Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ezek mind szép statok, de ugye a statisztika az a tudomány, amiben az ember csak akkor hisz, ha saját maga hamisította. 😊
...
peterk2005
Az Admiralitás volt első Lord-ja ezt akkor mondta, amikor a számok szerint már el kellett volna fogyni Anglia egéről a német repülőknek. Azt fogalmazta meg a finom modorával, hogy mily fájdalom, de az angol vadászpilóták több győzelmet jelentenek a valóságosnál. Statisztika nyelvére lefordítva: az adatfelvétel volt téves.
...tomi-tomi
Az a gond az interneten keringő idézetekkel, hogy sokan ellenőrizetlenül elhiszik az eredetüket. - Petőfi Sándor

 www.urbanlegends.hu/2010/01/churchill-csak-abban-a-statisztikaban-hiszek-amit-en-magam-hamisitok/

😛Sobri Jóska
(Ha végigolvasod, akkor nagyjából a cáfolat is bullshit. ("Talán ha lenne egy olyan digitális archívum, ami tartalmazza Churchill 60 éves karrierjének több száz könyvét és cikkét, több ezer beszédének leiratát, abban körbe lehet nézni." Ő nem találta a kevés anyagban, tehát nincs.)
Az meg hab a tortán, hogy egy hónapja még Te hivatkoztad be peterk-hoz hasonlóan ugyanezt a mondást.
Elegánsabb lett volna úgy felvezetned, hogy egy hónapja még én is így tudtam... Közeljársz most a mindenáron okosabb akarok lenni viselkedéshez.)
Btw k.rvára OFF itt.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ezek mind szép statok, de ugye a statisztika az a tudomány, amiben az ember csak akkor hisz, ha saját maga hamisította. 😊
...
peterk2005
Az Admiralitás volt első Lord-ja ezt akkor mondta, amikor a számok szerint már el kellett volna fogyni Anglia egéről a német repülőknek. Azt fogalmazta meg a finom modorával, hogy mily fájdalom, de az angol vadászpilóták több győzelmet jelentenek a valóságosnál. Statisztika nyelvére lefordítva: az adatfelvétel volt téves.
...tomi-tomi
Az a gond az interneten keringő idézetekkel, hogy sokan ellenőrizetlenül elhiszik az eredetüket. - Petőfi Sándor

 www.urbanlegends.hu/2010/01/churchill-csak-abban-a-statisztikaban-hiszek-amit-en-magam-hamisitok/

😛

több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ez utóbbi esetben ha szerencsénk van az offseasonban valaki elviszi tartalék QBnak egy hátsó körös pickért. A 6 millió amivel még lógunk neki, nem túl borzalmas cap veszteség. iktriad
Ha valaki elviszi, akkor az trade, és akkor átveszi a contractot is, szerintem akkor a 6 milla sem fogja terhelni a capeteket. (Ha jól tudom, még az előre kifizetett, garantált pénzek évekre leosztott cap value-ja is átkerül ilyenkor az új klubhoz.)peterk2005
Ha nem viszi el senki, akkor sem nagy veszteség egy esetleges cut esetén. Ezért írtam a 6 milliós dead moneyról.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez utóbbi esetben ha szerencsénk van az offseasonban valaki elviszi tartalék QBnak egy hátsó körös pickért. A 6 millió amivel még lógunk neki, nem túl borzalmas cap veszteség. iktriad
Ha valaki elviszi, akkor az trade, és akkor átveszi a contractot is, szerintem akkor a 6 milla sem fogja terhelni a capeteket. (Ha jól tudom, még az előre kifizetett, garantált pénzek évekre leosztott cap value-ja is átkerül ilyenkor az új klubhoz.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ráadásul azért pont nulla darab stabil, megbízható, kiemelkedő elkapója van (lásd Luck - Wayne), a támadófal állandóan változik, és így is a fos és a szar között ingadoznak, futójáték konkrétan nincs (MJD is egy jó meccset tolt idén), a legjobbnak szánt elkapója egy olyan újonc, aki kihagyta a komplett edzőtábort, és megkapott a nyakába tavalyhoz képest egy új OC-t.somoskovig
Shorts azért elég jó kis 1. számú és megbízható WR lett idén. Robinson is igyekszik, mióta visszajött. Marcedes jobb szezont fut mint tavaly (azt mondjuk nehéz lett volna alulmúlni). Blackmonnal mondjuk kölcsönösen nem bíznak már egymásban...

Új OC mellé végre normális QB coachot kapott, a tavalyi (Mike Sheppard - aki WR edző) viccnek is rossz volt, nincs azt hiszem a ligában, és ezzel mindent elmondtam. Plusz Mularkeyt is úgy igazolták ide, hogy segítsen rajta.

A lényeg az - vagy tud szöszi nyerni a hátralévő 7 meccsen 2t vagy 3t ami elsősorban neki köszönhető, vagy nincs értelme tovább vele kísérletezni. Ez utóbbi esetben ha szerencsénk van az offseasonban valaki elviszi tartalék QBnak egy hátsó körös pickért. A 6 millió amivel még lógunk neki, nem túl borzalmas cap veszteség.
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Colts elleni snapcount elemzés:

OFFENSE (70 snaps)
RB: Rashad Jennings 40, Jalen Parmele 27, Will Ta’ufo’ou 3, Montell Owens 6.
Jennings már nem játszott a 2. félidőben, a hivatalos indoklás szerint mert kimélni akarták, mivel elment a meccs addigra. Szerintem azért van némi bizalomhiány is felé, most hogy rendszeresen 2-3 yard/carryket produkál. Parmele volt az 2. számú RB mögötte.

TE: Marcedes Lewis 41, Zach Potter 3, Maurice Stovall 1, Guy Whimper 1.
Ez gáz- 1 TEt használunk, sőt néha már annyit se... Valahonnan keríteni kell egy jó 2. számú TEt az offszezonban. Vicc hogy Potter bár blokkolni sincs bent, FBben... Mint már írtam, Veldman szerintem remek 3. számú TE lesz, ha fel tud épülni a lábtöréséből.

WR: Justin Blackmon 69, Cecil Shorts 69, Laurent Robinson 57, Micheal Spurlock 32.
A TE/FB snapek csökenésének a Wrek látták hasznát. Rendszeres volt a 3 WRs felállás. Ezzel hivatalosan is passzorientáltak vagyunk. Spurlock jó játékát Elliott szívja meg, csak STben lett használva a Colts ellen. Ha Robinson úgy játszik mint az elmúlt 2 hétben, és Alkesz is magához tér(ne), ez nem olyan rossz 1-2-3as elkapó kombó ez és 1 WRt lehet még hozzáadni a draftról vagy FAről. Ezt se hittem volna, hogy leírom szezon előtt...Bár azt se, hogy sanszosan 1/1esek leszünk...
*QB Blaine Gabbert left after playing the first 50 snaps.
Monroe és Meester továbbra is minden O snap idején játszott idén. Előbbinek örülök, utóbbit sajnos kezdi utolérni a kora...



DEFENSE (67 snaps)
DL: Jeremy Mincey 51, Tyson Alualu 50, Austen Lane 38, Terrance Knighton 37, C.J. Mosley 35, George Selvie 29, Andre Branch 15, John Chick 9, D’Anthony Smith 5.

Lane snapjiet egy picit lehetne emelni, amióta visszajött folyamatosan bizonyít a pass rushban. A kevés jó Gene Smith pick egyike. Legalább jó emberkét jósoltam anno magunkhoz... Selvie is bíztató, Branch egyelőre nem annyira. Utóbbi rendszeresen 14-15 snappeket játszik, mióta Lane, Selvie és Chick visszajött. Kicsit gáz ahhoz képest, hogy szezon elején ő számított a kezdő DEnek(összehasonlításképp Selvie játékideje az elmúlt 4 hétben 29, 31, 28 és 18). Örülök, hogy D'Anthony Smith megint játszott, de ha ennyire szívjuk a futást egyszer már Pendeltont is bedobhatnánk a mélyvízbe.

LB: Paul Posluszny 67, Russell Allen 66, Julian Stanford 34, Kyle Bosworth 8.
Ugyanaz mint eddig, 4-2-5ös felállás. Kiváncsi vagyok Greg Jones érkezése váltotat-e ezen. Stanford mondjuk most játszott a legtöbbet, és most ő számít a 3. LBnek. Vajon így lenne ha Bosworth nem fumblizza el a pickjét?...

DB: Dawan Landry 67, Chris Prosinski 66, Aaron Ross 66, Derek Cox 63, Mike Harris 26, Will Middleton 4, Chris Harris 1.
Meglep, hogy Chris Harris ilyen keveset játszik. Azt hittem sokkal nagyobb szerepe lesz, főleg, hogy Lowery nincs. Prosinski azért ennyire nem jó, sőt. Mike Harris lett most az elsőszámú nickelcorner. Valószinű jövőre (ha nem lesz a tisztogatás áldozata) ő lesz a kezdőnickel is.

Poz és Landri 1-1 snapet hiányzott a 9 meccs alatt eddig.

Ja, Vegasnál 16 pontos underdogok vagyunk a Texans ellen. Új szezoncsúcs. Szerintem még megy följebb is idén(Patriots)...

Delonso - Selvie elismerő szavakat kapott az FTUtól:
 jacksonville.com/sports/football/jaguars/2012-11-12/story/jaguars-notebook-de-george-selvie-making-most-opportunity
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ha egy QB alacsony completion %-kal hoz átlagos y/att átlagot, az sok/több sikeres hosszú passzot jelent. Ha magas %-kal produkálja ugyanezt, akkor vélhetően rövidpasszokra épül a passzjáték.DoM
Szezon átlagban (sokszáz passznál) a passz megoszlás tekinthető jellemzőnek, azaz ha valaki 58%-al passzol 5.6 y/a értékkel, akkor 10%-al több sikeres passz esetént 10%-al több yardot passzolna, azaz a y/a értéke is 10%-al nőne. Ezt egyébként a y/sikeres passz mutató is igazolja, Manning említett évében ez a mutató 10.4 y/sikeres passz, Gabbertnél ugyanez 10.2 y/sikeres passz. Azaz a különbség valóban abból adódik, hogy Manningnál magasabb a completion %.

Manning egyébként a 2. évében 62%-al passzolt, azaz huszonöt passzonként 1 passzal sikerült több neki, mint most Gabbertnek. (Kb. meccsenként 1 passz).

Szóval a helyzet az, amit Tomi jelzett: A bajszosnak kell eldöntenie, hogy a statisztikákat hogy olvassa. Gabbert számára baljós lehet, hogy az a bizonyos Lord a szakmáján belül mondhatjuk, hogy Superbowl-t nyert, mégis megbukott utána, szóval nincs életbiztosítás akkor sem, ha a szöszi állítja össze a bajszosnak a saját statjait. 😊
A másik oldalon meg megúszhatja a dolgot, mert új GM és feltehetően új edző is jön. Aki nem biztos, hogy bevállalja a dupla-vagy-semmit - 1/1 QB-t - ezzel a mostani csapattal. Gabberttel nyerhet egy évet, húzhat más posztra elöl, és ha Gabbert beválik úgy is jó, ha nem, akkor nem az új edzőt veszik elő, és egy év múlva újra húzhat elöl - akkor már QB-t.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Lényeg a lényeg, hogy amíg egy Chiefs-be - egy QB hiányos, majdnem kész csapatba - alap, hogy QB-t kell húzni, szerintem a Jags esetén nem olyan egyértelmű a helyzetpeterk2005
adott a feladat Gabbertnek - vigye el a csapatát 1/1 közeléből, mert ott kötelező QB-t elvinni, pár hellyel lentebb már nem annyira dörmögnek a drukkerek ha más jön. Mondjuk Jarvis Jones.
De én nem nagyon látom, hogy ki ellen jönnek majd a szükséges győzelmek.

több mint 11 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 024 — Jaguars fan
A Schaub hasonlat nagyon rossz. Yard/passzkísérlet mutatója még idén is (annak ellenére, hogy a legalacsonyabb pályafutása során) 7.3 Gabbertével (5.9) szemben. A két csapat futójátéka között csak két tized az eltérés a Houston javára (yard/futás). A különbség beszédes.

Számoltam egy kicsit.

Gabbert idei éve az eddig lejátszott meccsek alapján:

58% passzpontosság, 5.9 y/att, +3 TD-INT, 76.9 OPR

A többi 31 csapat kezdő irányítójának átlaga (annak az idénynek a mutatói alapján, amikor először lettek kezdő irányító):

59% passzpontosság, 7.2 y/att, +2.5, 78.6 OPR

A kiugró adat a y/att, annyira, hogy ez a 5.9 idén a leggyengébb mutató az NFL-ben, és csak Fitzpatrick, E. Manning és A. Smithnek volt ennél alacsonyabb a passzátlaga első kezdő évében (Manningnél is második évére már elfogadható szintre került 6.8).DoM
Beszédes adatok és sajnos Gabbertnek az idei éve már nem az első szezonja, bár még mindig fiatal.
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Ha már Manning szóba került, akkor mondjuk pl.a 2010-es yard/kísérlet mutatója 6.8 y/a volt. Ha hozzáveszed, hogy Manning elit QB lévén ezt 70% közeli sikerességgel produkálta, akkor 58%-os pontosság mellett 5.9 y/a jött volna ki. Ergo, vagy nem tragikus ez a stat, vagy Manning nem elit, vagy Gabbertnek kéne 70% körüli pontossággal passzolnia ahhoz, hogy ne legyen most bust. Melyik a helyes következtetés? 😊
peterk2005
Biztos nekem lassú a felfogásom, de ebből egy szót nem értek.

Ha egy QB alacsony completion %-kal hoz átlagos y/att átlagot, az sok/több sikeres hosszú passzot jelent. Ha magas %-kal produkálja ugyanezt, akkor vélhetően rövidpasszokra épül a passzjáték. Én ezt a kapcsolatot látom csak a % és a y/att között.

Utóbbi meg annyit mutat, hogy hány yardot várhat egy csapat akkor, ha passzjátékra adja a fejét. Gabberttől 5.9-et, a 2010-es Manningtől 6.9-et, Youngtól 6.8-at és 6.3-at tampai évei alatt.

a szerkesztés dőlt betűvel
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Ezek mind szép statok, de ugye a statisztika az a tudomány, amiben az ember csak akkor hisz, ha saját maga hamisította. 😊

Ha már Manning szóba került, akkor mondjuk pl.a 2010-es yard/kísérlet mutatója 6.8 y/a volt. Ha hozzáveszed, hogy Manning elit QB lévén ezt 70% közeli sikerességgel produkálta, akkor 58%-os pontosság mellett 5.9 y/a jött volna ki. Ergo, vagy nem tragikus ez a stat, vagy Manning nem elit, vagy Gabbertnek kéne 70% körüli pontossággal passzolnia ahhoz, hogy ne legyen most bust. Melyik a helyes következtetés? 😊
peterk2005
Az Admiralitás volt első Lord-ja ezt akkor mondta, amikor a számok szerint már el kellett volna fogyni Anglia egéről a német repülőknek. Azt fogalmazta meg a finom modorával, hogy mily fájdalom, de az angol vadászpilóták több győzelmet jelentenek a valóságosnál. Statisztika nyelvére lefordítva: az adatfelvétel volt téves.

Ha az átlaghoz képest szinte nem korlátos az elérhető yard/attempt maximuma (márpedig nem, 99 lehet a legnagyobb érték), akkor semmi értelme (olyan független változókat kéne bevezetned (feltételeket felállítanod), amelyek szükségszerűen nem igazak, ezért tilos, tévútra visz) ilyen kereszt összefüggéseket kialakítani. A két mutató önálló, és együtt mutatja egy QB teljesítményét.
Ettől függetlenül a három következtetés között ott van a jó válasz. Gabbert-nek (általában a jó QB-nak) 65-70%-os pontossággal illik passzolnia.

Az pedig egy teljesen más kérdés, hogy Gabbert idei teljesítménye, valóban létező fejlődése elegendő lesz-e egy-két további évre. Egy gyenge bázisról ez a javulás még mindig kevés vs. ilyen körülmények között még ez is csoda. Sir Khan ismerkedhet az NFL tulajok feladataival.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 753 — 49ers GM
Ráadásul azért pont nulla darab stabil, megbízható, kiemelkedő elkapója van (lásd Luck - Wayne), a támadófal állandóan változik, és így is a fos és a szar között ingadoznak, futójáték konkrétan nincs (MJD is egy jó meccset tolt idén), a legjobbnak szánt elkapója egy olyan újonc, aki kihagyta a komplett edzőtábort, és megkapott a nyakába tavalyhoz képest egy új OC-t.

több mint 11 éve
m-bryo Jacksonville Jaguars 1 017 — Jaguars fan
Ezek mind szép statok, de ugye a statisztika az a tudomány, amiben az ember csak akkor hisz, ha saját maga hamisította. 😊

Ha már Manning szóba került, akkor mondjuk pl.a 2010-es yard/kísérlet mutatója 6.8 y/a volt. Ha hozzáveszed, hogy Manning elit QB lévén ezt 70% közeli sikerességgel produkálta, akkor 58%-os pontosság mellett 5.9 y/a jött volna ki. Ergo, vagy nem tragikus ez a stat, vagy Manning nem elit, vagy Gabbertnek kéne 70% körüli pontossággal passzolnia ahhoz, hogy ne legyen most bust. Melyik a helyes következtetés? 😊

Egyébként a számok szerint Steve Young még nagyobb bust volt, hisz amikor eljött a tampa-tól, akkor Gabbertnél is sokkal szörnyűbb mutatói voltak. Aztán üldögélt Montana mögött öt évet, végül HOF karriert csinált. Alex Smith pedig 5 teljes évig produkált rosszabb statokat, mint most Gabbert.

Lényeg a lényeg, hogy amíg egy Chiefs-be - egy QB hiányos, majdnem kész csapatba - alap, hogy QB-t kell húzni, szerintem a Jags esetén nem olyan egyértelmű a helyzet, mert túl sok a need máshol is, és Gabbert még nem ért el legalább addig a pontig, hogy megállt volna a fejlődése.peterk2005
Én se csípem nagyon a figurát(Gabbert) de szerintem is van több need poszt a csapatba plusz a draftolható irányíttók se túl jók....majd jövőre...de már csak ismétlem önmagam.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezek mind szép statok, de ugye a statisztika az a tudomány, amiben az ember csak akkor hisz, ha saját maga hamisította. 😊

Ha már Manning szóba került, akkor mondjuk pl.a 2010-es yard/kísérlet mutatója 6.8 y/a volt. Ha hozzáveszed, hogy Manning elit QB lévén ezt 70% közeli sikerességgel produkálta, akkor 58%-os pontosság mellett 5.9 y/a jött volna ki. Ergo, vagy nem tragikus ez a stat, vagy Manning nem elit, vagy Gabbertnek kéne 70% körüli pontossággal passzolnia ahhoz, hogy ne legyen most bust. Melyik a helyes következtetés? 😊

Egyébként a számok szerint Steve Young még nagyobb bust volt, hisz amikor eljött a tampa-tól, akkor Gabbertnél is sokkal szörnyűbb mutatói voltak. Aztán üldögélt Montana mögött öt évet, végül HOF karriert csinált. Alex Smith pedig 5 teljes évig produkált rosszabb statokat, mint most Gabbert.

Lényeg a lényeg, hogy amíg egy Chiefs-be - egy QB hiányos, majdnem kész csapatba - alap, hogy QB-t kell húzni, szerintem a Jags esetén nem olyan egyértelmű a helyzet, mert túl sok a need máshol is, és Gabbert még nem ért el legalább addig a pontig, hogy megállt volna a fejlődése.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
A Schaub hasonlat nagyon rossz. Yard/passzkísérlet mutatója még idén is (annak ellenére, hogy a legalacsonyabb pályafutása során) 7.3 Gabbertével (5.9) szemben. A két csapat futójátéka között csak két tized az eltérés a Houston javára (yard/futás). A különbség beszédes.

Számoltam egy kicsit.

Gabbert idei éve az eddig lejátszott meccsek alapján:

58% passzpontosság, 5.9 y/att, +3 TD-INT, 76.9 OPR

A többi 31 csapat kezdő irányítójának átlaga (annak az idénynek a mutatói alapján, amikor először lettek kezdő irányító):

59% passzpontosság, 7.2 y/att, +2.5, 78.6 OPR

A kiugró adat a y/att, annyira, hogy ez a 5.9 idén a leggyengébb mutató az NFL-ben, és csak Fitzpatrick, E. Manning és A. Smithnek volt ennél alacsonyabb a passzátlaga első kezdő évében (Manningnél is második évére már elfogadható szintre került 6.8).
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 713 — Keep pounding
Cam esetében nem a statokat kell megnézni, hanem a meccseket. Nem feltétlen azért estek vissza a számai mert kiismerték, hanem mert tavaly a szezon második felében többet vezettünk, nem kellett rohanni az eredmény után működött a futás, ergó jóval kevesebbet kellett passzoljon.

Ami számomra hatalmas talány, mi a rákért kellett idénre teljesen ráállni a read option futójátékra, teljesen meghalt a running game, az eddig 5 yardos átlaggal szaladgáló futóink alig haladják meg a 3 yardos átlagot idén. Teljesen elbaszták Chudék a felkészülést erre a szezonra. Tavaly sokkal jobban hajazott egy prostyle offense-re a támadósor, mint idén. Ergo visszalépés történt Cam profi irányítóvá faragásában.

Ami Gabbertben sztem teljesen kiakasztó, az a kilátástalanság, egy újonc irányítónál sztem nem gond ha hibázgat, mert olyan dolgokkal találkozik, amikkel korábban nem, de az, hogy a másfél szezon alatt nincs öt momentuma amire azt mondaná az ember, hogy wow, ha ebből lenne több milyen fazsa kis QB volna. Egyszerűen nem látom a jeleket, ami arra utalna hogy jó lesz.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Most sztem egy épeszű HC-ra vagyunk a Po-csapatok szintjétől, Camnek rengeteg hibája van még, de 2010-ben egy a mostani Jaguarsénál szarabb offensünk volt, a tavalyi meg minden tekintetben top10-be tartozott. Az más kérdés, hogy ebből az idióta edzői stáb idénre megint fost hozott össze. De Cammel élet költözött a támadósorba, van benne fejlődési potenciál, nem pedig a fost trancsírozzuk, hogy összeálljon szarrá. Gabbert alkalmatlan NFL QB-nak. Pont.gabokocka
Én ezt némileg másként látom. Egyrészt, a Cam kérdés szerintem még nyitottabb, mint ahogy írod. Cam első éve sokban volt köszönhető annak, hogy ismeretlen volt, ezért a csapatok se készültek annyira rá. Nézd meg a tavalyi statjait, az első nyolc meccsén szórta a yardokat, 400+, 300+ yardos meccsek egymás után, a második nyolc meccsén meg 250, 220, az utolsó 3-4 meccsén meg már 200 yardot sem érte el, és a futodd TD-is is egyre csökkentek. Idén lényegében a tavalyi második félévét folytatja, és ha nem fog mentálisan, és ezzel együtt egyéb QB kvalitásokban - védelem olvasása, döntési sebesség, playek áthívásának megtanulása, ill. általában a pályán a "főnök szerep" (fal, blokkolások irányítása, blitzek észrevétele, elkapók option route-jainak elővételezése, stb.) - fejlődni, akkor kérdéses, hogy viszi-e valaha többre, mint mondjuk Vince Young.

Gabbertre térve, bár igaz, hogy nem játszik olyan jól, mint a Jags fanok remélték, de nála tavalyról idénre határozott fejlődés látható. Yardokban bő 40 yardot, pontossában 7-8%-ot javult és TD/INT ratioban is javult. Ráadásul, megnézve 4-5 meccsét idén, én láttam jeleit nem mérhető dolgokban is a fejlődésnek, pl. kezd értelmesen áthívni playeket, kezdi jól olvasni a védelmi felállásokat, és pl. észreveszi a blitzet. (Ezek pl. Cam-ről egyelőre egyáltalán nem mondhatóak el.)

Szóval, miközben kétségtelen, hogy nincs egy franchise QB szintjén, aközben ha a statjait megnézed, akkor 30 yarddal, 3TD-vel és kb. 3% passz aránnyal van elmaradva mondjuk Matt Schaubtól. Az igaz, hogy mindez összeadva Schaubnál egy jó 90+-os ratinget hoz, Gabberté meg 80 alatti, de a tendenciát nézve egyre több yardot passzol, és kis lépésekben a statjai folyamatosan javulgatnak. Namost, ha Schaub a maga statjaival egy elit csapat franchise QB-ja tud lenni, akkor Gabbert, akinek sokkal kevesebb "fegyvere" van, mitől kizárt, hogy erre képtelen lenne 1-2 éven belül? Ismétlem nem azt mondom, hogy Schaub is lesz belőle, de Gabbert határozottan nem egy Cassel, aki nemhogy nem fejlődik, de egyenesen visszafejlődik. Gabbert igenis fejlődget (egyelőre).

Mindez persze mit sem számítana, ha egy RB-ről vagy egy falemberről lenne szó. Azt kidobják a csapatok és hoznak másikat. De a QB elég nagy befektetés ahhoz, hogy egyrészt, ha már ráköltött a csapat egy korai első körös picket, akkor - hacsak nem egy Luck szintű évtizedes talent jön - ne dobja csak úgy el 1-2 év után addig, amíg - akármilyen kis lépésekben is, de - fejlődést mutat. Akkor főleg nem, ha a csapat egésze olyan, hogy bárhová nagyon elkélne az a korai első körös pick, nem csak QB posztra.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
senkise Jacksonville Jaguars 60
Akkor pedig szerintem inkább építsenek egy SF49ershez hasonló gárdát, ami nem igényli a kiugró irányítót. Sokat és jól fut, jól védekezik.
Amikor Mularkey átvette a csapatot, szerintem ugyanez volt a terv. Top 6 Defense, MJD, kicsit lukas Offense, potenciálisan jó elkapókkal és döcögős QB-val. Nálunk ez valahogy nem akart összeállni...
több mint 11 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 024 — Jaguars fan
Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.Húsrágó
Alex Smith 1/1 volt.Sobri Jóska
és ezen múlik, hogy elit-e?

elit prospect =/= elit játékosHöri
Nézd meg a videót, és döntsd el, hogy egy elit csapat egyenrangú fogaskereke, ergo elit játékos e, vagy sem.

Másrészt Smith-nél jogosan voltak igencsak magasak az elvárások már az első éveiben, ide kapcsolódik, hogy 1/1 volt, míg Gabbert, akiről a hsz. szól meg nem, így nála az első évek elvárásai se kell olyan magasak legyenek.
Sobri Jóska
Szép videó.
Sorry, nem egy összevágott videó, hanem az általam látott néhány meccs (kb 5) alapján írtam, hogy szerintem nem elit irányító. Egyik sem a legjobb alap arra, hogy megítéljünk egy játékost, de ez van.
Szerintem a SF49ers jobb csapat, mint amennyire Smith jó irányító.
Képzeld csak el SF49ers Peyton Manninggel...
Vagy fordítsuk meg: hány PO-ra hajtó, de nem egyértelműen PO csapat cserélné el irányítóját Alex Smithre? Rodgersre?
Chargers, Dolphins, Bengals, Titans, Vikings, Tampa, Saints, Cowboys a merítés. Na most őszintén! Kérdés ez?

Én reakcióm arra vonatkozik, hogy nincs kilátásban az, hogy Luck kategóriába eső QB tehetség érkezzen draftról. Akkor pedig szerintem inkább építsenek egy SF49ershez hasonló gárdát, ami nem igényli a kiugró irányítót. Sokat és jól fut, jól védekezik.
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ameddig Cassel balfaszkodik a Chiefsben, mint kezdő QB, nagy harc lesz az 1/1ért velük (amúgy sokkal jobb csapatnak tűnik a Kansas mint a mienk sajnos)...
több mint 11 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 824 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Jött Greg II Jones, ment Anthony Armstrong.
Jones a Michigan State nagy tehetsége volt LB poszton, anno még én is ide hoztam volna mock drafton...
A Giantsben 16 meccset játszott '11ben 5 kezdett, idén nem volt viszont csapata.... Ez egész jó pickup volt, szerintem.

MJD nem játszik a Texans ellen, Greg I Jones és Lowery talán fog.


Gabbert vita: Ha nem nyer 2-3 meccset úgy hogy abban neki döntő szerepe van az utolsó 7 meccsen, akkor köszönjük a részvételt az év végén, de itt a váltás ideje. ha valaki 30(14 +16 idén - eddig 0 Wje van, ami csak neki köszönhető) meccsen nem tud 2-3 találkozót hozni, attól nem lehet sokat várni a jövőben sem.
több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.Húsrágó
Alex Smith 1/1 volt.Sobri Jóska
és ezen múlik, hogy elit-e?

elit prospect =/= elit játékosHöri
Nézd meg a videót, és döntsd el, hogy egy elit csapat egyenrangú fogaskereke, ergo elit játékos e, vagy sem.

Másrészt Smith-nél jogosan voltak igencsak magasak az elvárások már az első éveiben, ide kapcsolódik, hogy 1/1 volt, míg Gabbert, akiről a hsz. szól meg nem, így nála az első évek elvárásai se kell olyan magasak legyenek.

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.Húsrágó
Alex Smith 1/1 volt.Sobri Jóska
és ezen múlik, hogy elit-e?

elit prospect =/= elit játékos

több mint 11 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Én fejlövésem meg a SF49ers lett.
Jó védelem, Jó fal, jó futók, jó elkapók és egy nem elit irányító is elkormányoz egy ilyen gárdát.Húsrágó
Alex Smith 1/1 volt.
Ezt meg őszintén ajánlom figyelmedbe:


Szerk: Megnéztem megint, kedvenc focis videóm.

több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Ja, de Luck 6-3-mal áll, Gabbert-ék meg 1-8.Go Vikings!
Az a 6-3 az idei év legnagyobb rejtélye.DoM
8-1 kéne hogy legyen, de elbalfaszkodtuk sajna a Jets ellenit meg a Jags elleni odavágót is 😕