NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 12 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 677
tesója meg college hall of famer lehetjjncaa
hát akkor pláne össze kéne dobni Károlyunknak is egy magyar wikiverziót... ahogy nézem csak angol van:
http://en.wikipedia.org/wiki/Charlie_Gogolak

THIS IS THE WAY
több mint 12 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 677
tesója meg college hall of famer lehetjjncaa
zsíííír 😀

THIS IS THE WAY
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
http://en.wikipedia.org/wiki/Pete_GogolakDzsokijuing
itt is vannak érdekes kifejezések a magyar verzióban:
"...ő tartja a legtöbb touchdown utáni mezőnygól-kísérlet rekordját is: 277-ből 268 pontot ért el."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gogol%C3%A1k_P%C3%A9ter

viszont ezt nem is tudtam:
"Kilenc szezonon keresztül volt a Giants rúgójátékosa. 646 pontot szerzett, amivel máig a csapat legeredményesebb játékosának számít."Cardinalis
tesója meg college hall of famer lehet


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 677
http://en.wikipedia.org/wiki/Pete_GogolakDzsokijuing
itt is vannak érdekes kifejezések a magyar verzióban:
"...ő tartja a legtöbb touchdown utáni mezőnygól-kísérlet rekordját is: 277-ből 268 pontot ért el."
http://hu.wikipedia.org/wiki/Gogol%C3%A1k_P%C3%A9ter

viszont ezt nem is tudtam:
"Kilenc szezonon keresztül volt a Giants rúgójátékosa. 646 pontot szerzett, amivel máig a csapat legeredményesebb játékosának számít."

THIS IS THE WAY
több mint 12 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 677
A magyar kérdésben nálam ez viszi a prímet 😉

hvg.hu: A Michigan Egyetemen van még magyar származású játékos, Jordan Kovacs: mit gondolsz, eljuthat az NFL-ig? Ismered egyáltalán?

Meskó Zoltán: Ismerem, beszéltem is vele, sőt egyenesen tőlem tudta meg, hogy magyar származású. Ő már kint született, azt hiszem, a nagyszülei voltak magyarok, a nevéről sem tudta, hogy magyar név. Az NFL-be talán van esélye bekerülni, ha elég keményen tud melózni hozzá.

THIS IS THE WAY
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Jobban belegondolva, Meskó abban talán tényleg az első, hogy nulladik generációs amerikaiként (született magyarként) lett NFL játékos.tomi-tomi
pontosan ezért írtam ezt: Itthon sokan az első magyarnak tartanak, aki az NFL-ig jutott.

nem kérdőjellel, hanem ponttal a végén, szarkasztikusan


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Pontosan ez a kérdés. Az én magyar tudásom szerint az állítmányt felesleges (tilos, stílustalan) tagmondatonként megismételni. Szvsz ezzel most mellélőttél.tomi-tomi
De miért tesz fel a riporter olyan kérdést, ami tartalmilag helytelen?Dzsokijuing
Szerintem nem helytelen tartalmilag sem. Tartanak = vélnek, hisznek, gondolnak. Ebben - az én magyar érzékem szerint - benne van az is, hogy tévesen. Az valóban hiányzik (akár külön keretesben), hogy kik játszottak az NFL-ben Meskó előtt magyar származással.

Jobban belegondolva, Meskó abban talán tényleg az első, hogy nulladik generációs amerikaiként (született magyarként) lett NFL játékos.tomi-tomi
Meskó 12 éves volt, amikor kikerült az Államokba, Pete Gogolak pedig 14. A nulladik generáció meg számomra értelmezhetetlen.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 097 — Saturday Night Lights
Pontosan ez a kérdés. Az én magyar tudásom szerint az állítmányt felesleges (tilos, stílustalan) tagmondatonként megismételni. Szvsz ezzel most mellélőttél.tomi-tomi
De miért tesz fel a riporter olyan kérdést, ami tartalmilag helytelen?Dzsokijuing
Szerintem nem helytelen tartalmilag sem. Tartanak = vélnek, hisznek, gondolnak. Ebben - az én magyar érzékem szerint - benne van az is, hogy tévesen. Az valóban hiányzik (akár külön keretesben), hogy kik játszottak az NFL-ben Meskó előtt magyar származással.

Jobban belegondolva, Meskó abban talán tényleg az első, hogy nulladik generációs amerikaiként (született magyarként) lett NFL játékos.tomi-tomi
http://en.wikipedia.org/wiki/Pete_Gogolak

Újságíró a nép vélekedéseként előadva ne kérdezzen hülyeséget.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Friss Meskó-interjú: http://hvg.hu/sport.csapatsportok/20120322_Mesko_Zoltan_NFLDzsokijuing
Egyre fejlettebb a rúgójátékosok technikája, egyre messzebb juttatják el a labdát, mi lesz, ha egyszer valamelyik punter kirúgja a pályáról?

grat a kérdéshezjjncaa
a válasz se sámli 😉
Meskó Zoltán: Jó kérdés. Remélem, én leszek az első, akinek sikerülni fog.Cardinalis
SZVSZ jó válasz, nem kezdett el okoskodni hogy mi is a punt lényege, ráhagyta az újságíróra hogy hülye 😊

Jobban belegondolva, Meskó abban talán tényleg az első, hogy nulladik generációs amerikaiként (született magyarként) lett NFL játékos.tomi-tomi
Gogolák Budapesten született

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
És ez? "hvg.hu: Itthon sokan nemzeti hősnek tartanak, az első magyarnak, aki az NFL-ig jutott."

így helyes: Itthon sokan az első magyarnak tartanak, aki az NFL-ig jutottjjncaa
Pontosan ez a kérdés. Az én magyar tudásom szerint az állítmányt felesleges (tilos, stílustalan) tagmondatonként megismételni. Szvsz ezzel most mellélőttél.tomi-tomi
De miért tesz fel a riporter olyan kérdést, ami tartalmilag helytelen?Dzsokijuing
Szerintem nem helytelen tartalmilag sem. Tartanak = vélnek, hisznek, gondolnak. Ebben - az én magyar érzékem szerint - benne van az is, hogy tévesen. Az valóban hiányzik (akár külön keretesben), hogy kik játszottak az NFL-ben Meskó előtt magyar származással.

Jobban belegondolva, Meskó abban talán tényleg az első, hogy nulladik generációs amerikaiként (született magyarként) lett NFL játékos.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
Cardinalis Arizona Cardinals 5 677
Friss Meskó-interjú: http://hvg.hu/sport.csapatsportok/20120322_Mesko_Zoltan_NFLDzsokijuing
Egyre fejlettebb a rúgójátékosok technikája, egyre messzebb juttatják el a labdát, mi lesz, ha egyszer valamelyik punter kirúgja a pályáról?

grat a kérdéshezjjncaa
a válasz se sámli 😉
Meskó Zoltán: Jó kérdés. Remélem, én leszek az első, akinek sikerülni fog.

THIS IS THE WAY
több mint 12 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
És ez? "hvg.hu: Itthon sokan nemzeti hősnek tartanak, az első magyarnak, aki az NFL-ig jutott."

így helyes: Itthon sokan az első magyarnak tartanak, aki az NFL-ig jutottjjncaa
Pontosan ez a kérdés. Az én magyar tudásom szerint az állítmányt felesleges (tilos, stílustalan) tagmondatonként megismételni. Szvsz ezzel most mellélőttél.tomi-tomi
De miért tesz fel a riporter olyan kérdést, ami tartalmilag helytelen?Dzsokijuing
Mondjuk mert ostoba?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 097 — Saturday Night Lights
És ez? "hvg.hu: Itthon sokan nemzeti hősnek tartanak, az első magyarnak, aki az NFL-ig jutott."

így helyes: Itthon sokan az első magyarnak tartanak, aki az NFL-ig jutottjjncaa
Pontosan ez a kérdés. Az én magyar tudásom szerint az állítmányt felesleges (tilos, stílustalan) tagmondatonként megismételni. Szvsz ezzel most mellélőttél.tomi-tomi
De miért tesz fel a riporter olyan kérdést, ami tartalmilag helytelen?

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
És ez? "hvg.hu: Itthon sokan nemzeti hősnek tartanak, az első magyarnak, aki az NFL-ig jutott."

így helyes: Itthon sokan az első magyarnak tartanak, aki az NFL-ig jutottjjncaa
Pontosan ez a kérdés. Az én magyar tudásom szerint az állítmányt felesleges (tilos, stílustalan) tagmondatonként megismételni. Szvsz ezzel most mellélőttél.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Friss Meskó-interjú: http://hvg.hu/sport.csapatsportok/20120322_Mesko_Zoltan_NFLDzsokijuing
Egyre fejlettebb a rúgójátékosok technikája, egyre messzebb juttatják el a labdát, mi lesz, ha egyszer valamelyik punter kirúgja a pályáról?

grat a kérdéshezjjncaa
És ez? "hvg.hu: Itthon sokan nemzeti hősnek tartanak, az első magyarnak, aki az NFL-ig jutott."Dzsokijuing
így helyes: Itthon sokan az első magyarnak tartanak, aki az NFL-ig jutott


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 097 — Saturday Night Lights
Friss Meskó-interjú: http://hvg.hu/sport.csapatsportok/20120322_Mesko_Zoltan_NFLDzsokijuing
Egyre fejlettebb a rúgójátékosok technikája, egyre messzebb juttatják el a labdát, mi lesz, ha egyszer valamelyik punter kirúgja a pályáról?

grat a kérdéshezjjncaa
És ez? "hvg.hu: Itthon sokan nemzeti hősnek tartanak, az első magyarnak, aki az NFL-ig jutott."

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
Friss Meskó-interjú: http://hvg.hu/sport.csapatsportok/20120322_Mesko_Zoltan_NFLDzsokijuing
Egyre fejlettebb a rúgójátékosok technikája, egyre messzebb juttatják el a labdát, mi lesz, ha egyszer valamelyik punter kirúgja a pályáról?

grat a kérdéshez


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 097 — Saturday Night Lights
Friss Meskó-interjú: http://hvg.hu/sport.csapatsportok/20120322_Mesko_Zoltan_NFL

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nekem olyan furcsák ezek a számok. A Lionsnál a várható 53as rosterből állítom, hogy 40 ember nincs meg. Mi alapján számolnak?Bazzani
Ez a pillanatnyilag a rosteren levő top 51 ember. Ha sok a keretben a minimál fizetéses helykitöltő ember, akkor az csak azt jelenti, hogy pillanatok alatt el tudjátok égetni a helyet. (Mert valaki 450 000-res fizuja helyére kerül mondjuk 6 millió a topban.)

A Giantses szám megint jónak tűnik (gondolom ez Weatherford új szerződése előtt készült).salander
Köszi.
Akkor nagy jajjaj van.

több mint 12 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Nekem olyan furcsák ezek a számok. A Lionsnál a várható 53as rosterből állítom, hogy 40 ember nincs meg. Mi alapján számolnak?Bazzani
Ez a pillanatnyilag a rosteren levő top 51 ember. Ha sok a keretben a minimál fizetéses helykitöltő ember, akkor az csak azt jelenti, hogy pillanatok alatt el tudjátok égetni a helyet. (Mert valaki 450 000-res fizuja helyére kerül mondjuk 6 millió a topban.)

A Giantses szám megint jónak tűnik (gondolom ez Weatherford új szerződése előtt készült).
több mint 12 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nekem olyan furcsák ezek a számok. A Lionsnál a várható 53as rosterből állítom, hogy 40 ember nincs meg. Mi alapján számolnak?

több mint 12 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
Cap space állás (csütörtöki állapotok alapján)iktriad
A Steelers kimaradt, 5.8 milliót írnak.
több mint 12 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Cap space állás (csütörtöki állapotok alapján):

Broncos: $40.0 million.
Bengals: $38.9 million.
Seahawks: $28.6 million.
Titans: $26.2 million.
Jaguars: $24.8 million.
49ers: $23.5 million.
Eagles: $22.3 million.
Bills: $22.2 million.
Browns: $21.6 million.
Chiefs: $21.4 million.
Buccaneers: $17.9 million.
Vikings: $18.8 million.
Rams: $14.6 million.
Chargers: $14.5 million.
Dolphins: $14.3 million.
Colts: $14.3 million.
Patriots: $13.6 million.
Lions: $13.3 million.
Bears: $12.8 million.
Jets: $12.7 million.
Redskins: $11.3 million.
Texans: $8.7 million.
Packers: $7.2 million.
Falcons: $6.0 million.
Cowboys: $5.5 million.
Raiders: $5.0 million.
Ravens: $4.7 million.
Panthers: $3.1 million.
Saints: $3.0 million.
Giants: $2.3 million.
Cardinals: $448,000.

Forrás: http://profootballtalk.nbcsports.com/2012/03/16/cap-space-as-of-march-15/
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
az egeket verdesi a média színvonala az USA-ban is



---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 12 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 817 — No es importante
What Would Make The Loudest Football Stadium Possible?

(...)

1. Go steep, and go high
2. Stay narrow
3. No sieves
4. Concrete matters, and people are a soft surface
5. If you like it then you should have put a roof on it


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal