Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 9 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Nálunk egyszerre volt tryout-on Prater, Barth és Feely.
A beszámolók alapján Barth is remekül szerepelt, 50 felett is bevágott jópárat.
Mondjuk nálunk nem volt szempont a kickoff mert azt a punterünk rúgja, de abban jobb volt Prater mint Barth.

több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Marshall még hivatalosan nem edzhetett, de már erősítést végzett, csak még kontakt munkát nem csinálhat, amíg nem kap rá engedélyt a ligától. Julius viszont már edzett, bár igyekeznek nem nagyon terhelni, inkább óvatosak vele...

Talib is erőnléti dolgokat csinált, Webster, Hillman és Ball viszont még nem edzett..



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
egy kis összehasonlítás a 3 kezdő RBnkről
 www.nbcsports.com/football/nfl/breaking-down-broncos-backfield-jumble

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
Trevathan tegnap edzett először és Fox azt mondta, hogy jó edzése volt...

Julius az erőnléti edzőkkel dolgozott, Talib és Webster nem edzett, ahogy Marshall se, utóbbi agyrázkódásos ellenőrzésekre vár...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
érdekes, bár lehet kicsit túl pozitív a cikk

mindenesetre azért durva hogy kisebb és nehezebb mint AP 😀
mondjuk ha beválik mint RB akkor örülni fogok, csak sajnálom a 2. és 3. kört

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
PM_the_sheriff Denver Broncos 1 153
Egy remek profil CJ Andersonról a PFFtől:
 www.profootballfocus.com/blog/2014/11/26/analysis-notebook-week-12-4/
(nem a gradejeikről szól...)Black_Adder
Azert utolso mondat buntet kicsit:
"C.J. Anderson just might be the reason Manning gets that elusive second ring."

Amugy nagyon jo cikk, remelem CJ megtartja a formajat.

You hear about how many fourth quarter comebacks that a guy has and I think it means a guy screwed up in the first three quarters. - Peyton Manning
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egy remek profil CJ Andersonról a PFFtől:
 www.profootballfocus.com/blog/2014/11/26/analysis-notebook-week-12-4/
(nem a gradejeikről szól...)

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
A szalagszakadás érdekes dolog, lehet abból gyengébben és erősebben is visszajönni, szóval én nem kezelném kész tényként, hogy rosszabb lett a lába Barth-nak. Ha rendesen leteszteltük őt és Feely-t is, akkor gondolom a jobbat választottuk és Feely azért nem egy gyenge rúgó, ha a statokat nézzük, bár ott érdekes, hogy hosszra többet rúgott tavaly átlagban KO-nál, mint Prater, de több volt a return-je, így ez a stat is árnyalódhat...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
És még az örömünnep előtt azt is hozzátenném, h a láberősség az egy adott dolog. Praternél és McManusnál lehetett bízni abban, h egyszer célozni is megtanul, Praternek voltak is jó évei, Barthnak viszont már nem lesz erősebb a lába. azt kb biztosra tudhatjuk, h nem nagyon lesz TB kickoff után.Black_Adder
Ezt se lehet ex catedra kijelenteni. Vinatieri a pályájának az első 15 évében a clutchsága mellett arról volt "híres", hogy nem nagyon lát el 50-nél messzebbről a kapuig. Így is rúgott, valami 25% sikerességgel. Az utóbbi 6-7 évében viszont teljesen fejreállt a trend. Az utóbbi években kétszer annyit rúgott 50+-ról, mint a megelőző 15 évben összesen, jobb, mint 60% sikerességgel. Nézd meg a múlt heti FG-ját 53-ról, úgy nézett ki az a rúgás, mintha 70-ről is simán betenné.
(Ennek ellenére Indy-ben nem Vinatieri a kickoffer, hanem McAfee. De hát McAfee kb. helyből átrúgja a pályát, szvsz ő minden csapatban kickoffer lenne. Ha McAfee nem lenne, szerintem Vinatieri is megoldaná Indyben.)

Mondjuk mindennek semmi köze Barthoz, ettől Barth még bőven lehet punnyadt lábú. 😊 Azért remélem jobban beválik, mint a manus.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Én nem érzem ennyire másodlagosnak a kickoffot. FG-ból idén rúgtunk 13-mat, lehetett volna akár 16 is, ha bízunk a kickereben, de az akkor is 16.
Mellé volt 64 kickoff idáig. És nem csak egy KR TD árthat sokat, hanem a folyamatos jó field position is. Nem mindegy h 20ról jönnek ellenünk folyamatosan, amihez Prater és McManus alatt nagyon hozzászoktunk, vagy 30+ról, és még tackle-t is kell csinálni, amiben benne van a sérülés is.

Fontosabb, h berúgja a FG-t, az direkt módon pontot jelent, és mondjuk -2nél elég nagy szükség is van rá, de a kickoff dolgot se bagatelizálnám el.

És még az örömünnep előtt azt is hozzátenném, h a láberősség az egy adott dolog. Praternél és McManusnál lehetett bízni abban, h egyszer célozni is megtanul, Praternek voltak is jó évei, Barthnak viszont már nem lesz erősebb a lába. azt kb biztosra tudhatjuk, h nem nagyon lesz TB kickoff után. Azt viszont nem tudhatjuk, h pontosabban rúgja-e majd a labdát. Valószínűleg igen, McManusnál pontosabban, de ez nem azt jelenti, h hibátlanul. Nem azért volt szabadon így week 12nél, mert az istenek rejtegették a Btoncos számára, h ha el jön az ideje ő lehessen a megváltó, hanem mert másik 31 csapatnak nem kellett idáig.

Az h McManus rossz választás volt, még nem jelenti azt, h Barth jó választás lesz (ahogy azt se h rossz). Nekem maradtak bőven kételyeim...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Ha meg akkora gáz h nem tud TB-t rúgni, akk ki lehet próbálni Colquittot is KO-nál ill. hozni egy olyan puntert aki tud KO-t is rúgni.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
beresrobi Denver Broncos 138 — beresrobi@freemail.hu
Egy próbát megér. Váltani kellett mert McManussal nem ment.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Legyen egy rúgó akire nyugodtan rá lehet bízni mondjuk 45-ön belül a FG rúgást, ez a lényeges. A kickoffot másodlagos kérdésnek érzem jelenleg. Addig amíg nem kapunk belőle TD legalábbis. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
Egyre nagyobb hibának érzem Prater szélnek eresztését sajnosStormST
akinek egyébként ugyanúgy van már 4 kihagyott FG-ja, mint McManusnak, és csak egy delay of game-nek köszönhetően nem 5.
ha így folytatja hamar visszahozhatjuk a kedvedért...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
StormST Denver Broncos 10 843 — SB 50 Champion @ Grund
2 hazai, 3 idegenbeli meccs van még, kiderül, hogy mennyit számít a gyengébb lába. Azt azért kétlem, hogy sok KR TD-t szívnánk, de ha nem kell nekimenni 40-50 yard-os FG távnál a negyediknek, hanem nyugodtan beengedhetjük a FG egységet a pályára, az már nagy előrelépés lesz szerintem...

Egyre nagyobb hibának érzem Prater szélnek eresztését sajnos, ezzel most pedig kb. a FO is elismerte, hogy hibáztak, nem csak az elengedéssel, hanem azzal is, hogy nem néztek akkor körül rendesen a piacon és nem választottak körültekintően...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
a bajom vele, h nem tud kickoffot TBre rúgni, ha innentől majd kr TDket szopunk kihagyott FGk helyett, akkor nem leszünk előrébb.Black_Adder
Én is olvastam a gyengébb TB számait, de azt tegyük hozzá h eddig nem milehigh magasan rugdosta a kickoffokat + ügye 5 yarddal előrébb is vitték idén a rúgás helyét...Általános Doktor
hát csak fogunk még idegenben is játszani, illetve remélhetőleg semleges pályán is, és viszonylag sok kickoffra készülhet. És a 11/162 minden körülmények között siralmas...
A yardok meg yardok. 62,5 yard az 5 yarddal előrébbről is csak 62,5 yardot száll, az meg még mindig az endzoneon kívül van...
de hát abból kell főzni ami van, pontosabban ami maradt...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Kell egy kicker vendég meccsekre, hazaikon meg rúg Barth. 😀

több mint 9 éve
Általános Doktor Denver Broncos 1 977 — A meccs addig tart, amíg véget nem ér
a bajom vele, h nem tud kickoffot TBre rúgni, ha innentől majd kr TDket szopunk kihagyott FGk helyett, akkor nem leszünk előrébb.Black_Adder
Én is olvastam a gyengébb TB számait, de azt tegyük hozzá h eddig nem milehigh magasan rugdosta a kickoffokat + ügye 5 yarddal előrébb is vitték idén a rúgás helyét...

Once there was only dark.

If you're askin' me, the light's winnin'
több mint 9 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 892 — we almost always almost win
a bajom vele, h nem tud kickoffot TBre rúgni, ha innentől majd kr TDket szopunk kihagyott FGk helyett, akkor nem leszünk előrébb. meg h mcmanusra kidobtunk egy 7. kört, amikor ugyanúgy választhattunk volna egy bizonyított veteránt és áprilisban használhatnánk azt a 7. kört mondjuk egy kickerre...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Anno elég jó K volt ő, csak azóta volt egynehány sérülése, meglátjuk.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
McManus waive, Barth sign.

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hát igen, én is a második variációban látom a lehetőségeket, mert az elsőre talán a vezérhiány miatt nem is számíthatunk, de a zseniális DC is hiányzik hozzá.
Amit még el tudok képzelni komoly befolyásoló tényezőként az a mentális állapot. Azt ugye ismerjük, hogy egy-egy meccsen belül is hatalmasat tud változni a defense teljesítménye, akár egy momentumtól is. És azt is gyakran látjuk, hogy egy defense jól játszik, de az offense-nek nem megy, az ellenfél elmegy, a meccs kicsúszik a kézből és erre az addig jól játszó defense is leereszt. Szóval a mentális állapotnak nagyon nagy jelentősége van.
Namost, el tudom képzelni, hogy károsan hat a defense mint csapategység teljesítményére az a tudat, hogy egy olyan offense van Denverben, amelyik az esetek többségében képes megnyerni a meccset szinte önmaga is. Azaz nincs az a kényszer, mint mondjuk Tebow idején, hogy teljesíteni KELL, meg KELL fogni az ellenfelet, különben nincs esély. Ebből a szempontból még azt is el tudom képzelni, hogy egy csapatnak jól jön, ha az idényben van egy hullámvölgye, mert ez eltüntetheti az ilyen fajta "elkényelmesedést". (Ami nem ellustulás, félreértés ne essék, hanem önkéntelen reakció.) A Ravens esetén pl. határozottan éreztem, hogy jól jött nekik az utolsó 1-2 fordulóban a visszaesés. No és persze a visszavonulás bejelentés is nagyot lökött mentálisan az egységen.
Ebben a defense-ben szerintem tehetségben - ha sérülés nem tizedeli meg - benne van, hogy domináns teljesítményt nyújtson. Reméljük a playoffba jutás nem kérdés, és ott ki fog jönni majd ez a potenciál. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Szerintem részben azért, mert nem vagyunk elég kreatívak, elég kiszámítható amit játszunk. Tudom, Von-t gyakran mozgatjuk, a felállás is változik, de ez alap, ezt mindenki csinálja NFL szinten. Kéne némileg több kiszámíthatatlanság. Ne mindig ugyanaz az LB lépjen hátra, legyen LB blitz, legyen corner blitz, stb. Nyiván nem értek hozzá, konkrétan nem tudom megmondani mikor mi kéne, és mi hiányzik, csak benyomásaim vannak.peterk2005
Saját megítélésem szerint egy védelem kettőféleképpen lehet kiváló NFL szinten:
1. Van egy zseniális DC-d, aki a végletekig képes variálni a cover sémákat, blitz csomagot, egyszerűen az ellen QB-ja tanácstalan h mi fog következni, persze ehhez kell egy kimagasló foci IQ-val bíró LB. Chargerses példánál maradva Wade Phillipsnek volt egy Donnie Edwardsa, Ron Riverának egy Stephen Cooperje (ő fizikálisan konkrétan nem volt NFL-szint, de a játékot azt mondom még Manningnél is jobban látta át), illetve a SB-győztes Gregg Williams kooridnálta Saints is rengteget profitált Vilma játékintelligenciájából.
2. A másik variáció, hogy egy jól működő sémához veszel/draftolsz abba tökéletesen illő játékosokat, akiknek körülbelül 2-3 dolgot kell csinálnia, de azt tökéletesen. Erre jó példa a tavalyi Seahawks vagy egy funkciónáló Romeo Crennel-defense.

JDR filozófiája sztem a 2. variációhoz van valamivel közelebb, de szvsz egyszerűen túl sok új arc érkezett a D-be, egy offszezon nem volt elég, hogy egy tökéletesen együttműködő egységet gyúrjon belőle a coaching staff.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 243 — The Mathematician
mi van ha azt mondom hogy számomra egy igazi vezérürü hiányzik a védelemből, aki bármikor bárkit leugathat
akinek a szavára mindenki ad és a pályán is úgy teljesít hogy erre méltó
anno ilyen volt Dawk vagy Champ, de most nincs ilyen pedig a Roby - Talib duó sztem igényelné, egyik újonc a másik meg nem egyszerű eset
Vonban nemtudom hogy meg van-e, de Trevathanban talán meglesz, várom hogy visszatérjen

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A védelem megítélésében ezek jó szempontok, nincs vitám velük.peterk2005
Visszaolvasva a postomat, azt hiszem félreérthetően fogalmaztam, úgyhogy javítom magam: Igenis van vitám a statokkal, de nem konkrétan te statjaiddal. 😊 Úgy értem, hogy az általad idézett statok nem jelentéktelenek (nem olyan, mint pl. a kapott yard), azok elemezhetőek, korrektek. A vitám a statokkal inkább általános. Az, hogy az éves átlag statokkal nehezen elemezhető, hogy mondjuk egy elit csapat ellen a playoffban hogy teljesíthet a defense. Márpedig egy kimondottan is SB aspiráns esetén minden erről szól.

Mondom máshogy. Itt van pl. a következő két stat. (A Miami meccs 5-ből 5-je ebben a statban még nincs is benne, az még rontani is fog mindkettőn):
Ellenfelek meccsenkénti RZ-ba jutásainak száma: 3.5/meccs
Ellenfelek RZ-ba jutása esetén a bekapott TD százalékos aránya: 63%

Mindkettő 25. helyet jelent a ligában. Azaz a statok szerint bottom 10 arányban engedjük az ellenfelet a RZ-ba, és ott bottom 10 arányban kapunk belőle TD-t ahelyett, hogy FG-ra mentenénk. Papíron nagyon rossz adat. Viszont nem méri, hogy kik ellen, milyen erejű csapatok ellen szerepeltünk így. Azt meg végképp nem méri, hogy az adott csapat aki ellen játszottunk az adott napon hogyan játszott. Pl. az Arizona ligaelső W/L mutatóban, mégis, azon a meccsen nem volt egy nagy teljesítmény megfogni a támadósorukat úgy, hogy a 3rd string QB játszott a meccs nem kis részében. A Chargers, Chiefs, Colts, de még a Frisco elleni teljesítmény sokkal többet ért. A Seattle elleni meg talán a legjobb meccsünk volt védelmi vonalon, hiába botlatozgat a Seattle azóta. Azon a meccsen még nagyon jól játszottak, így az ott nyújtott teljesítményt sokra értékelem.

Szóval a fenti stat lényegében alátámasztja a kritikámat, mégis, nem szeretek rá hivatkozni, a feljebb elmondottak miatt, mert a kontextust nem vizsgálja, csak átlagol és összevet más csapatokkal akik másokkal játszottak, más körülmények között, máskor voltak formában, stb. Úgyhogy ezért - bár böngészni szeretem a statokat, de - nem igazán statokban gondolkodom. Hanem egyszerűen ránézek erre a védelemre, és azt mondom, ezzel az állománnyal jobban kéne teljesíteni. Minden adott hozzá ugyanis: van egy olyan interior dline amin nem lehet (nagyon nehéz) átfutni, van egy kiváló alap-passrush, extra ember nélkül is. És van olyan secondary állomány, amelyik fizikálisan, sebességben képes lehet levédekezni a beszűkült területet addig, amíg a passrush odaér. Ezekkel az adottságokkal ennél jobban kéne RZ-ban védekezni. Hogy mégis miért nem jön össze? Na, ez az érdekes kérdés. 😊 Szerintem részben azért, mert nem vagyunk elég kreatívak, elég kiszámítható amit játszunk. Tudom, Von-t gyakran mozgatjuk, a felállás is változik, de ez alap, ezt mindenki csinálja NFL szinten. Kéne némileg több kiszámíthatatlanság. Ne mindig ugyanaz az LB lépjen hátra, legyen LB blitz, legyen corner blitz, stb. Nyiván nem értek hozzá, konkrétan nem tudom megmondani mikor mi kéne, és mi hiányzik, csak benyomásaim vannak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)