Indianapolis Colts

52 feliratkozó

több mint 4 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 195 — Colts Fan
 twitter.com/NFLFilms/status/1199705554764959745
több mint 4 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 848
TY raserult a serulesere, o sem jatszik vasarnap...
több mint 4 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 848
 twitter.com/LockedOnColts/status/1199774851923349504?s=20
több mint 4 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 848
 twitter.com/zkeefer/status/1199743421595803649?s=20
több mint 4 éve
deleted account 1 758
Ez is igaz, bár én most még csak arra gondoltam, hogy mivel idénre maradt nekünk a draft, így inkább pihenjen, mint erőltessük.kristóf17
El tudom képzelni, hogy Reich-ék is így mérlegeltek. Ha nyertünk volna csütörtökön maradt volna és felépül, így viszont ment IR-ra.

Mi azért még ne adjuk fel. 😊 Az a reális, hogy nem lesz playoff, de ki tudja, hátha. 😊
peterk2005
Hát a Raiders megtette a szívességet, hogy elb...ta a Jets meccset, KC meccs is azért borítékolható bukó, akkor meg 10-6 a plafon, amit a Coltshoz is lőttem. Persze itt még a head to head miatt szívunk, de lehet bízni a Chargers/Broncos kettősben, hogy csoport riválisként esetleg kaszálnak rajta egyet, és akkor előzhetünk.

Meg persze 6. helyről szép SB-t nyerni 😀 És elég groteszk mód, de pl most látom a legnagyobb esélyt arra, hogy egy kansasi vagy bostoni kirándulásnál lenne esélyünk, főleg ha mondjuk hasonló idő van, mint a NE-DAL meccsen, mivel futójátékban nem is emlékszem mikor domináltunk ennyire a ligában, de szerintem amióta nézem soha.
több mint 4 éve
deleted account 1 758
Reichet állítólag elég szarul érintette az Ebron IR, nem látta jönni és nem is örült neki.
Stephen Holder szerint Ebron részéről ez egy business decision, hogy az offseasonre már fullos legyen.
Elvileg senki nem tudott Ebron sérüléséről nálunk. Vagyis arról tudtak, hogy preseasonben volt baja a bokájával, de a vizsgálatok mind negatívak lettek.
Múlt héten jelezte Ebron, hogy nincs rendben a bokája, erre kb egyből IR.

Ezek után erősen kétlem, hogy újraigazolnánk jövőre.

szerk:

ja és mindezt azután, hogy Ebron telesírta a médiát meg Reichnél kuncsorgott, hogy több play menjen rá. Ha nem lett volna meccsenként 3 droppja, lehet több ment volna rá.
Borbinho
Igen, nekem is pont ez a része szagos, hogy sír Reichnél, hogy nagyobb részt akar, amikor ugyanazt a terhelést kapta, mint tavaly, csak nem jött annyi TD belőle. Utána meg elhúz műttetni magát. Ne legyen igazam, de ez nekem erősen arra hajaz, hogy ugyan volt baja, de azzal tudott volna játszani, viszont mivel nem kapta meg amit akart, ezért elhúzott most, hogy offseasonre rendben legyen, és tudja verni az asztalt nagy ZS-ért, mivel sérülten nem lenne esélye erre. Akkor viszont ágyő neki, ez itt nem az Állami Kincstár.

Ja és most néztem meg, Doyle is UFA jövőre, így még inkább szagos, hogy a nagy ZS-re hajt :/ De én inkább adom Doyle-nak a ZS-t, még ha Brisett mellett csak blokkoló szerepköre van főleg, mert róla tudjuk, hogy rohadt biztos kezű, amit rádobsz, azt szökőévente nem kapja el.

Szerkesztette: deleted account
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Reichet állítólag elég szarul érintette az Ebron IR, nem látta jönni és nem is örült neki.
Stephen Holder szerint Ebron részéről ez egy business decision, hogy az offseasonre már fullos legyen.
Elvileg senki nem tudott Ebron sérüléséről nálunk. Vagyis arról tudtak, hogy preseasonben volt baja a bokájával, de a vizsgálatok mind negatívak lettek.
Múlt héten jelezte Ebron, hogy nincs rendben a bokája, erre kb egyből IR.

Ezek után erősen kétlem, hogy újraigazolnánk jövőre.

szerk:

ja és mindezt azután, hogy Ebron telesírta a médiát meg Reichnél kuncsorgott, hogy több play menjen rá. Ha nem lett volna meccsenként 3 droppja, lehet több ment volna rá.

Szerkesztette: Borbinho

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Tony Adams Indianapolis Colts 5 195 — Colts Fan
Ebron diszkont áron?
Na azt nem hinném, drága lesz, de most amikor még van pénz lóvéra nem hiszem hogy akár egy rövid lefutású erős ajánlattal ne dobnánk meg.
Ha pedig elmegy, valahol tuti sok pénzt kap, jöhet érte komp pick.
Egész évben sérüléssel bajlódott, és a 2 műtét azért komolynak tűnik.
Gyakorlatilag Funch szerepét töltötte be, remélem ez egy jó jel arra, hogy Funch visszajön az IRről.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez is igaz, bár én most még csak arra gondoltam, hogy mivel idénre maradt nekünk a draft, így inkább pihenjen, mint erőltessük.kristóf17
El tudom képzelni, hogy Reich-ék is így mérlegeltek. Ha nyertünk volna csütörtökön maradt volna és felépül, így viszont ment IR-ra.

Mi azért még ne adjuk fel. 😊 Az a reális, hogy nem lesz playoff, de ki tudja, hátha. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 414 — Colts fan
Ebron IR.
Bence94
Draftra nincs már rá szükség, szóval mehet. 😊
kristóf17
Diszkont áron itt lehet tartani, sosem árt, ha van bőven célpont, de mondjuk azt a vaskosat nem vágnám hozzá, ami most van neki. Elvileg imád itt lenni, szóval ha ez igaz, akkor simán marad ő is, ha meg hisztiparádé (amire szerintem simán van esély), akkor meg mehet, azt lobbizhat új csapatnál.
coltman
Ez is igaz, bár én most még csak arra gondoltam, hogy mivel idénre maradt nekünk a draft, így inkább pihenjen, mint erőltessük.
több mint 4 éve
deleted account 1 758
Ebron IR.
Bence94
Draftra nincs már rá szükség, szóval mehet. 😊
kristóf17
Diszkont áron itt lehet tartani, sosem árt, ha van bőven célpont, de mondjuk azt a vaskosat nem vágnám hozzá, ami most van neki. Elvileg imád itt lenni, szóval ha ez igaz, akkor simán marad ő is, ha meg hisztiparádé (amire szerintem simán van esély), akkor meg mehet, azt lobbizhat új csapatnál.
több mint 4 éve
deleted account 1 758
De ha már PO, kb így néz ki a menetrend az AFC-ben:

BUF: vs DEN, @DAL, vs BAL, @PIT, @NE, vs NYJ
KC: vs OAK, @NE, vs DEN, @CHI, vs LAC
OAK: @NYJ, @KC, vs TEN, vs JAX, @LAC, @DEN
IND: vs TEN, @TB, @NO, vs CAR, @JAX
PIT: @CIN, vs CLE, @ARI, vs BUF, @NYJ, @BAL
TEN: vs JAX, @IND, @OAK, vs HOU, vs NO, @HOU

Ha a kihúzott meccseket veszem bukóra, akkor KC és OAK 11-5, de abból egyik kiesik, mivel csoport győztes lesz, IND és BUF 10-6, PIT és TEN 9-7. A bibi, hogy a Bills-nek így is 8-4 lesz a confja, nekünk meg 7-5, szóval bukó, ha egyenlő a dolog. Tehát innentől, tényleg az van, hogy 10-6 az necces a PO-hoz, 11-5 az meg a csoda kategória lenne.
coltman
Na ennyit a nagy predictionömről - jófej mód megelőlegeztem az Raiders-nek, hogy leveri a Jets-et 😀
több mint 4 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 414 — Colts fan
Ebron IR.
Bence94
Draftra nincs már rá szükség, szóval mehet. 😊
több mint 4 éve
Bence94 Indianapolis Colts 1 848
Ebron IR.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A csapat maga szerinted hany jatekost ertekel ki sajat maga? Olyan ez mint az hasznalt szuperauto vasarlas, fenykep-adatlap alapjan szukited es a legvegen az elmult 4 evenek a szerelojetol kezdve az ismerosokig/van-volt baratnoig/szomszedik/ stb elbeszelgetsz veluk es ezek valaszoktol fuggoen egy reszet atnezed a sajat muhelyedben es kiprobalod. Nem veletlen hogy a csapatok szeretnek "egyetemekrol" huzni mert az ismeretseg miatt roviditeni tudjak a procedurat.no
Az NFL számokat nem tudom, csak a Colts-ét. A Colts scout department olyan 1800-2000 játékosról készít saját, bővített, részletes scout jelentést évente. A "bővített" itt azt jelenti, hogy ennyi az a játékos, akikhez többször is kimennek, levideózzák, beszélnek edzőkkel, családdal, nevelőkkel, utánanéznek a hátterének. Feltételezem, hogy nem mind a 2000 ugyanolyan részletes, de azért mindegyikről egy elég kerek profil áll rendelkezésre január végére, amikor elkezdik ezt az 1800-at több körön keresztül leszűrni a végső 160-180 játékosra.

Azert ez nem egy egzakt tudomany, amit evrol-evre bebizonyitanak nekunk.no
Hát tényleg nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Teljesen elbeszelunk egymas mellett. A csapatok nagy resze kulsos ceget alkalmaz akik leszukitik a listat neked, valakik meg sajat maguk csinaljak.

Kozepsuliban nem vegzed jol a dolgot/ vagy fizikalis /vagy teljesen elhivatott stb. Felvesznek egy kicsi egyetemre ( foci szemszogbol ). Innentol hatranyban van. Nem kicsiben.

A scout is penz kerdes is. Ha fizetsz erte valakinek vagy a nagyobb alkalmazotti allomanyod miatt. Amikor szukitik a 10.000-rol 2000-re akkor az egyszeruen kiszorhatokat keresik. Akarmilyen filmet nezel rola, akkor is van egy elsodleges feltetelezesed 1. miert van kis egyetemen. Ok hogy tudjak hogy sok oka lehet, de nagyresz azert mert nem eleg jok. 2. hiaba jot latsz a videon tole az ellenfel minosege miatt kalkulalnod kell mit tudna a jok ellen. 3 nem kapta a legjobb kepzest. Olyanokat nem is irok, hogy rossz a technika, rossz fizikai dolog ( akar alacsony/konnyu/ lassu )
Talalnak valamit, repul a listarol. Ettol fuggetlenul 3 ev mulva az NFL egyik nagy sztarja johet kozuluk, de az biztos hogy kerulo es nehezebb az utjuk es ezekert is ritkabbak. A kulso cege az NFL csapatainak ugyanazt a lerovidett listat adja, tehat naluk nem fog kepbe kerulni onnan csak egyeni edzoi kapcsolatok reven ( ezek itt a legnagyobb kulonbsegek ). Amugy regebben nagyobb kulonbsegek voltak, meg a draftboard-on is, meg termeszetesen a 10000 video hianya miatt.

Nem vered at a trendet, mert a 2000-re leszukitett listara alig van idejuk. Egyszeru matek az altalanos 2000-bol konnyebben talalok erteket, mert van kozte 150, mig a kiszort 8000-bol van talan 100.

A 2000-rol a szukitesnel mar nagyobb kulonbsegek keletkeznek, de meg ott is nehez durvan elterni.no
Ez akkor magyarázná meg a dolgot, ha a 8000-ből kirostált játékosok közül eljutna valaki az NFL-be. De nem jut. Lényegében egy sem, hiszen minden évben alig 1-2 tucat játékos van, amelyik elkel a drafton vagy UDFA-ként szerződtetik, és nincs rajta az ismertebb draft site-ok 500-as listáján. Azaz a listák az első 500-ig szinte teljesen megegyeznek NFL szerte, az 500-as listán kívülről nem érkezik játékos. És a felsorolt játékosok - akik csúsznak, de azonnal sikeresek - ennek a listának tipikusan nem a legvégéről jönnek, hanem általában őket is top100-ban, esetleg top200-ban ledraftolják.

Szóval a kérdés nem az, hogy kiesnek-e a scout listáról, mert nem esnek ki. Ott vannak ők, nem is túl hátul. Csak nincsenek benne abban az általad is említett top10-15-20-25 kiemelt játékosba, akik az első körben elkelnek. Az a kérdés, hogy ez miért van? Miért esik ki minden évben néhány első körös tudású, képességű játékos a top pixisből, látszólag indok nélkül (nincs karakter probléma, sérülések, stb.) Miért csúsznak ezek a játékosok le abba a sokkal nagyobb pixisbe, ahol ahogy írod, 40 darab egyformán jó kezű, atlétikus játékos van? Ezek a kieső játékosok nem oda tartoznak, hanem az első, szűkebb körbe.

(Végülis mindegy, a történet végén valószínűleg igazad van, ez is egy "rendszer hiba".)
peterk2005
Leirtam az elso lepcsot meg a legveget es kozben a folyamat a szukiteseknel ismetlodik.
A csapat maga szerinted hany jatekost ertekel ki sajat maga? Olyan ez mint az hasznalt szuperauto vasarlas, fenykep-adatlap alapjan szukited es a legvegen az elmult 4 evenek a szerelojetol kezdve az ismerosokig/van-volt baratnoig/szomszedik/ stb elbeszelgetsz veluk es ezek valaszoktol fuggoen egy reszet atnezed a sajat muhelyedben es kiprobalod. Nem veletlen hogy a csapatok szeretnek "egyetemekrol" huzni mert az ismeretseg miatt roviditeni tudjak a procedurat.
Amikor eljutsz a 40 db fizikai szornyedhez aki ugyes akkor mar nehezebb a valasztas es inkabb a jellemuk alapjan dontenek.
Vannak kevesen olyanok akiket egyetem alatt ugy gondolja mindenki, hogy sztar lesz beloluk, board-kon megis lecsusznak ( lathato ok nelkul ) es vegul megiscsak blue-chip jatekosok. Tobb lehetseges ok van, de szerintem akik a helyukre kerulnek es/ vagy ok lejjebb csusznak az "belso info" alapjan van. Biztos vannak csapatok akik ugy gondoljak, de a poszt naluk nem az elsodleges cel, de 3.-ra mar behuznak.

Azert ez nem egy egzakt tudomany, amit evrol-evre bebizonyitanak nekunk.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Teljesen elbeszelunk egymas mellett. A csapatok nagy resze kulsos ceget alkalmaz akik leszukitik a listat neked, valakik meg sajat maguk csinaljak.

Kozepsuliban nem vegzed jol a dolgot/ vagy fizikalis /vagy teljesen elhivatott stb. Felvesznek egy kicsi egyetemre ( foci szemszogbol ). Innentol hatranyban van. Nem kicsiben.

A scout is penz kerdes is. Ha fizetsz erte valakinek vagy a nagyobb alkalmazotti allomanyod miatt. Amikor szukitik a 10.000-rol 2000-re akkor az egyszeruen kiszorhatokat keresik. Akarmilyen filmet nezel rola, akkor is van egy elsodleges feltetelezesed 1. miert van kis egyetemen. Ok hogy tudjak hogy sok oka lehet, de nagyresz azert mert nem eleg jok. 2. hiaba jot latsz a videon tole az ellenfel minosege miatt kalkulalnod kell mit tudna a jok ellen. 3 nem kapta a legjobb kepzest. Olyanokat nem is irok, hogy rossz a technika, rossz fizikai dolog ( akar alacsony/konnyu/ lassu )
Talalnak valamit, repul a listarol. Ettol fuggetlenul 3 ev mulva az NFL egyik nagy sztarja johet kozuluk, de az biztos hogy kerulo es nehezebb az utjuk es ezekert is ritkabbak. A kulso cege az NFL csapatainak ugyanazt a lerovidett listat adja, tehat naluk nem fog kepbe kerulni onnan csak egyeni edzoi kapcsolatok reven ( ezek itt a legnagyobb kulonbsegek ). Amugy regebben nagyobb kulonbsegek voltak, meg a draftboard-on is, meg termeszetesen a 10000 video hianya miatt.

Nem vered at a trendet, mert a 2000-re leszukitett listara alig van idejuk. Egyszeru matek az altalanos 2000-bol konnyebben talalok erteket, mert van kozte 150, mig a kiszort 8000-bol van talan 100.

A 2000-rol a szukitesnel mar nagyobb kulonbsegek keletkeznek, de meg ott is nehez durvan elterni.no
Ez akkor magyarázná meg a dolgot, ha a 8000-ből kirostált játékosok közül eljutna valaki az NFL-be. De nem jut. Lényegében egy sem, hiszen minden évben alig 1-2 tucat játékos van, amelyik elkel a drafton vagy UDFA-ként szerződtetik, és nincs rajta az ismertebb draft site-ok 500-as listáján. Azaz a listák az első 500-ig szinte teljesen megegyeznek NFL szerte, az 500-as listán kívülről nem érkezik játékos. És a felsorolt játékosok - akik csúsznak, de azonnal sikeresek - ennek a listának tipikusan nem a legvégéről jönnek, hanem általában őket is top100-ban, esetleg top200-ban ledraftolják.

Szóval a kérdés nem az, hogy kiesnek-e a scout listáról, mert nem esnek ki. Ott vannak ők, nem is túl hátul. Csak nincsenek benne abban az általad is említett top10-15-20-25 kiemelt játékosba, akik az első körben elkelnek. Az a kérdés, hogy ez miért van? Miért esik ki minden évben néhány első körös tudású, képességű játékos a top pixisből, látszólag indok nélkül (nincs karakter probléma, sérülések, stb.) Miért csúsznak ezek a játékosok le abba a sokkal nagyobb pixisbe, ahol ahogy írod, 40 darab egyformán jó kezű, atlétikus játékos van? Ezek a kieső játékosok nem oda tartoznak, hanem az első, szűkebb körbe.

(Végülis mindegy, a történet végén valószínűleg igazad van, ez is egy "rendszer hiba".)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Pont ez a lenyeg, ma van egy "kozponti" velemeny es ha azon nem vagy jo akkor a csapatok 2/3-nal nem vagy jo. Megkeresem egy holtszezonbeli Ravens scout interjut ( sajat embereket alkamaz ). Ahogy ott o elmondja hogyan dolgoznak ugy en nem hiszem hogy atnezik azt a 10-12 ezer jatekost. Es itt konnyu kiesni a rostabol.no
Hát, ha ez tényleg igaz, akkor nem igaz, hogy "you can't beat the draft", mert akkor egy eszes, okos, felkészült scout-GM simán átveri ezt a trendet. Egy ilyen gyakorlatot még én is átvernék - egyszerű analitikus módszerekkel -, pedig nem értek hozzá. 😊 Szerintem inkább valami véletlen faktor lehet inkább a dolog mögött. Ezer esetből egyszer akkor is előfordul, hogy nem feszed észre a fától az erdőt, ha nagyon felkészülsz. Aztán a 32-ből valakinek mázlija lesz. 😊

Film az semmi, LJ-t nalunk hiaba nezted meg. A dobasa alapjan nem kellett volna sehova, a futasa alapjan meg alapvetoen nem NFL-be valo. Ha egy negyedrangu sulibol sehova nem kellett volna, Heismann gyozteskent az osztalya 5. legjobb QB-kent kelt el. Igazuk volt vagy sem? Lehet meg egy percet nem jatszott volna sehol, ha igen a kerestol fuggoen lehet abban se lett volna koszonet. Az egyetem mas vilag, AB egy nagyon jo pelda. 5-6 ember volt elotte, jogosan. Az NFL-ben meg nem.no
LJ-t éppenséggel meg is értem, ő speciális eset. Az ilyen játékost még ma is rizikó draftolni, mert kevés a precedens, csak akkor látod, hogy tényleg működik, ha már kipróbáltad. Egy LB vagy egy elkapó esetén viszont nem ilyen nehéz megjósolni, hogy gyors lesz és jó a keze, vagy jól helyezkedik.

(Az AB példával nem világos mire gondolsz. Addig oké, hogy az egyetem más világ. De miért is volt jogosan 5-6 ember előtte, ha az NFL-ben nem? A csapatok az NFL-be draftolnak, nem az egyetemre. 😊 Vagy máshogy értetted? Egyébként ha ez lett volna a helyzet, akkor is alaposan benézték, mert nem 5-6. elkapóként draftolták, hanem valami 22. elkapó volt a sorban abban az évben.)

De meg a vegso szinpadon is nehez neha eldonteni ki mennyire jo. Lasd Brissett, de ennel komolyabb neveknel is van ketseg. Kuzin, Flacco, Eli M es a sor folytathato estig. De TBrady eseteben is elofordulhatott volna hogy soha nem lesz kezdo sem. Bar ez egy nagy HA kerdes.no
Na ez az, amit értek. Ezek mind olyan játékosok akikről nehéz volt eldönteni a draft napján, hogy mire viszik. Ha ilyen játékos csúszik, és lesz később mégis elit, az megérthető. Az nem, ha az első naptól látszik rajta, hogy rossz helyen vitték el.

De aamig egy Ross repeszt egy rekord 40 yardot es a csapatok/scoutok 70%-nak benedvesedik a gatyoja akkor mirol is beszelunk?no
Hát ja. 😊 (Mondjuk nekem ennél azért jobb az általános véleményem az NFL szakmaiságáról, azzal együtt is, hogy előfordul az általad írt jelenség. Éppen azért is lep meg, ha ennyire mellé néznek egy-egy teljesen egyértelmű esetet.)
peterk2005
Teljesen elbeszelunk egymas mellett. A csapatok nagy resze kulsos ceget alkalmaz akik leszukitik a listat neked, valakik meg sajat maguk csinaljak.

Kozepsuliban nem vegzed jol a dolgot/ vagy fizikalis /vagy teljesen elhivatott stb. Felvesznek egy kicsi egyetemre ( foci szemszogbol ). Innentol hatranyban van. Nem kicsiben.

A scout is penz kerdes is. Ha fizetsz erte valakinek vagy a nagyobb alkalmazotti allomanyod miatt. Amikor szukitik a 10.000-rol 2000-re akkor az egyszeruen kiszorhatokat keresik. Akarmilyen filmet nezel rola, akkor is van egy elsodleges feltetelezesed 1. miert van kis egyetemen. Ok hogy tudjak hogy sok oka lehet, de nagyresz azert mert nem eleg jok. 2. hiaba jot latsz a videon tole az ellenfel minosege miatt kalkulalnod kell mit tudna a jok ellen. 3 nem kapta a legjobb kepzest. Olyanokat nem is irok, hogy rossz a technika, rossz fizikai dolog ( akar alacsony/konnyu/ lassu )
Talalnak valamit, repul a listarol. Ettol fuggetlenul 3 ev mulva az NFL egyik nagy sztarja johet kozuluk, de az biztos hogy kerulo es nehezebb az utjuk es ezekert is ritkabbak. A kulso cege az NFL csapatainak ugyanazt a lerovidett listat adja, tehat naluk nem fog kepbe kerulni onnan csak egyeni edzoi kapcsolatok reven ( ezek itt a legnagyobb kulonbsegek ). Amugy regebben nagyobb kulonbsegek voltak, meg a draftboard-on is, meg termeszetesen a 10000 video hianya miatt.

Nem vered at a trendet, mert a 2000-re leszukitett listara alig van idejuk. Egyszeru matek az altalanos 2000-bol konnyebben talalok erteket, mert van kozte 150, mig a kiszort 8000-bol van talan 100.

A 2000-rol a szukitesnel mar nagyobb kulonbsegek keletkeznek, de meg ott is nehez durvan elterni.

Egy WR aki gyors es jo keze van azt nem nehez megmondani de ilyen lesz 40 darab, koztuk a kulonbseget aprosagok mondanak meg amit az ellenfelek eltero stilusa/minosege miatt nehez kiszurni es foleg amit adott csapatnal kernenek tole. Egy drafton vvan egy maroknyi blue-chip jatekos a tobbi...az interju, hatterellenorzes es foleg az elhivatottsag kideritese, munkamoral stb dont a gyors/vajkezu/jol helyezkedok korul ami azert egyeni izles kerdese is.

Az NFL szakmaisagaval egyetertek, de a hulye is rengeteg.
több mint 4 éve
deleted account 1 758
Pont ez a lenyeg, ma van egy "kozponti" velemeny es ha azon nem vagy jo akkor a csapatok 2/3-nal nem vagy jo. Megkeresem egy holtszezonbeli Ravens scout interjut ( sajat embereket alkamaz ). Ahogy ott o elmondja hogyan dolgoznak ugy en nem hiszem hogy atnezik azt a 10-12 ezer jatekost. Es itt konnyu kiesni a rostabol.no
Hát, ha ez tényleg igaz, akkor nem igaz, hogy "you can't beat the draft", mert akkor egy eszes, okos, felkészült scout-GM simán átveri ezt a trendet. Egy ilyen gyakorlatot még én is átvernék - egyszerű analitikus módszerekkel -, pedig nem értek hozzá. 😊 Szerintem inkább valami véletlen faktor lehet inkább a dolog mögött. Ezer esetből egyszer akkor is előfordul, hogy nem feszed észre a fától az erdőt, ha nagyon felkészülsz. Aztán a 32-ből valakinek mázlija lesz. 😊

Film az semmi, LJ-t nalunk hiaba nezted meg. A dobasa alapjan nem kellett volna sehova, a futasa alapjan meg alapvetoen nem NFL-be valo. Ha egy negyedrangu sulibol sehova nem kellett volna, Heismann gyozteskent az osztalya 5. legjobb QB-kent kelt el. Igazuk volt vagy sem? Lehet meg egy percet nem jatszott volna sehol, ha igen a kerestol fuggoen lehet abban se lett volna koszonet. Az egyetem mas vilag, AB egy nagyon jo pelda. 5-6 ember volt elotte, jogosan. Az NFL-ben meg nem.no
LJ-t éppenséggel meg is értem, ő speciális eset. Az ilyen játékost még ma is rizikó draftolni, mert kevés a precedens, csak akkor látod, hogy tényleg működik, ha már kipróbáltad. Egy LB vagy egy elkapó esetén viszont nem ilyen nehéz megjósolni, hogy gyors lesz és jó a keze, vagy jól helyezkedik.

(Az AB példával nem világos mire gondolsz. Addig oké, hogy az egyetem más világ. De miért is volt jogosan 5-6 ember előtte, ha az NFL-ben nem? A csapatok az NFL-be draftolnak, nem az egyetemre. 😊 Vagy máshogy értetted? Egyébként ha ez lett volna a helyzet, akkor is alaposan benézték, mert nem 5-6. elkapóként draftolták, hanem valami 22. elkapó volt a sorban abban az évben.)

De meg a vegso szinpadon is nehez neha eldonteni ki mennyire jo. Lasd Brissett, de ennel komolyabb neveknel is van ketseg. Kuzin, Flacco, Eli M es a sor folytathato estig. De TBrady eseteben is elofordulhatott volna hogy soha nem lesz kezdo sem. Bar ez egy nagy HA kerdes.no
Na ez az, amit értek. Ezek mind olyan játékosok akikről nehéz volt eldönteni a draft napján, hogy mire viszik. Ha ilyen játékos csúszik, és lesz később mégis elit, az megérthető. Az nem, ha az első naptól látszik rajta, hogy rossz helyen vitték el.

De aamig egy Ross repeszt egy rekord 40 yardot es a csapatok/scoutok 70%-nak benedvesedik a gatyoja akkor mirol is beszelunk?no
Hát ja. 😊 (Mondjuk nekem ennél azért jobb az általános véleményem az NFL szakmaiságáról, azzal együtt is, hogy előfordul az általad írt jelenség. Éppen azért is lep meg, ha ennyire mellé néznek egy-egy teljesen egyértelmű esetet.)
peterk2005
A különbség, vagy pl a Leonard féle benézések szerintem abból adódnak, hogy mennyire tudsz a számokon és a videón túlnézni. Ez az amit Ballard még régebben mondott, hogy a Combine alatt a beszélgetésekből lehet a legtöbbet megtudni arról, hogy mire lesz képes a játékos. Hiába zseni egy játékos, ha pl simán dobja a másikat a busz alá, amikor egy elhibázott játékról kérdezik, annak sokkal kisebb az esélye arra, hogy viszi valamire az NFL-ben, mint egy kisebb képességű játékos, aki pontosan tudja hogy mikor mi siklott félre. Na ez az, amit nem tudsz megnézni 12e, de még 1e játékosnál sem, itt jön be a lutri faktor.

Pl a mi scouting csapatunknál is nagyjából ahogy kivettem Ballardnak van meg főleg ez a pedagógiai érzéke, ő meg nagyjából a 200-300 végső embernél tudja ezt végigcsinálni. Ha épp hajszál miatt valaki nem ugrotta meg ezt a korlátot, akkor pl az nem kerül rá a radarunkra, amit lehet hogy Ballard pont simán behúzna, ha leülne vele dumálni. A 2-300 való leszűkítést meg csak számok és scoutok alapján tudod megcsinálni. Pl ha jól tudom, akkor Leonard is Mathis miatt került jobban képbe, pontosan már nem tudom, mi volt az, de Mathisnek ragadt meg rajta a szeme asszem, és gondolom ez rántotta be őt a radarra jobban. Utána már sima liba volt a történet.

Ez olyan mint a BD (Big-Data) analysis, írsz heurisztikákat, de mindig lesz valamennyi fals pozitív/negatív, ami nem ott megy el, ahol kéne.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pont ez a lenyeg, ma van egy "kozponti" velemeny es ha azon nem vagy jo akkor a csapatok 2/3-nal nem vagy jo. Megkeresem egy holtszezonbeli Ravens scout interjut ( sajat embereket alkamaz ). Ahogy ott o elmondja hogyan dolgoznak ugy en nem hiszem hogy atnezik azt a 10-12 ezer jatekost. Es itt konnyu kiesni a rostabol.no
Hát, ha ez tényleg igaz, akkor nem igaz, hogy "you can't beat the draft", mert akkor egy eszes, okos, felkészült scout-GM simán átveri ezt a trendet. Egy ilyen gyakorlatot még én is átvernék - egyszerű analitikus módszerekkel -, pedig nem értek hozzá. 😊 Szerintem inkább valami véletlen faktor lehet inkább a dolog mögött. Ezer esetből egyszer akkor is előfordul, hogy nem feszed észre a fától az erdőt, ha nagyon felkészülsz. Aztán a 32-ből valakinek mázlija lesz. 😊

Film az semmi, LJ-t nalunk hiaba nezted meg. A dobasa alapjan nem kellett volna sehova, a futasa alapjan meg alapvetoen nem NFL-be valo. Ha egy negyedrangu sulibol sehova nem kellett volna, Heismann gyozteskent az osztalya 5. legjobb QB-kent kelt el. Igazuk volt vagy sem? Lehet meg egy percet nem jatszott volna sehol, ha igen a kerestol fuggoen lehet abban se lett volna koszonet. Az egyetem mas vilag, AB egy nagyon jo pelda. 5-6 ember volt elotte, jogosan. Az NFL-ben meg nem.no
LJ-t éppenséggel meg is értem, ő speciális eset. Az ilyen játékost még ma is rizikó draftolni, mert kevés a precedens, csak akkor látod, hogy tényleg működik, ha már kipróbáltad. Egy LB vagy egy elkapó esetén viszont nem ilyen nehéz megjósolni, hogy gyors lesz és jó a keze, vagy jól helyezkedik.

(Az AB példával nem világos mire gondolsz. Addig oké, hogy az egyetem más világ. De miért is volt jogosan 5-6 ember előtte, ha az NFL-ben nem? A csapatok az NFL-be draftolnak, nem az egyetemre. 😊 Vagy máshogy értetted? Egyébként ha ez lett volna a helyzet, akkor is alaposan benézték, mert nem 5-6. elkapóként draftolták, hanem valami 22. elkapó volt a sorban abban az évben.)

De meg a vegso szinpadon is nehez neha eldonteni ki mennyire jo. Lasd Brissett, de ennel komolyabb neveknel is van ketseg. Kuzin, Flacco, Eli M es a sor folytathato estig. De TBrady eseteben is elofordulhatott volna hogy soha nem lesz kezdo sem. Bar ez egy nagy HA kerdes.no
Na ez az, amit értek. Ezek mind olyan játékosok akikről nehéz volt eldönteni a draft napján, hogy mire viszik. Ha ilyen játékos csúszik, és lesz később mégis elit, az megérthető. Az nem, ha az első naptól látszik rajta, hogy rossz helyen vitték el.

De aamig egy Ross repeszt egy rekord 40 yardot es a csapatok/scoutok 70%-nak benedvesedik a gatyoja akkor mirol is beszelunk?no
Hát ja. 😊 (Mondjuk nekem ennél azért jobb az általános véleményem az NFL szakmaiságáról, azzal együtt is, hogy előfordul az általad írt jelenség. Éppen azért is lep meg, ha ennyire mellé néznek egy-egy teljesen egyértelmű esetet.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 77 129 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Nem szorosan ide tartozik, de mégis. Számomra az az egyik legdöbbenetesebb ebben a scoutolás, draftolás dologban, hogy rendszeresen előfordul, hogy olyan jönnek olyan játékosok, mint Philip Lindsay, Gardner Minshew, Darius Leonard vagy éppen George Kittle, Telvin Smith, vagy Antonio Brown, de akár még Juju vagy Cooper Kupp is. Ezek nem Tyrek Hill esetek akik character issue, vagy Rob Gronkowski, Jalen Smith akik sérülékenység miatt csúsztak, hanem "csak úgy". És nem is arról van szó, hogy a tehetség olyan mélyen el van rejtve, amihez évek kellenek, hogy kijöjjön. Ezeket ledraftolják - vagy le se draftolják - aztán beállnak és első naptól látszik, hogy sokkal-sokkal jobbak annál, amire a liga értékelte őket. Mi az amit még 20+ év scout tapasztalattal sem lehet ezeknél a játékosoknál látni? Hogy csúszhat egy Kittle az ötödik körig, aki már az első idényében 500+ yardot csinál, és azonnal ordított róla, hogy a legközelebb juthat a Gronkowski féle szinthez minden más TE-nél akit bárhol is húztak. Gardner Minshew-n például miért nem látták áprilisban, hogy sokkal jobb annál, mint, hogy le se draftolják? A legelső NFL passza után nyilvánvaló volt, hogy az.
peterk2005
2 megjegyzés.
Kupp estében ráadásul még egy olyan kocadrukker, mint én is kiszúrtam kb 2-3 évvel a draftja előtt, hogy komoly playmaker lehet az NFL-ben. Egymás után döntötte a rekordokat az FCS-ben, annak ellenére hogy volt vagy 3 különböző kezdő QB-ja az Eastern Washingtonban. Ráadásul az apja és nagyapja is NFL-ben játszott. Mind a 4 évében(!) 1. csapatos FCS All-American volt. Ha jól tudom, még mindig neki van a legtöbb elkapott yardja a NCAA történetében, elkapott TD-kben és elkapásokban meg FCS listavezető. Ehhez képest 3. körös pick lett.
Telvin Smithnél volt egy bebukott drogteszt, ami miatt az 5. körbe csúszott. Igaz így is max. 3 körbe várták,
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
A drafton kb 300 jatekos kell el, 500 van kepben. Iskola tobb van, nemhogy jatekos . A scout-ok a csaladi helyzettol kezdve az utolso jellemvonasig evekre visszamenoleg megnezik es elemzik. Gyakorlatilag "Amerika Kapitanyt" keresik de adott fizikai parameterek kozott. Es ez a legfontosabb es alap aki athull a rostan annak kaparnia kell. A tehetseg kerdeset meg a jol felepitett rendszerre bizzak. A keson erok ( fejben ), a lustabbak es ezer okbol akik mar ott kimaradnak azok nehez helyzetbol indulnak, mert akik nem a legjobb egyetemekre jutnak be akkor kisebb a figyelem es a kepzesuk is gyengebb. Ebbol kitorni nehez. De meg a jobb egyetemeken is ahogy az NFL csapatoknal sem mindegy ki hova kerul. Azon a szinten akar vannak jobbak is tucatjaval, mint AB. Juju pl a helyen kelt el, jo de a 2. korert el is varod.

Ahogy Rudi-Brissett-Minshew is mind maskeppen nezne ki egy korforgas utan vagy Beli papa keze alatt.

2 fele megoldas kozul egy a kulso ceget alkalmaz a masik a sajat alkalmazottakat. Ez is oriasi kulonbseget okoz, de mivel a tobbseg az elsot valasztja ezert uniformalodott egy kicsit a dolog.
no
Ezt mind értem, persze. Sok olyan játékos van, akik a körülményektől függően vagy ki tudnak törni vagy nem, rengeteg múlik azon, hogy hova kerülnek, hogyan indulnak, satöbbi. És sok az olyan játékos is, akiknek a képességei nem feltétlenül látszanak a draft idején, hosszabb idő alatt hozható ki belőlük a maximum. Ezeknél értem is, ha elcsúszik felettük a figyelem.

De manapság a legutolsó eldugott kis negyedrangú iskola összes játékosáról is van film, egy-egy NFL csapat scoutjai egy idényben 10-12 ezer játékost néznek meg, ezt szűkítik le sok körön keresztül februárra 1500-2000-re, majd újabb sok körön keresztül 180-220-ra. Ami érthetetlen a számomra, hogy AZOK a játékosok hogyan tudnak átcsúszni a rostán, akik AZONNAL kiemelkednek? Darius Leonardról például májusban majdhogynem konszenzus volt, hogy a draft legrosszabb pickje. És szeptemberben, élete 3. NFL meccsén már a forduló védő játékosa lett. Ezt nem lehet arra fogni, hogy jó helyre került, mert ennyi idő egyszerűen nem elég (Leonard ráadásul csak nem sokkal TC előtt írt alá, kihagyta majdnem a teljes rookie offseasont). Nem május és szeptember között fejlődött ennyit, hanem valamit nem vettek észre.

Gardner Minshew sem a környezet miatt lett jó, hiszen az a környezet amibe került, az éppenséggel 2 top prospectet navigált bust státusba előtte, és a stáb közben nem (alig) változott. És Minshew-nak sem volt annyi ideje még Jacksonville-ben, hogy elronthassák (vagy feljavíthassák). Minshew a draft napján azt tudta, amit szeptemberben bemutatott. Csak valamiért nem látta ezt senki. Ez az amit nem értek. Azt látom, hogy előfordul, de furcsa, érthetetlen.
peterk2005
Pont ez a lenyeg, ma van egy "kozponti" velemeny es ha azon nem vagy jo akkor a csapatok 2/3-nal nem vagy jo. Megkeresem egy holtszezonbeli Ravens scout interjut ( sajat embereket alkamaz ). Ahogy ott o elmondja hogyan dolgoznak ugy en nem hiszem hogy atnezik azt a 10-12 ezer jatekost. Es itt konnyu kiesni a rostabol.
Film az semmi, LJ-t nalunk hiaba nezted meg. A dobasa alapjan nem kellett volna sehova, a futasa alapjan meg alapvetoen nem NFL-be valo. Ha egy negyedrangu sulibol sehova nem kellett volna, Heismann gyozteskent az osztalya 5. legjobb QB-kent kelt el. Igazuk volt vagy sem? Lehet meg egy percet nem jatszott volna sehol, ha igen a kerestol fuggoen lehet abban se lett volna koszonet.
Az egyetem mas vilag, AB egy nagyon jo pelda. 5-6 ember volt elotte, jogosan. Az NFL-ben meg nem.

De meg a vegso szinpadon is nehez neha eldonteni ki mennyire jo. Lasd Brissett, de ennel komolyabb neveknel is van ketseg. Kuzin, Flacco, Eli M es a sor folytathato estig. De TBrady eseteben is elofordulhatott volna hogy soha nem lesz kezdo sem. Bar ez egy nagy HA kerdes.

De aamig egy Ross repeszt egy rekord 40 yardot es a csapatok/scoutok 70%-nak benedvesedik a gatyoja akkor mirol is beszelunk?
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A drafton kb 300 jatekos kell el, 500 van kepben. Iskola tobb van, nemhogy jatekos . A scout-ok a csaladi helyzettol kezdve az utolso jellemvonasig evekre visszamenoleg megnezik es elemzik. Gyakorlatilag "Amerika Kapitanyt" keresik de adott fizikai parameterek kozott. Es ez a legfontosabb es alap aki athull a rostan annak kaparnia kell. A tehetseg kerdeset meg a jol felepitett rendszerre bizzak. A keson erok ( fejben ), a lustabbak es ezer okbol akik mar ott kimaradnak azok nehez helyzetbol indulnak, mert akik nem a legjobb egyetemekre jutnak be akkor kisebb a figyelem es a kepzesuk is gyengebb. Ebbol kitorni nehez. De meg a jobb egyetemeken is ahogy az NFL csapatoknal sem mindegy ki hova kerul. Azon a szinten akar vannak jobbak is tucatjaval, mint AB. Juju pl a helyen kelt el, jo de a 2. korert el is varod.

Ahogy Rudi-Brissett-Minshew is mind maskeppen nezne ki egy korforgas utan vagy Beli papa keze alatt.

2 fele megoldas kozul egy a kulso ceget alkalmaz a masik a sajat alkalmazottakat. Ez is oriasi kulonbseget okoz, de mivel a tobbseg az elsot valasztja ezert uniformalodott egy kicsit a dolog.
no
Ezt mind értem, persze. Sok olyan játékos van, akik a körülményektől függően vagy ki tudnak törni vagy nem, rengeteg múlik azon, hogy hova kerülnek, hogyan indulnak, satöbbi. És sok az olyan játékos is, akiknek a képességei nem feltétlenül látszanak a draft idején, hosszabb idő alatt hozható ki belőlük a maximum. Ezeknél értem is, ha elcsúszik felettük a figyelem.

De manapság a legutolsó eldugott kis negyedrangú iskola összes játékosáról is van film, egy-egy NFL csapat scoutjai egy idényben 10-12 ezer játékost néznek meg, ezt szűkítik le sok körön keresztül februárra 1500-2000-re, majd újabb sok körön keresztül 180-220-ra. Ami érthetetlen a számomra, hogy AZOK a játékosok hogyan tudnak átcsúszni a rostán, akik AZONNAL kiemelkednek? Darius Leonardról például májusban majdhogynem konszenzus volt, hogy a draft legrosszabb pickje. És szeptemberben, élete 3. NFL meccsén már a forduló védő játékosa lett. Ezt nem lehet arra fogni, hogy jó helyre került, mert ennyi idő egyszerűen nem elég (Leonard ráadásul csak nem sokkal TC előtt írt alá, kihagyta majdnem a teljes rookie offseasont). Nem május és szeptember között fejlődött ennyit, hanem valamit nem vettek észre.

Gardner Minshew sem a környezet miatt lett jó, hiszen az a környezet amibe került, az éppenséggel 2 top prospectet navigált bust státusba előtte, és a stáb közben nem (alig) változott. És Minshew-nak sem volt annyi ideje még Jacksonville-ben, hogy elronthassák (vagy feljavíthassák). Minshew a draft napján azt tudta, amit szeptemberben bemutatott. Csak valamiért nem látta ezt senki. Ez az amit nem értek. Azt látom, hogy előfordul, de furcsa, érthetetlen.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
no Baltimore Ravens 6 650
Az a baj,hogy szerintem Ballard,meg Reich is tudja,hogy mire kepes Jacoby. Az elkapoink nem a legnagyobb talentumok, de egy ilyen fal mogott azert a passzjateknak is ulnie kene. A futas NB1-es, de mindig csak futassal nem fogunk meccseket nyerni. Brissett korrekt iranyito, de egy PO menetelesre szvsz keves, de remelem megcafol.Bence94
Szerintem is tudják. Elég hülye gondolat lenne feltételezni, hogy pont ők ne tudnák, amit a fotelből is látni. 😊

Abban nem vagyok biztos, hogy annak az esélyét hogyan értékelik, hogy Brissett hogyan, mennyit tud fejlődni. Illetve azt, hogy mennyi esély van nála jobbat húzni.

Nem szorosan ide tartozik, de mégis. Számomra az az egyik legdöbbenetesebb ebben a scoutolás, draftolás dologban, hogy rendszeresen előfordul, hogy olyan jönnek olyan játékosok, mint Philip Lindsay, Gardner Minshew, Darius Leonard vagy éppen George Kittle, Telvin Smith, vagy Antonio Brown, de akár még Juju vagy Cooper Kupp is. Ezek nem Tyrek Hill esetek akik character issue, vagy Rob Gronkowski, Jalen Smith akik sérülékenység miatt csúsztak, hanem "csak úgy". És nem is arról van szó, hogy a tehetség olyan mélyen el van rejtve, amihez évek kellenek, hogy kijöjjön. Ezeket ledraftolják - vagy le se draftolják - aztán beállnak és első naptól látszik, hogy sokkal-sokkal jobbak annál, amire a liga értékelte őket. Mi az amit még 20+ év scout tapasztalattal sem lehet ezeknél a játékosoknál látni? Hogy csúszhat egy Kittle az ötödik körig, aki már az első idényében 500+ yardot csinál, és azonnal ordított róla, hogy a legközelebb juthat a Gronkowski féle szinthez minden más TE-nél akit bárhol is húztak. Gardner Minshew-n például miért nem látták áprilisban, hogy sokkal jobb annál, mint, hogy le se draftolják? A legelső NFL passza után nyilvánvaló volt, hogy az.
peterk2005
A drafton kb 300 jatekos kell el, 500 van kepben. Iskola tobb van, nemhogy jatekos . A scout-ok a csaladi helyzettol kezdve az utolso jellemvonasig evekre visszamenoleg megnezik es elemzik. Gyakorlatilag "Amerika Kapitanyt" keresik de adott fizikai parameterek kozott. Es ez a legfontosabb es alap aki athull a rostan annak kaparnia kell. A tehetseg kerdeset meg a jol felepitett rendszerre bizzak. A keson erok ( fejben ), a lustabbak es ezer okbol akik mar ott kimaradnak azok nehez helyzetbol indulnak, mert akik nem a legjobb egyetemekre jutnak be akkor kisebb a figyelem es a kepzesuk is gyengebb. Ebbol kitorni nehez. De meg a jobb egyetemeken is ahogy az NFL csapatoknal sem mindegy ki hova kerul. Azon a szinten akar vannak jobbak is tucatjaval, mint AB. Juju pl a helyen kelt el, jo de a 2. korert el is varod.

Ahogy Rudi-Brissett-Minshew is mind maskeppen nezne ki egy korforgas utan vagy Beli papa keze alatt.

2 fele megoldas kozul egy a kulso ceget alkalmaz a masik a sajat alkalmazottakat. Ez is oriasi kulonbseget okoz, de mivel a tobbseg az elsot valasztja ezert uniformalodott egy kicsit a dolog.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A meccs után is rögtön magára vállalta. Igaza van, ez a meccs jó eséllyel tényleg az ő két dropján ment el.

Edzés nélkül állt vissza 1 hónap után, nagyon érezhető volt rajta, hogy nem volt még meccs formában. Nem lehet okolni a hibákért. De az jó, hogy tartja magát a saját standardhoz, a körülményektől függetlenül.

Remélem jövő héten aktiváljuk Funches-t és a hátralevő meccseken komolyan leteszteljük.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)