Minnesota Vikings

38 feliratkozó

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Webbet irányítóban felejtsük el. Az edzői gárda a trükkös playeket úgyse szerette. WRnek megnézhető bár 4 éve QB kétlem, hogy olyan hűde nagy WR potenciálja lenne mert akkor már ott játszana. 3.QBnek meg lehet tartani, bár én inkább kivágnám. Toca
Először is, nyilván ha második számú Qb-ként számoltak vele akkor nem fogják WR-ként játszatni, erre a visszahordós próbálkozásban is majdnem ráfáztak. A trükkös játék pedig nem mindenek feletti bűn, igenis jól behúzva működnek. Webb kiiváló atléta jó fizikális paraméterekkel, ráadásul nem renitens, ahogy látom csapatjátékos, én nem gondolom, hogy az ilyenek csont nélküli kuka kategóriát képeznének. Pláne akkor, ha kb. 1 olyan Wr-ünk van aki NFL kezdő szint (Harvin), aki még mutatott jó dolgokat (Wright) az pedig pont az ő helyén képes a legjobban játszani. A többiek idén a futottak még kategóriába tartoznak, még megfelelő kiegészítő embernek is csak Jenkinst tartom. Ez azt jelenti, hogy kb. 4 WR-t kellene úgy lecserélni, hogy megfelelő képességű embereket találsz a helyükre. Nyilván ez nem fog megtörténni egyben jövőre, szóval Webbet nyugodtan ki lehet próbálni mit tud a kuka nekem ettől a helyzettől messze van.Paulus
Nem is ezt mondtam, de ezzel az edzői gárdával egyszerűen nem látok rá esély. Wright, Harvin, Jenkins jobb, Simpson is szerintem, Ha olyan jó WR lenne akkor nem QBnak használnánk. Ráadásul 1.körbe WR-t mondanak ,szerintem fog még jönni. Meg lehet próbálni de esély kb 0.
több mint 11 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Off:
Sköll vagy Skoll a mitológiai farkas aki a világ végének, RAGNAROK jeleként elnyeli a Napot. A Vikingek hittek a Ragnarok eljövetelében és erre vártak, a végső küzdelemre. A köszöntés is ebből ered, mindig erre ittak, hiszen ez a legdicsőbb harc az isteneik mellett harcoltak volna, és a Vikingek hite szerint aki harcban esik el az kerül a Valhallába, míg aki ágyban az egy másik túlvilágra.
Egyfajta morbid harcos humor, van aki a jó egészségre iszik, a vikingek meg a világvégét jelző SKöll farkas eljövetelére 😊
ON
Paulus
[off]
Nekem egy volt Oslo Vikings-ban játszó ex-csapattársam (aki norvég), azt mesélte, hogy amikor Vikingek visszatértek egy fosztogató hajóútról, akkor a leölt ellenség koponyáiból ittak a sikeres vadászatra/portyára, és csak akkor kezdhettek el inni, amikor a vezér fel nem ordított, hogy "skalle", ami norvégul koponyát jelent.
Ez a szokás olyan szinten megmaradt, hogyha Norvégiában egy egyetemi ivászaton például felordít valaki, hogy "Skooooooooooooooooool", addíg ordít, amig mindenki más is ordít, és ha már mindenki becsatlakozott, akkor abbahagyják, és mindenki iszik egy jó nagy kortyot a piájába.
[/off]

M. Vikings
Always open!
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Off:
Sköll vagy Skoll a mitológiai farkas aki a világ végének, RAGNAROK jeleként elnyeli a Napot. A Vikingek hittek a Ragnarok eljövetelében és erre vártak, a végső küzdelemre. A köszöntés is ebből ered, mindig erre ittak, hiszen ez a legdicsőbb harc az isteneik mellett harcoltak volna, és a Vikingek hite szerint aki harcban esik el az kerül a Valhallába, míg aki ágyban az egy másik túlvilágra.
Egyfajta morbid harcos humor, van aki a jó egészségre iszik, a vikingek meg a világvégét jelző SKöll farkas eljövetelére 😊
ON
több mint 11 éve
Barb Las Vegas Raiders 459 — Raiders Fan
Már rég megakartam kérdezni, de mindig elfelejtem: mi ez a skol Vikings? Hajrá Vikings vikingül? Vagy?tüsi91
 en.wikipedia.org/wiki/Skol,_Vikings

Igen, a fenti cikk azért pontosabb magyarázatot ad 😊vsanyi132
off:Mellesleg a dánok skaal (ejtsd skol) -t ordítanak mikor piálnak, amolyan agresszív egészségedre, illik egy vikinghez😊


több mint 11 éve
Tred Minnesota Vikings 317 — Red Fist
Nem néztem meg a meccset, nekem nagy csalódás ami történt.vsanyi132
Erről A Simpson családból jutott eszembe egy rész amit egy hete néztem:
Marge: Az hittem a sportkocsmában vagy!?!
Homer: Az a hely a keménymagos sportrajongóknak való, nem nekem, aki csak akkor szurkol, amikor a csapata áll nyerésre.

M. Vikings
Always open!
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Webbet irányítóban felejtsük el. Az edzői gárda a trükkös playeket úgyse szerette. WRnek megnézhető bár 4 éve QB kétlem, hogy olyan hűde nagy WR potenciálja lenne mert akkor már ott játszana. 3.QBnek meg lehet tartani, bár én inkább kivágnám. Toca
Először is, nyilván ha második számú Qb-ként számoltak vele akkor nem fogják WR-ként játszatni, erre a visszahordós próbálkozásban is majdnem ráfáztak. A trükkös játék pedig nem mindenek feletti bűn, igenis jól behúzva működnek. Webb kiiváló atléta jó fizikális paraméterekkel, ráadásul nem renitens, ahogy látom csapatjátékos, én nem gondolom, hogy az ilyenek csont nélküli kuka kategóriát képeznének. Pláne akkor, ha kb. 1 olyan Wr-ünk van aki NFL kezdő szint (Harvin), aki még mutatott jó dolgokat (Wright) az pedig pont az ő helyén képes a legjobban játszani. A többiek idén a futottak még kategóriába tartoznak, még megfelelő kiegészítő embernek is csak Jenkinst tartom. Ez azt jelenti, hogy kb. 4 WR-t kellene úgy lecserélni, hogy megfelelő képességű embereket találsz a helyükre. Nyilván ez nem fog megtörténni egyben jövőre, szóval Webbet nyugodtan ki lehet próbálni mit tud a kuka nekem ettől a helyzettől messze van.
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Webbet irányítóban felejtsük el. Az edzői gárda a trükkös playeket úgyse szerette. WRnek megnézhető bár 4 éve QB kétlem, hogy olyan hűde nagy WR potenciálja lenne mert akkor már ott játszana. 3.QBnek meg lehet tartani, bár én inkább kivágnám.
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Bízom benne, hogy idén is jó irányban erősítik a csapatot. Nem tudom FA piacon mennyire leszünk aktívak.
Webb-ben pedig több lehetőség lenne sokkal, ha nem a zsebből akarnák passzoltatni, és ha az év során bedobnák pár rá szabott játékot lejátszani éles szituációban is.
A sack helyzetből eldobott labdái is a miatt voltak, mert nincs játékban, és rosszul próbálta menteni a dolgokat, jó párszor mozoghatott volna el a zsebben lábon, amikor bajba került, de túl sokáig próbált olvasni, célpontot keresni, és nem érezte a játék ritmusát.
De ha a Qb poszton megfelelő utánpótlást kerítenek én megnézném WR-ként is. Tekintve, hogy kb a fele elkapó gárdát el kellene küldeni, és lehet nem mondtam sokat. Webb gyors, jó méretei vannak, talána keze sem szar, szóval ebben az iránybna is lehetne kezdeni vele valamit, ha új padavan lesz Ponder mögött.


Allent műteni kell a vállsérülésével amivel november 9-e óta küszködik.
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Az 53-as keretből volt kb. 10 játékos, aki "szagolt" már PO-t, ha másra nem, arra jó volt, hogy jövőre már ne legyen a többség számára ez egy szokatlan érzés.😊

Ha Ponder-t (és a QB-kérdést) nem nézzük, akkor egy offseason elég, hogy gatyába legyen rázva a társaság, szezon elején is írtam, hogy tulajdonképpen kevés poszt szorul erősítésre, reméljük, draftról a nagyja meglesz. Csak pár FA van, aki érdekes lehet, és ők marha drágák lesznek.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
nem lennék a Bears drukkerek helyében ha arra gondolok hogy EZÉRT nem kerültek ők be a PO-ba.
vsanyi132
kb a Bears is így kapott volna ki a 49erstől idegenben mint ti most ráadásul (én örülök hogy) elment Lovie szóval szükséges rossz volt hogy ti jussatok be, sokáig már úgysem szagolhattok PO-levegőt 😛davemayer
Hat ha a kovetkezo 5 ev nem sok ido akkor igazad van 😛
több mint 11 éve
davemayer Chicago Bears 14 334 — "Grammar maci"
nem lennék a Bears drukkerek helyében ha arra gondolok hogy EZÉRT nem kerültek ők be a PO-ba.
vsanyi132
kb a Bears is így kapott volna ki a 49erstől idegenben mint ti most ráadásul (én örülök hogy) elment Lovie szóval szükséges rossz volt hogy ti jussatok be, sokáig már úgysem szagolhattok PO-levegőt 😛

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Hogy nel ehetne hibaztatni Fraziert. Sok beugro QB-t lattam mar de hogy egy ember ennyire ne legyen kesz a jatekra. Nem tudom ki hibaja Frazier mint HC mindenkeppen hibazott. Ilyet egy playoff meccsen eladni vicc... Nem ismerem a Mcleod gyereket de szivesen megneztem volna, mert Webb semmit nem ert. Ra
1. Driveban hasznalatos optionoket meg utana el is felejtettuk.
Dobaloztunk mint a hulyegyerek mikor 3 m-rel dobta tul az embereit. Nagyon felhuzott, illetve az is hogy ugyanazt szoptuk be mint 1 hete, futas es rovid kozep passz. Ertem en hOgy remek ez a Tampa 2-s sema, de hogy ebbol a Harrisbol ekkora jatekost csinaljunk...
25 percnel 10-3 volt csak oda es nalunk votl a labda szoval igen sokaig meccsben voltunk ahhoz kepest.
Jovore visszajovunk egy jobb Ponderrel es jobb WR-ekkel. Meg egy CB kene mert AJ Jefferson nagyon valon volt az utobbi 2 meccsen, meg Winfield is oregszik. Nah meg Mlb be es szelso LB-be is kene ember.
több mint 11 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 429 — Bowl Winner
Ponder-rel egy dolgot nagyon tudtunk a szezon vége felé, decemberben, amikor ugye a legjobban számít, mégpedig drive-okat vezetni. Konzisztensen felépítettünk egy játékot, jó, lehet többször volt FG mint TD, de nem nagyon küldtek le minket 3 & out-tal. A védelem tudott pihenni, az #O-nak sikerült játékba melegedni, és AP is beindult, pont mikor kellett.

Webb-bel nem volt ritmusa a játékunknak, csak kerékkötő volt sajna, passzolni nem tudott, és nem tudom, minek dobta el a lasztit sack-nél a frászt hozva mindenkire. Az a sack amikor meg ráesett CM-re, hát kínunkban nevettünk.

Az alap, hogy évekig azt fogjuk mondani, hogy Ponder-rel nyertünk volna, mert Vikings fan nem mondhat mást!😊 Lila szemüveg nélkül is szoros lett volna, Webb mellett sajna a csapat a 3. negyed elején feladta, látva hogy ez reménytelen.

Nem nagyon van kit hibáztatni, a sors így hozta, van egy Ponderünk és mögötte a semmi. Sajna Ponder sem egy Brady, így nem állunk túl jól QB fronton, de legalább CP7 kezdett irányítóvá válni az utóbbi időben, Webb-ből sosem lesz az, ezt azért leszögezhetjük.

Valszeg egy hátsó körös pickünk el is fog menni QB-ra, kétlem, hogy első nap foglalkoznánk a backup posztokkal. Ponder meg azért végül is kezdő QB szint lassan, még ha nem is a liga első felébe tartozó.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Nem tudtam hogy Ponder mikor sérült meg, ezért is értetlenkedtem az előző hsz-ben. Azon ez sem változtat hogy egy nfl csapatnak a rájátszásba készülődve kell legyen forgatókönyve arra nézve mi van ha megsérül egy kulcsjátékosa, főleg ha az a QB. Akár az első play után is lehetett volna hogy Webb-re kerül a sor, el se képzelem mi lett volna akkor, sőt, talán a spontán pillanatnyi váltás még jobban is kijött volna.
Ez már mindegy, valakinek ki kellett kapni, és nem meglepetés hogy mi voltunk azok, csak pont elhittem a hazai win után hogy van keresnivalónk, ehhez képest siralmas volt.
Jövőre meg kell nyerni a csoportot, és megbocsájtok 😊 😊 Skol Vikings! 😀vsanyi132
En mondom hogy kell huzni vagy hozni gy iranyitot, mert a 2 srac semmire nem jo.
Oszinten Frazier nem tudom mi a rakot hitt hogy igy vegigtolt egy szezont amikor tudta hogy ha Ponder megserul kampec. Mondjuk mar ertem mert hittek ennyire Ponderbe ...
Remelem ez kicsit feltuzeli a sracot es jovore konzisztens hatekot boz( nem konszisztens szart 😀).
Nem baj vege a vizsgaidoszaknak letolom a 16 meccset januar vege fele es irok egy jo kis szezon osszegzot addig meg lehet elmelkedni a drafton.
Valszeg WR lesz az elso kor .
több mint 11 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
Már rég megakartam kérdezni, de mindig elfelejtem: mi ez a skol Vikings? Hajrá Vikings vikingül? Vagy?tüsi91
 en.wikipedia.org/wiki/Skol,_Vikings

Igen, a fenti cikk azért pontosabb magyarázatot ad 😊

több mint 11 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Már rég megakartam kérdezni, de mindig elfelejtem: mi ez a skol Vikings? Hajrá Vikings vikingül? Vagy?
több mint 11 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
Nem tudtam hogy Ponder mikor sérült meg, ezért is értetlenkedtem az előző hsz-ben. Azon ez sem változtat hogy egy nfl csapatnak a rájátszásba készülődve kell legyen forgatókönyve arra nézve mi van ha megsérül egy kulcsjátékosa, főleg ha az a QB. Akár az első play után is lehetett volna hogy Webb-re kerül a sor, el se képzelem mi lett volna akkor, sőt, talán a spontán pillanatnyi váltás még jobban is kijött volna.
Ez már mindegy, valakinek ki kellett kapni, és nem meglepetés hogy mi voltunk azok, csak pont elhittem a hazai win után hogy van keresnivalónk, ehhez képest siralmas volt.
Jövőre meg kell nyerni a csoportot, és megbocsájtok 😊 😊 Skol Vikings! 😀

több mint 11 éve
Toca Minnesota Vikings 18 668 — Vikings fan
Ez van, Ponder-rel valszeg ezt megnyertük volna, de már sose tudjuk meg.
Go Vikings!
Hát nemtom ezt mire alapozod, sztem hatalmas különbség volt a két csapat között ezen a meccsen, Ponder meg eleve nem egy akkora klasszis, h ezt egalizálni tudta volna. Nyilván jobb lett volna a csapat ha játszik, de ez vele se lett volna még csak szoros sem sztem.Szesze
Hatalmas különbség volt? Nem volt passz játékunk, így még a Jags vagy a Chiefs is elvert volna. Kb túltöltötték a boxot és ennyi...
2.negyed 10-3 oda és mi támadhattunk, és többször is ebben a negyedben támadhattunk, nem volt O így még félidő előtt eldőlt a meccs mert passzjáték nélkül mindenki feladta.
GB egyáltalán nem játszott hűde jól, ráadásul annyit holdingoltak mint a nyű. Voltak droppok is. Goal lineon 3 ból nem tudták bevinni. Amíg éles volt a meccs lehetett érezni Ponderral meccsbe lehettünk volna,mert közel nem dominált a GB.
2.negyed végén benyaltunk még egy + Td-t onnatól szétesett minden, senki nem bízott a winbe ennyi.
Ha így játszanak a Frisco ellen kiadós verést kapnak.
több mint 11 éve
KGB 79
Ez van, Ponder-rel valszeg ezt megnyertük volna, de már sose tudjuk meg.
Go Vikings!
Hát nemtom ezt mire alapozod, sztem hatalmas különbség volt a két csapat között ezen a meccsen, Ponder meg eleve nem egy akkora klasszis, h ezt egalizálni tudta volna. Nyilván jobb lett volna a csapat ha játszik, de ez vele se lett volna még csak szoros sem sztem.Szesze
Nyilván máshogy alakul a meccs ha Ponder a kezdő, első drive TD, nagyobb nyomás az ellenfélen, stb... De hozzá tartozik az is hogy konkrétan semmit sem kellett hozzátenni a meccshez a 2. félidőben a Packersnek, mert annyira rossz volt a Vikings O. Így nem lehet átlátni az erőviszonyokat, az én tippem akkor is 75-25 lett volna a Packers javára ha Ponder játszik, hajnalban a 2. drive után ez 100-0ra változott.
több mint 11 éve
Bear Chicago Bears 1 660 — MackóFelső; Jay Cutler fan
Sanyi úriember volt...ezért még nem kell kiközösíteni a Vikes-fórumról... 😀


No.1. Bears
No.2. ARI, CIN, CLE, DET, HOU, NE, NO, OAK, PHI, PIT, TEN (nem fontossági sorrendben...)
több mint 11 éve
gyalu Minnesota Vikings 314
Ponder miért tehet arról, hogy szétbaszták a könyökét, sőt inkább az egész karját? Nem éles meccsen? Egy hete a GB ellen szerintem volt azért tét. Az adrenalin és a sérülés típusa miatt (duzzanat és zúzódás sem azonnal jelentkezik) végig tudta játszani azt, azóta nem tudott egy rendes passzt dobni. Kijött melegíteni most is a Lambeau-ra, 10 passzt próbált dobni, de erőtlen löbbölésekre futotta csak. A pólóját is csak segítséggel tudta felhúzni. Az edzők hogy nem vették észre az állítólagos óriási zúzódásokat a tricepszén, az igazán jó kérdés. Webb meg sosem volt/lesz igazi QB, de nagyon gyenge volt, ez igaz. A Bears meg a legkevésbé érdekel 😀

több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Ponder a Green Bay ellen sérült meg az utolsó alapszakasz fordulón, az azért elég élesnek tűnt. Nekem legalább is.

Az, hogy ki nem jutott be, az had ne legyen már a mi gondunk, mi bejutottunk, nem érdemtelenül, és ezt nem ez a meccs dönti el. Nem tudtunk tovább lépni, lehet Ponderral sem ment volna, lehet, hogy igen (de ez már nem derül ki) Nem kell túlértékelni ezt a meccset, mert lélektanilag is rosszul jött ki ez a sérülés, és hogy az utolsó pillanatig nem lehetett tudni ki fog kezdeni.

Ez egy sima zakó volt, közülünk és Viking szimpatizánsok közül, de a játékosok közül sem így képzelte el senki, előfordul az ilyen. Ettől még nem lett szarabb a csapat, amiért egész évben dolgoztak, és amit mutattak az biztató a jövőre. Kellenek új emberek, egy két poszton kell mindenképp tovább erősíteni, de az alap erős, és ha jól építkezünk jövőre ennél tovább lehet jutni.
több mint 11 éve
vsanyi132 Minnesota Vikings Minnesota Golden Gophers 1 925 — Vikings fan
Nem néztem meg a meccset, nekem nagy csalódás ami történt. Addig rendben van hogy egy playoff meccsen ki lehet kapni idegenben egy jobb csapattól, és nem akkora verést kaptunk amit szégyellni kéne, de nem tudok kibékülni Ponder sérülésével. Mi ez az egész, milyen körülmények között nem sikerült vigyázni magára élete nagy lehetősége előtt, a csapat nagy lehetősége előtt. Egész évben kíváncsiak voltunk Webb-re, sokszor követeltük is a csapatba, de most kiderült hogy annyira amatőr volt a staff hogy fel se merült senkiben hogy Ponder nászútra készül Green Bay-be meccs helyett. Az hogy nem éles meccsen szerezte a sérülést csak hab a tortán, az meg hogy egy ilyen QB-nak mint Ponder ennyire gyatra a cseréje, külön elgondolkodtató. Webb-nek élesnek kellene lennie, várni a lehetőséget és megragadni hogy kiszoríthassa a csapatból, helyette egy hetes felkészüléssel is csak ennyire volt képes. Annak ellenére hogy egyetértek azzal és többször is megfogalmaztam hogy a csapat túlteljesített, ez a szezon az építkezésről szól, ezt már most sem engedhetjük meg magunknak, nem lennék a Bears drukkerek helyében ha arra gondolok hogy EZÉRT nem kerültek ők be a PO-ba.
Szóval én minimum azzal büntetném Pondert és Webb-et is hogy még 2 hét edzőtábor és no nyaralás amiért ezt összehozták.

több mint 11 éve
Szesze New York Giants 18 954 — Giants fan
Ez van, Ponder-rel valszeg ezt megnyertük volna, de már sose tudjuk meg.
Go Vikings!
Hát nemtom ezt mire alapozod, sztem hatalmas különbség volt a két csapat között ezen a meccsen, Ponder meg eleve nem egy akkora klasszis, h ezt egalizálni tudta volna. Nyilván jobb lett volna a csapat ha játszik, de ez vele se lett volna még csak szoros sem sztem.
több mint 11 éve
Paulus Minnesota Vikings Oklahoma Sooners 586 — Vikings fan
Így van, a jövő a mienk, ma kicsit beleszagolt minden ifjú a rájátszásba, és jövőre ezért már nem fognak külön izgulni. Az idei húzások jók votak, még egy ilyen jó offseason építkezést és még erősebbek lehetünk.

Én különben bíztam abban, hogy Webb-re van egy kis playbookunk amit majd meglepetésként előhúzunk 1-1 play erejéig a rájátszásban (Ponder mellett), de nyilvánvalóan nem volt ilyen mert akkor nem ezt játszatták volna vele amit tegnap láttunk.