NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Erdekes, hogy Namath ide is befurakodott... :rolleyes: meg ha NFL Legends lenne, akkor megertenem, de az hogy TOP 100 Greatest Player... hat nem is tudom.
Plane azt elnezve, hogy a kov. QB-k olyan eleg komoly nevek, mint Tarkenton, Warner, van Brocklin es Young..Igor
na és az általad említett nevek mind Broadway Joe előtt vannak 😛, aki az utolsó a listán 😛haromt
Tudnek nehany QB-t mondani, aki meg Namath elott lenne, es valszeg nem fog beferni a listara.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Ha valahol említették már bocs. Az én figyelmemet elkerülte.

A szezonkezdet alkalmából már kapható a boltokban (legalábbis a Libriben) a Faragó Ricsi és Gallai László (alias Galuska) által írt NFL-könyv.

Én beruháztam rá és egy gyors áttekintés alapján remek munkának ígérkezik!

Kedvcsináló a tartalomból:

- a sport alapjai, szabályok, pozíciók, alapvető formációk (ez tényleg csak dióhéjban) 8-22. o.
- az amerikai foci története a kezdtektől az NFL megalakulásáig 25-29. o.
- az NFL története az első Super Bowlig (rövid szezonösszefoglalókkal) 30-63. o.
- az NFL története az első Super Bowltól napjainkig (részletesebb szezonösszefoglalók és külön szó esik a Super Bowlokról) 64-187. o.
- a Pro Bowl és a Playoff Bowl (csak pár oldal, bár szerintem ez is sok) 189-195. o.
- az NFL jelenlegi csapatai (mini csapattörténetek csapatonként kb. 3 oldalon) 196-295. o.
- az NFL legendás játékosai (50 egykori és jelenlegi nagyság - Troy Aikmantől Rod Woodsonig - portréja személyenként 1-2 oldalon) 296-373. o.
- híres magyarok az NFL-ben (magáért beszél, noha nem értem George Halas-nak mi keresnivalója van itt, hisz cseh volt) 375-385. o.
- a sportág Európában és Magyarországon 387-391. o.

Külön kiemelném a gazdag képanyagot! (Azért egy hibát felfedeztem, a 29. oldalon van egy kép, ami elvileg a Notre Dame legendás edzőjét, Knute Rocknét ábrázolná, ám valójában Ronald Reagan van rajta, aki George Gipp szerepét játszotta el a Rocknéról szóló 1940-es filmben.)

Ha van rá igény, később esetleg írok egy ismertetőt/kritikát az első magyar nyelvű NFL-könyvről.Szabler
Én örülnék neki, ha írnál róla. Ha túl sok hibát nem találsz benne, még az is lehet, hogy beruháznék rá.

Egyébként az, hogy kicsit jobban belemélyedt a témába Ricsi, lehet hogy a közvetítés színvonalára is kihatással lesz, legalábbis reménykedem benne.

több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ha valahol említették már bocs. Az én figyelmemet elkerülte.

A szezonkezdet alkalmából már kapható a boltokban (legalábbis a Libriben) a Faragó Ricsi és Gallai László (alias Galuska) által írt NFL-könyv.

Én beruháztam rá és egy gyors áttekintés alapján remek munkának ígérkezik!

Kedvcsináló a tartalomból:

- a sport alapjai, szabályok, pozíciók, alapvető formációk (ez tényleg csak dióhéjban) 8-22. o.
- az amerikai foci története a kezdtektől az NFL megalakulásáig 25-29. o.
- az NFL története az első Super Bowlig (rövid szezonösszefoglalókkal) 30-63. o.
- az NFL története az első Super Bowltól napjainkig (részletesebb szezonösszefoglalók és külön szó esik a Super Bowlokról) 64-187. o.
- a Pro Bowl és a Playoff Bowl (csak pár oldal, bár szerintem ez is sok) 189-195. o.
- az NFL jelenlegi csapatai (mini csapattörténetek csapatonként kb. 3 oldalon) 196-295. o.
- az NFL legendás játékosai (50 egykori és jelenlegi nagyság - Troy Aikmantől Rod Woodsonig - portréja személyenként 1-2 oldalon) 296-373. o.
- híres magyarok az NFL-ben (magáért beszél, noha nem értem George Halas-nak mi keresnivalója van itt, hisz cseh volt) 375-385. o.
- a sportág Európában és Magyarországon 387-391. o.

Külön kiemelném a gazdag képanyagot! (Azért egy hibát felfedeztem, a 29. oldalon van egy kép, ami elvileg a Notre Dame legendás edzőjét, Knute Rocknét ábrázolná, ám valójában Ronald Reagan van rajta, aki George Gipp szerepét játszotta el a Rocknéról szóló 1940-es filmben.)

Ha van rá igény, később esetleg írok egy ismertetőt/kritikát az első magyar nyelvű NFL-könyvről.

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Erdekes, hogy Namath ide is befurakodott... :rolleyes: meg ha NFL Legends lenne, akkor megertenem, de az hogy TOP 100 Greatest Player... hat nem is tudom.
Plane azt elnezve, hogy a kov. QB-k olyan eleg komoly nevek, mint Tarkenton, Warner, van Brocklin es Young..Igor
na és az általad említett nevek mind Broadway Joe előtt vannak 😛, aki az utolsó a listán 😛
több mint 13 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Ha jól láttam, a tízmérföldes oldalon már van is belőle fent rész
több mint 13 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 784 — SHAMEFUR DISPRAY!
Erdekes, hogy Namath ide is befurakodott... :rolleyes: meg ha NFL Legends lenne, akkor megertenem, de az hogy TOP 100 Greatest Player... hat nem is tudom.
Plane azt elnezve, hogy a kov. QB-k olyan eleg komoly nevek, mint Tarkenton, Warner, van Brocklin es Young..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Ide is beteszem, mert bár tudom, hogy keveseket érdekel a régi idő focija, ezek a sportemberek azért megérdemlik a figyelmet.

Szeptember 3-án indult az NFL Network-ön egy több részes sorozat Top 100 Greatest Players címmel.



Az eddig helyezettek: Numbers 100-81

100. Joe Namath, QB (presented by Spike Lee)
99. Michael Strahan, DE (pr. by Jon Runyan)
98. Lee Roy Selmon, DE (pr. by Ron Wolf - a Bucs első GM-je)
97. Derrick Brooks, LB (pr. by Jon Gruden)
96. Mel Hein, C (pr. by Steve Hirdt, Elias Sports Bureau)
95. Larry Allen, G (pr. by John Randle) http://www.youtube.com/watch?v=wUe1wsJWdXE
94. Lenny Moore, RB (pr. by Bobby Mitchell - fellow Hall of Famer RB)
93. Sam Huff, LB (pr. by Sonny Jurgensen)
92. Michael Irvin, WR (pr. by Troy Aikman) http://www.youtube.com/watch?v=oQl5QNCxm7U
91. Fran Tarkenton, QB (pr. by Amy Klobuchar - minnesotai demokrata szenátor)
90. Kurt Warner, QB (pr. by Nick Bakay)
89. Ernie Nevers, FB (pr. by Steve Hirdt)
88. Ed Reed, S (pr. by Hines Ward)
87. Elroy "Crazylegs" Hirsch, RB/WR (pr. by Michael MacCambridge - az "America's Game" c. alapmű szerzője)
86. Willie Davis, DE (pr. by Bobby Mitchell)
85. Marcus Allen, RB (pr. by Matt Millen)
84. Joe Schmidt, LB (pr. by Jerry Glanville, a Houston Oilers és az Atlanta Falcons egykori főedzője)
83. Norm Van Brocklin, QB (pr. by Sonny Jurgensen)
82. Ted Hendricks, LB (pr. by Howie Long)
81. Steve Young, QB (pr. by Mike Holmgren)

Aki teheti, nézze!

Report all obscene mail to your Potsmaster!
több mint 13 éve
Attilahawks 284 — Seahawks fan
http://www.nemzetisport.hu/amerikai_sportok/kezdodik-az-nfl-szezon-de-kire-figyeljek-2042512/Joco
ha nem lenne egyértelmű, wyatt írtaHöri
Érdemes megnézni a hozzászólásokat,van 1-2 értelmes állat 😀

"oyaltarokk

Az európai (igazi) fociban 10-en fociznak és 1 kapus van, aki kézzel megfoghatja a labdát.
Az amerikaiban 10 kapus és csak 1 valódi labdarúgó van...
Persze, az amcsik nem lennének (szokásosan) nagyarcúak és önteltek, hogy ne futballnak nevezzék a saját kézilabdájukat..."

"ronthehorse999

én már le sem merek ilyeneket írni, mert tuti, hogy szétfikáznak a fanok
ez a "sport" igen távol áll tőlem, meg az európai lakosság 99%-ától"

ROTFLJoco
Azt hiszem ezek azok amire nem kell reagálni.
Amihez nem értek abszolút nem kezdek irogatni arról a neten hülyeségeket. Pl. nem írok a kelta focis topicokban. Pedig már egyszer láttam kelta foci meccset. De nem kezdem a kelta focit fikázni, mivel semmit sem tudok róla.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
http://sports.espn.go.com/nfl/news/story?id=5546088&campaign=rss&source=NFLHeadlines

Egy kis kedvölő.szaba
már akinek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
http://sports.espn.go.com/nfl/news/story?id=5546088&campaign=rss&source=NFLHeadlines

Egy kis kedvölő.
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
http://www.origo.hu/sport/20100908-mesko-zoltan-az-nfl-legerdekesebb-jatekosa-a-wall-street-journal.html
több mint 13 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Igazatok van. Már éjjel is gyanús volt, de úgy gondoltam, hogy csak a fáradtság miatt tűnik a Saintscel a jobb megoldásnak. 😊
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hidd el JJ-nek, Saints-cel. 😉
http://hu.wikisource.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai/Az_idegen_k%C3%B6zszavak_%C3%A9s_tulajdonnevek_%C3%ADr%C3%A1sa#A_toldal.C3.A9kok_kapcsol.C3.A1sa_2

Amúgy erre kéne/illene, hogy ott legyen az nso-nál valami szerkesztő.marci
a hertzcel, Balzackal mintájára inkább Saintscel. Mert ugye itt sem "néma" hang az utolsó.DoM
úgy, de ez legyen a legnagyobb baj 😊

több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Hidd el JJ-nek, Saints-cel. 😉
http://hu.wikisource.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai/Az_idegen_k%C3%B6zszavak_%C3%A9s_tulajdonnevek_%C3%ADr%C3%A1sa#A_toldal.C3.A9kok_kapcsol.C3.A1sa_2

Amúgy erre kéne/illene, hogy ott legyen az nso-nál valami szerkesztő.marci
a hertzcel, Balzackal mintájára inkább Saintscel. Mert ugye itt sem "néma" hang az utolsó.
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
elfelejtettem írni, valóban c-s, de ragad, mert ejtjük, ekúrtam, sorry 😊

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Örüljünk h nem jutnak el idebriareos
Lehet, hogy eljutnak, csak itt az a tendencia, hogy a friss embereket leoltja mindenki (😀) és elmenekülnek. Aki kibírja ezt az megragad. 😛catattack
lehet nem szép rendszer, de működik 😀

több mint 13 éve
catattack 3 520
Örüljünk h nem jutnak el idebriareos
Lehet, hogy eljutnak, csak itt az a tendencia, hogy a friss embereket leoltja mindenki (😀) és elmenekülnek. Aki kibírja ezt az megragad. 😛
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Hidd el JJ-nek, Saints-cel. 😉
http://hu.wikisource.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai/Az_idegen_k%C3%B6zszavak_%C3%A9s_tulajdonnevek_%C3%ADr%C3%A1sa#A_toldal.C3.A9kok_kapcsol.C3.A1sa_2

Amúgy erre kéne/illene, hogy ott legyen az nso-nál valami szerkesztő.marci
van is, ezek szerint ezen átsiklottak, majd a körmükre nézek 😛

több mint 13 éve
marci Indianapolis Colts 1 023
Hidd el JJ-nek, Saints-cel. 😉
http://hu.wikisource.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai/Az_idegen_k%C3%B6zszavak_%C3%A9s_tulajdonnevek_%C3%ADr%C3%A1sa#A_toldal.C3.A9kok_kapcsol.C3.A1sa_2

Amúgy erre kéne/illene, hogy ott legyen az nso-nál valami szerkesztő.
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
a kommentelők színvonala amúgy tökéletesen megfelel a lap színvonalának.gabtsi
dislike 😛Wyatt
amúgy a külföldi szavak ragozása neked sem megy, nem írunk pl. olyat, hogy New Orleans Saintsszel 😛 így a helyes: Saints-celJJ Tiller
hát a saintsnél gondolkodtam, de végülis az is sz-re végződik, akármennyire c-nek érzed a t+sz-t, úgyhogy elvileg így van, majd holnap rákérdezek
egyébként az idegeneredetű szavaknál ha ejtjük az utolsó hangot, akkor nincs kötőjel a toldalék/rag és a szó között, ha nem akkor van, ezt nagyon sokan elrontják, de a jó olvasó szerkesztő egyből lebasz, szal vagy Saintscel (amit most kevésbé érzek sanszosnak) vagy Saintsszel
na majd holnap visszatérek erre, ha hibáztam azonnal javítom, és jelzem 😊

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
a kommentelők színvonala amúgy tökéletesen megfelel a lap színvonalának.gabtsi
dislike 😛Wyatt
amúgy a külföldi szavak ragozása neked sem megy, nem írunk pl. olyat, hogy New Orleans Saintsszel 😛 így a helyes: Saints-cel


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
a kommentelők színvonala amúgy tökéletesen megfelel a lap színvonalának.gabtsi
dislike 😛

több mint 13 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a kommentelők színvonala amúgy tökéletesen megfelel a lap színvonalának.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 169 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Alapszabály: NSO cikkekben SOHA ne kattints a "'hozzászolások" rovatra. (Amúgy jó kis szociólógiai tanulmányt lehetne irni az oda írogatókról a kommentek alapján...)iktriad
nb1, nb2 cikkeknél mindig elolvasom 😀

mondjuk főleg kiscsapatoknál érdekes, a nagyobb fan bázisoknál 5. hsz körül kezdődik a zsidózás/cigányozás/buzi mszp/fasszopó újpest és egyéb trendi témák.Höri
Egyéb NSO hozzászólás jellegzetesség:
Ha női sportolóról irnak; a 2. hozzászólás általában már egy teljesen más sportágról szól ("lepedőakrobatika"). Ha nem szofisztikált a beiró már az elsőnél is. És általában ha valami negatívum van hölgysportól(ink)nál is mindig kétfajta következtetésre jutnak a felek: 1. előző este biztos dugott- azért nem ment. 2. Egy dugás jót tenne neki-attól majd menni fog (érdekes paradoxon)
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Alapszabály: NSO cikkekben SOHA ne kattints a "'hozzászolások" rovatra. (Amúgy jó kis szociólógiai tanulmányt lehetne irni az oda írogatókról a kommentek alapján...)iktriad
nb1, nb2 cikkeknél mindig elolvasom 😀

mondjuk főleg kiscsapatoknál érdekes, a nagyobb fan bázisoknál 5. hsz körül kezdődik a zsidózás/cigányozás/buzi mszp/fasszopó újpest és egyéb trendi témák.