Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 2 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Megnéztem ennek a salaknascarnak az összefoglalóját, nagyon tetszett, de én régen mindig néztem a salakmotort is.
Gondoltam keresek valakit "kedvenc"-nek, es a 12-es szám, a Ford meg az autófestés alapján Blaneyre gondoltam.
Róla mi a sztori?
Mit érdemes tudni?
Sobri Jóska
Én Gollob-ig néztem rendszeresen a salakmotort, azóta csak elvétve.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Megnéztem ennek a salaknascarnak az összefoglalóját, nagyon tetszett, de én régen mindig néztem a salakmotort is.
Gondoltam keresek valakit "kedvenc"-nek, es a 12-es szám, a Ford meg az autófestés alapján Blaneyre gondoltam.
Róla mi a sztori?
Mit érdemes tudni?

több mint 2 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
 sport365.hu/auto-motor,auto-motor,forma-1,megsem-volt-jo-otlet-a-bahreini-nagydij-megrendezeset,137862?fbclid=IwAR0VyFv8vQsZzJGQ5XrXUirvRDAg8HwspNMS6aomA1_KVk_KEkLbKvtce_Y
több mint 2 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Üssetek agyon, de bennem most tudatosult, ahogy megláttam egy összefoglalót, hogy ez a Food City Dirt futam, tényleg retekben ment 😀 Óriási flash, hogy tudnak ennyire baromságokat kitalálni és működőképessé tenni, nagyon régóta sírok, hogy nincs időm még nascarra is, de most elkapott a dolog.

Amúgy ezen a pályán mennyivel volt alacsonyabb az átlag sebesség, mondjuk egy átlagos betonos oválhoz képest?
Hanni
a NASCAR az autósportok pankrációja, tökéletes 😀

amúgy 46 mph volt az átlagsebesség. normál esetben Bristolban 80-90 között vannak.
több mint 2 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 052 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Hát gondolom sokkal 😀

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 2 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Üssetek agyon, de bennem most tudatosult, ahogy megláttam egy összefoglalót, hogy ez a Food City Dirt futam, tényleg retekben ment 😀 Óriási flash, hogy tudnak ennyire baromságokat kitalálni és működőképessé tenni, nagyon régóta sírok, hogy nincs időm még nascarra is, de most elkapott a dolog.

Amúgy ezen a pályán mennyivel volt alacsonyabb az átlag sebesség, mondjuk egy átlagos betonos oválhoz képest?
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 426
Hogy rohadjon meg Joey és Denny itt az elején csatáznak azt lerágom a körmöm nehogy megint kiüsse egymást a 2 kedvencem 😀
Marlar így innen Európából a jó büdös anyukádat...

De nem számít, ottttttt is vaaan! Ezazzzz!
Heisman
Nem láttam még a versenyt, de az eredmény szembejött. Valahogy teljesen más végeredményre számítottam. Mármint nem Logano miatt.

Denny újabb Top 5, nagyon kemény. Ha Homesteadben nem gyorshajtott volna az utolsó pit stopnál, hatból hat Top 5 helyezése lenne, így belerondít egy 11. hely a szezonkezdetébe. 😕 Martinsville-ben jöhet a W.
több mint 2 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 426
Engem amúgy baromira idegesít az amerikai NASCAR közvetítés az állandó össze-vissza kapcsolgatásaikkal. Egy körön belül látjuk az 1-2-t, majd átváltunk 5 mp-re a totál érdektelen 10.-re, majd onnan megmutatjuk a 28.-at 5 mp-re számomra totál kiakasztó.
NB2
Viszont arányaiban véve egészen sokat mutatják a hátrébb lévőket is, ami szerintem nagyon jó.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
Engem amúgy baromira idegesít az amerikai NASCAR közvetítés az állandó össze-vissza kapcsolgatásaikkal. Egy körön belül látjuk az 1-2-t, majd átváltunk 5 mp-re a totál érdektelen 10.-re, majd onnan megmutatjuk a 28.-at 5 mp-re számomra totál kiakasztó.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Egyébként azt sem értem, hogy a FIA miért nem tudja ezeket a pályahatárokat kezelni, mindig megy az agyalás, hogy akkor most fehér vonal, most a kerékvető is jó még, most kevesebb mint egy autóra a kerékvetőtől még belefér.
Miért nem lehet azt mondani, hogy minden pálya minden kanyarjában legyél egy kerékkel a fehér vonalon ami a pálya szélét jelöli, aztán akkor nincs kreatív szabályértelmezés.

A pilóták is néhol sírnak, hogy hát itt meg ott túl szigorú, de ők is olyanok, hogy ha 10 méterrel arrébb lehetne fordulni, ahhoz képest is belerakna még 1 métert.
Puhapöcs a FIA, mert nincs egységes álláspontjuk hétvégén belül se, de ez nem ment fel senkit.
Vito
Egyszerűen meg lehetne oldani, oda kell rakni egy kibaszott falat mint a kanadaiak oszt nincs vita 😀 Nyilván a mazepin féléknek nem nagyon lenne befejezett futamuk, de nem lennének kétes esetek 😀
A csalás/nem csalás témában kiváncsian dobom fel a kérdést: ezt hogy bukta el a Red Bull? Pedig ezen a pályán látványosan övék volt a tempó..

Továbbra is túlértékeltnek tartom Verstappent, a kortársai közül tartósan jobb teljesítményt rakott le az asztalra Hamilton és Alonso, de időszakosan Vettel és Raikonnen is. Nagyjából Leclerc-kel egy szint, a lehet még belőle valami kategória, de semmi több.
Szokol
Szerintem meg a legjobb pilóta jelenleg, egy fostosabb autóval volt pariban a mercivel.
Aa a baj hogy akkora különbségek vannak autó és autó közt hogy mindkettőnk véleménye csak feltételezés, mert nem tudjuk hogy mik a valós erőviszonyok az autóknál így csak a csapattársakhoz tudjuk mérni őket, többek között ezt nem szeretem a forma 1-ben.
eaglesmcnabb
Nyers tempóban lehet tényleg a legjobb, de mentálisan a kanyarban sincs Hamiltonhoz képest.
FLZOLI
Ez sztem korral jár, ennyi idősen Hamilton sem hibázott sokkal kevesebbet.
empty taxi
az a kérdés hogy Max mennyi idő alatt növi ezt ki, vagy mi kell hozzá. Hamiltonnak a váltás kellett ehhez, meg hogy megszabadult Ron Dennistől

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Egyébként azt sem értem, hogy a FIA miért nem tudja ezeket a pályahatárokat kezelni, mindig megy az agyalás, hogy akkor most fehér vonal, most a kerékvető is jó még, most kevesebb mint egy autóra a kerékvetőtől még belefér.
Miért nem lehet azt mondani, hogy minden pálya minden kanyarjában legyél egy kerékkel a fehér vonalon ami a pálya szélét jelöli, aztán akkor nincs kreatív szabályértelmezés.

A pilóták is néhol sírnak, hogy hát itt meg ott túl szigorú, de ők is olyanok, hogy ha 10 méterrel arrébb lehetne fordulni, ahhoz képest is belerakna még 1 métert.
Puhapöcs a FIA, mert nincs egységes álláspontjuk hétvégén belül se, de ez nem ment fel senkit.
Vito
Egyszerűen meg lehetne oldani, oda kell rakni egy kibaszott falat mint a kanadaiak oszt nincs vita 😀 Nyilván a mazepin féléknek nem nagyon lenne befejezett futamuk, de nem lennének kétes esetek 😀
A csalás/nem csalás témában kiváncsian dobom fel a kérdést: ezt hogy bukta el a Red Bull? Pedig ezen a pályán látványosan övék volt a tempó..

Továbbra is túlértékeltnek tartom Verstappent, a kortársai közül tartósan jobb teljesítményt rakott le az asztalra Hamilton és Alonso, de időszakosan Vettel és Raikonnen is. Nagyjából Leclerc-kel egy szint, a lehet még belőle valami kategória, de semmi több.
Szokol
Szerintem meg a legjobb pilóta jelenleg, egy fostosabb autóval volt pariban a mercivel.
Aa a baj hogy akkora különbségek vannak autó és autó közt hogy mindkettőnk véleménye csak feltételezés, mert nem tudjuk hogy mik a valós erőviszonyok az autóknál így csak a csapattársakhoz tudjuk mérni őket, többek között ezt nem szeretem a forma 1-ben.
eaglesmcnabb
Nyers tempóban lehet tényleg a legjobb, de mentálisan a kanyarban sincs Hamiltonhoz képest.
FLZOLI
Ez sztem korral jár, ennyi idősen Hamilton sem hibázott sokkal kevesebbet.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 758 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Egyébként azt sem értem, hogy a FIA miért nem tudja ezeket a pályahatárokat kezelni, mindig megy az agyalás, hogy akkor most fehér vonal, most a kerékvető is jó még, most kevesebb mint egy autóra a kerékvetőtől még belefér.
Miért nem lehet azt mondani, hogy minden pálya minden kanyarjában legyél egy kerékkel a fehér vonalon ami a pálya szélét jelöli, aztán akkor nincs kreatív szabályértelmezés.

A pilóták is néhol sírnak, hogy hát itt meg ott túl szigorú, de ők is olyanok, hogy ha 10 méterrel arrébb lehetne fordulni, ahhoz képest is belerakna még 1 métert.
Puhapöcs a FIA, mert nincs egységes álláspontjuk hétvégén belül se, de ez nem ment fel senkit.
Vito
Egyszerűen meg lehetne oldani, oda kell rakni egy kibaszott falat mint a kanadaiak oszt nincs vita 😀 Nyilván a mazepin féléknek nem nagyon lenne befejezett futamuk, de nem lennének kétes esetek 😀
A csalás/nem csalás témában kiváncsian dobom fel a kérdést: ezt hogy bukta el a Red Bull? Pedig ezen a pályán látványosan övék volt a tempó..

Továbbra is túlértékeltnek tartom Verstappent, a kortársai közül tartósan jobb teljesítményt rakott le az asztalra Hamilton és Alonso, de időszakosan Vettel és Raikonnen is. Nagyjából Leclerc-kel egy szint, a lehet még belőle valami kategória, de semmi több.
Szokol
Szerintem meg a legjobb pilóta jelenleg, egy fostosabb autóval volt pariban a mercivel.
Aa a baj hogy akkora különbségek vannak autó és autó közt hogy mindkettőnk véleménye csak feltételezés, mert nem tudjuk hogy mik a valós erőviszonyok az autóknál így csak a csapattársakhoz tudjuk mérni őket, többek között ezt nem szeretem a forma 1-ben.
eaglesmcnabb
Nyers tempóban lehet tényleg a legjobb, de mentálisan a kanyarban sincs Hamiltonhoz képest.

több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Hogy rohadjon meg Joey és Denny itt az elején csatáznak azt lerágom a körmöm nehogy megint kiüsse egymást a 2 kedvencem 😀
Marlar így innen Európából a jó büdös anyukádat...

De nem számít, ottttttt is vaaan! Ezazzzz!

Szerkesztette: Heisman nádor

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 309 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Na jövőre is lesz Bristol Dirt Race

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 548 — Vikings fan
Ez most amúgy olyan, mint a bírózás focimeccs után?

Engem jobban érdekelne, hogy cirka 10 körös gumielőnyben a hétvége leggyorsabb(nak tűnő) autójával hogy nem tudta megelőzni Hamiltont Verstappen?? Mert akkor már nem volt pályaelhagyósdi! Ez a gáz szerintem...
Szokol
Ezt már megbeszéltük.
Megtudta előzni, csak elsiette és el is baszta.
A Merci/Hami az ilyeneket pedig bünteti.
több mint 3 éve
Szokol Pittsburgh Steelers 6 855 — Steelers fan
Ez most amúgy olyan, mint a bírózás focimeccs után?

Engem jobban érdekelne, hogy cirka 10 körös gumielőnyben a hétvége leggyorsabb(nak tűnő) autójával hogy nem tudta megelőzni Hamiltont Verstappen?? Mert akkor már nem volt pályaelhagyósdi! Ez a gáz szerintem...
több mint 3 éve
Mr.Breaker 1 870
Na még egy utolsó videó ebben a témában.



Itt akkor úgy néz ki mindenki hülye volt, kivéve Sir Lewis. Pedig elvileg mindannyian tudták, hogy ott mehetsz tökön-paszulyon a futamon, legalábbis kb a 35. körig. És még volt pofájuk lenyilatkozni, hogy a pályahatárokat 2 versenybíró is nézte a futam alatt. Amilyen dilettáns az FIA még az is lehet két vakot állítottak oda. 😀

Szerkesztette: Mr.Breaker
több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 833 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Hamilton inkàbb tudod róla h szélesebben lehet menni, mint h nem! 😃
4 futamos eltiltás!
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 548 — Vikings fan
itt van egy kis video reszlet:



amugy itt egy kep h a palyan befejezte az elozest, talan ha eroszakosabb es akar lasabb tempoval tartja a pozit a palyan belul akkor Haminak is lassitania kellett volna es marad elol:


csebi
Amúgy a perspektíva becsapós, mert már valamelyest hátulról látod őket. Nem teljesen oldalról. De rendben adjuk meg, előtte van. Viszont azért van előtte, mert a kelleténél nagyobb kanyartempót vitt át a kanyaron, amivel már nem tudott pályán belül maradni a kanyar kijáratán. Ha kicsit kisebb tempót visz át, szerintem megoldja, h előzés legyen belőle. Ha kicsinél többel lassabb tempót próbál átvinni a kanyaron, akkor meg nem lett volna itt ezen a képen előtte. Apróságon múlt Verstappen részéről. Viszont ahogy lezajlott az "előzés", az úgy nem előzés, ha Hamilton nem terelt ki téged, nem akadályozott senki, h szűkebb íven fordulj, de te a gyorsabb külsőt választottad önszántadból és nem tudtad magad bent tartani, akkor hiába voltál egy pillanatra a kanyar közben elől, ha csak azért lehettél, mert egy olyan tempót vittél be a kanyarba és át az apexen, amivel nem tudtál szabályosan (előzés közben értelmezett szabályosan) a pályán maradni.
dawyd728
Igen, én is ezt próbáltam mondani. Kicsit kevésbé profin.
Ha szűkébben fordul vagy kicsit lassabban Hamilton nem tudott volna mit csinálni lassít vagy neki megy. Így okosan csak várt hatha elcseszi Max. Megtette.
több mint 3 éve
dawyd728 3 651
itt van egy kis video reszlet:



amugy itt egy kep h a palyan befejezte az elozest, talan ha eroszakosabb es akar lasabb tempoval tartja a pozit a palyan belul akkor Haminak is lassitania kellett volna es marad elol:


csebi
Amúgy a perspektíva becsapós, mert már valamelyest hátulról látod őket. Nem teljesen oldalról. De rendben adjuk meg, előtte van. Viszont azért van előtte, mert a kelleténél nagyobb kanyartempót vitt át a kanyaron, amivel már nem tudott pályán belül maradni a kanyar kijáratán. Ha kicsit kisebb tempót visz át, szerintem megoldja, h előzés legyen belőle. Ha kicsinél többel lassabb tempót próbál átvinni a kanyaron, akkor meg nem lett volna itt ezen a képen előtte. Apróságon múlt Verstappen részéről. Viszont ahogy lezajlott az "előzés", az úgy nem előzés, ha Hamilton nem terelt ki téged, nem akadályozott senki, h szűkebb íven fordulj, de te a gyorsabb külsőt választottad önszántadból és nem tudtad magad bent tartani, akkor hiába voltál egy pillanatra a kanyar közben elől, ha csak azért lehettél, mert egy olyan tempót vittél be a kanyarba és át az apexen, amivel nem tudtál szabályosan (előzés közben értelmezett szabályosan) a pályán maradni.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 781 — Lucas Scott
itt van egy kis video reszlet:



amugy itt egy kep h a palyan befejezte az elozest, talan ha eroszakosabb es akar lasabb tempoval tartja a pozit a palyan belul akkor Haminak is lassitania kellett volna es marad elol:


Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Ha Verstappen megprobalja bent tartani vajon mi lett volna? Ugyanaz mint Albonnal kétszer is...telibeküldi oldalról...
Eazzy
Az a baj, hogy megnézve a videót Verstappen is hülyén csinálta:

Kanyarnél határozottan előrébb van.

Viszont nem vesz elég éles féktávot, túl sok helyet hagy Hamiltonnak.

Nem azért sodródott le mert Hami nem hagyott helyet, hanem mert már az íve az előző kanyar után rossz volt.
Ha kevesebb helyet hagy ezáltal tényleg csak amiatt ment volna ki mert lelök Hami a pályán akkor az védhetőbb lenne. Így azért, maradjunk annyiban Hami és Merci okosan behúzta.
Toca
Vhol megértem Verstappent is, annyit ekézték már különböző versenybalesetek miatt, hogy inkább túlbiztosította magát. Kb. ekkora botrány lett volna abból is ha, beleveri Hamiltonba a vasat.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 426
Talán van akit érdekel és még nem tette ki senki (nem rágom át magam ennyi f1 faszságon).
 www.usaracing.hu/2021/03/26/petty-a-dirt-versenyzes-oriasi-visszalepes-a-nascar-szamara/?fbclid=IwAR0ZffuvRLWFscstyCKi-T5hWtkz2EL18koxRbnDmW8K9SVC5k19sdo34A0
A Király véleménye a vélhetően egyszeri dirt futamról.
Sajnálom ezt a blamát, szerintem be is tett a kezdeményezésnek. Vártam a versenyt mert a dirt és a salakos versenyek szinte valamennyi formáját csípem.
🤘gaben🤘
Ennyire nehezen viseli hogy mától nem ő lesz az utolsó dirt verseny győztese? 😛
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 548 — Vikings fan
Ha Verstappen megprobalja bent tartani vajon mi lett volna? Ugyanaz mint Albonnal kétszer is...telibeküldi oldalról...
Eazzy
Az a baj, hogy megnézve a videót Verstappen is hülyén csinálta:

Kanyarnél határozottan előrébb van.

Viszont nem vesz elég éles féktávot, túl sok helyet hagy Hamiltonnak.

Nem azért sodródott le mert Hami nem hagyott helyet, hanem mert már az íve az előző kanyar után rossz volt.
Ha kevesebb helyet hagy ezáltal tényleg csak amiatt ment volna ki mert lelök Hami a pályán akkor az védhetőbb lenne. Így azért, maradjunk annyiban Hami és Merci okosan behúzta.
több mint 3 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
 mazesp.in/
van aki nagyon ráér 😊