Kansas City Chiefs

21 feliratkozó

több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers UCLA Bruins 11 623 — Csodabogár
Gratulálok a PO-helyhez, szép munka volt. Kíváncsian várom a folytatást.

"Petey,,, akor is egy nagy nulla legszarabb irányító grapolo, szerintem maradj csönbe ilyen szar irányitoval." - Norbi180
több mint 9 éve
dande Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 23 148 — Így remélem megfelelek nektek.....
Sziasztok!

Gratula nektek az AFCből a Pats mellet nektek drukkolok így szívesen néznék meg egy Pats Chiefs AFc döntőt onnan meg mindegy ki jönne az SB-be (mi persze oda jutunk 😊 ) kevésbé lennék szomorú ha kikapnánk. Szóval sok sikert nektek a PO-ba aztán majd meglátjuk találkozunk-e.

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 14 844 — Astartes
A kevés sérültet én alapból beszámolom a siker egyik zálogának. Az új edzői kar is igaz. Haley igazi passplay rajzoló zseni sztem. Elékpesztő ravasz, de kivitelezhető dolgokat álmodik meg. Ez már a Cardinalsban is feltűnt, amkor ott volt, és megnéztem a régabbi meóhelyét a Dallas passzjátékat Haleyvel, és ott is csodaszép playek voltak. Bár azt csak utólag, akkor még nem tudtam ki az a Haley.

Weis és Crennel meg igazán jó szakemberek, ezt azért ki lehet jelenteni, Todd Haleyvel meg dolgoztak is együtt a Jetsben, ez 99.9%, hogy így van, de most nem erősítem meg wikivel. A többi segédedző meg szintén órási munkát végez, ezt pont tegnap vagy mikor írtam. Érdemes megemlíteni Bill Muir nevét még, aki az OL edző, és az OL nagyon jó idén. Egy rakat fosból csinált csodát.
Csak egy táblázat erről például a footballoutsiders ol statja alapján. A futásblokkot elég megnézni a meccseken, vagy a futásaink számadatait.

De az edzők érdeme a kiváló draft is.
1/5 Eric Berry S. tökéletes választás, mindenre jó játékos, gyors, erős, nem csinál penaltyt, bár idén szopóra tette pár rutinos játékos genya dogokkal, műeséssekkel, de rá fog jönni a dolgokra. Akár FSként, akár a boxban kvázi LBként is profi munkát végez. Futás ellen kapásból király volt, passz ellen meg mostanra (4-5 meccse) lett meghatározó.

2/4 Dexter McCluster WR/HB. zseni szintén. Amint beindul elkapás vagy hand off után, azonnal életveszélyes. Nagyon jó returner is.

2/18 Javier Arenas. Nagyszerű nickelback. Nincs igazi gyengéje, zóna vagy m2m neki megy. Blitz meg a specialitása. Nagy ütköző is. kiváló returner, és nagyon bírja az ütést.

3/4 Jon Asamoah (G). Azért az, hogy valaki rookieként beáll egy Wates-Lilja helyére sérülés esetén is, és fel sem tűnik senkinek, az magáért beszél. Pedig ők ketten nagyon jó munkát végeznek idén. Abszolút megbízható, nem szabálytalankodó, született Guard. Nagy lehetőségek vannak benne.

3/30 Tony Moeaki (TE) sztem a liga talán legjobb rookie TE-je. De maximum második legjobb. 3/30-ra ez csodás eredmény sztem. És ez csak az elkapás. Viszont Moeaki fantasztikusan blokkol is. Futáshoz passzhoz, neki mindegy. Volt pár rookie hibája blokkban, de alig akadt ilyen. Ellenben csodaelkapással kompenzálta.

5/5 Kendrick Lewis (FS). kezdő FS nem szokás rookiera bízni, főleg nem ötödik körösre. Lewis is megégette magát eleinte jobb QBk ellen néha. De aztán belerázódott, és megbosszulta hogy továbbra is dobáltak rá. Lassan megszokják a QB-k, hogy nem érdemes. Futás ellen ő is kapásból jó volt. Ami persze köszönhető (és a sérülések ritkasága is) a kőkemény fizikális felkészítési időszaknak. Amit év közben is egyszer lenyomatott Haley, amikor kezdtünk puhulni.

5/11 Cameron Sheffield (OLB) ős pre meccsen nagyon bekezdett, futás és passz ellen is, pass rushban is nagyon élt, de lesérült. IR. Nem tudni milyen, de hamar kint is volt a kórházból, azóta edz, és állítólag jó. Tegyük fel, hogy ő mégsem válik be, de ez a maximum rossz amit a draftról mondhatunk majd utólag.

És végül a schedule sem volt előnytelen. Az NFC West idei gyengeségét nem kell magyarázni túlságosan. Például a Denver Donkeys érdekes módon egyszer (Seattle) tudott ezzel élni, inkább az AFC Southból nyomott le kettőt (Titans+Texans), plusz minket. De a Denver 2010ben fura dolgokat produkált egyébként is.
De a schedule jövőre teljesen más lesz., és idén ez nagyon is kellett.

Rover, wanderer, nomad, vagabond. Call me what you will
több mint 9 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 894 — Chiefs fan
Szóval nem biztos hogy lesz itt pihentetés...Döme
Jó volna egy jó Raiders-Chiefs meccs. Rosszat láttunk eleget mostanság. Az idei is az volt, legalábbis a Chiefs annál rosszabbul idén csak kétszer játszott. Szal nem valószínű, hogy megint így lesz. Nyomás nincs rajtuk semmi, önbizalom van ezerrel. Casselben is bíznak már egy ideje. A futás eddig is ment, de már nem kell erőltetni. A védelemben a sec volt eddig safety poszton sokszor gyenge év elején passz ellen, de már Berry is, Lewis is leszokott a rookie hibákról, és akkor még finoman dicséretem őket. Szal ez már egy egész más meccs lesz vagy lehet. A Raidersen sincs nyomás, az sem mindegy.

Továbbá otthon játszunk, ahol eddig 7-0 ide. És most ha elkezdünk játszani akkor felrobban a stadion. Nem biztos, hogy leadjuk az elejét ,de a végét sztem igen. Semmi értelme kockáztatni. Senki nem tenné. Láttam már POba jutott gárdát utolsó nem tétmeccsen, azért gondolom, hogy ha esetleg nem alakul simán a meccs, nem fogunk erőlködni, annak aztán nincs értelme, hogy Charles lesérüljön vagy Cassel a friss vakbélműtéte után, vagy bárki. A nagy semmiért.

Ez nem jelenti ,hogy hagyjuk nyerni a Raiderst, és bunda lesz. Csak azt, hogy bolond aki ilyen helyzetben kockáztat bármit is. Nyerni mindig jó, leereszteni nem jó, hajtani kell, de ésszel.ulpianus
hát én max. ilyen preseasonbeli max. első félidőt fenn a kezdők meccset szeretnék látni
jó lenne elhúzni valamennyivel az elején
és utána játszanak a cserék
megérdemlik ők is, hogy pályára lépjenek élesben hazai pályán
még ha ki is kapunk
a lényeg azon van, hogy semmi sérülés
ez az év ebből a szempontból is nagyon jól sikerült
alig volt sérültünk
több mint 9 éve
undisputedly Seattle Seahawks 7 684 — SuperBowl Champions 2013/2014
Gratulálok srácok. A kívülállók számára nem volt kérdés,hogy ez a FO meghozza a PO-t 😊
Külön öröm,hogy a Chargers-t ütöttétek el 😊
AFC döntőben találkozunk az eredménykövetőben 😀

Never underestimate the heart of a champion!
több mint 9 éve
Gratula a PO-hoz! AFC-ből nektek drukkolok. Végre egy új színfolt!!! 😉egozo
kösz neked is meg mindenkinek a Chiefs nevében, a csapat megérdemli. Nagyon jól játszanak idén.

Stat alapján a Jets a legkisebb rossz, a Steelers a legnagyobb, minő meglepetés. 😊ender1112
Ha nem a statokat nézem, akkor a Jets egy nagyon erős gárda, csak állandóan szívatják magukat, mint a Dolts, csak a J.E.T.S. a végén így is összehozza a győzelmet. Az a nem mindegy. Véleményem szerint van esély a POban bárkinek bárki ellen. Persze nem 50-50% feltétlen, viszont nem is 1%-99%. Ha egy erősebb csapat hátrányba kerül POban, akkor hamar kapkodás lehet a vége. Nálunk is sok a fiatal (a liga élvonalában vagyunk e-téren), csak mi underdogként hátrányban sem aggódunk, csak nagy hátrányban. Akkor meg sztem úgyis mindegy. Ha nem tudjuk az időhúzós, futós taktikánkat nyomni, akkor vége, jó eséllyel.

A Steelers is verhető, jól fogják a futást ,de a Charles-McCluster féle ultra gyors emberek meg tudják őket zavarni. És Charles a legjobb HB idén a ligában. Ha valaki képes erre, akkor az ő. Továbbá a zone blocking is akár eredményes tud lenni a Vasas ellen, és azt mi jól játsszuk. Moeaki+McCluster, Charles passzai vannak és Bowe, de első 3 azért gyors rövid passz, az sem fekszik a Steelersnek. Ettől még esélyesebbek, de a Ravnes is, a Jets is az. Viszont verjenek meg, mert magunktól mi sem fogunk kiesni, ha már bejutottunk. Az itt már mindegy, hogy eredetileg ez nem is volt kimondott terv. Kimondatatlan persze mindenhol volt minden csapatnál.

több mint 9 éve
egozo Tennessee Titans 669 — Titans fan
Gratula a PO-hoz! AFC-ből nektek drukkolok. Végre egy új színfolt!!! 😉
több mint 9 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 673 — Winter is still here - in the books.
Ha nem nyerünk az uccsó meccsen ellen, a Colts meg igen, akkor másik csapatot kapunk, nem ?ender1112
Elméletben még a Steelerst is kaphatjuk, de leginkább a Jets-Ravens páros egyikét, szal nagyjából tök mindegy.

Ezzel tudsz játszani a témában:
http://espn.go.com/nfl/playoffs/machineulpianus
Stat alapján a Jets a legkisebb rossz, a Steelers a legnagyobb, minő meglepetés. 😊
több mint 9 éve
Szóval nem biztos hogy lesz itt pihentetés...Döme
Jó volna egy jó Raiders-Chiefs meccs. Rosszat láttunk eleget mostanság. Az idei is az volt, legalábbis a Chiefs annál rosszabbul idén csak kétszer játszott. Szal nem valószínű, hogy megint így lesz. Nyomás nincs rajtuk semmi, önbizalom van ezerrel. Casselben is bíznak már egy ideje. A futás eddig is ment, de már nem kell erőltetni. A védelemben a sec volt eddig safety poszton sokszor gyenge év elején passz ellen, de már Berry is, Lewis is leszokott a rookie hibákról, és akkor még finoman dicséretem őket. Szal ez már egy egész más meccs lesz vagy lehet. A Raidersen sincs nyomás, az sem mindegy.

Továbbá otthon játszunk, ahol eddig 7-0 ide. És most ha elkezdünk játszani akkor felrobban a stadion. Nem biztos, hogy leadjuk az elejét ,de a végét sztem igen. Semmi értelme kockáztatni. Senki nem tenné. Láttam már POba jutott gárdát utolsó nem tétmeccsen, azért gondolom, hogy ha esetleg nem alakul simán a meccs, nem fogunk erőlködni, annak aztán nincs értelme, hogy Charles lesérüljön vagy Cassel a friss vakbélműtéte után, vagy bárki. A nagy semmiért.

Ez nem jelenti ,hogy hagyjuk nyerni a Raiderst, és bunda lesz. Csak azt, hogy bolond aki ilyen helyzetben kockáztat bármit is. Nyerni mindig jó, leereszteni nem jó, hajtani kell, de ésszel.

több mint 9 éve
Ha nem nyerünk az uccsó meccsen ellen, a Colts meg igen, akkor másik csapatot kapunk, nem ?ender1112
Elméletben még a Steelerst is kaphatjuk, de leginkább a Jets-Ravens páros egyikét, szal nagyjából tök mindegy.

Ezzel tudsz játszani a témában:
http://espn.go.com/nfl/playoffs/machine

több mint 9 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 598 — Sworn to the Black
Egyébként ez már deklarálva lett Haley által?Döme
Most nem hiszem, hogy Haleyt ez érdekli. Most a pezsgő érdekli. 😊 Meg egyébként sem mondhat ilyet, először fogyjanak el a jegyek.ulpianus
Akkor tiétek az 5. seed, amúgy a 6. lesz ami biztosan a Jets. Az 5. esélyesen a Ravens vagy ha kikap a Brownstól a Steelers, akkor ők.

Szóval nem biztos hogy lesz itt pihentetés...
több mint 9 éve
Szóval akkor pihengetünk a záró meccsen. Nehogy lesérüljön valaki.ulpianus
Most nem hiszem, hogy Haleyt ez érdekli. Most a pezsgő érdekli. 😊 Meg egyébként sem mondhat ilyet, először fogyjanak el a jegyek.ulpianus
Ha nem nyerünk az uccsó meccsen, a Colts meg igen, akkor másik csapatot kapunk, nem ?
több mint 9 éve
Most nem hiszem, hogy Haleyt ez érdekli. Most a pezsgő érdekli. 😊 Meg egyébként sem mondhat ilyet, először fogyjanak el a jegyek.

több mint 9 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 598 — Sworn to the Black
Egyébként ez már deklarálva lett Haley által?
több mint 9 éve
Szóval akkor pihengetünk a záró meccsen. Nehogy lesérüljön valaki. Majd Jones meg Battle fut középen vagy 139 alkallommal, meg Crolye kiélheti magát, dobálhat Coppernek meg Tuckernek.
De kit érdekel mi lesz ott? 😀 Azt se bánom, hogy a hazai 100%os mutatót bukjuk. Rájátszásban a Kansas Ctiy, és a többi másodlagos, lehet beszélni majd azokról is, de lényeg ennyi.

A Raiders is vesztett, bár semmi jelentősége nem volt a PO esélyeinkre tekintettel. És a Denver nyert a legvégén, de csak a teljesség kedvéért. Nekik számít, jobb így zárni az évet.

A Bengalsnak is köszönhetjük. De magunknak csináltuk meg. És ez a legjobb idén. Hogy nem mázlikkal nyerünk, hanem jobbak vagyunk! Ez nem mindegy. A pehelysúlyú NFC West kellet idén nekünk is a sikerhez, de nyerjük amit kell, és tényleg jó játékkal.

Cassel is egyre jobb és jobb. Ma kimondottan ő volt a legjobb játékos nálunk. Ne tessék csodálkozni ,ha esetleg ezt elismerik majd páran.

több mint 9 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 126
Sok sikert a PO-ba skacok. 😛 Jövőre ugyanitt 😛
több mint 9 éve
Megvan a PO karácsonyi ajándéknak, 😀 igaz nem magyar idő szerint 😂
több mint 9 éve
nah igen
a mai csodálatos játékunk után a cinci megagyalta a chargerst
2003 óta végre megvan a csoportgyőzelem
😊
több mint 9 éve
Stez SMU Mustangs 38 229
playoff vaze playoff 😀

több mint 9 éve
Nagyon simán nyertünk. Bowe, Cassel, Charles, Dorsey, Hali, DJ, Arenas, Berry, Lewris, mindenki jó volt. Kivéve Jones. Ő ma nagyon nem tudott alkotni semmit, de nem kellett. Beküldtük a darálóba és ennyi, ott megölték, azt ment az óra. Annyira simán vezettünk, hogy ez volt a fő cél már a harmadik negyed végén is.

Szóval akkor 10 győzelem! Nem semmi. A Raiders ezzel kiszállt. A San Diego most épp hátrányban van, de az nem lesz 0-7-es meccs. Ha mégis vesztenek, akkor az csoportgyőzelem ide. Rajtuk áll, most még van idejük.

több mint 9 éve
Idefér még egy kedvcsináló Chiefs highlights 2010 is:
http://www.youtube.com/watch?v=80PHRscpGsc&feature=player_embeddedulpianus
Úgy látom Al Pacino szövege kihagyhatatlan klasszikus lett 😊
több mint 9 éve
Az AFC Westben most fontos meccsek lesznek. De érdekes lehet a QB kérdés is.

Tebow most már passzolni lesz kénytelen, és előző meccsen, amennyire figyeltem leginkább a WRekre hagyták az érdemi részt, ő csak mélyeket dobált, meg dump pass, screen, stb. De a irányítóknál igazán mérvadó dobásokból kevesebb volt. Ez okos döntés volt. Nem azért nem nyertek a lovacskák, mert így játszatták Timet. De most ki lehet próbálni a Houston secondary ellen ,hogy mit is ér Tebow a zsebben? (Sztem legalábbis, ami nem egy nagy dolog. 😛)

Rivers fordítva ül a lovon, nála az lehet a kérdés, hogy képes-e nyerni, amikor muszáj? Mert nála én mindig úgy vagyok, hogy szuper irányító ,de soha nem nyer SB--t ,mert amikor nagyon kell, úgyis elbukja. Azonban most csúcsformában van. MVP díj is lehet belőle, ha kicsit még koncentrál.

Campbell esetében az a kérdés, hogy képes-e tartósan (mondjuk 3 meccsen egymás után) jól játszani? Most elvileg lehet passzolni mindkét találkozón, nem a rettenet nagy secondaryk jönnek. És nyerni is lehet, nem elképzelhetetlen kétszer sem. De ha bukik, akkor Campbell a fosztogató létet veszélyezteti. Nem mindegy ez két forduló neki sem.

Cassel idén jó. Nem egy nyerőgép, nem pörög ki a 9 cseresznye, de amit kell megoldja. Nem adja el a labdát, 24 TDra dobott 5 picket, a 3rd down javult. ötödik legjobb QB rating (96.2). Run heavyben az pompás.
A 2 minute játék már ha jól tudom legjobb a ligában első félidő végén (legtöbb ekkor szerzett ponttal), de meccs vége sem rossz. A RZ alakul de még kéne egy kicsi. Meg úgy általában kéne egy kicsi néha, de nagy panasz nem lehet rá. Viszont szép lóvét kellene kapjon. Megéri-e a KCnek ezt az áldozatot? Ha most nyer, főleg, ha bevezeti a rájátszásba a chiefst, akkor nem lesz vita. De ha "csak" jól játszik ,akkor sem. 9-7 már garantált, az is jó, 10 vagy 11 estén azt gondolom, hogy Cassel hátradőlhet off seasonben. (jó mondjuk ő pont munkamániás típus, de képletesen)

több mint 9 éve
Az szokásosan rendkívűl szórakoztató front 7 elemzés a múlt heti teljesítményekkel:
http://www.arrowheadpride.com/2010/12/24/1895036/kansas-city-chiefs-front-seven-evaluation-nfl-week-15

Valamint a Titans elemzés:
http://www.arrowheadpride.com/2010/12/23/1892576/kc-chiefs-vs-titans-analyzing-tennessees-football-tendencies

Donald Washington (DB) sérülése miatt megint nem játszik. Amennyiben elveszítjük a hazai veretlenségünket, akkor az nem miatta lesz. Aki fontos az játszik.

Ha nyerünk esetleg, az nagyon jó esély. Bár a záró meccsünkön az Oakland ez esetben is sztem keményen fog küzdeni a csoportsöprésért, de ha jól játszunk (Az Arrowheadben szintén), akkor csak nem őrültködnek a végén, nekünk meg muszáj mindenképp mindent megtenni. Akkor is, ha nyerünk most, akkor is ha nem. A Dolts mindkét napon utánunk játszik, nekünk nem matekozni kell tehát, meg pislogni, hogy ki kapjon ki, meg semmi. Csak "You play to win the game" mostantól, az nekünk elég, ha bejön. De mi még egyet talán bukhatunk, akkor viszont már nekünk is imádkozni kell, hogy bukjon a Dolts.

Idefér még egy kedvcsináló Chiefs highlights 2010 is:
http://www.youtube.com/watch?v=80PHRscpGsc&feature=player_embedded

több mint 9 éve
A Sheffield file.
Őkelme egy ötödikes draftolt játékos, és mindenki okosabb mint egy ötödikes. Igazából az van, hogy Sheffield amint bement a kórházba komolyabbnak nézett ki a nyaksérülése, aztán már augusztusban ki is engedték. És hamar felépült, csak akkor már IRen volt, mivel Hali ha kell, másfél embernyi playt elvisz. És Vrabel meg Studi megoldják elvileg a túloldalt, tehát viola! milyen jó lesz. Meg hoztak azóta nem egy OLBt, csak nem váltak be. És volt-van rosteren mindig egy halom LB PSben is. Csak ők sem.

De igazából Sheffieldet én nem is azért várom nagyon, mert mekkora pass rusher. Bár az alapelvárás vele szemben, ez a tudása vitte őt ki a draftra tisztán. És a mostaniak mifelénk pont ezt nem tudják (főleg Studebaker). Hanem az érdekel még, hogy mennyire jó coverben? Mert ez is fontos, ha startert keresünk. És Sheffield DE volt, pass rusher. De már egyetemen is betették LBnek és coverben nagyon ígéretesen mozgott. Ő is azt nyilatkozta, hogy élvezi a zónázást, emberezést, nagyon érzi is a nyilt trepen való mozgást. Valamint az edzői is azt mondták, hogy nagyon gyorsan beletanult. Ez azért jól hangzik. Csak kérdés, meddig tud fejlődni?
Elvileg egész szezonban edzett már, és nekünk jó az LB edzőnk is. Bár az IR miatt nem játszhatott élesben, de mindenki meg van vele elégedve. Az is valamit jelez.

Ezért mondom mindig, ha elhangzik az OLB draft (ami sztem is lehetséges), hogy nem biztos az, főleg nem első körben. Persze látni kéne meccsen, vagy legalább pre meccssen. Bár pre meccsen láttuk, és jó volt. Azóta Lewis (FS) nagyon jól bevált sztem, Arenas (CB) is, Moeaki (TE) is, Berry mondjuk nem volt kérdés, és sztem Asamoah (G) sem volt kérdés, utóbbi kettő sztem szinte garantált volt, hogy jó lesz. De akkori önmagukhoz képest hasonlítva Cameron sem volt rosszabb.
Aztán bármi lehet, de sztem kap egy esélyt Cameron Sheffield.

Ha már említettem a jó LB edzőnket, akkor név szerint ő Adam Zimmer (Mike Zimmer fia), és sztem elképesztő jó munkát végez.
De említsük meg, hogy most már nyilvánvalóan bevált a defensive back edző is. A Cheifs HOF tag, SB győztes ex CB (visszavonultatott 18as mezszámmal) Emmitt Thomas is. Azért ő volt jó pár évig NFL DC, nem most kezdte a szakmát.
Mindenesetre elég sokat fejlődött sztem minden secondary játékosunk, és mind futás, mind passz ellen egyre jobbak, az összhang köztük nagyszerű, bár idén voltak rookie hibák, meg Lewis, McGraw vagy Flowers sérülése visszavetette a teljesítményt olyan 3-4 meccsen, főleg jó cserék hiányában. De egyébként ez egy vállalható, és még fejlődő secondary. Ha Leggett felépül, már oda sem kell ember. Pedig Lewis is ötödikes rookie, úgy volt, hogy jó, ha majd back up szinten játszik. Főleg idén. Erre mostanra jobb, mint Page volt. Jövőre még jobb lehet. FS poszton nagyon sokat számít a rutin ugyanis.

több mint 9 éve
ehh szerint 3-4 OLB is lehetne (gondolom főleg strong side. Lehet így van és egyszer még az lesz), sztem meg inkább ha akarunk érte valami többet, mint egy szituációs pass rushert, akkor inkább el kell adni 4-3ba LDE poszton, ott simán kezdő játékos lehetne, méghozzá sztem jó. Ott a sebessége és az ereje is tökéletes, akár RDEnek is, DE ínséggel küzdő csapatba, talán elég lenne amit tud.

ulpianus
oké
én már revideáltam ezt a nézetem
tulajdonképpen a másik OLB problémáját nem oldaná meg
neki itt van tökéletes helye nálunk nickel felállásokban
és azért elég sokat áll fel a védelem nickel-ben
szóval így tökéletes
😊
drafton meg jöjjön valami jó kis olb
aztán hello
vagy sheffield project
kérdés hol tart a rehabja