Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Megfelelő blokkokkal nem csak a hibára van bízva😉 de amúgy a rizikós részre bólintás.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A 3. és hosszúra screen alapvetően - gyakorlatilag a ligát nézve - nem ördögtől való elgondolás, még ha papíron annak is tűnik, rengetegszer látni, hogy bejöhet, elég csak a Patriotsot nézni, - igaz, még a Welkeres időkben volt ez nagyon látványos, de más játékosnál és más csapatnál is működhet, ha jól van kivitelezve, márpedig elég sokszor láttam én ezt fejcsóválva, hogy másnak mi a zsarért megy, nekünk meg miért nem. De ez úgy látszik nem OC függő, mert korábban is így volt, nem csak Haleynél.kishaszi
Az én meglátásom szerint egy 3. és 10-re hívott screen csak akkor lehet sikeres, ha az ellenfél hibázik, misstackle-t csinál. Én gyűlölöm, amikor a másik hibájára alapozunk és nem a saját erényeinkre. Én ezt nem tudom elfogadni.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
A 3. és hosszúra screen alapvetően - gyakorlatilag a ligát nézve - nem ördögtől való elgondolás, még ha papíron annak is tűnik, rengetegszer látni, hogy bejöhet, elég csak a Patriotsot nézni, - igaz, még a Welkeres időkben volt ez nagyon látványos, de más játékosnál és más csapatnál is működhet, ha jól van kivitelezve, márpedig elég sokszor láttam én ezt fejcsóválva, hogy másnak mi a zsarért megy, nekünk meg miért nem. De ez úgy látszik nem OC függő, mert korábban is így volt, nem csak Haleynél.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Jan sok dologban igazad van, de a szezonmutatók kissé csalókák tudnak lenni. (persze nem minden esetben azok) A Ravens jól kezdte az idényt, de visszaesett, és rengeteg sérülést szenvedtek el a szezon során. Tehát a szezon mutatókban benne van, amikor még volt Jimmyjük, benne van, amikor működött az Offense-ük, de év végén ez nem így volt. A győzelmek ellenére sem.

Az utolsó 4 meccsből pedig valóban, hármat hoztak, de kik ellen? JAX, CLE, MIA. Mindezt szenvedős játékkal. Eközben mi 4 meccset nyertünk PO-ért küzdő csapatok ellen meggyőző játékkal.

A Steelers mérlege a PO-ba jutott csapatok ellen 5-1 (az egyetlen vereség a Ravens elleni 2. heti meccs, azóta azonban kissé más csapat lett a Steelers), a pozitív mérlegűek ellen pedig 7-1. Eközben a Ravens mérlege a PO-s csapatok ellen 2-4 (a két győzelem a 2. és 4. héten született), a pozitív mérlegű csapatok ellen pedig 2-6. (A CAR-t pozitív mérlegűnek vettem, mert PO-ba jutott)

Ez azért jól megmutatja az erőviszonyokat. A Ravens minden komoly csapattól kikapott október óta. Amiért PO-ban vannak az az, hogy a gyengébbeket viszont kivétel nélkül le tudták győzni. Amit tudnak, azt hozzák mindenki ellen, de ahogy megégni nem égtek meg, úgy bravúrt sem tudtak soha hozni. Ez a Ravens nem tartozik a jó csapatok közé. (A Steelers igen).


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Ez nem képesség, hogy "megérzek" dolgokat. Szimplán tapasztalat és bizonyos mértékű tudás, tájékozottság. Sztem nem túlzok, ha azt mondom, hogy az elmúlt 10 évben több ezer meccset néztem meg NFL-ből, egyetemről és letöltve, megszerezve a múltból. Inkább azt mondanám, hogy tudom, hogy mit kell figyelnem.............Soldados
az teljesen igaz hogy D oldalon megvolt a bizalom Nálad év elején és ez be is jött de
az O-val kapcsolatban te is fogalmaztál meg keményen pesszimista kritikákat
a csapattal és főleg ugye Haleyvel szemben !és egyedüli megoldás lehetőségként a javulásra az ő azonnali menesztését hoztad fel,mivel nem tudja kihasználni a nagy hármasban rejlő potenciált ezáltal "kuka" lehet az év!ezután meg sorban jöttek az 500 yardos 5 TD -s stb meccsek!
szóval az is nagy kérdés vajon hol tartana most Haley nélkül ez az O! 😊
és no offense csak a rend kedvéért jegyeztem meg!yooker
Abszolút így van. 3-3-nál amikor mások azt írták, hogy nincs esélyünk a PO-ra, én azt írtam, hogy van, de kell egy season changer momentum. Ez ugye lehet egy meccsen, de azt nem tudhatjuk előre, hogy bekövetkezik-e, illetve a csapat maga is generálhat egyet például OC-váltással. Ennek kapcsán írtam Haley elküldéséről, mert amúgy nem vagyok szezon közbeni menesztések híve.

Amit utána következett az történelem. Rögtön a köv. meccsen jött a season changer momentum, amikor a HOU ellen 3,5 perc alatt 24 pontot tettünk a táblára. Így utólag szerencsére a csapat nem a drasztikus megoldást választotta.

ui.: Ennek ellenére az O-ban még most sem 100%-os a bizalmam, ha baj van, mindig ez a közepes védelem ránt ki minket a szarból, nem az elit alapanyaggal rendelkező Offense. Viszont Haley az utolsó 3 meccsen leszokott az engem őrületbe kergető 3. és hosszúra screent hívok stratégiáról, és ennek megfelelően nem is szidtam. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Futás: nálunk minden Bellről szólt, Ravensnél nem volt ilyen mértékben kiugró egyéni teljesítmény, de összességében többet futottak mint mi. Több kísérletük volt, több yardot futottak, több TD-t, és futásonkénti átlaguk is jobb. Ebben is ők a jobbak.
Jan
Hát azért Forsett.. 😊tenorx
1700-ból 1300, ill 2000-ből 1200. Olyan mértékben nem egyszemélyes mint nálunk, mert ott kb 800y-ot futottak mások is. Így értettem.
több mint 9 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 369 — Wrath of Khan
Futás: nálunk minden Bellről szólt, Ravensnél nem volt ilyen mértékben kiugró egyéni teljesítmény, de összességében többet futottak mint mi. Több kísérletük volt, több yardot futottak, több TD-t, és futásonkénti átlaguk is jobb. Ebben is ők a jobbak.
Jan
Hát azért Forsett.. 😊
több mint 9 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 935 — Steelers fan
Néhány gondolat a meccsel kapcsolatban (ahogy olvasom az elmúlt napok termését, nem feltétlenül vág egybe a közvélekedéssel).

A Ravens D jobb mint a mienk, minden fontos mutatóban valamivel jobbak . Futás ellen top5, tehát elitnek mondható, de nem sokkal vannak előttünk (88y/game, nálunk ez 100 y/g). És a passz, hát igen, sokat olvashattunk a Ravens „ótvar”, „botrányos” stb... secondaryről és nem is alaptalanul: passzvédekezésben utolsó előttiek az AFC-ben. Egy csapat van csak mögöttük, mi.

Passz ellen jobbak nálunk, engedett yardban, engedett pontban, kapott TD-ben, stb... mindenben jobbak, úgy hogy egyébként több passzkísérlet volt ellenük mint ellenünk. (595 ill. 543) TO mutatónk 0, nekik +2, (Int 11-11) itt nincs számottevő eltérés, de ebben sem mi vagyunk előrébb.

Passrush tekintetében 49-szer sackeltek (liga 2.), mi 33-szor (liga 26.). Ez lényeges, mert azt mutatja, hogy teljesen más a passzvédekezés gyakorlata a két D-nél. Nálunk a front7 passrushban mutatott gyengesége miatt kényszerűen több marad a sec-re, míg náluk a front7 ténylegesen elit. És meglehet hogy a sec játékosok nálunk egyénileg jobb teljesítményre képesek, de a végeredményt tekintve (pont, yard, TD) passz ellen jobb a Ravens D.

Offense terén annyiban érdekes a helyzet, hogy passzjátékban mindenben jobbak vagyunk. Sokkal többet passzolunk, jobb átlaggal, jobb ratinggel. Ebben olyan nagy a különbség, hogy nincs értelme részletekbe menni, abszolút fölényben vagyunk ezen a téren.

Futás: nálunk minden Bellről szólt, Ravensnél nem volt ilyen mértékben kiugró egyéni teljesítmény, de összességében többet futottak mint mi. Több kísérletük volt, több yardot futottak, több TD-t, és futásonkénti átlaguk is jobb. Ebben is ők a jobbak.

OL: ők 2019y-ot futottak és 19 sacket engedtek. Mi 1752y futás, 33 engedett sack. Sem futás támogatásában, sem a QB megvédésében nem jobb a mi falunk.

Amire szintén több hivatkozás volt, utolsó 4 meccs. Ravens 3-1, mi 4-0. Nálunk a legnagyobb változás a korábbiakhoz képest, hogy átlagban csak 17,5 pontot engedtünk. (utolsó 4 meccsről van szó)

Eddig a fontosabb tényszámok, gondolom ez egyértelmű.

Milyen következtetéseket vonok le ebből: nem pont azt, hogy egyesélyes a meccs. Természetesen nyerhetünk, de óriási edzői előkészítés mellett néhány dolognak össze kell jönni hozzá.

Fontos hogy a pass prot-ban résztvevőknek nem lehet gyenge napja, nem csak az 5 falemberre értve, hanem a TE és a blokkoló RB sem lehet homály, gondolom ezt nem kell részleteznem hogy miért.

Meg kellene oldani hogy legyen rövid menekülő célpont is (aki Bell volt), valamint ha Brownt többször duplázzák (van rá esély) akkor a Bryant, Wheaton duónak is elő kell lépni, számolni kell azzal hogy valamelyiknek nem csak kiegészítő szerepet kell játszania drop, homálykodás nemigen fog beleférni. Továbbá meg kellene oldani valami alapszintű futást, olyan futókkal, akik eddig semmilyen szerepet nem játszottak nálunk. (ha Bell egyáltalán nem játszik, itt ki fog derülni hogy ő a zseni, vagy bárki tud futni a falunk mögött, érdekes lesz)

D oldalon ha benyelünk 2-3 big playt, az nagy baj lesz, ezt alapvetőnek gondolom. Mivel a Ravens alapvetően kevés ponton tartja az ellenfeleit, ha könnyű pontokat engedünk nekik, az döntő lehet. (párat nyertek már így, ez nem idegen tőlük) Nyilván ez fordítva is igaz, de a Saints elleni bukónál elég egyértelmű volt, hogy mi a gyenge pontunk.

Az utolsó pár meccsen hozott formát én nem tartom akkora faktornak, egyrészt mert minden szezonban van olyan meccs, ahol adott csapat az előzőekhez képest teljesen ellenkező teljesítménnyel áll elő -bármelyik irányba- , másrészt a Ravens az úgynevezett „kilátástalan és színvonaltalan” játékával is nyert 4-ből 3-at, ami nekünk nem annyira jó hír, mert azt jelenti, hogy ők a nyögvenyelős, szenvedős, rosszul-játszós meccseiket is be tudják húzni.

Ami egyértelműen mellettünk szól, hogy otthon játszunk. Bízom továbbá az edzői stábban, úgy hiszem ezen a téren is jobban állunk. Ez szerintem fontos.

Összességében azt gondolom, hogy minimálisan esélyesebbek vagyunk. (Legalábbis nagyobb esélyünk van nyerni, mint a Colts ellen idegenben.) Ha a passzjátékunkat szokásosan tudjuk működtetni, és a D nem betlizik, akkor akár sima is lehet, de ahogy korábban írtam, ehhez sok dolognak kell hibátlanul összeállni, és ebben nem hiszek. Természetesen mint szurkoló, azt várom hogy teljesen mindegy milyen módon és milyen játékkal, de valahogy nyerjünk.
több mint 9 éve
yooker New York Giants 7 333 — Expect the Best !
Ez nem képesség, hogy "megérzek" dolgokat. Szimplán tapasztalat és bizonyos mértékű tudás, tájékozottság. Sztem nem túlzok, ha azt mondom, hogy az elmúlt 10 évben több ezer meccset néztem meg NFL-ből, egyetemről és letöltve, megszerezve a múltból. Inkább azt mondanám, hogy tudom, hogy mit kell figyelnem.............Soldados
az teljesen igaz hogy D oldalon megvolt a bizalom Nálad év elején és ez be is jött de
az O-val kapcsolatban te is fogalmaztál meg keményen pesszimista kritikákat
a csapattal és főleg ugye Haleyvel szemben !és egyedüli megoldás lehetőségként a javulásra az ő azonnali menesztését hoztad fel,mivel nem tudja kihasználni a nagy hármasban rejlő potenciált ezáltal "kuka" lehet az év!ezután meg sorban jöttek az 500 yardos 5 TD -s stb meccsek!
szóval az is nagy kérdés vajon hol tartana most Haley nélkül ez az O! 😊
és no offense csak a rend kedvéért jegyeztem meg!
több mint 9 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 111 — capitaine du château de Vienne 1487
Mint tuggyuk a Heinz füve csak fekete Camaroban tuggya dobni magát....


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 505 — 毎日何かを学ぶ
Hogy mennyi vetülete és apró mozaikja van a meccsnek. Torrey nem szereti a Heinz füvét, mert szerinte szar 😀 Mondjuk a statjai nem jók rajta 😀
 www.behindthesteelcurtain.com/steelers-playoffs-ravens-wild-card-news/2015/1/1/7478585/torrey-smith-doesnt-like-the-grass-at-heinz-field
több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 505 — 毎日何かを学ぶ
Brian Billicik a Ravens SB győztes edzője, jelenleg szakkommentátor, egy riportban feldobta, hogy Bent miért nem emlegetik az MVP várományosok közt, hiszen fantasztikus számokat produkált idén. Kétségkívül nagy éve volt. 32 TD passz, 9 INT, közel 5000 yard. Csoportgyőzelem, egymásután két 500-as meccs TD rekorddokkal. Végül is, merjünk nagyot álmodni. Mondjuk nálam akkor is WATT érdemelné meg legjobban.polamalu
A QB-k között sem tartom a legjobbnak (Rodgers), a csapaton belül sem (Brown) és amúgy sem örülnék szerződéshosszabbítás előtt egy MVP címnek.

Amúgy nekem inkább az furcsa, hogy Brown nem kerül szóba. Történelmileg is kimagaslót nyújtott, minden idők második legtöbb elkapásával zárt, de legjobb volt elkapott yardokban is, plusz 13 elkapott TD-je is volt, miközben volt még punt return TD-je és passzolt TD-je is. Ahogy korábban írtam, nálam toronymagasan Watt nyerne, de mögötte nálam Brown a második.Soldados
Én maximálisan egyetértek veled, nálam is Watt, mint írtam. A Ben Brown kérdésben sincs vita, igen valószínűleg Ő is előrébb van. Azonban a cikkben nem ez hangzott el, nem tudtam másként felhozni 😀 Majd ha megkérdeznek engem odaátról elmondom, hogy szerintem Brown is lehetne, de Wattot kell választani 😀
Viccet félretéve, sajna nem Watt nyeri majd, hanem Rodgers valószínűleg 😕
több mint 9 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 380 — #NoStress
Összefoglalom leegyszerűsítve az esélyesség-dolgot:

A Steelers most az ász pár, a Ravens meg a bubi pár.
Preflop allin, és az AA durván 80%-20% arányban esélyesebb, mint a JJ.
De attól még persze nyerhet egy adott partiban a JJ is.

több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
A PS-ben is változtattunk: Tim Benford WR érkezett Jordan Sullen CB helyére. Utóbbi október közepe óta volt nálunk, mostani elküldése nekem azt mutatja, hogy Ike Taylor teljesen felépült és játszani fog a Ravens ellen.

Benford 2012-es UDFA, eddig többnyire a Cowboys PS-ében voltSoldados
Benfordot azóta IR-re tettük és a helyére újabb WR érkezett Danny Coale személyében, aki szintén 2012-es UDFA, eddig a Cowboys és a Colts PS-ében volt többnyire.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Brian Billicik a Ravens SB győztes edzője, jelenleg szakkommentátor, egy riportban feldobta, hogy Bent miért nem emlegetik az MVP várományosok közt, hiszen fantasztikus számokat produkált idén. Kétségkívül nagy éve volt. 32 TD passz, 9 INT, közel 5000 yard. Csoportgyőzelem, egymásután két 500-as meccs TD rekorddokkal. Végül is, merjünk nagyot álmodni. Mondjuk nálam akkor is WATT érdemelné meg legjobban.polamalu
A QB-k között sem tartom a legjobbnak (Rodgers), a csapaton belül sem (Brown) és amúgy sem örülnék szerződéshosszabbítás előtt egy MVP címnek.

Amúgy nekem inkább az furcsa, hogy Brown nem kerül szóba. Történelmileg is kimagaslót nyújtott, minden idők második legtöbb elkapásával zárt, de legjobb volt elkapott yardokban is, plusz 13 elkapott TD-je is volt, miközben volt még punt return TD-je és passzolt TD-je is. Ahogy korábban írtam, nálam toronymagasan Watt nyerne, de mögötte nálam Brown a második.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Bell nem edzett, még tesztelni sem tudta a lábát csütörtökön. Állítólag pénteken megpróbálja, de Haley szerint még szombaton is ad neki esélyt, hogy megmutassa, tud játszani. Ergó sztem doubtful lesz.

Betegség miatt nem edzett még James Harrison és Landry Jones. Mindenki más, így McLendon, Troy és Ike is teljes munkát végeztek.

A Ravensnél Monroe (OT), Jernigan (DT) és Arthur Brown (LB) nem edzett csütörtökön


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Antonio Brown lett a hét legjobb special team játékosa az AFC-ben. 😊Soldados
Brown egyúttal a hónap támadó játékosa is lett az AFC-ben. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 505 — 毎日何かを学ぶ
Brian Billicik a Ravens SB győztes edzője, jelenleg szakkommentátor, egy riportban feldobta, hogy Bent miért nem emlegetik az MVP várományosok közt, hiszen fantasztikus számokat produkált idén. Kétségkívül nagy éve volt. 32 TD passz, 9 INT, közel 5000 yard. Csoportgyőzelem, egymásután két 500-as meccs TD rekorddokkal. Végül is, merjünk nagyot álmodni. Mondjuk nálam akkor is WATT érdemelné meg legjobban.
több mint 9 éve
laby Pittsburgh Steelers 1 161 — A megye legjobb puntere!
Ahol ott van a rutinus Smith és Smith...
Klemó
Smith-ről sem szabad megfeledkeznünk!

több mint 9 éve
Gizinéni Pittsburgh Steelers Clemson Tigers 522
Vagy az a hurráoptimizmus, hogy csak nevetni tudok azon, aki 2 meccs után a csoport utolsó helyére áraz be minket? (Robilluma) Vagy az, amikor vitába szállok azzal, aki 3-3-nál kijelenti, hogy nincs esélyünk a PO-ra? (Klaci, desider) Vagy az, amikor vitába szállok azzal, aki 2 drive-os hátrányban egy negyeddel a vége előtt kijelenti, hogy innen nem tudunk fordítani? (polamalu)

Nem azt mondtam, hogy csoportot nyerünk, nem azt mondtam, hogy PO-ba jutunk, nem azt mondtam, hogy fordítunk a Titans ellen, hanem csak azt, hogy reális esélyünk van rá. Ez nem hurráoptimizmus, hanem realizmus.

És ne értse félre senki, ez nem Robi elleni "támadás", ugyanis Lacit, Dezsőt és Zolit személyesen is ismerem és azt hiszem, kölcsönösen bírjuk egymást, (ezért is merek előhozakodni ezzel, mert bízom benne, hogy nem sértődnek meg ezen), de a magam direkt és nyers stílusában nekik is leírtam, hogy nagyon rosszul látják a valós helyzetet.

Soldados
És különben is, ha nem ismernénk egymást, akkor is csak egy vita lenne és nem arcoskodás. De ismerjük 😊, sőt néha együtt majszoljuk Stefán hamburgernek nevezett valamilyét, aztán mosolygunk a "hozzáértőkön", akik úgy jönnek oda, hogy azt sem tudják, hogy ki jutott a PO-ba... 😀 De a lényeg, hogy Here we go, Steelers, here we go!
Vasárnap hajnalban találkozunk, addig boldoguljatok valahogy az új esztendővel! 😊
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Na igen, de én örülök neki, hogy már anno mondtad, szerencsére igazad lett. Ettől még szerintem Robi teljesen helyén kezelte a csapatot. Ő is azt írta nagyjából, hogy van frencsi QB és skill posztokon jól állunk így az O sokat kihozhat ebből az évből.
A DL-t lehúzta Robi, de azt gondolom a FO se véletlenül kapkodott az utolsó pillanatban Kiesel után. Szerencsére jó is lett a DL, na de akkor még közel sem annyira, mint mondjuk az utolsó meccseken. Hampton esete a legtipikusabb. Tuitt első évében akár kezdőként is megállta a helyét, de 13 éve nem volt ilyen (ha jól emlékszem). Ebben egy átlagos szurkoló csak reménykedik, de nem épít rá.
Akkor valóban az a cikk pesszimista volt, de teljesen a helyén kezelte a jelent. Hogy Te bírsz ezzel a képességgel hogy ráérzel a jövőre? Hát én csak örülök neki, mert jó volt hallani azt is, hogy azért nem állunk túl fényesen, de azért a fejlődés csak most kezdődik.

És azt azért Te is beismered, hogy 3 meglepetés is volt számodra a D-ben. Ráadásul mára mindhárom játékos tuti kezdő. És azt tudhatta valaki, hogy kiesik Ike és McCain így pótolja? Hogy kiesik Allen és Blake ezt műveli? Hogy kiesik Pola és Allen-re egy szavunk nem lehet? Hogy első idényében Spence és Williams is ennyire jó lesz Timmons mellett?

Na mindegy én továbbra is azt mondom Robi cikke akkor visszarántott a földre és ez a PO attól igazán örömteli, hogy láthattuk honnan is indult a csapat.
Ettől még persze nagyon szeretem a Te írásaidat is, mert szárnyalhat kicsit a képzeletem és szerencsére be is jönnek a megérzéseid!

Na de mára tényleg befejezem, megyek és beb@szok végre!

BÚÉK mindenkinek!Klaci79
Ez nem képesség, hogy "megérzek" dolgokat. Szimplán tapasztalat és bizonyos mértékű tudás, tájékozottság. Sztem nem túlzok, ha azt mondom, hogy az elmúlt 10 évben több ezer meccset néztem meg NFL-ből, egyetemről és letöltve, megszerezve a múltból. Inkább azt mondanám, hogy tudom, hogy mit kell figyelnem. Az OL és a DL abszolút fejlődőképes képet mutatott nekem, az el lett dramatizálva. Egyes játékosok megítélése pedig különösen (pl Heyward vagy Beachum). Főleg ismerve az edzői stábunkat, akár DL-, akár OL-Coachra, akár LeBeau-ra gondolunk. Ők a szakma legjobbjai között vannak számon tartva, így a fejlődés tulajdonképpen "garantált" volt.

De látod, meglepetést az én "sokat látott" szememnek is lehet okozni. Erre példa Tuitt, Blake, vagy McCain. (Utóbbihoz mondjuk LeBeau idei stratégiája is nagyban hozzájárul, amit Höri fejtegetett a Cincy elleni meccsen, hogy miért védekezünk távol a WR-ektől.) Ahogy én látom, sem játékban, sem keretben nem voltunk az utolsó helyen a 2. fordulóban sem. A Browns akkor is gyengébben állt. Akkor a Cincy egyértelmű favorit volt és a Ravens picit járt előttünk. (A közös meccsünk, ahogy azt akkor ki is fejtettem, kicsit csalóka volt, nekem sokkal jobban tetszett, mint azt az eredmény mutatná, de jobb volt a Browns ellen megnyert első meccsnél is a szememben.) Engem pl a Ravens lepett meg picit, mert jobbak voltak, mint vártam. Akkor is és úgy a szezont nézve összességében is. De ami akkor kiakasztott az olyan elvakult és túlzó (érték)ítéletek, minthogy Colbert és Tomlin szétverték a csapatot. És azt hiszem, az most az AFC 3. legjobb csapataként világosan látszik, hogy nem szétverték, hanem egy csodálatos, de kiörgedett csapatból 2 év alatt építettek egy újat, amely ismét versenyképes. De ezt ki kellett várni. Tomlinnak ráadásul gyorsabban sikerült mint annó Cowhernek, akinek 3 PO-mentes évet vett igénybe ugyanez. Hogy hibáztak-e ezalatt? Persze, de nem könnyű egy új csapatot felhúzni a semmiből, de sikerült. Ráadásul ezt az eredményt elsősorban az elmúlt 1,5 évben húzták fel, előtte valóban több hibát is elkövettek. De amit szintén sokat hangsúlyoztam az évek során, hogy amit Tomlinban nagyon szeretek, hogy folyamatosan tanul a hibáiból. Ez óriási erény és rendre kamatoztatja.

És ha visszaemlékszel, nagyjából az előző szezon közepe óta mondom, hogy végre ismét jó úton járunk. A 2013-as szezon előtti off-seasont halálra fikáztam, meg is lett az eredménye. Aztán 2-6-nál Tomlin elkezdte a szükséges változtatásokat, amiket lehetett szezon közben és megindultunk felfelé. Azóta 17-7 a mérlegünk. Most sztem nagy esélyünk van arra, hogy jövőre ismét domináns csapat legyünk az AFC-ben, ettől egyetlen jó off-season választ el minket.

Mindenkinek Steelers-győzelmekben gazdag új évet kívánok! 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 9 éve
fcancellara Pittsburgh Steelers 1 559
Nagyon frankó nyilatkozatok😊fcancellara
Worildsé szerintem zseniális. 😊Soldados
én is erre gondoltam, totál nyugodt, és szimpatikus.
több mint 9 éve
fcancellara Pittsburgh Steelers 1 559
Nem fogok idézgetni, lehet, hogy nem is lenne mit. Első olvasatra (pár napig nem voltam netközelben, és elég nagy volt az előző napok termése) nekem annak tűnt, de tudom, hogy visszafogott vagyok ilyen téren. Álszerénység (ami szerintem nem is valósulhat meg, egy tőlem 7000 (passz) kilométerre lévő csapat esetében) azért szerintem nem itt kezdődik, de akkor mi meg az álszerénység szót is másként definiáljuk😊 Nem azt mondtam, hogy kikapunk. Egyáltalán nem, csak azt, hogy benne lehet a pakliban, ahogy a Broncos és a Pats ellen már inkább realitás, mint a mi győzelmünk. Sőt, írtam is, hogy minden meccs ajándék innentől, de a csoportriválist ütni kell (pár oldallal azelőtt).
több mint 9 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 323
Klaci79
Én pl számítottam rá. 😛 Én pont azt írtam mindig, hogy ezeknek a fiúknak idő kell, főleg a védelemben, de sztem a potenciál megvan bennük. A mi védelmünkben Hampton óta senki nem tudott első évében hasítani. Most ez is megtörtént Tuitt révén, aki kényszer hatása alatt nemhogy első kezdő évében, hanem egyenesen rookie-ként bizonyított. Az NFL-szezon pontosan arról szól, hogy elkezdődik és tudsz-e folyamatosan fejlődni. Van-e válaszod a felmerülő problémákra. Mi tudtunk fejlődni és ha visszaemlékszel, én pontosan ezt mondogattam, hogy az pozitívum, hogy látni a fejlődést a csapaton. És pl pont az OL esetében igenis ilyen fejlődésre számítottam, mert ismerem Munchak munkásságát, és ez alapján éppen ezt vártam.

Persze van olyan, ami engem is meglepett és egyáltalán nem számítottam rá. Két ilyet említenék: James Harrison és a két cornerünk, akik 4-5. CB-ként vágtak a szezonnak, azaz McCain és Blake. Előbbi leigazolásának ugyanúgy nem örültem, mint Cam Thomasénak, nagyon gyenge játékosnak tartottam az alapján, amit HOU-ban láttam tőle, Blake-t pedig egy egyszerű spec teamernek tartottam. És mindketten megleptek, hogy lehet rájuk számítani.

Robi írásáról meg annyi a véleményem, hogy 2 meccs után egyáltalán nem árazok be csapatokat még. Ráadásul reálisnak sem éreztem, mivel azt már akkor is tudtuk, hogy csak nekünk van igazi franchise QB-nk és nálunk van a legjobb WR és egy kimagasló tehetségű RB. Ez pedig hatalmas fór a többiekkel szemben. Továbbá az OL-ről és DL-ről alkotott véleményét már akkor is túlzónak neveztem. (De nem akarok flame-t, csak a véleményemet írtam le és nem hiszem, hogy bántó lenne rá nézve)Soldados
Na igen, de én örülök neki, hogy már anno mondtad, szerencsére igazad lett. Ettől még szerintem Robi teljesen helyén kezelte a csapatot. Ő is azt írta nagyjából, hogy van frencsi QB és skill posztokon jól állunk így az O sokat kihozhat ebből az évből.
A DL-t lehúzta Robi, de azt gondolom a FO se véletlenül kapkodott az utolsó pillanatban Kiesel után. Szerencsére jó is lett a DL, na de akkor még közel sem annyira, mint mondjuk az utolsó meccseken. Hampton esete a legtipikusabb. Tuitt első évében akár kezdőként is megállta a helyét, de 13 éve nem volt ilyen (ha jól emlékszem). Ebben egy átlagos szurkoló csak reménykedik, de nem épít rá.
Akkor valóban az a cikk pesszimista volt, de teljesen a helyén kezelte a jelent. Hogy Te bírsz ezzel a képességgel hogy ráérzel a jövőre? Hát én csak örülök neki, mert jó volt hallani azt is, hogy azért nem állunk túl fényesen, de azért a fejlődés csak most kezdődik.

És azt azért Te is beismered, hogy 3 meglepetés is volt számodra a D-ben. Ráadásul mára mindhárom játékos tuti kezdő. És azt tudhatta valaki, hogy kiesik Ike és McCain így pótolja? Hogy kiesik Allen és Blake ezt műveli? Hogy kiesik Pola és Allen-re egy szavunk nem lehet? Hogy első idényében Spence és Williams is ennyire jó lesz Timmons mellett?

Na mindegy én továbbra is azt mondom Robi cikke akkor visszarántott a földre és ez a PO attól igazán örömteli, hogy láthattuk honnan is indult a csapat.
Ettől még persze nagyon szeretem a Te írásaidat is, mert szárnyalhat kicsit a képzeletem és szerencsére be is jönnek a megérzéseid!

Na de mára tényleg befejezem, megyek és beb@szok végre!

BÚÉK mindenkinek!
több mint 9 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nagyon frankó nyilatkozatok😊fcancellara
Worildsé szerintem zseniális. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!