Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 036 — Lucas Scott
Verstappennek össze kell szednie magát, mert eddig 3 versenyből 2 versenyen is hibázott, és súlyos pontokba került ez neki.


csebi
Kérem? Bahreinben nem hibázott Hamiltonhoz képest többet vagy nagyobbat, csak az általam élőben látott versenyhétvégék(2005 imola óta) legbotrányosabb bíráskodása zajlott.

Imolában nem lett meg a pole, valóban hibából, de nyert, pontot nem vesztett ezáltal.

Most egy pontot bukott, jogosan, a leggyorsabb körért. Az időmérős hibája nem oszt nem szoroz, itt Lewis levadászta volna versenyben sajnos amúgy is.

Szóval én nem látom a súlyos pont vesztést önhibákból Maxnál. Amit látok hogy Lewis viszont súlyos pont vesztést úszott meg világi mákkal.
esanders10
Bahreinben ha picit nyugodtabb akkor var egy kort ahol megelőzi simán anélkül h pályát szelesit. Ezt tartom hibának. Attól még h nem kerül pont veszteségbe a hiba az meg hiba és vszeg a mercinek is más stratégiája lett volna ha Verstappen első, Bottas második, hami harmadik a rajtnál de ezt nem tudjuk meg

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 597
Egek milyen balesettel indult a tegnapi IndyCar verseny, szegény Daly még fejre is állt.
több mint 2 éve
esanders10 Denver Broncos 450
Verstappennek össze kell szednie magát, mert eddig 3 versenyből 2 versenyen is hibázott, és súlyos pontokba került ez neki.


csebi
Kérem? Bahreinben nem hibázott Hamiltonhoz képest többet vagy nagyobbat, csak az általam élőben látott versenyhétvégék(2005 imola óta) legbotrányosabb bíráskodása zajlott.

Imolában nem lett meg a pole, valóban hibából, de nyert, pontot nem vesztett ezáltal.

Most egy pontot bukott, jogosan, a leggyorsabb körért. Az időmérős hibája nem oszt nem szoroz, itt Lewis levadászta volna versenyben sajnos amúgy is.

Szóval én nem látom a súlyos pont vesztést önhibákból Maxnál. Amit látok hogy Lewis viszont súlyos pont vesztést úszott meg világi mákkal.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 704 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
elég uncsi verseny volt ez most amúgy. RB 2. ülése el van átkozva, bki ül ott, az szarul megy.
csebi
Azért Perez egy klasszissal jobb mint Gasly és Albon, várjunk még ezzel egy kicsit hogy rendesen megszokja az autót

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 036 — Lucas Scott
elég uncsi verseny volt ez most amúgy. RB 2. ülése el van átkozva, bki ül ott, az szarul megy.

sajnos jogos Verstappen kör elvétele még ha idegesítő is, hogy itt előnynek számított, az első futamon meg 29 körön át nem. de itt a merci hibázott, hogy hamar hozta ki Bottast plusz Perez is, hogy engedte azt, hogy 28-30 mp távolságra menjen el tőle Bottas. Honda sajnos olyan autót épített, ami a DRS idők előtt nagyon jó lett volna, mert egy körön elképesztően gyors, így simán van esély a pole-ra, de egyenesben lassú (asszem Oconhoz képest a célegyenesben kb 10 mps különbség volt és nem az RB javára ...) így hiába DRS, nehezen tud csak ott előzni, ahol a Merci simán. Ez nem csak az RB-nél látszik hanem Alpha Taurinál, Gasly is alig bírt előzni tegnap.

amúgy MSC tempója egész jó, szép teljesítmény, hogy Latifit azután is le tudta vadászni, hogy kék zászló miatt bukott kb 2.5 mpt mikor már támadhatott volna bezzeg Mazespint nem érdekel senki, ő a saját versenyére figyel hiába tök utolsó. állítólag MSC múltkori versenyen, az utolsó SC utána időszakban folyamatosan Kimi tempóját mente, ami nagyon szép teljesítmény ezzel a Haas-szal.

Verstappennek össze kell szednie magát, mert eddig 3 versenyből 2 versenyen is hibázott, és súlyos pontokba került ez neki.

Ferrarik meg talán nem annyira cikik, mint tavaly, de nem is annyira jók, mint amennyire vártam volna őket. Ricciardo meg már nem való abba az ülésbe sztem.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
dawyd728 3 698
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
Mr.Breaker
Élről kell rajtolni. 2x nem tudta hozni a polet, ami simán benne volt a kocsiban. Onnan teljesen más lett volna a verseny.
A +1 pont elvétele megint csak jogos. Maradandó előnyt szerzett ott. Pont.
dawyd728
Mikor Hamilton megelőzte se ért sokat, úgyhogy a pole-ból se lett volna esélye a közepes gumikon, hiszen már az időmérőn is látszott, hogy az nagyon fekszik a Mercedeseknek. A célegyenesben meg sokkal erősebbek voltak a Mercedesek, így DRS-sel könnyen átléptek volna rajta a verseny elején, majd ugyanígy követhette volna őket.

Ha nincs Bottas műszaki hibája szerintem kemény keveréken is ott hagyja egyébként.

A leggyorsabb körén meg kb. annyit nyert a kiszélesítéssel, mint amennyivel gyorsabb volt Bottas körénél, szóval ebben ennyi volt.

Max abszolút elégedett lehet, hiszen a Mercedes Bottas versenyét gyakorlatilag szabotálta (hosszú kerékcsere, műszaki hiba lassú feltérképezése), így Verstappen lassabb kocsival tudta őt megelőzni.

De a lényeg nekem továbbra is az, hogy Lando eddig 3/3 a best of the rest versenyben. 😊
Jughead
Simán igazad lehet, h akkor is Hamilton nyer, ha Max indul az élről, de! Ettől még teljesen más helyzetben lett volna, ha ő van elől és a középső szektorban ki tud autózni akkora előnyt, h ne tudják nyitni a DRS-t vagy csak 8-9 tized távolságból. Hamilton is azért tudta megelőzni Verstappen, mert a középsőben fogta vissza Bottas lassabb tempója és az utolsó szektorban pedig hibázott a holland, így ő DRS zónán kívülre került, Hamilton viszont nagyon ráesett, és 6 tized előnyből a DRS zóna elején már lehetetlen volt kivédekezni Hamilton&Mercedes kombót. Mindez ha nincs, akkor feltételezem taktikából nagy eséllyel megverhették volna, de akkor nem lett volna ilyen egyértelmű. Így valós esélye nagyon csekély volt a hibája után.
Mindegy. Amire rá akartam világítani, h Verstappen is benne hagyott és a Red Bull is az eddigi hétvégéken, míg Hamiltonnak 1x nagy szerencséje is volt. 3 verseny, ami lement az alapján vezethetnének és nem teszik. Demoralizáló tud lenni az ilyen. Nyilván Hamilton imolai szerencséjére nincs rájatásuk, de azzal együtt is a másik két versenyből 1-et be kellett volna húzni. Ennek még a végén döntő szerepe is lehet egy szoros bajnokság esetén.
több mint 3 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 185
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
Mr.Breaker
Élről kell rajtolni. 2x nem tudta hozni a polet, ami simán benne volt a kocsiban. Onnan teljesen más lett volna a verseny.
A +1 pont elvétele megint csak jogos. Maradandó előnyt szerzett ott. Pont.
dawyd728
Mikor Hamilton megelőzte se ért sokat, úgyhogy a pole-ból se lett volna esélye a közepes gumikon, hiszen már az időmérőn is látszott, hogy az nagyon fekszik a Mercedeseknek. A célegyenesben meg sokkal erősebbek voltak a Mercedesek, így DRS-sel könnyen átléptek volna rajta a verseny elején, majd ugyanígy követhette volna őket.

Ha nincs Bottas műszaki hibája szerintem kemény keveréken is ott hagyja egyébként.

A leggyorsabb körén meg kb. annyit nyert a kiszélesítéssel, mint amennyivel gyorsabb volt Bottas körénél, szóval ebben ennyi volt.

Max abszolút elégedett lehet, hiszen a Mercedes Bottas versenyét gyakorlatilag szabotálta (hosszú kerékcsere, műszaki hiba lassú feltérképezése), így Verstappen lassabb kocsival tudta őt megelőzni.

De a lényeg nekem továbbra is az, hogy Lando eddig 3/3 a best of the rest versenyben. 😊
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 704 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Én őszintén leszarom hogyan nyer Hamilton 😀
Amég neki van a legtöbb pontja nekem ok 😉

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Brotesz Indianapolis Colts 118
Hamiltonnak az szerencséje,hogy Max nem Mercit vezet mert akkor Bottassal üthetné a nyomát...
Remélem Verstappen erre a szezonra minden hibázását ellőtte mert csak tökéletes teljesítménnyel tudja Hamilton megverni...az RB még mindig "gyengébb" autó de nem sokkal...
ThundersNFL
Szerintem sajna az sem lesz elég. Pont azért, mert futamtempója jobb a Mercinek összességében. Max és Lewis nálam egál amúgy, ergo az nyer akinek jobb a verdája valamivel. Majd lehet mutogatni Maxra is, év végén hogy többet hibázik mint Lewis, hát ja, mert többet is kell kockáztatni azzal a vassal. Illetve még ha egál is lenne, Lewis Fortuna gyermeke, jó ideje már,szóval... 😀
esanders10
Ez a legszomorubb az egeszbe, hogy csak ket ilyen egyaltalan nem szimpatikus pilotanak van eselye a gyozelemre. :/
több mint 3 éve
esanders10 Denver Broncos 450
Hamiltonnak az szerencséje,hogy Max nem Mercit vezet mert akkor Bottassal üthetné a nyomát...
Remélem Verstappen erre a szezonra minden hibázását ellőtte mert csak tökéletes teljesítménnyel tudja Hamilton megverni...az RB még mindig "gyengébb" autó de nem sokkal...
ThundersNFL
Szerintem sajna az sem lesz elég. Pont azért, mert futamtempója jobb a Mercinek összességében. Max és Lewis nálam egál amúgy, ergo az nyer akinek jobb a verdája valamivel. Majd lehet mutogatni Maxra is, év végén hogy többet hibázik mint Lewis, hát ja, mert többet is kell kockáztatni azzal a vassal. Illetve még ha egál is lenne, Lewis Fortuna gyermeke, jó ideje már,szóval... 😀
több mint 3 éve
dawyd728 3 698
Puffogjatok csak. Azt is kell valakinek. 😀
több mint 3 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 469 — No one likes us, cause no one like us
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
Mr.Breaker
Élről kell rajtolni. 2x nem tudta hozni a polet, ami simán benne volt a kocsiban. Onnan teljesen más lett volna a verseny.
A +1 pont elvétele megint csak jogos. Maradandó előnyt szerzett ott. Pont.
dawyd728
Maradandó előnyt? Mint Hamilton Bahreinben 29x a futam alatt? 😀
Bálesz
jajj ne kezdd el vele 😊

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 3 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 229 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Raikkonen eztz benézte. 😀
Beki
nem a finnek napja volt ez :/

több mint 3 éve
esanders10 Denver Broncos 450
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
Mr.Breaker
Élről kell rajtolni. 2x nem tudta hozni a polet, ami simán benne volt a kocsiban. Onnan teljesen más lett volna a verseny.
A +1 pont elvétele megint csak jogos. Maradandó előnyt szerzett ott. Pont.
dawyd728
Maradandó előnyt? Mint Hamilton Bahreinben 29x a futam alatt? 😀
Bálesz
Ha a bírák is alkalmazzák a kettős mércét, a drukkereknél sem meglepő a meglétük 😀
több mint 3 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 653 — Illegális gyakorló
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
Mr.Breaker
Élről kell rajtolni. 2x nem tudta hozni a polet, ami simán benne volt a kocsiban. Onnan teljesen más lett volna a verseny.
A +1 pont elvétele megint csak jogos. Maradandó előnyt szerzett ott. Pont.
dawyd728
Maradandó előnyt? Mint Hamilton Bahreinben 29x a futam alatt? 😀

több mint 3 éve
esanders10 Denver Broncos 450
Ha a káoszt, és a hibákat kivonjuk szerintem ugyanaz lesz mint 17 és 18ban.

Ahol és amikor a merci nyer, az sima lesz, ahol a RB, az vért hugyozós. Ez az én szótáram szerint nem egál.

Nembaj, annyira azért “szoros” hogy lehet tettetni a hülyét, csillagosoknál, és hülyének nézni mindenkit.

Arra az egyre jó lesz ez az év is, hogy a Lewis drukkerek abba a hitbe ámíthatják magukat hogy “szoros” Vb harc lesz/van, mint ahogy akkor is.

Szerkesztette: esanders10
több mint 3 éve
dawyd728 3 698
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
Mr.Breaker
Élről kell rajtolni. 2x nem tudta hozni a polet, ami simán benne volt a kocsiban. Onnan teljesen más lett volna a verseny.
A +1 pont elvétele megint csak jogos. Maradandó előnyt szerzett ott. Pont.
több mint 3 éve
Mr.Breaker 1 870
Jól van konzisztensek az FIA-nál megint. 😄 8 pont eddig ami ment a kukába Verstappennek az ilyen-olyan pályahatár értelmezések miatt.
Futamon nem tudom mi lehetne ez ellen a Mercedes ellen a megoldás. 7-8 tizedről DRS-sel simán felfalják az RB-t, ők meg ha gyorsabbak is lennének a pályán DRS-sel sincs sok esélyük.
több mint 3 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 811 — !SuPeR6BoWL!
Hamiltonnak az szerencséje,hogy Max nem Mercit vezet mert akkor Bottassal üthetné a nyomát...
Remélem Verstappen erre a szezonra minden hibázását ellőtte mert csak tökéletes teljesítménnyel tudja Hamilton megverni...az RB még mindig "gyengébb" autó de nem sokkal...

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 3 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 469 — No one likes us, cause no one like us
Ez nem az a versenytempóban top Perez...de mindegyik csapat váltó pilóta borzalmas eddig...

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
Dögunalom a köbön...

Pereznek muszáj lesz felnőni a feladathoz, mert Hami amúgy is jobb mint Verstappen, de kettő mercivel nem fog bírni. Azért Botlás annyira van jó, hogy belekontárkodjon Verstappennek.
több mint 3 éve
csipkelli 3 287
Nem lesz boldog Verstappen, ha Bottas kikerüli majd az egyenesben.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 971 — nabege2@yahoo.com
Haminak rohadtul nem jók a gumijai... már 3x futotta meg vele a leggyorsabb kört...
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 704 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Hamilton panaszkodik a gumikra, ezzel hivatalos a futam

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Valtteri Balfasz