Újra működik a regisztráció és az email küldés a feliratkozott topikokra!

Seattle Seahawks

62 feliratkozó

több mint 5 éve
Fantomas0429 Seattle Seahawks 960 — Fantomas0429
Egy kis DJ Reed magasztalas es Tre Flowers fikazas , de erdekes elemzes.

 youtu.be/n88QTRK_9Sc
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
nem tudom, de nekem nem úgy tűnik, hogy idén tömitek a TE-ket lasztikkal. lehet tévedek, nem néztem annyira utána.
petey
Amikor van két elkapód, akit meccsenként 80-100 yardnyi labdával lehet tömni fejenként, sikeresen - ott obvious, hogy nem marad sok labda a TE sor-nak.

Megkapják a maguk labdáit, elhanyagolva nincsenek, de nyilván nem ők fogják a hátukon vinni az egységet.

több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
A másik, ami számomra jóval szimpatikusabb az a hideg számítás.
Az, hogy direkt húztuk be a kéziféket az ezerrel pörgő O#-en.

Mert most már nem kell.
Mert most ennyi is elég.
Mert nem lehet egész szezonban 100%-on pörögni, muszáj formát időzíteni.
És annak nem most van itt az ideje, az 3 hét múlva lesz.
Meg hogy ne ismerjenek minket ki.
És miközben vanilla playeket hívunk be, ezalatt sorra készülnek az edzőközpontban a sosemlátott tuti playek meg trükkös játékok a playoffra.

És majd újra kinyílik a playbook, meg RW, és úgy fognak susogni a wild card meccsen a 40 yardos bombák, mint London felett a Luftwaffe repülők.

Na ezekben bízok én.
akdestroyer
a szíved mélyén tudod, hogy ez nem igaz 😉

Schotty kitalálta már az ellenszert a 2 high S ellen? mert innentől kezdve Wilsonnak minden meccsen ezt kell néznie.
petey
Szia Pít!

Nem kell kitalálni, a Washington ellen pusztán meg kellett volna dobni a turtle D ellen az ütempasszokat, hogy feljebb lépjenek a los +10 zónába. és utána 3. ra jöhetnének a turtle D felállások (lásd pl.:Cover 2 és variánsai transzformjai) ellen a zónahatárra a passzok. leginkább ott sérülékenyek a teknősök. Ráadásul a Washington nem is nagyon variált.
Helmut Zimmer
azzal egyetértek, hogy egy fasza DL ellen a legjobb a gyors passzok, gondolom Schotty erre ment a screenshotok alapján. csak sokszor Wilson még mindig édesgette a lasztit amikor repülniek kellett volna már.
Cover 2 ellen pedig a legjobb orvosság a zónahatáron csücsülő TE-k, seam/stop route.
nem tudom, de nekem nem úgy tűnik, hogy idén tömitek a TE-ket lasztikkal. lehet tévedek, nem néztem annyira utána.

szóval akkor most Schotty nem bírja Wilsont erre felkészíteni, vagy Wilson nem bírja olvasni a D-t.
petey
olvass vissza Tezsvírem, de nagyjából ezt nem tudjuk mi sem....
több mint 5 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
A másik, ami számomra jóval szimpatikusabb az a hideg számítás.
Az, hogy direkt húztuk be a kéziféket az ezerrel pörgő O#-en.

Mert most már nem kell.
Mert most ennyi is elég.
Mert nem lehet egész szezonban 100%-on pörögni, muszáj formát időzíteni.
És annak nem most van itt az ideje, az 3 hét múlva lesz.
Meg hogy ne ismerjenek minket ki.
És miközben vanilla playeket hívunk be, ezalatt sorra készülnek az edzőközpontban a sosemlátott tuti playek meg trükkös játékok a playoffra.

És majd újra kinyílik a playbook, meg RW, és úgy fognak susogni a wild card meccsen a 40 yardos bombák, mint London felett a Luftwaffe repülők.

Na ezekben bízok én.
akdestroyer
a szíved mélyén tudod, hogy ez nem igaz 😉

Schotty kitalálta már az ellenszert a 2 high S ellen? mert innentől kezdve Wilsonnak minden meccsen ezt kell néznie.
petey
Szia Pít!

Nem kell kitalálni, a Washington ellen pusztán meg kellett volna dobni a turtle D ellen az ütempasszokat, hogy feljebb lépjenek a los +10 zónába. és utána 3. ra jöhetnének a turtle D felállások (lásd pl.:Cover 2 és variánsai transzformjai) ellen a zónahatárra a passzok. leginkább ott sérülékenyek a teknősök. Ráadásul a Washington nem is nagyon variált.
Helmut Zimmer
azzal egyetértek, hogy egy fasza DL ellen a legjobb a gyors passzok, gondolom Schotty erre ment a screenshotok alapján. csak sokszor Wilson még mindig édesgette a lasztit amikor repülniek kellett volna már.
Cover 2 ellen pedig a legjobb orvosság a zónahatáron csücsülő TE-k, seam/stop route.
nem tudom, de nekem nem úgy tűnik, hogy idén tömitek a TE-ket lasztikkal. lehet tévedek, nem néztem annyira utána.

szóval akkor most Schotty nem bírja Wilsont erre felkészíteni, vagy Wilson nem bírja olvasni a D-t.

több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
A másik, ami számomra jóval szimpatikusabb az a hideg számítás.
Az, hogy direkt húztuk be a kéziféket az ezerrel pörgő O#-en.

Mert most már nem kell.
Mert most ennyi is elég.
Mert nem lehet egész szezonban 100%-on pörögni, muszáj formát időzíteni.
És annak nem most van itt az ideje, az 3 hét múlva lesz.
Meg hogy ne ismerjenek minket ki.
És miközben vanilla playeket hívunk be, ezalatt sorra készülnek az edzőközpontban a sosemlátott tuti playek meg trükkös játékok a playoffra.

És majd újra kinyílik a playbook, meg RW, és úgy fognak susogni a wild card meccsen a 40 yardos bombák, mint London felett a Luftwaffe repülők.

Na ezekben bízok én.
akdestroyer
a szíved mélyén tudod, hogy ez nem igaz 😉

Schotty kitalálta már az ellenszert a 2 high S ellen? mert innentől kezdve Wilsonnak minden meccsen ezt kell néznie.
petey
Szia Pít!

Nem kell kitalálni, a Washington ellen pusztán meg kellett volna dobni a turtle D ellen az ütempasszokat, hogy feljebb lépjenek a los +10 zónába. és utána 3. ra jöhetnének a turtle D felállások (lásd pl.:Cover 2 és variánsai transzformjai) ellen a zónahatárra a passzok. leginkább ott sérülékenyek a teknősök. Ráadásul a Washington nem is nagyon variált.
több mint 5 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 21 710 — Csodabogár
A másik, ami számomra jóval szimpatikusabb az a hideg számítás.
Az, hogy direkt húztuk be a kéziféket az ezerrel pörgő O#-en.

Mert most már nem kell.
Mert most ennyi is elég.
Mert nem lehet egész szezonban 100%-on pörögni, muszáj formát időzíteni.
És annak nem most van itt az ideje, az 3 hét múlva lesz.
Meg hogy ne ismerjenek minket ki.
És miközben vanilla playeket hívunk be, ezalatt sorra készülnek az edzőközpontban a sosemlátott tuti playek meg trükkös játékok a playoffra.

És majd újra kinyílik a playbook, meg RW, és úgy fognak susogni a wild card meccsen a 40 yardos bombák, mint London felett a Luftwaffe repülők.

Na ezekben bízok én.
akdestroyer
a szíved mélyén tudod, hogy ez nem igaz 😉

Schotty kitalálta már az ellenszert a 2 high S ellen? mert innentől kezdve Wilsonnak minden meccsen ezt kell néznie.

több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
MeccsAaron Rodgers passing ratePassblocking rate
Week 14 @ DET82.583.2
Week 15 vs. CAR64.782.5


MeccsPatrick Mahomes passing ratePassblocking rate
Week 14 @ MIA71.874.4
Week 15 @ NO62.463.1


MeccsDeshaun Watson passing ratePassblocking rate
Week 14 @ CHI65.452.7
Week 15 @ IND86.367.1


MeccsRussell Wilson passing ratePassblocking rate
Week 14 vs. NYJ80.467.0
Week 15 @ WAS71.264.6


MeccsTom Brady passing ratePassblock rate
Week 14 vs. MIN78.683.1
Week 15 @ ATL85.676.6


MeccsJosh Allen passing ratePassblocking rate
Week 14 vs. PIT61.256.4
Week 15 @ DEN84.156.8


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Lécci, ha vannak adataid lécci nyomasd már át, mert érdekesen alakul az elemzés.

7 Seahawks játékos lett beszavazva idén a Pro Bowlra(franchise rekord beállítás). Russell Wilson, Bobby Wagner, Jamal Adams, Quandre Diggs, DK Metcalf, Tyler Ott és Nick Bellore van ott az idei All Star csapatban a Seattle-ből.

iktriad
Nem kotekedesbol, de Ott es Bellore megis hogyan? 😀 Nehezen tudom elkepzelni, hogy az erintettek barati koren kivul mas is szavazzon a longsnapperre es a FB-re 😀
undisputedly
Ha jól tudom long snapperre nem lehet szavazni, Bellore-t meg mint special teamer szavazták be.
empty taxi
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
7 Seahawks játékos lett beszavazva idén a Pro Bowlra(franchise rekord beállítás). Russell Wilson, Bobby Wagner, Jamal Adams, Quandre Diggs, DK Metcalf, Tyler Ott és Nick Bellore van ott az idei All Star csapatban a Seattle-ből.
<
iktriad
Nem kotekedesbol, de Ott es Bellore megis hogyan? 😀 Nehezen tudom elkepzelni, hogy az erintettek barati koren kivul mas is szavazzon a longsnapperre es a FB-re 😀
undisputedly
Ha jól tudom long snapperre nem lehet szavazni, Bellore-t meg mint special teamer szavazták be.
empty taxi
Valahogy megis bekerult.
több mint 5 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 37 320 — NFL bracket champion '26
7 Seahawks játékos lett beszavazva idén a Pro Bowlra(franchise rekord beállítás). Russell Wilson, Bobby Wagner, Jamal Adams, Quandre Diggs, DK Metcalf, Tyler Ott és Nick Bellore van ott az idei All Star csapatban a Seattle-ből.

iktriad
Nem kotekedesbol, de Ott es Bellore megis hogyan? 😀 Nehezen tudom elkepzelni, hogy az erintettek barati koren kivul mas is szavazzon a longsnapperre es a FB-re 😀
undisputedly
Ha jól tudom long snapperre nem lehet szavazni, Bellore-t meg mint special teamer szavazták be.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Ebben igazad van, de amikor fent volt dárdahegy volt, és az a fiú nem elveszett területen sem. Én kifejezetten szeretem őt, csak már nam akarom borzolni a kedélyeket.

De fogom, mert lassan lehetne beszélni arról, hogy az idei draft megint mekkora siker volt! Hogy védőt magasan nem tudunk draftolni az biztos. Nagyon szeretném hazahozni Dan Quinnt.


Az e heti top10 vedo teljesitmenybol (PFF) 2 SEahawk:

undisputedly
D.J.Reed fuckyeah, Griffinnel nagyon királyok lesznek (utóbbinak szerződést kell adni jövőre!)

Alton Robinson meg igazi

😀
Nekem a meccsen fel sem tűnt.
akdestroyer
O a legkevesebb snap-es a top10-ben, 24-el. Nagyon felhuzza a strip-sack a mutatojat, de persze nem akarom elrontani az oromot, hiszen azt is meg kellett csinalni.

Nagy kerdes amugy, hogy az idei 2. koros EDGE draftoltunk, Darrell Taylor mire lett volna kepes iden, ha nem serult. Par hete linkeltem egy irast, lehet, hogy sosem fogjuk palyan latni.
undisputedly
Helmut Zimmer
Ha jol emlekszem azt irtak draft utan, hogy Altonban nagyobb a potencial, az o plafonja igazi elit passrusher statusz, mig Darrell mar most hozza tudna jarulni a passrushoz. Ha valaszthatnek, hogy melyikuk legyen jatekra kesz, akkor nyilvan emiatt Altont valasztanam (de persze Taylornak is minden jot kivanok egeszseg fonton).

Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Ebben igazad van, de amikor fent volt dárdahegy volt, és az a fiú nem elveszett területen sem. Én kifejezetten szeretem őt, csak már nam akarom borzolni a kedélyeket.

De fogom, mert lassan lehetne beszélni arról, hogy az idei draft megint mekkora siker volt! Hogy védőt magasan nem tudunk draftolni az biztos. Nagyon szeretném hazahozni Dan Quinnt.


Az e heti top10 vedo teljesitmenybol (PFF) 2 SEahawk:

undisputedly
D.J.Reed fuckyeah, Griffinnel nagyon királyok lesznek (utóbbinak szerződést kell adni jövőre!)

Alton Robinson meg igazi

😀
Nekem a meccsen fel sem tűnt.
akdestroyer
O a legkevesebb snap-es a top10-ben, 24-el. Nagyon felhuzza a strip-sack a mutatojat, de persze nem akarom elrontani az oromot, hiszen azt is meg kellett csinalni.

Nagy kerdes amugy, hogy az idei 2. koros EDGE draftoltunk, Darrell Taylor mire lett volna kepes iden, ha nem serult. Par hete linkeltem egy irast, lehet, hogy sosem fogjuk palyan latni.
undisputedly
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Az e heti top10 vedo teljesitmenybol (PFF) 2 SEahawk:

undisputedly
D.J.Reed fuckyeah, Griffinnel nagyon királyok lesznek (utóbbinak szerződést kell adni jövőre!)

Alton Robinson meg igazi

😀
Nekem a meccsen fel sem tűnt.
akdestroyer
O a legkevesebb snap-es a top10-ben, 24-el. Nagyon felhuzza a strip-sack a mutatojat, de persze nem akarom elrontani az oromot, hiszen azt is meg kellett csinalni.

Nagy kerdes amugy, hogy az idei 2. koros EDGE draftoltunk, Darrell Taylor mire lett volna kepes iden, ha nem serult. Par hete linkeltem egy irast, lehet, hogy sosem fogjuk palyan latni.
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Az e heti top10 vedo teljesitmenybol (PFF) 2 SEahawk:


undisputedly
D.J.Reed fuckyeah, Griffinnel nagyon királyok lesznek (utóbbinak szerződést kell adni jövőre!)

Alton Robinson meg igazi

😀
Nekem a meccsen fel sem tűnt.
akdestroyer
pedig jó volt, felszántotta apályát
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Az e heti top10 vedo teljesitmenybol (PFF) 2 SEahawk:


undisputedly
D.J.Reed fuckyeah, Griffinnel nagyon királyok lesznek (utóbbinak szerződést kell adni jövőre!)

Alton Robinson meg igazi

😀
Nekem a meccsen fel sem tűnt.

több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Úgy nem lehet komolyan menetelni, hogy a playbookból kidobunk 2-3 fejezetet.
A rossz hír az, hogy ezt Bevell is megpróbálta, és belebukott.
Helmut Zimmer
Ezt értem, de ha már ez ekkora kriptonitunk, és ennyire nem megy, akkor miért nem egy 1&10-re vagy 2&3-ra kísérletezgetünk vele, miért harmadik downoknál erőltetjük?
| (Vagy miért nem edzéseken?) |

Amúgy ez a curl-szindróma amióta az eszemet tudom velünk van, eskü a RW INT-ek 50%-a ezekből születik. Mint két éve a Bears+Chargers ellen, vagy tavaly+idén az Arizona ellen, mind tök ugyanaz, igazi signature move ez.

több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Az a gondom, hogy a kiemelt részek pl. Daboll-Diggs-Beasley-Josh Allent kvartettet pl nem szokták zavarni, amikor szedik szét a zónahatárokat és építik a támadásokat... 😊 😕
Ezt támadásépítésnél használják, hogy a turtle védelmeket lazítsák.
Kell tudni olvasni, meg edzésen megdobni ezerszer és akkor működik.
Helmut Zimmer
Nálunk miért nem működik?
RW nem olvassa jól ezeket a játékokat? Vagy nincs az edzéseken orrvérzésig gyakorolva?

Lásd a másik belinkelt kép (de tudnék még vagy 3 hasonlót kiszedni a meccsből):

A kép pillanatában a labdának már valahol a LoS fölött kéne szállnia, mégis RW kezében pihen. Miért?
akdestroyer
Nem tudom. Az egyszerű válasz, hogy Wilson alacsony nem látja , vagy nem olvassa, bár az tagadhatatlan, hogy a horizontális umbrella védekezéseket nem olvassa jól. Ha ilyen van nálunk jön a read option futás, ha azt is rosszul olvassa, megindul lábon, most mással próbálkoztunk.

.... figyi a 4. negyedben kétszer úgy találta meg Metcalfot, ahogy Allen Diggset szokta, utána jött az int. Nekem ne mondja senki, hogy nem megy az ütempassz Wilsonnak. A TD is ütempassz volt.

Láthatóan Schottenheimer -a geci- azért hívja ezeket, hogy lépjenek előre.
Úgy nem lehet komolyan menetelni, hogy a playbookból kidobunk 2-3 fejezetet.
A rossz hír az, hogy ezt Bevell is megpróbálta, és belebukott.
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Most olvastam, hogy Josh Gordon aktivalva lett az 53-as keretben, igy Hart-ot waive-eltuk. Kivancsi leszek, hogyan illeszkedik a mostani wr-csapatba.

DK helye megkerdojelezhetetlen, Lockett szinten, lehet, hogy Moore snapjait kapja meg a szelen. Olsen hihetetlen modon szinten felepult es a Rams ellen mar jatszhat. Vele azert nyugodtabb vagyok TE poszton, mint Hollisterrel.

 www.cbssports.com/nfl/news/nfl-week-15-grades-bears-get-an-a-for-keeping-playoff-hopes-alive-steelers-get-an-f-for-ugly-loss/

Egy kis DK homersag:



Az e heti top10 vedo teljesitmenybol (PFF) 2 SEahawk:



Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Az a gondom, hogy a kiemelt részek pl. Daboll-Diggs-Beasley-Josh Allent kvartettet pl nem szokták zavarni, amikor szedik szét a zónahatárokat és építik a támadásokat... 😊 😕
Ezt támadásépítésnél használják, hogy a turtle védelmeket lazítsák.
Kell tudni olvasni, meg edzésen megdobni ezerszer és akkor működik.
Helmut Zimmer
Nálunk miért nem működik?
RW nem olvassa jól ezeket a játékokat? Vagy nincs az edzéseken orrvérzésig gyakorolva?

Lásd a másik belinkelt kép (de tudnék még vagy 3 hasonlót kiszedni a meccsből):

A kép pillanatában a labdának már valahol a LoS fölött kéne szállnia, mégis RW kezében pihen. Miért?

Szerkesztette: akdestroyer

több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
7 Seahawks játékos lett beszavazva idén a Pro Bowlra(franchise rekord beállítás). Russell Wilson, Bobby Wagner, Jamal Adams, Quandre Diggs, DK Metcalf, Tyler Ott és Nick Bellore van ott az idei All Star csapatban a Seattle-ből.

iktriad
Nem kotekedesbol, de Ott es Bellore megis hogyan? 😀 Nehezen tudom elkepzelni, hogy az erintettek barati koren kivul mas is szavazzon a longsnapperre es a FB-re 😀

Szerkesztette: undisputedly
több mint 5 éve
Helmut Zimmer Oregon Ducks 7 032 — Terry bohóc szülinapokat játszóházban is vállal.
Tök jó vagy, köszi!!!

Az a gondom, hogy a kiemelt részek pl. Daboll- Diggs-Beasley-Josh Allent kvartettet pl nem szokták zavarni, amikor szedik szét a zónahatárokat és építik a támadásokat... 😊 😕
Ezt támadásépítésnél használják, hogy a turtle védelmeket lazítsák.
Kell tudni olvasni, meg edzésen megdobni ezerszer és akkor működik.

Tökéletes a kép, amit beraktál, mire megfordul az ember- de ez igaz bármilyen RunSlow/Stop/Run routera -már úszni kell a labdának. Itt nem ez a helyzet.

Nem tudom kárhoztatni a hívást egy horizontálisan végigolvasott D cspda felállásnál, hogy nem akarta elküldeni keresztbe a TE-et, hanem bedobatni egy 8 yardos üres sávba. ! .

Nekem pont a 4. negyed elején az intel végződő drive tetszett. nem az int, hanem az azt megelőző 2 Metcalf passz. Az parádé volt


A curl játékokkal viszont az a baj, hogy nagyon ütemhez vannak kötve. Van egyetlen egy pillanat, amikor megfordul a WR, és szabad a pálya, viszont ez az ablak kurva hamar bezárul, mert a védő 1 ütemmel később már lendületből tud kivágni a WR elé, és zárni a passzsávokat/lehúzni az INT-et (ezeket jelöltem lentebb kék nyilakkal).


akdestroyer
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 86 037 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
7 Seahawks játékos lett beszavazva idén a Pro Bowlra(franchise rekord beállítás). Russell Wilson, Bobby Wagner, Jamal Adams, Quandre Diggs, DK Metcalf, Tyler Ott és Nick Bellore van ott az idei All Star csapatban a Seattle-ből.
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 916
Na csapassuk!

Mai kisfilmünk címe: A kézifék ötven árnyalata.

Azonban mielőtt elővennénk a korbácsot, beszéljünk egy kicsit a defense-ről, meg az ST-ről. (És koncentráljunk a jó dolgokra.)

Pro
S.Griffin hozta a szokásos jó teljesítményt, és hosszú évek óta először volt méltó párja a másik oldalon: DJ.Reed megint remek volt, én magam először éreztem a teljesítménye alapján CB1 matériának.
Ketten 4+6 tacklet, 2+3 leütött passzt és 1+1 INTet adtak a védelem számaihoz, ami egészen kiváló, tekintetbe véve, hogy összesen 18 alkalommal vették célba az elkapóikat (18/11, 2 INT).

Q.Diggs nagy király, és Jamal Adams is kezd úgy kinézni, mint akinek megtalálták a helyét a csapatban, ami egy nagyon fontos pont lesz a playoffban.
Nem voltak űrszámai, de 9 szerelése mellé megint zsákolt egyet - és közben hibája szinte már nem is volt, én legalábbis második visszanézésre se láttam.

U.Amadi egész korrekt NCB, Neal-t is bármikor a pályára merném rakni 3.-4. számú DB-nek, így végre elfelejthetjük a T.Flowers/Dunbar-féle retteneteket.

Szóval nagyon rendben volt a DB sor.

És egyből tegyük zárójelbe az egészet.
A Haskins vezette Redskins O# ezer sebből vérzett, és az én szememben sem számít erőfelmérőnek.
Nem tudom, hogy egyetértsek-e azzal, amit Helmuth Reedről írt, én nem láttam rajta a Dunbar-kórt, viszont annyi mindent látott már meg a múltban jól, hogy szerintem erre mindenképp érdemes lesz odafigyelni a jövőben.
Nem is kell sokat várni, most hétvégén jön a Rams, ami már egy PO-belépő szintű csapat, szóval én személy szerint két szemmel fogom figyelni, hogy Reed elbír-e McVay playbookjával.

Mégis azt mondom: Örüljünk a tegnap látottaknak, mert 1 évvel ezelőtt még a Daltonnal+CB2-kkel támadó Bengals is beverte nekünk a lompost. Legalább már ezeket a meccseket tudjuk uralni, (és először azért mindig az első lépcsőfokot kell sikerrel venni a második előtt.)

Wagner és KJ.Wright továbbra is a liga No.1 LB párosa.
(funfact: tegnap jöttem rá, hogy KJ mozgáskultúrája pont olyan mint Rivers dobása. Ronda mégis kurva hatékony.)

J.Myers-ről hetek óta nem esik szó, és pont ezért fontos most kiemelnem őt.
Igen mellétüzel néha, (meg a ló is megbotlik), de a csávó valami eszméletlenül kiegyensúlyozott, és össze van rakva fejben, és amikor odaáll egy 40-45 yardos FG-hez már nincs az az érzésem mint a Walsh-érában, hogy pénzfeldobással fog eldőlni: beírunk 3 pontot, vagy mellékúrja 8 yarddal.

Ez sem lesz újdonság - M.Dickson eszetlen nagy király: csak 4 puntja volt, de azok gyilkosak voltak: 10, 6, 6 és 4 yardra értek földet az endzonetól, és csak az egyiket lehetett egyáltalán megpróbálni visszahordani.

Kontra
Na. Két dolog.

1: Védőfalunk, és nyomás nincs.
Amelyik egység az utolsó 80 másodpercben gyűjti be a pressure/sack/tackle számainak a +75%-át, az a következő vasárnapig a kukoricán térdepeljen zenés edzések helyett.
Egy huncut nyomást nem tudtunk a QB-ra gyakorolni az egész meccsen. Dunlap és Collier neve 58 percig el sem hangzott.
Mi lesz ha szembejön a playoffban egy ligatop10 támadófal?

2: A másik probléma meg Bobby Wagner árnyéka.
Ebből egy normál focipályán 4 is van neki, mi mégis draftoltunk egy első körért egy ötödiket, tapzs, tapzs.
Külön örülök hogy nem csak az én szememet szúrta.
Nézzük mire célzott Helmut, 4 felvonásban:

1.jelenet, Brooks feláll BW-től 1 yardra, majd a snap után úgy igazán rendesen beleáll a seggébe, hogy teljesen kizárja magát a játékból.

A harmadik képen, (már 5 yard lemaradásban) egy helyben állva bíztatja Wagnert - aki közben előrelép hogy megcsinálja a tackle-t.

2.jelenet: A snap előtt Brooks wagnerkedik, és K.J.Wrightnak mutogat hogy szerinte hova kéne állnia. Mire Bobby, aki az árnyékot adja, kiszól jobbra, hogy talán kussolni kéne, majd ő ezt megoldja.

A snap után megint ikertornyosat játszanak.

3.jelenet: Random pillanat a meccsből, futójáték alatt Wagnert kiblokkolják, ez, illetve az a tény hogy a futójáték teljesen más irányba halad, együttesen se tudja elvenni Brooks kedvét attól, hogy ő is felkenődjön a blokkra, és úgy igazán seggbedörrentse Bobbyt. Hiszen ha rendes árnyékként viselkedik, és követi a vezért, abból nagy baj nem lehet.


4.jelenet: Coverage munka van, Brooks itt is olyan szép szimultán mozog Wagnerrel (5 yarddal hátrébbról követve), mint valami elbaszott földi-szinkronpantomimverseny különdíjasa.

Volt abban valami költői, ahogy 2 yardról végignézi ahogy a mester megcsinálja a tackle-t - más dolga nem is nagyon volt.

Na ezért adtunk első kört.


És ha azt hittétek elértük a lejtő alját, hát kurvára nem, öveket becsatolni, jön az offense!

A kézifék ötven árnyalata

Ha egy képben kéne elmesélnem az idei évünket ez lenne az:

Na de lássuk mit láthat az egyszeri hawks szurkoló mazohista a támadósorunktól, így 2 héttel a reg.season vége előtt.

Íme Brian Schottenheimer, a "kb ilyen játékokat hívna anyám, aki még gurulósfocit se nézett soha, nemhogy amerikait" - verseny vaskeresztel kitüntetett veteránja.

RW
Russell Wilson nem volt gyenge, mégis annak nézett ki. Osztom azt a véleményt, hogy a dobókeze sérült volt.
Én, aki azért elég sok szar döntést láttam már tőle az évek során, álmomból felkeltve is meg tudom mutatni, hogy hogyan dobja a védő kezébe a labdát, egy agyvérzésgyanúra okot adó döntést követően.
Na ezek a dobások nem azok voltak.
RW nem az az irányító, aki 25 yardról 4 yarddal túldobja az elkapóját, főleg nem egy meccsen 4x, ezt azért jól tudjuk.


Nem csak a dobás/futás arány lett visszafogva, hanem a deep passzok is, emberemlékezet óta nem volt olyan meccse, ahol mindössze 2 dobása ment 10 yard fölé.
Ugyanezek a számok az elmúlt tizenvalahány fordulóból:
9, 8, 12, 15, 16, 20, 12, 16, 11, 5, 9, 16, és most 2.


És nem csak itt érzek leépülést, lássuk a király két bástyáját a táblán, Metcalfet és Lockettet:

Route tree-k az idei szezonból:

Ugyanez a Wasinghton ellen:


Itt hadd kérdezzem meg Brian-től tiszteletteljesen, hogy mi a fasz?

Lássuk ugyanezt playek-be öltve.
A szelektálásnál nagy hangsúlyt fektettem a sorsdöntő harmadik kísérletekre, hiszen ezeknél kell a legbiztosabb/legfaszább playeket ellőni, hogy ne süljön be a drive.
Kellemes utazást.

1.play
Klasszikus Powerplay felállás, 2 TE a fal mellett, illetve lent Metcalf is képes kiblokkolni bárkit.
Ezért én, a lent sárga-fehérrel megjelölt blokksémára/futásra gondoltam a snap előtt. Lenne benne ráció.

Schottynál viszont mégis a pirossal jelölt Lockett lett a nyerő. Az hogy a kivitelezés gyászos lett, az egy dolog, de ebben a playben még a lehetőséget sem látom.
3 védő is ideális helyzetben ahhoz (kékkel karikázva), hogy Lockettet 3 yardon belül levigyék, a lenti 3 skillplayer ellenére semmit nem tolódott a D# súlypontja jobbra, a snap után Lockett egy helyben kell hogy várja a passzt, és még blokkolókat sem kap. Egyet se. Legalább egy nyamvadt guard húzás lenne vagy valami...

Mi volt a terv?? De tényleg.

2.play
Egy kulcs 3&12 amit meg kéne oldani.
Sosem derül már ki, hogy volt-e a játékban több, mint ami kijött belőle, mert
azt azért sejtem, hogy nem C.Hyde dig játékára volt felkarcolva a play 3&12-nél - legalábbis kurvára remélem.

De mindegy is, mert a fal nem bírta a nyomást. C.Youngot sikerült megduplázni (zöldel), de ezen kívül pont úgy hullott szét a fal, ahogy már megszoktuk, így RW-nak a gyors mentesítő útvonalat kell megdobnia.

És nincsen tovább. Talán ha Lockett megblokkolja az emberét, (de ez is egy kurva nagy talán), így viszont 3 yardon meghal a játék.

3.play
3&4, ezt is nagyon fontos lenne megoldani, így néz ki ehhez a megoldókulcs:

All curl, igazán ötletes, igazán fantasztikus, végre valami progresszív.

A curl játékokkal viszont az a baj, hogy nagyon ütemhez vannak kötve. Van egyetlen egy pillanat, amikor megfordul a WR, és szabad a pálya, viszont ez az ablak kurva hamar bezárul, mert a védő 1 ütemmel később már lendületből tud kivágni a WR elé, és zárni a passzsávokat/lehúzni az INT-et (ezeket jelöltem lentebb kék nyilakkal).

RW-nak viszont fel kell lépnie a zsebből, mert C.Youngot (megint) nem sikerült tartani, így meg a hajunkra kenhettük a playt. Nincs üres ember, a dobás az oldalvonalon kívülre ment. Punt.

4.play
3&2. Jó lenne megcsinálni. Mondanám, hogy el vagyok ájulva a playdesigntól, de inkább nem.

A játék a déli szárnyon hamar meghal, de a lényeg úgy is északon van:
Halál egyszerű play, Moore kivált lefele, Lockettnek meg annyi a dolga, hogy a keresztbevágással egy icipicit akadályozza Moore védőjét. Fél yard előny kell, nem több.

Na, erre Lockett úgy húzza össze magát, hogy ehhez képest még Vuk belépője is teátrális volt a csirkeólba, és egy pillanatig nem zavarja meg a védőt, aki ki is veri Moore kezéből a labdát.
És ez nem egyéni hiba, ez coaching, hiszen pont erre valók az edzések, hogy ezeket orrvérzésig gyakorolják.

5.play
Ismét fantasztikus a playdesign, sose láttunk még ilyet.

Egy 10 yardra lévő firstdown vonalnál sikerült behívni egy playt, amiben maximum 3 yard van. RW az egyetlen talánleszbelőlevalami célpontját választja, a szélen elsuhanni igyekvő Hyde-ot.

Még nem érte el a LoS-t és már halott a play, sehol egy blokk, mindenki állva nézi, tényleg nem értem mi volt a terv. Ha az a 2 yard, ami így sikerült, hát azt valami elbaszott inside runból is ki lehetett volna hozni.


6.play
3&4, megint nagyon fontos kísérlet.

Na, itt legalább látom mi volt a terv. A 3 elkapó go útvonalakkal mélyre behúzza a védőjét, alul lent meg egyből lesz egy hatalmas placc, ahol Hyde kényelmesen elérheti a sárga vonalat.

Az, hogy ezt a Washington védelem nem ette meg, az nem RW, meg nem Hyde hibája. Még én is láttam a TV előtt hogy mi következik.

A playcallingnak csúfolt imprózás csorbult itt ki a valóság pengéjén, méghozzá a szemünk láttára.

7.play
3&15, na és akkor behívjuk ezt:

😀😀😀
Ez valami egészen unortodox, negatív curlt például még nem is láttam, (ami a LoStól -4 yard mélyre megy).
Az elmélet szerint Metcalf elől eltakarítják a védőt, és hazáig megy, de sajnos nem számoltak azzal hogy további védők is vannak a pályán.

Még át se lépte a LoS-t, a LB már ott van, de még a védőfalember is visszaér a szerelésre. És a zöld nyíllal jelölt safety párost még meg sem említettem, akik legkésőbb 7 yardon a betonba döngölik bele DK-t, akármekkorára is nőtt.

Tényleg ez volt a masterplan?
3&15-re?


8.play
3&7. A mérkőzés utolsó 3.kísérlete a részünkről. Nagyon kéne az a first down, hogy ne adjuk vissza a labdát!
Már lusta vagyok nyilazgatni, nem is kell.
Semmi ötlet indahouse, le vannak véve az elkapók a pályáról, a kulcs harmadik kísérlet vége egy -1 yardos checkdown a RB-nek - lett volna, ha elkapta volna Hyde, de nem kapta el. 😊


Vége.

Na, innen 2 út vezet tovább.

Az egyik az, feltörték a rendszerünket, nem tudunk megújulni, ennyi van a támadósorban. Ebben az esetben gyújtsunk fel mindent.

A másik, ami számomra jóval szimpatikusabb az a hideg számítás.
Az, hogy direkt húztuk be a kéziféket az ezerrel pörgő O#-en.

Mert most már nem kell.
Mert most ennyi is elég.
Mert nem lehet egész szezonban 100%-on pörögni, muszáj formát időzíteni.
És annak nem most van itt az ideje, az 3 hét múlva lesz.
Meg hogy ne ismerjenek minket ki.
És miközben vanilla playeket hívunk be, ezalatt sorra készülnek az edzőközpontban a sosemlátott tuti playek meg trükkös játékok a playoffra.

És majd újra kinyílik a playbook, meg RW, és úgy fognak susogni a wild card meccsen a 40 yardos bombák, mint London felett a Luftwaffe repülők.

Na ezekben bízok én.

több mint 5 éve
Vitézlő Titoknok tomz Seattle Seahawks TCU Horned Frogs 1 769
Brutalis adatok: RW eddigi 9 eve es 142 merkozes alatt osszesen 8 olyan meccse volt, ahol nem sackeltek. Olyan pedig meg sosem tortent... egeszen mostanaig, hogy 2 egymast koveto merkozesen ne sackeljek.

"Let’s hear it for the Seattle offensive line: Russell Wilson wasn’t sacked for the second straight week, and, yes, that's big. It's the first time it's happened in his nine-year career, and it came vs. a Washington pass rush that produced 12 sacks the past four games. Hard to believe but ... there are only eight games in Wilson's entire career where he wasn't sacked."
 www.si.com/nfl/talkoffame/nfl/judgements-xv-jets-and-trevor
undisputedly
Megvan. Wilson a sack-ekből szedi a HP-t és az XP-t. 2 meccs óta nincs utántöltése.
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 12 937 — SuperBowl Champions 2013/2014 II 2025/2026
Brutalis adatok: RW eddigi 9 eve es 142 merkozes alatt osszesen 8 olyan meccse volt, ahol nem sackeltek. Olyan pedig meg sosem tortent... egeszen mostanaig, hogy 2 egymast koveto merkozesen ne sackeljek.

"Let’s hear it for the Seattle offensive line: Russell Wilson wasn’t sacked for the second straight week, and, yes, that's big. It's the first time it's happened in his nine-year career, and it came vs. a Washington pass rush that produced 12 sacks the past four games. Hard to believe but ... there are only eight games in Wilson's entire career where he wasn't sacked."
 www.si.com/nfl/talkoffame/nfl/judgements-xv-jets-and-trevor