Seattle Seahawks

60 feliratkozó

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Az rendben, de másról sincs szó, minthogy sok a hely így is, plusz Wilson mennyivel kap többet, mint amit elfoglal a satyiból? Eddig benne van 25 misivel, egy tízes max
Wyatt
Gondolom Klárk is igényelt magának 20+ millát, mivel divat lett minden “jó” pass rushert majd’ qb pénzen túlfizetni a ligában.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Bőven elfér 2020tól Wilson, Clark és Wagner szerződése is. Nem értem.
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Az rendben, de másról sincs szó, minthogy sok a hely így is, plusz Wilson mennyivel kap többet, mint amit elfoglal a satyiból? Eddig benne van 25 misivel, egy tízes max

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 32 007
Pedig jó volt nálatok, és balhéja sem volt. Fura
Wyatt
Kell a hely RW-nak

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 359
Gondolom nem fér bele az ő pénze, olyan sokat kér Wilson. Nagyon kéne egy rutinos ember ha elengedjük arra a posztra, mert egy rookie nem lesz elég a pótlására, legyen akármekkora tehetség, mert így sem voltunk meg ott. Ha első kört kapunk érte akkor vállalható döntés lehet. Nem tudom milyen a passrusher felhozatal idén a 2. kör környékén. Van szerintetek olyan ember ott, aki tudná pótolni őt a jövőben és akár idén is sok snapet kaphat?
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Pedig jó volt nálatok, és balhéja sem volt. Fura

több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Clark eladó. megafaszomat
braxa88
Ha első kör alatt megy el, akkor levakarom az arcom. Pedig sanszos.

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Clark eladó. megafaszomat
több mint 5 éve
Nadal17 Seattle Seahawks 586
És máris lehetne olyan helyzet, hogy sérülté válna, akit ki akarsz venni a cap alól, mert nem éri meg ott tartani. Szóval ez biztosan nem megoldás, hogy unfair kiskapukat nyitogassanak..
topin
Szinte látom is magam előtt.

2015-ben járunk.
Non contact edzés, Wilson under center a labdával. Kinéz jobbra, Carroll alig láthatóan biccent, - mindenki tudja mi következik.

A QB egy hangos OHAMA BOUNTY felkiáltás kíséretében áthívja a játékot, a falemberek a snapre egy különösen elbaszott cut blockot imitálva elfekszenek a földön, mint valami bedrogozott cserebogár, és Wilson a sajnálatosan túlfizetett RB kezébe nyomja a labdát.

Ekkorra ő is rájön mire megy ki a játék

Kb fél másodperc múlva, jobbról Bennett és ET, balról pedig Clark és Kam egyszerre üt rajta egy akkorát, hogy a kórházba beérve azt hiszik róla, hogy csávó biciklivel hajtott a betonsittel megrakott túlméretes kamion alá, ami aztán a jobbról érkező tehervonat alá lökte.

Mission complete, cap saved!

😀 😀 😀 😀
akdestroyer
Mondjuk az a 2015ös fal éles meccsen is kb. csak elbaszott cutblockot csinált.
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
És máris lehetne olyan helyzet, hogy sérülté válna, akit ki akarsz venni a cap alól, mert nem éri meg ott tartani. Szóval ez biztosan nem megoldás, hogy unfair kiskapukat nyitogassanak..
topin
Szinte látom is magam előtt.

2015-ben járunk.
Non contact edzés, Wilson under center a labdával. Kinéz jobbra, Carroll alig láthatóan biccent, - mindenki tudja mi következik.

A QB egy hangos OHAMA BOUNTY felkiáltás kíséretében áthívja a játékot, a falemberek a snapre egy különösen elbaszott cut blockot imitálva elfekszenek a földön, mint valami bedrogozott cserebogár, és Wilson a sajnálatosan túlfizetett RB kezébe nyomja a labdát.

Ekkorra ő is rájön mire megy ki a játék

Kb fél másodperc múlva, jobbról Bennett és ET, balról pedig Clark és Kam egyszerre üt rajta egy akkorát, hogy a kórházba beérve azt hiszik róla, hogy csávó biciklivel hajtott a betonsittel megrakott túlméretes kamion alá, ami aztán a jobbról érkező tehervonat alá lökte.

Mission complete, cap saved!

😀 😀 😀 😀

Szerkesztette: akdestroyer

több mint 5 éve
topin New England Patriots 1 956
Senki nem gátolja az NFL-t, hogy hozzon egy olyan capre vonatkozó szabályt, hogy lesérült játékosnak kifizetett pénzt nem kell elkönyvelni a cap alá. És máris kivettük ezt a szempontot a képletből.

peterk2005
És máris lehetne olyan helyzet, hogy sérülté válna, akit ki akarsz venni a cap alól, mert nem éri meg ott tartani. Szóval ez biztosan nem megoldás, hogy unfair kiskapukat nyitogassanak..
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Már csak 7 nap. Tiktaktiktak...

több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 604 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tűpontos komment, igazából csak egy dolog van amivel vitatkoznék.

Az hogy a csapatok menetrendszerűen hamarabb kilépnek a szerződésekből, és az, hogy kvázi csak a garantált tartalom garantált, az egy kétirányú dolog. A csapat oldaláról, amikor szerződést adsz egy játékosnak akkor gyakorlatilag rulettezel; betippeled az értékét, aztán reménykedsz hogy visszahozza majd a belefektetett picket, vagy FA esetén a lóvét. Garancia nincs. Na most a játékosok érdekeit védő csoportok/egyének ott hazudják el ezt az egész dolgot, hogy ha x játékos mondjuk kap egy 4y/44m szerződést tökmindegy mennyi garantáltal, meg milyen részletekkel, akkor az a mondás, hogy azzal már csak a csapatnak van dolga, azaz utalni a pénzt.

Hát szerintem kurvára nem. Azért a pármillió(dollár!)ért azért meg is kell dolgozni.akdestroyer
Igazad van, de szerintem nincs köztünk ebben sem vélemény eltérés. A szerződés természetesen rizikóvállalás mindkét részről. A szerződés idejére előre mindkét fél bekockáztat. A csapat is (a garantálttal) és a játékos is (azzal, hogy esetleg keveset kér/kap és túl játssza a pénzét). Mindkettőre akad példa.

Az alapvető probléma az NFLPA és a liga között abban van, hogy mire egy játékos oda tud jutni, hogy egyáltalán esélye legyen megdolgozni a "milió dollárjaiért", addigra már bőven kiszipolyozták, hiszen minimum 3, de általáben 4-5 évig fingéhugyé focizott. A kiemelkedő játékosok évekig kiemelkedő szinten. Bell például úgy lapátolt össze 8000 all purpose yardot, 40+ TD-t, 2 first team all pro címet, hogy ezért összesen 16 milliót kapott. Ebből is 12-t az utolsó évében, a megelőzőkben összesen 4-et. Miközben mindegyik évben a teljesítménye bőven 10-et megért, gyakran többet, Úgyhogy ő például eleve úgy 40 milla mínusszal indul, ha a teljesítmény/keresetet nézzük, mert lerakott úgy 60 milla teljesítményt és kapott érte 16-ot (taggel együtt).

Az FA first wave ennek az "ellenhulláma", Azoknál a szerződéseknél fordul elő időnként nagy befürdés, az valóban a csapatokat súlytja. De azért igazán nagy befürdés ritkán van, és amikor van, általában elmondható, hogy az adott csapat felelőtlenül licitált túl mindenkit. Már MOST is tudjuk, hogy kik voltak azok, akiket baromira túlfizettek. Szóval nem valami olyanba ugranak bele a csapatok, amit nem látni, ami majd csak később jön hidegzuhanyként. Úgyhogy én ezt az érvet "dolgozzon is meg a pénzéért" egyrészt elfogadom, másrészt viszont úgy gondolom, hogy a felelősen kötött szerződések esetén nagy százalékban a játékos meg is dolgozik a pénzéért. Akkor nem, ha lesérül.

De arra meg amondó vagyok, ne úgy tekintsünk, mint a játékos kudarcára. Az egy munkahelyi baleset, amiért normális körülmények között a munkahely anyagilag jótáll. Ha úgy, hogy biztosítja a dolgozót akkor úgy, ha ő maga fizet akkor úgy. A lényeg, hogy a munkáltató jótáll. Úgyhogy, ha egy játékos úgy kap 50 millát zsebbe, hogy azért nem dolgozik meg érte mert 2 meccs után egy életre lesérült, akkor az rendben van. A munkáltató fizesse ki (vagy kössön biztosítást és a biztosító fizesse ki). A capnek nincs jelentősége, ez nem cap téma. Senki nem gátolja az NFL-t, hogy hozzon egy olyan capre vonatkozó szabályt, hogy lesérült játékosnak kifizetett pénzt nem kell elkönyvelni a cap alá. És máris kivettük ezt a szempontot a képletből.

Úgyhogy ha mi lennénk a zöld asztalnál, én a játékosok oldalán, Te a csapatokén, szerintem két perc alatt kezet ráznánk, mert nincs vélemény különbség. Az igazi feleknek nem fog ilyen könnyen menni. 😀 (Egyébként olvastam valahol nem olyan régen egy olyan javaslatot, hogy a rookie időszakot levinnék 2 évre 4 helyett, és az ismételt tag lehetőségét elvennék. Már ennyi is sokat javítana a helyzeten. Szerintem ezzel az FA is kevésbé lenne őrült, mert most azért is olyan amilyen, mert a sok olcsó fiatal miatt a liga többsége tele van elszórható lóvéval. Ha két év után meg kellene fizetni a jobb fiatalokat, az normalizálná az árakat is szerintem.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 524 — JAFL Tampa GM
Vajon melyik csapatnál és mikor jön el az a pont amikor azt mondják nem adjuk meg a nagy pénzt? fr qb esetén.

Mert el fog jönni egyszer ez is,hisz lassan egy qb elviszi a cap 20%-at egyedül... ami alap esetben is nehéz de mi van ha mégsem lesz olyan penge ? plusz a roster még 50 ember....
Janek
Eddig is elvitte a 20%ot az arányok ugyanazok.
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Vajon melyik csapatnál és mikor jön el az a pont amikor azt mondják nem adjuk meg a nagy pénzt? fr qb esetén.

Mert el fog jönni egyszer ez is,hisz lassan egy qb elviszi a cap 20%-at egyedül... ami alap esetben is nehéz de mi van ha mégsem lesz olyan penge ? plusz a roster még 50 ember....
Janek
Szerintem még nem vagyunk közel se ehhez a ponthoz. Van még mozgástér, eddig is meg tudták csinálni a csapatok, a space meg nő folyamatosan.
Az meg, hogy nem lesz olyan penge, ez a rizikó mindig meg van, de alapvetően, aki nem olyan penge MÉG, annak nem is adnak meg ekkora pénzeket kapásból.
PEEtör
Majd kiderül.
Szerintem pedig hamarabb eljön mert nem csak a fiatalok akarnak nagy pénzt hanem sorban mind. plusz ugye Oline is kell elé ha már adsz neki 30 milliót...

több mint 5 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Vajon melyik csapatnál és mikor jön el az a pont amikor azt mondják nem adjuk meg a nagy pénzt? fr qb esetén.

Mert el fog jönni egyszer ez is,hisz lassan egy qb elviszi a cap 20%-at egyedül... ami alap esetben is nehéz de mi van ha mégsem lesz olyan penge ? plusz a roster még 50 ember....
Janek
Szerintem még nem vagyunk közel se ehhez a ponthoz. Van még mozgástér, eddig is meg tudták csinálni a csapatok, a space meg nő folyamatosan.
Az meg, hogy nem lesz olyan penge, ez a rizikó mindig meg van, de alapvetően, aki nem olyan penge MÉG, annak nem is adnak meg ekkora pénzeket kapásból.
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 581 — Apu ökölbeszorított keze
Vajon melyik csapatnál és mikor jön el az a pont amikor azt mondják nem adjuk meg a nagy pénzt? fr qb esetén.

Mert el fog jönni egyszer ez is,hisz lassan egy qb elviszi a cap 20%-at egyedül... ami alap esetben is nehéz de mi van ha mégsem lesz olyan penge ? plusz a roster még 50 ember....

több mint 5 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Csak egy kérdésem van. Ha most Wilson nem ír alá hosszabbítást, mert horror pénzt akar, de tagelhető (mert ki tudjátok gazdálkodni a QB tag-et) te micsinász? Kiengeded a piacra?
Fast Willie
Ha én ülnék ott, akkor annyit adnék neki amennyit csak akar.
A tag semmire sem megoldás.

Három okból sem.
1. Fr.QB esetén nem egy-egy szezonnal előre gondolkozol. Érted most tageljük és akkor most mi történt? Annyi hogy egy szezonnal alrébbgörgettük a ganét magunk előtt, jövőre ugyanúgy le kell játszani a kötelező köröket és ugyanúgy lóg a levegőben a QB kérdés.

2. Jövőre ugyanez a játék sokkal drágább lesz. Gondolom ezt nem kell túlmagyaráznom.

3. Ha akarata ellenére tartod itt plusz évekre (főleg ha kevesebb fizuért) azzal csak mérgezed a kapcsolatot, és a végén a fene megeszi az egészet, (lásd Earl Thomas saga). Jobb esetben beleszarik az egészbe, és félgőzzel eldobálgat, rosszabb esetben sztrájkol, a legrosszabb esetben meg az öltözői morált is szétkeféled a dologgal. Double trouble.

Hogy válaszoljak a kérdésedre; mindenáron meg kell tartani, és annyi lóvét odaadni (észszerű keretek között) amennyi csak belefér.
Ha ez az út nem járható, akár mert tényleg irreális a követelés (lásd Bell), akár mert menni akar, akkor engedni kell, mert jön a fentebb 3 pontban ismertetett szarcunami, és lehet hogy van még egyéb negatív hozadéka a dolognak, ami eszembe se jutott momentán.

Akkor kiengedem a piacra, és rámegyek egy rookiera az első körben, mert nem maradt más választás. Akármennyire is fáj.

De erővel tagelni az szarrágás.
És hogy ne legyek homer, aki csak más csapatoknál ilyen kurva objektív, én a magam részéről az ET sagát is ugyanígy kurvára rühelltem, és elítéltem. Nem volt elegáns.
akdestroyer
ad 1) A Steelers Bellnek adta a kétszeri tag-et, aki egy sérülékeny, eltiltással fenyegetett fr RB volt, nem fr QB. A kétségtelenül elit teljesítménye ellenére nem ért WR pénzt, nem is olyan volt az ajánlatunk. Nincs kétségem, hogy Colberték megadták volna neki a "mindenidők legjobban fizetett RB-pénzét", ha nincsenek körülötte a balhék, kétségek és a folyamatos, három szezonon keresztüli sérülések.

Running backnél pedig szerintem igenis kell nézni, hogy 30 felett ne fizesd agyon, mert drasztikusan visszaesik a teljesítménye.

Wilson kapcsán csak azért kérdeztem a tag-et, mert már több hónapja egyeztetnek és még nincs szerződés. Nem kétlem, hogy lesz megegyezés, de sztem nagyon magas összeg lesz - amit nektek ő megér - nekünk Bell nem érte meg annyiért, amennyit akart volna.

Ha a csapatnak van jogi lehetősége, hogy megakadályozza a sztárjátékosa piacra lépését, miért is ne tegye meg? Pusztán jófejségből, karitatív szempontok alapján? A játékosnak is joga van holdoutolni, LB meg is tette.

Ha Russ-al nem lesz egyezség, nincs kétségem, hogy a Hawks is rádobja a tag-et. De afelől sincs kétségem, hogy Wilson nem ül ki egy teljes szezont, mint Bell.

ad 2) Bellnél nem lett drágább a játék, mert még egy full tele lévő cappel rendelkező Jets-et sem tudott megzsarolni azért, hogy gigapénzt kapjon. A szabad piacon jobb feltételekkel kapott szerződést (valamivel nagyobb garantált tartalommal, mint a PIT állítólagos ajánlata), de a sérülés-garantáltság messze volt az elképzeléseitől (eredetileg egy tweet szerint két éve 70%-ot akart biztosítéknak), másrészt a harmadik évben ugyanúgy szívfájdalom nélkül kitehető. Amiben igaza volt, az a magas signing bonus, amit tőlünk nem kapott volna kézhez, a NYJ megtehette, hogy azonnal megdobja vele.

ad 3) Előre ezeket nem láthatod. Antonio Brownnal is előre strukturálgattunk, átalakítottuk a pénzeit előre signing bonussá, mégis kiverte a balhét. (Ugye végül kiderült, hogy a Ben-nel való egoharc egyfajta ürügy volt, a hiszti végig a pénzről szólt, hogy piaci alapú szerződésről tárgyalhasson, külső szereplőkkel).

Sőt AB-t még noname rookie-ként, előre megszavazott bizalommal dobtuk meg a nagy pénzzel, majd megadtuk neki, amit kért és még az új szerződése után is átalakítottuk azt a kérésére, mégsem volt elég neki.

Az OL és DL embereinkkel (Pouncey, DeCastro, Heyward, Tuitt) ugyanezt megjátsszuk, és ők meg maradnak.

ad 4) Nem biztos, hogy abban a helyzetben vagytok, hogy Russ Wilsonnal ésszerű keretek között tárgyaljatok. Ő diktál ebben a helyzetben, mert mindenki tudja - az ügynök is -, hogy az offense-nek most ő az alfája és omegája.

Carroll rá épített fel mindent, és alakította át a játékkoncepciót (Lynch kárára, új OC, új OL-edző, új koncepciójú OL, skillplayerek nyomatása). Féltávon nem fogja feladni. Egy rookieval kezdhetné elölről, amit PC-ből (részben a kora miatt) már nem nézek ki, másrészt sztem a D oldali reboot gyorsabb volt, mint arra gondolt, így összességében a champ window, de legalábbis a playoff window nyitva maradt.

Egy HC nem fog addig rebuildelni egy rookie OB-val, ameddig playoff esélyes a csapat és az irányítója tudja működtetni a rendszert. Más helyzet (mint kb. a Rams/Eagles vagy kicsit a Chiefs), hogy egy tele lévő, gyorsan töltött vagy telítés alatti keretbe raksz be újoncot. (Browns is lassan itt tart).

A ti keretetekben vannak erős pontok, de véleményem szerint a támadóegységet egy újonc nem tudja elvinni önállóan és nincs olyan koponya O oldalon, mint McVay, Reich/Pederson vagy Andy Reid. A védelmetek pedig nem tart ott, mint Wilson korai éveiben, de előbbre van, mint Shermanék meghülyülésekor.

Apropó: a Bell/AB-féle sztori nagyon hajaz a ti védelmi véleményvezéreitek sorsára

Szerk.: Mondjuk előbb is eszembe juthatott volna a jobb párhuzam Bellel: Frank Clark 😊
Fast Willie
Ezek mind ésszerű és logikus pontok, de még mindig fennállnak, állhatnak azok a problémák, amiket akdestroyer említett. Szóval pl egy dolog, hogy PC nem akarja feladni, meg elölről kezdeni, de könnyen lehet, hogy csak elmérgesíti a helyzetet, pl az ET helyzetet sem kezelte jól, és még finom voltam, most pedig egy FR QB-ról van szó.
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Csak egy kérdésem van. Ha most Wilson nem ír alá hosszabbítást, mert horror pénzt akar, de tagelhető (mert ki tudjátok gazdálkodni a QB tag-et) te micsinász? Kiengeded a piacra?
Fast Willie
Ha én ülnék ott, akkor annyit adnék neki amennyit csak akar.
A tag semmire sem megoldás.

Három okból sem.
1. Fr.QB esetén nem egy-egy szezonnal előre gondolkozol. Érted most tageljük és akkor most mi történt? Annyi hogy egy szezonnal alrébbgörgettük a ganét magunk előtt, jövőre ugyanúgy le kell játszani a kötelező köröket és ugyanúgy lóg a levegőben a QB kérdés.

2. Jövőre ugyanez a játék sokkal drágább lesz. Gondolom ezt nem kell túlmagyaráznom.

3. Ha akarata ellenére tartod itt plusz évekre (főleg ha kevesebb fizuért) azzal csak mérgezed a kapcsolatot, és a végén a fene megeszi az egészet, (lásd Earl Thomas saga). Jobb esetben beleszarik az egészbe, és félgőzzel eldobálgat, rosszabb esetben sztrájkol, a legrosszabb esetben meg az öltözői morált is szétkeféled a dologgal. Double trouble.

Hogy válaszoljak a kérdésedre; mindenáron meg kell tartani, és annyi lóvét odaadni (észszerű keretek között) amennyi csak belefér.
Ha ez az út nem járható, akár mert tényleg irreális a követelés (lásd Bell), akár mert menni akar, akkor engedni kell, mert jön a fentebb 3 pontban ismertetett szarcunami, és lehet hogy van még egyéb negatív hozadéka a dolognak, ami eszembe se jutott momentán.

Akkor kiengedem a piacra, és rámegyek egy rookiera az első körben, mert nem maradt más választás. Akármennyire is fáj.

De erővel tagelni az szarrágás.
És hogy ne legyek homer, aki csak más csapatoknál ilyen kurva objektív, én a magam részéről az ET sagát is ugyanígy kurvára rühelltem, és elítéltem. Nem volt elegáns.
akdestroyer
A gond ott van, hogy szarra is fizetheted Wilsont, alairhat hateves szerzodest, de ha ket ev mulva jon 1-2-3 jatekos, akik meg mar tobbet kapnak a hosszabitasuknal vagy FA-n, akkor torolheted a segged a szerzodesbol levo harom evbol, mert emberunk ugyanugy nekiall fesztivalozni es holdoutolni, azt meg leszarja, hogy van meg harom ev a szerzodesebol, aminek az alairasakor alaposan ki lett tomve a zsebe.

Ez a szerzodes-struktura az uj CBA-nal elegge ujra lesz lihegve, mert MLB-ben es NBA-ben a penzek altalaban full garantaltak, az NFLPA mar egy eve ezen pattog, hogy az NFL-be is be kell ezt vezetni, ha meg nem mennek bele a tulajdonosok, ok nem fognak megegyezni az uj CBA-rol.

Eljutottunk oda, hogy kotsz egy hosszu tavu szerzodest valakivel, de alig leszel beljebb. A labdarugasban is a legjobbak ele mar minden masodik evben odanyomnak egy plusz egyeves hosszabbitast, ami annyira jo, hogy noveljek a fizeteset. Rendre olyanokkal hosszabbitanak, akiknek meg 2-3 ev van hatra az aktualis megallpodasukbol. Itt is ez lesz. Ketevente rapakolnak plusz egy evet a kulcsjatekosok szerzodesere, megemelik a piaci arakhoz kepest 1-2-3 millioval a zset, aztan szoszi. Mint Julio Jonesnal.

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Csak egy kérdésem van. Ha most Wilson nem ír alá hosszabbítást, mert horror pénzt akar, de tagelhető (mert ki tudjátok gazdálkodni a QB tag-et) te micsinász? Kiengeded a piacra?
Fast Willie
Ha én ülnék ott, akkor annyit adnék neki amennyit csak akar.
A tag semmire sem megoldás.

Három okból sem.
1. Fr.QB esetén nem egy-egy szezonnal előre gondolkozol. Érted most tageljük és akkor most mi történt? Annyi hogy egy szezonnal alrébbgörgettük a ganét magunk előtt, jövőre ugyanúgy le kell játszani a kötelező köröket és ugyanúgy lóg a levegőben a QB kérdés.

2. Jövőre ugyanez a játék sokkal drágább lesz. Gondolom ezt nem kell túlmagyaráznom.

3. Ha akarata ellenére tartod itt plusz évekre (főleg ha kevesebb fizuért) azzal csak mérgezed a kapcsolatot, és a végén a fene megeszi az egészet, (lásd Earl Thomas saga). Jobb esetben beleszarik az egészbe, és félgőzzel eldobálgat, rosszabb esetben sztrájkol, a legrosszabb esetben meg az öltözői morált is szétkeféled a dologgal. Double trouble.

Hogy válaszoljak a kérdésedre; mindenáron meg kell tartani, és annyi lóvét odaadni (észszerű keretek között) amennyi csak belefér.
Ha ez az út nem járható, akár mert tényleg irreális a követelés (lásd Bell), akár mert menni akar, akkor engedni kell, mert jön a fentebb 3 pontban ismertetett szarcunami, és lehet hogy van még egyéb negatív hozadéka a dolognak, ami eszembe se jutott momentán.

Akkor kiengedem a piacra, és rámegyek egy rookiera az első körben, mert nem maradt más választás. Akármennyire is fáj.

De erővel tagelni az szarrágás.
És hogy ne legyek homer, aki csak más csapatoknál ilyen kurva objektív, én a magam részéről az ET sagát is ugyanígy kurvára rühelltem, és elítéltem. Nem volt elegáns.
akdestroyer
ad 1) A Steelers Bellnek adta a kétszeri tag-et, aki egy sérülékeny, eltiltással fenyegetett fr RB volt, nem fr QB. A kétségtelenül elit teljesítménye ellenére nem ért WR pénzt, nem is olyan volt az ajánlatunk. Nincs kétségem, hogy Colberték megadták volna neki a "mindenidők legjobban fizetett RB-pénzét", ha nincsenek körülötte a balhék, kétségek és a folyamatos, három szezonon keresztüli sérülések.

Running backnél pedig szerintem igenis kell nézni, hogy 30 felett ne fizesd agyon, mert drasztikusan visszaesik a teljesítménye.

Wilson kapcsán csak azért kérdeztem a tag-et, mert már több hónapja egyeztetnek és még nincs szerződés. Nem kétlem, hogy lesz megegyezés, de sztem nagyon magas összeg lesz - amit nektek ő megér - nekünk Bell nem érte meg annyiért, amennyit akart volna.

Ha a csapatnak van jogi lehetősége, hogy megakadályozza a sztárjátékosa piacra lépését, miért is ne tegye meg? Pusztán jófejségből, karitatív szempontok alapján? A játékosnak is joga van holdoutolni, LB meg is tette.

Ha Russ-al nem lesz egyezség, nincs kétségem, hogy a Hawks is rádobja a tag-et. De afelől sincs kétségem, hogy Wilson nem ül ki egy teljes szezont, mint Bell.

ad 2) Bellnél nem lett drágább a játék, mert még egy full tele lévő cappel rendelkező Jets-et sem tudott megzsarolni azért, hogy gigapénzt kapjon. A szabad piacon jobb feltételekkel kapott szerződést (valamivel nagyobb garantált tartalommal, mint a PIT állítólagos ajánlata), de a sérülés-garantáltság messze volt az elképzeléseitől (eredetileg egy tweet szerint két éve 70%-ot akart biztosítéknak), másrészt a harmadik évben ugyanúgy szívfájdalom nélkül kitehető. Amiben igaza volt, az a magas signing bonus, amit tőlünk nem kapott volna kézhez, a NYJ megtehette, hogy azonnal megdobja vele.

ad 3) Előre ezeket nem láthatod. Antonio Brownnal is előre strukturálgattunk, átalakítottuk a pénzeit előre signing bonussá, mégis kiverte a balhét. (Ugye végül kiderült, hogy a Ben-nel való egoharc egyfajta ürügy volt, a hiszti végig a pénzről szólt, hogy piaci alapú szerződésről tárgyalhasson, külső szereplőkkel).

Sőt AB-t még noname rookie-ként, előre megszavazott bizalommal dobtuk meg a nagy pénzzel, majd megadtuk neki, amit kért és még az új szerződése után is átalakítottuk azt a kérésére, mégsem volt elég neki.

Az OL és DL embereinkkel (Pouncey, DeCastro, Heyward, Tuitt) ugyanezt megjátsszuk, és ők meg maradnak.

ad 4) Nem biztos, hogy abban a helyzetben vagytok, hogy Russ Wilsonnal ésszerű keretek között tárgyaljatok. Ő diktál ebben a helyzetben, mert mindenki tudja - az ügynök is -, hogy az offense-nek most ő az alfája és omegája.

Carroll rá épített fel mindent, és alakította át a játékkoncepciót (Lynch kárára, új OC, új OL-edző, új koncepciójú OL, skillplayerek nyomatása). Féltávon nem fogja feladni. Egy rookieval kezdhetné elölről, amit PC-ből (részben a kora miatt) már nem nézek ki, másrészt sztem a D oldali reboot gyorsabb volt, mint arra gondolt, így összességében a champ window, de legalábbis a playoff window nyitva maradt.

Egy HC nem fog addig rebuildelni egy rookie OB-val, ameddig playoff esélyes a csapat és az irányítója tudja működtetni a rendszert. Más helyzet (mint kb. a Rams/Eagles vagy kicsit a Chiefs), hogy egy tele lévő, gyorsan töltött vagy telítés alatti keretbe raksz be újoncot. (Browns is lassan itt tart).

A ti keretetekben vannak erős pontok, de véleményem szerint a támadóegységet egy újonc nem tudja elvinni önállóan és nincs olyan koponya O oldalon, mint McVay, Reich/Pederson vagy Andy Reid. A védelmetek pedig nem tart ott, mint Wilson korai éveiben, de előbbre van, mint Shermanék meghülyülésekor.

Apropó: a Bell/AB-féle sztori nagyon hajaz a ti védelmi véleményvezéreitek sorsára

Szerk.: Mondjuk előbb is eszembe juthatott volna a jobb párhuzam Bellel: Frank Clark 😊

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Csak egy kérdésem van. Ha most Wilson nem ír alá hosszabbítást, mert horror pénzt akar, de tagelhető (mert ki tudjátok gazdálkodni a QB tag-et) te micsinász? Kiengeded a piacra?
Fast Willie
Ha én ülnék ott, akkor annyit adnék neki amennyit csak akar.
A tag semmire sem megoldás.

Három okból sem.
1. Fr.QB esetén nem egy-egy szezonnal előre gondolkozol. Érted most tageljük és akkor most mi történt? Annyi hogy egy szezonnal alrébbgörgettük a ganét magunk előtt, jövőre ugyanúgy le kell játszani a kötelező köröket és ugyanúgy lóg a levegőben a QB kérdés.

2. Jövőre ugyanez a játék sokkal drágább lesz. Gondolom ezt nem kell túlmagyaráznom.

3. Ha akarata ellenére tartod itt plusz évekre (főleg ha kevesebb fizuért) azzal csak mérgezed a kapcsolatot, és a végén a fene megeszi az egészet, (lásd Earl Thomas saga). Jobb esetben beleszarik az egészbe, és félgőzzel eldobálgat, rosszabb esetben sztrájkol, a legrosszabb esetben meg az öltözői morált is szétkeféled a dologgal. Double trouble.

Hogy válaszoljak a kérdésedre; mindenáron meg kell tartani, és annyi lóvét odaadni (észszerű keretek között) amennyi csak belefér.
Ha ez az út nem járható, akár mert tényleg irreális a követelés (lásd Bell), akár mert menni akar, akkor engedni kell, mert jön a fentebb 3 pontban ismertetett szarcunami, és lehet hogy van még egyéb negatív hozadéka a dolognak, ami eszembe se jutott momentán.

Akkor kiengedem a piacra, és rámegyek egy rookiera az első körben, mert nem maradt más választás. Akármennyire is fáj.

De erővel tagelni az szarrágás.
És hogy ne legyek homer, aki csak más csapatoknál ilyen kurva objektív, én a magam részéről az ET sagát is ugyanígy kurvára rühelltem, és elítéltem. Nem volt elegáns.

Szerkesztette: akdestroyer

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 748
Ezt kifejtenéd egy-két szóban? Nekem úgy tűnik, Bell egy mostanihoz hasonló szerződést kapott volna, talán egy kicsivel kevesebb garantált pénzzel, 5 évre, de visszautasította....miért is volt ez "nyomorforgató"?
Kicsit úgy tűnik olyan divat lett a Steelerst szidni ebben az ügyben, pedig a Jets szerződése tökéletesen megmutatta, hogy Bell mennyit ér és egy centtel sem többet....
Klaci79
Persze.
A taggel való visszaélés.
A tag arra való, hogy legyen plusz idő megegyezni. Na ennek az esélye nálatok nyomokban sem létezett.
Letettetek egy korrekt szerződést a csávó elé, ő meg gigalóvét, meg plusz wr2 fizut, meg kurva nagy garantáltat akart.
Teljesen világos volt hogy nem lesz megegyezés.

Erre kap mégegy taget? Miért is? Hogy játszon még egy évet megfizethető áron, meg kap 20.000 carryt, aztán ha kifacsartuk mehet a p*csába...
Ez nálam g*ciskedésnek számít, meg maga a nagybetűs VISSZAÉLÉS a taggel.
Röviden ennyi, persze lehet hogy rosszul látom.

peterk2005
Tűpontos komment, igazából csak egy dolog van amivel vitatkoznék.

Az hogy a csapatok menetrendszerűen hamarabb kilépnek a szerződésekből, és az, hogy kvázi csak a garantált tartalom garantált, az egy kétirányú dolog.

A csapat oldaláról, amikor szerződést adsz egy játékosnak akkor gyakorlatilag rulettezel; betippeled az értékét, aztán reménykedsz hogy visszahozza majd a belefektetett picket, vagy FA esetén a lóvét. Garancia nincs.

Na most a játékosok érdekeit védő csoportok/egyének ott hazudják el ezt az egész dolgot, hogy ha x játékos mondjuk kap egy 4y/44m szerződést tökmindegy mennyi garantáltal, meg milyen részletekkel, akkor az a mondás, hogy azzal már csak a csapatnak van dolga, azaz utalni a pénzt.

Hát szerintem kurvára nem.

Azért a pármillió(dollár!)ért azért meg is kell dolgozni.

Amikor valaki kap mondjuk a posztján egy top20%-ba tartozó fizut, akkor azért cserébe el is várnak egy elit teljesítményt.
Aki ezt leteszi az asztalra, azzal kurvára nem fognak szerződést bontani idő előtt. És a szerződés kifutása után vagy megkinálják lóvéval, vagy kimegy a piacra mégtöbb zsetonért, és ezt egy elit guard, cb, safety, de, qb, meg is fogja kapni.

A túlfizetéseknél jön a hoppá. Megkapta a bizalmat, meg a zsetont, de bebustol, vagy FAként visszaesik, hát igen...
Ilyenkor kisebb túlfizetés esetén nincs hosszabbítás, mehet a piacra, esetleg belemegy egy fizucsökkentésbe, elvetemült túlfizetés esetén meg egyből repül a csávó ahogy a dead money azt engedi.

És mivel a piac, meg a folyamatosan növekvő cap az esetek 80%ban erősen túlfizetett játékosokat szül, sok lesz a könnyes búcsú.

De én ezzel nem látok problémát, és ez szerintem a dolgok normális működése, és nem egy olyan végletekig igazságtalan rendszer ami ellen most a játékosoknak aztán fel kell lépni és visszavágni.
akdestroyer
Csak egy kérdésem van. Ha most Wilson nem ír alá hosszabbítást, mert horror pénzt akar, de tagelhető (mert ki tudjátok gazdálkodni a QB tag-et) te micsinász? Kiengeded a piacra?
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Cassius Marsh visszatért, és jött még Nate Orchard is edge posztra Clark, Jefferson, Martin, Rasheem Green és Branden Jackson mellé.
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
A baj mondjuk ott van, hogy jo ideje mar a csapatok srm arra hasznaljak a taget, mert valojaban plusz idot akarnak a targyalasra, hanem vagy abban az evben gondolkodnak, vagy csak azert csinaljak, hogy elpasszoljak a jatekost. Nem veletlen, hogy a playak fele egybol hisztivel reagal a tagre es holdouttal fenyegetozik. A tag mostanra atment egy olyan uzenetbe, ami a jatekosok szamara nem pozitiv a csapattol.

Dallasban Lawrence mar ott tart, hogy amig nem kap szerzodest, nem mutteti meg a sulyos vallseruleset, ami utan 4 honapos rehab van alapbol. Az ora ketyeg...

több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 598
Ezt kifejtenéd egy-két szóban? Nekem úgy tűnik, Bell egy mostanihoz hasonló szerződést kapott volna, talán egy kicsivel kevesebb garantált pénzzel, 5 évre, de visszautasította....miért is volt ez "nyomorforgató"?
Kicsit úgy tűnik olyan divat lett a Steelerst szidni ebben az ügyben, pedig a Jets szerződése tökéletesen megmutatta, hogy Bell mennyit ér és egy centtel sem többet....
Klaci79
Persze.
A taggel való visszaélés.
A tag arra való, hogy legyen plusz idő megegyezni. Na ennek az esélye nálatok nyomokban sem létezett.
Letettetek egy korrekt szerződést a csávó elé, ő meg gigalóvét, meg plusz wr2 fizut, meg kurva nagy garantáltat akart.
Teljesen világos volt hogy nem lesz megegyezés.

Erre kap mégegy taget? Miért is? Hogy játszon még egy évet megfizethető áron, meg kap 20.000 carryt, aztán ha kifacsartuk mehet a p*csába...
Ez nálam g*ciskedésnek számít, meg maga a nagybetűs VISSZAÉLÉS a taggel.
Röviden ennyi, persze lehet hogy rosszul látom.

peterk2005
Tűpontos komment, igazából csak egy dolog van amivel vitatkoznék.

Az hogy a csapatok menetrendszerűen hamarabb kilépnek a szerződésekből, és az, hogy kvázi csak a garantált tartalom garantált, az egy kétirányú dolog.

A csapat oldaláról, amikor szerződést adsz egy játékosnak akkor gyakorlatilag rulettezel; betippeled az értékét, aztán reménykedsz hogy visszahozza majd a belefektetett picket, vagy FA esetén a lóvét. Garancia nincs.

Na most a játékosok érdekeit védő csoportok/egyének ott hazudják el ezt az egész dolgot, hogy ha x játékos mondjuk kap egy 4y/44m szerződést tökmindegy mennyi garantáltal, meg milyen részletekkel, akkor az a mondás, hogy azzal már csak a csapatnak van dolga, azaz utalni a pénzt.

Hát szerintem kurvára nem.

Azért a pármillió(dollár!)ért azért meg is kell dolgozni.

Amikor valaki kap mondjuk a posztján egy top20%-ba tartozó fizut, akkor azért cserébe el is várnak egy elit teljesítményt.
Aki ezt leteszi az asztalra, azzal kurvára nem fognak szerződést bontani idő előtt. És a szerződés kifutása után vagy megkinálják lóvéval, vagy kimegy a piacra mégtöbb zsetonért, és ezt egy elit guard, cb, safety, de, qb, meg is fogja kapni.

A túlfizetéseknél jön a hoppá. Megkapta a bizalmat, meg a zsetont, de bebustol, vagy FAként visszaesik, hát igen...
Ilyenkor kisebb túlfizetés esetén nincs hosszabbítás, mehet a piacra, esetleg belemegy egy fizucsökkentésbe, elvetemült túlfizetés esetén meg egyből repül a csávó ahogy a dead money azt engedi.

És mivel a piac, meg a folyamatosan növekvő cap az esetek 80%ban erősen túlfizetett játékosokat szül, sok lesz a könnyes búcsú.

De én ezzel nem látok problémát, és ez szerintem a dolgok normális működése, és nem egy olyan végletekig igazságtalan rendszer ami ellen most a játékosoknak aztán fel kell lépni és visszavágni.

Szerkesztette: akdestroyer