Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Tech, mobil

19 feliratkozó

több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 089 — Apu ökölbeszorított keze
lehet nem értem de magában a fejhallgatóban van feszültség?
azaz elem....

tapasztalat alapján mondom egyszer én is végigpörögtem rajta mire rájöttem nincs benne elem magában a fülesben

több mint 10 éve
Cowboykarcsi90 3 581 — …not me…Im in my prime!
Egy kis segítség kérés.
Sima bluetooth fejhallgató, nem tudom laptoppal használni. Össze tudom párosítani, a gép látja is az eszközt, de mégse tudom használni. Kipróbáltam telefonnal ugy jó, csak párosítom és ha elindítok akármit aminek hangja van akkor az rendesen a headsetbe szól. Illetve ha a zsinorját bedugom a latopba akkor egyébként működik, de ugye pont az lenne a lényeg nekem hogy "wireless" tudjam használni a géppel. Win8 van egyébként a laptopon.

Az is eszembe jutott hogy esetleg ez olyan modell amit géppel nem lehet használni csak telefonnal? Mert a papírján csak telefonról van szó. De akkor nem is tudnám párosítani a géppel nem?

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 10 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 587
Win 10-ről vélemények? Érdemes 8.1-et leváltani rá?
Asbee
Mindkét rendszerről vannak jó és rossz tapasztalataim egyaránt. Teljesítményre,kényelemre nekem sokkal jobban bejött a 10. Megbízhatósági problémám akadt mindkét rendszerrel, Win 10 például egyik pillanatról a másikra gondolt egyet és a gyári windows alkalmazásokat (számológép, képnézegető, store) nem nyitja meg. Ami a drivereket illeti, a 8.1 általában megkajálta azt, amit a 7-es, a 10 esetén ez valóban ritkább, bár ez inkább régebbi eszközöknél lehet probléma (pl. WiFi stick), video, hangkártyák esetén azt gondolom nem anynira jellemző, esetleg a gyártó töketlenkedése miatt. Ami még bosszant benne, hogy nagyon tolakszik, az elején valóban ki kell lőni a naplózásokat és az egyéb háttérben futó folyamatokat (pl. alapból engedélyezve van, hogy az update-ket más userek gépéről is tölthesd, ne csak a Microsofttól és ezzel hozzájárulsz, hogy tőled is tölthetik mások. agyrém.), viszont utána nagyon gyors. 8.1-nél nekem gyakran a 32 és 64 bites dll-ek akadtak össze, valamint driver gondom pont azon a rendszeren volt, laptopon a fényerőszabályzás úgy működött, hogy ha csökkentettem, akkor kikapcsolta a háttérvilágítást, driver nélkül pedig a hangerőszabályzó hotkey nem működött, szóval azzal is volt gond néha. Van rengeteg bossszantó dolog a 10-ben, de nekem összességében használhatóbb, mint a 8.1.

Szerkesztette: Nadal17
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Szokás szerint megoszlanak a vélemények. Van aki nagyon szidja, más isteníti.
A pártolók szerint jobb, mint a 8.1, gyorsabb, szebb. Az ellenzőknek összeomlik, nincs driver, meg kusza az elrendezés.
Én három dolog miatt hezitálok a váltással, az egyik hogy nagyon figyelni kell minden gyári kémkedést kikapcsoljon az ember. A másik hogy nekem jobban bejön a startkepernyő, mint a startmenu. És a legfontosabb, hogy ha nem pro-ra vált az ember, akkor le van tiltva a frissítések menedzselése és ez gondot okozhat. Nálam pl ha frissül az inteles vga, akkor utána nézhetetlenek lesznek a filmek és yt videók.
Ha új géped van vagy olyan gyártótól van ami rendesen figyel a driverekre, akkor megérheti kipróbálni, főleg hogy neked kell megtapasztalni tudod-e használni.

Szerkesztette: Tony
több mint 10 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Win 10-ről vélemények? Érdemes 8.1-et leváltani rá?


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 10 éve
YoungZeeZee 9 837
no meg le sem lehet torolni a telorol...😕
koszi a valaszt.

Sobri:iphone kicsit luxus lenne ahhoz h netezzek, par mail fogadjak es yotube-ot nezzem.
több mint 10 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 587
Sziasztok!

Az androidos telommal annyi baj van csak h a chrome bongeszom elkezdte frissiteni magat engedely nelkul.
Minden automatikus frissetes kilove, de ez az egy alkalmazas mindig elindul magatol.

Otlet?
ZoliMP
Én is belefutottam a problémába és külföldi fórumokon is téma volt az elmúlt 2-3 napban, nem valószínű, hogy lehet tenni ellene, a Google konkrétan ráerőszakolta a userekre. Más kérdés, hogy tényleg a saját céljaik miatt, vagy esetleg biztonsági vagy egyéb okokból (pl jövőbeni frissítések) tették. Egyébként ha jól tudom az androidos Chrome nem támogat reklámblokkoló bővítményeket, így a felugráló ablakok miatt nem is használom.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
Sziasztok!

Az androidos telommal annyi baj van csak h a chrome bongeszom elkezdte frissiteni magat engedely nelkul.
Minden automatikus frissetes kilove, de ez az egy alkalmazas mindig elindul magatol.

Otlet?
ZoliMP
Válts iPhone-ra.

több mint 10 éve
YoungZeeZee 9 837
Sziasztok!

Az androidos telommal annyi baj van csak h a chrome bongeszom elkezdte frissiteni magat engedely nelkul.
Minden automatikus frissetes kilove, de ez az egy alkalmazas mindig elindul magatol.

Otlet?
több mint 10 éve
valentinx New England Patriots 1 730 — A "fejlesztő srác" 🍺🏈🇭🇺👾📱
Hey

Olyan gondom támadt tegnap délután, Chrome alatt nem jön be az oldal. (most firefoxon írok). Valamilyen adatvédelmi hibára panaszkodik. https a bowl.one előtt pirossal áthúzva, előtte piros lakat ikon.

Megnéztem a gépem óráját az teljesen jó, ez szokott ilyenkor probléma lenni.

Azt írja: szerver tanúsítványa érvénytelen.

Valakinek hasonló probléma? Megoldás? Előre is köszi
tüsi91
most nézd meg
baggio
Most sem. De cserébe a tanusítvány érvényességének kezdete már nem a tegnapi dátum, hanem a mai. 😀.
tüsi91
igen, most frissítettem tanusítványt, kibővítve a www subdomainekre is, amúgy a tanusítvány minden ellenőrzésen átment, nem tudom nálad mi okozhatja a problémát... amúgy azt hiszem a chrome hibaüzenet alatt van egy gomb (talán "speciális") és ott tovább lehet menni
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Hey

Olyan gondom támadt tegnap délután, Chrome alatt nem jön be az oldal. (most firefoxon írok). Valamilyen adatvédelmi hibára panaszkodik. https a bowl.one előtt pirossal áthúzva, előtte piros lakat ikon.

Megnéztem a gépem óráját az teljesen jó, ez szokott ilyenkor probléma lenni.

Azt írja: szerver tanúsítványa érvénytelen.

Valakinek hasonló probléma? Megoldás? Előre is köszi
tüsi91
most nézd meg
baggio
Most sem. De cserébe a tanusítvány érvényességének kezdete már nem a tegnapi dátum, hanem a mai. 😀.
több mint 10 éve
r.baggio New York Giants UCLA Bruins 65 103 — no es importante
Hey

Olyan gondom támadt tegnap délután, Chrome alatt nem jön be az oldal. (most firefoxon írok). Valamilyen adatvédelmi hibára panaszkodik. https a bowl.one előtt pirossal áthúzva, előtte piros lakat ikon.

Megnéztem a gépem óráját az teljesen jó, ez szokott ilyenkor probléma lenni.

Azt írja: szerver tanúsítványa érvénytelen.

Valakinek hasonló probléma? Megoldás? Előre is köszi
tüsi91
most nézd meg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
Hey

Olyan gondom támadt tegnap délután, Chrome alatt nem jön be az oldal. (most firefoxon írok). Valamilyen adatvédelmi hibára panaszkodik. https a bowl.one előtt pirossal áthúzva, előtte piros lakat ikon.

Megnéztem a gépem óráját az teljesen jó, ez szokott ilyenkor probléma lenni.

Azt írja: szerver tanúsítványa érvénytelen.

Valakinek hasonló probléma? Megoldás? Előre is köszi

Szerkesztette: tüsi91
több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 089 — Apu ökölbeszorított keze
Polcrol

több mint 10 éve
YoungZeeZee 9 837
A format factoryt honnan tudom leszedni biztonsagosan?

Szerkesztette: YoungZeeZee
több mint 10 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 587
Szetenék venni laptopba +4 gb memóriát. Kérdésem,hogy DDR3 mellé csak DDR3 fog menni? Mert vannak a DDR3L-sek amik elvileg alacsonyabb feszültségen működnek. A kettőt lehet egymás mellé rakni vagy sem ?
Drip
DDR3L 1,35 és 1,5 V feszültségen is tud menni, így a sima DDR3 foglalatban működik. Ugyanakkor ha a processzorod nem támogatja, a másikhoz hasonlóan 1,5 Volton fog működni, tehát fölösleges drágábban megvenni a sima DDR3-hoz képest. Ha támogatja, akkor notebook esetében célszerű mindkét modult alacsonyabb feszültségűre tenni, valamelyest megnöveli az üzemidőt.
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Szetenék venni laptopba +4 gb memóriát. Kérdésem,hogy DDR3 mellé csak DDR3 fog menni? Mert vannak a DDR3L-sek amik elvileg alacsonyabb feszültségen működnek. A kettőt lehet egymás mellé rakni vagy sem ?
Drip
Az alaplap leírásában van infó a lehetséges kombinációkról. Van-e egyáltalán elegendő slot a plusz moduloknak. Általában az az optimális, ha ugyanolyan modulok dolgoznak.
(32 bites op.rendszer csak 4 GB memóriát bír használni. Több memóriát csak 64 bites op.rendszer mellé van értelme pakolni.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
Drip Cleveland Browns Texas Tech Red Raiders 9 618 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Szetenék venni laptopba +4 gb memóriát. Kérdésem,hogy DDR3 mellé csak DDR3 fog menni? Mert vannak a DDR3L-sek amik elvileg alacsonyabb feszültségen működnek. A kettőt lehet egymás mellé rakni vagy sem ?

több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
köszöntem

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 587
nem tudjátok x360-at vissza lehet flashelni ? hogy lehessen live-ozni rajta.
gabtsi
Flashel is lehet live-ozni, ha a 3.0 firmware van rajta és az írott játékok írás előtt ABGX360 programmal patchelve vannak. Ha nagyobb méretű a képfájl, mint a DL lemez, egyes írók támogatják a túlírást és ráfér úgy is, eredeti játékkal pedig szintén nem bannolnak. Ha mindenképp vissza akarod állítani a gyárit, ha jól tudom, akkor beszerezhető az egyes olvasótípusokhoz a gyári FW és rá lehet tenni ugyanazzal a módszerrel, mint ahogy a Flash-et.
több mint 10 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
nem tudjátok x360-at vissza lehet flashelni ? hogy lehessen live-ozni rajta.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 10 éve
Tony New Orleans Saints Notre Dame Fighting Irish 885 — 'Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!" '
Off
Tag H nem kerul 3 millioba annyiert jo órat kapni nem olyan kozepszerűt
Janek
Itt kerül. 😊

De példának ezért is tökéletes, mert jól passzol a kiindulási témához, hogy "az iPhone drága de nem jó telefon".
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
Off
Tag H nem kerul 3 millioba annyiert jo órat kapni nem olyan kozepszerűt
Janek
Azért a Carrera Automatic Calibre-k között van jópár még 5 millió fölött is, Mikropendulum 10 körül, Monaco V4 15 körül, Mikrotourbillons 45 millió fölött.
De az való igaz, hogy a TAG inkább divatóra, mintsem jó óra.
Nekem a kedvenc, ami nem lesz soha, a Breguet Tourbillonja. 😊
És ami tán összejön, a Breguet Marine, az is 3 millió körül van.

több mint 10 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 17 089 — Apu ökölbeszorított keze
Off
Tag H nem kerul 3 millioba annyiert jo órat kapni nem olyan kozepszerűt

több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 37 311 — #NoStress
 imagazin.hu/dobbenetes-gyari-apple-kiegeszito-iphone-hoz/

...

Nem tudom mi szánalmasabb, az, hogy egy 250k-s telefonba pótaksi kell, vagy az, ahogy kinéz. Jobs fordult egyet most a sírjában.
Amadeus91
330K-s volt a teló. (6s, 128 GB)
És ha valaki arra használja amire kitalálták (telefon, net, emailek), az ár 10%-ért ez inkább hasznos, mint szánalmas.
A kinézet meg ízlés kérdése. De szebb, mint egy powerbank.
Sobri Jóska
Szerintem ennyi pénzért már ne kelljen még 10%-ot rákölteni, hogy kibírja nap végéig.
Amadeus91
Akkor alkoss meg egy olyan akkumulátort, mely 2x40x40 milis méretben képes 10000 mAh tárolására.
Szerintem a fizika nem pénz kérdése.
És már most mondom, hogy ha majd lesz egyszer 15 milliós BMW-d, abba is kell tankolni, bár ennyi pénzért jó lenne ha nem kéne ugyanúgy tankolni, mint a fos 300ezres Suzukiba. És a téligumi se húzza vissza automatikusan a barázdáit, szóval gumit is kell cserélni rajta félévente, ami ennyi pénzért kimondottan köcsögség.
Sobri Jóska
 global.blackberry.com/en/smartphones/priv-by-blackberry/specifications.html

De nem is ezen van a lényeg, mármint a bezzegezésen. Ha kiadok egy havi brutto bért egy telefonért, akkor elvárás, hogy bírja, ezen nincs mit magyarázni. Van ugye a "nem vagyok elég gazdag ahhoz, hogy a legolcsóbbat vegyem" mondás, na ezt kezdi az apple fejreállítani az egyre véleményesebb üzletpolitikájával. Komolyan agyfasz ez az akku kérdés, ahogy az volt a 6-os esetében, hogy elhajlott a zsebedben a telefon, vagy, hogy kilóg a kamera és billeg az asztalon a készülék. De mondhatnám az iCloud drive-ot tokkal-vonóval, ami mind a Google, mind a Microsoft megoldásaihoz képest gyenge, a beépített appok zömét, amik közül az iMessage, a Fotóalkalmazás és a Safari a legnívósabb még mindig (btw a Fotók az egész made by apple ökoszisztéma legjobb cucca, kár, hogy apple eszköz nélkül 5 milliárd embernél ki is esett, így pont a közösségi része nem tud érvényesülni, ami miatt jobb, mint a többi.) , és akkor jön a kérdés, hogy a zárt rendszer magában és az alma logó ér-e 330.000 forintot.
Mielőtt jönne a zrika, imádom az 5c-m és az air2 padem, utóbbival dolgozom irodában és tanszéken, előbbivel fotózom, de meggyőződésem, hogy a 6-os széria óta tévúton van az Apple. Az a nagy mákjuk, hogy sok embernél hit(!) kérdése lett a márka.


Ha lesz 15 millióm, akkor valószínűleg olyan autót keresek majd, amit gazdaságosabb fenntartani.
Amadeus91
Ha lesz 15 milliód autóra, akkor lesz 150 milliód is, hiszen autót venni a rendelkezésre álló javaid 10%-nál többért butaság.
És ha van 150 milliód, akkor tök mindegy lesz, hogy havi 150 vagy 200 ezer a fenntartása. Mert valószínűleg ezzel a 150 millióval többet keresel havonta, mint amennyit költesz, 150 vagy 200as autófenntartástól függetlenül is.

Nekem a 6S még sosem merült le, igaz napközben töltöm ahol tudom, irodában, autóban, van powerbank, stb.
Így mindig 100 és 60 között van az akkuszázalék.
De nincs olyan okosteló ma, amelyik tud napi 5-6 óra beszélgetést, emailezést, fotózást, stb. anélkül, hogy ne merülne le, és ilyen gyors, kompátibilis a Mac géppel, a Mac laptoppal, az iPaddel.
Valamint a 128 GB memória az több, mint hasznos, és nem ugyanaz egy SD kártyával bővített androidos teló, ennek semmi köze a hithez. Nálam. Hogy sok embernél mi a helyzet, azt nem tudom, nem ismerek sok embert.
Akiket ismerek, ott senkinél nem presztizsből van iPhone, és nem hiszem, egykét tiniközösségtől eltekintve valóban számít, hogy kinek milyen telója van.
Egy autó, egy óra, az öltözködés sokkalta inkább számít, mint egy teló, pláne ott, ahol ha valakinek nem iPhone van, akkormeg 200ezeres Samsung, és kívülről az iPhoneról se látszik, hogy 240ezres 16GB-s, vagy 330ezres 128GB-s.