NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Kedves József, értékeljük hamari fáradozását, amit a témakör megértése okán elművelt a szakma ledegradálására. Sajnos immár a teológiai homályok után a statisztika tanszék sem szóbajöhető választás az Ön számára.
sutianap
"Ledegradálni" semmit nem lehet, csak degradálni. Tuggyuk mán ezt déerrel a nevünk elett.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Azért ahogy nézem még mindig túlsúlyban vannak azok akik szerint a PFF hasznos/legjobb értékelő rendszer ami rendelkezésünkre áll jelenleg. És ennek örülök 😀
több mint 7 éve
kittli Pittsburgh Steelers 2 082 — Steelers fan
Ám, a PFF igenis fasza, hogy van. Aki nem szereti (nem értem, hogy lehet nem szeretni egy pozitív dolgot, ami pluszt jelent), az is beláthatja, ha nem lenne, hiányozna. Egyrészt kurva sok munka van benne, a matematikáját kritizálni hülyeség, vagy aki teszi, az találjon ki jobbat.
Chargers LT
Ugye, nem mondod, hogy a "legjobb" az feltétlenül "jó" is egyben?!
Sobri Jóska
Lehet én értelmeztem rosszul, de nálam a PFF igenis fasza, hogy van, nem egyenlő a PFF igenis fasza, AHOGY vannal.
De ez csak egy észrevétel, nem szeretnék vitába bocsátkozni, mert a végén úgy is veszitenék, vagy megunnám, vagy rádhagynám. 😊
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Kedves József, értékeljük hamari fáradozását, amit a témakör megértése okán elművelt a szakma ledegradálására. Sajnos immár a teológiai homályok után a statisztika tanszék sem szóbajöhető választás az Ön számára.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Ám, a PFF igenis fasza, hogy van. Aki nem szereti (nem értem, hogy lehet nem szeretni egy pozitív dolgot, ami pluszt jelent), az is beláthatja, ha nem lenne, hiányozna. Egyrészt kurva sok munka van benne, a matematikáját kritizálni hülyeség, vagy aki teszi, az találjon ki jobbat.
Chargers LT
Ugye, nem mondod, hogy a "legjobb" az feltétlenül "jó" is egyben?!
A társadalom működésére se találtak ki jobbat a pénzközpontúságnál, kapitalizmusnál, népképviseletnél, de mégis az egész világ ezek tökéletlen, kegyetlen, lehangoló mivoltától hangos.
Aztán, hogyan lehetne kritizálni a matematikáját, ha "üzleti titok"?
A Coca-cola pontos összetétele is az, de ennek ismerete nélkül, még el tudod dönteni, hogy neked ízlik vagy sem.
És nem is ez a lényeg.
Hogy neked bejön, vagy sem.
Hanem az, hogyha neked bejön, miért kéne rákényszeríteni, elismertetni egy ásványvíz- vagy narancsléívóval?
Mert a legjobb az összetétele, bár az, hogy konkrétan mi, üzleti titok?
Nevetségesek ezek a saját farkukba harapó érvelések egy olyan vitában, ahol nem a PFF munkája, vagy hasznossága a vita tárgya, hanem az, hogy képesek e egy abszolutumnak vehető, egzakt, cáfolhatatlan eredményre jutni a metodikájuk által.
És erre születik az a verdikt, hogy nem, nem képesek.
De ettől persze te, és bárki más is nyugodtan hiheted ezt. Attól még nem abszolútumot állítanak elő.

És csak egy egyszerű példa, hogy milyen könnyű jobb matematikát előállítani:
Egy fiktív NFL-elemzőcég matematikája:
Egy adott mérkőzésen minden playben 1-20 ig osztályozzuk a játékosok teljesítményét xxx alapján 22 független megfigyelő által. Minden playben egy megfigyelő figyel egy a pályán lévő, adott poszton lévő játékost. A következő playben az objektivitás kiszélesítése érdekében adott megfigyelő másik játékost figyel meg. (Egy megfigyelő a munkája megkezdése elött xxx ideig tartó tanfolyamon vesz részt, xxx tematikával, majd ezt követően legalább 10ezer play adott játékosa pontozásra kerül általa, és akkor lehet az elemzőcsapat tagja, ha az ő pontozása nem tér el jobban, mint 7,5 százalékban a már korábban kielemzett playekben kialakult pontoktól.)
Ezen megfigyelők egyedi szempontrendszerekkel értékelnek, melyek főként a xxx-re épülnek és melyeket a xxx ideig tartó tanfolyamon elsajátított.
Az általuk adott értékeket egy számítógépbe táplálják, ahol egy speciálisan erre kifejlesztett program ezen értékeket összegzi, súlyozza, figyelembe véve az elemzők tapasztalatát, a játékok összetettségét, a xxx-t és az xxx-t, majd átlagolja, így minden játékos minden playenek lesz egy 1-20 közötti értéke, mely értékek súlyozott és xxx-t átlaga lesz az adott játékos mérkőzési 1-20-as átlaga. Ezen felül a mérkőzésbéli eredményessége xxx-alapján kiad egy 1-20 értékű átlagszámot, és ezen két átlagszám átlaga megadja a játékos végső FNFLE számát az adott mérkőzésen.

A kiikszelt részek üzleti titkot képeznek.

több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Pl. Derek Wolfe az egyik, őt nagyon nem szerette. Kíváncsi lennék, hogy idén változott-e a megítélése..... de annyi pénzt nem ér meg 😕
peterk2005
Visszamenőleg meccsekre nem tudom, de tavaly elég jó, majdnem elit "megítélést" kapott
Wolfe gradejei 2014-től: 77.6, 2015: 87.9, 2016: 78.9

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Szerintem maradtak, a futást ugyanúgy nem tudja leírni. Tehát amit megenged a passzjátéknál, azt a futásnál bünteti. Kvázi a komplett/imkomplett arányt normálnak veszi, de a futásnál a LOS elhagyása az isteni normál. S így hogy a blokkás szépen pontozva van, egy " mezei" futó még mindig az átlag alatti tartományban vergődik, míg a fullbackkek a csúcson. De úgy látom nem is óhajtanak ezen változtatni, hiszen jóa leképzés egy passzorientált liga leírására.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azt hiszem a pff fikázás is olyan, mint a gyurcsányozás, belső kényszerré vált, hogy az "ezt találtam blablabla....."-hoz hozzátegyük, hogy "oké, pff tudom", különben az ember úgy érzi azt hiszik róla, hogy az "elmútnyócévet" védi. 😀 Én magam is időnként leírom, pedig nekem aztán nincs bajom a pff-el. Illetve dehogynincs bajom, de nem a bowl.hu-s fórum beszélgetései miatt van, hanem amiatt, mert rohadt drága lett az a meccsenkénti pluszmínusz ratingeket megmutató előfizetés. 😕

Ami engem leginkább érdekelne velük kapcsolatban az az, hogy a Collinsworth-ös felvásárlás és a létszámduzzasztás óta (előtte 2-3 ember értékelt egy meccset, most 15) vajon megmaradtak-e azok a "defektek" az elemzési metódusban, amik korábban léteztek, és elég feltűnőek is voltak? Nevezetesen, hogy bizonyos típusú/feladatkörű játékosokat nagyon szeretett az általuk használt módszertan, bizonyos típusúakat meg nagyon nem. Pl. Derek Wolfe az egyik, őt nagyon nem szerette. Kíváncsi lennék, hogy idén változott-e a megítélése..... de annyi pénzt nem ér meg 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Hát én metódust látok abban, hogy fikázzuk a pff-et, mert az növeli az ázsiónkat. Mer az igazi szakértő az megmongya hasból, ez szar, ez lol. A megértés ott kezdőne, hogy van egy raklap ember akinek a tudásszonja átnyúlik az nfl.com által nyújtott számokon, illetve belátta, hogy ezek a metrikus adatok semmi releváns információt nem adnak, lehet tologatni őket de nem írja le a játékost. Szóval elkezdenek nézelődni mindenféle sport-szakmai statisztikákat keresgetve. S sajnos az van, hogy három éve sokkal jobb helyzetben voltunk, azóta embereket vásároltak föl, oldalakat tüntettek el, egész statisztikai lapok mentek a süllyesztőbe. Az espn minden fölvásárol amihez csak hozzáfér. Ezt a pff túlélte, Collinworthttel, a kurvadrága fizetőssel - ami az alap gradeeket megadja, illetve a kismillió színes cikkel. Javaslom a Brian Burke életút megböngészését, hogy hogyan tudta eltüntetni az espn az AFA statokat, majd talán a legkreatívabb statmágus egyszerű ingame win/loss ejakulátorrá tenni, úgy hogy levélben sem hajlandó az AFÁt említeni, valszeg szerződés van rá. Szóval annyira azért tiszteljük meg az őrülteket, hogy ne csak a böfögésszünk rájuk, mer attól leszünk valakik, mer iszonyatos gyűrődés megy a háttérben a releváns statisztikai adatok megszerzéséért, eltüntetéséért, bekebelezéséért.
Köszönöm


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 877 — No es importante
A másik...gondolom innen igen sokan látták a Pénzcsinálót (Moneyball)...a baseballban megtörtént régen, Peter Brand jött, és új, statisztikai alapokon nyugvó játékoskiválasztási módszereket alkalmazott. Érdekes módon hamarosan a többi csapat is elkezdte használni a dolgot.Chargers LT
Mondjuk a "moneyball" NFL-es megítélésére egyelőre eléggé rányomja a bélyegét, hogy a Browns kezdésként nyomott vele majdnem egy 0-16-os szezont, amúgy meg az analitikus megközelítés talán legnagyobb propagálója a Jaguars tulajdonos Shao Khan fia, Tony Khan (a twitter-csatornája nem is szól szinte másról, mint ilyen-olyan mélyebb statokról)... persze tudom mindenki használja, csak ők azok, akik ezt a zászlójukra is tűzték

Amúgy maga a vita is alapból félrement megint (ahogy mindig), hiszen egy kicsit is értelmes ember nyilván nem azt rója fel a pff-nek soha, hogy ne lenne hasznos, hiszen emberek tucatjai munkaórák ezreit ülik bele az elemzésbe, ha pedig bárki bármivel ennyi foglalkozik, kétségtelenül több és - sokkal - jobb eredményt fog összehozni annál-azoknál, mint aki(k) erre kevesebb időt/energiát/figyelmet szánnak. Ahogy arra utaltam, itt inkább egy filozófiai, már-már teológiai szakadást látok, Sobri is ennek a kényes részét pedzegette inkább.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A PFF bazi sokat dolgozik a play-by-play analízissel. Nem hinném, mivel standard alapról indulnak, hogy pont ne tudnák mi az adott játékhívás - hiszen ez elengedhetetlen az értékelési rendszerben. Playhívás - elvégezte a feladatát - megkapja az átlagot, azaz a nullát. Nos ebből egy meccsre levetítve meg lehet mondani milyen teljesítménye volt az adott játékosnak. A hiba akkor keletkezik, az adott cikkben is, mikor ezt a temérdek melót, a szépen kiszedett meccsteljesítményekkel elkezdik átlagolni. Tehát beszélünk az adott playről, beszélünk az adott meccsről, majd egy összebaszott matematikai átlaggal az éves teljesítményekről, átvetítve egy 0-100-as skálára. És mindenki elkezdi tépni magát a színskálán hogy ígyvagyúgy, holott az egész PFF leggyengébb pontja, valszeg azért is van, hogy minél többet foglalkozzanak vala, ugye rosszhírverés is hírverés. De a play-by-plya baszott hasznos lehet szakembereknek, sőt a meccsértékek is. Mer pölö idény elején az emlegetett Rodgers olyan harmatgyenge volt, hogy a béka segge alatt leledzett a pontszáma, persze az alapszakasz zárásához közeledev rakott le patent értékeket, csak az a kurva átlag kihoz egy jó teljesítményt, pedig az év elején kutyafos volt.
sutianap
Szerintem is itt a lényeg. Hozzátéve, hogy a play by play elemzéseket, amiket az NFL csapatok és a nagyobb médiumok (ESPN, stb.) megvesznek "zsákban, nagy halomban", hogy aztán a saját maguk stábjával úgy elemezzék, úgy statisztikázzák, olyan következtetést vonjanak le belőle amilyent akartnak, azokat mi nem érjük el. Még a "pro" előfizetés (amúgy elég húzós 1500 USD körüli) ára se tartalmazza ezeket. Ezeknek feltételezem egyedileg kialkudott ára lehet.

Úgyhogy amikor a "sz*r pff értékeléseket" olvassuk vagy halljuk, akkor nem a play by play adatokat kapjuk, hanem azoknak valamilyen interpretációját. Sokszor az interpretáció interpretációját, több áttételen keresztül. Azaz már benne van a cikk írójának is a véleménye, megközelítése.

Az egy másik történet, hogy azóta folyik a pff a csapból is, mióta Collinsworth tavaly felvásárolta az egész pff hóbelefrancot. Azóta lett ez a 0-100 skálázós rating dolog is a szurkolóknak. Collinsworth egy nagyon befolyásos ember, aki megteheti, hogy így nyomja a saját bizniszét. Ez magát a pff-en belül végzett munkát nem minősíti.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 609 — Jedi Master
Vagy egy órát olvasgattam a topicot, mégis honnan indult a "vita/társalgás" a PFF-ről, szóval mindenki monnyon le! 😀

Ám, a PFF igenis fasza, hogy van. Aki nem szereti (nem értem, hogy lehet nem szeretni egy pozitív dolgot, ami pluszt jelent), az is beláthatja, ha nem lenne, hiányozna. Egyrészt kurva sok munka van benne, a matematikáját kritizálni hülyeség, vagy aki teszi, az találjon ki jobbat. És, ahogy előttem páran írták, ez a legjobb mód egy játékos elemzésére jelenleg, és kész!

A lényeg azon van, hogy nem kizárólag a grade-k alapján kell ítélni természetesen. De ez már lerágott csont, mindenki százszor elmondta, a PFF részéről is.
Hiába lett pl. Drew Brees idén (tavaly) sötét zöld (High Q) a kék (Elite) helyett, minden emberi lény tudja, hogy Brees egy kicseszett elit QB. Csak idén picit szarabb éve volt, persze mihez képest.
De ettől a PFF grade még egy nagyon jó és erős kiinduló alap, már csak azért is, mert, ha az ember kicsit jobban átrágja magát a számokon, akkor kb. ugyanaz jön ki a számok alapján, mint amit egy mezei szurkoló is gondol, vagy akár egy hozzáértő 1-1 játékosról.

A másik...gondolom innen igen sokan látták a Pénzcsinálót (Moneyball)...a baseballban megtörtént régen, Peter Brand jött, és új, statisztikai alapokon nyugvó játékoskiválasztási módszereket alkalmazott. Érdekes módon hamarosan a többi csapat is elkezdte használni a dolgot.
Nyilván nem ugyanaz, de a PFF lényegében hasonlót csinál. Miért ne jönne pl. a Giants azzal, hogy nekik "olyan WR kéne, aki ezt meg ezt az útvonalat kimagaslóan futja meg az első 20 yardon, azt az útvonalat végig, átlagosnál jobban blokkol, és Red Zone-ban nagyon kevés a droppja (feltételezhetően jól koncentrált egy drive végén), stb... a PFF számai simán nyújthatnak ebben segítséget, mert mindez ki van elemezve, és lefektethető számokkal, talán olyan játékost mondanak, akire nem is gondolnak elsőre.
Ahogy a filmben is elhangzott, győzelmet kell venni, nem játékost. És minden csapat nyerni akar az NFL-ben is, nem véletlen, hogy egyre több csapat használja a PFF statokat.

Százfelé lehetne még boncolgatni a témát, de majd folyt.köv. valamikor 😊

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Nem kötekedésként, te pl. Sobri mit gondolsz a legjobb értékelésnek? Honnan tudod hogy ki a jó és ki nem egy szezonban?
Adirotor
Nem tudom (és engem ez nem is érdekel. Nekem az NFL csak szórakozás. Kikapcsolódás. Nem ebből, vagy ehhez kapcsolódó dologból élek. Én nézni akarom, izgulni, drukkolni, szórakozni).
Ahogy nem tudom mi a legjobb szempont éttermet vagy kurvát választani.
Azt tudom, és ezt is írtam, hogy egy adott guide az az adott guide készítőinek a szubjektív, nem egzakt véleményét tükrözi.
Ami -ezt is írtam- nem baj. Ha úgy van kezelve, mintha nem lenne abszolutum, vagy egzakt dolog.
De ha úgy interpretálódik, hogy majd ők megmondják melyik étterem vagy kurva egzaktul a "jó" melyik a "rossz", az egy nagy tévedés.
Pláne ha rákérdezek, hogy mi náluk a "jó" definíciója, és az jön, hogy "így érzem" vagy az, hogy "üzleti titok".
Én erről írtam pár hsz.-t.
Remélem így már megérted.

több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Előre bocsátom, hogy szerintem a PFF túl van misztifikálva.
Kérdés:
- figyelembe veszik a különböző pályák adottságait? (zárt-nyitott, rossz talaj-műfű, zajszint, magasság)
- az időjárást? (pl.: Peyton "ledermedése")
- a sérüléseket?
gaben
Szvsz a PFF olyan mint a demokrácia. Tudja mindenki, hogy sok hibája van, mégse találtak még ki jobbat nála.
Ettemlevest
Vagy ha igen, az ellen háborút indítottak és megszüntették 😀
Kampman
Mán kevered, az az espn


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 438
Előre bocsátom, hogy szerintem a PFF túl van misztifikálva.
Kérdés:
- figyelembe veszik a különböző pályák adottságait? (zárt-nyitott, rossz talaj-műfű, zajszint, magasság)
- az időjárást? (pl.: Peyton "ledermedése")
- a sérüléseket?
gaben
Szvsz a PFF olyan mint a demokrácia. Tudja mindenki, hogy sok hibája van, mégse találtak még ki jobbat nála.
Ettemlevest
Vagy ha igen, az ellen háborút indítottak és megszüntették 😀
több mint 7 éve
Ettemlevest Chicago Bears 1 133 — Bears fan
Előre bocsátom, hogy szerintem a PFF túl van misztifikálva.
Kérdés:
- figyelembe veszik a különböző pályák adottságait? (zárt-nyitott, rossz talaj-műfű, zajszint, magasság)
- az időjárást? (pl.: Peyton "ledermedése")
- a sérüléseket?
gaben
Szvsz a PFF olyan mint a demokrácia. Tudja mindenki, hogy sok hibája van, mégse találtak még ki jobbat nála.

touchdown..... touchdown, bears!!
több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 869 — Deion Sanders for president!
Előre bocsátom, hogy szerintem a PFF túl van misztifikálva.
Kérdés:
- figyelembe veszik a különböző pályák adottságait? (zárt-nyitott, rossz talaj-műfű, zajszint, magasság)
- az időjárást? (pl.: Peyton "ledermedése")
- a sérüléseket?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Na akkor eldőlt, Ryan az MVP, jöjjön a Pats újabb bajnoki címe 😊)

több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Nemrég tettem be egy képet a Pats topicba, amin Earnie Adams tartja a kezében az utolsó Seahawks playt. Nyilván sokat elemezte ehhez a Seahawks offenset, hányszor játsszák ezt ilyen szituációban, ebben a felállásban ...stb. Butler is nyilatkozta, hogy tudta, mi fog jönni, mert felkészítették és gyakorolták.
winston
Viszem a Pats topikba.
tomi-tomi
háde ne ragadd ki a kontextusból.

Szerkesztette: winston
több mint 7 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Nemrég tettem be egy képet a Pats topicba, amin Earnie Adams tartja a kezében az utolsó Seahawks playt. Nyilván sokat elemezte ehhez a Seahawks offenset, hányszor játsszák ezt ilyen szituációban, ebben a felállásban ...stb. Butler is nyilatkozta, hogy tudta, mi fog jönni, mert felkészítették és gyakorolták.
winston
Viszem a Pats topikba.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 7 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
Szerintem nagyon jó a Broncos secondary és csak azért mert a PFF szerint is jó, nem lesz hirtelen valójában meg rossz. Más kérdés, hogy nem azért tartom jónak, mert a PFF is, hanem mert alig kapnak TD-t, több labdát szereznek, sikresek a passz megakadályozásában és megbízhatóan szerelnek. A CB-k képesek safety segítség nélkül 1v1-ben közel maradni az elkapóhoz, amíg az irányítónak dobnia kell, stb... Black_Adder
Nem védeni akarom őket, és tökre egyetértek vele, hogy az övék is csak egy nézőpont (ezt ők sem tagadják szerintem), de ezek a dolgok, mint pl a "alig kapnak TD-t, több labdát szereznek, sikresek a passz megakadályozásában és megbízhatóan szerelnek." azok miatt a nüanszok miatt vannak így, amit ők pozitívan is értékelnek. ezek a dolgok, amiket te-én-bárki lát, nyilván megjelennek az ő statisztikáikban is a "végén".

Semmilyen ilyen mérőszám nem adja vissza azt, amikor Big Ben a meccs végén a semmiből egy nyűglődős meccs végén vezet egy győztes driveot, vagy Eli kivergődik egy sackből és életben tart egy driveot, ami a végén SB-győzelmet eredményez, vagy jön egy harmadik CB és SB-t érő interceptiont szerez a saját 1 yardosán a meccs vége elött másodpercekkel. Ezeket nem lehet prognosztizálni.
Sobri Jóska
Ebben is nagyrészt egyetértek, de szerintem több statisztika játszott ebben szerepet, mint hinnéd. Nemrég tettem be egy képet a Pats topicba, amin Earnie Adams tartja a kezében az utolsó Seahawks playt. Nyilván sokat elemezte ehhez a Seahawks offenset, hányszor játsszák ezt ilyen szituációban, ebben a felállásban ...stb. Butler is nyilatkozta, hogy tudta, mi fog jönni, mert felkészítették és gyakorolták. Persze az már másik dolog, hogy meg is tudta csinálni amit kellett, semmit sem von le az értékéből. Fontos dolog a statisztika és szerintem annál is jobb, hasznosabb tud itt lenni, minél szakértőbb ember teszi bele a szubjektív nézőpontját.

Aztán ezen felül van az élet meg az a plusz, ami miatt egy UDFA megnyeri az SB-t egy mozdulattal, meg ami miatt bust lesz egy 1/1-es játékos, de hát ettől szép ez a dolog, enélkül unalmas lenne. Ha nagyon elcsépelt közhelyez akarnék erőltetve, izzadtságszagúan átfogalmazni: a statisztika nyeri a meccset, de a játékosok a bajnokságot 😀
több mint 7 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Általában 2 fajta véleménnyel találkozok
- A PFF ezt írta, tehát így van (ez a ritka)
- A PFF használhatatlan. (ez az általános)
Itt a fórumon is. Nem kell mindenkinek egyesével jelentkezni, aki nem.

Objektív statok sosem fogják megmondani, hogy ki hogy játszott, lehet egy kiváló passz is INT, csak az elkapónak kell bénázni hozzá, és egy kifejezetten szar passz is TD. Ezt csak videóról lehet megállapítani, és csak szubjektívan. A szubjektivitás nem az ördögtől való, itt a bowl.hu-n is mindenkinek a véleménye szubjektív.
Sokaknak van akkora arca, hogy minden féle indoklás nélkül a saját szubjektív véleményüket tartsák jobbnak a pffnél meg talán néhány olyan is, aki csak ez alapján hasonlít össze 2 játékost
De szerencsére azért meg van az a réteg is, aki érvekkel tud cáfolni PFF "sorrendet". Aki tisztában van a korlátaival és annak megfelelően kezeli az értékeket.

Szerintem, ha valakinek van egy véleménye valamiről, amivel egybevág a PFF, nem baj, hogy felhozza példaként. Ehhez képest rosszabbul van kezelve, mintha minden más körítés nélkül írná le. Szerintem nagyon jó a Broncos secondary és csak azért mert a PFF szerint is jó, nem lesz hirtelen valójában meg rossz. Más kérdés, hogy nem azért tartom jónak, mert a PFF is, hanem mert alig kapnak TD-t, több labdát szereznek, sikresek a passz megakadályozásában és megbízhatóan szerelnek. A CB-k képesek safety segítség nélkül 1v1-ben közel maradni az elkapóhoz, amíg az irányítónak dobnia kell, stb... Mindezt alá támasztja az is, hogy a csapatnál elégedettek velük, nem kivágják őket, hanem új szerződést kapnak, stb, stb...
Cserébe, ha a PFFnél vki jó, de mondjuk Benoit meg néhány más szakértő lehúzza, csapatától kivágják, és jurneyman lesz vagy pénztáros a Walmartnál, akkor a PFF tévedett. Volt náluk secret superstar Joe Mays... Ilyen is van, ettől maga az oldal nem lesz használhatatlan. 32*53 embert beárazni sosem sikerül majd hibátlanul. Maguk az NFL csapatok is húznak bustokat, ők se tévedhetetlenek a pff se.
Csak a bowl.hu fórumozói tudnának minden esetben tökéletes döntést hozni, tökéletesen scoutolni játékosokat, objektívan grade-elni playeket, stb, stb...

Itt a bowl.hu-n is vannak, akik szubjektívan írnak arról, hogy kik lennének szerinte az év végi díjazottak, ír prospekt ismertetőket, hasonlókat. Minden ilyen írást ugyanúgy szét lehetne cincálni, mint a PFF-et. Nem különbség, hogy az egyik fizetős-e vagy sem, mert nem kötelező előfizetni rá. Kritizálni mindig könnyebb.

Maga a cikk meg úgy is érdekes lehet, ha valakinek nem tetszik a PFF. Vagy ha nem, akkor se ez lenne az első olyan belinkelt cikk, ami nem mindenkit érdekel. Csak valahogy hatalmas divat lett köpködni a pff-et, mindegy hogy okkal vagy anélkül...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 7 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A dolog nem csak a PFF College-ra vonatkozik. Kötve hiszem h a közeljövőben a franchise-ok elkezdenék kirúgni a saját videóelemzőiket, mert hogy a PFF megcsinálja helyettük.
empty taxi
Ez valószínűleg nem fog megtörténni. De egy másik szem(pont) használata egy elemzés során sosem hátrány. A PFF csupán annyit bizonyított a piaca számára, hogy az ő szemüket érdemes/értékes használni.


tomi-tomi
Ez vhonnan ismerős. Á, megvan!
Ezzel azt akarom mondani, hogy mivel a PFF potenciális információforrás, így az NFL csapatok hülyék lennének nem használni, de a döntéshozatalukat a PFF grade-eken kívül azért számtalan dolog befolyásolja.
empty taxi
empty taxi
Nos, akkor egyetértünk! Már csak magaddal kéne egyezségre jutnod. 😊 (A kiemelt mondatnak nem láttam itt az előzményét; számomra a saját felvetésednek/gondolatodnak tűnik.)

Szerkesztette: tomi-tomi

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Az meg megint csak szürreálisnak hangzik, hogy XY franchise év közben cutolja Gipsz Jakabot azzal az indokkal, hogy piros színű értékelést kapott a PFF-től.
empty taxi
Lehet hogy szürreálisan hangzik, de az ellenkezőjére konkrét példát tudok
katonadani
halljuk
empty taxi
Tudok olyanról az elmúlt 4 hónapból, amikor csapat megkeresett minket, hogy ilyen és ilyen játékosra lenne szükségük, kit ajánlanánk. És ez csak olyan eset, ami az elmúlt időszakban volt és én is tudok róla.

Arról, hogy emberek Bibliának tekintik a PFF gradet: én nem tenném és ha megkérdeznek senkit nem is bátorítok arra, hogy ezt tegye. Hiszem, hogy ez áll a legközelebb egy játékos teljesítményének az értékeléséhez, de ez úgy gondolom csak egy kiindulópont egy játékos felméréséhez és mi pl. cikkekben, All-Pro csapatokban, stb. figyelembe veszünk más dolgokat is mint a grade. Ehhez kell tudni, hogy a Steelers azt kérte Shaziertől, hogy 30 yardon át kövesse Steve Smitht, stb.
zolika26
Ez egy scout szolgáltatás, ugye college scoutingnál erre külön ügynökségek léteznek, hogy évközi profi munkát ilyen téren a franchise-ok saját pro scouting teamján kívül végez-e vki, azt én férfiasan bevallom, nem tudom. Ha nem, akkor gratula találtatok egy niche-t a piacon.

Azt egy szóval nem vitatom (le is írtam), hogy a PFF nem hiteltelen mindazonáltal ahogy te is mondtad nem érdemes csak ez alapján ítélni.

A munkádhoz pedig gratulálok, tényleg nagy dolog, amit elértél.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
peach Atlanta Falcons 14 264 — a new hope (again)
Amennyiben ez nekem szólt, akkor köszönöm.
zolika26
Egyértelműen 😉



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...