NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

USA és a világ

31 feliratkozó

több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 824 — 258. §
 m.hvg.hu/vilag/20220423_Lengyelorszag_unioszerte_Stop_kampanyt_indit_a_haboru_miatt Bírom a polkákat. (Mi meg ugye alliccsuk meg Prusszelt. Hat na, kinek mit intez a kormanya).
Vrij6
Csodálatosan tanulságosak az fb-s hirado.hu-s kommentek

 m.facebook.com/story.php?story_fbid=5506295546069478&id=191461774219575&__tn__=%2AW-R


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 270 — Cowboys fan
 444.hu/2022/04/23/a-magyar-radikalis-jobboldal-kalandos-utja-keletre-ot-kepben
Amadeus
Zsenialis.
Vrij6
Úgy meghallgatnám a magyarázatot 🤗
warr_b
Elfogyott a sör boroskóla kumisz.
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
 m.hvg.hu/vilag/20220423_Lengyelorszag_unioszerte_Stop_kampanyt_indit_a_haboru_miatt Bírom a polkákat. (Mi meg ugye alliccsuk meg Prusszelt. Hat na, kinek mit intez a kormanya).

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572
 444.hu/2022/04/23/a-magyar-radikalis-jobboldal-kalandos-utja-keletre-ot-kepben
Amadeus
Zsenialis.
Vrij6
Úgy meghallgatnám a magyarázatot 🤗
warr_b
Rájött, hogy mocskos USA, nah. Van ilyen, én nem tudom hibáztatni.

Viccet félretéve, tökéletes példája az egész orbáni politikának is, és sok-sok állampógár hőbörgésének is.
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 275 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
 444.hu/2022/04/23/a-magyarok-nem-hisznek-a-szankciokban-es-nemhogy-katonakat-de-fegyvereket-sem-kuldenenek-az-ukranok-megsegitesere
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
The Main Intelligence Directorate of the Ministry of Defense of #Ukraine: two generals were killed as a result of an attack on the forward command post of the #Russian military in the #Kherson region.

Another was wounded and is in critical condition.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
 444.hu/2022/04/23/a-magyar-radikalis-jobboldal-kalandos-utja-keletre-ot-kepben
Amadeus
Zsenialis.
Vrij6
Úgy meghallgatnám a magyarázatot 🤗
warr_b
Szovjet és nem orosz ellenes a vitéz úr.
több mint 2 éve
warr_b Washington Commanders 23 606 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
 444.hu/2022/04/23/a-magyar-radikalis-jobboldal-kalandos-utja-keletre-ot-kepben
Amadeus
Zsenialis.
Vrij6
Úgy meghallgatnám a magyarázatot 🤗


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2022/04/23/a-magyar-radikalis-jobboldal-kalandos-utja-keletre-ot-kepben
Amadeus
Zsenialis.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
r.baggio Washington Commanders UNLV Rebels 61 824 — 258. §
Még arra sincs igény, gulyáslevesre van szükség meg állandó szabadságharcra.

Hogy pl már a mi cégünknek is Törökországból kell embert hozni, mert nincs elég magyar fiatal, az a nagy rezsiharcosokat úgyse érdekli, meg kell állítani a migráncsokat mert elveszik a munkahelyeinket és megerőszakolják az asszonyainkat.

Ki érti hát ezt a vadregényes magyar néplelket...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 444.hu/2022/04/23/a-magyar-radikalis-jobboldal-kalandos-utja-keletre-ot-kepben

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 hvg.hu/gazdasag/20220422_ukrajna_haboru_magyarok_ipsos_kutatas

"gratulálok" "56 népe"
Vrij6
Nem értem ezeket a demokráciaellenes kitöréseket, most konkrétan tőled ezt. Mégis, mit vársz?
Az emberek eleve kibaszottul agyhalottak, természetüktől fogva módfelett önzőek, alapvetően leszarnak mindent és mindenkit a saját szűk körükön kívül.
Erre rájön, hogy te is képben vagy az elmúlt évek posztmodern politikai kommunikációjával, a lövészárokpolitizálással, a szekértáborlogikák kikristályosításával, megerősítésével.
Plusz két hete volt egy teljesmintás közvéleménykutatás, ahol az emberek kábé ötöde gondolta csak úgy, hogy változás kéne, és aminek eredményeképpen az általad rossznak gondolt oldal totális győzelmet aratott.
Szabad országban élünk, azt gondolunk, amit akarunk (tudunk), azt mondunk, amit akarunk, arra szavazunk akire akarunk, azt utálunk, akit akarunk, az érdekel, amit akarunk.
Miért nem jó ez így neked?

Miért akarod jobban tudni, hogy mit gondoljanak a honfitársaid, vagy hogy mi a jó nekik, vagy egyáltalán?
Egy működő demokráciában élsz, és zavar, hogy működik, mert nem azt akarja/gondolja a többség, amit te akarsz,/amit szerinted gondolnia kéne.
Pedig ez a demokrácia. Mi a bajod a demokraciával? Tudsz jobbat? A putyini "majd mi megmondjuk fentről mi a tuti" szerinted jobb"? Mert úgy tűnik. Csak te erre helyett arrát, fehér helyett feketét, kicsi helyet nagyot akarsz megmondani. Miért? Tényleg nem látod, hogy ez az attitűdöd egy az egyben putyini, csak más előjellel?
Sobri Jóska
Ezen a postodon meg én nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek. 😀

Komolyan. Hogy tudsz "nem agyhalottként" leírni egymás után három olyan mondatot, hogy "Mi a bajod a demokráciával? Tudsz jobbat? A Putyini majd mi megmondjuk fentről mi a tuti jobb?" Szerinted most mégis mi van? Szerinted miért gondolja ötvenhat népe, hogy kurvára nem érdekli őt, ha a szomszédban háború van? Ül otthon a konyha asztal mellett és a könyvtárnyi elolvasott politikaelméleti szakirodalom alapján erre a következtetésre jut? Vagy esetleg "fentről megmondták neki", ahogy Putyinéknál (is)?

Néha az az érzésem, hogy az utóbbi időben időnként nem is te írod a postjaidat. Annyira ugyanaz a"logikai" vonal, mint ami a Fungus féle csodacsatárok eszmefuttatásaiban is kitapintható, hogy kezd már gyanús lenni. Egy kimondott trivialitás adja az "igazság-magvat" (az emberek "agyhalottak, a.k.a. befolyásolhatóak), de aztán abból egy-két bakugrással - rossz következtetéssel - kisiklik a vonat, és onnan nincs megállás, száguldás a vakvágányon a szürreálisba. Őszintén megmondom nehezen tudom eldönteni, hogy melyik szürreálisabb. Elhinni azt, hogy az ukránok a hibásak azért mert megtámadták őket az oroszok, vagy azt állítani, hogy a magyar közvélemény háborúról alkotott mai véleménye az egy alulról szerveződő demokratikusan megszült véleményhalmaz...
peterk2005
Hát ez az.
Ha nem egy demokratikusan megszült véleményhalmaz, hanem felülről manipulált agymosás, akkor miért felelősek érte a magyarok? "56 népe"?
Mi értelme kigúnyolni ha agyhalottak? Mi értelme gratulálni?
Nálad látok logikai hiányosságokat.

Illetve miért hitelesebb a demokráciára hivatkozva az a narratíva, ami megkérdőjelezi a demokráciát, ha neked nem tetsző eredményt hoz? Fura, hogy nem látod át, hogy csak pörögsz a saját vélemenybuborékodban, és figyelmen kívül hagysz egy óriási legitim, valid adathalmazt, ahol az emberek szabadon prezentálhatják a véleményüket.
Sobri Jóska
No de Vrij nem pont ezt tette?
Szabadon prezentálta a véleményét.
Szóvá teszed, hogy ne akarja már megmondani más hogyan gondolkozzon, de te megmondhatod neki.
A "más előjelű putyini attitűd" kifejezéshez meg nagyon aluliskolázott lehetek mert egyszerűen nem értem.
kittli
Én csak feltettem pár kérdést.
És ha kapok rá válaszokat, akkor lehet megértem a véleményét, amit így furcsállok, mert nagyon ellentmondásos.
Őszintén érdekel, hogy mégis mit vár egy olyan embertömegtől, a magyar néptől, akiknek szerinte éveken át módszeresen, tudatosan átmosták az agyát, akik szerinte is agyhalottak, illetve tud e jobbat, minthogy ezek az emberek döntenek, amit meg demokráciának hívnak.
(Putyin, Lukasenka, Kim és a többi diktátor tud számukra jobbat, hiszen nem bízzák a hatalomgyakorlást a népre, választásokra, biztosítják hatalmuk folytonosságát. Ez lenne a követendő út? Hogy valaki jobban tudja mi a jó a népnek, és diktatorikusan keresztül is viszi, ahogy Vrij6 szerint kellene, ha jól értem a gratulációját? Ne bízzuk a döntést hülyekre?)

A legutóbbi kampányban az ellenzék megfogalmazta, elénekelte, hogy "A hatalom a népé". A nép gyakorolta a hatalmát. Úgy ahogy, de szabadon, saját döntés alapján. Ha valaki demokráciapárti, akkor mi ezzel a baj? Neked van ezzel bajod? Illetve szerinted ciki, ha "56 népe" szarik az ukránokra? Miért?
A "nép" szarik mindenre, ami nem a saját száz méterén belül van...
Sobri Jóska
Azok közé tartozom akik szerint MI választottuk meg Antallt, Hornt, Gyurcsányt és Orbánt is, még ha ÉN jellemzően mindíg a vesztesre szavaztam is.
(Lehet 4 év múlva Orbánra kellene?)
És igen, szerintem ciki amit '56 népe csinál.
A hetvenes évek végén óvodásként lerajzoltam a téli palota ostromát és az Auróra cirkálót. Még Gyurcsány idejében is előjött a sztori mikor a nemzetáruló Fletó Putyinnal össze szűrte a levet, hogy kommunista neveltetésben részesültem és az oroszok bérence voltam. 6 évesen!
Ezt vágta a diplomás keresztapám a fejemhez.
Mert az oroszok...
'56, pesti srácok, orosz bevonulás és hogy a világ nem segített, mert a szuezi válság, stb...
És most Ő is, a családja is (és még más hasonló beállitottságú rokonom is) ugyanolyan habzó szájjal támogatja putyin szabadságharcát a náci ukrajna ellen, ill. Viktor politikáját az oroszok mellett.
Hát ezért vérciki.
kittli
Hat figy, e a nemettanaromtol, aki Erdelybol jott at ide tanitani es reformatus, a ferje lelkesz vagy mi volt, hogy vicc amit az EU csinal es az otoszoknak igazuk van.
Csoporttarsam is rendesen felhozta h Ukrajna alairta a budapesti referendumot es vallalta h fuggetlen marad es mit csodalkoznak hisz az oroszok csak felnek h ott a Nato a szomszedban meg kulonben is az USA raketakat telepitene oda meg Irak, Kuvait es ugye a kubai raketavalsag…

Minden megvolt ahhoz h miert jogos az amit az oroszok csinaltak.

En erre annyit mondtam h inkabb kozoskodok az amcsikkal minthogy valaha is a ruszkikkal.

Erre nagy csend volt, ugy gondolom eleg nagy itthon az amerika utalat.
Mondjuk tettek is erte, de meg mindig demokratikusabb orszag mint ami Kina es Oroszorszag valaha is lesz.

Amugy sincs mar itthon igeny a demokraciara.
Solymi
Sosem volt. Nyugati életszínvonalra van igény, nem demokráciára.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
Annak idején a cocializmusban Lentiben voltam katona, és mi április 4. alkalmával füvet festettünk. 😀 Nem vicc, tényleg lefestettük (rendes fém dobozos akril festékkel) a laktanyán belül a kikopot füves részeket, hogy szép zöldek legyenek a fényképeken, illetve a hozzánk látogató vezérkari agyas tábori sétáján. Szerintem készül valami szürreális sztori Putyinnak is. Tudomisén, letakarítanak egy utcát Mariupolban, aztán kizavarnak oda pár ezer embert, akik kis orosz zászlócskákkal integetni fognak néhány fényesre suvickolt ruszki tank átvonulásának, vagy valami hasonló. Egyszerre tragikus és komikus is lesz.peterk2005
Egy év Lenti helyrebillenti! Amúgy részvétem.
Egyébként melyik könyvben is volt az, hogy a dísszemlének mindig festékszaga volt? A 22-es csapdájában?
slowmotion
Gondolhatod, hogy Lenti után mennyire falra tudok mászni azoktól a még ma is időnként előbukkanó "ötletektől", hogy jót tenne a sorkatonaság visszaállítása, "embert faragna" a fiatalokból. Hát ja. Idióta embert. 😀

(A 22-es csapdájában nem emlékszem ilyenre, de már régen olvastam. Újra kéne olvasnom valamikor...)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 919
 hvg.hu/gazdasag/20220422_ukrajna_haboru_magyarok_ipsos_kutatas

"gratulálok" "56 népe"
Vrij6
Nem értem ezeket a demokráciaellenes kitöréseket, most konkrétan tőled ezt. Mégis, mit vársz?
Az emberek eleve kibaszottul agyhalottak, természetüktől fogva módfelett önzőek, alapvetően leszarnak mindent és mindenkit a saját szűk körükön kívül.
Erre rájön, hogy te is képben vagy az elmúlt évek posztmodern politikai kommunikációjával, a lövészárokpolitizálással, a szekértáborlogikák kikristályosításával, megerősítésével.
Plusz két hete volt egy teljesmintás közvéleménykutatás, ahol az emberek kábé ötöde gondolta csak úgy, hogy változás kéne, és aminek eredményeképpen az általad rossznak gondolt oldal totális győzelmet aratott.
Szabad országban élünk, azt gondolunk, amit akarunk (tudunk), azt mondunk, amit akarunk, arra szavazunk akire akarunk, azt utálunk, akit akarunk, az érdekel, amit akarunk.
Miért nem jó ez így neked?

Miért akarod jobban tudni, hogy mit gondoljanak a honfitársaid, vagy hogy mi a jó nekik, vagy egyáltalán?
Egy működő demokráciában élsz, és zavar, hogy működik, mert nem azt akarja/gondolja a többség, amit te akarsz,/amit szerinted gondolnia kéne.
Pedig ez a demokrácia. Mi a bajod a demokraciával? Tudsz jobbat? A putyini "majd mi megmondjuk fentről mi a tuti" szerinted jobb"? Mert úgy tűnik. Csak te erre helyett arrát, fehér helyett feketét, kicsi helyet nagyot akarsz megmondani. Miért? Tényleg nem látod, hogy ez az attitűdöd egy az egyben putyini, csak más előjellel?
Sobri Jóska
Ezen a postodon meg én nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek. 😀

Komolyan. Hogy tudsz "nem agyhalottként" leírni egymás után három olyan mondatot, hogy "Mi a bajod a demokráciával? Tudsz jobbat? A Putyini majd mi megmondjuk fentről mi a tuti jobb?" Szerinted most mégis mi van? Szerinted miért gondolja ötvenhat népe, hogy kurvára nem érdekli őt, ha a szomszédban háború van? Ül otthon a konyha asztal mellett és a könyvtárnyi elolvasott politikaelméleti szakirodalom alapján erre a következtetésre jut? Vagy esetleg "fentről megmondták neki", ahogy Putyinéknál (is)?

Néha az az érzésem, hogy az utóbbi időben időnként nem is te írod a postjaidat. Annyira ugyanaz a"logikai" vonal, mint ami a Fungus féle csodacsatárok eszmefuttatásaiban is kitapintható, hogy kezd már gyanús lenni. Egy kimondott trivialitás adja az "igazság-magvat" (az emberek "agyhalottak, a.k.a. befolyásolhatóak), de aztán abból egy-két bakugrással - rossz következtetéssel - kisiklik a vonat, és onnan nincs megállás, száguldás a vakvágányon a szürreálisba. Őszintén megmondom nehezen tudom eldönteni, hogy melyik szürreálisabb. Elhinni azt, hogy az ukránok a hibásak azért mert megtámadták őket az oroszok, vagy azt állítani, hogy a magyar közvélemény háborúról alkotott mai véleménye az egy alulról szerveződő demokratikusan megszült véleményhalmaz...
peterk2005
Hát ez az.
Ha nem egy demokratikusan megszült véleményhalmaz, hanem felülről manipulált agymosás, akkor miért felelősek érte a magyarok? "56 népe"?
Mi értelme kigúnyolni ha agyhalottak? Mi értelme gratulálni?
Nálad látok logikai hiányosságokat.

Illetve miért hitelesebb a demokráciára hivatkozva az a narratíva, ami megkérdőjelezi a demokráciát, ha neked nem tetsző eredményt hoz? Fura, hogy nem látod át, hogy csak pörögsz a saját vélemenybuborékodban, és figyelmen kívül hagysz egy óriási legitim, valid adathalmazt, ahol az emberek szabadon prezentálhatják a véleményüket.
Sobri Jóska
No de Vrij nem pont ezt tette?
Szabadon prezentálta a véleményét.
Szóvá teszed, hogy ne akarja már megmondani más hogyan gondolkozzon, de te megmondhatod neki.
A "más előjelű putyini attitűd" kifejezéshez meg nagyon aluliskolázott lehetek mert egyszerűen nem értem.
kittli
Én csak feltettem pár kérdést.
És ha kapok rá válaszokat, akkor lehet megértem a véleményét, amit így furcsállok, mert nagyon ellentmondásos.
Őszintén érdekel, hogy mégis mit vár egy olyan embertömegtől, a magyar néptől, akiknek szerinte éveken át módszeresen, tudatosan átmosták az agyát, akik szerinte is agyhalottak, illetve tud e jobbat, minthogy ezek az emberek döntenek, amit meg demokráciának hívnak.
(Putyin, Lukasenka, Kim és a többi diktátor tud számukra jobbat, hiszen nem bízzák a hatalomgyakorlást a népre, választásokra, biztosítják hatalmuk folytonosságát. Ez lenne a követendő út? Hogy valaki jobban tudja mi a jó a népnek, és diktatorikusan keresztül is viszi, ahogy Vrij6 szerint kellene, ha jól értem a gratulációját? Ne bízzuk a döntést hülyekre?)

A legutóbbi kampányban az ellenzék megfogalmazta, elénekelte, hogy "A hatalom a népé". A nép gyakorolta a hatalmát. Úgy ahogy, de szabadon, saját döntés alapján. Ha valaki demokráciapárti, akkor mi ezzel a baj? Neked van ezzel bajod? Illetve szerinted ciki, ha "56 népe" szarik az ukránokra? Miért?
A "nép" szarik mindenre, ami nem a saját száz méterén belül van...
Sobri Jóska
Azok közé tartozom akik szerint MI választottuk meg Antallt, Hornt, Gyurcsányt és Orbánt is, még ha ÉN jellemzően mindíg a vesztesre szavaztam is.
(Lehet 4 év múlva Orbánra kellene?)
És igen, szerintem ciki amit '56 népe csinál.
A hetvenes évek végén óvodásként lerajzoltam a téli palota ostromát és az Auróra cirkálót. Még Gyurcsány idejében is előjött a sztori mikor a nemzetáruló Fletó Putyinnal össze szűrte a levet, hogy kommunista neveltetésben részesültem és az oroszok bérence voltam. 6 évesen!
Ezt vágta a diplomás keresztapám a fejemhez.
Mert az oroszok...
'56, pesti srácok, orosz bevonulás és hogy a világ nem segített, mert a szuezi válság, stb...
És most Ő is, a családja is (és még más hasonló beállitottságú rokonom is) ugyanolyan habzó szájjal támogatja putyin szabadságharcát a náci ukrajna ellen, ill. Viktor politikáját az oroszok mellett.
Hát ezért vérciki.
kittli
Hat figy, e a nemettanaromtol, aki Erdelybol jott at ide tanitani es reformatus, a ferje lelkesz vagy mi volt, hogy vicc amit az EU csinal es az otoszoknak igazuk van.
Csoporttarsam is rendesen felhozta h Ukrajna alairta a budapesti referendumot es vallalta h fuggetlen marad es mit csodalkoznak hisz az oroszok csak felnek h ott a Nato a szomszedban meg kulonben is az USA raketakat telepitene oda meg Irak, Kuvait es ugye a kubai raketavalsag…

Minden megvolt ahhoz h miert jogos az amit az oroszok csinaltak.

En erre annyit mondtam h inkabb kozoskodok az amcsikkal minthogy valaha is a ruszkikkal.

Erre nagy csend volt, ugy gondolom eleg nagy itthon az amerika utalat.
Mondjuk tettek is erte, de meg mindig demokratikusabb orszag mint ami Kina es Oroszorszag valaha is lesz.

Amugy sincs mar itthon igeny a demokraciara.
több mint 2 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 202 — Steelers fan
 hvg.hu/gazdasag/20220422_ukrajna_haboru_magyarok_ipsos_kutatas

"gratulálok" "56 népe"
Vrij6
Nem értem ezeket a demokráciaellenes kitöréseket, most konkrétan tőled ezt. Mégis, mit vársz?
Az emberek eleve kibaszottul agyhalottak, természetüktől fogva módfelett önzőek, alapvetően leszarnak mindent és mindenkit a saját szűk körükön kívül.
Erre rájön, hogy te is képben vagy az elmúlt évek posztmodern politikai kommunikációjával, a lövészárokpolitizálással, a szekértáborlogikák kikristályosításával, megerősítésével.
Plusz két hete volt egy teljesmintás közvéleménykutatás, ahol az emberek kábé ötöde gondolta csak úgy, hogy változás kéne, és aminek eredményeképpen az általad rossznak gondolt oldal totális győzelmet aratott.
Szabad országban élünk, azt gondolunk, amit akarunk (tudunk), azt mondunk, amit akarunk, arra szavazunk akire akarunk, azt utálunk, akit akarunk, az érdekel, amit akarunk.
Miért nem jó ez így neked?

Miért akarod jobban tudni, hogy mit gondoljanak a honfitársaid, vagy hogy mi a jó nekik, vagy egyáltalán?
Egy működő demokráciában élsz, és zavar, hogy működik, mert nem azt akarja/gondolja a többség, amit te akarsz,/amit szerinted gondolnia kéne.
Pedig ez a demokrácia. Mi a bajod a demokraciával? Tudsz jobbat? A putyini "majd mi megmondjuk fentről mi a tuti" szerinted jobb"? Mert úgy tűnik. Csak te erre helyett arrát, fehér helyett feketét, kicsi helyet nagyot akarsz megmondani. Miért? Tényleg nem látod, hogy ez az attitűdöd egy az egyben putyini, csak más előjellel?
Sobri Jóska
Ezen a postodon meg én nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek. 😀

Komolyan. Hogy tudsz "nem agyhalottként" leírni egymás után három olyan mondatot, hogy "Mi a bajod a demokráciával? Tudsz jobbat? A Putyini majd mi megmondjuk fentről mi a tuti jobb?" Szerinted most mégis mi van? Szerinted miért gondolja ötvenhat népe, hogy kurvára nem érdekli őt, ha a szomszédban háború van? Ül otthon a konyha asztal mellett és a könyvtárnyi elolvasott politikaelméleti szakirodalom alapján erre a következtetésre jut? Vagy esetleg "fentről megmondták neki", ahogy Putyinéknál (is)?

Néha az az érzésem, hogy az utóbbi időben időnként nem is te írod a postjaidat. Annyira ugyanaz a"logikai" vonal, mint ami a Fungus féle csodacsatárok eszmefuttatásaiban is kitapintható, hogy kezd már gyanús lenni. Egy kimondott trivialitás adja az "igazság-magvat" (az emberek "agyhalottak, a.k.a. befolyásolhatóak), de aztán abból egy-két bakugrással - rossz következtetéssel - kisiklik a vonat, és onnan nincs megállás, száguldás a vakvágányon a szürreálisba. Őszintén megmondom nehezen tudom eldönteni, hogy melyik szürreálisabb. Elhinni azt, hogy az ukránok a hibásak azért mert megtámadták őket az oroszok, vagy azt állítani, hogy a magyar közvélemény háborúról alkotott mai véleménye az egy alulról szerveződő demokratikusan megszült véleményhalmaz...
peterk2005
Hát ez az.
Ha nem egy demokratikusan megszült véleményhalmaz, hanem felülről manipulált agymosás, akkor miért felelősek érte a magyarok? "56 népe"?
Mi értelme kigúnyolni ha agyhalottak? Mi értelme gratulálni?
Nálad látok logikai hiányosságokat.

Illetve miért hitelesebb a demokráciára hivatkozva az a narratíva, ami megkérdőjelezi a demokráciát, ha neked nem tetsző eredményt hoz? Fura, hogy nem látod át, hogy csak pörögsz a saját vélemenybuborékodban, és figyelmen kívül hagysz egy óriási legitim, valid adathalmazt, ahol az emberek szabadon prezentálhatják a véleményüket.
Sobri Jóska
No de Vrij nem pont ezt tette?
Szabadon prezentálta a véleményét.
Szóvá teszed, hogy ne akarja már megmondani más hogyan gondolkozzon, de te megmondhatod neki.
A "más előjelű putyini attitűd" kifejezéshez meg nagyon aluliskolázott lehetek mert egyszerűen nem értem.
kittli
Én csak feltettem pár kérdést.
És ha kapok rá válaszokat, akkor lehet megértem a véleményét, amit így furcsállok, mert nagyon ellentmondásos.
Őszintén érdekel, hogy mégis mit vár egy olyan embertömegtől, a magyar néptől, akiknek szerinte éveken át módszeresen, tudatosan átmosták az agyát, akik szerinte is agyhalottak, illetve tud e jobbat, minthogy ezek az emberek döntenek, amit meg demokráciának hívnak.
(Putyin, Lukasenka, Kim és a többi diktátor tud számukra jobbat, hiszen nem bízzák a hatalomgyakorlást a népre, választásokra, biztosítják hatalmuk folytonosságát. Ez lenne a követendő út? Hogy valaki jobban tudja mi a jó a népnek, és diktatorikusan keresztül is viszi, ahogy Vrij6 szerint kellene, ha jól értem a gratulációját? Ne bízzuk a döntést hülyekre?)

A legutóbbi kampányban az ellenzék megfogalmazta, elénekelte, hogy "A hatalom a népé". A nép gyakorolta a hatalmát. Úgy ahogy, de szabadon, saját döntés alapján. Ha valaki demokráciapárti, akkor mi ezzel a baj? Neked van ezzel bajod? Illetve szerinted ciki, ha "56 népe" szarik az ukránokra? Miért?
A "nép" szarik mindenre, ami nem a saját száz méterén belül van...
Sobri Jóska
Azok közé tartozom akik szerint MI választottuk meg Antallt, Hornt, Gyurcsányt és Orbánt is, még ha ÉN jellemzően mindíg a vesztesre szavaztam is.
(Lehet 4 év múlva Orbánra kellene?)
És igen, szerintem ciki amit '56 népe csinál.
A hetvenes évek végén óvodásként lerajzoltam a téli palota ostromát és az Auróra cirkálót. Még Gyurcsány idejében is előjött a sztori mikor a nemzetáruló Fletó Putyinnal össze szűrte a levet, hogy kommunista neveltetésben részesültem és az oroszok bérence voltam. 6 évesen!
Ezt vágta a diplomás keresztapám a fejemhez.
Mert az oroszok...
'56, pesti srácok, orosz bevonulás és hogy a világ nem segített, mert a szuezi válság, stb...
És most Ő is, a családja is (és még más hasonló beállitottságú rokonom is) ugyanolyan habzó szájjal támogatja putyin szabadságharcát a náci ukrajna ellen, ill. Viktor politikáját az oroszok mellett.
Hát ezért vérciki.
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 625
annak mi lehet az oka, hogy Putyin bejelentette, hogy szerinte már elfoglalták Mariupolt és szükségtelen az Azovstal elleni akció? 2000 ukrán katona rejtőzik az acélgyár alatti nukleáris óvóhelyen. vagy nem akar több civilt öni (na persze), esetleg az acélgyárat nem akarja teljesen elpusztítani, hogy később használni tudja, vagy csak attól tart, hogy a földalatti harc nagy veszteségekkel járna nekik?


deyell
Ez a kettő együtt. Meghát, minek harcoljanak, ha meg lehet várni, amíg éhesek lesznek...
Mikey
ez egy nukleáris óvóhely, 2014 óta készülnek az ukránok arra, hogy majd használni kell háborúban. több ezren vannak lent, az tudom, de nem kizárt, hogy felkészültek erre, és biztosítottak elég élelmet számukra.

choose life
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 572
annak mi lehet az oka, hogy Putyin bejelentette, hogy szerinte már elfoglalták Mariupolt és szükségtelen az Azovstal elleni akció? 2000 ukrán katona rejtőzik az acélgyár alatti nukleáris óvóhelyen. vagy nem akar több civilt öni (na persze), esetleg az acélgyárat nem akarja teljesen elpusztítani, hogy később használni tudja, vagy csak attól tart, hogy a földalatti harc nagy veszteségekkel járna nekik?


deyell
Ez a kettő együtt. Meghát, minek harcoljanak, ha meg lehet várni, amíg éhesek lesznek...
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
The Ukrainian army destroyed an army-level command post in the Kherson region. There was about 50 russian high rank officers.

(ez még nincs megerősítve)

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Amadeus the Young Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 692
 hvg.hu/vilag/20220423_orosz_allami_teve_szovjetunio_zaszlo

Nagyratörő álmok, ilyen tempóban haladva Putyin előbb hal meg, minthogy beteljesüljön az álma.
Mikey
Szerintem május 9-re készülnek. Arra építik már a narratívát. Valamilyen "győzelmet" el kell adni, és valamit el is fognak győzelemként adni. Én egyébként számítok néhány egészen szürreális cuccra is, mert szerintem kell valami "helyszíni történet" is ami bekapcsolható lesz a Moszkvai ünnepségek közé, mint "helyszíni tudósítás".

Annak idején a cocializmusban Lentiben voltam katona, és mi április 4. alkalmával füvet festettünk. 😀 Nem vicc, tényleg lefestettük (rendes fém dobozos akril festékkel) a laktanyán belül a kikopot füves részeket, hogy szép zöldek legyenek a fényképeken, illetve a hozzánk látogató vezérkari agyas tábori sétáján. Szerintem készül valami szürreális sztori Putyinnak is. Tudomisén, letakarítanak egy utcát Mariupolban, aztán kizavarnak oda pár ezer embert, akik kis orosz zászlócskákkal integetni fognak néhány fényesre suvickolt ruszki tank átvonulásának, vagy valami hasonló. Egyszerre tragikus és komikus is lesz.

Egyébként a putyini álom beteljesítése valószínűleg ezekben a hetekben, hónapokban kerül véglegesen megvalósíthatatlan státuszba. Már 2014 is ütött egy erőset ezen - anélkül nem biztos, hogy többséget kaphatott volna Ukrajnában egy Zselenszkij féle nyugatos vonal -, de ez a háború lényegében lengyeleket csinál az ukránokból. Emberöltőkig lehetetlen lesz normális kapcsolat a két ország között.
peterk2005
Az hagyján, hogy lengyeleket csinál az ukránokból, de az orosz medve mítosza most dől össze. Évekig hallgattuk, hogy Párizsig megy az orosz hadsereg, ha pofázunk. Ehhez képest egyelőre Harkiv is messze van kerek két hónappal a támadás megindítása után(!), Mariupolról nem beszélve. Oroszország diplomácia státusza megy le a klotyón éppen. Ezt kellene felfogni Moszkvában.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
deyell Las Vegas Raiders 11 625
annak mi lehet az oka, hogy Putyin bejelentette, hogy szerinte már elfoglalták Mariupolt és szükségtelen az Azovstal elleni akció? 2000 ukrán katona rejtőzik az acélgyár alatti nukleáris óvóhelyen. vagy nem akar több civilt öni (na persze), esetleg az acélgyárat nem akarja teljesen elpusztítani, hogy később használni tudja, vagy csak attól tart, hogy a földalatti harc nagy veszteségekkel járna nekik?


choose life
több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 270 — Cowboys fan
 hvg.hu/vilag/20220423_orosz_allami_teve_szovjetunio_zaszlo

Nagyratörő álmok, ilyen tempóban haladva Putyin előbb hal meg, minthogy beteljesüljön az álma.
Mikey
Szerintem május 9-re készülnek. Arra építik már a narratívát. Valamilyen "győzelmet" el kell adni, és valamit el is fognak győzelemként adni. Én egyébként számítok néhány egészen szürreális cuccra is, mert szerintem kell valami "helyszíni történet" is ami bekapcsolható lesz a Moszkvai ünnepségek közé, mint "helyszíni tudósítás".

Annak idején a cocializmusban Lentiben voltam katona, és mi április 4. alkalmával füvet festettünk. 😀 Nem vicc, tényleg lefestettük (rendes fém dobozos akril festékkel) a laktanyán belül a kikopot füves részeket, hogy szép zöldek legyenek a fényképeken, illetve a hozzánk látogató vezérkari agyas tábori sétáján. Szerintem készül valami szürreális sztori Putyinnak is. Tudomisén, letakarítanak egy utcát Mariupolban, aztán kizavarnak oda pár ezer embert, akik kis orosz zászlócskákkal integetni fognak néhány fényesre suvickolt ruszki tank átvonulásának, vagy valami hasonló. Egyszerre tragikus és komikus is lesz.

Egyébként a putyini álom beteljesítése valószínűleg ezekben a hetekben, hónapokban kerül véglegesen megvalósíthatatlan státuszba. Már 2014 is ütött egy erőset ezen - anélkül nem biztos, hogy többséget kaphatott volna Ukrajnában egy Zselenszkij féle nyugatos vonal -, de ez a háború lényegében lengyeleket csinál az ukránokból. Emberöltőkig lehetetlen lesz normális kapcsolat a két ország között.
peterk2005
Egy év Lenti helyrebillenti! Amúgy részvétem.

Egyébként melyik könyvben is volt az, hogy a dísszemlének mindig festékszaga volt? A 22-es csapdájában?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
 hvg.hu/vilag/20220423_orosz_allami_teve_szovjetunio_zaszlo

Nagyratörő álmok, ilyen tempóban haladva Putyin előbb hal meg, minthogy beteljesüljön az álma.
Mikey
Szerintem május 9-re készülnek. Arra építik már a narratívát. Valamilyen "győzelmet" el kell adni, és valamit el is fognak győzelemként adni. Én egyébként számítok néhány egészen szürreális cuccra is, mert szerintem kell valami "helyszíni történet" is ami bekapcsolható lesz a Moszkvai ünnepségek közé, mint "helyszíni tudósítás".

Annak idején a cocializmusban Lentiben voltam katona, és mi április 4. alkalmával füvet festettünk. 😀 Nem vicc, tényleg lefestettük (rendes fém dobozos akril festékkel) a laktanyán belül a kikopot füves részeket, hogy szép zöldek legyenek a fényképeken, illetve a hozzánk látogató vezérkari agyas tábori sétáján. Szerintem készül valami szürreális sztori Putyinnak is. Tudomisén, letakarítanak egy utcát Mariupolban, aztán kizavarnak oda pár ezer embert, akik kis orosz zászlócskákkal integetni fognak néhány fényesre suvickolt ruszki tank átvonulásának, vagy valami hasonló. Egyszerre tragikus és komikus is lesz.

Egyébként a putyini álom beteljesítése valószínűleg ezekben a hetekben, hónapokban kerül véglegesen megvalósíthatatlan státuszba. Már 2014 is ütött egy erőset ezen - anélkül nem biztos, hogy többséget kaphatott volna Ukrajnában egy Zselenszkij féle nyugatos vonal -, de ez a háború lényegében lengyeleket csinál az ukránokból. Emberöltőkig lehetetlen lesz normális kapcsolat a két ország között.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 13 417 — Слава Україні! Героям слава!
Kicsit megkésve

A Donbaszban intenzív harcok folynak, melyekben az orosz hadsereg nem tudja áttörni az ukrán védelmet. Az oroszok a Szjevjerodonecktől 15 km-re északra fekvő Rubizsne környékén lévő állásokat rohamozzák, arra törekedve, hogy a védőket a Luhanszki megye határáról kiszorítsák. A Donyecki és Luhanszki megyék területén Ukrajna Fegyveres Erői tíz orosz támadást vertek vissza, elpusztítva azokban többek között hat harckocsit, kilenc "Orlan–10" UAV-t, három repülőgépet (minden valószínűség szerint Szu–35-ösöket vagy Szu–25-ösöket), illetve három helikoptert. Az ellenség azzal próbálkozik, hogy az ukrán védelmet a kazettás bombákkal bombázott Szlavjanszktól északra törje át, illetve a Donbasz északról történő elvágására törekszik. Popaszna térségében védharcok zajlanak. Kurahove [Курахове] térségében az [orosz] Déli Katonai Körzet 58. összfegyvernemi hadseregébe tartozó 136. gépesített gyalogosdandárjából szervezett BTG akár 250 fős, súlyos veszteségeket szenvedett.

Az ukrán fél hangsúlyozza, hogy az elfoglalt Donbasz területén folyó erőszakos mozgósítás hatástalan, a rossz élelmiszer-ellátás és a katonák illetmények kifizetésének zavarai miatt folytatódik az orosz katonák moráljának csökkenése. Az ukrán Vezérkar jelentései szerint a megszállók a Krímben április 30-ig belépési és elhagyási tilalmat vezetnek be annak érdekében, hogy a tavaszi sorozás meghiúsulását megakadályozzák.

Az USA védelmi tárcája szerint Oroszország az Ukrajna elleni agresszióban 85 BTG-t vetett be. Csak a Harkivi megyében maximum hét BTG tevékenykedik, melyek részben körülzárják Harkivot, illetve az ukrán hadsereg egységeit és a város területén lévő létesítményeket rakétatüzérség felhasználásával lövik. Izjum térségében az oroszok maximum 25 BTG-nyi erőt vontak össze. A Harkivi megye megszállt részében az orosz erők megtiltják a helyi lakosság az Ukrán Fegyveres Erők által ellenőrzött területek irányába történő távozását, illetve megakadályozzák a humanitárius segély eljuttatását.

Oroszország Védelmi Minisztériuma elismerte, hogy a Harkivi megye ellenőrzött részében arra kényszerült, hogy a logisztikai–szállítási útvonalak védelmében megerősített védelmi állásokat telepítsen; a szállítmányokat harci helikopterek biztosítják. Ez azt jelenti, hogy az orosz erők nem érzik magukat biztonságban az elfoglalt területen, s ukrán ellentámadások lehetőségével számolnak.
Mariupolban az oroszok továbbra is bombázzák és [tüzérséggel] lövik az Azovsztal üzem területét, melyben a védőkön kívül civilek is tartózkodnak.

A Mariupol melletti Manhus [Мангуш] faluban három–kilencezer (sic!) embert temethettek el egy tömegsírban – jelentették be a helyi hatóságok, műholdas adatokra támaszkodva. A manhusi tömegsírról készült felvételek emlékeztetnek a bucsai tömegsír helyszínére (ahol hetven személy holttestét találták meg), azonban ez annál hússzor nagyobb. A jelentéseket saját vallomásaikban a szemtanúk is megerősítik, akik olyan orosz szállítmányokról beszéltek, melyek Mariupolból a holttesteket elszállították, s a város külvárosaiban tömegsírokba tették. A városi hatóságok a Mariupolban megöltek összesített számát huszonkétezerre becslik. Mariupol alatt a megszállók négy szűrőközpontot állíthattak fel, ahol azokat a személyeket tartóztatják le és ellenőrzik, akik az ukrán hatóságok által ellenőrzött területekre akartak menekülni. A szűrési folyamat alatt Mariupol köztisztviselőit illetve a városi költségvetéssel foglalkozó munkatársakat fogják el, akiket később letartóztatnak, kihallgatnak és megkínoznak.

Az ukrán Vezérkar megjegyezte, hogy az oroszok a Zaporizzsja irányában tevékenykedő egységeiket erősítik. A Herszoni és Makolajivi megyékben az orosz erők továbbra is [tüzérséggel] lövik az ukrán állásokat. A megszállt területeken az ellenség egységei továbbra is megakadályozzák a helyi lakosság mozgását, fosztogatnak, illetve humanitárius katasztrófát idéznek elő, példák akadnak civilek, illetve a területvédő erők kötelékébe tartozó személyek kivégzésére.
Április 21-én az oroszok a Dnyipro keleti elővárosaiban fekvő novomoszkovszki [Новомосковськ] vasúti csomópont ellen rakétatámadást hajtottak végre, a pusztítás a Harkiv és Poltava felé irányuló vasúti közlekedésben okozott fennakadásokat. Zaporizzsját szintén rakétákkal lőtték – többek között a Lembergbe (Lviv) irányított evakuációs vonat vagonjai rongálódtak meg.
Az odesszai hatóságok bejelentése szerint a városban egyre aktívabbak a diverzánscsoportok, melyek feladata pszichológiai hadviselés folytatása a civil lakosság körében, illetve dezinformáció terjesztése az ellenállási szándék gyengítése érdekében. Április 21-én Ukrajna Biztonsági Szolgálata (SzBU) egy oroszbarát szervezet vezetőit és tagjait vette őrizetbe.

A háború két hónapja során az SzBU több mint 250 nagy kibertámadást semlegesített, egytucat botfarmot azonosított, és a közösségi médiában ötvenezer olyan profilt blokkolt, melyek a megszállónak kedvező tartalmat tettek közzé. Blokkolták többek között Kijevből tevékenykedő, az ukrán nemzet fizikai megsemmisítésére felszólító, a "Telegram" csatornán működő névtelen hálózatokat, illetve a közösségi médiában szerveződő csoportokat.
A megyei katonai közigazgatás szerint a Harkivi megyében 56 helyi önkormányzatból 22 található orosz megszállás alatt. Egyes településeken az oroszok nem állítanak fel megszálló hatóságokat, hanem [a településeket] pusztán tranzitzónaként kezelik. [Ford. kieg.: elképzelhető, hogy az oroszoknak nincs arra {belügyi erő-}kapacitásuk, hogy minden egyes településen oroszbarát vezetést tegyenek hivatalba.] A február 24-ét megelőzően 1,67 millió főt [kitevő] állandó megyei lakosból mostanra kb. 430 ezren maradtak. Kramatorszkban a háború előtt 200000-en éltek, közülük alig több mint negyvenezer fő maradt.

Volodimir Zelenszkij arra kérte a megszállt területeken (többek között a Herszoni és Zaporizzsjai megyékben) élő lakosokat, hogy ne adják át saját személyes adataikat az orosz erőknek, mert ezeket az ún. "népköztársaságok" felállítását kívánó "álreferendumok" megszervezése céljából gyűjtik össze. Zelenszkij arról biztosított, hogy semmilyen Herszoni Népköztársaság "nem fog létrejönni".

Olekszij Danilov, Ukrajna Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanácsának titkára arról tájékoztatott, hogy az orosz hatóságok nagyszámú ukrán lakos deportálását tervezték nyugat-szibériai táborokba, s szintén hozzátette, hogy a táborok (beleértve ezekbe a szűrőtáborokat is) létrehozására vonatkozó orosz tervekről a nyugati titkosszolgálatok már ez év februárjában elkészített jelentései is szót ejtettek. A korábbi orosz adatok szerint Oroszországba már csaknem 900000 ukrán állampolgárt deportáltak.

Az ukrán parlament a megszállás alatt lévő területek jogi státuszát szabályzó jogi aktusok megváltoztatását hagyta jóvá. [Ford. megj.: „jogi aktus” alatt eddig az OSW-s szövegek a jogi kötőerővel nem bíró határozatokat, illetve a kötőerővel bíró törvényeket értették.] A képviselők 2014. február 19-ét fogadták el az ukrán állam területe egy része ideiglenes megszállásának kezdeteként, mely a Fekete-tengeri olajkitermelő létesítmények, majd a Krím és a Donyecki és Luhanszki megyék részeinek az orosz hadsereg általi elfoglalásával függ össze.

Spanyolország Ukrajnának több mint 200 tonna lőszert és katonai felszerelést ad át, Dánia 90 millió dollár értékben biztosít pénzügyi támogatást – erről a két ország miniszterelnökei, Pedro Sánchez és Mette Frederiksen tájékoztatott, akik április 21-én Kijevben tettek látogatást. A Zelenszkij elnökkel folytatott találkozó alatt mindketten támogatták azt, hogy Ukrajna megszerezze az EU-tagjelölti státuszt.

Április 21-én egyetlen, tervezett humanitárius folyosó sem működött – így a Mariupolból illetve a Dnyipropetrovszki megyéből kiinduló sem, ahol a megállapodás ellenére az oroszok nem szüneteltették az evakuációs útvonalak [tüzérséggel történő] lövetését. A Herszoni megyében a megszálló nem engedélyezte a kimenekítést, illetve őrizetbe vette annak megszervezőjét. Április 22-én a harctevékenység által veszélyeztetett területekből az alábbi útvonalakon közlekedhetnek evakuációs vonatok: Zaporizzsja–Lemberg, Pokrovszk–Csap, Csap–Dnyipro, Harkiv–Ungvár, Odessza–Ungvár. Mariupolból a civilek, megsebesültek, illetve az elhunytak földi maradványának kihozatalát kérte a moszkvai patriarchátus alá tartozó Ukrán Pravoszláv Egyház feje, Onufrij metropolita, aki Nagypéntekre egy Mariupolba tartó körmenet megszervezését kezdeményezte, és tűzszünetet, illetve humanitárius folyosó megnyitását kérte. Zelenszkij elnök arról tájékoztatott, hogy Oroszország elutasította a húsvéti tűzszünetet tartalmazó javaslatot.

A Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) úgy becsüli, hogy a háború következményeként Ukrajna több mint 7,7 millió lakosa hagyta el lakhelyét, a belső menekültek száma az ukrán lakosság 17%-át teszi ki. Az összes menekült több mint 60%-a nő. A menekültek között az öt évnél idősebb gyermekkel bíró családok kb. 28%-ának problémái vannak az élelmiszerhez való hozzájutással, s 15% tervez hazatérni a következő két hét folyamán. A lengyel Határőrség szerint április 21-én Ukrajnából Lengyelországba 19900 fő lépett be (ez az előző naphoz képest 11%-os csökkenés), a határt az ellenkező irányba 23600 fő lépte át (18%-os csökkenés). Február 24-e óta Ukrajnából Lengyelországba összesen 2,9 millió fő lépett át, az ellenkező irányba pedig [összesen] 802000 személy.

Az OSW szakértőinek kommentárja:

• Az orosz erők fokozzák a támadást a Donbaszban – megpróbálják áttörni az ukrán védelmet, azonban nagy nehézségekbe ütköznek az újonnan megszerzett területek tartós elfoglalásakor. Bizonytalan a helyzet az orosz erők hátországában, ahol a menetoszlopok kitettek az ukrán hadsereg támadásainak. A műveletek dinamikája azt mutatja, hogy az oroszok a Donbaszt mindenáron be kívánják keríteni, meg akarván mutatni, hogy elérték a hadműveleti célt – a siker bejelentése a Kreml számára propaganda- és politikai célokból is szükséges. Katonai szempontból a Donbasz elfoglalása azonban rendkívül költséges művelet az élőerőben bekövetkező további nagy veszteségek miatt, így [a művelet] még siker esetén is negatívan fogja befolyásolni a többi irányban végrehajtott gyors offenzíva folytatásának lehetőségét.

• Ukrajnában az oroszok folytatják a vasúti infrastruktúra pusztítását. A Dnyipro alatti vasúti csomópont elleni rakétatámadás azt bizonyítja: az orosz hadsereg elsődleges célja az, hogy megnehezítse az ukrán fél számára a fegyverek és hadianyag szállítását a harcoknak kitett területek közelében.

• A megszálló hadsereg következő bűncselekmény-helyszínének felfedezése az ukránok közötti oroszellenes érzelmeket erősítik fel – mely érzelmek mind az orosz hatóságokkal, mind a[z orosz] társadalommal kapcsolatosak (többek között amiatt, mert az oroszok között magas az ún. különleges katonai művelet támogatottsága). A mélyrehatóbb kutatások megerősítik, hogy az ukránok Oroszországgal szembeni érzései teljesen megfordultak: még 2021 novemberében az ukrán Razumkov Központ és az orosz Levada Centrum közös kutatása az ukránok 75%-nál mért pozitív attitűdöt az oroszok felé, azonban április elején az ukránok 95%-a utasította el a két ország közötti baráti kapcsolatok meglétéről szóló állításokat. Ukrajna kulturális szempontból is leválik Oroszországtól – azt tervezi, hogy az iskolai oktatási programokból az orosz nyelv- és irodalomoktatást kiveszi, illetve a közterekről eltávolítja az orosz történelmi és kulturális személyiségek emlékműveit.

Rövidítések:

BTG: zászlóalj-harccsoport; kb. 800–900 főből álló, több fegyvernem (pl. haditengerészet tengerészgyalogosai, tüzérség, páncélos erők stb.) állományából összeállított alakulat, "task force" jelleggel

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv, Vovchansk, Harkiv, Okhmatdyt, Poltava, Lviv
több mint 2 éve
Melehov Chicago Bears 119
Még aktuális riport

 youtu.be/70b1tDdNJ5Y

"You're never a loser until you quit trying."- Mike Ditka
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 678 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.telegraph.co.uk/world-news/2022/04/22/exclusive-france-germany-evaded-arms-embargo-sell-weapons-russia/

wtf?!
Negritis
Fizetős...
warr_b
Anyi a cikk, hogy 10 EU tag - közöttük elsősorban a franciák és németek - a 2014-es fegyver embargó után is adtak el fegyvereket Putyinnak, és emiatt most van egy kisebb (nagyobb) balhé.

Hadászati szempontból nincs jelentősége, összesen valami 3-400 millió dollárról van szó. Nudli. Valószínűleg valami fegyver körbe sorolt kiegészítő cuccokról lehet szó elsősorban - tudomisén védőmellény betétek, vízhatlan akksik vagy hüvelygyártó gépbe is használható chipek. Esetleg valami speciális, kis sorozatú kézifegyver becsúszhatott. Mást az oroszok se vennének, mert semmi értelme nem lenne nekik a regulási fegyverzetbe nyugati technikát betenni. Nem tudnák pótolni, az alkatrész utánpótlás is csak fejtőrést jelentene.

A dolognak inkább azért van jelentősége, mert most balhé lehet belőle. Az meg jó is. Legyen is minél nagyobb balhé az ilyenekből. Minél inkább falnak szorulnak a németek / franciák, annál nagyobb rá az esély, hogy az EU érdemben leakad végre az orosz függésről. Amihez most már elsősorban az kell, hogy pont ez a kettő - hiszen messze a két legerősebb - komolyan beindítsa az egységes EU energia-beszerzési stratégia kialakítását.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)