Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Én meg a The Ted Bundy Tapest fogom majd elkezdeni, aztán nálam is Csernobil. 😀

Király, hogy végre lesz Black Mirror, is, és hogy novemberben Rick és Morty. 😀

Amit még várok, az a Dark, és a Mindhunter 2. évada.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Aki játszott valaha asztali szerepjátékot (MAGUS, AD&D, bármi) az tudja, hogy ezek a fantasy világok addig működnek és szórakoztatóak, amíg a világ törvényeit betartja valaki. Amint nem ez történik (megjelennek Vér István és Zúzz Dani), akkor a mókának annyi. Na ezt nem vette figyelembe a D&D írópáros, és folyamatosan szétrúgták a saját és Martin világát alkotó szabályokat.Gyurma Pappa
Hát én nem vagyok egy írói alkat, nagyon szegényes a fantáziám ehhez. De én el nem tudom képzelni, hogy hogyan lehetett volna ezt a sorozatot patentül befejezni 6 epizódban. Vagy ha a 7. évadot is ide vesszük, akkor 7 + 6 epizódban. Már úgy, hogy az ne hagyja ezt elnagyolt, összekalapált benyomást.

Egyébként szerintem még a 7. évad is elég jó volt, bár tudom, hogy sokaknak már az sem tetszett. Nekem igen, bár érezhető volt már, hogy nincs mögötte könyv. De még a karakterek vezették a történéseket, sok minden azért történt, mert az adott szereplő személyiségéből az őt ért hatásokból az a válasz következett, nem pedig azért, hogy megoldjon/lezárjon valami történeti szálat. A nyolcadik évadban már semmi, ezt már tényleg csak a plot röpíti előre, borzalmas sebességgel.

Szerintem egyébként, ha kiderülne, hogy Dany tényleg megőrült volna, még mindig jobb megoldás lenne, mint hogy CSAKÚGY történt minden.Gyurma Pappa
Érdekes, én Dany-nél/nál nem hiányolom az értelmezhető okot. Tulajdonképpen tetszene is, ha az sülne ki vasárnap, hogy ő maga is elborzad attól amit tett és nem is érti hogy miért, hogyan. Persze én általában is szeretem, ha a háborút kaotikusnak, tragikusnak, értelmezhetetlennek ábrázolják, hősies/epikus helyett. Pacifista lennék? 😊 Lehet.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Törölt felhasználó
Egy kis Marvel szösszenet !!

Marvel's Cloak & Dagger :
Valami eszméletlenül tetszik 😊
Jó story ,jó szinészek (a kis fekete gyerek és a Szőke tinédzser csajszi valami zseniállisat alakít ) ,nagyon jó zenék.És valahogy a misztikum is megvan benne ,nincs eltúlozva hanem kellő mértékben van jelen a sorozatban.És meglepően izgalmas és fordulatos.Nagyon kellemeset csalódtam benne pozitív értelemben.
több mint 4 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 887 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
| Kár érte, kiváló lovag volt! |

több mint 4 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 002
Gyerekek a Csernobil kurva jó.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 4 éve
bogjosi New England Patriots 1 179


https://scontent.cdninstagram.com/v/t51.2885-15/59502562_114524826432550_703937216121997362_n.jpg?stp=c216.0.648.648a_dst-jpg_s640x640&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=18de74&_nc_ohc=HdMF9B1IU-QAb4keSA4&_nc_ht=scontent.cdninstagram.com&oh=00_AfBrqmBgwpSOEI65bJOpXjkp-DaBjbSHB1ssaUM9agtuOQ&oe=6635A417
Rick and Morty on Instagram: "November. Rick and Morty is returning in November. #WarnerMediaUpfront #rickandmorty @adultswim"
862K likes, 48K comments - rickandmorty on May 15, 2019: "November. Rick and Morty is returning in November. #WarnerMediaUpfront #rickandmorty @adultswim".


Szerkesztette: bogjosi

...ne gondolkodd túl a dolgokat, ÉLVEZD!
több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Június 5., Black Mirror! Igaz, csak három epizód lesz az "évad."
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 178 — The Mathematician
én amióta húzza a 6. könyvet azt mondom hogy azért nem jöttek még, mert megvárja a reakciókat a sorozatra és az alapján is fejezi be a 7.et
Negritis
Én is ebben látom a legtöbb rációt.
Rózsa Sándor (betyár)
Régen nem vagyok ennyire optimista 😊

Szerintem jó, ha 400-500 oldal kész van, és 1100 oldalasra ígérte a 6. könyvet, ami egyébként erősen WTF az 1100 oldalas 5. után...
Gyurma Pappa
elvileg felolvasásokon már elég sok mindent elmondott

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
én amióta húzza a 6. könyvet azt mondom hogy azért nem jöttek még, mert megvárja a reakciókat a sorozatra és az alapján is fejezi be a 7.et
Negritis
Én is ebben látom a legtöbb rációt.
Rózsa Sándor (betyár)
Régen nem vagyok ennyire optimista 😊

Szerintem jó, ha 400-500 oldal kész van, és 1100 oldalasra ígérte a 6. könyvet, ami egyébként erősen WTF az 1100 oldalas 5. után...

több mint 4 éve
Törölt felhasználó
én amióta húzza a 6. könyvet azt mondom hogy azért nem jöttek még, mert megvárja a reakciókat a sorozatra és az alapján is fejezi be a 7.et
Negritis
Én is ebben látom a legtöbb rációt.
több mint 4 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 178 — The Mathematician
én amióta húzza a 6. könyvet azt mondom hogy azért nem jöttek még, mert megvárja a reakciókat a sorozatra és az alapján is fejezi be a 7.et

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 4 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 635 — Egyéb témák lakó
Pedig az utolso ket konyve eleg gyengere sikeredett. Raadasul egy konyvet bontott kette, mert annyira szetfolyt a sztori es inkabb a vilagot bovitette. Ezt mashol is, sokszor megjegyeztek mar ill. elemeztek is.
Solymi
Így-így. Mondom ezt úgy, hogy két nyelven olvastam, mind az 5 könyvet. A gond ott van, hogy nincs már fősodor.

Nem akarom túl sokszor leírni, amit már leírtak előttem, csak így röviden: a sorozat a könyvek antitézise: túl gyorsan fejezték be. Emiatt van tele logikátlan eseményekkel, képtelen megoldásokkal. Martin könyvei egy dologban koherensek, a karakterek egyes döntései, lépései direkt alakítják az eseményeket. Itt most a sorozatban, az utolsó két évadban teljesen mindegy mit csinálnak a szereplők, a történet ettől függetlenül is halad tovább. Innentől kezdve okokat keresni abban, hogy Dany most miért égette fel egész Királyvárat, finoman szólva, csacska dolog. Nincs magyarázat, nem is lesz. Ja de, a bosszú. Csodálatosan egyedi ötlet.

Aki játszott valaha asztali szerepjátékot (MAGUS, AD&D, bármi) az tudja, hogy ezek a fantasy világok addig működnek és szórakoztatóak, amíg a világ törvényeit betartja valaki. Amint nem ez történik (megjelennek Vér István és Zúzz Dani), akkor a mókának annyi. Na ezt nem vette figyelembe a D&D írópáros, és folyamatosan szétrúgták a saját és Martin világát alkotó szabályokat. Most hirtelen az internet optimistább népe belelát minden korábbi részbe legalább egy-egy félmondatot, képet, ami előrevetítette ezt a részt, és minden bizonnyal így is volt, hogy ez tudták előre, hogy valami ilyesmi lesz, csak az idevezető lépéseket egyszerűen elnagyoltan írták meg.

Szerintem egyébként, ha kiderülne, hogy Dany tényleg megőrült volna, még mindig jobb megoldás lenne, mint hogy CSAKÚGY történt minden.

Visszakanyarodva a könyvekre: Martin ennek az ellenkezőjébe esett. Képtelen lezárni a történetet, mert annyira elnyújtotta már, hogy nem tudja helyretenni a szálakat. A végtelen új szereplő, az elkezdett történetek garmadája, a túltolt mitológia és túlkomplikált szabályok miatt nem tudja befejezni a könyvét Martin. A két volt "tanítványa", Daniel Abraham és Ty Franck (a.k.a. James S. A. Corey) mindent megtanult Martintól, csak épp tökélyre fejlesztették. És még így is nagyon szenvednek most az Expense (Térség) sorozat utolsó két könyvével, a 6., 7. és a 8. könyv is késett fél-fél évet. Hogy örülne ennek minden Martin rajongó, ha csak fél-fél évet késnének 😊 Ők is sok szereplővel dolgoznak, de nem követték el azt a hibát, hogy egy-egy könyv nem zárul le valahogy, hanem mindegyik magában értelmezhető, koherens történet. Nyilván az igazi "ízt" az átívelő sztori adja, de akkor is.

Most egyelőre legyen vége a GoT-nak, aztán majd kiderül, hogy Martin mihez kezd majd a könyvekkel. Remélem veszi a lapot a sorozatra adott reakciókból, és sok hülyeséget visszavág.

több mint 4 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 414
Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész.
peterk2005
A Baljós Árnyak Lucas alkotása. Jar-jar Lucas kreálmánya. Lucas a saját szobrát döntötte le, majd rá is fosott. Nem a Disney.
Értem mit akarsz mondani, de ez pont rossz példa.
vpi
Nem a példa a rossz, hanem a folytatás(ok). 😊 Lucasnak egyszerűen nem jött össze, annak ellenére sem, hogy megadta magának az időt. Martinnál se lett volna garantálva, hogy összejön, akkor se ha megkapja az időt. Még az sincs garantálva, hogy nem csapja össze a regényfolyam hátralevő részeit. Tudja fene, lehet, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy most lezárják?
peterk2005
5 éve írja a könyvet, összecsapni csak nem fogja 😊
vpi
8 éve
2011ben jelent meg a sárkányok tánca. (ami basszus egy vicc, hogy ennyi idő alatt nem képes kiadni..)
bár ettől még lehet hogy csak 5 éve írja 😀
braxa88
Nézd, minél többet baszogatják vele, annál kevésbé fogja írni, meg be is sokallt, meg tudja, hogy milliók várják már, és érzi a nyomást, úgy meg nehéz, és szart meg nem akar kiadni. 😊 A korábbi könyvekkel ugye ez nem volt, vagy csak nagyon minimálisan. 😊

És gondolom van alkotói válság is bőven ezen a téren.
Vrij6
Pedig az utolso ket konyve eleg gyengere sikeredett. Raadasul egy konyvet bontott kette, mert annyira szetfolyt a sztori es inkabb a vilagot bovitette. Ezt mashol is, sokszor megjegyeztek mar ill. elemeztek is.

Egyszeruen keptelen visszaterelni a fosodorba a torteneseket es osszehozni a szalakat ugy, hogy ne romoljon az iras minosege es ne tunjun osszecsapottnak.

Ahogy haladtunk elore az idoben, kibovult minden es szerintem 3-4 konyv is kellene csak ahhoz, hogy ne gyorsitott menetben zavarja le az egeszet.

A D&D paros csak tudott valamit anno hogyha ebbol az alapanyagbol ossze tudtak rakni egy ilyen sorozatot minimalis valtoztatassal.
De azzal nem nagyon lehet mit kehdeni hogyha pont a legszetszortabb resznel jon az, hogy vazlatbol kell osszerakni a sztorit es levezetni ugy h minden klappoljon.

Persze nem is latszik ugy h minden fasza lenne, mert ez a ket csonka evad eleg inkoherens lett, ha azt nezed h volt ra ket evuk.
Masreszt ki tudja h a szineszek kozul epp ki unja mar h az ideje nagy reszet lefoglalta ez a sori es emiatt nem tudott se szakmailag, se anyagilag ugy elorelepni ahogy o szeretett volna.

Sorozat kapcsan tenyleg wtf az h evadokon keresztul epitik az NK-t h mekkora uberallat, aztan meg nyiff.
Epikus volt a csata meg minden, de azert egy korrekt feltuzelos beszeddel es a most vagy soha momentum jobb kihasznalasaval igy is mukodhetett volna.

több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
 www.youtube.com/watch?v=2bVik34nWws
június 5

Szerkesztette: braxa88
több mint 4 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Ez kegyetlen brutalitás, nem őrültség még mindig. 😊
Még ha nincs is nagyon kifejtve, de volt oka ezt tenni. Egy őrültnél nem látod az ok-okozati összefüggéseket. Ha a Long Night után fogja magát és szétégeti Deres-t, arra azt mondanám, igen ez őrült, csakhogy itt nem ez a helyzet...
Mr.Breaker
Volt oka? De mi?
Toca
Hogy a viharba (n született Danynek) ne lett volna oka 😀 Nem is 1, meg 2...
7:10 után ebben a vidiben jól le van írva, hogy miért is nem őrült Dany és abszolút logikus is, ahogy Mr.Breaker is írta

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 4 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 724
sorry az offert, de a Chernobyl 2.resze valami kurva jo volt. valahogy jobban bele tudtam elni magam, mint az 1.nel, bar az sem volt rossz.
Borbinho
Fúhhh, hát meredtem magam elé, én egyben néztem a kettőt. Nagyon eltalálták az alkotók a hangulatát, a komorságát és a feszültségét az egész katasztrófának. Megdöbbentő volt a töketlenség, a felkészületlenség, az aljas politikai játszmák ábrázolása.

És hatásvadászat nélkül oldották meg, nem volt szükségtelen halálhörgés vagy vérfolyam, hanem éreztették a sorsszerűséget a nézővel, a kilátástalanság érzet belém is átköltözött, tudtad, hogy nincs esélyük. Megdöbbentően hatásos volt.

Nem tudom - hiszen jórészt államtitok maradt - hogy az evakuálás miként, hogyan zajlott pontosan, és azt sem, hogy a mérnökök min hezitáltak ennyit, és hogy igazak-e a háttértörténések, de nagyon ötletesek voltak.

Scserbina és Legaszov pedig zseniális karakterek
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 773 — Слава Україні! Героям слава!
Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész.
peterk2005
A Baljós Árnyak Lucas alkotása. Jar-jar Lucas kreálmánya. Lucas a saját szobrát döntötte le, majd rá is fosott. Nem a Disney.
Értem mit akarsz mondani, de ez pont rossz példa.
vpi
Nem a példa a rossz, hanem a folytatás(ok). 😊 Lucasnak egyszerűen nem jött össze, annak ellenére sem, hogy megadta magának az időt. Martinnál se lett volna garantálva, hogy összejön, akkor se ha megkapja az időt. Még az sincs garantálva, hogy nem csapja össze a regényfolyam hátralevő részeit. Tudja fene, lehet, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy most lezárják?
peterk2005
5 éve írja a könyvet, összecsapni csak nem fogja 😊
vpi
8 éve
2011ben jelent meg a sárkányok tánca. (ami basszus egy vicc, hogy ennyi idő alatt nem képes kiadni..)
bár ettől még lehet hogy csak 5 éve írja 😀
braxa88
Nézd, minél többet baszogatják vele, annál kevésbé fogja írni, meg be is sokallt, meg tudja, hogy milliók várják már, és érzi a nyomást, úgy meg nehéz, és szart meg nem akar kiadni. 😊 A korábbi könyvekkel ugye ez nem volt, vagy csak nagyon minimálisan. 😊

És gondolom van alkotói válság is bőven ezen a téren.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 4 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Két "mindent eldöntő" csatát nem lehet kurva sok pénz és CGI nélkül lehozni, ha elspórolták volna az lett volna a baj. Nem a story helyett van, hanem eddig lehetett rajta spórolni, most már nem. Kurva nehéz lezárni egy ilyen volumenű sorozatot, bármi történik arra van 20 másik fan theory hogy hogyan kellett volna + az örök aduász Martin. Még egy képkocka nem jött ki már a fanok fele azon károgott hogy az öreg nélkül szar lesz. Szar szerintem nem lett, sosem tudjuk meg milyen lehetett volna.
több mint 4 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész.
peterk2005
A Baljós Árnyak Lucas alkotása. Jar-jar Lucas kreálmánya. Lucas a saját szobrát döntötte le, majd rá is fosott. Nem a Disney.
Értem mit akarsz mondani, de ez pont rossz példa.
vpi
Nem a példa a rossz, hanem a folytatás(ok). 😊 Lucasnak egyszerűen nem jött össze, annak ellenére sem, hogy megadta magának az időt. Martinnál se lett volna garantálva, hogy összejön, akkor se ha megkapja az időt. Még az sincs garantálva, hogy nem csapja össze a regényfolyam hátralevő részeit. Tudja fene, lehet, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy most lezárják?
peterk2005
5 éve írja a könyvet, összecsapni csak nem fogja 😊
vpi
8 éve
2011ben jelent meg a sárkányok tánca. (ami basszus egy vicc, hogy ennyi idő alatt nem képes kiadni..)
bár ettől még lehet hogy csak 5 éve írja 😀
több mint 4 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 587 — Patriot
Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész.
peterk2005
A Baljós Árnyak Lucas alkotása. Jar-jar Lucas kreálmánya. Lucas a saját szobrát döntötte le, majd rá is fosott. Nem a Disney.
Értem mit akarsz mondani, de ez pont rossz példa.
vpi
Nem a példa a rossz, hanem a folytatás(ok). 😊 Lucasnak egyszerűen nem jött össze, annak ellenére sem, hogy megadta magának az időt. Martinnál se lett volna garantálva, hogy összejön, akkor se ha megkapja az időt. Még az sincs garantálva, hogy nem csapja össze a regényfolyam hátralevő részeit. Tudja fene, lehet, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy most lezárják?
peterk2005
5 éve írja a könyvet, összecsapni csak nem fogja 😊
több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
sorry az offert, de a Chernobyl 2.resze valami kurva jo volt. valahogy jobban bele tudtam elni magam, mint az 1.nel, bar az sem volt rossz.
Borbinho
Ne is mond. Még egy film után sem szokott olyan lenni, hogy csak bambulok a stáblistára...Hát itt vagy 3 percig csak néztem ki a fejemből. Hiába tudod mi történt, borzasztó kemény..

több mint 4 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 601
Volt oka? De mi?
Ne mond már hogy őrültség nélkül megtudod magyarázni azt hogy szembe ment azzal amiből építette a hadait.
De ok akkor nem őrült, csak kegyetlen gyilkológép aki szembe ment a józan ésszel és túlzóan reagált le egy megnyert csatát.
Így jobb ? 😊
Toca
Mert miből építette a hadait?
Csak nem azokat is kegyetlen gyilkosságokkal? A makulátlanokat úgy szerezte, hogy felégette a mestereiket, a Second Sons vezetőit szintén megölette, a dothrakiaknak a vezetőit mily meglepő élve elégette. Nem is beszélve arról hányszor akart komplett városokat felégetni. Sokkal árnyaltabb karakter volt ő mindig is annál, minthogy egy szőke Abraham Lincoln legyen.
Ez egy bosszú volt, megtorlás, azokért a veszteségekért amiket ez a város okozott neki közvetlen és közvetetten.

Továbbra sem szeretem az utolsó évadokat én sem, de az epizód ezen részébe belekötni, már tényleg a kákán is a csomót keresése.

Mind1 is úgyse fogjuk meggyőzni egymást, majd az utolsó rész eldönti. Ha ott csorgó nyállal hahotázva szál le a sárkányról Danny, akkor elismerem, hogy tényleg megőrült és akkor talán én leszek a legnagyobb bírálója ennek az ad hoc megoldásnak, addig még él bennem a remény.
Mr.Breaker
Hagyd, felesleges magyarázni. Aki nem akarja megérteni, az úgyse fogja. 🤷‍♂️
Mikey
Mondjuk ezzel kicsit ferelottok, én nem gondolom adhoc megoldásnak. Sőt szerintem Arya ejkiraly gyilkolása mellett a második jól felépített karakter végkifejlete.
Én csupán annyit mondta hogy szerintem igenis megőrült. Szépen folyamatosan vesztette el a fonalat és igen ha nincsenek a segítői már hamarabb bekövetkezik.
Igazából lehet ugyanarról beszélünk csupán leragadtam, hogy szerinted nem őrült meg, szerintem meg igen. Igazából tényleg mindegy hogy hívjuk , remelem kinyírják 😀
Toca
A legkevésbé "ellened" szólt a megjegyzésem. 🙂
Mi ugyanarról beszélünk, azzal a kis különbséggel amit írsz is. Szerintem nem őrült meg, mert nem ok nélkül tette, amit tett.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondjuk ezzel kicsit ferelottok, én nem gondolom adhoc megoldásnak. Sőt szerintem Arya ejkiraly gyilkolása mellett a második jól felépített karakter végkifejlete. Én csupán annyit mondta hogy szerintem igenis megőrült. Szépen folyamatosan vesztette el a fonalat és igen ha nincsenek a segítői már hamarabb bekövetkezik. Igazából lehet ugyanarról beszélünk csupán leragadtam, hogy szerinted nem őrült meg, szerintem meg igen. Igazából tényleg mindegy hogy hívjuk , remelem kinyírják 😀Toca
Jó, csak ha így van, akkor a regényfolyam kb. minden vezetőjéről - jókról, rosszakról egyaránt - kijelenthetjük, hogy megőrültek. Az egyik a saját kutyáival eteti meg - bosszúból - az őt megerőszakoló, erősen dilis férjét. A másik máglyán elégeti a lányát, hogy csatát nyerhessen. Melyik a jobb? Még a böcsület és morál megtestesült szobra, a szerencsétlen John Snow is csak felakasztat azért egy gyereket menet közben. 😀

Ja, és ha a csajszi megőrült, akkor a valódi történelemben is jó sokan őrültek voltak, akikre a történelem ma nem úgy tekint. A közelmúltból mondjuk Drezda lebombázásának, vagy Hirosimának elrendelője. Vagy korhűbb példát mondva, Nagy Sándor. A szőke ciklonnak erősen kaparnia kell még, hogy befogja azt amit Alexandroszunk a trónra kerülése után közvetlenül művelt. És még csak utána indult a hódító körútra. 😉

Szóval, ha azért gondolod így, mert mégicsak a mad king lányáról van szó, és egy regényben az a faszányos lezárás, ha az utód is visszaér apuhoz, akkor értem. De ha csak a vasárnapi begőzölése miatt gondolod, akkor viszont nem hiszem. Martin vagy a forgatóköny-írók ettől még egész nyugodtan beültethetik a csajt is a vastrónba, és konszolidáltathatják vele Westerost. Semmivel nem lenne nagyobb WTF, mint amit a történelem már számtalanszor produkált. Csak azon múlik, hogy Martin melyik nézői csoportnak szánja a befejezést, azoknak-e akik a hollywoodi endinget szeretik, vagy azoknak, akik azt szeretik, ha bemutatnak annak. 😉

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem egyébként elsősorban addig van ilyenre esély - már arra, hogy nem csak a pénz dönt -, amíg az eredeti alkotók kezében van a kontroll, a jogok. Ők megszedik magukat az első meneten is, megengedhetik azt a luxust, hogy esetleg nemet mondjanak, vagy elhúzzák, ha úgy érzik, indokolt. Lásd pl. Star Wars. A trilógia folytatására 16 évet kellett várni, pedig nem hiszem, hogy Lucas ne kapott volna akármelyik stúdiótól akármennyit, ha folytatni akarta volna. De nem volt meg neki a sztori még, a pénz se érdekelte mert anélkül is dúskált benne, hát 16 évig el is húzta. Aztán a Disney felvásárolta az egész hóbelefrancot, jogokkal, mindenestül és azóta kb. évente jön ki (egyre gyengébb) új rész.
peterk2005
A Baljós Árnyak Lucas alkotása. Jar-jar Lucas kreálmánya. Lucas a saját szobrát döntötte le, majd rá is fosott. Nem a Disney.
Értem mit akarsz mondani, de ez pont rossz példa.
vpi
Nem a példa a rossz, hanem a folytatás(ok). 😊 Lucasnak egyszerűen nem jött össze, annak ellenére sem, hogy megadta magának az időt. Martinnál se lett volna garantálva, hogy összejön, akkor se ha megkapja az időt. Még az sincs garantálva, hogy nem csapja össze a regényfolyam hátralevő részeit. Tudja fene, lehet, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy most lezárják?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Volt oka? De mi?
Ne mond már hogy őrültség nélkül megtudod magyarázni azt hogy szembe ment azzal amiből építette a hadait.
De ok akkor nem őrült, csak kegyetlen gyilkológép aki szembe ment a józan ésszel és túlzóan reagált le egy megnyert csatát.
Így jobb ? 😊
Toca
Mert miből építette a hadait?
Csak nem azokat is kegyetlen gyilkosságokkal? A makulátlanokat úgy szerezte, hogy felégette a mestereiket, a Second Sons vezetőit szintén megölette, a dothrakiaknak a vezetőit mily meglepő élve elégette. Nem is beszélve arról hányszor akart komplett városokat felégetni. Sokkal árnyaltabb karakter volt ő mindig is annál, minthogy egy szőke Abraham Lincoln legyen.
Ez egy bosszú volt, megtorlás, azokért a veszteségekért amiket ez a város okozott neki közvetlen és közvetetten.

Továbbra sem szeretem az utolsó évadokat én sem, de az epizód ezen részébe belekötni, már tényleg a kákán is a csomót keresése.

Mind1 is úgyse fogjuk meggyőzni egymást, majd az utolsó rész eldönti. Ha ott csorgó nyállal hahotázva szál le a sárkányról Danny, akkor elismerem, hogy tényleg megőrült és akkor talán én leszek a legnagyobb bírálója ennek az ad hoc megoldásnak, addig még él bennem a remény.
Mr.Breaker
Hagyd, felesleges magyarázni. Aki nem akarja megérteni, az úgyse fogja. 🤷‍♂️
Mikey
Mondjuk ezzel kicsit ferelottok, én nem gondolom adhoc megoldásnak. Sőt szerintem Arya ejkiraly gyilkolása mellett a második jól felépített karakter végkifejlete.
Én csupán annyit mondta hogy szerintem igenis megőrült. Szépen folyamatosan vesztette el a fonalat és igen ha nincsenek a segítői már hamarabb bekövetkezik.
Igazából lehet ugyanarról beszélünk csupán leragadtam, hogy szerinted nem őrült meg, szerintem meg igen. Igazából tényleg mindegy hogy hívjuk , remelem kinyírják 😀