Baseball

40 feliratkozó

több mint 4 éve
r.baggio Detroit Lions Washington State Cougars 61 812 — 258. §
Kedvenc MLB csapat: Athletics (deyell), Blue Jays (ZoliMP), Brewers (gamerkr), Cardinals (Al), Cubs (Shawn84), Dodgers (KeyG, slowmotion, danyly), Diamondbacks (Kampman, Löfli), Giants (nagir, zavi27), Indians (labo7), Mariners (Dzsokijuing, Maka), Marlins (adamfaragoo), Orioles (Ray_bp_Lewis, robiroboter), Padres (lol, P@trik), Phillies (dande), Pirates (Fast Willie, Gergőke), Rays (Sobri, Wester), Red Sox (Bruschi85, zemanla), Reds (Jakehomer), Tigers (Johnnyblaze), Twins (Heisman), Yankees (csebi, Darksun3, kapitnono, Matthew99, shawnka, Tito05), White Sox (baggio, Mikey)

Szerkesztette: Löfli
több mint 11 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Ilyenkor azért érdemes az angol nyelvű szakirodalmat is bújni, plusz a futó(k) a bázisonnál a 8.05-ös szabály (is) játszik:  www.hardballtimes.com/main/article/inside-the-rules-the-balk/robiroboter
Köszi. Wow, akkor még bonyolultabb, mint gondoltam 😊
több mint 11 éve
robiroboter 2 057 — Let's go O's!
Ilyenkor azért érdemes az angol nyelvű szakirodalmat is bújni, plusz a futó(k) a bázisonnál a 8.05-ös szabály (is) játszik:  www.hardballtimes.com/main/article/inside-the-rules-the-balk/

Adam Jones Theory of Everything: Sometimes you suck.
több mint 11 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Mi a balk tényleges értelme?
Azt tudom, hogy mit jelent (a magyar nyelvű szabálykönyvből idézve):

MEGTORPANÁS (balk) a dobó szabálytalan cselekedete amikor futó vagy futók vannak base-en, feljogosítva minden futót, hogy előrehaladjon egy base-t
A dobónak, a nyújtózást követően, kötelező (a) mindkét kézben tartani a labdát a teste előtt és (b) mozdulatlan helyzetbe kerülni. Ezt meg kell követelni. A bíróknak figyelniük kell ezt. A dobók állandóan megkísérlik kijátszani a szabályt, hogy így próbálják base-en tartani a futókat és azokban az esetekben amikor a dobó elmulasztja a mozdulatlan helyzetbe kerülést, amit a szabályok megkövetelnek, a bírónak azonnal be kell mondania a "balk"-ot


Csak mert a Colorado meccsén kétszer egymás után volt balk (és belőle pont), amit persze reklamáltak - tulajdonképpen csak annyi az értelme, hogy nem lehet megtorpanni a dobómozdulat közben, mert így könnyebben meg lehetne hiúsítani a bázislopást?
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Francba... 😕

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Yanks-A's már a 15. inningnél tart, nem egy rövid meccs 😊Bay Area
Örültem, hogy korán kezdődik a meccs és éjfél után nem sokkal már le tudok feküdni... ja.Darksun3
Kosármeccsig kitart 😊gdavid
Ha érdekelne a két csapat közül bármelyik is... 😀
...
18. alja, jön Mo (nem save szitu).

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 894 — Patriots fan
Yanks-A's már a 15. inningnél tart, nem egy rövid meccs 😊Bay Area
Örültem, hogy korán kezdődik a meccs és éjfél után nem sokkal már le tudok feküdni... ja.Darksun3
Kosármeccsig kitart 😊

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
Yanks-A's már a 15. inningnél tart, nem egy rövid meccs 😊Bay Area
Örültem, hogy korán kezdődik a meccs és éjfél után nem sokkal már le tudok feküdni... ja.

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
Bay Area Las Vegas Raiders 416 — Killa Kali
Yanks-A's már a 15. inningnél tart, nem egy rövid meccs 😊

több mint 11 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
.Aguirre
Tényleg nem tudtam, hogy 4-re sikerült megdobni Monterot, az úgy tényleg necces, de fejre/pitcherre akkor sem megyünk.
Puig megdobására már kétszer mondtam, hogy szinte biztosan véletlen, de akkor is szokott menni egy válasz (szintén nem fejre, elsőre), amit le kell nyelni.

Gibson pedig persze, hogy ezt mondja, hatalmas eltiltás jönne egy ilyen beismerése után. Pedig szinte mindig benne van a kezük, nem véletlenül dobják ki őket is warning utáni ejectionnél.

Én beszélnék másról, de ez a Cubs lassan felemészt. Elég türelmesen várok évek óta valami jobb szájízt meccsek után, azonban még a következő évvel kapcsolatban sem vagyok optimista. Szerencsére a prospectek nagy része elég jó ütemben fejlődik, állítólag van rá esély, hogy 4 top 20as prospect lesz a féléves Baseball Prospectus listáján (Baez, Bryant, Almora, Soler), ami mondani sem kell, mekkora elismerés.

több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 556 — Panthers fan
Lehet vitatkozni, hogy melyik csapat vetette el jobban a sulykot meg miért, de mindkét csapat elég paraszt volt. Mondhatni így kell rendesen utálni egymást 😊

Ez meg tök jó.

Tepper takarodj!
több mint 11 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Azért ne vicceljünk már, hogy összehasonlítod a kettőt. Elég erős a különbség, hogy az ellenfél (per pillanat) legjobb játékosát fejbe dobod, vagy hogy eltalálod a kezét (ráadásul konkrétan a swing miatt "húzta bele"). Ez nem matematikai egyenlet (1=/=1). Előbbi, még ha véletlen is volt, többször követel retorziót, mint nem. Ráadásul pitcher után menni is kisebb tabunak számít, fejre meg egyenesen undorító és eltiltást érdemlő.

Az ilyen minijátékokra pedig mindig a manager bólint rá, főleg ilyen szinten.Escalade
Puig megdobása egyértelmű, hogy nem volt szándékos - 1-2-nél vagyis 2 strike után? ha eleve meg akarták volna dobni akkor mi értelme elmenni 2 strike-ig? mindegy - azt hitték szándékos, retorzió, oké, csakhogy egy aprócska részlet elkerülte eddig a figyelmet, az, hogy Monterot 4-szer próbálták megdobni.
In the next half-inning, Dodgers starter Zack Greinke set out to drill Arizona catcher Miguel Montero. And let us repeat: The Diamondbacks expected that.
But …
It took Greinke not one, not two, not three, but four pitches to accomplish that mission, with a 91-mile-per-hour fastball in the back.
So what was the Diamondbacks' take on that, according to their version of the unwritten rule book?
Violation. Clear violation.
"You get one shot," Arizona reliever Brad Ziegler told us. "He took four shots. He kept going after him until he hit him. If he takes one shot and hits him, it's over. But you can't just keep throwing at him. I've heard that since high school.

 espn.go.com/mlb/story/_/id/9378316/the-battle-unwritten-rules
Ezek után az Arizona jogosan gondolhatta, hogy ezt nem lehet annyiban hagyni, az hogy Greinkét fejbe dobták, nyilván túlzás, amiért Kennedyt el kell tiltani, ez tiszta sor.
Kirk Gibson meg százszor elmondta már: Diamondbacks manager Kirk Gibson discusses his team's brawl with the Dodgers, says he'd never order a pitcher to throw at somebody's head and chats about Yasiel Puig.
 espn.go.com/espnradio/play?id=9378693

Amúgy ezen már túl kellene lépni és nem erről kellene beszélni, pl. lehetne a Detroit blown save-jéről, a Giants nagyon gyengén szereplő rotationjáról: Bumgarner 3.58 ERA Cain 5.09 Lincecum 4.70 Zito 4.79 (idegenben 10.19) Vogelsong 7.19
vagy akár a draftról (Mark Appelről), esetleg a pár napja bemutatkozott #1 Gerrit Cole-ról, egyáltalán a Pirates meneteléséről...
De a legjobb utálni az Arizonát, mert jók és mert jelenleg megelőznek mindenkit az NL Westben.
több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 570
De jó Wangot ismét MLB dombon látni. 😊
A ChiSox játékosok is örülnek neki. 😀Darksun3
Örültek, de legyőzni azért nem akarták. 😕Mikey
De, őt nagyon is le akarták, csak a BlueJays máshogy gondolta. 😀 Wang egy sz.r inningen kívül azért tűrhető volt. Kérdés, hogy kap-e még lehetőséget.Darksun3
Mindenesetre ez a vereség is oktatófilmekbe illő volt "így nem szabad..." címmel.
több mint 11 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
Itt be is záródik egy normálisan menedzselt csapat mini, meccsen belüli háborúja. Azonban ez egy Kirk Gibson vezette gárda....Escalade
Amúgy nem Puig volt az első akit megdobtak a meccsen, hanem Ross, véletlenül, mint ahogy Puigot sem szándékosan dobták fejbe, így eleve Monterot sem kellett volna hátba dobni egyértelműen szándékosan és akkor Greinke is megúszta volna (azzal a felkiáltással, hogy ez csak törlesztés, mert nem volt mit törleszteni, vagy ha igen, akkor már Puig megdobása is törlesztés volt Rossért, tehát már előtte egál volt, ha így vesszük), a probléma az volt végül, hogy Greinkét szándékosan dobták fejbe és ebben az esetben a fejbén van a hangsúly, mert ilyen nem lehet csinálni, ennyi, Gibsonnak ehhez semmi köze.Aguirre
Azért ne vicceljünk már, hogy összehasonlítod a kettőt. Elég erős a különbség, hogy az ellenfél (per pillanat) legjobb játékosát fejbe dobod, vagy hogy eltalálod a kezét (ráadásul konkrétan a swing miatt "húzta bele"). Ez nem matematikai egyenlet (1=/=1). Előbbi, még ha véletlen is volt, többször követel retorziót, mint nem. Ráadásul pitcher után menni is kisebb tabunak számít, fejre meg egyenesen undorító és eltiltást érdemlő.

Az ilyen minijátékokra pedig mindig a manager bólint rá, főleg ilyen szinten.

több mint 11 éve
pali 1
Sziasztok...hmmm, jó kis meccs lehetett így az összefoglalók alapján, meg az írások szerint...😊 Azt hiszem érdemes lesz este megsassintanom...
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
De jó Wangot ismét MLB dombon látni. 😊
A ChiSox játékosok is örülnek neki. 😀Darksun3
Örültek, de legyőzni azért nem akarták. 😕Mikey
De, őt nagyon is le akarták, csak a BlueJays máshogy gondolta. 😀 Wang egy sz.r inningen kívül azért tűrhető volt. Kérdés, hogy kap-e még lehetőséget.

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
Itt be is záródik egy normálisan menedzselt csapat mini, meccsen belüli háborúja. Azonban ez egy Kirk Gibson vezette gárda....Escalade
Amúgy nem Puig volt az első akit megdobtak a meccsen, hanem Ross, véletlenül, mint ahogy Puigot sem szándékosan dobták fejbe, így eleve Monterot sem kellett volna hátba dobni egyértelműen szándékosan és akkor Greinke is megúszta volna (azzal a felkiáltással, hogy ez csak törlesztés, mert nem volt mit törleszteni, vagy ha igen, akkor már Puig megdobása is törlesztés volt Rossért, tehát már előtte egál volt, ha így vesszük), a probléma az volt végül, hogy Greinkét szándékosan dobták fejbe és ebben az esetben a fejbén van a hangsúly, mert ilyen nem lehet csinálni, ennyi, Gibsonnak ehhez semmi köze.
több mint 11 éve
Escalade Indianapolis Colts 1 034 — #want
A Dodgers vs. D-Backs meccsen megint voltak érdekes dolgok, néhány hit by pitch után elszabadultak az indulatok - a sima (vétlen) hit by pitch még csak-csak, de hogy szándékosan megdobni egy játékost, ezt nem is értem, szerintem simán el kellene tiltani azt, aki ilyet tesz - (főleg, ha fejre dob az illető 90 mph felett szándékosan) csak ugye nem teljesen egyértelmű, hogy melyik szándékos és melyik nem, de ha egy meccsen 5 db hit by pitch van, az minimum gyanús.
 espn.go.com/los-angeles/mlb/story/_/id/9374542/yasiel-puig-hit-pitch-los-angeles-dodgers-arizona-diamondbacks-brawl
 espn.go.com/blog/sweetspot/post/_/id/36923/kennedy-should-face-long-suspension
Dbacks saying the pitch that hit Puig was not intentional. Pitched him in all game, were trying to again, but ball got away, they say.
Zack Greinke said he did not hit Miguel Montero on purpose. Ian Kennedy also said he did not hit Greinke on purpose.
Aguirre
Majd nézd vissza, ahogy Montero felnéz Greinke fejére amikor at the bat, és utána jön Kennedy fejlövése. Ahhhh, teljesen véletlen. 😕danyly
Amúgy ilyenkor legjobban azt rühellem, ahogy Kennedy lesunnyogott a pályáról, amíg konkrétan a 24 fős roster és edzők próbálták visszatartani az összes Dodgert.

Kb. 10 éve nézek baseballt, de úgy néz ki én jobban olvasom az íratlan könyvek szabályzatát. Puig megdobása simán lehet véletlen, de csak majdnem kidobták az összes fogát egy feljövő/fiatal sztárnak, ezért Montero kapott egyet a csapatért (ráadásul a saját pitcherjéért). Örüljenek hogy nem "Goldy" (anyám, ilyen gagyi becenevet is rég hallottam) vagy Kennedy után mentek. Itt be is záródik egy normálisan menedzselt csapat mini, meccsen belüli háborúja. Azonban ez egy Kirk Gibson vezette gárda....

több mint 11 éve
Mikey Cincinnati Bengals 18 570
De jó Wangot ismét MLB dombon látni. 😊
A ChiSox játékosok is örülnek neki. 😀Darksun3
Örültek, de legyőzni azért nem akarták. 😕
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 260 — Cowboys fan
A Dodgers vs. D-Backs meccsen megint voltak érdekes dolgok, néhány hit by pitch után elszabadultak az indulatok - a sima (vétlen) hit by pitch még csak-csak, de hogy szándékosan megdobni egy játékost, ezt nem is értem, szerintem simán el kellene tiltani azt, aki ilyet tesz - (főleg, ha fejre dob az illető 90 mph felett szándékosan) csak ugye nem teljesen egyértelmű, hogy melyik szándékos és melyik nem, de ha egy meccsen 5 db hit by pitch van, az minimum gyanús.
 espn.go.com/los-angeles/mlb/story/_/id/9374542/yasiel-puig-hit-pitch-los-angeles-dodgers-arizona-diamondbacks-brawl
 espn.go.com/blog/sweetspot/post/_/id/36923/kennedy-should-face-long-suspension
Dbacks saying the pitch that hit Puig was not intentional. Pitched him in all game, were trying to again, but ball got away, they say.
Zack Greinke said he did not hit Miguel Montero on purpose. Ian Kennedy also said he did not hit Greinke on purpose.
Aguirre
Majd nézd vissza, ahogy Montero felnéz Greinke fejére amikor at the bat, és utána jön Kennedy fejlövése. Ahhhh, teljesen véletlen. 😕danyly
miért, az nem lehet, hogy kicsit ratyi a csávó, és bejön neki Greinke? 😊
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
A Dodgers vs. D-Backs meccsen megint voltak érdekes dolgok, néhány hit by pitch után elszabadultak az indulatok - a sima (vétlen) hit by pitch még csak-csak, de hogy szándékosan megdobni egy játékost, ezt nem is értem, szerintem simán el kellene tiltani azt, aki ilyet tesz - (főleg, ha fejre dob az illető 90 mph felett szándékosan) csak ugye nem teljesen egyértelmű, hogy melyik szándékos és melyik nem, de ha egy meccsen 5 db hit by pitch van, az minimum gyanús.
 espn.go.com/los-angeles/mlb/story/_/id/9374542/yasiel-puig-hit-pitch-los-angeles-dodgers-arizona-diamondbacks-brawl
 espn.go.com/blog/sweetspot/post/_/id/36923/kennedy-should-face-long-suspension
Dbacks saying the pitch that hit Puig was not intentional. Pitched him in all game, were trying to again, but ball got away, they say.
Zack Greinke said he did not hit Miguel Montero on purpose. Ian Kennedy also said he did not hit Greinke on purpose.
Aguirre
Majd nézd vissza, ahogy Montero felnéz Greinke fejére amikor at the bat, és utána jön Kennedy fejlövése. Ahhhh, teljesen véletlen. 😕

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Na basszus pont ezt a meccset nem láttam. Igazi csoportrangadó volt: 5 HBP, 5 ejections.
A szemét catchers (azt hiszem Montero volt), jól még nézte Greinke fejét és utána annak rendje és módja szerint fejbe is dobta Kennedy Greinkét. Ebben szépen benne volt a manager, a catchers és persze a végrehajtó is. Annyira látszott, hogy "azért is visszaadjuk" stílusban dobott a D"backs dobó.
És Aaron Boone szerint: 'It Got Ugly In L.A.' Elmegy a picsába.

Nem baj a lényeg, hogy nyertünk, mehetnek a ...

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Aguirre Seattle Seahawks 341
A Dodgers vs. D-Backs meccsen megint voltak érdekes dolgok, néhány hit by pitch után elszabadultak az indulatok - a sima (vétlen) hit by pitch még csak-csak, de hogy szándékosan megdobni egy játékost, ezt nem is értem, szerintem simán el kellene tiltani azt, aki ilyet tesz - (főleg, ha fejre dob az illető 90 mph felett szándékosan) csak ugye nem teljesen egyértelmű, hogy melyik szándékos és melyik nem, de ha egy meccsen 5 db hit by pitch van, az minimum gyanús.
 espn.go.com/los-angeles/mlb/story/_/id/9374542/yasiel-puig-hit-pitch-los-angeles-dodgers-arizona-diamondbacks-brawl
 espn.go.com/blog/sweetspot/post/_/id/36923/kennedy-should-face-long-suspension
Dbacks saying the pitch that hit Puig was not intentional. Pitched him in all game, were trying to again, but ball got away, they say.
Zack Greinke said he did not hit Miguel Montero on purpose. Ian Kennedy also said he did not hit Greinke on purpose.
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Természetesen kikaptunk az Arizonától. 😕
Szétestek a srácok a végére, pedig volt egy MLB debut P srác a D'backs-ből (Brewer). Első dobása majdnem HR lett de az a kis szemét Parra elkapta (amúgy szép munka volt a részéről + sajna nem is ment volna ki a lelátóra).
A divízióban 8-20 a W-L arányunk. Így nem lesz PO. 😕

Szerk.: Ez volt a 18. pihenőnap nélküli meccs egymás után (és még két nap van)!!!
Ez azért így elég húzós.danyly
múltkor a Braves ellen meg pont egy safe call helyett mondott out-ot a 1B umpire a Braves ellen, az nagyon kellett a győzelemhez. tudom, a Braves nem divízió-ellenfél, a D'backs meg az, de a hibák hosszú távon kiegyenlítik egymást.
szerintem inkább az a csoda, hogy a csapat bármennyi meccset képes volt elhozni a Braves-től, mert többen hiányoznak, mint tavaly a Cowboys-ból (ahol kb a negyed kezdő IR-en volt)slowmotion
Igen arra én is emlékszem, én is csak néztem. A sors visszavette. 😊

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
Darksun3 1 248 — Yankees fan
De jó Wangot ismét MLB dombon látni. 😊
A ChiSox játékosok is örülnek neki. 😀

DS!

http://jenkikhaza.blogspot.hu/

If you don't know where you are going, you might wind up someplace else.
/Yogi Berra/
több mint 11 éve
slowmotion Dallas Cowboys 24 260 — Cowboys fan
Természetesen kikaptunk az Arizonától. 😕
Szétestek a srácok a végére, pedig volt egy MLB debut P srác a D'backs-ből (Brewer). Első dobása majdnem HR lett de az a kis szemét Parra elkapta (amúgy szép munka volt a részéről + sajna nem is ment volna ki a lelátóra).
A divízióban 8-20 a W-L arányunk. Így nem lesz PO. 😕

Szerk.: Ez volt a 18. pihenőnap nélküli meccs egymás után (és még két nap van)!!!
Ez azért így elég húzós.danyly
múltkor a Braves ellen meg pont egy safe call helyett mondott out-ot a 1B umpire a Braves ellen, az nagyon kellett a győzelemhez. tudom, a Braves nem divízió-ellenfél, a D'backs meg az, de a hibák hosszú távon kiegyenlítik egymást.
szerintem inkább az a csoda, hogy a csapat bármennyi meccset képes volt elhozni a Braves-től, mert többen hiányoznak, mint tavaly a Cowboys-ból (ahol kb a negyed kezdő IR-en volt)