NFL Draft 2019

32 feliratkozó

több mint 5 éve
warr_b Washington Commanders 20 745 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ha lesznek ide-oda feltrade-elések, azok bejelentése mikorra várható? Csak akkor amikor magára a húzásra sor kerülne, vagy már előbb kiderülhet?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
MockMockMockMock!!!

 fuzovelkifele.com/2019/04/fk-final-mock-19/
katonadani
Agybajt kapok ha első körben Safetyt viszünk.
Toca
azt a mockod hagyjad


Amúgy aki nem EDGEt húzna Seattlebe az mit gondol? Clark trade előtt is esélyes volt az első körös EDGE, most meg szinte biztos.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 649 — Vikings fan
MockMockMockMock!!!

 fuzovelkifele.com/2019/04/fk-final-mock-19/
katonadani
Agybajt kapok ha első körben Safetyt viszünk.
több mint 5 éve
Cruyffista Denver Broncos Ole Miss Rebels 3 252
Szerintetek meddig fog tartani a buli? Reggel hatig azért űzik majd? Mert akkor 5 órás keléssel még jó lehetek a Colts pickre, ha nem mennek felfelé Ballardék.
kristóf17
3-4 órás szokott lenni az első nap.
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Szerintetek meddig fog tartani a buli? Reggel hatig azért űzik majd? Mert akkor 5 órás keléssel még jó lehetek a Colts pickre, ha nem mennek felfelé Ballardék.
több mint 5 éve
katonadani Philadelphia Eagles 453
MockMockMockMock!!!

 fuzovelkifele.com/2019/04/fk-final-mock-19/
több mint 5 éve
katonadani Philadelphia Eagles 453
Lehetne kérni, hogy péntek reggel 9-re a draft podcast linkje valamelyik topicban rögzített hozzászólásként megjelenjen? Unom a Retro-rádiót a munkahelyen. 😀
Szokol
ha minden jól megy - aka nem merül le a telefon stb - akkor így lesz 😊 és egyből adás után kezdem is írni az értékelőt
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Magyar idő szerint mikor kezdődik?
steelwolf
Csütörtökről péntekre Kettő (éjjel😊)
dande
Köszi! Áldassék!
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 510 — Így remélem megfelelek nektek.....
Magyar idő szerint mikor kezdődik?
steelwolf
Csütörtökről péntekre Kettő (éjjel😊)

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Magyar idő szerint mikor kezdődik?
több mint 5 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 190 — Colts Fan
 twitter.com/dpbrugler/status/1121045905816338434
több mint 5 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 867 — Steelers fan
Lehetne kérni, hogy péntek reggel 9-re a draft podcast linkje valamelyik topicban rögzített hozzászólásként megjelenjen? Unom a Retro-rádiót a munkahelyen. 😀
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 685 — tracker ember
Idén is lehet TOP100-at tippelni:  bowl.hu/forum/tippjatekok/draft-tippelde-2013


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Cruyffista Denver Broncos Ole Miss Rebels 3 252
Haskinsre és Taylorra ne vegyél mérget (talán még Allenre se). Szerintem David Jones(NYG), Ed Oliver(Jetstől lefelé bárhol), Hockenson és Jonah Williams(mindkettő nálunk) is kimehet a Top 7-ben.
iktriad
+szerintem murray sem olyan biztos, mint amilyennek tűnik. onnan meg borulhat a dominó
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
D.K. Metcalf, WR (Ole Miss)
vassadi
Ha eddig bármilyen kétségerm volt is azt illetően, hogy Metcalfot a Jaguars fogja behúzni (ha még bent lesz akkor), akkor most ezzel az elemzéssel az utolsó kvarkig eloszlattad.
iktriad, kezdhetsz imádkozni. 😉
Sobri Jóska
I wouldn't worry about that. 😉 Már az is nagy meglepetés lenne szvsz, ha a Jags a 3. kör előtt WR-t húzna.

Én most inkább annak drukkolok, hogy Jawaan Taylort megússzuk és valaki hozzánk kerüljön a Hockenson, Ed Oliver, Jonah Williams trióból.

iktriad
A Jaguars most azt fogja kihuzni, aki a legnagyobb pluszt adhatja valamelyik egysegnek, es aki playmaker szerintuk, es aki premierposzton klasszis lehet. Na most ez szvsz nem OL lesz, hanem vagy Oliver (ha elerheto lesz, a Jaxnel meg tenyleg Donald 2-t latnak benne, de en ketelkedem benne, hogy o csuszik 7-re), vagy Hockenson Foles miatt, az Eagles tamadogepezetenek mintajara, vagy pedig elkapo, mert szerintem ez utobbi abszolut benne van, eleg eros tulzas azt mondani, hogy a WR ne lenne ordito needje a Jaxnek. Ha viszont elkapo, akkor a potencial miatt abszolut benne van, hogy tenyleg kirantja a Jaguars Metcalfet, Foles meg majd bombazhatja, mint a hulye. Csak hat Metcalf boom or bust prospect, nagyon kockazatos. Ha ezt utobbit elkerulne Toughlin, akkor Hockenson tunik nyilvanvalo valasztasnak.

Azt viszont nem latom, hogy egy OL-re pazarolnak el a top10-es picket, amikor azt a masodik korben is tudnak korrektet huzni. Lehet, hogy tight endet is, de azert egy Foles vezette tamadoegysegbe muszaj egy elso szamu fegyver, aki azert biztoskezu es meg tudja csinalni a rovidebb jatekokat is.

En viszont gyulolnem, ha a Jax Hockensont vinne, nekem o nagy kedvencem, sok honapja tudtam, hogy GM-ben elviszem, igy is lett, nem szeretnem, ha egy ilyen jo gyereket megrontananak Jacksonville-ben. xd Komolyan, meg az sem zavarna, ha a Pats valahogy elvinne ot Gronk utodjanak, mert Belichickek legalabb tudnak hasznalni, kihoznak belole a maximumot es a megfelelo kornyezetbe kerulne, nem kallodna el.

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 936 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
D.K. Metcalf, WR (Ole Miss)
vassadi
Ha eddig bármilyen kétségerm volt is azt illetően, hogy Metcalfot a Jaguars fogja behúzni (ha még bent lesz akkor), akkor most ezzel az elemzéssel az utolsó kvarkig eloszlattad.
iktriad, kezdhetsz imádkozni. 😉
Sobri Jóska
I wouldn't worry about that. 😉 Már az is nagy meglepetés lenne szvsz, ha a Jags a 3. kör előtt WR-t húzna.

Én most inkább annak drukkolok, hogy Jawaan Taylort megússzuk és valaki hozzánk kerüljön a Hockenson, Ed Oliver, Jonah Williams trióból.

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 339 — #NoStress
D.K. Metcalf, WR (Ole Miss)
Nagydarab, kigyúrt állat, aki baromi gyorsan fut egyenesen és baromi magasra ugrik, de emellett annyira (sem) agilis, mint Tom Brady. Eddig tiszta sor, ezeket mindenki tudja róla. Hogy elviszi-e valaki a top 10-ben? Szerintem simán előfordulhat. Hogy megér-e egy ennyire korai draftjogot? Nem. Mert milyen elkapó is ér top 10-es picket? Olyan, aki legitim első számú célpont, igazi go-to target lehet, akit komplex szerepkörben lehet használni, és bármilyen szituációban lehet hozzá fordulni. Ha az ember megnézi Metcalf college-ban mutatott játékát, igencsak kell az a bizonyos rózsaszín szemüveg ahhoz, hogy a meccsfelvételeiből valaki azt a következtetést szűrje le, hogy személyében egy igazi no. 1 WR-rel gazdagodhat az őt draftoló csapat, és a teknősöket idéző mozgékonyságával mondhatni eleve halálra van ítélve az NFL cornerekkel szemben szeparáció ügyében. Az őt top 10-ben draftoló csapat szerintem hasonló hibát követne el, mint anno a Cincinnati John Ross-szal, akitől egy új combine rekordot jelentő 40 yardos futás elég volt ahhoz, hogy a Bengals döntéshozói vérszemet kapjanak és 1/9-et adjanak érte, csak közben elsiklottak afelett, hogy a sprinterként elit Ross elkapóként annyira már nem jó. Neki is megvan a hozzáadott értéke, össze tud hozni évente pár hosszú elkapást és TD-t, csak ez messze nem ér top 10-es picket. És ugyanígy, jóllehet Metcalfnak is meglesz a maga haszna - vertikális útvonalakon okozhat problémákat a védőknek, és red zone-ban is hasznos lehet, bár önmagában a méret ide sem elég -, de egy érte kiadott top 10-es pick sem térülne meg szerintem soha. (És akkor a meglehetősen színes injury history-ját még szóba se hoztam...)
vassadi
Ha eddig bármilyen kétségerm volt is azt illetően, hogy Metcalfot a Jaguars fogja behúzni (ha még bent lesz akkor), akkor most ezzel az elemzéssel az utolsó kvarkig eloszlattad.
iktriad, kezdhetsz imádkozni. 😉

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 936 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nagyon tetszik az idei draftban az, hogy tulajdonképpen még alig tudni valamit, nincsen annyi fixnek tűnő pick, mint az elmúlt években. Persze benne van sajnos, hogy legkésőbb a draft előtti órákban a sajtó már szivárogtatni fogja az infókat legalább a top10-et illetően. Ilyenkor igazán nagy kihívás értékelhető mockot összehozni.
Cruyffista
sztem meg eléggé valószínű a top7
(minusz feltradek)
murray, bosa, allen, QW, white, haskins, jawaan taylor
braxa88
Haskinsre és Taylorra ne vegyél mérget (talán még Allenre se). Szerintem David Jones(NYG), Ed Oliver(Jetstől lefelé bárhol), Hockenson és Jonah Williams(mindkettő nálunk) is kimehet a Top 7-ben.

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Nagyon tetszik az idei draftban az, hogy tulajdonképpen még alig tudni valamit, nincsen annyi fixnek tűnő pick, mint az elmúlt években. Persze benne van sajnos, hogy legkésőbb a draft előtti órákban a sajtó már szivárogtatni fogja az infókat legalább a top10-et illetően. Ilyenkor igazán nagy kihívás értékelhető mockot összehozni.
Cruyffista
sztem meg eléggé valószínű a top7
(minusz feltradek)
murray, bosa, allen, QW, white, haskins, jawaan taylor
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 936 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Minnesotában akár komoly következménye is lehet a draftnak. 😊
 twitter.com/MatthewColler/status/1120766853222002689

Köszi Vassadi ezeket a formabontó prospekt értékeléséleket. Mivel mock draftokból nem Dunát, de Nílust lehetne rekeszteni ezekben a napokban, jobb is ez a formátum.
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 566
Pár random gondolat néhány prospectről... Idén nem álltam neki mock draftot írni, mert tudtam, hogy nem jutna rá elég időm, az alábbi irományt is bővebbre terveztem, de ennyire futotta, pedig szépen apránként már hetek óta készülgetett. Arra azért figyeltem, hogy ne szúrjak ki magammal és ne szivárogtassak ki műhelytitkokat a GM játék draftja előtt, de ez vasárnap lezajlott, úgyhogy szabad a pálya. 😊

Nick Bosa, EDGE (Ohio State) & Quinnen Williams, DT (Alabama)
Nem szeretnék közhelyeket puffogtatni, nálam is ők az idei class toronymagasan legjobb prospectjei, draftérték szempontjából szerintem is minimális különbség van köztük, nálam viszont egy hajszállal Williams a jobb. Bosához hasonló kaliberű EDGE prospectet tudnék mondani többet is az utóbbi pár évből; Quinnenhez fogható DT-t nem.

Kyler Murray, QB (Oklahoma)
Hogy Kyler Murray mint futballjátékos ér-e 1/1-es picket? Igen, határozottan. Hogy Kyler Murray mint prospect ér-e 1/1-es picket? A fő rizikófaktort nála a hozzáállás jelenti, amit innen nehéz megítélni, így utóbbi kérdésben már sokkal kevésbé könnyű határozottan állást foglalni. Ha fejben ilyen szempontból nem lesz vele gond, akkor franchise QB matéria.

A többi QB
Én semelyik másik irányítóban nem látom az egyértelműen franchise QB-nak behúzható prospectet. Nálam Haskins és Lock is legfeljebb második napos projekt, olyanokat, mint Daniel Jones, pedig már ott sem draftolnék szívesen.

Josh Jacobs, RB (Alabama)
Nagyon “eredeti” leszek: nálam is egyértelműen ő a class legjobb RB prospectje, és nekem is óhatatlanul Alvin Kamara ugrik be róla. Még a velük kapcsolatban felhozott fő negatívumok is ugyanazok: egyrészt nem kimondottan top atléták, másrészt egyikük sem kapott igazi feature back terhelést college-ban. Ugyanakkor Jacobsnak nem kell top atlétának lennie ahhoz, hogy az ő játéka, skill setje az NFL-ben is működőképes legyen, illetve nem azért nem használták feature RB-ként, mert nem lett volna rá alkalmas, hanem mert a Bama támadófilozófiája alapvetően nem a feature backre való építést preferálja, és voltak rajta kívül is jó futók a csapatban (egyikükről később bővebben).

Miles Sanders, RB (Penn State)
Meggyőződésem, hogy ha nem egy évvel Barkley után jön ki a draftra, akkor sokkal többre taksálná őt a közvélemény, mint így, hogy egy korszakos tehetség árnyékából kell kibújnia. Nagy volt a katyvasz RB fronton Jacobs mögött, de a draft process végére Sanders nálam egyértelmű másodikká nőtte ki magát. Ebből a classból JJ után benne látom a leginkább azt, hogy minden szituációban bevethető, igazi no. 1 back lehet belőle az NFL-ben.

David Montgomery, RB (Iowa State)
Jacobs és Sanders mellett ő a harmadik és egyben utolsó olyan RB az idei classban, akiről el tudom képzelni, hogy legitim, minőségi all-down back lesz az NFL-ben, bár nála már nagyon rezeg a léc. Fő oka a vele való szkepticizmusomnak az, hogy sebességben elég látványosan elmarad az NFL-átlagtól, ugyanakkor épp amiatt is látok benne no. 1 RB potenciált, hogy - Jacobshoz hasonlóan - az ő játékstílusa mellett nem szükséges az, hogy olimpiai kaliberű sprinter legyen, kiemelkedő sebesség nélkül is eredményes tud lenni.

Damien Harris, RB (Alabama)
Nyilván nem első körös szint, mint ahova eleinte sokan sorolták, de jobb játékos ő annál, mint ahol a többség jelenleg számon tartja őt az idei RB-k rangsorában. Nagyon jó committee back lehet, főleg early-down runnerként, de passz szituációkban sincs teljesen elveszve, akkor sem kell pánikba esnie a leendő csapatának, ha alkalom adtán, például sérülések miatt egy-egy meccs erejéig all-down RB-ként kell bevetni.

Devin Singletary, RB (Florida Atlantic)
Kicsi, lassú, egydimenziós futó - én még committee backnek se szívesen draftolnám; egyszerűen nem látom, hogy lenne olyan szerepkör, amiben ő igazán hasznos játékos tudna lenni.

D.K. Metcalf, WR (Ole Miss)
Nagydarab, kigyúrt állat, aki baromi gyorsan fut egyenesen és baromi magasra ugrik, de emellett annyira (sem) agilis, mint Tom Brady. Eddig tiszta sor, ezeket mindenki tudja róla. Hogy elviszi-e valaki a top 10-ben? Szerintem simán előfordulhat. Hogy megér-e egy ennyire korai draftjogot? Nem. Mert milyen elkapó is ér top 10-es picket? Olyan, aki legitim első számú célpont, igazi go-to target lehet, akit komplex szerepkörben lehet használni, és bármilyen szituációban lehet hozzá fordulni. Ha az ember megnézi Metcalf college-ban mutatott játékát, igencsak kell az a bizonyos rózsaszín szemüveg ahhoz, hogy a meccsfelvételeiből valaki azt a következtetést szűrje le, hogy személyében egy igazi no. 1 WR-rel gazdagodhat az őt draftoló csapat, és a teknősöket idéző mozgékonyságával mondhatni eleve halálra van ítélve az NFL cornerekkel szemben szeparáció ügyében. Az őt top 10-ben draftoló csapat szerintem hasonló hibát követne el, mint anno a Cincinnati John Ross-szal, akitől egy új combine rekordot jelentő 40 yardos futás elég volt ahhoz, hogy a Bengals döntéshozói vérszemet kapjanak és 1/9-et adjanak érte, csak közben elsiklottak afelett, hogy a sprinterként elit Ross elkapóként annyira már nem jó. Neki is megvan a hozzáadott értéke, össze tud hozni évente pár hosszú elkapást és TD-t, csak ez messze nem ér top 10-es picket. És ugyanígy, jóllehet Metcalfnak is meglesz a maga haszna - vertikális útvonalakon okozhat problémákat a védőknek, és red zone-ban is hasznos lehet, bár önmagában a méret ide sem elég -, de egy érte kiadott top 10-es pick sem térülne meg szerintem soha. (És akkor a meglehetősen színes injury history-ját még szóba se hoztam...)

A.J. Brown, WR (Ole Miss)
Eleinte gyakorlatilag konszenzusosan a class legjobb WR-eként és top 10-es tehetségként tartották számon, aztán volt egy időszak, amikor kissé háttérbe szorult, majd az utóbbi időben újra megugrott az ázsiója. Végül az én big boardomon is ő lett a legmagasabban rangsorolt elkapó. Azt adom, hogy sanszosan slotban lehet majd a legtöbbet kihozni belőle, azokkal viszont nem értek egyet, akik szerint csak ott lesz igazán jó.

N’Keal Harry, WR (Arizona State)
Számomra az idei class legnehezebben megítélhető prospectje volt. Benne látom azt, hogy akár ligaszinten is kifejezetten jó (slot) receiverré, legitim első számú célponttá érjen, de azon sem lepődnék meg, ha a sebesség- és mozgékonyságbeli korlátai(?) miatt olyan “sikerek” várnának rá az NFL-ben, mint amilyeneket mondjuk egy, az övéhez sok szempontból nagyon hasonló skill settel rendelkező másik egykori ASU-elkapó, Jaelen Strong elért. Nem is tudom, tudnék-e olyan prospectet mondani, aki ekkora talány lett volna számomra. A low floor - high ceiling játékos iskolapéldája.

Irv Smith Jr., TE (Alabama)
Hockenson, Fant és Smith megítélését illetően elég nagy az egyetértés, és előbbi kettővel kapcsolatban én is a közvélemény álláspontján vagyok, utóbbi esetében viszont nagyon nem. Smith-t én egyáltalán nem tartom első körre érdemes prospectnek. 6-2-es magasságával jócskán elmarad az NFL tight end sztenderdjétől, in-line TE-nek nem alkalmas, és egyáltalán nem atletikus - túl sok ez így együtt...

Jonah Williams, OT (Alabama)
OT vagy nem OT, ez itt a kérdés. Vagy csak volt a kérdés, mert ami ezt a dilemmát előidézte, azaz hogy elég hosszúak-e a karjai, arra a combine mérlegelés már egyértelmű, kategorikus, méghozzá nemleges választ adott. Ugyanakkor azt gondolom, ennek ellenére sem lehet annyival elintézni az ő ügyét, hogy “jó, akkor csak guard lehet”. Először is, azt azért látni kell, hogy olyan időket élünk, amikor a liga igencsak híján van a - különösen a draftról beáramló - ténylegesen minőségi kezdő LT/OT alapanyagnak. Nem véletlen, hogy az utóbbi évek draftjait nézve most már tendencia, hogy a vártnál / reális értéküknél jóval korábban kelnek el OT prospectek. Vagy egy másik példa. Akárcsak Williamst, anno Riley Reiffet is elsősorban azért szapulták és tartották alkalmatlannak a vakoldalra, mert rövidek voltak a karjai. A Lions mindezek ellenére leendő kezdő LT-nek draftolta őt, és pár évig erőltették is ezen a poszton, mire belátták, hogy ez tényleg nem igazán az ő világa. Áttették a jobb oldalra, ami már sokkal inkább feküdt neki, ám amikor egy évvel később kikerült a piacra, a Vikings mégis LT-nek szerződtette őt, ahol aztán persze megint alulteljesített, és már az esetleges guardba mozgatása a téma. Amit ebből az egészből ki akarok hozni: OT poszton manapság nem nagyon válogathatnak a csapatok, mert a kínálat minőségi és mennyiségi szempontból is jócskán elmarad az ideálistól. Épp ezért gondolom azt, hogy valaki esélyt fog adni Williamsnek tackle-ként, ami miatt pedig úgy vélem, hogy esélyt is kell neki adni ezen a poszton, az az, hogy szerintem ő nem csak az idei class, hanem az utóbbi évek egyik legtehetségesebb, legképzettebb OT prospectje (az idei jelentkezők közül szerintem nincs is olyan, aki überelné őt ilyen szempontból). Jelentős hátrány nála a rövid kar, ez tény, de én látok rá esélyt, hogy az ő tehetségével, technikai képzettségével ezt NFL-szinten is kompenzálni tudja majd, és az sem lepne meg, ha valaki már a top 10-ben elvinné.

Rashan Gary, DE&DT (Michigan)
Szándékosan még csak nem is “/” jelet, hanem “&”-et tettem a két poszt közé, ezzel is próbálva nyomatékosítani: megy ugyan a tanakodás, hogy hol érdemes őt inkább játszatni, de Gary-t nem szabad csak egyik vagy másik posztra korlátozni, mindkettőben használni kell. Tökéletes párhuzam ez esetben Solomon Thomas; meg lehet nézni, hogyan pazarolja el egy egyébként baromi jó játékos tehetségét a 49ers stábja az által, hogy nem tudja/akarja őt a skill setjének megfelelően használni. Pozitív példának meg ott van Michael Bennett, akinél felismerték az edzői, hogy nem szabad beskatulyázni defensive end posztra, és nem is lett volna ő ennyire produktív játékos, ha így történt volna. Gary-ből jó base 4-3 (L)DE lehet, de főleg passing downokon őt rendszeresen belső támadófalemberek ellen kell felküldeni ahhoz, hogy maximálisan kiaknázzák a benne lévő potenciált. Nyilván minden játékos eredményességét befolyásolja az, hogy hogyan használják, de vannak, akikre ez hatványozottan igaz. Gary is ilyen.

Jerry Tillery, DT (Notre Dame)
Hol van a reális draftértéke annak a defensive tackle-nek, aki alulméretezettsége miatt igazi all-down játékosként nem alkalmazható, ellenben nagyon jó interior rusher lehet belőle? Tavaly Maurice Hurst tökéletes példa lehetett volna erre a kérdéskörre (nála végül nem derült ki, hogyan viszonyulnak ehhez a témához az NFL-csapatok, mert más problémák miatt egészen az ötödik körig csúszott), idén pedig Tillery jár ugyanebben a cipőben. Nekem meggyőződésem, hogy a mai NFL-ben már van akkora jelentősége a belső nyomásnak, hogy igenis egy nem minden szituációban bevethető, de pass rusherként magas minőséget képviselő DT is érhet első napos picket. Top 15-ös / 20-as pickkel a tarsolyomban azért még nem nagyon jönnének szóba ezek a játékosok, de az első kör második felében, illetve inkább a kör vége felé már nagyon is bejátszhatna egy ilyen húzás.

Ed Oliver, DT (Houston)
És ha már alulméretezett DT-kről beszélünk... Ellentétben Tillery-vel, Olivernek szerintem megvan az ereje az all-down szerepkörhöz is, lehet belőle elit játékos a posztján és ennél fogva érhet top 15-ös picket, de nagyon nem mindegy, hogy milyen rendszerbe kerül, illetve pass rush-ban jóval nagyobb hiányosságai vannak, mint azt szerintem sokan gondolják; nagy kérdés az is, hogy ezen a téren milyen fejlődésre lesz képes.

Christian Wilkins, DT (Clemson)
Az a fajta DT, aki pass rush-ban és futás elleni védekezésben sem igazán kiemelkedő, ellenben mindkettőt kellően magas szinten űzi ahhoz, hogy stabil pontja legyen egy NFL-védelemnek. És hogy ez draft pickben kifejezve mennyit ér? Leginkább talán Stephon Tuitt-tal tudnám párhuzamba állítani Wilkins potenciális hozzáadott értékét, és ha belőle indulok ki, akkor nyugodtan mondhatom, hogy érdemes lehet rá első körös picket áldozni. Nem top 15-ös draftjogot, nyilván, de a kör vége felé már nem kell azon agyalni, hogy itt jó érték-e.

Dexter Lawrence, DT (Clemson)
Danny Shelton, A’Shawn Robinson, Vita Vea, és még lehetne hozni a példákat - mind olyan DT-k, akiket a többség top 15-be vár, illetve arra érdemesnek tart, holott tipikusan olyan two-down “space eater”-ek, akiknek pass rush-ban nincs akkora hozzáadott értékük, hogy a mai NFL-ben ennyire magas picket érjenek. Lawrence is tökéletesen beleillik ebbe a sorba, bár nála az első körös hype nem volt annyira erős és kitartó, mint a fent nevezett uraknál. Én maximum harmadik kört adnék érte.

Josh Allen, EDGE (Kentucky)
Overrated. Még mielőtt kifejteném, hogy miért mondom ezt, szeretném leszögezni: én is látom Allenben a potenciálisan minőségi NFL-kezdőt. Azt viszont nem értem, mi alapján sorolja be őt mindenki simán top 5-ös picket érő prospectnek - ilyen szempontból tartom őt túlértékeltnek. Mert kérdés nélkül top 5-ös picket érő EDGE egy Nick Bosa, egy Bradley Chubb, egy Myles Garrett. Allen viszont prospectként egészen más kategória, mint ezek a játékosok. Oké, speed rush-ban elég jó, és emellett a fizikuma is abszolút megvan az NFL-hez, ami draft prospectnél azért aránylag ritka kombináció (nem a kizárólag a sebességéből élő, alulméretezett college pass rusher egy újabb tipikus példányáról van tehát szó), erre lehet építeni, meg persze nagyon kevés EDGE érkezik a draftra akkora coverage-ben szerzett rutinnal felvértezve, mint ő (ez elsősorban a korai játékideje és szerepkörének komplexitása szempontjából lehet majd előnyös, ergo például kevésbé félő, hogy eleinte csak szituációs pass rusherként lehetne bevetni), de... Pass rush repertoár, pass rush tervezés, technikai képzettség szempontjából nincs azon a szinten, ahol egy vitathatatlanul top 5-ös picket érő játékosnak lennie kellene. Ahogy már említettem is, leghatékonyabb fegyvere a speed rush, ugyanakkor ha első szándékból nem tudja megverni az emberét, akkor az esetek nagy részében megáll nála a tudomány, semmi counter move, onnantól ki van vonva a játékból. Illetve futás ellen is eléggé el tud veszni; a játék olvasása, labdás játékos lekövetése, blokkokról való leválás terén is akadt nem kevés problémája. Most lehetne azzal jönni, hogy “majd az NFL-ben megtanítják neki”, de egyrészt mint látjuk is, azért ez nem úgy működik, hogy “csak kell egy top atléta, aztán majd top futballjátékost faragunk belőle”, másrészt Allen négy évet töltött el egy SEC-programnál, jó képzést kapott, így tart most itt a fejlődésben, így vannak ilyen hiányosságai. Még egyszer mondom, azt én sem vitatom, hogy van nála mire építeni, van benne upside, de a fix top 5-ös hype-ot túlzásnak tartom. Magasan van nála a “ceiling”, de alacsonyabban a “floor”, mint azt sokan gondolják.

Brian Burns, EDGE (Florida State)
Nem kevés rizikót hordoz magában a hozzá hasonló alulméretezett EDGE-ek kiválasztása, mindig félő az ilyen játékosoknál, hogy fizikálisan hogyan veszik fel a versenyt az NFL támadófalembereivel. Más szempontból meg a védőkoordinátorok álma egy ilyen speed rusher, például nem a semmiért lett anno Vic Beasley is top 10-es választott, aki aztán All-Pro szezont is le tudott tenni az asztalra, amikor a neki fekvő szerepkörben használták az edzői. Burnst szerintem az teszi legitim top 10-es picket érő prospectté, hogy ő nem csak elit atléta, hanem technikailag is már most kifejezetten képzett, ami anno Beasley-ről nem volt elmondható, vagy ilyen szempontból Josh Allenre például köröket ver szerintem. Szóval többnek tűnik ő az átlagos alulméretezett speed rushereknél, akiknél ebben a stádiumban gyakorlatilag csak az elit atletikusságra lehet alapozni.

Clelin Ferrell, EDGE (Clemson)
Róla röviden csak annyit, hogy atletikus limitáltságai miatt potenciál tekintetében nála jóval alacsonyabban van a plafon, mint több másik EDGE prospectnél, szerintem soha nem lesz belőle igazi top pass rusher, top 10-es picket így nem is szívesen adnék érte, minőségi kezdő ellenben ettől még lehet belőle, és 1/15-1/20 környékén már simán jó húzás.

Anthony Nelson, EDGE (Iowa)
Szezon közben az Iowából és így Nelsonból is alig láttam valamit, így aztán amikor olyan véleményeket olvastam, hogy az idei EDGE class tagjai közül Bosa után neki van a legkiforrottabb pass rush repertoárja, majd a combine-on parádés atlétikai mutatókat produkált, felcsillant a szemem, gondoltam hátha ő lesz az idei Darius Leonard, egy általam első körre taksált, de kis túlzással nulla hype-ot kapó prospect, akit GM játékban simán behúzok második-harmadik körben, és boldogság van. Aztán amikor az előbbieken felbuzdulva megnéztem a meccsfelvételeit, bizony csalódnom kellett. Technikailag tényleg képzett, de a meccseken már egyáltalán nem tűnt annyira atletikusnak, mint amit a nyers számok mutatnak, és ami még talán ennél is nagyobb baj, hogy nem elég erős. Nem tudom, egy NFL-csapat kondíciós programja ezeken mennyit tud majd segíteni, így viszont csak harmadik körös upside pickként tudok rá tekinteni, bár annak ebben az egyáltalán nem mély classban már kifejezetten jó lehet.

DeAndre Baker, CB (Georgia) & Byron Murphy, CB (Washington)
Első körös talentumok, de nem első kört érő prospectek. Ahogy nem elég egy kis túlzással focizni nem tudó elit atléta ahhoz, hogy valakiből jó NFL-játékos legyen, úgy az sem igaz, hogy elegendő tehetségesnek lenni, és onnantól már mindegy, hogy az illető milyen atléta. A cornerback meg aztán amúgy is az a poszt, ahol a legnehezebb boldogulni, ha valaki nem elég atletikus. Márpedig Murphy és főleg Baker elég jelentős elmaradásban van ezen a téren attól a szinttől, amit akár csak egy átlag NFL-kezdőnek hoznia kellene. Még azt mondom, egy jól megtermett, vérbeli press-man cornernél még meg lehetne oldani, hogy ezek a hiányosságok ne ütközzenek ki annyira, de jelen esetben nem ilyen játékosokról beszélünk. Így aztán az idei class top CB-jének marad...

Greedy Williams, CB (LSU)
... aki egyébként szintén nem egy életbiztosítás prospectként az állítólagos hozzáállásbeli és karakterproblémáival, vagy azzal a futás elleni játékával, amit run supportnak csúfolni finoman szólva is vicces. Igaz, ezt bármennyire is szeretik kihangsúlyozni vele kapcsolatban, leendő csapata szurkolói szívbaj nélkül szemet fognak hunyni felette, ha amúgy cover cornerként azt hozza, amit várnak tőle. Ha draftértékről van szó, nála tényleg a karakter, a hozzáállás a fő kérdés, amit innen nehéz megítélni, mert egyébként mindene megvan ahhoz, hogy legitim no. 1 CB legyen.

Jóval több prospectről terveztem írni, de az időmbe most sajnos csak ennyi fért bele. A GM drafton behúzott 13 játékosomról még írok egy rövid értékelést, linkelem majd ide is, illetve kérdezni lehet, igyekszem válaszolni is. 😊
több mint 5 éve
Cruyffista Denver Broncos Ole Miss Rebels 3 252
Nagyon tetszik az idei draftban az, hogy tulajdonképpen még alig tudni valamit, nincsen annyi fixnek tűnő pick, mint az elmúlt években. Persze benne van sajnos, hogy legkésőbb a draft előtti órákban a sajtó már szivárogtatni fogja az infókat legalább a top10-et illetően. Ilyenkor igazán nagy kihívás értékelhető mockot összehozni.
több mint 5 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 31 024 — LIGHTS OUT!
Garynek allitolag szakadas van a vallaban. Az elozo idenyben szedte ossze, jatszhatott vele, elvileg az NFL-ben is jatszhatna egybol, mutet nelkul. Csak hat azert nem tul elonyos. Megint kezdodik a sok vetites, kerdes, ez kinek lesz nagy red flag. Mar rola is azt pletykaljak, hogy emiatt az elso korbol is kicsuszhat.
Stez
Vagy csak szimplán azért csúszik ki mert szar.

több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Garynek allitolag szakadas van a vallaban. Az elozo idenyben szedte ossze, jatszhatott vele, elvileg az NFL-ben is jatszhatna egybol, mutet nelkul. Csak hat azert nem tul elonyos. Megint kezdodik a sok vetites, kerdes, ez kinek lesz nagy red flag. Mar rola is azt pletykaljak, hogy emiatt az elso korbol is kicsuszhat.

több mint 5 éve
kapitnono New Orleans Saints Ohio State Buckeyes 8 071 — WHO DAT!!!!
Na remélem tényleg megjött a Cardinals FO esze, és Bosát választják!

 dailysnark.com/report-arizona-cardinals-to-pass-on-kyler-murray-and-select-nick-bosa-1-overall/?fbclid=IwAR290iFYZ0BWZ3q9tQMBTov_iKlRzAjISn--H4K3Sh-K7udv7KjmUfJ_LmQ