NFL Draft 2017

32 feliratkozó

több mint 7 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 819 — Undertaker of the Cleveland graveyard
Közben sikerült megoldani, hogy legyen 2017es fül a prospect ismertetőknél, valamint sorrendbe is pakolja most már az oldal őket, így bárki megtalálhatja a Draft>Prospect ismertetők fül alatt az eddig elkészült emberkéket.
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Draft prospect ismertetők | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala
több mint 7 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
idén a Raiders a nyerő, a kezdőből csak Carr lóg ki. Meg Jani.

több mint 7 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 843 — Chalk Dawk fan
@alatriste 2014-es statisztikát találtam
 www.besttickets.com/blog/wp-content/uploads/2014/09/NFL_2014-122.png

több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Ti hogy látjátok, McCaffreyhez miként fognak állni a csapatok, mégis csak fehér futó, nem lesz ez visszatartó erő? Nyilván nem arra gondolok, hogy rasszisták lennének 😀 Meg lesz-e a terhelhetősége, keménysége, strapabírósága, ami kell ahhoz, hogy igazi no1 futó váljon belőle a profik között?
Illetve érintheti-e hátrányosan a futókat, hogy az átlagosnál jóval erősebbnek tűnik a class, ezért későbbre hagyhatják a csapatok a futó választást, mondván hátrébb is lehet majd találni klasszist.
gabokocka
minden mockban a Patshez fogom írni 😊
braxa88
Nem vagyok teljesen képben a témával, de ha van a fehéreket előtérbe helyező csapat akkor az a Green Bay.
Konrétan 34-be ki tudunk úgy állni, hogy a teljes LB sor fehér legyen: Fackrell - Ryan - Martinez - Matthews (és ebből 3 srác instant kezdő).
A 9 tagú OL-ünk 8 tagja fehér (kiv Lane Taylor (LG))
Ezen túl: a liga kevés jó fehér elkapójából itt van egy (Nelson)

+ Lowry (DE), Ripkowski (FB), Janis (WR), a három special teamer és ugye AR is.

%-osan nem tudom van-e ilyen kimutatás, hány tagja fehér egy csapatnak, de hogy a Packers esélyes az első helyre az biztos.
Szóval Lacyt McCaffreyre lecserélni túl nagy élvezet lenne TT-nek, hogy kihagyja.
alatriste
Hagyd már. Nekünk volt konkrétan 11 fehér a kezdő O-ban, még a futó (Woodhead) nem csak a full back is fehér volt

Basszus, a liga elmúlt nem tudom hány évtizedének egyetlen fehér CB-je is nálunk volt 😀

Mondjuk változnak az idők, az tény. Most már vannak a támadófalban is feketék 😮

több mint 7 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Csak ne a patsbe menjen McCaffrey :/
Ugy szeretem nem akarom megutalni
több mint 7 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 843 — Chalk Dawk fan
Ti hogy látjátok, McCaffreyhez miként fognak állni a csapatok, mégis csak fehér futó, nem lesz ez visszatartó erő? Nyilván nem arra gondolok, hogy rasszisták lennének 😀 Meg lesz-e a terhelhetősége, keménysége, strapabírósága, ami kell ahhoz, hogy igazi no1 futó váljon belőle a profik között?
Illetve érintheti-e hátrányosan a futókat, hogy az átlagosnál jóval erősebbnek tűnik a class, ezért későbbre hagyhatják a csapatok a futó választást, mondván hátrébb is lehet majd találni klasszist.
gabokocka
minden mockban a Patshez fogom írni 😊
braxa88
Nem vagyok teljesen képben a témával, de ha van a fehéreket előtérbe helyező csapat akkor az a Green Bay.
Konrétan 34-be ki tudunk úgy állni, hogy a teljes LB sor fehér legyen: Fackrell - Ryan - Martinez - Matthews (és ebből 3 srác instant kezdő).
A 9 tagú OL-ünk 8 tagja fehér (kiv Lane Taylor (LG))
Ezen túl: a liga kevés jó fehér elkapójából itt van egy (Nelson)

+ Lowry (DE), Ripkowski (FB), Janis (WR), a három special teamer és ugye AR is.

%-osan nem tudom van-e ilyen kimutatás, hány tagja fehér egy csapatnak, de hogy a Packers esélyes az első helyre az biztos.
Szóval Lacyt McCaffreyre lecserélni túl nagy élvezet lenne TT-nek, hogy kihagyja.
alatriste
Van kimutatás, és Chip Kelly alatt természetesen az Eagles volt a legfehérebb csapat a ligában

több mint 7 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 067 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Ti hogy látjátok, McCaffreyhez miként fognak állni a csapatok, mégis csak fehér futó, nem lesz ez visszatartó erő? Nyilván nem arra gondolok, hogy rasszisták lennének 😀 Meg lesz-e a terhelhetősége, keménysége, strapabírósága, ami kell ahhoz, hogy igazi no1 futó váljon belőle a profik között?
Illetve érintheti-e hátrányosan a futókat, hogy az átlagosnál jóval erősebbnek tűnik a class, ezért későbbre hagyhatják a csapatok a futó választást, mondván hátrébb is lehet majd találni klasszist.
gabokocka
minden mockban a Patshez fogom írni 😊
braxa88
Nem vagyok teljesen képben a témával, de ha van a fehéreket előtérbe helyező csapat akkor az a Green Bay.
Konrétan 34-be ki tudunk úgy állni, hogy a teljes LB sor fehér legyen: Fackrell - Ryan - Martinez - Matthews (és ebből 3 srác instant kezdő).
A 9 tagú OL-ünk 8 tagja fehér (kiv Lane Taylor (LG))
Ezen túl: a liga kevés jó fehér elkapójából itt van egy (Nelson)

+ Lowry (DE), Ripkowski (FB), Janis (WR), a három special teamer és ugye AR is.

%-osan nem tudom van-e ilyen kimutatás, hány tagja fehér egy csapatnak, de hogy a Packers esélyes az első helyre az biztos.
Szóval Lacyt McCaffreyre lecserélni túl nagy élvezet lenne TT-nek, hogy kihagyja.

Szerkesztette: alatriste


Liverpool Fc fan
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Ti hogy látjátok, McCaffreyhez miként fognak állni a csapatok, mégis csak fehér futó, nem lesz ez visszatartó erő? Nyilván nem arra gondolok, hogy rasszisták lennének 😀 Meg lesz-e a terhelhetősége, keménysége, strapabírósága, ami kell ahhoz, hogy igazi no1 futó váljon belőle a profik között?
Illetve érintheti-e hátrányosan a futókat, hogy az átlagosnál jóval erősebbnek tűnik a class, ezért későbbre hagyhatják a csapatok a futó választást, mondván hátrébb is lehet majd találni klasszist.
gabokocka
minden mockban a Patshez fogom írni 😊
több mint 7 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 734 — Keep pounding
Ti hogy látjátok, McCaffreyhez miként fognak állni a csapatok, mégis csak fehér futó, nem lesz ez visszatartó erő? Nyilván nem arra gondolok, hogy rasszisták lennének 😀 Meg lesz-e a terhelhetősége, keménysége, strapabírósága, ami kell ahhoz, hogy igazi no1 futó váljon belőle a profik között?
Illetve érintheti-e hátrányosan a futókat, hogy az átlagosnál jóval erősebbnek tűnik a class, ezért későbbre hagyhatják a csapatok a futó választást, mondván hátrébb is lehet majd találni klasszist.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 237
Stanford star RB Christian McCaffrey declares for the NFL Draft
Csak hogy igazán jó legyen a RB class
több mint 7 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 071 — WHO DAT!!!!
Akkor ahogy várni lehetett L. Fournette is jelentkezett a draftra.


több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 692 — Scream and scout
Jelentősebb underclassmanek, akik jelentkeztek a 2017-es draftra:
Myles Garrett, DE (Texas A&M)
Leonard Fournette, RB (LSU)
Malik Hooker, S (Ohio State)
Jamal Adams, S (LSU)
Dalvin Cook, RB (Florida State)
DeShone Kizer, QB (Notre Dame)
Marshon Lattimore, CB (Ohio State)
Malik McDowell, DT (Michigan State)
Garrett Bolles, OT (Utah)
Quincy Wilson, CB (Florida)
Ryan Ramczyk, OT (Wisconsin)
Jabrill Peppers, S (Michigan)
Derek Barnett, DE (Tennessee)
Caleb Brantley, DT (Florida)
T.J. Watt, LB (Wisconsin)
Charles Harris, DE/OLB (Missouri)
Solomon Thomas, DE/OLB (Stanford)
John Ross, WR (Washington)
Sidney Jones, CB (Washington)
Jalen Tabor, CB (Florida)
Gareon Conley, CB (Ohio State)
Christian McCaffrey, RB (Stanford)
Alvin Kamara, RB (Tennessee)
Curtis Samuel, WR/RB (Ohio State)
David Njoku, TE (Miami-Fl.)
Mitch Trubisky, QB (North Carolina)
Pat Mahomes, QB (Texas Tech)
Mike Williams, WR (Clemson)
Deshaun Watson, QB (Clemson)
Wayne Gallman, RB (Clemson)
Isaiah Ford, WR (Virginia Tech)
Budda Baker, S (Washington)
Marcus Williams, S (Utah)
Charles Walker, DT (Oklahoma)
Nazair Jones, DT (North Carolina)
Davon Godchaux, DT (LSU)
JuJu Smith-Schuster. WR (USC)
Noah Brown, WR (Ohio State)
Damore'ea Stringefellow, WR (Ole Miss)
Brian Hill, RB (Wyoming)
Jeremy McNichols, RB (Boise State)
D'Onta Foreman, RB (Texas)
Samaje Perine, RB (Oklahoma)
Carl Lawson, DE/OLB (Auburn)
Anthony Walker, LB (Northwestern)
Chris Godwin, WR (Penn State)
Garret Sickels, DE (Penn State)
Bucky Hodges, TE (Virginia Tech)
Jerod Evans, QB (Virginia Tech)
Artavis Scott, WR (Clemson)
K.D. Cannon, WR (Baylor)
Shelton Gibson, WR (West Virginia)
Carlos Henderson,WR (Louisiana Tech)
Elijah Hood, RB (North Carolina)
Elijah Lee, OLB (Kansas State)
Brad Kaaya, QB (Miami-Fl.)
Eddie Vanderdoes, DT (UCLA)
Elijah Qualls, DT (Washington)
Vincent Taylor, DT (Oklahoma State)
Raekwon McMillan, ILB (Ohio State)
Alex Anzalone, LB (Florida)
Roderick Johnson, OT (Florida State)
Chad Hansen, WR (California)
Ricky Seals-Jones, WR (Texas A&M)
Jerome Lane, WR (Akron)
Howard Wilson, CB (Houston)

Jelentősebb underclassmanek, akik maradnak college-ban:
Mike McGlinchey, OT (Notre Dame)
James Washington, WR (Oklahoma State)
Courtland Sutton, WR (SMU)
Nick Chubb, RB (Georgia)
Royce Freeman, RB (Oregon)
Armani Watts, S (Texas A&M)
Billy Price, G (Ohio State)
Marquis Haynes, OLB/DE (Ole Miss)
Luke Falk, QB (Washington State)
Mason Cole, C/OT (Michigan)
Harold Landry, OLB/DE (Boston College)
Micah Kiser, ILB (Virginia)
Azeem Victor, ILB (Washington)
Josey Jewell, ILB (Iowa)
Sony Michel, RB (Georgia)
Sam Hubbard, DE (Ohio State)
Tyquan Lewis, DE (Ohio State)
Lowell Lotulelei, DT (Utah)
Mason Rudolph, QB (Oklahoma State)

Szerkesztette: empty taxi


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 237
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
Adirotor
Ha egy évvel ezelőtt Tunsil-t írják hozzátok, akkor is rögtön kinyomtad volna? 😉
Klaci79
Nem ertem az osszefuggest

Kizer szar jatekos xd
Lattam tole meccset egy szimpla screent nem tud megdobni 😒

Tunsil meg eleg jo G-ben is nalunk
Adirotor
Csak annyi az összefüggés, hogy a december 1-én kiadott mock-ok azért jelentősen változnak áprilisra. Nem gondolta volna senki, hogy Tunsil majd Miami-ban köt ki és valamiért Kizert imádja néhány szakértő. De egyébként nagyjából egyetértünk: nem mondom, hogy szar játékos, de első kör, főleg 3. pick...hát kösz nem...mondjuk egyik jelenlegi draftolható QB se ér TOP 3-at nálam (most)
Klaci79
Aztán majd ött lesz mégis 2 a top3-ban. 😉 (Egyikük a másodosztályból.)
CLE ugye alap, és a CHI is sanszos. Jacksonvilleben meg mindig képesek valami jó kis illogikus huncutságra.
Sobri Jóska
Tudunk vajon logikusan gondolkodni egy Cleveland-i GM fejével? Az is lehet, hogy megpróbálkoznak Cutler-rel (úgyis divat a sérülékeny QB Ohio-ban) aztán odaadják az 1/1-et valakinek jó áron, vagy viszik Garrett-et esetleg mást...van ott annyi lyuk, hogy győzzék csak befoltozni.
több mint 7 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
Adirotor
Ha egy évvel ezelőtt Tunsil-t írják hozzátok, akkor is rögtön kinyomtad volna? 😉
Klaci79
Nem ertem az osszefuggest

Kizer szar jatekos xd
Lattam tole meccset egy szimpla screent nem tud megdobni 😒

Tunsil meg eleg jo G-ben is nalunk
Adirotor
Csak annyi az összefüggés, hogy a december 1-én kiadott mock-ok azért jelentősen változnak áprilisra. Nem gondolta volna senki, hogy Tunsil majd Miami-ban köt ki és valamiért Kizert imádja néhány szakértő. De egyébként nagyjából egyetértünk: nem mondom, hogy szar játékos, de első kör, főleg 3. pick...hát kösz nem...mondjuk egyik jelenlegi draftolható QB se ér TOP 3-at nálam (most)
Klaci79
Jo de Tunsil nem a jateka miatt csuszott 😀
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
Adirotor
Ha egy évvel ezelőtt Tunsil-t írják hozzátok, akkor is rögtön kinyomtad volna? 😉
Klaci79
Nem ertem az osszefuggest

Kizer szar jatekos xd
Lattam tole meccset egy szimpla screent nem tud megdobni 😒

Tunsil meg eleg jo G-ben is nalunk
Adirotor
Csak annyi az összefüggés, hogy a december 1-én kiadott mock-ok azért jelentősen változnak áprilisra. Nem gondolta volna senki, hogy Tunsil majd Miami-ban köt ki és valamiért Kizert imádja néhány szakértő. De egyébként nagyjából egyetértünk: nem mondom, hogy szar játékos, de első kör, főleg 3. pick...hát kösz nem...mondjuk egyik jelenlegi draftolható QB se ér TOP 3-at nálam (most)
Klaci79
Aztán majd ött lesz mégis 2 a top3-ban. 😉 (Egyikük a másodosztályból.)
CLE ugye alap, és a CHI is sanszos. Jacksonvilleben meg mindig képesek valami jó kis illogikus huncutságra.

több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 237
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
Adirotor
Ha egy évvel ezelőtt Tunsil-t írják hozzátok, akkor is rögtön kinyomtad volna? 😉
Klaci79
Nem ertem az osszefuggest

Kizer szar jatekos xd
Lattam tole meccset egy szimpla screent nem tud megdobni 😒

Tunsil meg eleg jo G-ben is nalunk
Adirotor
Csak annyi az összefüggés, hogy a december 1-én kiadott mock-ok azért jelentősen változnak áprilisra. Nem gondolta volna senki, hogy Tunsil majd Miami-ban köt ki és valamiért Kizert imádja néhány szakértő. De egyébként nagyjából egyetértünk: nem mondom, hogy szar játékos, de első kör, főleg 3. pick...hát kösz nem...mondjuk egyik jelenlegi draftolható QB se ér TOP 3-at nálam (most)
több mint 7 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
Adirotor
Ha egy évvel ezelőtt Tunsil-t írják hozzátok, akkor is rögtön kinyomtad volna? 😉
Klaci79
Nem ertem az osszefuggest

Kizer szar jatekos xd
Lattam tole meccset egy szimpla screent nem tud megdobni 😒

Tunsil meg eleg jo G-ben is nalunk
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 237
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
Adirotor
Ha egy évvel ezelőtt Tunsil-t írják hozzátok, akkor is rögtön kinyomtad volna? 😉
több mint 7 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
Klaci79
A 3. Picknel nyomtam ki az oldalt...
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 237
Néhány csapat szurkolóit már súlyosan érinti a téma:
 draftwire.usatoday.com/2016/12/01/2017-nfl-mock-draft-full-7-round-projections/
több mint 7 éve
Habi New England Patriots USC Trojans 4 829 — Patriots GM
Ugy nezem eleg jo lesz cornerekbol a draft most.
Nekunk mindenkepp kene egy elso koros.
Nektek melyik CB nez ki a legjobban jelenleg?
Adirotor
 www.baltimorebeatdown.com/2016/11/9/13558108/ravens-cornerback-preview-sidney-jones
Höri
O nekem is tetszik
A masik akinek orulnek az King
Adirotor
Holnap lesz a Michigan @ Iowa, a tv-közvetítés képe alapján mondjuk shutdown cornereket szinte lehetetlen scoutolni, de az egyik oldalon King, a másik oldalon meg Jourdan Lewis, két top3-as cb egy meccsen azért ritkaság
baggio
Brutalis az idei CB class
Erdekes modon nekem pont Tabor nem tetszik, mashol meg o a no1
Adirotor
szerintem kinéztétek magatoknak Adoree Jacksont

 twitter.com/ChaseGoodbread/status/799726377188597760
baggio
a vélekedés egyelőre az, hogy Adoree' marad végzős évére. Ha ő marad, akkor sztem JuJu is maradni fog.


JT Daniels fan
több mint 7 éve
Adirotor Miami Dolphins Notre Dame Fighting Irish 3 944 — AFC: Miami NFC: Rams ; gurulós: Everton
Nekem Rudolph, Mayfield es Mahomes is jobban tetszik mint Watson
Adirotor
lol
Drip
tök átlagos, ha nem a clemsonban játszana, lófaszt se érdekelné
több mint 7 éve
Drip Cleveland Browns Tennessee Volunteers 8 819 — Undertaker of the Cleveland graveyard
jár a pacsi a cikk írójának 😊 A lehető legBrownsosabb draft ez kérem szépen. QB need, 1/1 valaki majd a 2. pickkel jön a QB. Oklahoma state hmmm de ismerős 😊 Már csak az kéne, hogy a 22. helyen legyen mindez 😊
Drip
Ez alapján a mock alapján szerintem teljesen jól járna a Browns.
Shawn84
Joe Thomas - Brady Quinn ... Thomas HOF kaliber tény
Trent Richardson - Brandon Weeden
Justin Gilbert - Johnny Manziel

Mindegyikkel jól jártunk papíron 😊

Ha adott az 1/1 ne játsszuk már el ezt megint. Nem Allennel van itt a bajom, bírom a csávót, de itt nem kell kompromisszumokat kötni, adott mindegyik QB azt választhatjuk akit tényleg akarunk. Ha kell pass rusher, CB, OT akárki azt a Philly pickjével ugyanúgy megtehetjük ... de amíg QB needesek vagyunk 1/1-re illene azt orvosolni 😊

Nekem Rudolph, Mayfield es Mahomes is jobban tetszik mint Watson
Adirotor
lol

több mint 7 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 692 — Scream and scout
Like-olnám ha Teleszkóp JuJu-t húzná, tökéletes párja lenne Allennek.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 845 — No es importante
Ugy nezem eleg jo lesz cornerekbol a draft most.
Nekunk mindenkepp kene egy elso koros.
Nektek melyik CB nez ki a legjobban jelenleg?
Adirotor
 www.baltimorebeatdown.com/2016/11/9/13558108/ravens-cornerback-preview-sidney-jones
Höri
O nekem is tetszik
A masik akinek orulnek az King
Adirotor
Holnap lesz a Michigan @ Iowa, a tv-közvetítés képe alapján mondjuk shutdown cornereket szinte lehetetlen scoutolni, de az egyik oldalon King, a másik oldalon meg Jourdan Lewis, két top3-as cb egy meccsen azért ritkaság
baggio
Brutalis az idei CB class
Erdekes modon nekem pont Tabor nem tetszik, mashol meg o a no1
Adirotor
szerintem kinéztétek magatoknak Adoree Jacksont

 twitter.com/ChaseGoodbread/status/799726377188597760


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Hozzánk OT-t írtak, erre sok embernek fel fog állni a fasza😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER