NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
@Fucu kívánságára: WAZZU-fan popcornt eszik 😀


Mindig jövőre
több mint 10 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
ha összejön a 13-0 akkor a top10 garantált, de a top5 is elérhető szerintem.
annyi a maximum

több mint 10 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
sapka
semennyi, bár remélem a feledhető statisztikákkal nem Carr számaira céloztáljjncaa
Murrayhez képest, és figyelembe véve, hogy "csak" az MWC-ben játszik
valamiért nem kaptam értesítést, hogy idéztél

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
sapka
semennyi, bár remélem a feledhető statisztikákkal nem Carr számaira céloztál


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
sapka Washington Commanders 6 581 — sapka
Carrnak reálisan mennyi esélye van a Heismanra? Nem láttam egy darab Fresno State meccset sem, de pl. Murrayhez képest statisztikákat tekintve elég feledhető, és kicsit más mezőnyben játszanak

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 10 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Amit viszont különösen sajnálok és képtelen vagyok elfogadni, hogy sokan alapból azért nézik az NFL-t, mert az az NFL, és azért nem az NCAA-t, mert az az NCAA, (...)jjncaa
Ennek egyszerű oka lehet, hogy az NFL, NCAA viszonyát első és másodosztályként értelmezi a többség nem pedig két különálló ligaként. Mit lehetne tenni ellene azt nem tudom, de én inkább olyan irányba indulnék el, hogy minimumra szorítsak mindenféle NFL utalást az NCAA cikkekből és az NFL cikkekben sem utalgatnék vissza az NCAA-re mint valami kistestvérre.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
Blaise
Mivel a saját személyes szubjektív véleményem, hogy az NCAA sokkal szórakoztatóbb, ebből nem engedek 😊 Nyilván a több meccs miatt könnyebb is összerakni egy komplettebb "hét legjei" rovatot, de számomra az NFL már szinte nézhetetlen, hiába erőltetem magamra néha a sport tv-s közvetítéseket, egy negyed után max a háttérben megy már, annyira híg, kiszámítható és kimért az egész. Bár mondom, ezt lehet csak egyedül én gondolom így, ez van.

Amit viszont különösen sajnálok és képtelen vagyok elfogadni, hogy sokan alapból azért nézik az NFL-t, mert az az NFL, és azért nem az NCAA-t, mert az az NCAA, így meg hogy ráadásul heti két-háromszor van college football magyar csatornán, különösen fájó ezt a fajta korlátoltságot tapasztalni.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Blaise 2 113 — Fuck "Continuity"!
Jövő héttől a rovat valószínűleg összeolvad az NFL-essel, csak hogy még világosabb legyen, melyik liga is a kettő közül a szórakoztatóbb.
jjncaa
Már épp kérdezni akartam lesz-e összefoglaló, mert a blogodon szívesen olvastam/néztem az ÖF-t.

Viszont ez a melyik szórakoztatóbb... Azért az, hogy egy sportot játszanak a két ligában, még nem jelenti szerintem, hogy egy az egyben összehasonlítható. Egyrészt nem mindegy hány meccsből lehet összeválogatni a szórakoztató dolgokat, másrészről az NFL-be a legjobb játékosok kerülnek át, míg egy NCAA-s csapat a "rossz" alapanyag miatt könnyebben választhat akár extrém játékokat, mert vagy:

-az ellenfél gyengébb
-vagy mert a saját keretből nem lehet "hagyományos" játékrendszerben eredményt elérni ezért minden mindegy alapján kísérletezgethetnek.

Talán az idény felvezető műsorban is említetted, hogy azért jöttek az option játékok, mert így próbálták meg elsimítani a játékosállományokban lévő különbségeket. Ilyen hatalmas difik azért NFL-ben nincsenek.
több mint 10 éve
bergerdani Atlanta Falcons USC Trojans 4 873
A híres Iwo Jima-i kép újraértelmezése a Navy úszó-és műugrócsapatától 😊


Mindig jövőre
több mint 10 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
Dan Shanoff JJ nyomdokaiba lépett:  q.usatoday.com/2013/09/26/college-footballs-elite-should-be-pros/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 10 éve
Béczkó 1 264
JJ szép összefoglaló, gratula érte.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
Nincs rajta mit szépíteni, a 4. hetet jobb gyorsan elfelejteni, különösen a szombatot, mert a forduló meccsét (Boise State @ Fresno State*) már pénteken lejátszották. A Tennessee @ Florida-ról és a Michigan State @ Notre Dame-ről készült felvételekkel meg NCAA-ellenes kampányokban találkozhatunk újra, de természetesen ettől függetlenül "legezni" való mindig akad, sőt. Jövő héttől a rovat valószínűleg összeolvad az NFL-essel, csak hogy még világosabb legyen, melyik liga is a kettő közül a szórakoztatóbb.


*Mikor egy tejeskanna a tét, lehetetlen rosszul játszani

Legszebb játék: Rabona onside kick
Legszebb játék az FCS-ben: Eastern Kentucky fake punt
Legtökösebb játék: Onside kick 8 perccel a lefújás előtt, 28-24-es VEZETÉSNÉL
Legbutább játék: A Florida A&M védője csapata Ohio State elleni egyetlen szép momentumát is labdavesztésre váltotta
Legszebb INT: Darious Cummings volt az egyik "Fat Guy", akinek majdnem összejött a TD
Legnagyobb blokk: Nem mintha szüksége lett volna rá az OSU-nak, de ha kellett, még a bíró is besegített
Legszebb jelenet: A UCLA Nick Pasquale-re "Sean Taylor-osan" emlékezett, 10 emberrel álltak fel az első támadójátékhoz
Legviccesebb jelenet: Tessék kitalálni, hogy kivel készített az ESPN oldalvonali riportere mérkőzés közben interjút az Auburn @ LSU-n
Legszánalmasabb jelenet: A San José State-es spártaiak annyira harcosak, hogy még a punter sem adja magát egykönnyen
Legszebb TD: J.D. McKissic (Arkansas State) Supermanként
Legszebb elkapás: Alonzo Russell (Toledo) egykezese
Legszebb elkapás2: Az összekötőknek is megy az egykezes, Eric Ebronnak legalábbis feltétlen
Legszebb futás: Cameron Stingily (Northern Illinois) méreteit meghazudtoló módon szökellt át a Eastern Illinois játékosa felett
Legszebb passz: Georgia történetének leghosszabb TD-t érő átadását mutatta be Aaron Murray
Legszebb visszahordás(ok): 5 éve nem szerzett TD-t az iowai ST, most Kevonte Martin-Manely jóvoltából kettőt egymás után PR-ből


Több játékos APU [All players united] feliratú csuklószorítót viselt a hétvégén, alakulófélben a játékosok szakszervezete college fociban is

További érdekességek:
- Autóbalesetben meghalt a Cincinnati újonc támadófalembere, Ben Flick, aki három társával együtt utazott haza a Bearcats @ Redhawks derbiről. Flicknek ez redshirted éve lett volna, csak nézőként volt jelen, a kórházban később a sofőr is életét vesztette
- Más viszonylatban az is tragikus, amit a bírók művelnek, ezúttal az NC State kárára hibáztak óriásit, ezt a TD-t fújták vissza fontos szituációban
- A meccs krónikájához tartozik még az egyik Tigers védő által bevitt brutális jobbhorog
- A Utah @ BYU állami rangadón se tűntek elégedettnek a szurkolók a játékvezetéssel, levonuláskor a vérmesebb mormonok meg is dobálták őket
- Laza 58-55-ös végeredménnyel zárult a Pittsburgh @ Duke ACC-ütközet, ez különösebb kommentárt talán nem igényel
- Beszéltek már cipő és zokni nélküli rúgóról, a rekordhalmozó Saints-es Dempsey-nek ugye a lábfeje hiányzott, az NDSU kicker 4 lábujjal próbálkozik
- A Northwestern védelme 4 mérkőzés alatt 10 Interceptiont ért el, ebből 4-et TD-re is váltottak
- A Floridánál csúnyán végződött Driskel szenvedése QB poszton, egy INT-nél komoly sérülést szenvedett, a helyére kerülő Tyler Murphy-nek hamar megmutatta a center, hogy mire számíthat
- A forduló főképp sajnos az alázásokról marad emlékezetes, a FIU @ Louisville odáig fajult, hogy a Panthers HC, Ron Turner a végén már futóórát kért (amit aztán a sajtótájékoztatón cáfolt), a Miami vs. Savannah State mérkőzésen pedig a 4. negyedet csak 12 percig húzták...
- Mike Leach (Washington State főedző) mondjuk a sima győzelmet sem viselte jól, nem épp szép szavakat intézett az idahói Paul Petrino-hoz


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
jjncaa
Szerintem is tökéletes így, bár mehetne cikknek is akár.
Sobri Jóska
Simán. Megérdemelne egy főoldalt így is. Ide gondolom kevesebben lesnek be, mint a főoldalas cikkekre. Egy ilyen válogatás meg simán meg tud fertőzni pár NCAA-vel eddig meg nem fertőzött egyedet.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Szerintem is tökéletes így, bár mehetne cikknek is akár.
Ez a jelenet meg zseniális, megunhatatlan:

Legszebb ST-munka: Bowling Green punt block return TDjjncaa

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ez se semmi így kigyűjtve. Köszi JJ.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
nincs időm/energiám megírni a teljes ÖF-et, de a jegyzeteimet megosztom itt, szerintem ez is elég annak, aki értesülni szeretne az elmúlt forduló érdekes történéseiről (lehet, hogy ezentúl maradok is ennél a megoldásnál, aztán akit bővebben foglalkoztat valami, majd rákérdez esetleg):

Legszebb játék: Johnny Manziel
Legszebb INT: Iowai egykezes
Legszebb jelenet: az auburni QB passza saját magának
Legkomikusabb jelenete: Az Ohio saját kickoffjából szerzett TD-t a Marshall ellen
Legszánalmasabb jelenete: a Wisconsin @ Arizona State vége
Legszebb TD: Dr. Bo befűzi a texasi védőket
Legszebb elkapás: DeVante Parker, Louisville
Legszebb passz: A Fordham utolsó másodperces TD-je a Temple ellen
Legszebb labdaszerzés: kis Sunseri
Legszebb visszahordás: Jeff Scott, vs. Texas
Legszebb ST-munka: Bowling Green punt block return TD


Valaki Gatorade helyett az uborkalére esküszik, állítólag meggátolja a begörcsölést

További érdekességek:
- Kétkapufás mezőnygól a Tulane @ LA Tech mérkőzésen
- Róka a pályán (TCU @ Texas Tech)
- a Duke-nál még nem megy az onside kick (se):
- T.J. Yeldon nem épp a legszebben ünnepelt és üzent Manzielnek: TROLL TIDE!
- Mint kiderült, az FG-t is vissza lehet nézetni, ha olyan vak a bíró, hogy azt is megadja, ami mellément
- a második héten az ASU, most az FSU-nál akadt gond a bevonulással
- 50000 ember volt a Kyle Fielden a Bama elleni találkozó ELŐESTÉJÉN (ez a Midnight Yell tradíció)
- Visszavonultatták a 2010-ben részlegesen lebénult Eric Legrand mezét a Rutgersnél, első ízben részesült valaki ilyen megtiszteltetésben a Knights-nál
- Az iowai állami rangadó, az Iowa @ Iowa State közben ismeretlenek betörtek a vendégcsapat öltözőjébe, és több Hawkeyes játékos és edző személyes cuccát ellopták
- Három év alatt negyedszerre esett össze a játék során Minnesota HC Jerry Kill epilepsziás roham miatt, kórházba kellett szállítani, de szombaton már újra ott lesz az oldalvonalnál
- Leheletnyire volt az NCAA történetének egyik legnagyobb upsetjétől az Akron, a Michigan 38 pontos esélyesként várta a Jim Tresselt is foglalkoztató Zips-t a Big House-ban, és utóbbi győzelme csupán az utolsó elhibázott 4 yardos passzon múlt...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
Béczkó 1 264
Ez a hétvége se volt rossz! Nem hittem, volna hogy ennyire megszeretem a college focit. Mondjuk pár évvel ezelőtt azt sem hittem volna, hogy amerikai focit fogok nézni. 1 max 2 évvel ezelőtt ha nem jöttem volna fel az oldalra egyetemi foci cikkeket olvasni, kommenteket olvasni stb, akkor most is csak NFL néznék! Köszönet bowl.hu!
több mint 10 éve
toxique Las Vegas Raiders 1 440 — A Cowboys szimpatizáns
Nagy meccs volt az UCLA vs Nebraska. Nem bántam meg, hogy a csipet csapatnak ezt a meccset választottam a kínálatból. 😊
A lány részleg számára a "minőségi" Espn reklámok is szemet szúrtak (se körömgömba, se tampon, se ostoba reklámok 😀 - van akinek ez is számít). Élvezetes volt, annak ellenére, hogy inkább dominálták a félidőket a csapatok és nem alakult ki igazi adok-kapok. A Huskers védelme odaadta a H2-őt a magát félelmetesre felszívó Ucla O-nak... és ez eldöntötte a meccset.

Megható volt a meccs végi közös ima Nick Pasquale ((20) - UCLA) lelki üdvéért. R.I.P.
több mint 10 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A múlt hétről egy kis érdekesség: az UM-UF meccset a legnagyobb százalékarányban furcsa mód Birmingham-ben (Alabama) nézték a legtöbben otthon tv-n keresztül (15 %). A második Jacksonville (14,8 %), a harmadik Miami-Fort Lauderdale (13,4 %).

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
itt a második heti összefoglaló, nagyon jó lett, még több videóval
 jjncaa.blogspot.hu/2013/09/college-football-2013-2-heti-of.html


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
Bízzunk benne, hogy nem leszünk geobanolva

 www.cbssports.com/collegefootball/eye-on-college-football/23562091/sec-on-cbs-features-johnny-cam-on-manziel-all-22-camera-online

"One more broadcast note of interest: CBSSports.com will be offering an All-22, coaches camera view for SEC on CBS games this season"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
nagyon hülye vagyok, de mivan azzal az auburn képpel?!braxa88
 www.sbnation.com/lookit/2013/9/7/4705716/arkansas-state-uniforms-auburn-penaltyjjncaa
mindig vmi nagyon bonyolult dolgokra számítok 😊
és erre 15yardos bünti? 😀 komoly
amugy érdekes hisz amcsi sportokban az egyik csapat ugye mindig fehérben van.
több mint 10 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 813 — No es importante
nagyon hülye vagyok, de mivan azzal az auburn képpel?!braxa88
 www.sbnation.com/lookit/2013/9/7/4705716/arkansas-state-uniforms-auburn-penalty


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 10 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
nagyon hülye vagyok, de mivan azzal az auburn képpel?!
több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Kicsit valóban kancsal az a G, de lehet, hogy direkt olyan. Az alsót viszont meg sem néztem elsőre rendesen, mert már az első nem volt tiszta. De ütős. 😀