Kansas City Chiefs

28 feliratkozó

több mint 9 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 712 — Scream and scout
Igaz, hogy madden, de alapvetően jól szemléltet:


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
20 éve nézel focit, láthattál pár csapatot Bear 46ot játszani. Mai napig bevetik. De ha nem, vagy pár eset nem győz meg, míg egy csapat nem rendszerszinten játssza (a Chiefs sem fogja, én sosem állítottam, csak hogy bevethetik ezt is, mert sok hasonló van most is, és ez megoldás Sutton kijelentésére, miszerint mindhárom pass rusher egyszerre megy a pályára).
Akkor hidd el, ezt évekig használták és király volt. Nálunk okosabb OCk sem tudták kipasszolni simán. Nem hülye gyerekekről beszélünk. Jó ez a séma. Igazából egyik legjobb, amit valaha kitaláltak. És ezt sem én mondom csak.

"a weak side annyira weak, hogy oda nem kell egy QB-nak 2-3 mp, hogy megjátssza."
Egy CB emberezik egy WR ellen. Elég tipikus ma is. Szokott működni. Akár 2-3 másodpercen túl is. Jó, el lehet rontani, a WR is lehet zseni, értem. De mindent el lehet rontani. És a zseni akkor is az ha más a védelem. Mégsem dupláznak szinte senkit és működik. Egyébként ilyen alapon a zónázás sem jobb, azt is át lehet játszani.
Vagy a futókra gondolsz? Nem áll több védő gyenge oldalon más sémákban sem mindig. És működnek. Nézd csak meg, ahol pölö OLB kijjebb áll, ott a DL gyengébb mint ez. Ráadásul itt RDE az OT külső vállán van (a Guard külső vállán is van ember, ez sem mindegy) márpedig onnan nem ritka, hogy egy jó pass rusher földre viszi a futót, hiába az OT blokkja. Vagy ha nem, akkor meg kell őket kerülni, ami idő. Az az idő elég szokott lenni a többieknek, hogy játékba avatkozzanak. Nagyon sok védelem pont ugyanennyi embert vonultat fel ott.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ne viccelj, persze, hogy értem. De nem ez volt a kérdésem.😊 A personnel-ek magyarázásával is az idődet pazaroltad, azért ennél előrébb vagyok 20 év után. 😊

Egyszerűen a gyakorlatban nem értem, hogy hogyan tud ez működni amit leírtál. Hagyjuk, hogy base, nem base, ezt tudjuk. A lényeg, hogy van egy a lerajzolthoz hasonló felállás (personnelben), és azt nem értem, hogy egy ilyen felállást miért nem orbitálisan könnyű átjátszani? (Ugye nem 30+ évvel ezelőtt vagyunk, hanem a mai szabályokka, 2014-ben.)

Azt fogom, hogy strong side-on marha erős a passrush, de ilyen áron? Nincs az a passrush amelyik 1.5mp-en belül odaér, hacsak nem üresen megy. Annyi meg elég, hogy ha nincs elváltás (ami minden felállásban elkövethető, úgyhogy ezt ne feltételezzük). akkor a weak side annyira weak, hogy oda nem kell egy QB-nak 2-3 mp, hogy megjátssza. És ez csak a triviális, mert át is lehet engedni, és mögé játszani, vagy kifelé blokkolni, hadd jöjjön a lassúbb DT, ki lehet lépni weak side-ra a pocketből, vagy egy end around ugyanarra, stb.

De hagyjuk, nem akarom az idődet pazarolni. Érdekes volt amit írtál, a gyakorlatban meg majd úgyis meglátom, ha lesz ilyen. (Nézek elég Chiefs meccset hozzá. 😊)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
A rajz a Bear 46 alapja. Base felállás ellen rajzolják az alapelveket, hagyományból ma már leginkább. Ez így van mióta a modern foci kialakult. Most akkor megtudtad.ulpianus
Jó. Akkor úgy veszem, hogy 21 personnel ellen írtad amit irtál, és nem faggatlak.peterk2005
Úgy veszed? Az jó, mert csak így lehet venni. Ezt magyarázom. Máshogy venni tévedés.
De értem hol tévedsz. A base nem attól base, hogy minden ellen vagy legtöbbet ezt játsszák, mert ez az alapfelállás. Hanem attól base (alap), hogy az alap offense vagy 21 personnel ellen (base) ellen ez a base. Viszont minden base felállásnak van sub felállása.

Például a 3-4 egy alap (base) védelmi felállás. De ez nem jelenti, hogy a 3-4es csapatok 5 WR ellen is 3 DL + 4 LBvel mennek ki a pályára. Érti már kend?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A rajz a Bear 46 alapja. Base felállás ellen rajzolják az alapelveket, hagyományból ma már leginkább. Ez így van mióta a modern foci kialakult. Most akkor megtudtad.ulpianus
Jó. Akkor úgy veszem, hogy 21 personnel ellen írtad amit irtál, és nem faggatlak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
A tavaly indult tight end sérülés bug, és főleg McGrath visszavonulása nem mindenkinek rossz hír. Demetrius Harris (TE) fogadkozik, ő bizony élni kíván a lehetőséggel maximálisan. A kosárpályáról esett be a ligába, se technikája nem volt, se megfelelő izomzata, súlya. 6'7 magas, tavaly 225-230 font közt volt. Mostanra elérte a 257 fontot, ami sokkal ideálisabb, és a technikája is fejlődik folyamatosan és gyorsan, mivel szinte nulláról kezdte. Elkapással kevés gondja van, de utak megfutása, blokkolások komoly kihívás elé állítják. Van kihívója, de Gordon vagy Schiltz is nulla név a szakmában, meg lehet oldani, ha valóban elég gyorsan fejlődik. Egyelőre ő áll legjobban Fasano és Kelce mögött.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
peterk2005
A rajz a Bear 46 alapja. Base felállás ellen rajzolják az alapelveket, hagyományból ma már leginkább. Majdnem minden esetben, hacsak nem valami speckó offense ellen kell kitalálni valamit. Vagyis full backes (pontosabban 2 backes, vagy kinek jobb így: 21 personnel ellen).
Ez így van mióta a modern foci kialakult. Most akkor megtudtad.
Ezért tehát nem is kérdés, hogy ha nem base offense megy ki a pályára, akkor nyilván nem fognak base ellen védekezni. Ez azért elég logikus. Vagyis az elméleted további része irreleváns a rajzzal kapcsolatban.

A rajz 4-3ra van kitalálva, de igazából ha egy 3-4 OLB (Hali) lemegy 3 pontosba, akkor csont ugyanott vagyunk. Csak jónak kell legyen futás ellen. Vagy még jobb, ha 4-3ban játszott DE poszton például. De legtöbb OLB játszott ha más nem, egyetemen.

Ha 11 personnel van (ezen számok megfejtése eccerű első szám a RBk (HB és FB, de lehet két HB) számát, második szám a TEk számát adja meg. Mivel QB és OL 6 ember, a WRek számát nem kell megadni, csak kivonni a 11ből (5ből). Ráadásul mikor a defense kifut a szíp ződ gyöpre, akkor még nem felállás van, csak personnel. Ugyanis nem tudják, hogy lesz-e bunch amit írsz vagy mi lesz, de azt tudják, látják, hogy miből mennyi támadó van. Mi a personnel száma. Már itt eldől, hogy ők hány LBt és satöbbit küldenek ki. El lehet térni az evidens válaszoktól, Belicheat egyszer a Miami ellen kiküldött 0-5-6 os védelmet is. Nyilván utolsó percben félpályán túl, nem érdekelte mit csinál az OL. Ha ennyire nem is, de szokás könnyített védelmet hívni. A Chiefs tavaly is játszott 3WR ellen "dime" játékot, vagyis 6 DB (nem 5), és 4WR ellen 7 DBvel "quarter"t is. Base ellen is "nickel"t. Más csapatok a 3 safetys felállásokat próbálgatták. Emberanyagtól függ. A Chiefs Berry kiváló LB értéke miatt teheti meg leginkább. Nem veszít LBt kvázi, mégis nyer egy CBt, mert Berry szinte két munkát végez el. Ezért tartja őt sok szaki a legjobbnak és kulcsembernek, nem az IT meg más miatt. Azt is megcsinálja, de ez az amiben különleges. Polamalu legnagyobb értéke is ez.

Egyébiránt többnyire lehoznak egy DL embert és CB jön be. Régebben, főleg 4-3ban OLBt hoztak le. Ma is van ilyen, de ma már tipikusabb a DL fogyasztása első lépésben. Erre mondhatod, hogy akkor egy rohamozó kiesik. Oké, de egy blokkoló is. Mert a FB futásnál is tipikusan blokkol, és passznál is. Mehet elkapni, mert Reece Oaklandben ebből él. WR volt, csak nem NFL szintű, átképezték FBnek, de ettől továbbra is jól kap el. Ki is használják. Akkor megkapja valaki ezt a feladatot és kész. Mondjuk MLB és SS "ha feléd fut te fogod" alapon. De Bear 46 eleve a "high pressure" család tagja, vagy apukája. Nem akar levédekezni senkit mindenáron a route végéig. Csak lassítani, feltartani amíg a QB fexik vagy hibázik mert siet, ami elvben hamar meglesz.
Remélem érthető voltam.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 113 — capitaine du château de Vienne 1487


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Unalmamban elmélkedek.ulpianus
Adtál vagy 40 percet az írásoddal nekem is elmélkedésre. 😊 Így is csak körülbelül értettem meg az egészet. Az addig világos, hogy a manapság elég népszerű hibrid 3/4-4/3 variálgatása ez is, de hogy konkrétan hogyan is, az nem teljesen tiszta. A kép zavar meg leginkább. Tényleg ilyen a felállás, vagy nem, csak ilyen képet találtál, ami valamennyire közelíti? Azért kérdezem, mert ha ezt a képet szó szerint veszem, akkor egyrészt ugye támadó oldalon midfield-en nagyon-nagyon ritka a fullback-es felállás, így inkább egy slot WR-t kéne berajzolni valamelyik side-ra. Namost,ha a weak side-ra rajzolom, akkor a SS-nek 1/1-ben kell őt levédekeznie, mert nincs más arrafelé. Már ez is elég rizikós, mert ketten is 1/1-ben vannak azon az oldalon. Egy ilyen felállás ellen rengeteg támadó taktika van, ha jók az elkapók akkor simán 1/1-ben is életveszélyes, de össze is lehet vonni az elkapókat, bunch formáció-szerűségbe, hogy kiblokkolják egymás védőit, a másik meg szabadon kapja a labdát, stb. És ha a futó is erre indul meg, megkerülve a falat, akkor mi lesz? Vagy, ha a strong side-on a TE csak egy lökésnyit blokkol, de átengedi a blitzelőket, majd befut a védőfal mögé, akkor mivel a SS a slot WR-el van elfoglalva, csak a mike van ott levédekezni. Igen komoly MLB-nek kell lennie, akire rá lehet bízni egy ilyen feladatot, mert ráadásul az esetek jelentős részében a snap utáni 1-2 másodpercben döntenie kell, el kell indulnia valamelyik irányba (passz esetén), különben nem fog odaérni.

Felteszem megvan ezekre is a válasz, csak én nem értem. 😊 Ha a rajzot úgy értelmezem, hogy a klasszikusabb felállásból a snap előtti pillanatban így lépnek fel, akkor értem, mint egy blitz csomagot. De kvázi alapfelállásként nekem nem jön össze. De majd az idényben megkuksolom, legalább tanulok megint valamit. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 582 — Apu ökölbeszorított keze
Látszik ki a király 😊

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Ha már volt ma róluk szó. A Chiefs elkapói:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Nem fordítom le kivételesen, mert hosszú, de nincs benne bonyolult szöveg. Védőfali saga újabb felvonás, ezúttal a játékosok saját és Sutton edző szavaival.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Köszi, a választ!
Remélem idén is erős lesz a D és az O fejlődésével újra PO-ba mehet a csapat. Ha már O, szerinted elkapó fronton mi lesz? Bowe és Avery után elég nagy az űr én most úgy látom.pasztoyb
Egész pontosan Bowe után elég nagy az űr. 😀

D. Bowe az egyetlen igazi possession WR. Márpedig Reidnek kell egy. Illetve tavaly nem volt 1000 yardja, de látványos elkapása igen. Lassan tanult bele az új offensebe, bár a végén belejött. Sokat kritizálták, szurkolók, szakik, és az edzők is, hogy ennyi pénzért tessék jobban játszani. Senkit nem érdekelnek a miértek 10 milliós fizetés felett, ezért annyi az annyi. Ez az oka, hogy annyira igyekszik Bowe jelenleg is.

D. Avery mélységi célpont, és hosszú utakat fut keresztben a pályán. De fordulásokból és technikából megfutott utakon nem elég jó (comeback, curl, hitch), és dropolni is szokott, mert nem figyel eléggé.

AJ Jenkins hasonló WR, csak tehetségesebb. Jobb a keze, jobb a technikája, de ő is annál jobb, minél egyenesebb az út amit fut. Bár ő legalább a dupla indulásos utakon is kiváló. Viszont fizikálisan gyenge, és nem is harcos típus. Ezért kilökik rendszeresen a labda alól/pályáról, Jammelik. Neki nagyon jót tenne egy kis izom és/vagy agresszió. Tavaly kapott lehetőséget, amit a ninersben igazából sosem. Látható, hogy az eleve gyenge önbizalma amint visszatér, továbbra is kiváló elkapó. Nem véletlen lett első körös. Kérdés, felfogja-e, harcolnia kell minden egyes labdáért, hogy esélye legyen az ő méreteivel. Ha megteszi, lehet jó játékos.

De'Anthony Thomas, alias Black Mamba. DexMex helyére érkezett a Reidnél alaptípusnak számító törpe villám sereg újabb tagja. A KR posztot is átveszi tőle, de HB és WR poszton is játszani fog, reverse és egyéb trükkös játékok Reidnél az alapkoncepció részét képezik.

J. Hemingwayről jó rég mondtam, hogy neki idő kell, játékidő főleg. Nem kiugróan gyors, viszont nagyon erős, ránézésre és súlyra inkább powerback, nem WR. Mégis jól fut mély utakat. És ő aztán keményen harcol, igaz van is hozzá muszkli. Ráadásul 6'1 magas, így slotban, vagy akár kívül, az erős felépítése miatt egyfajta alternatíva Reidnek (vörös zónában például). Ráadásul felépítése és habitusa miatt STben is hatékony, kiváló sokadik WR.

A többiek harcolnak a fennmaradó helyekért leginkább. Bár Bowe+Avery+Thomas akik már most bent vannak az 53ban.
A két Williams (Fred és Kyle) gyors aprónép, és jól teljesítenek eddig.
W. Dressler a legtapasztaltabb ex Kanadai sztárjátékos, neki van a legjobb keze a pótlékok közül, de ő még a hobbitok között is kicsi, visszahordónak lehet befér.
F. Hammond akit dicsérnek még, ismeri a rendszert is.
Illetve Mark Harrison előnye, hogy ő egyedül akkora, sőt nagyobb mint Bowe (ő is csak 6'3, Reidnek nem kell benga játékos).

Végül pedig ne feledjük, a CB Marcus Cooper tavaly waiver listáról lett ellopva, és kitűnő CB lett belőle, ma ő az egyik kezdő, jobb volt mint Flowers, és szvsz jobb mint Sean Smith. Akik nem rossz CBk. Ezek után lehet, hogy megjött a kedve Big Rednek pár igazoláshoz, és WR mindig akad szép számmal. Főleg az típus, amit Reid favorizál. Ha nem talál a fentiekből elég kedvére való játékost, akkor kukázni fog. A kezdősoron ez már nem fog változtatni, de nem is lehetetlen, hogy egy tehetség kiszorítson itt pár ember rövid idő alatt. Lehet AJ Jenkis fog felpörögni végre, lehet más. De az edzők is tisztában vannak vele, Bowe mellé legalább egy minőségi célpont kell még a sikerhez.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
pasztoyb New England Patriots 104
Köszi, a választ!
Remélem idén is erős lesz a D és az O fejlődésével újra PO-ba mehet a csapat. Ha már O, szerinted elkapó fronton mi lesz? Bowe és Avery után elég nagy az űr én most úgy látom.

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Igazán jól hangizk, de FS-nek elég Abdullah ehhez a felálláshoz ?pasztoyb
Nézd máshonnan. Husi (Abdullah) semelyik felálláshoz sem jobb FS, szal akkor nem mindegy? 😀
De hogy válaszoljak is. Husi nem totál rossz FS. Átlagos mindenben, illetve legalább tapasztalt. Nem egy nagy szám, de elfogadható.
Ha beégne, bevetnek mást, ha nagyon rossz a helyzet. Commings vagy Parker is játszhat FSt, más tapasztalatlan safety is van, aki elérhető jelenleg. Ha muszáj kitesznek egy OL/LB cserét megint, és visszahívják akit gondolnak. Ez bevált szokás ha minden kötél szakad. De igazából ha egy blitz heavy jól működik a cover1 FS szerepe minimális. Tavaly úgy nyertünk 9 meccset zsinórban és nem kaptunk 17 pontnál többet senkitől, hogy ő és egy még rosszabb cover 1 safety volt hátul. De amíg a blitz működik, nem kellenek hátra zsenik. Jómunkásemberek kellenek, és Husi Abdullah az. PFF statjai vagy bármi alapján mondom. kinek mi tetszik, a lényeg ugyanaz.

Ami nagyobb gond, függetlenül a Bear46tól az a CB poszt. Emberezés van az én agyszüleményem nélkül is. Van egy Sean Smith (DUI miatt nem engedik első csapatba.) kezdő CB, nagydarab+gyors, alapvetően jó CB. De hibázik rendszeresen. Cooper és Parker (mostani kezdők) egyetemen nem CBk voltak (vagy nem végig), és nagyok + gyorsak szintén, de rutintalanok. Gaines dettó fizikálisan jó leginkább, extra PD érzékkel, csak ő slotba kerülhet. A többiek meg nem elég jók, bár Chris Owens kezdhet, főleg slotban. Tehetséges srácok, de nem reális hogy mind beváljon, olyan nincs.
Márpedig man2man védelemben ez igen szép TD passzokat szülhet, ha egyikük hibázik. Tavaly is ezt mondtam fő gyenge pontnak a védelemre, hogy benne lesz erősen a nagy játék lehetősége, és így is lett. Ezzel szívtunk újra és újra. FS+CB poszton egy hiba, néha egyszerre, és instant TD vagy big play.
Ez a sémánk gyenge pontja. A Bear 46 ebben nem tér el egyébként, mert az elve ugyanaz (extra nyomás a zseben, ezért beáldozni mindent, amit csak még épp lehet. Kötéltánc.). Az a lényegi válasz a mély passzokra rendszerszinten, hogy nem lesz elég ideje a QBnek ilyet dobni, mert a WRt eleve lassítják verekedéssel, elrontják az időzítést, nem is kell szuper CBk legyenek, csak bunyózzanak jól. Mire onnan kiszabadul egy célpont, és késve megfut egy utat, az időzítés oda, ami továb lassítja a passzt, és addigra blitz megérkezik menetrend szerint. Ez az elmélet. Illetve az, hogy elit QBt semmilyen más rendszer sem közömbösít, kár álmodozni. Azt kell megtenni amit lehet, és ez működik, bár csodát ez a séma sem tud.
__________________________________________________________


Más. Dwayne Bowe, mint írtam, karcsúsította magát (most ~ 210 font). A hírek szerint nagyon jó formában van, az edzők dicsérik.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
pasztoyb New England Patriots 104
Igazán jól hangizk, de FS-nek elég Abdullah ehhez a felálláshoz ?

PunBB bbcode test
PunBB bbcode test
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Unalmamban elmélkedek.
Azt mondotta Bob Sutton DC, hogy lesz mód rá, mikor mindhárom pass rusher a pályán lesz egyszerre. Ugyanis Dee Ford remekel edzéseken, főként pass rushban.
Elgondolkoztam ezen, mert nem először mondja. Elsőre nem igazán elképzelhető, mert nincs szükség és lehetőség 3 pass rush pozícióra, kivéve pár könnyített súlyú DL formációt. (Mikor más csapatok extra LBt küldenek harmadiknak, annak oka inkább az, hogy nem elég jó blitzer az LDE. Én arról beszélek mikor elit mindkét szélső, és mégis felmegy egy harmadik).
Sutton ráadásul base felállás elleni játékról is beszélt, nem sub és 3rd&long szituról. Erre találtam talán megfejtést. Jöjjön.

Bob Sutton Rex Ryan tanítványa (is), akinek az apja, Buddy Ryan megoldotta ezt a kérdést, méghozzá úgy, hogy megalkotta minden idők egyik legjobb védelmét. Az u.n. Bear 46 defenset. Ennek lényege a mérhetetlen agresszív letámadás. 2 DT (egyik NT), egy DE, aki futás ellen jó főként (tipikus 3-4es DE), és három pass rusher OLB (egyik igazából 4-3as DE/OLB hibrid). Mögöttük pusztán egy SS és egy MLB áll.
FS fedez, a két CB emberezik. Látható, hogy a front 8 ember, nem 7. A kulcs ott van, hogy SS+MLB kivételével mindenki rohamoz a LOSról. Ennek köszönhetően a passzokat nagyon gyorsan kell eldobni, jön a nyomás, ami óriási. Nem lehet ennyi embert blokkolni. Külön előnye, hogy a futást is megöli kívül és belül. Ez utóbbi kevéssé ismert, sokan hiszik, hogy ez passz elleni védelem, pedig nem. Mikor a Bear 46 csúcson volt, legtöbb csapat nem igazán próbált ellene futni, mert qrva nehéz, nincs lyuk, és mindenhonnan túl hamar érkeznek a védők, (pl G) húzásra ne is gondoljon senki.

Miért nem játsszák akkor ezt a csapatok? Azért mert van egy nagy hátránya. Túl sok elit védő kell bele. Egyszerűen nem lehet összehozni. Több hibrid vagy ritka ember kell (mint Hali DE/OLB, igazi Nose, nem csak nagydarab DT).
Illetve ha nyomás nincs meg, a felhígult secondaryt könnyű szétpasszolni. Ráadásul a nagy játékok esélye is megnő. Külön gond, hogy nem lehet elosztani az elit játékosokat, mert a 3 pass rusher például mindenképp meg kell legyen. És legalább kettő elit, de harmadik sem lehet átlagos. Márpedig legtöbb csapat örül, ha egy elit pass rushere van, nemhogy kettő, pláne három. És akkor kell még egy elit NT, egy elit SS és egy kiváló MLB, mert a hátsó páros mindenben jó kell legyen a tökéletes működéhez. Nem mindenben átlagos, mindenben jó. Ezt nem lehet összeigazolni.

Vagy mégis? Vegyük sorra.
Kell egy elit NT = Poe
Kell 3 elit pass rusher, vagy legalább 2.5 = Hali+Houston, és Ford is ebben kiváló.
Kell egy elit SS = Berry.
Kell egy elit MLB = Derrick Johnson.
A többi (2) poszton is van jó játékos, de ők inkább csak tömik a lyukat, DeVito, Walker, Bailey (Catapano) mind tökéletesek erre a szerepre. Ők nem elit játékosok (DeVito futás ellen az), de erre a kettőre pont nem is kell.

Illetve kell egy DC, aki szereti blitzeket, nem fél agresszívnek lenni. Aki látta tavaly Bob Sutton védelmét, annak e felől nincs kétsége, ő pont ilyen. Elég visszaemlékezni mondjuk azokra a játékokra, mikor 7-8-9 védő nem a LOShoz közel állt (mint a Bear 46), hanem konkrétan LOSon állt fel. Persze nem rohamoztak mind legtöbbször, de 5-6-7-8 védő igen, csak mindig más elosztásban. Ehhez jöttek a S+CB blitzek. Egy FS hátul zónázott magányosan (na mondjuk, azt pont baszhattuk néha, de mindegy. Nem viccből rúgták ki). Végül a CBk egyébként is embereznek sokat.

A képhez pár megjegyzés. Többféleképpen is lehet variálni, de ez a verzió áll legközelebb ahhoz a 3-4hez amit a Chiefs játszik:

Egyrészt a Nose és a DT megcserélhető. Ha a DT elég jó run stopper. Ezért mondtam, hogy az kell legyen, DeVito az. (Épp ezért mehet center ellen is, ahogy az ábrán.) Az elmélet szerint ők ketten, vagy csak a DT van 2 gapen.
A guard elleni DE egy DT/DE hibrid. Itt lép a képbe Bailey/Catapano vagy Walker. Az RDE (hibrid DE/OLB az ideális, mint Hali vagy Von Miller, nem sok alkalmas ember van itt sem, kulcsposzt) Hali, mert ő 4-3as DE mai napig, 270+ font súlyú. Végül a SS és az MLB akkor megcserélhető, ha az SS félig ILB, vagyis kis súlyú de jól ütköző játékos, de tudnia kell jól blitzelni is, és fogni kell tudni egy TEt is. Berrynek találták ki. Vagyis nem kell az elmélethez ragaszkodni, mindegy DJ és ő miképp osszák fel a területet.

Még egyszer. Ez csak az én agyszüleményem. Mégis lehet megjátssza Sutton Death. Sok hasonló e-nélkül is szokott lenni. Más igazából logikus megoldás is van, de ez lenne a legütősebb.
Az igazi az lenne, ha találnák egy kiváló DTt is bele. Akkor lenne tökéletes. Viszont egyrészt Bailey+Walker és Catapano mind közel járnak ehhez, másrészt egy poszton nem múlhat. Tökéletes nincs. És ők sem rosszak, csak a többiekhez képest, akik a felsorolt posztokra születtek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Viszont Berry, akinek tegnap kiugrott az egyik ujja, ma játékra jelentkezett.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
S. McGrath sérülései miatt visszavonul. Ő volt az a TE, aki Moeaki, Kelce, Fasano sérülése után (vagyis negyedik héttől) kezdő TE lett. Eredetileg blokkoló csereember lett volna, de meglepően jól kapott el. Nem volt egy sztár, de mindent megtett mindig, ami tőle tellett. Ezért és a hosszú szakálla miatt lett kedvenc a szurkolók körében.
Kár érte, de jobb Tight Endre van szükség igazából. Elvben D. Harris játszik csereposzton mostantól. Illetve Brock szokott beugrani ha muszáj (most a helyén asszem Gordon van, de tök mindegy a kettő). Hoztak egy friss fiatalt is, Adam Schiltz személyében. Bár inkább legyen az, hogy Kelce és Fasano nem sérülnek meg. Természetesen Kelce ma is megsérült.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
gsn:
Jamaal Charles új szerződése, amivel holtversenyben a hatodik legjobban fizetett RB lett az NFL-ben éves átlag alapján. Az első évben esedékes 2,95 milliós roster bónusz egy összegben járt július 26-án, a további évek roster bónusza viszont mérkőzésenként jár 62.500 dolláros részletekben. Csak az első év kifizetései garantáltak. A valós capben foglalt hely a korábbi szerződés miatt 2014-ben és 2015-ben 1 333 333 dollárral még növelendő a feltüntetetthez képest a még ki nem vezetett aláírási bónusz részletek miatt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Houston szerződését eddig nem lehetett újratárgyalni, idén lehet először. Minden szakértői, rajongói, edzői, volt vagy aktív játékos vélemény szerint amit olvastam és láttam, a liga egyik legjobb pass rushere. Tudja jól, ez mit ér. Ráadásul a csapat fiatal. Akár komoly sikerek is jöhetnek, részt akar belőle. Sztárként, sztárfizetéssel.
Kapott elég elismerést Houston. Pénzt akar, ahogy mindenki más kap. Teljesen logikus. Neki is van asszony otthon. És az bizony rágja a fülét, ha pénzről van szó. Főleg ha a férfi által megkereshető pénzről (mert saját melóhelyükön kussolnak ám. Neked mondja, hogy legyél bátor, menj neki a vezetőségnek. Már amelyik egyáltalán dolgozik. Mert neked döbbenet ha nincs melód,nála érthető ha nem talál évekig. A "miből fogunk élni" jelentése: keress pénzt mindenáron, többet mint tavaly.)

Neki ez az élete. Minden ilyen döntése komolyan befolyásolja azt. Nem érdeklik a szokások, elméletek, álszenteskedés, hogy ki mindenki lenne megértő vagy türelmes, ha elbukhatna vagy megkaphatna akár jövőre dollármilliókat a helyében. Mert nincsenek a helyében. Legyenek ott, és dönthetnek.
A csapatnak van majd' 10 millió elkölthető pénze idén. Költse el. Ha pedig jövőre nem akarnak rá költeni, mondják meg. Nyilván mindenkit nem tudnak megtartani. Houston maradni akar, de elsősorban a pénzét akarja. Teljesen igaza van. Csak azért nem akar apróért játszani, hogy jövőre elengedjék, és a Chiefsnek milyen jó bolt volt ez évekig.
Tavaly megsérült, ha megint, és akár nem játszhat évekig vagy többet egyáltalán, de a Chiefs majd büszkén gondol rá, az nem segít rajta semmit. Akkor kevesebb pénzt kap, vagy semmit. A pénzen túl tehát arról van szó, a Chiefs ezzel fejezze ki, szükségük van rá, nem csak ő kockáztat innentől.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyébként én megértem Justin Houstont is. A liga egyik legjobb pass rushere. Nála ez nem duma, mert ugye minden második csapatban van egy "egyik legjobb", ő tényleg az. Ehhez képest keresnek nála gyengébbek sokszorosan több pénzt. Eddig kétszer közel fél mill$ dolcsit kapott, idénre járna másfél mill$ nagyjából.
Erre hoznak egy rookiet, aki szintén többet kap sokkal, egy perc játék nélkül.ulpianus
Én nem látok bele egy NFL játékos lelkivilágába, de az ő holdoutját nem igazán értem. Jó, persze, nem lehet jó látni, hogy másokhoz képest nulla pénzért hoz kiváló teljesítményt, mások meg a semmiért is többszörösét teszik el, de elvileg egy NFL játékos hozzá kell, hogy legyen szokva ehhez. A főiskolai karrierjük alatt is végig így játszottak, tök ingyen, azért a reményért, hogy majd egyszer jön a payday. Most is tudja, hogy eljön az ő ideje is, ha így játszik, és már nincs is messze.

Graham és Beast Mode holdoutját például teljesen megértettem. Graham sztoriját mindenki ismeri. Beast Mode-nál meg ugye az a gond, hogy már nem fiatal és ott van mögötte a két utód, miközben hiába keresett elég jól, ahhoz képest amit teljesített, és a franchise egyik arca volt, mégsem olyan sok az a pénz. És a szerződése is olyan, hogy a végét nem is biztos - sőt esélyes - hogy nem kapja majd meg.

Houstonnak viszont nem kéne mást tennie, mint lenyomni egy számára simán lenyomható korrekt évet, és a következő évtől a legrosszabb scenario szerint is egy egy éves 10 millás opció lenne számára. (A 10 millát csak tippelem, de ha Von Miller ötödik éves opciója lesz 9.5 milla, akkor a franchise tag jó eséllyel 10 milla fölött lesz.)

Az egyedüli ok a sérüléstől való félelem lehet, de egy ilyen korú játékosnál még egy sérülés sem igazán akadály, elviszik azzal együtt is, max 1-2 millióval kevesebbért. Ennél egy komoly holdout nagyobb kockázat így kívülről nézve (belülről biztos megvan az oka, amit nem látok).


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Dustin Colquitt punter, vagyis nyilván van egy kis beütése:


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL
Sanders Commings, David van Dyke, Joe McKnight is újra edzettek. Mindenki felvette a védőfelszerelést, még több szurkoló érkezett, tele lett a parkoló. ÉS ami legfontosabb, a bírók is kezdenek formába lendülni. 😊


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 813 — SuperLOL


Állat vagyok, ami enni kér...