Minnesota Vikings

38 feliratkozó

több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Értem én az új tehetségek iránti lelkesedést, és valamennyire támogatom is, csak ne menjen a "chemistry" kontójára. Jelenleg nagyon jó a csapatösszhang, van 3 problémás játékosunk, és közülük Percy egyáltalán nem balhés, csak díva, mint minden WR, de alapból csapatember azért. Az asszonyverő Cook és Füves Simpson a két renitens, utóbbi valszeg nem marad nálunk, Cook-nak meg megbocsátott a csapat.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Pálca Minnesota Vikings Kansas Jayhawks 327 — Vikings fan
Szerintem Carlsonnak és Johnsonnak(kezdő LT fizetése van) is felajánlják, hogy vagy fizetéscsökkentés vagy cut, mint ahogy tették pár játékossal, korábban(Jenkins, Berrian most így hirtelen).
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Az NFL nem nagyon értékeli a középszerűséget, ha valakit nem tud a saját rendszerében megfelelően használni, és nem lát fejlődési lehetőséget akkor meríteni kell helyette mást az egyetemről évről évre kijövő tehetségek közül. Ezért nem értem miért ne lehetne TE poszton kipróbálni egy új lehetőséget, főleg ha sokat használjuk ezeket.
Akkor meg pláne, ha nem egyből kezdőbe kell valaki, mert van előtte más lehetőség.
Ez a csak blokkolni tudó TE egy vicc, akkor rakjunk be inkább OLine-t az jobban tud blokkolni.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Nem cserélni akarok Fuscot hanem kéne még depth ennyi
Mondjuk én PL-t nem igazán szeretem, de maradjon mert jobb mint egy ismeretlen
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
DL - Ugye Kevin Williams már nem lesz fiatalabb, de a sorozatos sérüléses évei után végre volt egy nyugodtabb periódusa, és jövőre még egészségesebb lehet, egy szerződés átszabással pedig még a cap helyzeten is segíthet. Ballard jó, és DT mellett akár DE poszton is használható, bár ez nem lényeges, mivel DE poszton jól állunk, Allen + Robison + Griffen megoldja (és van 2 fiatal cserénk is). A run stopper DT poszt az, ami kérdéses, Guion teljesítménye visszaesett, Fred Evans pedig jó csere, és ennyi. Ide hoznék vkit FA-ról, Dorsey-t mondjuk a Chiefs-ből.

LB - Brinkley és Henderson FA lesz, szerintem kicsi Henderson kap is egy másik csapattól szerződést. Brinkley helyzete attól függ, találunk-e helyette másik opciót, pl. FA-ról Maualuga vagy egy trade keretén belül akár Jon Beason a Panthers-től (az mekkora lenne)... Draftról örülnék Alec Ogletree-nek. Sok opció van, de az MLB posztot fontos helyén kezelnünk - azaz prioritással! Audey Cole-t beraknám erős oldali LB-nek, cserének meg úgyis olyan játékosok kellenek, akik special team-ben is szakítanak, szóval ahhoz már edzői szem kell.

CB - Vannak FA lehetőségek, Grimes, Sean Smith, Derek Cox etc., szóval akár innen is érkezhet vki a Cook - Robinson - Winfield trió mellé. Jefferson-t megtartanám 4-5. számú CB-nek, még ha néha botrányosan szar is volt. Sherels helyzete kérdéses, jó visszahordó, de nulla CB sajna. Ha FA-ről jön CB, kizárt, hogy draftoljunk egyet az elején.

S - Harrison Smith def. MVP a csapatnál és pont.😊 Raymond és Sanford osztozhatnak a másik poszton, rotálva jól tolták, bár Jamarca ugye FA lesz, de tuti nem kell nagy szerződést elé tolni, hogy maradjon, szeret itt játszani. Blanton meg Sendejo úgyse nagyon lép pályára, de egyik se bűn rossz, hogy újakra cseréljük a cseréinket.😊

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Akkor FA-zzunk!😊

QB - Ponder marad kezdő, ez azért várható volt, mégis csak fejlődött, és decemberben elég jó volt már. Van pár érdekes név FA-n, akire rá lehet "repülni", Flacco tuti kap szerződést, és ő nem is illene ide (nekünk egy jó backup kell), de vannak opciók, én pl. Matt Moore-t vagy Drew Stanton-t totál elfogadhatónak találnám. Én nem trédelnék Alex Smith-ért. 3. számú QB posztért meg harcoljon Webb, Bethel-Thompson meg vmi draftolatlan újonc.😊

RB - totál felesleges, AP meg Toby megoldják
FB - Felton-nal 99% hogy hosszabbítunk, szerintem Asiata is marad (ő 3. számú RB-nek is okés, és jó ST ember), Ellison meg ilyen FB/TE kombó, mint Kleinsasser volt.

TE - Rudi, Ellison meg vki, akár Carlson is, jövőre már nem 5 milkát fog keresni, blokkolni meg ő is jól tud😊 Nem kell ide új ember, minek.

OL - írtátok a fal jobb oldalát, nos Loadholt FA (lenne), és kizártnak tartom, hogy elengednénk. A guard ugye Fusco, aki div. II-ből jött, nem tudom, miért akarjátok lecserélni egy másik "project" játékosra, amikor túlképpen még ő is az, és évről-évre nagyon is fejlődik. Sullivan alap középen, bal oldalt meg ugye Kalil. Aki egyedül tarthat attól, hogy elveszti a kezdő posztot, az Charlie Johnson, de nem hiszem, hogy őt lecserélnénk egy FA-ra, pláne nem egy újoncra... Ugyanaz a kvintett lesz jövőre, mint idén, nem ligaelit, de a csoportriválisok így is tapsikolnának örömükben egy ilyen fal láttán. Idén mi kimaradunk a Clady, Long, Albert, Andre Smith megszerzéséért folytatott harcból.😊 A csere falemberek annyira nem izgatnak, van pár fiatal a keretben (+ Joe Berger, aki remélem marad), első 3-4 körben tuti nem húznék ide embert, és szerintem nem is fogunk.

WR - FA-n most súlyos nevek vannak, mint opció. Greg Jennings, Mike Wallace, Dwayne Bowe... Ha egyiküket megszereznénk, az főnyeremény lenne. Harvin helyzete kérdéses nálunk, én azért nagyon reménykedek benne, hogy marad. Wright és Jenkins vállalható opciók, Simpson nem kell, ritkán tud elszakadni, futásoknál meg kb. használhatatlan. 1. vagy 2. körben kell egy elkapót draftolni, és akkor ez már egy pofás kis alakulat lenne...

Majd folytatom a védelemmel.😊

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Talán azért kellene, mert mr 5millával nem érdemes sokáig számolni, és rengetegszer használunk 2 TE-s felállást, ezért 2 TE-el (mert ellison szerintme jó) a rosteren nem lehet hosszan gondolkodni, és Rudolph mögé sem lenne rossz egy másik meghatározó TE elkapásban is. Ezért nyugodtan lehetne próbálkozni hátsó körben TE beszerzésével, mert ott is lehet kincsre bukkanni.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
TE-be minek akarsz húzni ott van Rudolph nem elég , nah meg itt van mr. 5 milla is (de minek ?).
Elsőkörben én NT-t vagy WR-t húznék, legtöbben WR-t írnak.
MLB-t max akkor ha csúszik annyi az az ember aki úgyse fog annyit csúszni 😀
Egy CB még nagyon kéne mert AJ Jeffersonban én egyáltalán nem bízok, O-fal jobb oldalát is kéne kicsit fejleszteni, legalább valami fejleszthető embert.
Illetve kell egy QB Ponder mögé, elég mély a draft class én megnéznék egy rookiet, vagy Alex Smith-t is elhozhatnánk 😊
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
4. legfiatalabb csapat a miénk. Ha jól emlékszem csak Kevin Williams és Winfield az, aki karrierje vége felé kacsintgat, bár mindkettő kijelentette már, hogy 2 évig még maradnának.Go Vikings!
Én örülnék mindkettőnek, főleg ha kicsit átalakítják velük az opciós éveik alapján kapható pénzt.
Winfieldre még szüksége van a fiatal DB állománynak és Nickelben is kiválóan játszik, Williams pedig ha már nem is olyan domináns mint régen még mindig jó DT, és amúgy is kellene egy domináns NT-t szerezni, ne kelljen egyből DT-t is újítani.

Ami szerintem fontos lenne egy fizikális, magas WR beszerzése, MLB és NT, ezeket valahol elöl húzva, vagy minőségi FA beszerzésével kezdő pozícióra. Illetve CB, OG, TE posztokra valami képezhető tehetséget húzni, akik később meghatározók is fejlődhetnének.
Persze ezeket mondani könnyű, ha ilyen egyszerű lenne a dolog akkor mindenki hamar rendbe rakná a csapatát. 😊

De a lényeg, hogy mi jól csináljuk.
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
4. legfiatalabb csapat a miénk. Ha jól emlékszem csak Kevin Williams és Winfield az, aki karrierje vége felé kacsintgat, bár mindkettő kijelentette már, hogy 2 évig még maradnának.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Szerintem is egyértelmű idén az MVP cím, ha irányítót választanak akkor 3-4-ből bármelyik lehetne, de Peterson teljesítménye kimagasló, és a csapat motorja volt a PO-ba jutáshoz. Megérdemli mindenképp. A díj neve nem a Legértékesbb Irányító díjazása, még ha nagy valószínűséggel QB-k is szokták azt megkapni.

Nagyon várom a holtszezon aktív részét, egy nagyon jó alapra lehet felépíteni a csapatot, és a további jó játékosválasztások évekre meghatározóvá tehetik ezt a fiatal gárdát.

SKOL VIKES!
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Ha PM SB-t nyert volna idén, és mégis Peterson kapta volna az MVP címet, akkor szerintem sok fanyalgó lett volna. Így ha AP nyer, senki sem kritizálhat semmit.😊Go Vikings!
1.Letojom a fanyalgókat
2.SBnek még mindig semmi köze az alapszakasz MVP címhez, annak van saját MVP címe.
Rohadtul meglepődnék hogy az utolsó GB meccs után nem kapná meg AP és asszem az összes szakértőt elfogom küldeni oda ahova a bírák valók idén.
Mellesleg a Frisco meccs után kiestek a Pacskerek, és itt látszott igazán amit mondtunk hogy Ponderrel lehetett volna esély és közel sem olyan fenomenális ez a GB mint ahogy itt istenítették a játékukat múlt héten. Mondjuk rajtuk is olyan holdingokat nem fújtak be, hogy ha nem a Pacskerek lennének megsajnálnám őket 😀.
Jó kis szezon lesz jövőre.
több mint 11 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Szezonunk 10 percben:

Go Vikings!
Állat videó! 😊
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Ha PM SB-t nyert volna idén, és mégis Peterson kapta volna az MVP címet, akkor szerintem sok fanyalgó lett volna. Így ha AP nyer, senki sem kritizálhat semmit.😊

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
P. Manning és a Broncos one and done volt a PO-ban, akárcsak mi, ráadásul Manning döntő helyzetben dobott interception-t. Peterson esélyei így nem is rosszak az MVP címre!!Go Vikings!
GO Vikings ne zavarjon hogy már Playoff előtt megtörtént a szavazás és már van eredmény csupán nem árulják el 😀
több mint 11 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 766 — 49ers GM
P. Manning és a Broncos one and done volt a PO-ban, akárcsak mi, ráadásul Manning döntő helyzetben dobott interception-t. Peterson esélyei így nem is rosszak az MVP címre!!Go Vikings!
Főleg mert azt az alapszakasz teljesítményre adják.

több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
P. Manning és a Broncos one and done volt a PO-ban, akárcsak mi, ráadásul Manning döntő helyzetben dobott interception-t. Peterson esélyei így nem is rosszak az MVP címre!!

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Szezonunk 10 percben:


http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Greenway is zöld utat kapott a Pro Bowl-ra. Ezt a kis jutalom mókát megérdemli mindenképp.
több mint 11 éve
Alabama Niners San Francisco 49ers Alabama Crimson Tide 5 427 — Ország gyöngye aranya legszebb megye Baranya....kivéve Komló
Benne még soha nem csalódtatok, és nem is fogtok szerintem:
 www.nfl.com/videos/nfl-2012-elite-performers/0ap2000000114016/2012-Best-of-Adrian-Peterson?continuous=true
több mint 11 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Webb elképesztően gyenge volt...

4. negyedben az az onside kick szerű valami az mi volt???

A 2009-es NFC döntő második félidejét (a szünetben mennem kellett aludni) sem bírtam megnézni, a mai napig sem. Csak ha nem tudnám az eredményt, csak akkor. Lehet hogy ez hülyeség, de ez van.

vsanyi132
Kb. egy hónapja néztem meg ! 😀😀😀
több mint 11 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
Nem néztem meg a meccset, nekem nagy csalódás ami történt.vsanyi132
Erről A Simpson családból jutott eszembe egy rész amit egy hete néztem:
Marge: Az hittem a sportkocsmában vagy!?!
Homer: Az a hely a keménymagos sportrajongóknak való, nem nekem, aki csak akkor szurkol, amikor a csapata áll nyerésre.Tred
Azért nem néztem meg a meccset mert élőben nem tudtam volna, így felvételről pedig az eredmény ismeretében úgy döntöttem inkább kihagyom. Jobb szeretem ha az az élmény marad meg bennem hogy végigizgultam egy Packers elleni rangadót ahol nyertünk. Eleget olvastam róla hogy mi történt, és így is nagyon bosszant, ennek a szezonnak a győzedelmes utolsó alapszakasz meccs élménye volt a koronája, meg akartam hagyni annak. Egyébként ha nem éjjel van hanem csak egy időponttal korábban tuti végigszenvedem. A 2009-es NFC döntő második félidejét (a szünetben mennem kellett aludni) sem bírtam megnézni, a mai napig sem. Csak ha nem tudnám az eredményt, csak akkor. Lehet hogy ez hülyeség, de ez van.

Láttam a facebook-on Ponder sérült karját, háát ezek után nem csoda hogy nem játszott, kíváncsi vagyok ha Áron ilyen karral ment volna haza most mit kapnánk a Packers drukkerektől....
 www.facebook.com/photo.php?fbid=455904067805369&set=pb.106003109462135.-2207520000.1357586565&type=3&theater

több mint 11 éve
gyalu Minnesota Vikings 314
Ponder sérülése nem nézhet ki jól:  d3j5vwomefv46c.cloudfront.net/photos/large/714394667.jpg?key=15202048&Expires=1357585592&Key-Pair-Id=APKAIYVGSUJFNRFZBBTA&Signature=B6nE8-MftlfgwraDq06LzQfNHEsUq4bPze56IFPLiEgLC8I075ohKet0xtOMpe9Ugc4DHhY7ZJQLd0bjE4j6EeQrXtZyocPGsbk-mmJaLTwWmWcA~qQ8X2dmXl6GxM~gqXcWL5RsJGzS75mBBl9Oi3d2YqvK1WRxZXvyOMMb7V0_

több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Webbet irányítóban felejtsük el. Az edzői gárda a trükkös playeket úgyse szerette. WRnek megnézhető bár 4 éve QB kétlem, hogy olyan hűde nagy WR potenciálja lenne mert akkor már ott játszana. 3.QBnek meg lehet tartani, bár én inkább kivágnám. Toca
Először is, nyilván ha második számú Qb-ként számoltak vele akkor nem fogják WR-ként játszatni, erre a visszahordós próbálkozásban is majdnem ráfáztak. A trükkös játék pedig nem mindenek feletti bűn, igenis jól behúzva működnek. Webb kiiváló atléta jó fizikális paraméterekkel, ráadásul nem renitens, ahogy látom csapatjátékos, én nem gondolom, hogy az ilyenek csont nélküli kuka kategóriát képeznének. Pláne akkor, ha kb. 1 olyan Wr-ünk van aki NFL kezdő szint (Harvin), aki még mutatott jó dolgokat (Wright) az pedig pont az ő helyén képes a legjobban játszani. A többiek idén a futottak még kategóriába tartoznak, még megfelelő kiegészítő embernek is csak Jenkinst tartom. Ez azt jelenti, hogy kb. 4 WR-t kellene úgy lecserélni, hogy megfelelő képességű embereket találsz a helyükre. Nyilván ez nem fog megtörténni egyben jövőre, szóval Webbet nyugodtan ki lehet próbálni mit tud a kuka nekem ettől a helyzettől messze van.Paulus
Nem is ezt mondtam, de ezzel az edzői gárdával egyszerűen nem látok rá esély. Wright, Harvin, Jenkins jobb, Simpson is szerintem, Ha olyan jó WR lenne akkor nem QBnak használnánk. Ráadásul 1.körbe WR-t mondanak ,szerintem fog még jönni. Meg lehet próbálni de esély kb 0.Toca
Nem használnák Wr-nek mert eddig csere QB-nak használták, ami mellett nem Wr-kedhet, és előrébb való is mint egy harmadik negyedik számú Wr.
Őszintén szólva nem tudom milyen ügyes a keze, de fizikális paraméterei kiválóak 6.3 magas és 220 font. 4.4 körül futja a százat, nagyon jó a súlypontemelkedése, és az irányváltása. Valamint elég erős is. Bizonyára nem ő a legjobb WR a ligában, de a jelenlegi helyzetünkben simán lehet neki esélyt adni.
Harvin és Wright biztosan jobb, Jenkins is, bár a kora már ellene szól, Simpsont nem tudjuk használni, mert mély útvonalakon Ponder nem tudja megdobni, rögvid útvonalakon pedig igazi dropzsák, ha rajta van egy védő akkor szinte biztos ejt.
Ebben a helyzetben én csak kipróbálnám mit tud, mert ha a kezében van a labda akkor nagyon veszélyes fegyver. Lehet ehhez rövid útvonalakat, screeneket kell neki dobni, de ki kellene próbálni. Futhatna reverseket, motion sweepeket. A méreténél fogva biztos tudna úgy blokkolni mint Simpson aki láthatjuk mennyire küzd ezzel a dologgal. A playeket kell, hogy tudja, mert különben nem is próbálnák irányítónak, kell, hogy legyen az útvonalakról fogalma. Szóval nálam egyedül az a kétség van, milyen ügyes lehet a keze, egyébként biztos, hogy lehet használni. Sophomore korában volt is az egyetemen Wr pozícióban is.

Szerintem Simpsonnal nincs nagy értelme hosszabbítani, Burton és Aromashodu is elég erős kérdés, Jenkins talán még egy évet megér. Ezek után lenne Harvin, Wright és Jenkins. Legalább még 3-4 Wr kellene és ebbe Webb szerintem belefér, még ha húzunk is egy jó WR-t kezdő szerepbe Harvin mellé. Illetve remélem, hogy Greg Child is teljesen felépül és jövőre játszik és be is válik.
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Off:
Sköll vagy Skoll a mitológiai farkas aki a világ végének, RAGNAROK jeleként elnyeli a Napot. A Vikingek hittek a Ragnarok eljövetelében és erre vártak, a végső küzdelemre. A köszöntés is ebből ered, mindig erre ittak, hiszen ez a legdicsőbb harc az isteneik mellett harcoltak volna, és a Vikingek hite szerint aki harcban esik el az kerül a Valhallába, míg aki ágyban az egy másik túlvilágra.
Egyfajta morbid harcos humor, van aki a jó egészségre iszik, a vikingek meg a világvégét jelző SKöll farkas eljövetelére 😊
ON
Paulus
[off]
Nekem egy volt Oslo Vikings-ban játszó ex-csapattársam (aki norvég), azt mesélte, hogy amikor Vikingek visszatértek egy fosztogató hajóútról, akkor a leölt ellenség koponyáiból ittak a sikeres vadászatra/portyára, és csak akkor kezdhettek el inni, amikor a vezér fel nem ordított, hogy "skalle", ami norvégul koponyát jelent.
Ez a szokás olyan szinten megmaradt, hogyha Norvégiában egy egyetemi ivászaton például felordít valaki, hogy "Skooooooooooooooooool", addíg ordít, amig mindenki más is ordít, és ha már mindenki becsatlakozott, akkor abbahagyják, és mindenki iszik egy jó nagy kortyot a piájába.
[/off]Tred
ez is jó történet, ha norvég forrásból van akkor biztos ez jár közelebb az igazsághoz. Ettől függetlenül Skoll farkas a mitológiában tényleg létezik, és ő kergette a napszekeret, hogy a Ragnarok idején el is nyelje azt, míg testvére Hati a Holdat, örök sötétségbe borítva a földet.