Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 562 — Patriot
Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész.
peterk2005
A Baljós Árnyak Lucas alkotása. Jar-jar Lucas kreálmánya. Lucas a saját szobrát döntötte le, majd rá is fosott. Nem a Disney.
Értem mit akarsz mondani, de ez pont rossz példa.
több mint 4 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 646 — Cowboys fan
Aztán a barátok köztöt már nem nézi senki? Azt már le se szarjuk? Az már szart ér?
Vrij6
már? még...
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
sorry az offert, de a Chernobyl 2.resze valami kurva jo volt. valahogy jobban bele tudtam elni magam, mint az 1.nel, bar az sem volt rossz.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Még tegyük hozzá, melyik évad mennyi pénzből készült. Magasan a legdrágább az utolsó évad, mert a story helyett (ami nincs) digitális és egyéb trükkök kellenek (ami van a fiókban). Az sfx és cgi költségek növekedése bevonza a tömegeket, onnantól a minőség másodlagos.vpi
A story helyett? Hatszor hatvan percben elintézik az emberi történelem legnagyobb fenyegetését, majd gyakorlatilag kivégeznek még két teljes uralkodóházat is, Ez még egy (jobb) mozifilm-trilógiának is a torkán akadt volna, pedig az hosszabb, és mozifilmben aztán pörög a történet rendesen. 😀

Éppen az a baj, hogy a rettenet mennyiségű nyitott, elvarratlan storyline miatt a 6 rész arra sem volt elég, hogy a plotot lepörgessék igazán rendesen, elvarrva legalább a főbb szálakat.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 396 — Így remélem megfelelek nektek.....
Aztán a barátok köztöt már nem nézi senki? Azt már le se szarjuk? Az már szart ér?
Vrij6
Ja, annyit pont 😛 vagy se 😀
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 745 — Слава Україні! Героям слава!
Aztán a barátok köztöt már nem nézi senki? Azt már le se szarjuk? Az már szart ér?

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
Volt oka? De mi?
Ne mond már hogy őrültség nélkül megtudod magyarázni azt hogy szembe ment azzal amiből építette a hadait.
De ok akkor nem őrült, csak kegyetlen gyilkológép aki szembe ment a józan ésszel és túlzóan reagált le egy megnyert csatát.
Így jobb ? 😊
Toca
Mert miből építette a hadait?
Csak nem azokat is kegyetlen gyilkosságokkal? A makulátlanokat úgy szerezte, hogy felégette a mestereiket, a Second Sons vezetőit szintén megölette, a dothrakiaknak a vezetőit mily meglepő élve elégette. Nem is beszélve arról hányszor akart komplett városokat felégetni. Sokkal árnyaltabb karakter volt ő mindig is annál, minthogy egy szőke Abraham Lincoln legyen.
Ez egy bosszú volt, megtorlás, azokért a veszteségekért amiket ez a város okozott neki közvetlen és közvetetten.

Továbbra sem szeretem az utolsó évadokat én sem, de az epizód ezen részébe belekötni, már tényleg a kákán is a csomót keresése.

Mind1 is úgyse fogjuk meggyőzni egymást, majd az utolsó rész eldönti. Ha ott csorgó nyállal hahotázva szál le a sárkányról Danny, akkor elismerem, hogy tényleg megőrült és akkor talán én leszek a legnagyobb bírálója ennek az ad hoc megoldásnak, addig még él bennem a remény.
Mr.Breaker
Hagyd, felesleges magyarázni. Aki nem akarja megérteni, az úgyse fogja. 🤷‍♂️
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
De! Nekem az utóbbi három évaddal a legnagyobb problémáim az átgondoltság hiánya és az ötlettelenség. Az előbbit a nyolcadik évad kapcsán még lehet magyarázni a szűkös időkerettel, csak akkor meg egy csomó szálat már a hatodik-hetedik évadban lehetett volna bontani, v történést előrehozni. Amik pedig egy vontatott semminek tűntek, úgy öt-hat részt nyugodtan ki lehetett volna hagyni.Fast Willie
Ennyire már nem ismerem a hátteret - igazából csak a sorozatot néztem, mögé nem olvastam sosem -, de az a tippem, hogy amikor a 6. és 7. évad forgatókönyvei készültek (ill. amikor a jeleneteket forgatták), akkor még teljesen más elképzelés lehetett a sorozat majdani befejezésével kapcsolatban. Azt nem tudom, hogy pontosan mi, de szerintem több évadot is terveztek még. Aztán teltek az évek, és kiderült, hogy nem lesz már esély a színészgárdát több évadra is összetrombitálni, és akkor lett kényszerből ez a highlight-szerű rapid befejezés kitalálva.

Lehet, hogy jobb lett volna akkor már abbahagyni a 7. évadnál, aztán mondjuk 4-5 év - vagy 10 - múlva egy teljesen új gárdával nekifutni a sztori maradék részének. Addigra talán elnézte volna a közönség, hogy minden szereplő kicserélődött. Persze ez is csak találgatás, hiszen azt sem tudjuk még, hogy hogyan fog befejeződni a Martin féle változat. Ha befejezi valaha is.
peterk2005
Ugye ezt te se gondolod komolyan, amikor dollarmilliardok repdesnek az évaddal kapcsolatban, nézettségi rekordot dont hogy az HBO majd 5 évig vár a befejezéssel 😊
Toca
Hát a 7. évad után tudták azt mondani, hogy ennyi elég volt, pedig akkor valószínűleg könnyebb is lett volna folytatni, mint most, mert akkor még egyben volt a színészgárda, amelyik azóta szétszerződött szanaszét a világban mindenfelé. És a pénz se repdesett kevésbé, mint most. A maffiózókat, jóbarátokat, stb. is abbahagyták, pedig a pénzcsap még bőven nyitva volt. Szóval azért van amikor nem csak és kizárólag a pénz dönt, hanem más körülmények.

Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész. Lassan már csak az igazán hardcode rajongók tudják követni, hogy éppen hol tart a dolog.

A GOT szerintem most még abban a stádiumban volt, hogy megtehették volna, hogy nyomnak egy hosszabb pauzát. Még a pénzcsap se zárult volna el - ahogy Lucasnál sem -, mert a jogokból és spinoffokból ömlött volna az bőven így is. De valaki, valamiért máshogy döntött. Nem ismerem a hátteret annyira, hogy tudjam, hogy ki (kik) és miért.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 562 — Patriot
IMDB pontszámok:

01: 8.2 (77 ezer szavazat)
02: 8.5 (72 ezer)
03: 8.1 (146 ezer)
04: 6.2 (92 ezer)
05: 6.9 (90 ezer)

Átlagpontszámok:

Első évad: 9.12
Második: 9.03
Harmadik: 9.11
Negyedik: 9.33
Ötödik: 8.9
Hatodik: 9.12
Hetedik: 9.2

És a nyalcadik átlaga ehhez képest: 7.58 eddig.
Hátizé.
warr_b
Ezzel párhuzamosan a nézettségi adatok:
1. évad: 2.52 millió (néző átlagosan - US)
2. évad: 3.80 millió
3. évad: 4.97 millió
4. évad: 6.84 millió
5. évad: 6.88 millió
6. évad: 7.69 millió
7. évad: 10.26 millió
8. évad eddig: 11,67 millió

És a 8. évad három legnézettebb epizódja eddig a három utolsó. Az IMDB szavazók szerinti három legszarabb. A nézők annyira utálták, hogy még hoztak is magukkal valakit együtt hányni. 😊
peterk2005
Még tegyük hozzá, melyik évad mennyi pénzből készült. Magasan a legdrágább az utolsó évad, mert a story helyett (ami nincs) digitális és egyéb trükkök kellenek (ami van a fiókban). Az sfx és cgi költségek növekedése bevonza a tömegeket, onnantól a minőség másodlagos.

Fájdalmas továbbá, hogy a tömegek az erotikát is elüldözték a sorozatból, az első pár évadban minden fontosabb szereplő minden testrészét megismerhettük, a végén pl. Arya csak oldalról hátulról sejtet, de a tömegek még így is pedofíliát kiálltottak 😕
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
A trollkodást arra értettem első sorban egyébként, hogy eddig egy részt sem láttam, de most majd az utolsót igen 😊 Erre vonatkozott a kérdésem is, hogy HBOn kívül, neten lehet e nézni? Clark játéka pedig szerintem épp a Mielőtt megismertelekben ténleg jó de elfogadom, én vagyok ízlésficamos 😊 (a GOTban ugye nem láttam milyen)

Egyébként meg, ha Dany a sárkányokkal (sárkánnyal) ilyen egyszerűen elintézhet mindent, arra gonosz módon, kibicként azt mondom, erre kár volt 8 évadot várni, megtehette volna kb a 2. végén 😉

| léci ne utáljatok nagyon 😉 |
dande
Hallod honnan a "(fasssssszzzzból)"😃 tudsz ennyi mindent a sorozatról ha nem láttál egy részt sem ?? 🤔🤔 Gyanús vagy te nekem nagyon 😅☝☝☝☝


+1 Mielőtt megismertelekben kurva jól játszik aki mást állít az hazudik !!!!😉
Rózsa Sándor (betyár)
Ha akarom, ha nem, szembe jön velem, lásd ez a topic 😉
dande
Ez a Trónok Harca Topic 😃😃
Minden más elvétve még vagy 2 hétig!
Tetszik vagy sem !!
több mint 4 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
Az a lényeg hogy erről beszéljenek, lám most is itt ez a legpörgősebb topic, persze az igaz, hogy uborkaszezon van az NFL-ben, de hétvégén nyertünk kéziben egy BL-t és egy EHF kupát és arról alig esett szó!
Ez a topic pörög, megy a vitatkozás, mindenki elmondja az érveit, ellenérveit, szóval csak erről beszél sok sok ember, ami végül is a célja lenne a sorozat készítőinek. Attól akár el is tekinthetünk hogy jó vagy szar a lényeg hogy mindenhonnan ez jöjjön.
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 396 — Így remélem megfelelek nektek.....
A trollkodást arra értettem első sorban egyébként, hogy eddig egy részt sem láttam, de most majd az utolsót igen 😊 Erre vonatkozott a kérdésem is, hogy HBOn kívül, neten lehet e nézni? Clark játéka pedig szerintem épp a Mielőtt megismertelekben ténleg jó de elfogadom, én vagyok ízlésficamos 😊 (a GOTban ugye nem láttam milyen)

Egyébként meg, ha Dany a sárkányokkal (sárkánnyal) ilyen egyszerűen elintézhet mindent, arra gonosz módon, kibicként azt mondom, erre kár volt 8 évadot várni, megtehette volna kb a 2. végén 😉

| léci ne utáljatok nagyon 😉 |
dande
Hallod honnan a "(fasssssszzzzból)"😃 tudsz ennyi mindent a sorozatról ha nem láttál egy részt sem ?? 🤔🤔 Gyanús vagy te nekem nagyon 😅☝☝☝☝


+1 Mielőtt megismertelekben kurva jól játszik aki mást állít az hazudik !!!!😉
Rózsa Sándor (betyár)
Ha akarom, ha nem, szembe jön velem, lásd ez a topic 😉
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
A trollkodást arra értettem első sorban egyébként, hogy eddig egy részt sem láttam, de most majd az utolsót igen 😊 Erre vonatkozott a kérdésem is, hogy HBOn kívül, neten lehet e nézni? Clark játéka pedig szerintem épp a Mielőtt megismertelekben ténleg jó de elfogadom, én vagyok ízlésficamos 😊 (a GOTban ugye nem láttam milyen)

Egyébként meg, ha Dany a sárkányokkal (sárkánnyal) ilyen egyszerűen elintézhet mindent, arra gonosz módon, kibicként azt mondom, erre kár volt 8 évadot várni, megtehette volna kb a 2. végén 😉

| léci ne utáljatok nagyon 😉 |
dande
Hallod honnan a "(fasssssszzzzból)"😃 tudsz ennyi mindent a sorozatról ha nem láttál egy részt sem ?? 🤔🤔 Gyanús vagy te nekem nagyon 😅☝☝☝☝


+1 Mielőtt megismertelekben kurva jól játszik aki mást állít az hazudik !!!!😉
több mint 4 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 396 — Így remélem megfelelek nektek.....
A trollkodást arra értettem első sorban egyébként, hogy eddig egy részt sem láttam, de most majd az utolsót igen 😊 Erre vonatkozott a kérdésem is, hogy HBOn kívül, neten lehet e nézni? Clark játéka pedig szerintem épp a Mielőtt megismertelekben ténleg jó de elfogadom, én vagyok ízlésficamos 😊 (a GOTban ugye nem láttam milyen)

Egyébként meg, ha Dany a sárkányokkal (sárkánnyal) ilyen egyszerűen elintézhet mindent, arra gonosz módon, kibicként azt mondom, erre kár volt 8 évadot várni, megtehette volna kb a 2. végén 😉

| léci ne utáljatok nagyon 😉 |
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
Volt oka? De mi?
Ne mond már hogy őrültség nélkül megtudod magyarázni azt hogy szembe ment azzal amiből építette a hadait.
De ok akkor nem őrült, csak kegyetlen gyilkológép aki szembe ment a józan ésszel és túlzóan reagált le egy megnyert csatát.
Így jobb ? 😊
Toca
Mert miből építette a hadait?
Csak nem azokat is kegyetlen gyilkosságokkal? A makulátlanokat úgy szerezte, hogy felégette a mestereiket, a Second Sons vezetőit szintén megölette, a dothrakiaknak a vezetőit mily meglepő élve elégette. Nem is beszélve arról hányszor akart komplett városokat felégetni. Sokkal árnyaltabb karakter volt ő mindig is annál, minthogy egy szőke Abraham Lincoln legyen.
Ez egy bosszú volt, megtorlás, azokért a veszteségekért amiket ez a város okozott neki közvetlen és közvetetten.

Továbbra sem szeretem az utolsó évadokat én sem, de az epizód ezen részébe belekötni, már tényleg a kákán is a csomót keresése.

Mind1 is úgyse fogjuk meggyőzni egymást, majd az utolsó rész eldönti. Ha ott csorgó nyállal hahotázva szál le a sárkányról Danny, akkor elismerem, hogy tényleg megőrült és akkor talán én leszek a legnagyobb bírálója ennek az ad hoc megoldásnak, addig még él bennem a remény.
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
|
Amit még sokan elfelejtenek Daeneryssel kapcsolatban, hogy míg Meerenben pont, hogy a nép állt mellé, addig itt a nép mindvégig ellene volt, még úgy is inkább Cersei-t választották, hogy a fél várost felrobbantotta. Daenerys-t végig egy idegen hódítónak tartották, pedig nem lehet azt mondani, nem adta meg az esélyt többször is King's Landing lakóinak, hogy térfelet váltsanak, mégsem tették ezt meg...

Ami zavar viszont az, hogy ezt a tettét próbálják úgy beállítani mintha azért csinálta volna, mert úrrá lett rajta az őrültség. Pedig ez szerintem egy szimpla erődemonstráció volt, egy üzenet, hogy igen, nála van Westeros legfélelmetesebb fegyvere és nem fél azt használni, főleg azok után, hogy az elméletileg szövetségesei már sokadjára árulják el. A karakterében mindig is benne volt ez a zsarnoki, diktatórikus uralkodás, csak a segítői vissza tudták fogni, most hogy nincs mellette senki, előtérbe is kerültek ezek a jellemvonásai.
|
Mr.Breaker
|
Megszólalat a harang, hogy a ávros megadja magát, az ellenfelek eldobták a kardot.
A nép fellélegzett. Erre neki áll lángba borítani a város.
Erődemostráció ha ezek után odamegy és a redkeepet a sárkányával addig robbantja míg nem érzi biztosnak hogy Cersei halott.
Az hogy hagyja hogy a csapataik mindenkit gyilkoljanak tekintet nélkül hogy katona vagy nem és embereket és gyerekeket éget úgy hogy katona közelükbe sincs, azért már ezen picit túl van. Konkrétan a várost sziszematikus felégeti úgyhogy tudja hogy 1 millióan vannak benne. Ha szerinted ez nem őrültség akkor nem biztos hogy a többiekben van a hiba 😀
|
Toca
Ez kegyetlen brutalitás, nem őrültség még mindig. 😊
Még ha nincs is nagyon kifejtve, de volt oka ezt tenni. Egy őrültnél nem látod az ok-okozati összefüggéseket. Ha a Long Night után fogja magát és szétégeti Deres-t, arra azt mondanám, igen ez őrült, csakhogy itt nem ez a helyzet...
Mr.Breaker
Volt oka? De mi?
Toca
Hogy a TV nézők mondhassák, hogy húúúúú, aaaaa, ezt most miéééért, nemááááá.

Mint a szezonbeli történések 95%-ánál. Meg azelőtt. Najó, befejeztem. 😊
PEEtör
Igazából nem. Mert az alap indok 🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑🤑
Az uuu aáá és a média hiszti csak eszköz 😉
több mint 4 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 262 — Omar's Coming Yo!
Attól hogy sokan nézik, még lehet szar 😊

És különben is, az együtthányós sztorik jók, úgy alakul ki az igaz brotherhood 😀
warr_b
Puzsér számára biztosan. 😀 Sőt, ő már a nézettségi adatokból le tudná vezetni - hosszan részletesen (és hangosan) -, hogy minél többen nézik, csak annál sz*rabb lehet. 😀 De ezért szerettyük. 😉
peterk2005
Nem szeretem Puzsért, de pont ugyanígy gondolom, ahogyan írtad. Nem véletlen a Marvel filmek térhódítása sem, de az már egy másik téma.
PEEtör
Robi egy kibaszott nagy forma, csak egyszer kell leülni vele inni, aztán megérted az egész embert 😀

több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
|
Amit még sokan elfelejtenek Daeneryssel kapcsolatban, hogy míg Meerenben pont, hogy a nép állt mellé, addig itt a nép mindvégig ellene volt, még úgy is inkább Cersei-t választották, hogy a fél várost felrobbantotta. Daenerys-t végig egy idegen hódítónak tartották, pedig nem lehet azt mondani, nem adta meg az esélyt többször is King's Landing lakóinak, hogy térfelet váltsanak, mégsem tették ezt meg...

Ami zavar viszont az, hogy ezt a tettét próbálják úgy beállítani mintha azért csinálta volna, mert úrrá lett rajta az őrültség. Pedig ez szerintem egy szimpla erődemonstráció volt, egy üzenet, hogy igen, nála van Westeros legfélelmetesebb fegyvere és nem fél azt használni, főleg azok után, hogy az elméletileg szövetségesei már sokadjára árulják el. A karakterében mindig is benne volt ez a zsarnoki, diktatórikus uralkodás, csak a segítői vissza tudták fogni, most hogy nincs mellette senki, előtérbe is kerültek ezek a jellemvonásai.
|
Mr.Breaker
|
Megszólalat a harang, hogy a ávros megadja magát, az ellenfelek eldobták a kardot.
A nép fellélegzett. Erre neki áll lángba borítani a város.
Erődemostráció ha ezek után odamegy és a redkeepet a sárkányával addig robbantja míg nem érzi biztosnak hogy Cersei halott.
Az hogy hagyja hogy a csapataik mindenkit gyilkoljanak tekintet nélkül hogy katona vagy nem és embereket és gyerekeket éget úgy hogy katona közelükbe sincs, azért már ezen picit túl van. Konkrétan a várost sziszematikus felégeti úgyhogy tudja hogy 1 millióan vannak benne. Ha szerinted ez nem őrültség akkor nem biztos hogy a többiekben van a hiba 😀
|
Toca
Ez kegyetlen brutalitás, nem őrültség még mindig. 😊
Még ha nincs is nagyon kifejtve, de volt oka ezt tenni. Egy őrültnél nem látod az ok-okozati összefüggéseket. Ha a Long Night után fogja magát és szétégeti Deres-t, arra azt mondanám, igen ez őrült, csakhogy itt nem ez a helyzet...
Mr.Breaker
Volt oka? De mi?
Toca
Hogy a TV nézők mondhassák, hogy húúúúú, aaaaa, ezt most miéééért, nemááááá.

Mint a szezonbeli történések 95%-ánál. Meg azelőtt. Najó, befejeztem. 😊

Szerkesztette: PEEtör
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
|
Amit még sokan elfelejtenek Daeneryssel kapcsolatban, hogy míg Meerenben pont, hogy a nép állt mellé, addig itt a nép mindvégig ellene volt, még úgy is inkább Cersei-t választották, hogy a fél várost felrobbantotta. Daenerys-t végig egy idegen hódítónak tartották, pedig nem lehet azt mondani, nem adta meg az esélyt többször is King's Landing lakóinak, hogy térfelet váltsanak, mégsem tették ezt meg...

Ami zavar viszont az, hogy ezt a tettét próbálják úgy beállítani mintha azért csinálta volna, mert úrrá lett rajta az őrültség. Pedig ez szerintem egy szimpla erődemonstráció volt, egy üzenet, hogy igen, nála van Westeros legfélelmetesebb fegyvere és nem fél azt használni, főleg azok után, hogy az elméletileg szövetségesei már sokadjára árulják el. A karakterében mindig is benne volt ez a zsarnoki, diktatórikus uralkodás, csak a segítői vissza tudták fogni, most hogy nincs mellette senki, előtérbe is kerültek ezek a jellemvonásai.
|
Mr.Breaker
|
Megszólalat a harang, hogy a ávros megadja magát, az ellenfelek eldobták a kardot.
A nép fellélegzett. Erre neki áll lángba borítani a város.
Erődemostráció ha ezek után odamegy és a redkeepet a sárkányával addig robbantja míg nem érzi biztosnak hogy Cersei halott.
Az hogy hagyja hogy a csapataik mindenkit gyilkoljanak tekintet nélkül hogy katona vagy nem és embereket és gyerekeket éget úgy hogy katona közelükbe sincs, azért már ezen picit túl van. Konkrétan a várost sziszematikus felégeti úgyhogy tudja hogy 1 millióan vannak benne. Ha szerinted ez nem őrültség akkor nem biztos hogy a többiekben van a hiba 😀
|
Toca
Ez kegyetlen brutalitás, nem őrültség még mindig. 😊
Még ha nincs is nagyon kifejtve, de volt oka ezt tenni. Egy őrültnél nem látod az ok-okozati összefüggéseket. Ha a Long Night után fogja magát és szétégeti Deres-t, arra azt mondanám, igen ez őrült, csakhogy itt nem ez a helyzet...
Mr.Breaker
Volt oka? De mi?
Ne mond már hogy őrültség nélkül megtudod magyarázni azt hogy szembe ment azzal amiből építette a hadait.
De ok akkor nem őrült, csak kegyetlen gyilkológép aki szembe ment a józan ésszel és túlzóan reagált le egy megnyert csatát.
Így jobb ? 😊
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 twitter.com/whoisjakevanD/status/1128061415103848448

kurva jo ezzel az AC/DC szammal is 😀 a dalszoveg is passzol, pont Grey Wormot mutatjak ahogy nez a fegyvertelen katonakra, kozben: I won't take no prisoners, won't spare no lives

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Mr.Breaker 1 870
|
Amit még sokan elfelejtenek Daeneryssel kapcsolatban, hogy míg Meerenben pont, hogy a nép állt mellé, addig itt a nép mindvégig ellene volt, még úgy is inkább Cersei-t választották, hogy a fél várost felrobbantotta. Daenerys-t végig egy idegen hódítónak tartották, pedig nem lehet azt mondani, nem adta meg az esélyt többször is King's Landing lakóinak, hogy térfelet váltsanak, mégsem tették ezt meg...

Ami zavar viszont az, hogy ezt a tettét próbálják úgy beállítani mintha azért csinálta volna, mert úrrá lett rajta az őrültség. Pedig ez szerintem egy szimpla erődemonstráció volt, egy üzenet, hogy igen, nála van Westeros legfélelmetesebb fegyvere és nem fél azt használni, főleg azok után, hogy az elméletileg szövetségesei már sokadjára árulják el. A karakterében mindig is benne volt ez a zsarnoki, diktatórikus uralkodás, csak a segítői vissza tudták fogni, most hogy nincs mellette senki, előtérbe is kerültek ezek a jellemvonásai.
|
Mr.Breaker
|
Megszólalat a harang, hogy a ávros megadja magát, az ellenfelek eldobták a kardot.
A nép fellélegzett. Erre neki áll lángba borítani a város.
Erődemostráció ha ezek után odamegy és a redkeepet a sárkányával addig robbantja míg nem érzi biztosnak hogy Cersei halott.
Az hogy hagyja hogy a csapataik mindenkit gyilkoljanak tekintet nélkül hogy katona vagy nem és embereket és gyerekeket éget úgy hogy katona közelükbe sincs, azért már ezen picit túl van. Konkrétan a várost sziszematikus felégeti úgyhogy tudja hogy 1 millióan vannak benne. Ha szerinted ez nem őrültség akkor nem biztos hogy a többiekben van a hiba 😀
|
Toca
Ez kegyetlen brutalitás, nem őrültség még mindig. 😊
Még ha nincs is nagyon kifejtve, de volt oka ezt tenni. Egy őrültnél nem látod az ok-okozati összefüggéseket. Ha a Long Night után fogja magát és szétégeti Deres-t, arra azt mondanám, igen ez őrült, csakhogy itt nem ez a helyzet...
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 656
Attól hogy sokan nézik, még lehet szar 😊

És különben is, az együtthányós sztorik jók, úgy alakul ki az igaz brotherhood 😀
warr_b
Puzsér számára biztosan. 😀 Sőt, ő már a nézettségi adatokból le tudná vezetni - hosszan részletesen (és hangosan) -, hogy minél többen nézik, csak annál sz*rabb lehet. 😀 De ezért szerettyük. 😉
peterk2005
Nem szeretem Puzsért, de pont ugyanígy gondolom, ahogyan írtad. Nem véletlen a Marvel filmek térhódítása sem, de az már egy másik téma.
PEEtör
A Marvel filmekkel ellentétben a GoT-ban - legalábbis a könyvekben és a könyvadaptációban - mindig is megvolt a finesz, a kiszámíthatatlanság és a fordulatosság. A Marvel filmekben nekem elegendő a látványosság, az akció, a digitális effektek, és a poénkodás; nem is várok el többet. A GoT-tól elvárnám, ha tartaná a színvonalat. Pedig ennyi pénzből tarthatná, nem azon múlik.

Egy ideje nem érzem, hogy a szerzők különlegességekre törekednének, hanem ilyen összefoglalószerű történések zajlanak, amit tényleg be lehetne sűriteni 30 percbe. Kivágod a lényeges párbeszédeket, odarakod a szimbolikus formákat/jeleket, helyszíneket, háttérelemeket és akkor is megérted és kikövetkezteted a folytatást. Nekem az igazi dráma elmaradt, holott voltak fordulópontok, ahol meg lehetett volna oldani. Vannak persze váratlan események és szép megoldások (sárkány lelövése), amit utána valami elbaszott logikátlansággal elrontanak.

Korábban valahogy mindenben a cliffhangert kerestem a sztoriban, akár volt, akár nem, mert nem tudtam eldönteni, hogy milyen kifejletet hoz, most nem látom, hogy gondolkodásra késztetne a történet.

Mindezektől eltekintve nekem Coster-Waldau, Headey, Sophie Turner és Dinklage színészi játéka emészthetően elviszi a sorozatot. (Sansa és Jamie karakterei és fejlődési ívük még a legizgalmasabbak). Más kérdés, hogy Kit és Emilia Clarke mennyire unalmasak tudnak lenni.

Arról nem beszélve, hogy fontos mellékszereplőket mennyire parkolóvágányra tettek és mennyire kihasználatlan maradt mondjuk Sam, Bran vagy Tormund. (Nekem a legnagyobb megoldás az lett volna tényleg, ha Baelish valójában nem halt volna meg...hanem jól bekavar a végkifejletbe)
több mint 4 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Attól hogy sokan nézik, még lehet szar 😊

És különben is, az együtthányós sztorik jók, úgy alakul ki az igaz brotherhood 😀
warr_b
Puzsér számára biztosan. 😀 Sőt, ő már a nézettségi adatokból le tudná vezetni - hosszan részletesen (és hangosan) -, hogy minél többen nézik, csak annál sz*rabb lehet. 😀 De ezért szerettyük. 😉
peterk2005
Nem szeretem Puzsért, de pont ugyanígy gondolom, ahogyan írtad. Nem véletlen a Marvel filmek térhódítása sem, de az már egy másik téma.
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 637 — Vikings fan
De! Nekem az utóbbi három évaddal a legnagyobb problémáim az átgondoltság hiánya és az ötlettelenség. Az előbbit a nyolcadik évad kapcsán még lehet magyarázni a szűkös időkerettel, csak akkor meg egy csomó szálat már a hatodik-hetedik évadban lehetett volna bontani, v történést előrehozni. Amik pedig egy vontatott semminek tűntek, úgy öt-hat részt nyugodtan ki lehetett volna hagyni.Fast Willie
Ennyire már nem ismerem a hátteret - igazából csak a sorozatot néztem, mögé nem olvastam sosem -, de az a tippem, hogy amikor a 6. és 7. évad forgatókönyvei készültek (ill. amikor a jeleneteket forgatták), akkor még teljesen más elképzelés lehetett a sorozat majdani befejezésével kapcsolatban. Azt nem tudom, hogy pontosan mi, de szerintem több évadot is terveztek még. Aztán teltek az évek, és kiderült, hogy nem lesz már esély a színészgárdát több évadra is összetrombitálni, és akkor lett kényszerből ez a highlight-szerű rapid befejezés kitalálva.

Lehet, hogy jobb lett volna akkor már abbahagyni a 7. évadnál, aztán mondjuk 4-5 év - vagy 10 - múlva egy teljesen új gárdával nekifutni a sztori maradék részének. Addigra talán elnézte volna a közönség, hogy minden szereplő kicserélődött. Persze ez is csak találgatás, hiszen azt sem tudjuk még, hogy hogyan fog befejeződni a Martin féle változat. Ha befejezi valaha is.
peterk2005
Ugye ezt te se gondolod komolyan, amikor dollarmilliardok repdesnek az évaddal kapcsolatban, nézettségi rekordot dont hogy az HBO majd 5 évig vár a befejezéssel 😊
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
De! Nekem az utóbbi három évaddal a legnagyobb problémáim az átgondoltság hiánya és az ötlettelenség. Az előbbit a nyolcadik évad kapcsán még lehet magyarázni a szűkös időkerettel, csak akkor meg egy csomó szálat már a hatodik-hetedik évadban lehetett volna bontani, v történést előrehozni. Amik pedig egy vontatott semminek tűntek, úgy öt-hat részt nyugodtan ki lehetett volna hagyni.Fast Willie
Ennyire már nem ismerem a hátteret - igazából csak a sorozatot néztem, mögé nem olvastam sosem -, de az a tippem, hogy amikor a 6. és 7. évad forgatókönyvei készültek (ill. amikor a jeleneteket forgatták), akkor még teljesen más elképzelés lehetett a sorozat majdani befejezésével kapcsolatban. Azt nem tudom, hogy pontosan mi, de szerintem több évadot is terveztek még. Aztán teltek az évek, és kiderült, hogy nem lesz már esély a színészgárdát több évadra is összetrombitálni, és akkor lett kényszerből ez a highlight-szerű rapid befejezés kitalálva.

Lehet, hogy jobb lett volna akkor már abbahagyni a 7. évadnál, aztán mondjuk 4-5 év - vagy 10 - múlva egy teljesen új gárdával nekifutni a sztori maradék részének. Addigra talán elnézte volna a közönség, hogy minden szereplő kicserélődött. Persze ez is csak találgatás, hiszen azt sem tudjuk még, hogy hogyan fog befejeződni a Martin féle változat. Ha befejezi valaha is.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)