New York Giants

49 feliratkozó

több mint 11 éve
Törölt felhasználó
Nicks a Browns ellen sem játszik 😕
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
a PUP-osok a 6. héten térhetnek vissza, nem?
több mint 11 éve
noel New York Giants 203 — bELIeve
jaizé, cantyről tud valaki valamit?
több mint 11 éve
noel New York Giants 203 — bELIeve
namégegyszer.
 www.facebook.com/events/106556379501707/
több mint 11 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Szeptember legjobbjai (és legrosszabbja)

jöhet a sav 😀Asbee
Király lett.

Kétszer is behaltam (Brees és a skizofrénia; IFA a hatodikat)

Én a rookie of the month címre R. Bardent szavaztam volna 😉
több mint 11 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Remélem senki nem feledkezett el a vasárnapi meccsnézésről. :]
salander
Persze, jövök, már lemondtam egy el classico nézést miatta. Néztek is a haverok, mint bíboros a kuplerájban, amire mondtam, hogy barca-real évente van min 2x, mostanában meg inkább 5-6x, Giants-Browns meg csak 4-évente 1x.

Ja, és én is be vagyok sz@rva, hogy kikapunk.
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Szeptember legjobbjai (és legrosszabbja)

jöhet a sav 😀Asbee
Ez a szeptemberi teljesítmény összefoglaló nagyon adta magát. Remélhetőleg októberben nehezebb lesz kiválasztani, hogy ki a legjobb a sok remek teljesítmény közül.

Én bízom Wilsonban; meg remélhetőleg Nicks is visszatér.salander
Egyébként az R.W. McQuarters díj az még anno Lotus érdeme volt, ő találta ki 😀 De a tippek jöhetnek bárkitől a többire is 😊


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Szeptember legjobbjai (és legrosszabbja)

jöhet a sav 😀Asbee
Ez a szeptemberi teljesítmény összefoglaló nagyon adta magát. Remélhetőleg októberben nehezebb lesz kiválasztani, hogy ki a legjobb a sok remek teljesítmény közül.

Én bízom Wilsonban; meg remélhetőleg Nicks is visszatér.
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Szeptember legjobbjai (és legrosszabbja)

jöhet a sav 😀


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
ironroy New York Giants 1 850 — New York G̶i̶a̶n̶t̶s̶ Browns fan
Remélem senki nem feledkezett el a vasárnapi meccsnézésről. :]

salander
persze hogy nem !Remélem Nightboy sem... 😉

a Browns két meccsét is láttam idén és ha Weedenből Istent tudunk csinálni akkor nagy a baj , mondjuk legutóbb toronymagas esélyesként is buktunk ellenük egy hétfő estit ha jól emlékszem , bár az a szezon szempontjából kevésbé fontos meccs volt...

yooker
nagy kár, hogy nem tudok felmenni... hiányoznak a Giant arcok 😊
több mint 11 éve
Törölt felhasználó
nekem az is jó, csak szólj előre, hogy ne felejtsük el, itt azért gyakrabban járunk 😊
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Tippjáték 4. forduló végeredményAsbee
Engem kihagytál. :]salander
Oh shit, javítva bocsi.

Kérdezném a résztvevőktől, hogy probléma lenne-e ha csak blogon menne a tippelés, vagy maradjon itt is?


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Tippjáték 4. forduló végeredményAsbee
Engem kihagytál. :]
több mint 11 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Remélem senki nem feledkezett el a vasárnapi meccsnézésről. :]

salander
persze hogy nem !Remélem Nightboy sem... 😉

a Browns két meccsét is láttam idén és ha Weedenből Istent tudunk csinálni akkor nagy a baj , mondjuk legutóbb toronymagas esélyesként is buktunk ellenük egy hétfő estit ha jól emlékszem , bár az a szezon szempontjából kevésbé fontos meccs volt...
több mint 11 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Remélem senki nem feledkezett el a vasárnapi meccsnézésről. :]

Mondjuk ez a Browns tipikusan olyan meccs lesz amitől tartok. Elvileg ugye sétagalopp, kivéve ha pont mi csinálunk Weedenből istent, mint tavaly Rexyből.

---

Szerintem a gameplannel is lehet gáz defense oldalról, mert az non sense hogy 4-szer elpuntoltatjuk az Eaglest és utána meg szívunk 400 yardot (és nem Phillips kiesése miatt). Lehet, hogy túl egysíkú és könnyen kiismerek vagy egyszerűen vált az ellenfél és nem adaptálódik. Nem tudom.
több mint 11 éve
jusssipekka New York Giants Rutgers Scarlet Knights 588
azért a vesztes meccseinken csak összefutott murray 131, míg shady 123 yardot. vagyis annyira mégsem lehetünk elégedettek a run defense-zel (mondjuk tényleg inkább a nemlétező lb-sorunk töketlenkedett). ráadásul pont a második félidőre fáradtak el, amikor nagyon kellettek volna a stopok.
több mint 11 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Allitolag egyetlen kozepso futast szivtunk, azt is akkor amikor Marvin Austin 5 snapjenek egyike volt. Szoval bar Canty hatalmas ervagas (kiesik egy double team eselyes matchup) de a DTm teszik a dolguk. A DE-k mellett az OLB-k voltak most lassuak es benak.salander
Ja, én kizárólag pass rush szempontból írtam a DT-kről, amit írtam, a futás ellenivel nem vagyok elégedetlen (ezt írtam is).

De úgy látom egyetértünk, mert mondanivalóm lényegét te írtad le: Cantyvel kiesett egy double team esélyes matchup, így több double team juthat a DE-kre.
több mint 11 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat

az aláhúzott rész nem ilyen egyszerű; sokat számít ki-kit fogad hazai pályán (úgy gondolom hogy ez egyértelmű előny az adott ellenféllel szemben)
tehát, az hátrány ha a két csoport gyengébb tagjait otthon fogadod (pl. Cleveland), mert akkor a cin-pit-bal trióból biztosan 2-vel idegenben kell játszanod, ami nem egyszerű (~nehezít)!
egész konkrétan (idegenbeliek):
DAL: CAR; ATL | BAL; CIN
NYG: CAR; ATL | BAL; CIN
PHI: NO; Tampa | PIT; CLE
WAS: NO; Tampa | PIT; CLE
tehát a Dal-NYG hátrányban van a Browns tekintetében, sőt a Tampát is otthon fogadják! (azt azért nem tisztem kimondani, hogy a NO-Car páros jelenleg erős csapatnak számít e, vagy sem), de e tekintetben a WAS-PHI páros előnyt élvez (főleg hogy a skins győzött mindkét southos idegenbelin😊)
sapka
Alapvetően igazad van, de én Giants-fanként az utóbbi években elfelejtettem a hazai pálya előnye fogalmát, jobban mondva a csapat feledtette el velem. Szerencsére ez inkább azt jelentette, hogy idegenben is képesek voltunk bárkit megverni, a legerősebbeket is (ld. tavaly NE, PHI az alapszakaszban), és persze a leggyengébbektől is képesek voltunk kikapni.

Szóval a Giants-nél sztem ma már 5% alatt van vagy egyszerűen zéró a hazai/idegen pálya hatása a győzelmi esélyekre. Egyetlen tényezőnek tulajdonítok még jelentőséget hazai/idegen szempontból: déli, csarnokcsapatokat decemberben nyitott stadionban fogadni New Yorkban előnyösebb, mint ugyanezekkel játszani azok otthonában. Viszont ebből 1-1-re állunk idén, mert a NO-t fogadjuk decemberben, az ATL-hoz viszont mi megyünk. A PIT/CIN/BAL trió ugyancsak nyitottban játszik, velük kapcsolatban a fent elmondottak igazak Giants szempontból
több mint 11 éve
sapka Washington Commanders 6 583 — sapka
még ez jutott eszembe: a nehéz sorsolásról akartam eloszlatni egy mítoszt, illetve árnyalni a képet.

A valóságban csoportellenfeleink már legalább az egyik ilyen "egyedi" ellenfélen túl vannak a 2012-es szezonban, és - itt a lényeg - a kép nem túl rózsás rájuk nézve:
DAL: SEA L, CHI L mérleg: 0-2
PHI: ARI L, DET ? mérleg: 0-1
WAS: STL L, MIN ? mérleg: 0-1

Vagyis a helyzet az, hogy a szezon előtt várthoz képest az már biztos, hogy egyikük sem kerül kétmeccses előnybe velünk szemben a "könnyebb" ellenfelek miatt, sőt ha a GB vagy a SF közül akármelyiket megverjük, már biztos, hogy a DAL-szal szemben mi vagyunk fórban, a másik kettővel szemben pedig minimum egál.

Innentől kezdve pedig a nehéz sorsolásra már nem annyira hivatkozhatunk, mert a PIT, BAL, ATL stb. nehéz ellenfelek mindenkire ugyanúgy várnak.G-men
elkezdtem (sőt be is fejeztem egy hsz-t), és nem küldte el...
szóval ehhez akartam annó hozzászólni, de megpróbálom megint😊

az aláhúzott rész nem ilyen egyszerű; sokat számít ki-kit fogad hazai pályán (úgy gondolom hogy ez egyértelmű előny az adott ellenféllel szemben)
tehát, az hátrány ha a két csoport gyengébb tagjait otthon fogadod (pl. Cleveland), mert akkor a cin-pit-bal trióból biztosan 2-vel idegenben kell játszanod, ami nem egyszerű (~nehezít)!
egész konkrétan (idegenbeliek):
DAL: CAR; ATL | BAL; CIN
NYG: CAR; ATL | BAL; CIN
PHI: NO; Tampa | PIT; CLE
WAS: NO; Tampa | PIT; CLE
tehát a Dal-NYG hátrányban van a Browns tekintetében, sőt a Tampát is otthon fogadják! (azt azért nem tisztem kimondani, hogy a NO-Car páros jelenleg erős csapatnak számít e, vagy sem), de e tekintetben a WAS-PHI páros előnyt élvez (főleg hogy a skins győzött mindkét southos idegenbelin😊)

Attribution No Derivatives (CC-BY-ND-3.0) Nevezd meg!-Ne változtasd!
több mint 11 éve
Szesze New York Giants 18 956 — Giants fan
még ez jutott eszembe: a nehéz sorsolásról akartam eloszlatni egy mítoszt, illetve árnyalni a képet.

Amint tudjuk azonos divízión belül a csapatok 2 kivételével ugyanazokat a csapatokat kapják ellenfélként egy szezonban, ez a 2 szolgálja a kiegyenlítődést, mert ezek azok a csapatok, akikkel azonos helyen végzett a gérda az egy évvel ezelőtti alapszakaszban: aki megnyerte a csoportot, az divíziónyertessel meccsel, aki csak 3. volt, az csak 3.-kal

Így ha azt mondjuk, hogy a mi sorsolásunk brutál erős, akkor azt kell mondjuk, hogy a DAL, PHI, WAS sorsolása is elég erős, mert 14 meccsen ugyanazokkal a csapatokkal játszik (most mellőzőm azt a poént, hogy sőt ilyen szempontból nekik még nehezebb is, mert ők kétszer játszanak a New York Giants-szel, a liga legjobb csapatával is) de számunkra a plusz kihívást az a 2 meccs okozza, amikor "egyedi" ellenfelekkel mérkőzünk.

Nézzük akkor, idén kik ezek az egyedi ellenfelek:
NYG: GB, SF
DAL: SEA, CHI
PHI: ARI, DET
WAS: STL, MIN
Papíron világos, hogy nekünk van a legkevesebb esélyünk ebből a két meccsből a legjobb mérleget kihozni.

A valóságban csoportellenfeleink már legalább az egyik ilyen "egyedi" ellenfélen túl vannak a 2012-es szezonban, és - itt a lényeg - a kép nem túl rózsás rájuk nézve:
DAL: SEA L, CHI L mérleg: 0-2
PHI: ARI L, DET ? mérleg: 0-1
WAS: STL L, MIN ? mérleg: 0-1

Vagyis a helyzet az, hogy a szezon előtt várthoz képest az már biztos, hogy egyikük sem kerül kétmeccses előnybe velünk szemben a "könnyebb" ellenfelek miatt, sőt ha a GB vagy a SF közül akármelyiket megverjük, már biztos, hogy a DAL-szal szemben mi vagyunk fórban, a másik kettővel szemben pedig minimum egál.

Innentől kezdve pedig a nehéz sorsolásra már nem annyira hivatkozhatunk, mert a PIT, BAL, ATL stb. nehéz ellenfelek mindenkire ugyanúgy várnak.G-men
Igazad van ezekkel, a csop ellenfelekhez képest nem igazán vagyunk hátrányban a sorsolást tekintve, viszont a WC helyre nagyon kis eséllyel pályázik az NFC East. Meg kéne nyerni a csoportot, de ehhez vszínű szükség lesz mind a 4 hátralévő meccs megnyerésére. Ettől függetlenül én továbbra is optimista vagyok, nekem alapvetően tetszik ez a játék amit nyújtottunk és a két vereség ellenére én a mi csapatunkat látom a legerősebbnek a csoportban. Mellesleg Canty visszatértétől én is nagyon sokat várok, sztem ugrásszerűen javulni fog az egész DL teljesítménye, ha visszakerül a csapatba.
több mint 11 éve
ironroy New York Giants 1 850 — New York G̶i̶a̶n̶t̶s̶ Browns fan
Most megtöröm én is a némasági fogadalmam... Nem beszéltünk-e arról, hogy gyakorlatilag 4 olyan Wr-ünk + 1 TE-ünk van akik képesek 100 yard felett hozni a meccseket, ez elég bíztató! (Múlt héten Barden most Hixon) Csak ezeket a RZ szitukat kellene jobban kihasználni, jó lesz ha már Nicks visszatér! Tynest és a D-t nem akarom szapulni, azt már megtettétek helyettem. Viszont Wilson returnerként állat, van egy olyan érzésem, hogy hosszú évek után először, újra látunk return TD-t!
több mint 11 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
Negatív a sec-ből CW, bár őt annyiban megvédeném, hogy én a WR-CB páros kapcsán mindig hangsúlyozni szoktam a CB-k átlagon felüli kiszolgáltatottságát. nem nagyon hiszek abban, hogy tökéletes passz és tökéletes route-futás esetén le lehet védekezni egy elkapót teljes 4 negyeden át.
G-men
Ugyanakkor Amu egész korrektül játszott. Remélhetőleg ennél már csak jobb lesz. Stevie Brown pedig backup létére egyáltalán nem volt gáz. Robbanékonynak tűnt és jó pár tackle-t megcsinált. Tetszett, hogy néhány alkalommal őt és Will Hillt is blitzre küldtük. Egyikőjük egyszer ráadásul kegyetlen szépen kibújt LeSean blokkjából. Sash-nek pedig megvolt 4 meccses eltiltása, kíváncsi vagyok mi lesz a sorsa.


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 11 éve
salander New York Giants 974 — Giants fan
Allitolag egyetlen kozepso futast szivtunk, azt is akkor amikor Marvin Austin 5 snapjenek egyike volt. Szoval bar Canty hatalmas ervagas (kiesik egy double team eselyes matchup) de a DTm teszik a dolguk. A DE-k mellett az OLB-k voltak most lassuak es benak.
több mint 11 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
még ez jutott eszembe: a nehéz sorsolásról akartam eloszlatni egy mítoszt, illetve árnyalni a képet.

Amint tudjuk azonos divízión belül a csapatok 2 kivételével ugyanazokat a csapatokat kapják ellenfélként egy szezonban, ez a 2 szolgálja a kiegyenlítődést, mert ezek azok a csapatok, akikkel azonos helyen végzett a gérda az egy évvel ezelőtti alapszakaszban: aki megnyerte a csoportot, az divíziónyertessel meccsel, aki csak 3. volt, az csak 3.-kal

Így ha azt mondjuk, hogy a mi sorsolásunk brutál erős, akkor azt kell mondjuk, hogy a DAL, PHI, WAS sorsolása is elég erős, mert 14 meccsen ugyanazokkal a csapatokkal játszik (most mellőzőm azt a poént, hogy sőt ilyen szempontból nekik még nehezebb is, mert ők kétszer játszanak a New York Giants-szel, a liga legjobb csapatával is) de számunkra a plusz kihívást az a 2 meccs okozza, amikor "egyedi" ellenfelekkel mérkőzünk.

Nézzük akkor, idén kik ezek az egyedi ellenfelek:
NYG: GB, SF
DAL: SEA, CHI
PHI: ARI, DET
WAS: STL, MIN
Papíron világos, hogy nekünk van a legkevesebb esélyünk ebből a két meccsből a legjobb mérleget kihozni.

A valóságban csoportellenfeleink már legalább az egyik ilyen "egyedi" ellenfélen túl vannak a 2012-es szezonban, és - itt a lényeg - a kép nem túl rózsás rájuk nézve:
DAL: SEA L, CHI L mérleg: 0-2
PHI: ARI L, DET ? mérleg: 0-1
WAS: STL L, MIN ? mérleg: 0-1

Vagyis a helyzet az, hogy a szezon előtt várthoz képest az már biztos, hogy egyikük sem kerül kétmeccses előnybe velünk szemben a "könnyebb" ellenfelek miatt, sőt ha a GB vagy a SF közül akármelyiket megverjük, már biztos, hogy a DAL-szal szemben mi vagyunk fórban, a másik kettővel szemben pedig minimum egál.

Innentől kezdve pedig a nehéz sorsolásra már nem annyira hivatkozhatunk, mert a PIT, BAL, ATL stb. nehéz ellenfelek mindenkire ugyanúgy várnak.
több mint 11 éve
G-men New York Giants 1 688 — bébi bébi, te nyomorult állat
Tegnap direkt nem akartam írni, mert még baromi dühös voltam - és fáradt is tegyük hozzá. Valahogy én is úgy vagyok ezzel, mint ti: baromira utálom, ha a zöld sasoktól kapunk ki, nyilván őket kedvelem a legkevésbé az egész nfl-ből.

Ma már kicsit tisztábban értékelve: többen a 0-2-es div mérleg miatt kongatták a vészharangot, másokkal egyetértve emiatt még nem kell, tavaly is 3-3-mal végeztünk. és a 0-2-ből még 4-2 is lehet a végére.

Talán azért nagyobb a pesszimizmus a társaságban, mert az előző években szeptember-október mindig jól sikerült (általában 6-2-vel álltunk félidőben), csak november-december tájékán jöttek a szívások, persze elfelejtjük, hogy ezekben az években mindig a szezon második 8 meccse volt papíron is a húzósabb, idén azért már az első fele se piskóta.

és különben is 2007-ben is 2-2-vel álltunk 4 forduló után.

A szezon előtthöz képest így túl az 1/4-én levonható, hogy vannak pozitív és negatív meglepetések is:
pozitív, hogy a korábbiaknál is kiegyensúlyozottabbnak tűnik a liga, így az elsőre nehéz sorsulásunk, relatíve annyira nem is nehéz már. Pl. amint Szesze is írta, a 49-ers sem tűnik verhetetlennek, a GB egyértelműen gyengébb, mint tavaly, a Saints pedig ebben a mostani formájában kifejezetten kedvező matchupnak tűnik majd a Metlife-ban decemberben.
Pozitív, hogy az offense-ben a kezdők sérülése miatti beugrók egytől-egyig kiváló teljesítményt nyújtottak, amikor kellett.
Pozitív (legalábbis nekem) a futás elleni védekezésünk (merthogy ennél sokkal szarabbra készültem) és itt most nem Vick futásaira gondoltam.
Pozitív a Spec team visszahordásai. Ha itt még sikerülne a felesleges szabálytalanságokat kiiktatni, még jobbak lehetnénk.

Negatív egyértelműen a D-line visszaesése: Tuck és Osi gyakorlatilag láthatatlanok, utóbbi egy-egy fellángolását kivéve. Nekem nagyon szembetűnő a robbanékonység és a gyorsaság hiánya e két emberünknél A D-line gyengélkedésében sztem nagy szerepe van Canty sérülésének is. A jelenlegi 2 (vagy 1) DT-nk annyira nem tényező, hogy az ellenfél O-line-ok nyugodtan koncentrálhatnak a szélekre, a DE-inkre, akiket jól le is védekeznek.
Negatív a sec-ből CW, bár őt annyiban megvédeném, hogy én a WR-CB páros kapcsán mindig hangsúlyozni szoktam a CB-k átlagon felüli kiszolgáltatottságát. nem nagyon hiszek abban, hogy tökéletes passz és tökéletes route-futás esetén le lehet védekezni egy elkapót teljes 4 negyeden át.
Negatív nagyon sok drive-ban a playhívásunk. Ez megint olyan kérdés, ami tavaly is gáz volt, csak az utolsó negyedes fordítások nagyrészt elfeledtették.

Végszóként:
Remélem, vasárnap este egy kellemes, izgalommentes meccsen, jó támadójátékkal fűszerezve sikerül a közös meccsnézésen viszontlátni a Giants-es arcokat!