Aranykommentek

1 hónapja
dancogo Minnesota Vikings San Jose State Spartans 2 078 — Big Penix Energy
Íme: Dan Lanning mestermű a Bruins ellen

Ha alapból szimpatikus lenne az Oregon Ducks, most nagyon boldog lennék. Dan Lanning védelme olyan teljesítményt tett le vasárnap hajnalban a UCLA ellen, amire érdemes kitérni szerintem.

A UCLA és pláne a támadósora persze nem egy világverő alakulat, Eric Bieniemy érkezésével sem sikerült ütőképes offense-t összerakni. A Hawai’i ellen egy utolsó perces field goallal sikerült csak győzniük, az Indiana ellen esélyük sem volt (egész jól elsült hot take-em, hogy bowlozni fog a Hoosiers, 5-0-s mérleggel egy győzelemre vannak ettől). Az LSU ellen egészen jól tartották magukat, de a második félidőben kijött a két csapatban rejlő különbség és végül sima 34-17-es vereséget szenvedtek.
Az irányító Ethan Garbers-nek kis túlzással veszélyesebbek a futásai, mint a passzai és több megmagyarázhatatlan interceptiont dobott már az első 3 fordulóban. A Ducks meccs előtti 3 forduló alapján megállapítható azonban, hogy amíg a Bruins nincs túl nagy hátrányban, addig az egész jól működő futójáték meccsben tartja őket. Tipikusan az a csapat, aki a sárba rántja ellenfelét és ott próbál jól kijönni a harcból.
A futójáték Garbers dual threat képessége miatt zóna alapú, igen gyakran run option hívásokkal. Ez kb. a legegyszerűbb run option séma, de az igazán atletikus irányítókkal több counterrel még sikeresebben lehet futtatni. Ilyen playt viszont összesen egyszer hívott Bieniemy a Ducks elleni meccsig.

Lanning azonban nyilvánvalóan nem akart abba a hibába esni, hogy szenvedjenek egy mélyponton lévő UCLA ellen. Passzok ellen az első 3 fordulóban 35%-ban, futás ellen mindössze 2%-ban használták a Stuntokat. Legtöbbször a klasszikus T-E Stuntot szoktuk látni tőlük, ez a leginkább feltűnő is. A DE/OLB (EMLOS) lesz felelős a penetrator szerepért, azaz élesen bevág a fal közepe felé, a DT pedig a looper, aki megkerüli a halmot (pile), amit a penetrator okozott. A zónát zónára futtató Bruins ellen azonban a passzjátékok 69, de még a futójátékok esetében is 19%-os arányban láttunk Stuntokat a Ducks védelmétől.

A támadófalat egy inside zone hívásnál igencsak össze lehet zavarni ezekkel a Stuntokkal. Itt legtöbbször, főleg a playside-on ki van adva, hogy merre kell menned, megvan hol a zónád, amiért felelsz. Ha a zónádból indul a védő Stuntolni, át kell vennie egy társadnak, illetve jó eséllyel neked is majd át kell venni egy nagy sebességgel érkező védőt. Még a second levelért felelős blokkolók útját is jól lehet ezzel akadályozni, legtöbbször nekik kell átvennie a védőt. Főleg az egymást rotáló két LT volt teljesen zavarban, amikor balra ment a futás, nem egyszer a fal mindkét szélén álló védő blokkolatlanul állt, középen pedig egyszerűen nem volt hely a penetratort lekövető, összezavarodott falemberek, illetve a penetrator által szándékosan kreált pile miatt. A két szélsebes LB Jestin Jacobs és Devon Jackson gyakran úgy tűnt, gap felelősség nélkül (mivel kvázi megszűntek ezek) rohanhattak a backfieldre, ami több TFL-lel is járt. Ketten együtt összesen 5 run stopért voltak felelősek, amikor 3 yardon belül megfogták a futást és first downt sem engedtek a Bruins-nak. Az egész meccsen 13 ilyen run stopot ért el a Ducks defense 21 UCLA futójátékból, ami kimagaslóan jó arány.

Próbálta a Bruins kicsit variálni a futójátékát, a korábbiakhoz képest több Power és Counter is bekerült a hívások közé, ahol kevésbé hatékony a Stunt, mert a nem húzó falemberek down blockjai miatt amúgyis keletkezne egy pile a backside-on, a húzó falemberek pedig Powernél a legtöbbször szándékosan üresen hagyott playside EMLOS-t blokkolnák, Counternél pedig ezen felül az első LB-t blokkolná a 2. húzó ember.
Ekkor lépett közbe a rendkívül gyors első lépéssel rendelkező DT Derrick Harmon, aki miatt az egyserű blocknak számító down blockok sem jöttek össze a UCLA falembereknek, kiváló érzékkel helyezkedett – vagy helyezték Lanningék – a húzó ember helyére a backside-on, aki ugye feladja a gap-jét, hogy a playside-on tudjon helyet csinálni a futónak. Mire odaért volna a down blockoló center, gyorsan betörhetett többször is a backfieldre, amivel vagy teljesen megtörte a futás irányát, vagy sikerült is megállítania a futást. Neki szintén 3 run stop jött össze.

Kezd nagyon összeállni a Ducks, szerintem a Big10 legnagyobb esélyese idén.

1 hónapja
BleedingGreen Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 2 285 — Beware the Slim Reaper!
Kellett egy kis idő, hogy az ember újra rá merjen nézni erre a meccsre. 😀 Nem csak az utolsó két perc miatt volt nehéz, az előtte lévő 58 sem volt egy matyó hímzés. Régi szabály, hogy jó csapat nem kap ki Cousins-tól, így most láthatjuk, hogy jelenleg hol állunk.

Egyre inkább arra jutottam, hogy az elbukott meccsben az edzői stáb felelőssége a nagyobb. A játékosok megcsinálták a maguk hibáit, de az edzők nem tettek semmilyen szívességet, hogy megkönnyítsék a játékosok dolgát.

A támadó oldalon Moore hívásai sokszor teljesen kiheréltnek tűntek, különösen a passzjátékban. AJ nélkül nem nagyon volt ötlet arra, hogyan lehetne üresre játszani az elkapókat. Az offense annyira tűnt gördülékenynek, mint egy kiadós székrekedés, és kb. annyira volt élvezetes is. 😕 21 pont az offense-től nagyon kevés, főleg, ha hozzátesszük, hogy a védelemre jelenleg nem lehet számítani.

Nehezen volt magyarázható például az első negyedben a redzone-ban 3. és 4-nél, amikor tudták, hogy két próbálkozás van a first down-hoz, miért nem adjuk egyszer sem Barkley-nek a labdát, aki a drive-ban végig hozta a yardokat. Ehelyett két elvetélt passz próbálkozás volt.

A Covey-nak erőltetett screen passzokkal el lehet kergetni engem a képernyő elől. A legkisebb és nem túl gyors elkapónkra bízzuk ezeket a passzokat, úgy, hogy közben Smith-től várjuk, hogy elég ideig blokkoljon neki. Egy olyan meccsen, ahol nincs Brown, 6-szor erőltetni Covey-nak a labdát, miközben Goedert összesen 4 véletlenszerű célbavételt kap, bűn. Ha már screen, akkor miért nem TE screen Goedert-nek, aki kifejezetten jó ebben?

Az RPO-kat el kellene felejteni egyelőre. Vagy büntetés van belőle, vagy Hurts rosszul olvassa le.

Persze ott van a játékhívás a végén 3. és 3-nál. Igen, a játék megvolt, Barkley-n múlott, hogy elkapja-e a könnyű passzt. Kérdés viszont, hogy volt-e értelme a kockáztatásnak? A biztonságos és kézenfekvő játék a futás lett volna, és egyáltalán nem biztos, hogy Barkley nem hozza össze a 3 yardot. Barkley nem rossz elkapó, de annál sokkal jobb futó, így logikus lett volna az erősségére játszani, még ha várta is az ellenfél. Arról nem is beszélve, hogy nem lett volna ördögtől való szükség esetén 4.-re is nekimenni, hiszen a mezőnygóllal csak 6 pontos előnyt lehetett szerezni.

Úgy tűnik Moore-nak nincsen teljesen szabad keze a támadások alakításában, Sirianni is beleszól. No comment.

A sors fintora, hogy Hurts sokkal jobban játszott, mint az első héten. Szinte az utolsó, eladott passzig nem volt komoly hibája, de sajnos ott elkapkodta a dolgot. Türelmetlen volt, egy nagy passzal, nyomás alatt akarta megoldani a mezőnygól távolságot, miközben volt még idő és időkérés is. A többi döntése viszont megfontoltnak tűnt, nem ment bele felesleges kockázatokba. Elég szűkös lehetőségei voltak a passzjátékban, de amit lehetett szerintem kihozott belőle. A TD passz kifejezetten jó ütemű, pontos dobás volt Smith-nek, és ott volt a második potenciális TD passz is, amit csak Smith kezéből piszkált ki a védő.
Ez azért elég pontos volt a post route-on, szűk helyre.

Ez mozgásból szép volt, Barkley jól fogta meg a blitz-et

Amikor nem dobta el a passzt, annak most valóban az volt az oka, hogy nem talált senkit üresen. A legtöbb passza 10 yardon belülre ment és csak egy volt 20 yardnál hosszabb. Ezúttal sokkal kevesebb felesleges menekülése volt, és többször is ő vette a hátára a támadósort a futásaival.

A támadófal összességében megint megfelelő volt és eredményesebb offense-t érdemelne. A két OT, Mailata és Johnson lényegében tökéletes meccset játszottak. A futásblokkolásban a fal minden részében erős volt.
Passzblokkban voltak kisebb megingások a fal közepén Dickerson-tól és Becton-tól, de összességében nem jelentett gondot Hurts megvédése. A RPO-kból beszedett illegal man büntetések jelentettek komoly problémát, ezt már ismerjük a korábbi évekből is.

Az elkapó sorban Devonta Smith-en kívül elég sivár volt a helyzet. Smith megtette, ami tőle telik, de sokszor ő kapta a bracket cover-t AJ hiányában. Utólag sokba került, hogy a második TD-je nem lett meg, mert Bates ki tudta ütni a már kezében lévő labdát.
Covey felé erőltettük a passzokat, de 4 yard körüli átlag elkapásonként nagyon halovány, és a rövid passzoknál könnyen lement az első kontakt után.
Sajnos Dotson még mindig nem kap passzokat, mindössze egy célbavétele volt, egy olyan játéknál, ami kifejezetten rá lett kijátszva. Rajtuk kívül más elkapó nem is nagyon kapott célbavételt, pedig Campbell és Wilson is szemmel látható mennyiségű snap-et kapott.

Goedert fájdalmas hiányáról a passzjátékban már volt szó. Kellene találnia valamilyen módot Moore-nak, hogy őt jobban bevonják a játékba.

Calcaterra a meccs elején elkapott két first down-t, de aztán ő is eltűnt.

Barkley volt az egyszemélyes hadsereg a RB poszton. Az elejtett passz kísérteni fog egy darabig, de nem lenne igazságos csak ez alapján megítélni, miközben előtte több drive-ban is ő cipelte előre a támadósort, és Hurts-t is jól védte a passzjátékban.

Amikor az egyik drive-ban bejött helyette Gainwell a redzone-ban, azonnal meg le is rohadt a támadás lendülete.

Ha csak a pontokat nézi valaki, akkor a támadósor volt, amelyik alulteljesített, de a meccset nézve a védelem sokkal rosszabb volt. A 22 kapott pont nem sok, az utolsó perc előtt kapott 15 pedig még kevesebb. Mégis ezek a számok megtévesztők, mert az offense nagyon eredményesen birtokolta a labdát, így a védelemnek keveset kellett pályán lennie, és az ellenfél támadósora sem a legjobb hatásfokkal dolgozott. Nézhetjük azt is, hogy az ellenfél az utolsó 6 drive-jából 5-ben pontot szerzett.

A legnagyobb probléma továbbra is a védőfal és a front 7. Sem a futás ellen nem jól működnek (nagyon nem), sem az irányítót nem tudják siettetni. Ha legalább az egyikben jobbak lennének … Amíg nincsen futás ellen védekezés, addig nem fogunk jó passrush helyzetekbe sem kerülni.

Coaching problémára utal, hogy mindenki majdnem azonosan rossz, nem pedig egy-egy gyenge teljesítményről beszélünk. Sweat meccs utáni nyilatkozata (nincs meg az összhang a falban) is arra mutat, hogy rendszerszinten nem működik egyelőre a front 7. Az még inkább ijesztő, hogy az első meccs óta eltelt 11 napban semmi nem történt a hibák kiküszöbölésére.
Elhibázott szerelésből továbbra is sok volt, ami nyilván összefügg a rendezetlen védekezéssel is, ahol a játékosok sokszor nincsenek jó pozícióban a szereléshez.

A védőfal egyszerűen tragikus volt futás ellen, főleg a külső zóna futások ellen voltak tehetetlenek. Graham-en kívül nem volt senki, aki képes lett volna lezárni a pálya külső része felé a területeket. Szinte már komikus volt, hogy Fangio rendszeresen oldalirányú mozgásokra akarja sarkallni Jordan Davis-t, ami az alkata miatt nem épp a fő erőssége. Carter és Williams folyamatosan játékon kívül voltak a futás elleni védekezésben.

Passz ellen legalább néha képesek voltak közel kerülni az irányítóhoz, de domináns játékról ott sem beszélhetünk. Graham-en kívül a nagyon limitáltan pályán lévő Thomas Booker volt, aki képes volt futás ellen valamit tenni, ez pedig valljuk be, siralmas.

Az edge pozíciók voltak leginkább kritikán aluliak, nekik kellett volna lezárni a pálya széle felé irányuló futásokat. Ehhez képest Huff-ot, Sweat-et, Nolan Smith-t többször is TE-ek szedték ki a play-ből, ami elfogadhatatlan.
Sweat-et kiveszi egy TE:

Huff-ot kiveszi egy big slot WR … és ilyenekből 5-6-ot találni.

Huff-nak kellene találni valamilyen szerepet, amiben hasznát láthatjuk. Nem lesz all-down játékos, de a Jets-ben legalább passrusher-ként veszélyes volt. Akkor használjuk csak ebben a szerepkörben, mert jelenleg a siettetésben sem tud komolyan hozzá tenni. Egész meccsen nem sikerült komoly nyomást gyakorolni a zsebbe lebetonozott Cousins-ra, ami a végén nagyon csúnyán visszaütött.

Hová tűnt Damon Hill, azaz Bryce Huff passrush képessége?


Valaki szóljon Fangio-nak, hogy nálunk nem Navorro Bowman és Patrick Willis alkotja a linebacker sort. Folyamatosan fel tudtak lépni a támadófalemberek a második szintre, így Dean és Baun is állandóan gondban volt, a védőfal egyáltalán nem tudta megtisztítani nekik az utat a szereléshez. Most Baun-ra járt rá jobban a rúd, többször is kizárták a játékból vagy elhibázta a szerelést.

Mitchell a meccs nagyobb részében jól játszott, ki híján meglett az első interception-je is.

Viszont a végén őt támadták az egy perces drive-ban, és kihasználták, hogy helyezkedési hibákat követett el.

Slay nem teszi ki az ablakba ezt a meccset. Amellett, hogy elbambult London TD-jénél, még first down-okat is engedett.
Maddox a múltkori kritikán aluli meccs után hétfőn elfogadható volt. Ez például egy szép védekezés volt, kár, hogy a végén nem ért semmit.

A safety-k is kivették a részüket a rossz futás elleni védekezésből, többször kiblokkolták őket elkapók. CJGJ megint szerelést hibázott egy TD előtt, de ennél a 4. down-nál jóvátett sok mindent. Nem egy biztosan szerelő játékos, de ennél a játéknál tökéletesen végrehajtotta a szerelést.

Ezután úgy nézett ki, hogy a védelem kicsekkolt a meccsből, mivel ők már megtették a dolgukat, így nem éppen élesen érkeztek vissza az ellenfél utolsó támadására.

Rövid hét után utazunk New Orleans-ba, akik külső zóna futásokkal szétszívatták a Cowboys védelmét. Szép kilátások a hétvégére…

Szerkesztette: BleedingGreen


több mint 1 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 023
WRs

Határozott célom volt még a piac előtt írni a WR-ekről egy hosszabbat, ezzel a DJ Mooret érintő traddel, nyílván okafogyottá vált nagyjából, de hamár 90%-ban meg voltam azokkal, akiket kiválasztottam, hogy megnézem, így berakom.

Mezei halandónak WR-t scoutolni komplett meccs tapen madártávlatból vagy hátulról vett szög nélkül rendkívül nehéz. Gyakorlatilag látod őket jobb esetben a LOS +10 méterig . OL-DL prospecteknál ezért jobb a helyzet, őket veszi a kamera, legalábbis addig, ameddig a QB-nál a labda. De az elkapók elég vak folt ilyen szempontból. (Bár teszem, hozzá itt nagy előny, hogy a Big Ten valamiért a szokásosnál messzebbről nem fókuszálva közvetít, ellenben DL scoutolásnál meresztheted a szemed). A highlight videók… na igen. Azokat ne nézzétek légy szíves.
Arról írtam már, hogy kimagasló top talent nincs, legalábbis akire instant rámondod most 2023 tavaszán. Mivel van (február végén) 2 db eltérő skillsettel rendelkező korrekt kezdő színtű elkapónk – Mooney és Claypool -, akik inkább szélső elkapók, mint slot elkapók, ezért célszerű lenne valakire rábökni, aki slotban otthonos. Mooney szerintem tudná, de őt inkább szélen látom. Claypool ellenben csak kint. Mire ezt elküldöm szerintem már a piac elkezdődik és reményeim szerint egy elkapót sikerül igazolni, aki használható és rotációban mélyíti az elkapó sort. A WR pick valahol top 50-ben kell legyen. S mire végeztem azokkal, akiket megakartam nézni érkezett DJ Moore. Ettől függetlenül ha már megnéztem ezt a kb 20 srácot beküldöm, maximum Moore érkezte miatt már irreleváns néhány vélemény.


Jaxon Smith-Njigba, Ohio State
Talán a legjobb elkapó az idei classban, dehogy a legkomplexebb az nálam biztos. Engem az sem zavar, hogy egy kiemelkedő éve volt, és 2022-ben pályára sem lépett. Ez a csávó 2021-ben mind Garrett Wilsonnal, mind Chris Olaveval legalább egy teljesítmény nívon volt emlegethető. Mindkettő jó rookie szezont futott nem túl kecsegtető irányítóhelyzettel. Ami a legjobb ebben a srácban, hogy okos, jól olvas, konzisztens, és bravúrokra képes. Félelmetes módon utálom a buta, megbízhatatlan elkapókat, lásd Alshon Jeffery vagy Devin Hester. Csiszolni itt-ott lehet, de ha megnézed a tapet, akkor ez a csávó egy NFL ready elkapó, nem kell tanulási idő, berakod első héten és teljesít. Megmondom őszintén nem érdekel, hogy nem atletikus, nincs elit sebessége, se nem mérete. Berakod slotba és jobbá teszi a QB-dat. Aki college szinten úgy volt domináns, hogy nem kiemelkedően atletikus, hanem azzal kompenzálta, hogy a játékban technikai és mentális részében volt mindenkinél jobb, azt megmondom őszintén ezen a poszton a mai pass happy ligában nem látom, hogy az NFL-ben miért ne tudná megtenni. Egy jól olvasó, gyors döntéshozó QB-val (jó napot kívánok) ez a csávó megállíthatatlan lenne. De a csoportban ott van egyébként Amon-Ra St. Brown, szerintem nagyjából az a stílus, előnyök, hátrányok. A csávó top 10 WR szerintem. Nagyon szeretném őt, talán a valószínűleg nem jó combine (bár ha fut egy 4.40-et vagy környéket akkor top15 minimum), meg az egy év kihagyás talán , de nagyon csak talán az első kör végéig engedi, oda meg fel lehetne tradelni (számolok azzal, hogy egy 2. kör eleje pick érkezik majd az 1/1 trade keretében)

Quentin Johnston, TCU
Másik top elkapó. Igazából minden képessége meg van, hogy AJ Green vagy Julio Jones szintű kaliber legyen. Azt nem kell mondani milyen atletikus stb. Elsőrangú mélységi célpont, de megtudod találni pálya közepén, kereszteken, slanttel. Olyan sok utat nem kértek tőle, de ezt majd megtanítják. Egy YAC gyár, elkapás után olyan ösztönös, amit tanulni nem lehet. Vagy benned van, vagy nincs. Ami engem zavar, hogy ekkora mérete ellenére nem fizikális, kevés olyan catch, amit a védővel a nyakán behúzott. Lehet ennek a classnak ő lesz a legjobbja, legalábbis az biztos, hogy a plafonja talán neki a legmagasabb. Hogy nekünk kell-e egy ilyen skill set? Végülis hova nem kellene egy AJ Green kaliber.

Zay Flowers, Boston College
Sima első körös játékos, még csak nem is billegős. Ha Dotson elment tavaly első közepén, akkor Flowers is elmehet ott, vagy legalábbis nem sokkal később. Ideális slot WR, de szélről is indíthatod. Kellően gyors, jól vált irányt, jó kezei vannak. Kicsit rövidek, de minden nem klappolhat. Megnézed a tapet, hát olyan rosszat nem igen tudsz mondani. Elkapás után is hoz yardokat, szereléseket is kicselez, rövid, középtávoli és hosszú passzokkal is meglehet találni. Megértem a kételyeket, hogy combinera felgyúrta magát, de amúgy 17x fonttal azért törékenynek tűnik. Nem zavar. Blokkolásnál keményen odateszi magát és fizikálisan is csinálja. Elég jó fit hozzánk, abba a pozícióba, amit én lyukasnak látok. Zóna ellen kifejezetten jó, emberezés ellen lehet lesznek gondjai az elején. Vonal mellett timing routekat is jól csinál meg (pl. comeback). Összességében nálam idei top3-ban benne van.

Jordan Addison, USC
Pittsburghben szerintem sokkal jobban, sokkan inkább a stílusának és méreteinek megfelelő módon használták. Slotban elsősorban. Lényegében sebessége, dinamikája és irányváltásai rendben, kerekíti a routeokat, de nem vészes és rövid, középtávoli és mély útvonalakon is veszélyes és tud játszani. YAC-ban jó. Ellenben nem jó blokkoló, cserébe lelkes. Vékony és rövidkarú bravúr extra elkapást nem láttam. Összességében tényleg jó prospect. Ahogy néztem a USC tapejét az motoszkált a fejemben, hogy Velusra kellene ilyen playeket felírni. Kicsit aggaszt, hogy vékonydongájú, de Mooney is az még is elég jól el van vele.

Kayshon Boutte, LSU
Mondjuk 8 yardon belül a LOS-tól szerintem a class legjobbja. Slant útvonal verhetetlen, bár teszem hozzá oly sok mindent nem kértek tőle. Úgy néz ki a pályán méretben, sebességben, agilitásban, irányváltásban mint egy NFL elkapó. De ez a csávó 10 yardon túl egyszerűen nem szeparálódik. Én esküszöm ilyet még nem láttam. S ennek tetejébe rengeteg drop vagy olyan labda ami meg lehetett volna de nem lett meg. Kint és bent is tud játszani. Ha most valaki azt mondja, hogy pl. ott ahol tavaly Velust kihúztuk 71-en kell-e a srác, akkor azt mondom igen. Mert benne látom azt amit Velusban nem láttam, hogy NFL elkapó legyen. Rövid yardos útvonalakon használható, van aki megnyújtja helyette a pályát. (Ezt hozzáteszem DJ Moore érkezése után, mivel atletikusságban nem tűnt ki ezért 2-3. körben elérhető, így Moore jöttével őt mondanám olyan célpontnak, aki egyrészt nálunk hiány, másrészt benne magas plafont látok, igaz komplett bukta is lehet)

Xavier Hutchinson, Iowa State
Nekem, ő egy határozottan legalább második körös játékos. Egyrészt jó mérete van, gyors, dinamikus, a keze is rendben van. Ütéssel együtt behúz labdákat, bravúr elkapásai is vannak. Lehetne jobb press man ellen és az útvonalait is kerekíti, meg az irányváltásai lehetnének néha élesebbek. De őszintén? Olyan szembeszökő hiányosságot én nem látok, s amikor egy ilyen srácot nézek, mint ő mindig felteszem magamnak a kérdést, hogy ez a srác egy valamire való irányítóval vajon mennyivel többet tudott volna letenni? Nálam ő megint szélső elkapó, de slotból is indult eleget, rövid yardos szituációkban megoldja azt a szeparálódást akár egy quick out-on, ami kell az elkapáshoz. YAC-ban is erős, szereléseket is leráz. Blokkolásban szépen odateszi magát, jó szögeket is választ. Nagyon meg lennék lepve, ha nem menne ki top60-ban, s nálam jobb prospect, mint AT Perry.

Dontayvion Wicks, Virginia
Kiváló alkatú, baromi atletikus, dinamikus, gyors, jó irányváltású srác, aki slotban is sokat játszott. Mélységi fenyegetés is, ugyanakkor rövidebb routekon is elég jól szeparálódik. Emberezésről is jól szakad el. Blokkolásban is odateszi magát. Csak eszméletlen sokat droppol, meg úgy általában kissé hanyag route runner, de határozottan egy olyan prospect, aki beleillik abba játékos profilba, akit keresünk. A pályán felteheted bárhvoa. Van upside és én ezért meg a 2021-es játékáért neki adnék egy esélyt. (az UNC elleni tape 21-ből… wáó)

Jalen Hyatt, Tennessee
Igazából azon kívül, hogy nádszál vékony olyan sok kivetnivalóm vele kapcsolatban sincs. Sebesség, dinamikusság megvan, SLotból játszik, mély útvonalakon veszélyes, több útvonalat és elkapást várok benn a darálóban egy slot WR-től, de sok útvonalat nem kértek tőle sem. Kezei jók, elkapások után lehetne több yard, ő is kerekít, de tényleg az különös ha valaki nem. Beleillik az idei wr classba, nincsenek kimondott húzónevek, de 2-3. körben sok azonos képességű srác van, ő az egyik. Nem tudom, de ő sem az a shifty guy, akit én elképzelnék középre.


Jayden Reed, Michigan State
Ő sem elit atléta, cserébe ő is érti a játékot és agilis, mondjuk gyorsnak nem gyors. Nem véltem felfedezni komolyabb gyengeségeket. Vele kapcsolatban nagy kérdés, hogy ha mondjuk Ohio State játékos, akkor hány pickkel tesszük előrébb a draft boardon. Hulladék irányító helyzet van a Michigan Staten. Amúgy bravúr elkapásokat hoz rendszeresen akár védővel a nyakában is, felállt az ég világon minden pozícióban, tehát elég széles route fával bír már most, meg még jó run blocker is. (amúgy nálunk szerintem ez alapfeltétel). Bár az, hogy nálunk hova teszed fel azt meg nem mondom. Én belelátom a Slotba, márcsak alkatilag is ránézek és ő egy slot WR és már csak azért is, mert a pálya szélén mély útvonalakon nem fogja tőle összeszarni magát egy védelem sem, de azokon az útvonalakon, ahol gyorsan, élesen kell irányváltani ott mindig látni szeparációt tőle. Nyilván nem akkora tehetség, mint Smith-Njigba. Mivel valószínűleg ő sem lesz elit felmérő produkáló a Combinen, ezért talán 3. körben elérhető lenne. A meccs tape az tetszik, belelátom a stabil NFL elkapót, de nála komolyabb kérdéseket érzek az atletikusságával kapcsolatban. Szerintem neki egy WCO offense lenne ideális.


Josh Downs North Carolina
Egyrészt látom azt, hogy miért lenne jó ide. Slotból adna rövid szituációkban egy gyors, fürge és éles irányváltású elkapót, akire felírsz quick out, in, slant stb játékokat a pálya közepén. Másrészt elég jó kezei vannak és elég jó szem-test-kéz koordinációja van. Ami engem zavar, hogy középhosszú és mélypasszoknál nem igen használták (oké 2021 Virginia meccs pont olyan volt, ahol igen), és én olyan embert keresnék a slotba, aki ezekre is képes. A gyorsulása, sebessége meglenne hozzá, hogy egy corner routet akár, vagy valami crossert megoldjon. Bár az biztos, hogy hosszabb útvonalakon már kerekít szépen, de olyan sokat nem kértek tőle, tanulnia kell az NFL szintű WR utakat, ami nálunk ráadásul még alapban is komplexebb az átlagosnál. A méreteiből adódóan futásblokkolás és fizikálisabb DB-k ellen mit tud az mindig kérdés. Meglátjuk én annyira nem estem hasra tőle.

A.T. Perry, Wake Forest
Ő egy tök jó prospect. Ha ránézek a tapere, akkor azt mondom, hogy egy Alshon Jeffery fazon. Van sebessége, az első lépései jók, press man ellen jól szabadul, bár szökdécselni szeret, szóval jobb lábmunka kell majd NFL-ben, jó kezei vannak. Rövid passzokkal és mély passzokkal is meglehet találni. Az irányítóján is segít ha bajban van. Ami nem tetszik, hogy rengetegszer nagyon lustán fut útvonalat, lehetne élesebb, dinamikusabb az irányváltása, futás blokkolásba az intenzitása hagy maga mögött kívánnivalót. Összességében szerintem második körben elfogják vinni. Hogy nekünk ő kell-e? Mivel itt van Claypool, aki nála szerintem dinamikusabb szélső elkapó így azt mondom, hogy nem feltétlenül kell ekkora debella állat. Ha azt mondják, hogy Claypool mögé jön és jön még valaki potens slotba, akkor mindenféleképpen, de erre nem látok nagy esélyt.

Rashee Rice, SMU
UCF, Cincinnati 2022-ből. Ok, szar az irányítója. Nem néztem meg több meccset, nem néztem meg miéyen eredményei vannak a combinen. De a tape engem nem győzött meg miért is 2. körbe várják. Kizárólag jobbról indult, limitált route fát futott, oké ezt kérték ezzel baj sincs. Nem látom, hogy túlságosan jól szeparálódna, különböző curl, hitch routekat jól megcsinál. Jól blokkol, jó elkapás után. De rengeteg drop és nem láttam bravúr elkapást sem. Nem értek a WR-ekhez, nehéz őket amúgy is scoutolni, függenek sok tényezőtől, de én nem láttam, hogy ez a srác miért jobb prospect, mint pl Wicks. Szerintem semmivel sem.


Cedric Tillman, Tennessee
Amit AT Perrynél írtam. Ránézek a tapere, aztán hát mondom ez a srác valami Jeffery féle játékos. Nagydarab ehhez mérhető atletikusság, de semmiképp nem kiemelkedő. Vonal mellett játszik, belül nem nagyon tűnt fel. Méretének megfelelően blokkol. Jó kezei vannak, bravúr elkapásokat megold, jump ballokat fel lehet rá dobni, védővel a nyakán is behúzza. Routeket majd megtanítják neki. De összességében a 21-es tape jól néz ki, 22-ben fogjuk a sérülésre. Jó prospect, 2-3. körben elmegy, amit tud azt megint nem lehet tanítani, eluzív-dinamikus srác meg sose lesz. Ettől függetlenül szerintem nem ilyen játékost keresünk elsősorban.

Marvin Mims, Oklahoma
Kicsi, de kiváló mélységi célpont. Nekem a bajom vele, hogy a college tape rendkívül egydimenziós. Mély útvonalak zsinórban, nem tudom lehet tud rövid routekokat is, technikás routeokat is csak nem kérték tőle. Én az alapján ítélek, amit láttam. Ha megakarod nyújtani a pályát egy veszélyes elkapóval, akkor Mims elsőrangú. Rövidpasszos játékba nem beilleszthető. Ennek is van értéke. Lehetne mondani, hogy nálunk tudnánk használni, meg Fields szereti a nagyjátékokat stb. stb. Én nem hoznám, mert mélyre van elég emberünk. Tulajdonképpen egy kisebb Bernard Berrian.


Tyler Scott, Cincinnati
Valamilyen szinten lehet párhuzamot állítani Mims és közte. Mind alkatilag, mind erényekben, mind gyengeségekben. Scott szerintem sokrétűbb elkapó, akit bevontak rövid passzjátékokba is. Jól szeparálódik, veszélyes mélységi célpont. Nagyon nem tudok belekötni a játékába. 3. körtől lefelé simán vállalható projekt. Valahogy szeretném, ha Velus Jonesból kihoznának valamit, és a kezébe kerülne a labda, de ha feladják a projektet és nem nézegetjük még évekig hátha valami kijön belőle, akkor Scott egy hasonló szerepre jobb képességekkel valid opció lehet.

Jalen Moreno-Cropper, Fresno State
Őt látom a hátsó körösök közül olyan srácnak, aki megérhet egy patront. Azt nem mondom meg, hogy melyik WR helyén bevethető, de inkább azt mondom, hogy mindenhol. Semmiben sem kiemelkedő, de jó keze van, jó egyensúly érzéke, vonal mellett el tudott tipegni elkapások után. Emberezés ellen nem, de zóna ellen lehetne jó célpont idővel. 5-6. körben meg lehetne próbálni.

Johnathan Mingo, Ole Miss
Kiváló blokkoló, olyan nagyon más nem derülhetett ki a 2022es taperól. Botrány rossz volt a QB. De mondok egy merészet. Én ebből a srácból csinálnék egy TE-t. Rengetegszer állt fel a támadófal szélén így is blokkolni, jó is benne, mérete megvan, kell egy kis tömeg, a sebességes megvan. Why not?

Trey Palmer, Nebraska
Sose tudom eldönteni, ha valaki transzferel egy erősebb egyetemről egy gyengébbre egy olyan poszton, ahol azért többen is pályára kerülnek egyszerre az azért van, mert tényleg nincs a többiek szintjén vagy mert igen, csak pechje van vagy hülye az edző stb.
Nekem ez a srác ez tetszik is meg nem is. Ami tetszik, hogy benne látom, hogy egy WCO-ban egy korrekt possession WR lesz. Se nem atletikus, se nem dinamikus a tapen (mehehhe most nézem, hogy a legjobb 40 yardja neki van a combinen, na ezért nem értek ehhez sem), de a zónahatárokat megtalálta, pálya közepén rövid és középtávol megtalálható. Olyan a srác, mintha a routejait 60%-os sebességgel futná meg, csak jó helyre érkezik vagy áll meg. Az irányváltásai sem dinamikusak, de minimális szeparációt összeszed. Nagyobb méretű slot WR, mélységi fenyegetés nélkül, és azt se mondhatni, hogy védővel a nyakán behúzza a labdákat. Most ha hozzánk akarnám beilleszteni, akkor azt mondom, hogy miért ne, mert azt ugatom folyamatosan, hogy a pálya közepét nem használjuk, ez a srác meg ott kapkodta el a labdákat. De összességében elég limitált atletikusan a meccstapen és emberezés ellen szenved. Ha Fieldset nézem, akkor nem látom, hogy ő kellene.