Autó- és motorsportok

18 feliratkozó

több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
@esanders10 mire gondolsz bazári cirkusz, külső tényezők és túl nagy lutri faktor alatt?

A 36 verseny szerintem pont előny, hogy szinte minden hétvégén van. 😌

O'Ward nagyon jó választás, nekem a McLaren azért tartogat kérdéseket, de Patonak tavaly is már csak hajszálak hiányoztak a győzelemhez néhány alkalommal.

Ma ő indul a pole-ból, Palou 3. (biztatóan kezdi Ganassi karrierjét) és Johnson sem utolsó. Azért merem ezt írni, mert ő maga szummázta így élete első IndyCar kvaliját. 😄
több mint 3 éve
esanders10 Denver Broncos 443
Na, túl vagyok életem első Indy időmérőjén is. Kicsit furcsa volt F1 és Moto GP-n szocializálódott szememnek az elején a felület, illetve hogy nincs futó óra, de egész hamar megszoktam.

Erősnek tűnik a mezőny, pár hete megjött a kedvem hozzá hogy valami új sorozatot is elkezdjek hétről hétre követni az f1, motogp (2,3) wrc aranyfogat mellett. Amit láttam versenyeket korábban az Indy jó választásnak tűnik, tűnt, ehhez jött még 3 tény ami végleg megadta a végső lökést. 1. Az újoncok névsora 2. 17 versenyből 13 nem ovál 😀 3. pont elkaptam a tavalyi szezonzárót.

A Nascarral is szemezgettem, még szezon kezdésük előtt, de ahogy feltérképeztem, az nagyon nem nekem való, akárcsak a Formula E, mindkettőt a látottak alapján bazári cirkusznak tartom, ahol túl nagy szerepe van a külső tényezőknek, és túl nagy a lutri faktor. Továbbá 40+ verseny cmon, még Motogpből sem tudnám elviselni, pedig arra panasz nem lehet. Legalább nem az ovál lenne többségében, de így sajnos esélytelen nálam. Elhiszem, és tudom h legalább akkora kihívás az is, mint az épített, de sajnos nem az én műfajom.

Szóval Indycar, legyen egy szoros szezonunk. Mivel a Mclarennel világ életemben szimpatizáltam(főképp Mika és Kimi idején, de az utóbbi idők párosai is szimpik), így most gondoltam őket jobban fogom figyelni, O'Ward karrierjét illetve korát nézve elég nagy potenciál is van a srácban. A fekete narancs kombó pedig elég ütős 😀 Lehet gyorsan megvan az arc akivel szimpatizálok 😀
Grosjean előtt le a kalappal, elsőre, ez szép volt.

Szerkesztette: esanders10
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Jó vasárnap lesz. 😀
14:00 MotoGP
15:00 F1
21:00 Indycar és NASCAR
xrace77
ráadásul a nascar megy majd online az arena4.hu-n, az indycar szezonnyitó lesz tévében. toljatok majd kérdéseket, valamivel fel kell dobni a big D-t 😀
shawnka
Meglesz Dixonnak a hetedik? Mire lehet jó McLaughlin első évében, és úgy egyébként az IndyCarban? Miért éri meg Bourdais-nak a #14-es autóban szenvedni? Johnson lesz-e Top 10-ben idén? Herta a #26-osban lehet-e olyan jó mint a #88-asban volt? Miért jön vissza minden öreg (Castroneves, Kanaan, Montoya)? Palou nyer-e versenyt már az idén, ill. mire lesz jó karrierszinten? (Ő a kedvenc.) Ferrucci jól tette-e hogy váltott stock carra? (Az első pár versenye alapján szvsz igen.)

Így gyorsban néhány. 😄
Mikey
Szerintem ő a Nascarhoz gondolt kérdéseket, mivel ő azt közvetíti, Maka a fő ember, és ő meg az IndyCaron lesz.
Heisman
Jóvanna.
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Jó vasárnap lesz. 😀
14:00 MotoGP
15:00 F1
21:00 Indycar és NASCAR
xrace77
ráadásul a nascar megy majd online az arena4.hu-n, az indycar szezonnyitó lesz tévében. toljatok majd kérdéseket, valamivel fel kell dobni a big D-t 😀
shawnka
Meglesz Dixonnak a hetedik? Mire lehet jó McLaughlin első évében, és úgy egyébként az IndyCarban? Miért éri meg Bourdais-nak a #14-es autóban szenvedni? Johnson lesz-e Top 10-ben idén? Herta a #26-osban lehet-e olyan jó mint a #88-asban volt? Miért jön vissza minden öreg (Castroneves, Kanaan, Montoya)? Palou nyer-e versenyt már az idén, ill. mire lesz jó karrierszinten? (Ő a kedvenc.) Ferrucci jól tette-e hogy váltott stock carra? (Az első pár versenye alapján szvsz igen.)

Így gyorsban néhány. 😄
Mikey
Szerintem ő a Nascarhoz gondolt kérdéseket, mivel ő azt közvetíti, Maka a fő ember, és ő meg az IndyCaron lesz.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Jó vasárnap lesz. 😀
14:00 MotoGP
15:00 F1
21:00 Indycar és NASCAR
xrace77
ráadásul a nascar megy majd online az arena4.hu-n, az indycar szezonnyitó lesz tévében. toljatok majd kérdéseket, valamivel fel kell dobni a big D-t 😀
shawnka
Meglesz Dixonnak a hetedik? Mire lehet jó McLaughlin első évében, és úgy egyébként az IndyCarban? Miért éri meg Bourdais-nak a #14-es autóban szenvedni? Johnson lesz-e Top 10-ben idén? Herta a #26-osban lehet-e olyan jó mint a #88-asban volt? Miért jön vissza minden öreg (Castroneves, Kanaan, Montoya)? Palou nyer-e versenyt már az idén, ill. mire lesz jó karrierszinten? (Ő a kedvenc.) Ferrucci jól tette-e hogy váltott stock carra? (Az első pár versenye alapján szvsz igen.)

Így gyorsban néhány. 😄
Mikey
a nascarra értettem, azt közvetítem 😀
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Jó vasárnap lesz. 😀
14:00 MotoGP
15:00 F1
21:00 Indycar és NASCAR
xrace77
ráadásul a nascar megy majd online az arena4.hu-n, az indycar szezonnyitó lesz tévében. toljatok majd kérdéseket, valamivel fel kell dobni a big D-t 😀
shawnka
Meglesz Dixonnak a hetedik? Mire lehet jó McLaughlin első évében, és úgy egyébként az IndyCarban? Miért éri meg Bourdais-nak a #14-es autóban szenvedni? Johnson lesz-e Top 10-ben idén? Herta a #26-osban lehet-e olyan jó mint a #88-asban volt? Miért jön vissza minden öreg (Castroneves, Kanaan, Montoya)? Palou nyer-e versenyt már az idén, ill. mire lesz jó karrierszinten? (Ő a kedvenc.) Ferrucci jól tette-e hogy váltott stock carra? (Az első pár versenye alapján szvsz igen.)

Így gyorsban néhány. 😄
több mint 3 éve
dawyd728 3 690
Nem rossz kis időmérő volt. Hamilton összerakta a közel hibátlan kört a 2 RB belehibázott, ennyin múlt, hogy holnap nem RB első sor van. De legalább most az RB lesz stratégiai előnyben a futamon hála Bottasnak. Bár előző futamból kiindulva ahol 4 tizedes hátrányt fordított a Mercedes egál tempóra a versenyen lehet mindegy lesz ez a stratégiai előny.
Mr.Breaker
Ott visszatekert motorral ment az RB Marko szerint. Illetve volt differenciálmű gond is. Plusz 4 tized sem reális az időmérőn, mert egy 2 tizedes nagy hibát elkövetett Hamilton is magához képest is. Szóval egy két tizedes előnyt a különböző technikai problémák miatt nem tudtak megtartani és lett egál. Szóval a Mercedes semmit nem fordított kb. Holnap sem fognak.
több mint 3 éve
Toca Minnesota Vikings 18 634 — Vikings fan
Jó vasárnap lesz. 😀
14:00 MotoGP
15:00 F1
21:00 Indycar és NASCAR
xrace77
ráadásul a nascar megy majd online az arena4.hu-n, az indycar szezonnyitó lesz tévében. toljatok majd kérdéseket, valamivel fel kell dobni a big D-t 😀
shawnka
Végre nézhetlek titeket 😀
több mint 3 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Jó vasárnap lesz. 😀
14:00 MotoGP
15:00 F1
21:00 Indycar és NASCAR
xrace77
ráadásul a nascar megy majd online az arena4.hu-n, az indycar szezonnyitó lesz tévében. toljatok majd kérdéseket, valamivel fel kell dobni a big D-t 😀
több mint 3 éve
KoporShow Kansas City Chiefs Auburn Tigers 1 174 — Forum Reader
Ezeket a "pályaelhagyásos" büntetéseket, amikor mondjuk kiszélesíti a kanyart tiszta hülyeségnek érzem. Ha kanyart levág, pláne láthatóan direktbe, az ok, de ezzel kapcsolatban hagyják őket, menjenek, ahogy tudnak. Ebbe nem értem miért kell belekötni....
dande
Valahol meg kell fogni ezeket, ha 10 méterrel kijjebb lehetne kanyarodni, azt is a határon csinálnák.
Azért van kijelölve a pálya vonala, hogy azon kell menni. Ugye ha fal lenne a kanyarkijáraton, hirtelen mindenki jobban elkezdené tisztelni a pályahatárokat.
Inkább a következetlenséget és a hétvégén belül is változó szabályokat kérném számon a versenyigazgatóságon.
Vito
Ezért kellenének kavicságyak, és nem leaszfaltozott bukóterek.
Mikey
Speciel pont Imolában 90% kavicságy.



"Nem kell hogy valódi legyen...Elég ha annak tűnik"

PC still means Personal Computer for me!

A rat born in stable is not a horse.

,, Nem az internet tetté beteggé az embereket, az internet csak rávilágított, mennyi beteg ember van. "
több mint 3 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 535
Ezeket a "pályaelhagyásos" büntetéseket, amikor mondjuk kiszélesíti a kanyart tiszta hülyeségnek érzem. Ha kanyart levág, pláne láthatóan direktbe, az ok, de ezzel kapcsolatban hagyják őket, menjenek, ahogy tudnak. Ebbe nem értem miért kell belekötni....
dande
Valahol meg kell fogni ezeket, ha 10 méterrel kijjebb lehetne kanyarodni, azt is a határon csinálnák.
Azért van kijelölve a pálya vonala, hogy azon kell menni. Ugye ha fal lenne a kanyarkijáraton, hirtelen mindenki jobban elkezdené tisztelni a pályahatárokat.
Inkább a következetlenséget és a hétvégén belül is változó szabályokat kérném számon a versenyigazgatóságon.
Vito
Ezért kellenének kavicságyak, és nem leaszfaltozott bukóterek.
több mint 3 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 066 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
Na Quartararo-Rins-Zarco első sor holnapra Portimaoban. Meg kell csillagozni ugyanakkor a francia pole-ját, mert Bagnaia szájbaverte az előző portugáliai körrekordot(kb háromtizeddel). Csak mivel Oliveira besárgázta a pályát az olasz előtt, így azt a körét elvették a ducatisnak.

A suzuki magához képest továbbra is meglepően üde péntek-szombat. Rins második helye remek, Mirnek is a harmadik sor a standard rajthelynek számít.

Eképpen én Yamaha-Suzuki párharcot várok holnapra(főleg egy Quartararo-Rins-Mir threesome lenne szórakoztató), esetleg valamelyik Ducatis még fel érhet a dobogóra(Peco vagy Zarco).

Marquez a hatodik helyről fog indulni, Morbidelli ötödik rajthelye is pozitiv csalódásnak számít. Megemlíteném még Marini nyolcadik helyét, az ujonc menti a családi becsületet.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 3 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Ezeket a "pályaelhagyásos" büntetéseket, amikor mondjuk kiszélesíti a kanyart tiszta hülyeségnek érzem. Ha kanyart levág, pláne láthatóan direktbe, az ok, de ezzel kapcsolatban hagyják őket, menjenek, ahogy tudnak. Ebbe nem értem miért kell belekötni....
dande
Valahol meg kell fogni ezeket, ha 10 méterrel kijjebb lehetne kanyarodni, azt is a határon csinálnák.
Azért van kijelölve a pálya vonala, hogy azon kell menni. Ugye ha fal lenne a kanyarkijáraton, hirtelen mindenki jobban elkezdené tisztelni a pályahatárokat.
Inkább a következetlenséget és a hétvégén belül is változó szabályokat kérném számon a versenyigazgatóságon.
több mint 3 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 395 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ezeket a "pályaelhagyásos" büntetéseket, amikor mondjuk kiszélesíti a kanyart tiszta hülyeségnek érzem. Ha kanyart levág, pláne láthatóan direktbe, az ok, de ezzel kapcsolatban hagyják őket, menjenek, ahogy tudnak. Ebbe nem értem miért kell belekötni....
több mint 3 éve
Mr.Breaker 1 870
Nem rossz kis időmérő volt. Hamilton összerakta a közel hibátlan kört a 2 RB belehibázott, ennyin múlt, hogy holnap nem RB első sor van. De legalább most az RB lesz stratégiai előnyben a futamon hála Bottasnak. Bár előző futamból kiindulva ahol 4 tizedes hátrányt fordított a Mercedes egál tempóra a versenyen lehet mindegy lesz ez a stratégiai előny.
több mint 3 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 967 — Lucas Scott
Na ez már jó Q3 volt végre. A Norris körért kár...Bottastól meg jobb, ha megszabadul a Merci jövőre. 😀
Beki
Q1ben ott volt majdnem megint a Mazespin csak csalódást okozott.
Bottas meg amúgy q3ig jól ment, én azt hittem veri Hamit, de itt q3ban mki hibázik. Verstappen is kb fel mpt ott hagyott.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Na ez már jó Q3 volt végre. A Norris körért kár...Bottastól meg jobb, ha megszabadul a Merci jövőre. 😀
több mint 3 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 462 — No one likes us, cause no one like us
Fu Alonsot agyon verte Ocon 😕
Multkor hátrébbról is utolérte csak elöbb kiesett Alonso...mégiscsak kopott a tudás?
Eazzy
Ennyi előnye van Oconnak hogy tavaly végig vezette az autót. Nézd meg Ricsi is szenved még a McLarennel, és ő is így kezdte a Renónál.
Heisman
mondjuk ugyis az új szabály miatt jött, legalább belerázódik

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Fu Alonsot agyon verte Ocon 😕
Multkor hátrébbról is utolérte csak elöbb kiesett Alonso...mégiscsak kopott a tudás?
Eazzy
Ennyi előnye van Oconnak hogy tavaly végig vezette az autót. Nézd meg Ricsi is szenved még a McLarennel, és ő is így kezdte a Renónál.

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
Eazzy Philadelphia Eagles 4 462 — No one likes us, cause no one like us
Fu Alonsot agyon verte Ocon 😕
Multkor hátrébbról is utolérte csak elöbb kiesett Alonso...mégiscsak kopott a tudás?

Don't talk the walk, Walk the talk!
több mint 3 éve
Vito Minnesota Vikings LSU Tigers 619 — Purple People Eaters
Nyilvánvalóan én vagyok tájékozatlan, de valaki fel tudna világosítani, hogy miért nem 15:00-kor van az időmérő? Mindenhol ezt láttam kiírva, erre most odakapcsolok és mindjárt vége. Thx Obama...
Hanni
Előrébb hozták a szombati programot egy órával, hogy ne ütközzön Fülöp herceg temetésével.
több mint 3 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 567 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Nyilvánvalóan én vagyok tájékozatlan, de valaki fel tudna világosítani, hogy miért nem 15:00-kor van az időmérő? Mindenhol ezt láttam kiírva, erre most odakapcsolok és mindjárt vége. Thx Obama...
több mint 3 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 545 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
2 Williams a Q2-ben 😮
Latifi 12.-ként kvalifikált, Ricciardo előtt

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 3 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 860 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Nekem ami továbbra is full komikus, hogy Hami nyert 21 versenyt a mekiben, 75öt a Mercivel, és sztem az emberek nagy részét ha megkérdezik több győzelmet tud felidézni az előbbi számból 😀 Ez esetben magamból indulok ki, de nem hiszem h messze járok a valóságtól. Az azért mindent elmond, hogy mekkora szar ez a hibrid éra.

Abban az esetben lehet itt izgalom ESETLEG ha Russelt berakják a halvérű helyére. Szerintem itt külső pilóta nem fog beleszólni még egy jó ideig a bajnokságba. Mekkora pazarlás amúgy..

Motogpt sem élvezem amikor Marquez top formában van, de ott legalább szomorúan, de konstatálom az ufó üzemmódot a többiekhez képest. Itt meg értékes idők vesződnek el extraklasszis fiatalok legjobb éveiből.
esanders10
Teljesen egyetértek!
De mégegyszer nem játszák el a Rosberg ,kártyát'! Szóval Russell, csak is akkor jön, ha Hamilton megy!