diverdoc
meg ugye a klasszikus band of brothers amit mindenki istenít, és én még mindig nem láttam 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊
Borbinho
Mar irtam itt a Charite im Krieg sorozatot. Nem doku de jo es relevans a tortenelmi vonatkozasa


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊
Borbinho
a másodikat és harmadikat nézem/néztem netflixen, korrekt sorozat(ok), de aki kicsit is jártas a témában annak sok újat már nem mond
viszont a színes felvételekért nyilván megéri belevágni, melyek persze sehol nincsenek Peter Jackson szenzációs I. VH-s dokufilmjéhez képest
r.baggio
Na felírtam azt is (They Shall Not Grow Old), köszi a tippet! 😀
Sok újat nem mond, de mindig is érdekelt a téma, nagyon sok regényt illetve egyéb irodalmat olvastam tinédzser koromban, meg a tv-s sorozatok mellett néztem a dokukat is a Historyn/Spektrumon/épp amin volt.
Tényleg a színes felvételek amik miatt érdekel, meg ha van egy rendesen felépített sztori, jó narrálással (?), akkor az sokat tud rajta dobni.
Borbinho
Kicsit más téma, de nemrég néztem a Rise of the Nazis című BBC dokut, ami mily meglepő a nácik felemelkedéséről szól a weimari köztársaság idején, jó a narrálás és mellé színészek játsszák el a szituációkat

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊
Borbinho
a másodikat és harmadikat nézem/néztem netflixen, korrekt sorozat(ok), de aki kicsit is jártas a témában annak sok újat már nem mond
viszont a színes felvételekért nyilván megéri belevágni, melyek persze sehol nincsenek Peter Jackson szenzációs I. VH-s dokufilmjéhez képest
r.baggio
Na felírtam azt is (They Shall Not Grow Old), köszi a tippet! 😀
Sok újat nem mond, de mindig is érdekelt a téma, nagyon sok regényt illetve egyéb irodalmat olvastam tinédzser koromban, meg a tv-s sorozatok mellett néztem a dokukat is a Historyn/Spektrumon/épp amin volt.
Tényleg a színes felvételek amik miatt érdekel, meg ha van egy rendesen felépített sztori, jó narrálással (?), akkor az sokat tud rajta dobni.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 931 — No es importante
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊
Borbinho
a másodikat és harmadikat nézem/néztem netflixen, korrekt sorozat(ok), de aki kicsit is jártas a témában annak sok újat már nem mond
viszont a színes felvételekért nyilván megéri belevágni, melyek persze sehol nincsenek Peter Jackson szenzációs I. VH-s dokufilmjéhez képest

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 3 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Elkapott megint a nosztalgia, és néznék valami jó kis 2.világháborús doku sorozatot.
Eddig ezt a 3at listáztam ki:
 en.wikipedia.org/wiki/The_World_at_War
 en.wikipedia.org/wiki/WWII_in_HD
 en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_in_HD_Colour

szívesen fogadom az ajánlásokat ezeken túl is, illetve ha valaki látta már valamelyiket ezek közül, akkor a véleményeket is 😊

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 862 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Raised by Wolves S01E01

Érdekes koncepció meg a megvalósítás is sok helyen remek, de olyan bugyuta és gagyi dolgok rontják el, hihetetlen... Az a béna latex sapka, a halálba sikítás.

Bár az vicces volt, lehet direkt utalás, hogy Ragnar megérkezése előtt veremről meg kígyókról hadoválnak 😊

több mint 3 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 966 — Csodabogár
Összeesküvés Amerika ellen jó fajta, a minőség is ott van, kidolgozott karakterek stb,
Bár az évad vége kissé összecsapott lett, de aki szereti az eféléket ne habozzon.
ozibozi
Fel van írva mert olvastam Rothtól a könyvet és érdekel mit hoztak ki belőle. 😀
Vrij6
szerintem remek lett. mind színészi alakításban, mind atmoszférában. elég hátborzongató, hogy megéli az ember élőben amikor kilövési engedélyt adnak rá, pláne a "demokrácia hazájában"...a nagy vízen túl.

több mint 3 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 966 — Csodabogár
Lovecraft country-t nézi valaki? vélemény?
Negritis
hát a második rész olyan wtf volt, hogy ezmégismi? az első tetszett, a harmadikra meg nem tudom mi szükség volt 😀

több mint 3 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 814 — Слава Україні! Героям слава!
Összeesküvés Amerika ellen jó fajta, a minőség is ott van, kidolgozott karakterek stb,
Bár az évad vége kissé összecsapott lett, de aki szereti az eféléket ne habozzon.
ozibozi
Fel van írva mert olvastam Rothtól a könyvet és érdekel mit hoztak ki belőle. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 728 — Scream and scout
The Boys...

végre valami izgalmas a szuperhős bizniszben.
Nagyon ajánlott 😊, második évad már úton.
sapka
1.-3. rész tegnap óta kint van!
steelwolf
S02E03 vmi egészen beteg 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 418 — The Mathematician
elkezdtem nézni a Beavatási Eskü-t
az első rész érdekes volt, viszont mivel tudok jópár infot már így sokkal jobban megterhelő
holnap folytatom
elsőre érdekes volt amúgy

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!