New Orleans Saints

45 feliratkozó

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ugyanakkor sajnálom a Saints-et, hogy pont rajtuk, rajtatok csattant az ostor. Ahogy a Penn State-et is sajnálom a velük történtek miatt. Valószínűleg a pedofília is előfordul más egyetemeken is. Nem érdemli meg sem a csapat, sem az egyetem diákjai, sem a szurkolói, hogy emiatt évekre visszaessen a football programjuk.
peterk2005
Ezt a hasonlatot már az előbb ki akartam kérni magamnak, de most hogy megismétled, meg is teszem: bounty még a középiskolás fociban is van, míg játékosokat azért vélhetően nagyon ritkán erőszakol meg az edző.

A másik megjegyzésem, hogy nem értem, hogy Goodell szempontjából ennek miért lenne olyan nagy jelentősége, már a cikk író kijelentésére vonatkozott.
peterk2005
Azért van jelentősége, mert tudomásom szerint teljesen precedens nélküli eset a major ligákban, hogy egy kommis egy általa uralt ügyet forró krumpliként átdobjon másnak, átdelegálva a hatáskörét. Főleg olyan kiemelt területen, mint az eltiltások.
Még ha ezt márciusban teszi meg, hogy ne egy személyben hozzon ítéletet, majd bírálja el a fellebbezést, akkor még magyarázható lett volna, de most Tags egyértelműen azért lett reaktiválva, hogy az ügyben hitelét vesztett Goodell helyett ő lapátolja vissza a szart a lóba.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Pontosan megértettem amit írtál. 😊 Pár héttel ezelőtt ezért is írtam ebben a topicban - keresd vissza -, hogy az üggyel kapcsolatban kettős érzéseim vannak. Egyrészt számomra a sport és a direkt sérülés okozás morálisan nem fér össze. Egyszerűen a gondolatától is hányok.

Ezért aztán drukkolok minden olyan esélynek, ami ezt minimalizálhatja. Jobb lenne, ha egyszerűen a sportvezetők, edzők, játékosok morálja haladna abba az irányba, hogy ez az attitűd kikopna. De sajnos nem ez a helyzet, ahogy a féligmeddig, halkan beismert hangok mutatják, sok helyen létezik ez a probléma. Ezért nem bánom - sőt, örülök neki -, hogy kirobbant a botrány, mivel az ilyen botrányok lökhetnek a dolgokon a jó irányba.

Ugyanakkor sajnálom a Saints-et, hogy pont rajtuk, rajtatok csattant az ostor. Ahogy a Penn State-et is sajnálom a velük történtek miatt. Valószínűleg a pedofília is előfordul más egyetemeken is. Nem érdemli meg sem a csapat, sem az egyetem diákjai, sem a szurkolói, hogy emiatt évekre visszaessen a football programjuk.

Amit írtam, azt csak arra a két mondatodra reagálva írtam, hogy "Hogy tömegek álljanak mellénk? A különböző cikkek alatti szurkolói hozzáállást nézve ezt kétlem." Nos, ezzel kapcsolatban adtam neked igazat. Nem fog ez már senkit érdekelni, Vilmán és titeken kívül. Azt megértem, hogy ti nem tudtok felette könnyen átlépni. Én se tudnék valószínűleg, ha az én csapatomról lenne szó.

(A másik megjegyzésem, hogy nem értem, hogy Goodell szempontjából ennek miért lenne olyan nagy jelentősége, már a cikk író kijelentésére vonatkozott. Persze én nem ismerem az NFL vezetésen belüli erőviszonyokat, a cikkíró meg valószínűleg igen.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Kezdjük azzal, amit ma is leírtam, és a témában minden nem Saints-szurkolóval folytatott vitámban megismétlek a félreértések elkerülése végett: úgy gondolom hogy valamilyen alapja biztosan van a vádaknak.

De
amikor az NFL által lobogtatott bizonyítékokról hetente derül ki, hogy nem igazak, pl. Kennedy vallomása, a Hargrove-ról készült felvétel, olyan meccsek bizonyítékként való emlegetése, amelyeken az ellenfél védelméből egy játékost se vittek le sérülés miatt

vagy a bizonyítékok félreértelmezése, pl. Payton ügynökének a Paytonhoz címzett levele, a Saints nyilvántartásában a "kill the head shot"-ként definiált szereléseket illegálisként való beállítása (miközben majdnem annyi ilyen szerelés volt ezekben a nyilvántartásokban összeszámlálva, amennyi szerelést összesen csináltak a játékosok)

vagy amikor egymásnak ellentmondó, "eskü alatt tett" vallomásokból kiszeletelnek és bizonyítékként felhasználnak olyan részeket, amelyek bizonyos ponton egyeznek, de az ellentmondások feloldását meg sem kísérelték, mert akkor összeomlott volna az egész bizonyíték (Williams és a segédedző esete),
akkor szerintem nagyon nincs rendben az ügy.
Goodell mostani visszalépése pontosan ezeknek a kudarcoknak szól.


Továbbá hetente jönnek elő olyan információk, hogy ez más csapatoknál is gyakorlat volt, pl. az SI újságírójának névtelenül elmondta egy másik csapat játékosa, hogy ők a tavalyi szezonban is még 5000 dollárt tettek Rodgers-re.

Nem vagyunk ártatlanok, de
1. szó sincs akkora bűntettekről, vagy legalábbis nem tudja az NFL bizonyítani, mint amiket márciusban olyan nagy dérrel-dúrral bejelentett.
2. mivel ez messze nem lóg ki annyira az NFL többi 31 csapatának gyakorlatából, mint amennyire Goodellék beállították, ezért szintén szemétség olyan tettekért meghurcolni embereket, amelyekért a liga közel felét meg lehetne. Ha a ligában játszol, megfordultál több csapatban, látod hogy ez gyakorlat, majd az egyik csapat tagjaként ezért a vádlottak padjára tesznek és a többieket még bottal se piszkálják, akkor bizony nem olyan nagy túlzás becsületbeli ügynek nevezni a kérdést.

Ne gondolkozz feketén-fehéren.
Ezek a srácok lehet hogy loptak, lehet hogy raboltak. De a tolvaj és a rabló is tekintheti becsületbeli ügynek azt, hogy az el nem követett gyilkosságot ne húzzák rá.

(Most abba bele sem megyek, hogy valódi emberölésért kaptak játékosok akkora büntetést Goodelltől, mint Payton vagy Vilma...)

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Félreértettél, pont a becsületbeli ügy szempontjából nincs értelme a dolognak. A becsületbeli ügy azt jelenti, hogy tudom magamról, hogy ártatlan vagyok. És akkor nem létezhet az, hogy a franchise-nak "eszébe se jutott kétségbe vonnia a nyomozati anyagok valódiságát", hiszen ha ártatlan, akkor nem létezhetnek valódi nyomozati anyagok. Ugyanígy Payton esetében is. Ha tudja, hogy nem volt bounty ügy, akkor nincs értelme kussolnia, mert akkor tudja, hogy valódi bizonyíték sem lehet, ergo biztosan nyer, csak idő kérdése.

Éppen ez az amiért írtam amit írtam. Az ami most megy, az lehet, hogy "onnan nézve" becsületbeli ügynek tűnik, de máshonnan nézve nem az. Máshonnan nézve a felszínen tart egy olyan ügyet, amiben a fő ítélet már rég megszületett. Lehet, hogy 1-2 játékos személyesen tisztára tudja majd mosni magát, de a bounty ügy ettől még marad.

Ugyanaz a helyzet, mint a Pats spygate ügyében. Semmi nem változott volna a csapat szempontjából attól, ha mondjuk egy alkalmazott perel és nyer abban, hogy ő nem tudott róla. Ahogy a Penn State-en történt pedofil ügyben sem számít, ha páran tisztázzák magukat abban, hogy nem tudtak a dologról. Attól az egyetemen még rajta marad az ítélet.

(Persze egyénileg fontos, és az igazságérzetem is azt diktálja, hogy ha Vilmáék nem vettek részt benne, vagy nincs ellenük bizonyíték, akkor ne bűnhődjenek.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Számomra már az is érthetetlen, hogy ezek az ügyek hogyan tudnák akár a Saints-et, akár Goodellt komolyan érinteni? Arra gondolok, hogy a csapat számára a legkeményebb büntetések Payton eltiltása és a draft pickek elvétele volt, nem? Namost, ha Payton harcolna, vagy pedig a csapat tulajdonosa, akkor érteném a dolgot, mert mind a büntetés eltörlése sokat hozna, mind pedig a bounty ügy le tudna kerülni a Saints feje fölül. De az, hogy egyénileg egy-két játékos vitázik a ligával, hogy az ő konkrét esetükben van-e bizonyíték, így kívülről nézve semmi jelentőséggel nem bír. Persze a játékosok számára nyilván van jelentősége, de akármi is lesz a vége, nem látom, hogy ez magát az egész ügyet hogyan lenne képes más megvilágításba helyezni...peterk2005
Számodra lehet hogy ez nem jelentős, de innen nézve ez becsületbeli ügy.
Ha csak a tizede nem igaz annak a bombának, amit márciusban az NFL 50000 állítólagos nyomozati oldal formájában dobott le ránk, akkor az szomorú kérdéseket vet fel, nem gondolod?

A franchise nem perelt, mert gondolom eszébe se jutott kétségbe vonnia a nyomozati anyagok valódiságát, az edzők nem pereltek, mert nincs mellettük szakszervezet, amely támogatni tudná őket egy liga elleni küzdelemben, valamint ők a hosszú távú karrierjüket veszélyeztetnék. Ám a játékosoknál pont a rövid táv a fontos, mind 30 felett van már, számukra életbevágó hogy ma meg holnap játszhassanak, ők az így elvesztegetett pénzt legfeljebb csak akkor pótolhatják később, ha megragadnak edzőnek az NFL-ben.


Ha akár csak egy valótlan vádpont is volt, ami alapján Goodell ítélt, és a játékosok ezt a küzdelmükkel nem csak magukról, hanem a franchise-ról is lemossák, akkor szerintem van értelme ennek a harcnak.

több mint 11 éve
hayden New Orleans Saints 124
Vilma aktív, Jimmy nem fog játszani 😕
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
A különböző cikkek alatti szurkolói hozzáállást nézve ezt kétlem. Alapból ez a téma az első hetek felzúdulását követően nem sok embert mozgat meg, a legtöbb semleges vagy másnak szurkoló ember már régen elvesztette a fonalat.atapapa
Szerintem ezt nagyon jól látod. A többség idővel kb. annyira elveszti a fonalat, mint mondjuk a politikusok szex- vagy korrupciós botrányainál. Ha pedig nem követi nap mint nap a történteket, akkor előbb utóbb már nem is érti a helyzetet, és oda jut, hogy már mindegy is, csak érjen már véget valahogy az ügy.

Számomra már az is érthetetlen, hogy ezek az ügyek hogyan tudnák akár a Saints-et, akár Goodellt komolyan érinteni? Arra gondolok, hogy a csapat számára a legkeményebb büntetések Payton eltiltása és a draft pickek elvétele volt, nem? Namost, ha Payton harcolna, vagy pedig a csapat tulajdonosa, akkor érteném a dolgot, mert mind a büntetés eltörlése sokat hozna, mind pedig a bounty ügy le tudna kerülni a Saints feje fölül. De az, hogy egyénileg egy-két játékos vitázik a ligával, hogy az ő konkrét esetükben van-e bizonyíték, így kívülről nézve semmi jelentőséggel nem bír. Persze a játékosok számára nyilván van jelentősége, de akármi is lesz a vége, nem látom, hogy ez magát az egész ügyet hogyan lenne képes más megvilágításba helyezni...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Ez a cikk nagyon jól "megfogalmazta a véleményemet"
So the union likes its chances with the old boss rather than the new boss. But where's the upside for Goodell?

If Tagliabue reverses (or even just reduces) Goodell's decision to suspend four Saints players for participating in a bounty scandal, then it looks like the league needed to bring back its old, wise leader to clean up the mess of the young brash one. No one, in any profession, wants the guy who held the job prior to be involved in public second-guessing/rebuking.

Then again, if Tagliabue just upholds Goodell's judgment, the decision will be seen as an inside job, the old boss covering for the new one, NFL owners creating the illusion of real jurisprudence that the public – and players – will reject. Fair or not, Tagliabue will struggle to be seen as fair if he sides with the man he groomed to replace him.
yahoo
 sports.yahoo.com/news/nfl--appointing-paul-tagliabue-to-hear-saints--appeals-won-t-help-roger-goodell-19382709-.html


Ez még inkább csak presztízsveszteség még, mint bukta. Amiből végül lehet bukás is, de bizonytalan vagyok azt illetően, hogy mennyire vannak előre leosztva a szerepek, mennyire politikai képmutatás ez a folyamat.

A büntetések teljes lenullázása nem tűnik reálisnak, ha a szándékos sérülésokozás szponzorálását végül nem is tudják bizonyítani, a fizetési sapka szabályainak megszegését igen, mivel az egyértelmű hogy a pay for performance rendszerbe nem csak a játékosok pénze lett betéve, hanem az edzőktől is folyt lové az alapba.
Fujita biztosan küzdeni fog az egyetlen meccses büntetés eltörléséért is, a Liga kvázi bevallotta, hogy csak a pay for performance-t tudják ráhúzni (amiről a Liga ugye 1996-ban azt mondta, hogy legális). Továbbá az összes játékos közül Fujita számára a legfontosabb a jó hírnév, ellentétben a többi három játékossal, neki a legenyhébb problémája se volt még a szabályokkal és szerintem ő a profi foci után is akar valami közszereplést vállalni, a szakszervezetben biztos szívesen dolgozna.

Hogy tömegek álljanak mellénk?
A különböző cikkek alatti szurkolói hozzáállást nézve ezt kétlem.
Alapból ez a téma az első hetek felzúdulását követően nem sok embert mozgat meg, a legtöbb semleges vagy másnak szurkoló ember már régen elvesztette a fonalat.
A nem nekünk szurkolók nagy része pedig kifejezetten örül a tortúránknak, több éven keresztül domináns csapat voltunk, inkább magyarázzák a sikereinket (és az ő sikertelenségüket) a "csalással", nekik nem hiányzik, hogy "visszaálljon a világ rendje", ne adj' Isten még kompenzációt is kapjunk.

Amikor a játékosok részsikereiről és az NFL blamáiról szóló cikkek alatt is olyan hozzászólások nyüzsögnek, hogy "mikor lesz ennek már vége?", meg "Vilma, fogd be a szádat és viseld férfiként a büntetést!", meg Fujita karrierjét potenciálisan kettétörő sérülését a karmával "magyarázzák"...

A tömegek meg a média csak akkor lesznek mellettünk, ha minden kétséget kizáróan kiderül, hogy teljesen ártatlan mindenki. De ezt még én sem hiszem.

több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 092 — Saints fan
Ez mondjuk nem lesz egyszerű, mert Vilma nagyon haragszik ám 😀clbass
Ha én ő lennék, és "good guy" Vilma szeretne lenne, akkor SP-t kérné vissza 😊Gyurma Pappa
Deal 😉
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Ez mondjuk nem lesz egyszerű, mert Vilma nagyon haragszik ám 😀clbass
Ha én ő lennék, és "good guy" Vilma szeretne lenne, akkor SP-t kérné vissza 😊

több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 092 — Saints fan
Olyan szinten gyűrűzik a kaka Gedeon körül, hogy nehéz lesz kimásznia belőle.
Nem sok alternatíva maradt. Erőből, diktatórikusan végignyomja minden tényre magasról téve, csendesen kihátrál, belebukik. Bár az utolsóhoz az kéne, hogy a médián keresztül a tömegek is a mi oldalunkra álljanak. Arra mondjuk kíváncsi lennék, ha adja ég kiderülne, hogy jogtalan koholmány volt az egész, lehet e számítani kártérítésre. Kiesett fizetések, jogtalan eltiltások, elvett draft pickek...lehet ilyenről szó szerintetek?clbass
Nem gondoltam volna, hogy ilyen látványosan, de úgy néz ki a második verzió a nyertes. A gond csak az, hogy ezek tuti lebratyizzák egymás között, max egy kis enyhítést várok gumicsontnak. Ha Vilma száját befogják kb vége is az egésznek. Ez mondjuk nem lesz egyszerű, mert Vilma nagyon haragszik ám 😀
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Roger nyúl a pácban.......................
Kájzerszóze
Lehet.
Meg az is lehet hogy az egész történetet előre lezsírozták és csak Goodell omladozó imázsán próbálnak segíteni, amikor Tagliabue is ugyanezt a döntést hozza majd.
Mielőtt belelovalnánk magunkat abba, hogy Tagliabue egy megalapozott és korrekt verdiktet mond ki, meg kell jegyezni hogy a fazon annál az ügyvédi irodánál dolgozik jelenleg, amely az NFL-t képviseli a bíróságon :-/
(de legalább jogász, és tudja hogy egy megalapozott, a bíróságon kevésbé támadható döntés hogy néz ki)

Egy hete Vilma ezt követelte a sajtóban Goodelltől, és akkor kicsit mosolyogtam rajta magamban, ugyan már öreg, tudod hogy lehetetlen hogy megtegye, felesleges szájalni.

Most ugyanazt gondolom, amit gondoltam Vilmáék büntetésének elmeszelése után: lehet hogy ugyanaz a döntés születik majd, mint a korábbi volt, de egyértelmű vereség Goodell számára, hogy ezt meg tette (meg kellett tennie?), ilyenre nem nagyon volt még példa.

Bár sosem fog kiderülni, kíváncsi vagyok arra, hogy mennyire játszott szerepet ebben a lépésben a héten lezajlott tulajdonosi találkozó, baszogatták-e Goodellt a tulajok.

több mint 11 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 102 — playoffs???
Roger nyúl a pácban.......................



több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Alakul ez

 www.nfl.com/news/story/0ap1000000082346/article/roger-goodell-recuses-himself-from-bount-appeals

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Amúgy ha az egész ügy kamunak bizonyul, gondolom Payton büntetését is törlik...bár, ha ez be is következne, mire odáig jutnánk, már letelne valszeg...
Tocy
Mire itt érdemi döntés lesz, addigra Payton már rég visszavonult és a Cleveland nyert 2 Super Bowlt 😊

Közben Florio újabb finomságra hívta fel a figyelmet: a fő spion, volt segédedző azt vallotta "eskü alatt" az NFL-nek, hogy Vilma a bizonyos 10000 dollárt Williamsnek adta oda.
Williams szintén "eskü alatt" azt nyilatkozta, hogy ezt a 10000 dollárt Vilma ajánlotta fel, de mivel Favre nem lett kiiktatva a meccsből, ezért tudomása szerint nem is lett kifizetve, de az biztos hogy nála nem volt a pénz...

Florio jogosan teszi fel a kérdést: az NFL miként oszthat szankciókat olyan vallomások alapján, amelyek ilyen alapvető kérdésekben sem egyeznek?

több mint 11 éve
Tocy New Orleans Saints 1 140
Shanle nem edzett, de azért mert "illness". Biztos folyik az orra.hajdu
Viszont Greer teljes értékűen, Graham pedig limitáltan edzett 😊 Hawthorne és Shanle kivételével mindenki edzett.

Amúgy ha az egész ügy kamunak bizonyul, gondolom Payton büntetését is törlik...bár, ha ez be is következne, mire odáig jutnánk, már letelne valszeg...
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Az idei pick reális lehet, Goodell a fellebbezések lesöprésénél ezt meg is említette.

De azt kizártnak tartom, hogy azért kapjunk bármilyen kompenzációt, mert az NFL olyanért büntet minket, ami gyakorlat a ligában és ami felett korábban szemet hunyt, sőt, legálisnak ismerte el.
Ez rögtön Goodell pályájának végét jelentené. Most majd előadja az NFL azt a néhány kevésbé lényeges különbséget a két helyzet között, osztjónapot.

Itt egyedül akkor lehetséges a döntés teljes revíziója és az okozott károk kompenzációja szerintem, ha a bíróság minden érintettet patyolat tisztának talál.
Erre alig látok esélyt, bár e hír olvasása óta egy kicsit többet.

több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
Kiesett fizetések, jogtalan eltiltások, elvett draft pickek...lehet ilyenről szó szerintetek?clbass
Maximum anyagilag képzelhető el kártérítés szvsz.empty taxi
esetleg a jövő évi draft picket visszakapjuk

több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 710 — Scream and scout
Kiesett fizetések, jogtalan eltiltások, elvett draft pickek...lehet ilyenről szó szerintetek?clbass
Maximum anyagilag képzelhető el kártérítés szvsz.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 092 — Saints fan
Olyan szinten gyűrűzik a kaka Gedeon körül, hogy nehéz lesz kimásznia belőle.
Nem sok alternatíva maradt. Erőből, diktatórikusan végignyomja minden tényre magasról téve, csendesen kihátrál, belebukik. Bár az utolsóhoz az kéne, hogy a médián keresztül a tömegek is a mi oldalunkra álljanak. Arra mondjuk kíváncsi lennék, ha adja ég kiderülne, hogy jogtalan koholmány volt az egész, lehet e számítani kártérítésre. Kiesett fizetések, jogtalan eltiltások, elvett draft pickek...lehet ilyenről szó szerintetek?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 636 — Egyéb témák lakó
"Fact NFL has diff't agenda today than '96 can't change unequivocal language of NFL Const&Bylaws,which has never prohibited this behavior" atapapa
Óriási baki ez az NFL jogászaitól. Ha egyáltalán megkérdezték őket.

Jól van, egyre viccesebb a szitu.

több mint 11 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
Shanle nem edzett, de azért mert "illness". Biztos folyik az orra.
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Van egy amerikai sportjogász fickó (Gabe Feldman), aki elég otthonosan mozog bounty-ügyben, vélhetően azért, mert New Orleans-ban, az elég neves Tulane egyetemen dolgozik, viszont sportjogi ügyekben az az NFL Networknél is tevékenykedett szakértőként (amikor szeptember elején Vilmáék büntetését elmeszelték, pár perc múlva már rögtön élő egyenesben az NFL Networknek elemezte a helyzetet).
Twitteren követem, mert amikor meghallgatások vannak bountyban, újságírókat előzve szórja ki az infókat. Most is mindenkit megelőzve közölte ezt:

NLFPA's latest filing in bounty case discusses 1996 ESPN segment, "Smash for Cash," where Reggie White describes paying $500 for "big hits"

No suspensions,and NFL said program was ok "as long as players use their own $,amounts are not exorbitant&payments aren't for illegal hits.”

"Fact NFL has diff't agenda today than '96 can't change unequivocal language of NFL Const&Bylaws,which has never prohibited this behavior"

több mint 11 éve
Kiss New Orleans Saints 2 151 — Who Dat Nation
Végre megvan ,hogy hogy kell képet betenni 😀

Bode
Samaras játszott?
Még szép, ollózott is egy gyönyörű fejesgólt, csak nem adták meg intentional grounding miatt :/
több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 987 — #neverpunt
Imádom a youtube-t, már letölteni sem kell 😛Gyurma Pappa
Én még ezt a fickót néztem ki magunknak, most még nem taksálják olyan nagyra, de tavaszra ez változhat