NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
micsoda "első bálozók" vannak idén is. Kicsit csalódott lennék ha Roaf nem menne be rögtön.atapapa
nem nyert soha semmit. Ez egy OLnél sokat számít a hof választásnál
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Az persze tény, hogy a baseball HOF-fal ellentétben itt nincs akkora hangsúly a statisztikákon, mert azok alapján maximum borderline HOFer Bettis. Bár az is tény, hogy nagyon sokáig tudott tartani egy átlagnál jóval jobb, de nem elit teljesítményt, ez a javára szól. De az összyardok 5. helyet annak is köszönheti, hogy nyerő csapatban játszott, ergo sok carry-t kapott a meccsek végén.

A legenda státuszt adom, de ez is olyan dolog szerintem, hogy sokáig volt egy helyen, plusz ő egy igazán szerethető figura, és inkább ettől lett legenda, mint a pályán mutatottaktól. Be fog menni szerintem is, már csak a népszerűsége miatt is.Döme
Többségében egyetértünk. Persze árnyalatnyi különbségek vannak. Amit tudott, azt jól tudta és abban igenis elit, kiemelkedő volt olyan hosszú éveken át, ami keveseknek adatik meg. A Steelers támadójátéka rajta múlott, nem véletlen, hogy volt egy döbbenetes stat a Cowher-érában, ha a Steelers vezet a 3. negyed (vagy félidőben - már nem tudom pontosan) után, akkor vmi 150 meccsből egyetlen egyet bukott el. Mert megcsinálta azokat az elképesztően fontos yardokat, ami a 1st downhoz kellett a 4. negyedben. Nem hiszem, hogy ecsetelnem kellene neked, hogy adott esetben egyetlen yd megtétele micsoda jelentőséggel bírhat, mennyivel többet érhet, mint egy első negyedes 20 yardos futás. Ő megtette azt a yardot, hogy a Steelersnél tartsa a labdát és ezzel véget vetett a meccseknek. Ő egy futásorientált csapatban lett a liga emblamatikus figurája, és persze sok carry miatt lett all-time 5. rushing leader, de ezt a statot nem kell megmagyarázni. Ehhez csak hozzájárul a mentalitása, a futball iránti alázata, a vezérszerepe, a szerethetősége, s ezek azzá tették, ami lett, azaz a liga egyik ikonja, legendája.

Amúgy kicsit meglep, hogy van, aki az ő HoF-kaliberségét is megkérdőjelezi. 😊 (No offense, csak tényleg meglep, szvsz ő vitathatatlan legendája az NFL-nek (márpedig szvsz ilyenek kerülnek a HoF-ba), aki bizonyos műfajban az egyik legjobb volt)


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 719 — Sworn to the Black
Az persze tény, hogy a baseball HOF-fal ellentétben itt nincs akkora hangsúly a statisztikákon, mert azok alapján maximum borderline HOFer Bettis. Bár az is tény, hogy nagyon sokáig tudott tartani egy átlagnál jóval jobb, de nem elit teljesítményt, ez a javára szól. De az összyardok 5. helyet annak is köszönheti, hogy nyerő csapatban játszott, ergo sok carry-t kapott a meccsek végén.

A legenda státuszt adom, de ez is olyan dolog szerintem, hogy sokáig volt egy helyen, plusz ő egy igazán szerethető figura, és inkább ettől lett legenda, mint a pályán mutatottaktól. Be fog menni szerintem is, már csak a népszerűsége miatt is.
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Bettis nem vagyok meggyőződve hogy HOF kaliber. Egyszer nem vezette a ligát yardokban, TD-kben, soha nem volt MVP-kandidáns, és csak 4-szer volt 4 yard fölötti átlaga. Igazából három kimagasló éve volt. Nálam inkább Prime az egyértelmű.

Ja, Soldi még most szólok, nem kell 600 soros reakció. 😉Döme
Az erős túlzás, hogy nem HoF-kaliber... Biztos HoF-os, csak az a kérdés mikor. Azt azért ne feledd, hogy 5. legtöbb yard az azért vmi, plusz a kor egyik nagy csapatának legendás alappillére. És itt a legendáson van a hangsúly, ami ligaszerte igaz, nemcsak a Steelers legendájának számít. És ezek nagyon is fontos dolgok a HoF-választásnál.

Abban viszont egyetértünk, hogy idén nem fog bemenni. Nálam Martin, Faulk és Prime Time is bemenne idén, Bettis mondjuk jövőre. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
micsoda "első bálozók" vannak idén is. Kicsit csalódott lennék ha Roaf nem menne be rögtön.

több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 719 — Sworn to the Black
Bettis nem vagyok meggyőződve hogy HOF kaliber. Egyszer nem vezette a ligát yardokban, TD-kben, soha nem volt MVP-kandidáns, és csak 4-szer volt 4 yard fölötti átlaga. Igazából három kimagasló éve volt. Nálam inkább Prime az egyértelmű.

Ja, Soldi még most szólok, nem kell 600 soros reakció. 😉
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Faulk és Bettis bemegy most. Rajtuk kívül a tippjeim:
Tim BRown, Shannon Sharpe, Chris Carter

Esetleg Prime Time
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Megvan az idei HoF-jelöltek 113-as "modernkori" listája.

Idén először elérhetőek:
A 3 RB-legenda: Faulk, Curtis Martin, The Bus
Prime Time, azaz Deion Sanders
Willie Roaf OT
Dick Vermeil HC
Jimmy Smith WR

A lista itt olvasható: http://www.profootballhof.com/hof/2010/9/13/2011-preliminary-nominees-alphabetical/


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
Big L Las Vegas Raiders Oklahoma Sooners 342 — Raiders fan
Áááááááá de kemény volt ez a TO Rap az ESPN American 😀

több mint 13 éve
dzsoniendoszkop 6
Sziasztok!

Ezer bocsánat mindenkitől, ha nem a legjobb fórumon teszem fel a kérdést...
Van egy eredeti lasztim, az 1991-es NFL, vagy NCAAA szezon nyitómeccséről, a két csapat nevével és logójával, meg a hivatalos nyitómeccs dumával... bla-bla-bla.... (Meg ne kérdezzétek, mi a két csapat neve, mert most nincs nálam a laszti a munkahelyemen, és nem túl ismerősek nekem, bár ez nem sokat jelet).
Én is a nagy amerókiából kaptam anno, ahol a meccsen szerezte az illető.. (és nem t'om, hogy melyik ligában játszottak azok a csapatok, de most biztosan nincsenek az NFL 32 között...)

Szóval ezt a labdát amellett, hogy nem mindenáron válnék meg tőle, mivel idő közben (úgy 6 éve) engem is elkapott az NFL gépszíj, szívesen felajánlanám vmi nemes cél érdekében, ha egyáltalán lát benne bárki is fantáziát... (Akár egy sorsolás díjaként, v. bármi másra...)
Az ötletekkel, meg az esetleges infókkal pls az e-mail címemen bombázzatok... Előre is köszönöm az ÉPÍTŐ jellegű javaslatokat mindenkinek.
Megígérem, hogy holnapra házi feladatként megnézem a két csapat nevét hetvenedszerre is, és nem felejtem el... ide is leírni...

Üdv. mindenkinek, és persze go Seahawks... (utópia...)
több mint 13 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Gondolom csak nálam akadozik a 247tv (?) 😕
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
az ESPN Americán tavaly is ment az NFL Matchup című műsor?
csak mert messze a legjobb az összes közül, ajánlom mindenkinek, aki kicsit jobban szeret belemélyedni a stratégiába 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
néhány amerkai sport csatorna streamje mára
http://stream.forumx.hu/viewtopic.php?t=170&mforum=stream
több mint 13 éve
zavi27 Las Vegas Raiders Clemson Tigers 4 692 — Amerikai sportok rajongója
kedvenc internetes sportújságunk külön NFL rovatot vezetett be:

http://www.nemzetisport.hu/nflgamerkr
innen már csak egy lépés a külön ncaa részlegJJ Tiller
Azért ez egyre örömtelibb szerintem. És ha jól láttam még Ncaa kis cikk is van ott!!
több mint 13 éve
Szobi22 Green Bay Packers 2 484 — Bajnok
kedvenc internetes sportújságunk külön NFL rovatot vezetett be:

http://www.nemzetisport.hu/nflgamerkr
innen már csak egy lépés a külön ncaa részlegJJ Tiller
csak az nem kicsi

több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 882 — No es importante
kedvenc internetes sportújságunk külön NFL rovatot vezetett be:

http://www.nemzetisport.hu/nflgamerkr
innen már csak egy lépés a külön ncaa részleg


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
kedvenc internetes sportújságunk külön NFL rovatot vezetett be:

http://www.nemzetisport.hu/nflgamerkr
na és mi lesz, átpártoltok tőlünk, fiúk? 😊

több mint 13 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 241 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
kedvenc internetes sportújságunk külön NFL rovatot vezetett be:

http://www.nemzetisport.hu/nfl

több mint 13 éve
Ork Indianapolis Colts 1 904 — Manningless
http://www.nemzetisport.hu/nfl/amerikaban-a-colts-nalunk-a-saints-a-favorit-2044302/

2. Indianapolis Colts
Amíg Peyton Manning a pályán van, addig csapata mindig esélyesként léphet pályára. Főleg úgy, hogy a tavalyi sérültek (például Sanders és Gonzales) visszatérhetnek a csapatba.

nem is tudtam hogy van Gonzales nevü emberünk biztos returnernek hoztuk
több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Erdekes, hogy Namath ide is befurakodott... :rolleyes: meg ha NFL Legends lenne, akkor megertenem, de az hogy TOP 100 Greatest Player... hat nem is tudom.
Plane azt elnezve, hogy a kov. QB-k olyan eleg komoly nevek, mint Tarkenton, Warner, van Brocklin es Young..Igor
eddigi 2 részt elnézve lesz még pár érdekes döntés namathen kívűl

több mint 13 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 877 — StuG Life
Csak engem idegesítenek nfl.comon ezek az idióta szójátékok a címekben?

Fin-ished in Miami: Center Grove cut one year into big deal

Ez már a sokadik eset.Döme
biztos nso-t olvasnak a szerkesztők

több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 719 — Sworn to the Black
Csak engem idegesítenek nfl.comon ezek az idióta szójátékok a címekben?

Fin-ished in Miami: Center Grove cut one year into big deal

Ez már a sokadik eset.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ha valahol említették már bocs. Az én figyelmemet elkerülte.

A szezonkezdet alkalmából már kapható a boltokban (legalábbis a Libriben) a Faragó Ricsi és Gallai László (alias Galuska) által írt NFL-könyv.

Én beruháztam rá és egy gyors áttekintés alapján remek munkának ígérkezik!

Kedvcsináló a tartalomból:

- a sport alapjai, szabályok, pozíciók, alapvető formációk (ez tényleg csak dióhéjban) 8-22. o.
- az amerikai foci története a kezdtektől az NFL megalakulásáig 25-29. o.
- az NFL története az első Super Bowlig (rövid szezonösszefoglalókkal) 30-63. o.
- az NFL története az első Super Bowltól napjainkig (részletesebb szezonösszefoglalók és külön szó esik a Super Bowlokról) 64-187. o.
- a Pro Bowl és a Playoff Bowl (csak pár oldal, bár szerintem ez is sok) 189-195. o.
- az NFL jelenlegi csapatai (mini csapattörténetek csapatonként kb. 3 oldalon) 196-295. o.
- az NFL legendás játékosai (50 egykori és jelenlegi nagyság - Troy Aikmantől Rod Woodsonig - portréja személyenként 1-2 oldalon) 296-373. o.
- híres magyarok az NFL-ben (magáért beszél, noha nem értem George Halas-nak mi keresnivalója van itt, hisz cseh volt) 375-385. o.
- a sportág Európában és Magyarországon 387-391. o.

Külön kiemelném a gazdag képanyagot! (Azért egy hibát felfedeztem, a 29. oldalon van egy kép, ami elvileg a Notre Dame legendás edzőjét, Knute Rocknét ábrázolná, ám valójában Ronald Reagan van rajta, aki George Gipp szerepét játszotta el a Rocknéról szóló 1940-es filmben.)

Ha van rá igény, később esetleg írok egy ismertetőt/kritikát az első magyar nyelvű NFL-könyvről.Szabler
Én is befektettem a könyvbe. Vagyis még csak a megrendelésébe. Amit olvastam róla az tetszett...és amit te írtál most róla az is tetszett. 😀 Sztem érdemes.
több mint 13 éve
konqueror 2 491 — ...
meglepi az első hétre, íme az első csokor beharangozó, némileg új, tömörebb formában

http://bowl.hu/functions.php?name=news&a_id=1196
több mint 13 éve
Szabler 1 360 — Tristero Courier
Én örülnék neki, ha írnál róla. Ha túl sok hibát nem találsz benne, még az is lehet, hogy beruháznék rá.

Egyébként az, hogy kicsit jobban belemélyedt a témába Ricsi, lehet hogy a közvetítés színvonalára is kihatással lesz, legalábbis reménykedem benne.F.Schleck
Egy gyors áttekintés alapján is egyértelmű, hogy hibák nem nagyon lesznek benne. Jó kedvcsináló ez a sporttal ismerkedőknek, de informatív olvasmány lehet az avatottabbak számára is.

Azok azért ne vegyék meg, akiket nem érdekelnek az NFL hagyományai, korábbi nagyjai, ugyanis ennek a könyvnek a lapjain nincsenek csócsálnivaló aktualitások, power rankingek stb.

Report all obscene mail to your Potsmaster!