Washington Commanders
28 feliratkozó
több mint 5 éve
Most komolyan, tényleg olyan nehéz belegondolni hogy a rézbőrű kifejezés sértő az őslakosok egy részének?Egy még nagyobb rézsét meg vagy egyáltalán nem érdekli a név, vagy pont hogy megtisztelőnek tartják. Gondolom nehéz utánaolvasni 🙂
Értem én hogy tradíció, meg múlt, de bakker, nem lehetne egy kicsit nyitottabbnak lenni és együttérzést mutatni feléjük?
Ahogy nem illik manapság niggerezni, úgy talán a redskin szó is már egy idejétmúlt, pejoratív kifejezés.
Már évekkel ezelőtt önként meg kellett volna lépnie a tulajnak. Külső nyomás és arcvesztés nélkül.
Maradjon a logó, meg a színek és simán legyen Warriors.
A Blackhawks meg Chiefs meg azért nem passzol ide, mert előbbi a tulaj I. világháborús hadosztályának a neve volt (bár tény hogy azt egy nagy indián harcosról nevezték el!), a Chiefs viszont Kansas City egykori polgármesterének a becenevét kapta meg, mikor a Dallas Texans odaköltözött.
Pizsama
Ezért is tettem be cikket az általános topikba.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Most komolyan, tényleg olyan nehéz belegondolni hogy a rézbőrű kifejezés sértő az őslakosok egy részének?Értem én hogy tradíció, meg múlt, de bakker, nem lehetne egy kicsit nyitottabbnak lenni és együttérzést mutatni feléjük?
Ahogy nem illik manapság niggerezni, úgy talán a redskin szó is már egy idejétmúlt, pejoratív kifejezés.
Már évekkel ezelőtt önként meg kellett volna lépnie a tulajnak. Külső nyomás és arcvesztés nélkül.
Maradjon a logó, meg a színek és simán legyen Warriors.
A Blackhawks meg Chiefs meg azért nem passzol ide, mert előbbi a tulaj I. világháborús hadosztályának a neve volt (bár tény hogy azt egy nagy indián harcosról nevezték el!), a Chiefs viszont Kansas City egykori polgármesterének a becenevét kapta meg, mikor a Dallas Texans odaköltözött.
több mint 5 éve
Szerintem akkor a Giants is változtasson nevet mert diszkriminálja az alacsonyakat 😁A híres 49ers között hány nigger bányászott szabad emberként aranyat a vadnyugaton?Washington Senators, a kétszeresen elköltözött MLB-csapatuk emlékéreWashington MeToos vagy Washington PCs. Nevetséges. Amúgy kíváncsi vagyok, mikor kezdik ki a Patriots elnevezést is. Hiszen azok kizárólag fehér emberek voltak, lévén hogy a négerek akkor rabszolgák voltak, az indiánokat meg ők (is) irtották...
Kampman
Burkus
Amadeus

több mint 5 éve
Bár régi cikk...www.google.com/amp/s/amp.greatfallstribune.com/amp/5528647

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Washington P.C. eddig a legjobb név amit olvastam 😊Ez most kellett estére, köszi 😊
Matthew99

több mint 5 éve
legyen washington dindonuffins és mindenki boldog lesz
több mint 5 éve
szerintem ez rég időszerű volt és elkerülhetetlen. arra számítottam, hogy az új stadion RFK helyén való feépítéséért cserébe kell majd megváltoztatni a nevet, de így is jó lesz...😊
HTTR
több mint 5 éve
Nem örülök, hogy a legpörgősebb topik lettünk 😡😀

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
southpark.cc.com/full-episodes/s18e01-go-fund-yourself#source=6154fc40-b7a3-4387-94cc-fc42fc47376e:c6cbd5e3-7eae-4cc3-94b7-119c8d412f99&position=1&sort=!airdatesimpsonék már megcsinálták
több mint 5 éve
Washington Rainbowsnak kell lennie, én nem látok más opciót.
KYLE LARSON – TWO-TIME NASCAR CUP SERIES CHAMPION
A Liverbird upon my chest
We are men of Shankly's best
A team that plays the Liverpool way
And wins the championship in May
több mint 5 éve
A híres 49ers között hány nigger bányászott szabad emberként aranyat a vadnyugaton?Washington Senators, a kétszeresen elköltözött MLB-csapatuk emlékéreWashington MeToos vagy Washington PCs. Nevetséges. Amúgy kíváncsi vagyok, mikor kezdik ki a Patriots elnevezést is. Hiszen azok kizárólag fehér emberek voltak, lévén hogy a négerek akkor rabszolgák voltak, az indiánokat meg ők (is) irtották...
Kampman
Burkus
több mint 5 éve
Washington Senators, a kétszeresen elköltözött MLB-csapatuk emlékéreWashington MeToos vagy Washington PCs. Nevetséges. Amúgy kíváncsi vagyok, mikor kezdik ki a Patriots elnevezést is. Hiszen azok kizárólag fehér emberek voltak, lévén hogy a négerek akkor rabszolgák voltak, az indiánokat meg ők (is) irtották...
Kampman
több mint 5 éve
Washington Senators, a kétszeresen elköltözött MLB-csapatuk emlékére
több mint 5 éve
Washington P.C. eddig a legjobb név amit olvastam 😊

A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. Nincs ez elbaszva, csak másra lesz jó. A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
twitter.com/RapSheet/status/1279067387401244672Beszédes a REDSKINS aláírás 👍😊
Beki

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Nem szeretném, ha változna a név, de ha mindenképpen muszáj, akkor csak úgy tartanám elfogadhatónak, ha a logó és a név változik, minden más marad. A csapat színek, mezek, dizájn stb. legalább maradjon. Ne keltse egy teljesen új csapat látszatát.#KeepTheName
Viselkedj felnőtt módjára, és gyere TV-t nézni a várba!
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
több mint 5 éve
Washington Red Stars, aztán meg át is lehet nevezni a stadiont Gazpromra vagy Russneftre(Rusznyeft)!!! 😉😊😀

ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods, Jan-Ove Waldner FAN!!!
több mint 5 éve
Amúgy anno volt ezekről a döntésekről ugye szavazás, ha jól tudom pl a Ravens is így kapta a nevét a költözéskor. Nyilván itt ekkora korderejű dologról nincs szó de lehet érdemes volna feldobni pár opciót aztán döntsön DC népe. Egyéként sok nfl csapatnál szerintem iszonyú béna a név, ahol tradíció miatt ez ott nyilván nem akkora gond, csak arra akarok utalni, hogy lehet, hogy nem lenne törtélemi múlt 1-2 név mögött, de biztos lehetne találni pár "jól hangzó", "eladható" fantázianevet.
De persze nekem teljesen 8, én alapvetően a Redskins-t mint nevet bírtam, sőt, valahol ha már "tiszteletlenség", ezt a nevet pont az ország fővárosának a csapata viseli. Ez is csak nézőpont kérdése, hogy ez most tiszteletlenség vagy épp az ellenkezője...

Liverpool Fc
több mint 5 éve
Beteg dolog ami itt megy már, kíváncsi leszek a fehér ház mikor lesz átnevezve...Fehér frászra? 🤣
kapitnono
több mint 5 éve
Amúgy most akkor ugyanilyen apropóból nem kéne átnevezni (vagy legalábbis sokaknak hőbörögni miatta) a Chiefst is meg a Browns-t is? Vagy az NHL-ben a Chicago Blackhawks-t.

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
"I don't break the horizon
I erase it when I'm born"
több mint 5 éve
Jövőre meg előtörnek az állatvédők és retteghetnek a állatneveket viselő csapatok.Csak cuki neveket lehetne adni, nem ilyen erőszakos vadorzó, ragadozó neveket! Jönnének a Pandas, Chinchillas, Chihuahuas, .... Hortobágy Birkas nevű csapatok.
BigBaltazar
több mint 5 éve
vannak egészen komolynak tűnő próbálkozások is a viccek mellett:A Redtails-hez azért kapcsolódhatnak más képzettársítások is: elképzelem, ahogy a magyar közvetítésben elhangzik, hogy "az elmúlt néhány play-ben a Vörös Farkúak nem védekeztek túl hatékonyan". (Igen, bzmeg, azért lett ez a nevük 😊)
Washington Redtails
vagy korábbról a Washington Redhawks
rva
A Redhawk pedig a Ruger fegyvermárka egyik zászlóshajója, tehát ennyi erővel felvehetnék Washingtonban újra a Bullets nevet is (NBA-ből visszacsempészve).
Ha PC-k akarnának lenni, akkor pedig Mighty BlackCocks lennének.
több mint 5 éve
Beteg dolog ami itt megy már, kíváncsi leszek a fehér ház mikor lesz átnevezve...

több mint 5 éve
Mondjuk az gondolom tökmindegy, hogy 10 megkérdezett amerikai őslakosból kilencet egyáltalán nem zavar a Redskins név, de néhány unatkozó balfasz szerint viszont rettentő felháborító és korentsem pc. Hát basszák meg.Nem látok más megoldást, mint Nemzeti Konzultációt tartani!!!
warr_b