New Orleans Saints

44 feliratkozó

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
A Williams-korszak alatt még nem csináltunk egy meccsen 6 sacket, utoljára még 2008-ban toltunk ennyit a SF ellen. Igaz, ebből a meccsből se szabad szvsz sok következtetést levonni a Bears legendásan rossz fala miatt. Az igazi értékmérő a következő hét lesz szvsz.

Megdőlt az NFL-es nézőcsúcs a Superdome-ban, köszönhetően a holtszezonbeli átépítéssel keletkezett plusz üléseknek.

Csak két szót üzenek mindenkinek akivel múlt héten itt vitatkoztam: Roman. Harper.deacon75
Azért a bekapott TD az ő lelkén is száradt 😉

Nem akarom újramelegíteni a vitát, abban igazad van, hogy arra, amire tegnap is használtuk, Harper a tökéletes safety.
De ha a downfielden kell védekezni, akkor elveszett ember. Ez meglátszott az ezt megelőző két meccsen (amikor rá dobtak, 150 feletti QB-ratinget hozott az irányítónak), de az ezt megelőző Bears elleni meccs is rajta ment el végül, amikor egy fly alatt még az elkapás előtt Hesterbe belekapaszkodott.

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Ja és még annyit, hogy ez van, ha tényleg a saját arculatát próbálja meg a D ráerőltetni az ellenfélre. Way to go.
több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Csak két szót üzenek mindenkinek akivel múlt héten itt vitatkoztam: Roman. Harper.
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
nem tudom mi lehet a gond a védelmünkkel, de kicsit olyan, hogy mindenki nagyot akar játszani és a szép kis alap, favágó melót, a sima szerelést meg nem hajlandók csinálni.
Kájzerszóze
2 éve miért szereztünk annyi labdát? Williamsnél alapnak tűnik, hogy először a labdát próbáljuk megszerezni, aztán lesz ami lesz. Lynch futása is erről szólt :/

nem kell akkor nekünk WR? elég ami van?Kájzerszóze
Payton aszonta, hogy nem
Azért a PS-be hoztunk egy nemtudomkit

több mint 12 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 096 — playoffs???
Moore már mozog edzésen, de még nem 100% hogy játszik. Harper se végzett teljes értékű edzésmunkát. Porter pedig a vádlija miatt egyáltalán nem dolgozott.
Brees ügynöke a jövendőbeli szerződés szerint az első három évben 23 milliót szeretne évente kiharcolni, mi 16-t adnánk, bár arról nem szól a fáma, hogy ez a 16 milliós átlag szintén a legvaskosabb évekre szólna (valszeg nem) vagy a szerződés teljes hosszára átlagolnánk ennyi pénzt.
Valahol a kettő között félúton lesz a reális összeg.atapapa
szép zsozsó....... 😀 😀 😀 😀

nem kell akkor nekünk WR? elég ami van?



több mint 12 éve
Kájzerszóze New Orleans Saints 5 096 — playoffs???
nem tudom mi lehet a gond a védelmünkkel, de kicsit olyan, hogy mindenki nagyot akar játszani és a szép kis alap, favágó melót, a sima szerelést meg nem hajlandók csinálni.

Cutler nem rossz. A screen nyalni fogjuk tuti. Nehéz meccsre számítok, de nem kellene 0-2 vel kezdeni.



több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Moore már mozog edzésen, de még nem 100% hogy játszik. Harper se végzett teljes értékű edzésmunkát. Porter pedig a vádlija miatt egyáltalán nem dolgozott.
Brees ügynöke a jövendőbeli szerződés szerint az első három évben 23 milliót szeretne évente kiharcolni, mi 16-t adnánk, bár arról nem szól a fáma, hogy ez a 16 milliós átlag szintén a legvaskosabb évekre szólna (valszeg nem) vagy a szerződés teljes hosszára átlagolnánk ennyi pénzt.
Valahol a kettő között félúton lesz a reális összeg.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Bízok a falunkban (nagyon nem szeretem Ryant, de már tényleg sajnáltam), remélem Kreutz kicsit összeszedi magát a volt csapata ellen. Mondjuk az biztos, hogy lesz screen, bőven 😊Gyurma Pappa
valszeg nem így gondoltad, de érdekes adat

Chicago quarterback Jay Cutler completed four screen passes for a league-high 116 yards and a touchdown against the Falcons Sunday. Cutler ranked second in the league in passing yards on screen passes in 2010 and the Saints have allowed a higher percentage of screens to be completed than any other team in the NFL over the past two seasons (90.9).
atapapa
Hát nem 😀

De igazából nem tévedtem sokat 😀

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Bízok a falunkban (nagyon nem szeretem Ryant, de már tényleg sajnáltam), remélem Kreutz kicsit összeszedi magát a volt csapata ellen. Mondjuk az biztos, hogy lesz screen, bőven 😊Gyurma Pappa
valszeg nem így gondoltad, de érdekes adat

Chicago quarterback Jay Cutler completed four screen passes for a league-high 116 yards and a touchdown against the Falcons Sunday. Cutler ranked second in the league in passing yards on screen passes in 2010 and the Saints have allowed a higher percentage of screens to be completed than any other team in the NFL over the past two seasons (90.9).

több mint 12 éve
Törölt felhasználó
Minden bizonnyal hiányzik valami. Gyurma Pappa
Pont a Williams féle 43/nickel rush sémák és a front 4 rush.
Ilyen egyszerű szerintem...
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Sources reporting 3 teams have contacted WR T.J. Houshmandzadeh Saints, Rams and Texans.

szerk: közben Payton masszívan tagadja, hogy kéne nekünk bármilyen WR

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
na jó, érdekes dolog lesajnálni bármilyen védelmet, miután a héten mi kaptuk a legtöbb pontot,atapapa
ezt mondom én is

Az is durva, hogy Payton alatt soha nem kaptunk 42 pontot, még Gipsz regnálása idején se
A csütörtökin kívül kétszer kaptunk 40 gombóc felett 2006 óta: 41-t 2007-ben a Colts elleni szezonnyitón és szintén 41-t a Seahawks ellen télenatapapa
Nagyon fura, igen. Nem tudom mi történt a védelemben, nem hiszem hogy GW hibája lenne, de valamit tényleg tennie kell. Minden bizonnyal hiányzik valami. A közvetítés közben mondták, hogy Vilma is önmagát hibáztatta, hogy leadership könyveket olvasott stb., szerintem ez is arra utal, hogy bizony inkább lélektani/pszichikai a probléma, mint az, hogy nem jó package-t választ GW...

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
na jó, érdekes dolog lesajnálni bármilyen védelmet, miután a héten mi kaptuk a legtöbb pontot, de mi a bajnokkal játszottunk, a Panthers-t meg az Arizona fogadta. Agresszívek voltak, de ezzel minden jót elmondtam róluk. Ráadásul a legjobb játékosuk is kiesett az évre.


Peter King, Stat of the Week
Noted New Orleans defensive coordinator Gregg Williams has to be polishing up his drawing board this morning, figuring out what to draw on it. In the Saints' last two games, the defense has been awful. Against one struggling offensive team (Seattle, in the playoffs last year) and one superior one (Green Bay, on Thursday), here's how the Saints' defense fared in eight quarters combined:
Defensive points allowed: 76
Touchdowns allowed: 10
QB line: 49-of-70 (.700), 7 TD, 1 Int., 122.6 rating
Yards allowed: 814

Az is durva, hogy Payton alatt soha nem kaptunk 42 pontot, még Gipsz regnálása idején se
A csütörtökin kívül kétszer kaptunk 40 gombóc felett 2006 óta: 41-t 2007-ben a Colts elleni szezonnyitón és szintén 41-t a Seahawks ellen télen

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Én a CAR és az ATL meccseit néztem. A Panthers védelme elég gáznak tűnt, de az O-ból lehet valami. A Falcons O-fala röhejesnek hatott, bár Ryan jellemzően akkor is checkdownokat dobál, ha 10 másodperce van a zsebben és van mélyen üres ember.

A Maci-passrush aggasztóan jó volt, és tudjuk hogy a tampa2 ellen Brees elég gyatra. Pedig sokat adnék azért, hogy végre csapjuk meg őket, tartozunk már nekik néhánnyal.
Ha ne adj' Isten ellenük is koppanunk, akkor simán kinézhet egy 0-3-as start, a HOU is nagy esélyese a divíziójának. Talán a mi sorsolásunk eleje a legnehezebb idén a Ligában.atapapa
Nem volt annyira rossz a Panthers védelme, szerintem az Atlanta misstackle parádéja néhol a miénket is elérte, hacsak nem múlta felül, pedig nagy a kihívás.

Bízok a falunkban (nagyon nem szeretem Ryant, de már tényleg sajnáltam), remélem Kreutz kicsit összeszedi magát a volt csapata ellen. Mondjuk az biztos, hogy lesz screen, bőven 😊

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Én a CAR és az ATL meccseit néztem. A Panthers védelme elég gáznak tűnt, de az O-ból lehet valami. A Falcons O-fala röhejesnek hatott, bár Ryan jellemzően akkor is checkdownokat dobál, ha 10 másodperce van a zsebben és van mélyen üres ember.

A Maci-passrush aggasztóan jó volt, és tudjuk hogy a tampa2 ellen Brees elég gyatra. Pedig sokat adnék azért, hogy végre csapjuk meg őket, tartozunk már nekik néhánnyal.
Ha ne adj' Isten ellenük is koppanunk, akkor simán kinézhet egy 0-3-as start, a HOU is nagy esélyese a divíziójának. Talán a mi sorsolásunk eleje a legnehezebb idén a Ligában.

több mint 12 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Súlyosan behúzta a féket a divíziónkatapapa
Mindhárom meccset megnéztem. A Panthers volt, akik csapatként mutattak valamit, a TB-nek és a ATL-nak a védelme volt jó (bár a Falcons sec., hasonlóan a miénkhez, nem igazán volt meccsben). Ami a szembetűnő: elfelejtettünk tackle-t adni, csoport szinten...

több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Súlyosan behúzta a féket a divíziónk

több mint 12 éve
hajdu New Orleans Saints 937 — Hajrá Saints!
A GM, Mickey Loomis már cáfolta is a pletykát.Newman
Majd bizonyára az is szóba kerül, hogy Owens milyen remek lenne...
több mint 12 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
A GM, Mickey Loomis már cáfolta is a pletykát.

több mint 12 éve
Deny 5 832 — Z-O-U!!!
Randy Moss neve felmerült, olyan szinten, hogy megy is látogatóba. http://profootball.scout.com/a.z?s=127&p=9&c=2&cid=1105081&nid=5774620&fhn=1
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
- a TE csak egyet "üt" majd lép ki célpontnak, Matthews van olyan veszélyes fazon, hogy Sproles-t is ráküldjük biztosítani, de az is lehet hogy ez így nem volt elosztva, csak segítenie kellett, ahol szükség volt rá. Talán azért is mozdult el középre rögtön a snap után, hogy egyforma eséllyel reagáljon bármelyik oldalra
- a középső hármas nem dolgozott annyira rosszul, egy pillanatig hárman blokkoltak három embert, aztán AJ az érintés után jól váltott a másik szélre. De szvsz "lényegtelen", hogy AJ miként jött át, mivel a DB-blitz nélküle is sack lett volna, és ha nincs a DB-blitz, akkor szvsz csak AJ nem viszi földre Brees-t: irányváltás után kisebb sebességgel jött, Nicks is tudta oldalról lassítani, továbbá Sproles is nagyobb eséllyel vette volna fel, mint az oldalról érkező DB-t

több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Azt eddig nem mondtam, hogy ez a play 3 & 4-re ment. Éppen ezért a TE a playnél necces megoldás, mert ahol a route végén állt, onnan még kb. két yard kellett volna az első kísérlethez.
Azt kizártnak tartom, hogy Woodsontól blitzet vártunk volna, mivel úgy egy pillanat alatt látható lett volna, hogy a TE-re és a WR-re egy DB-n kívül senki se jut (esetleg plusz a coverage-ban verhető Matthews), ujjgyakorlat lett volna Brees-nek a helyére dobni a labdát.
Ezért nem (sem) hiszem hogy Sproles tőle várta a blitzet, inkább Matthews-ra segített volna be. Utóbbi a másik oldalon lévő DE-vel együtt szvsz félig a screenre figyelt, ezért nem is ment át akkora lendülettel az RT-n.

A SB-szezonunkban volt egy marhajó animáció az ESPN-n, amikor az elemző egy virtuális, életnagyságú Madden-játékosok közötti térben sétálva illusztrálta, hogy Brees pontosan mit lát a fal mögött és hogyan kell mozognia a zsebben ahhoz, hogy rendesen láthassa a célpontokat.
Brady vagy Manning ilyen esetben kvázi a fej mellett tartott, közel nyújtott karral, "csuklóból" át tudja passzolni a fal felett a labdát, Brees-től ilyet soha nem látsz.
atapapa
Teljesen egyetértek, hogy Brees-nek általában hátrányt okoz(hat) a viszonylagos alacsonysága. Ennél a play-nél mást látok. (Feltételezésekről a végtelenségig lehet véleményeket ütköztetni,; valaki szóljon rám-ránk, ha túl lenne lihegve a dolog.)
Igazad van, bőven elképzelhető, hogy tényleg nem vártak Woodson-tól blitz-et. Azt hibának vélem, ha Sproles CM-nál akart volna segíteni, az RT-n kívül a TE is megblokkolta. Az egyértelmű, hogy Sproles annyira jobbra figyelt, hogy még a periferikus látómezőjébe se jutott el a balról érkező DB képe. Max. AJ-re ügyelhetett ennyire (eléggé szinkronban mozognak), akkor viszont a LG-C-RG trió osztotta el rosszul az embereket és a blokkokat. Az NT és a LDE lefoglalt három embert, és elcsalta őket jobbra, kb. a LG blokkol a C eredeti helyén. Jobban nézegetve a falban tulajdonképpen a C a hunyó, elsőre jobbra lép, mintha besegítene a RG-nek (vagy ő is figyel AJ-re), erre a LG felveszi az NT-t. A C most visszafordul balra, de nem csinál semmit. A LG-nek nem segít, nincs is miért (jó a blokk), de nem is veszi fel egy balra lépéssel a LG tátongó helyét, már nem követi AJ mozgását sem. Sőt, a kiblokkolt NT-t felügyeli. Az először betett képeden látszik, hogy a blokkot kiosztó LG hamarabb reagál AJ-re, mint az egész play során csak totyogó C. Szvsz Sproles vakrepülése jobbra és a C játékon kívüli mozgása a sikeres blitz elsődleges oka a Saints szemszögéből.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 12 éve
zemanla New Orleans Saints Florida Gators 3 307 — Do Your Job
Szegény Colston 😕 Nem hiszem el, h nem tud egészséges maradni...remélem Henderson megtudja tartani a formáját, mert várakozáson felül jól teljesített. szükség lenne most rá.clbass
Ahogy mondtam is az éjjel: Hendersont utsónak draftoltam a fantasyben, de ki is dobtam, mondván nem lesz meghatározó.
És most tessék:se Colston, se Moore.......




2011.10.30.: Vazzzze,vazzzze,vazzzze......!!!!!! 2012.03.21.: vazzze az n hatványon; n→∞
több mint 12 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 983 — #neverpunt
Azt eddig nem mondtam, hogy ez a play 3 & 4-re ment. Éppen ezért a TE a playnél necces megoldás, mert ahol a route végén állt, onnan még kb. két yard kellett volna az első kísérlethez.
Azt kizártnak tartom, hogy Woodsontól blitzet vártunk volna, mivel úgy egy pillanat alatt látható lett volna, hogy a TE-re és a WR-re egy DB-n kívül senki se jut (esetleg plusz a coverage-ban verhető Matthews), ujjgyakorlat lett volna Brees-nek a helyére dobni a labdát.
Ezért nem (sem) hiszem hogy Sproles tőle várta a blitzet, inkább Matthews-ra segített volna be. Utóbbi a másik oldalon lévő DE-vel együtt szvsz félig a screenre figyelt, ezért nem is ment át akkora lendülettel az RT-n.

A SB-szezonunkban volt egy marhajó animáció az ESPN-n, amikor az elemző egy virtuális, életnagyságú Madden-játékosok közötti térben sétálva illusztrálta, hogy Brees pontosan mit lát a fal mögött és hogyan kell mozognia a zsebben ahhoz, hogy rendesen láthassa a célpontokat.
Brady vagy Manning ilyen esetben kvázi a fej mellett tartott, közel nyújtott karral, "csuklóból" át tudja passzolni a fal felett a labdát, Brees-től ilyet soha nem látsz.


több mint 12 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Így van, balról olvasott, mind a 2 WR hosszabb route-ra ment, ahogy haladt jobbra, látta hogy blitz van, így a balos, hosszú célpontok kilőve. Jobbra haladva Meachet 10-15 centivel magasabban megláthatta volna, de Evansék kitakarták. Ő csak a falemberek között lát el, a válluk felett már nem.
A falemberek közül igazán Bushrod (74) vonható felelősségre, azt hitte hogy ha az embere hátrébb lép eggyel területet fogni, akkor neki már nincs dolga, a DB-blitzre nem figyelt.
AJ útja nem volt ennyire üres, továbbá Brees a rossz megoldást választva pont balra lépett el a blitz elől (pontosabban a blitzbe). Ha jobbra lép, akkor a DB-n fogott volna valamit a rosszul helyezkedő Sproles blokkja, minimum lassult volna, valamint AJ-nek Nicks irányába kellett volna mennie.
Érdekes, hogy ennél a playnél is csak egy falember volt lent hárompontosba, az end is állva várta a playt.
atapapa
Jók a képek!
Szerintem ez a play presnap el lett cseszve Részetekről. Egyértelműen jobbról - valószínűleg Woodson-tól - várták a blitz-et. Szinte minden erőforrást (TE, fal mozgása, blokkjai, RB blitz pickup) jobbra osztottak. (Szegény LT aztán még le is lett állítva az end leállásával, s akkor robogott el két ember.) Ha már valakinek az alacsonysága döntött, akkor az Sproles termete. Anélkül ugrott jobbra, hogy Woodson egy centit is mozdult volna. A GB azt kockáztatta, hogy Woodson álló helyből nem tudja felvenni szorosan a slot WR-t. Viszont bíztak a blitz álcázásában. S valószínűleg a Saints Off szokásaiban, hogy az első opció a hosszúra futó dupla WR. (Spekuláció a részemről, tényleg sokkal jobban szeretem a Saints off-t, mint amennyire ismerem.)
Most így látatlanban és nagy pofával azt mondom, hogy a Pats ellen ilyen DB blitz-et (elhitetni a slot WR és a TE oldaláról érkező blitz-et) meg sem próbáltak volna. Brady-hez még nem is ért volna a labda, már döntött volna, hogy a slot WR a célja. S a második opciója is azon az oldalon lett volna (TE). Ez egyáltalán nem Brady (mindkét értelmében vett) nagyságán múlik, hanem ott ez a szokás.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)