Filmek

40 feliratkozó

több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
7 perc 42 masodpercnel jarok a Saw: Spiralban, igazabol ahogy meglattqm Chris Rock rendkivul irritalo kepet, kikapcsoltam es felettem magamnak a kerdes: kell ez nekem?

Valaszoljatok meg, szerintetek? Ad annyit a film, hogy akarcsak egyszer megnezze az ember?

több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 412
Egyebként ha már itt Solymi említette az imaxet. Itthon Arénaban érdemes ezt megnézni 2D Imaxben? Dob olyan extra élményt a sima 2D teremhez képest?
Csak mert az Imax termek csurig vannak egész jövőhéten, a sima pedig szinte üres minden időpont. Én meg még csak 3Dt néztem Imaxben, így kicsit szkeptikus vagyok.
Hanni
Imaxben alapból a 2dt érdemes nézni.
shawnka
Meg amúgy is 😀
dugo93
Nemtom, en szerettem a jol megcsinalt 3D-s filmeket, habar nem sokat lattam beloluk.

Talan csak az Avatar meg a Gravity moziban, meg tesomek Samsung tv-jen par reklamot.

Teny h a betekintesi szog miatt kell hozza a nagy ter, nagy kepernyo h az egesz csalad elvezhesse, de valszeg a macera meg a koltsegek miatt nem feltetlenul erte meg, pedig…

több mint 1 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 073
Egyebként ha már itt Solymi említette az imaxet. Itthon Arénaban érdemes ezt megnézni 2D Imaxben? Dob olyan extra élményt a sima 2D teremhez képest?
Csak mert az Imax termek csurig vannak egész jövőhéten, a sima pedig szinte üres minden időpont. Én meg még csak 3Dt néztem Imaxben, így kicsit szkeptikus vagyok.
Hanni
Imaxben alapból a 2dt érdemes nézni.
shawnka
Meg amúgy is 😀

több mint 1 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Egyebként ha már itt Solymi említette az imaxet. Itthon Arénaban érdemes ezt megnézni 2D Imaxben? Dob olyan extra élményt a sima 2D teremhez képest?
Csak mert az Imax termek csurig vannak egész jövőhéten, a sima pedig szinte üres minden időpont. Én meg még csak 3Dt néztem Imaxben, így kicsit szkeptikus vagyok.
Hanni
Imaxben alapból a 2dt érdemes nézni.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 412
Egyebként ha már itt Solymi említette az imaxet. Itthon Arénaban érdemes ezt megnézni 2D Imaxben? Dob olyan extra élményt a sima 2D teremhez képest?
Csak mert az Imax termek csurig vannak egész jövőhéten, a sima pedig szinte üres minden időpont. Én meg még csak 3Dt néztem Imaxben, így kicsit szkeptikus vagyok.
Hanni
Mivel IMAX kameraval lett forgatva igy reszletgazdagabb a film, meg talan valosaghubb, latvanyra.

Nezz szet a neten, biztos van mas filmekkel kapcsolatban is 2D vs Imax 2D osszehasonlitas, aztan eldontod.

Az teny h sokkal jobb a kep.

Elmeletileg a pragai es a budapesti terem ugyanolyan felepitesu, mivel CinemCity mindketto, szal arra figyelj h a 11. es felette levo sorokba ulj.

En a 10-esben ultem, de az kozel volt, nem tudtam az egesz vasznat befogni.

több mint 1 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 584 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Egyebként ha már itt Solymi említette az imaxet. Itthon Arénaban érdemes ezt megnézni 2D Imaxben? Dob olyan extra élményt a sima 2D teremhez képest?
Csak mert az Imax termek csurig vannak egész jövőhéten, a sima pedig szinte üres minden időpont. Én meg még csak 3Dt néztem Imaxben, így kicsit szkeptikus vagyok.
több mint 1 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 412
Edge of tomorrow, Jack Reacher, MI filmek szerintem mind bőven nézhető kategória
r.baggio
+
egy becsületbeli ügy. a cég, jerry maguire, collateral (hatalmas), különvélemény
briareos
Igen annyit elfelejtettem írni, hogy csak az elmúlt évtizedből, mert az Oblivionhoz fűztem a gondolatmenetet
r.baggio
+ Top Gun: Maverick 😊

Remek popcornos moziélmény volt
r.baggio
nagybetüs blockbuster
és semmi szuperhős stb fos
briareos
Voltak benne szuperhősök 😀 Az V. generációs orosz gépek, amik ellen az Utolsó Mohikán Maverick egymaga küzdött meg.

Őrület volt amúgy.
shawnka
Nna, most néztem meg én is IMAX moziban: Dobré ráno, piloti. Mluví k váš kapitán. 😊
Nekem adta elég sokáig, a vége felé picit megbicsaklott, picit hosszúra nyúlt, de sikerült korrektül lezárni.
Amúgy adta nagyon, jó film lett.

Jegyár: 249Kc +19Kc felár online foglalás miatt.
Kaja (nem vettem): normál popcorn+kóla: 249Kc ; Nachos menü: ~200Kc ; sima üdítő: 99Kc
Ez amúgy azért is durva, mert egy sima ebéd átlag 140-150Kc. Ha eszel mellé levest meg iszol is akkor 250Kc

És akkor spoileresen:

|
Engem már akkor megvett a film, amikor kijött anno az első trailer és akkor felültem a hype vonatra.
Maverick, az ikon, a gyerekkori hős, az igazi vagány csávó, aki eddig követett életem során, visszatér.
Féltem nagyon, mert az SW is megmutatta, hogy mennyire meg lehet gyalázni karaktereket (Han Solo), de Tom Cruiseban bíztam.

A trailerre visszatérve, azért szórta a nosztalgia jeleneteket és úgy vágták össze, hogy legyen egy íve, meséljen egy kicsit a történetből, de meg kell mondanom, jól átvágtak minket, szerencsére.

És akkor a film...
Nem tudtam elképzelni, hogy hogyan tudnák jól elkezdeni, igazából nem is érdekelt, hisz ez egy másik film, amaz már a múlt, de amint felcsendültek az első taktusok, ahogy elkezdték kiírni a neveket, hirtelen nem tudtam hol vagyok, a múltban vagy a jelenben és aztán az, hogy lemásolták a nyitójelenetet, hát az valami frenetikus volt. Mai napig többször is megnézem az eredetit, mert annyira hatásos, itt meg fogták és betették, örülj a fejednek gyerek. És örültem, vigyorogtam mint a vadalma, hogy moziban látom a modernizált változatot, ami amúgy egy jelzés is gondolom az USA haditengerészete felől, hogy a dolgok nem változtak, csak modernebbek lettek, de ugye erről is szól a film Maverick szemszögéből.

A pilóták rendben vannak, bár a Bob karaktere nekem annyira nem okés, régen amúgy is a macsóságról szólt ez a film és kár volt ezt berakni, de gondolom haladni kell a korral.

A repülős és akciójelenetek tetszettek, még akkor is, ha hozzáértők bele tudnak kötni.

Túl sokat nem akarok vacakolni a felépítéssel, jól összerakott az egész, látszik, hogy Cruise ért hozzá hogyan kell hozzányúlni a filmhez.

Egyetlen dolog zavart, a végső küldetés utáni rész, amikor ketten menekülnek az F-14-essel.
Még az a jelenet is okés, bár az, hogy egyedül csinál mindent, az már picit sok, ott behoztam volna a segítséget Hangman meg másik pilóta formájában, hogy kicsit reálisabb legyen az egész.

Igazából sokszor húztak mindent ezzel a drámázós szállal, hogy valaki a gyakorlat közben meghal vagy hogy Maverick hal meg stb., de nagyon örültem neki, hogy így zárták le.
Connellyvel én is élnék 😀

Megérdemelte az öreg Mav ezt a lezárást.

Belegondolni is durva, hogy ez egy 2019-es film.
Mi lett volna, ha akkor mutatják be...esetleg jött volna még egy rész mostanra? 😊

|

több mint 1 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 132 — Tyrone Creek
Edge of tomorrow, Jack Reacher, MI filmek szerintem mind bőven nézhető kategória
r.baggio
+
egy becsületbeli ügy. a cég, jerry maguire, collateral (hatalmas), különvélemény
briareos
Igen annyit elfelejtettem írni, hogy csak az elmúlt évtizedből, mert az Oblivionhoz fűztem a gondolatmenetet
r.baggio
+ Top Gun: Maverick 😊

Remek popcornos moziélmény volt
r.baggio
nagybetüs blockbuster
és semmi szuperhős stb fos
briareos
Voltak benne szuperhősök 😀 Az V. generációs orosz gépek, amik ellen az Utolsó Mohikán Maverick egymaga küzdött meg.

Őrület volt amúgy.
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 323 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Várós:

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 176 — The Mathematician
Fu ez a Dumbledore titkai. Semmilyen elvarasom nem volt de ez annal is szarabb lett. Erre hogy bolinthatott ra barki? Olyan az egesz mintha egy het alatt kellett volna leforgatni, forgatokonyv nelkul, rogtonozve. Ehez kepest a Wonder Woman 2 oscar dijas film. Megkockaztatom eletemben nem lattam ennyire szar "blockbustert". A legjobb dolog ami Johnny Deppel tortenhetett hogy nem vett reszt ebben.
JéBé
Két dolog miatt volt szar.
Egyik az elsőt még elvitte a hangulata mert a lények voltak a főszerepben. Ebben már kb alig.
Kettő hát ha ez a story line ami kijött belőlük akkor J.K Rowling is inkább vonuljon vissza.
Toca
én is megnéztem közben és sztem is rossz, nem mondom hogy nézhetetlen lenne, 1x el lehet viselni de bosszantó
főleg azért ahogy a lore-t vagy leszarták vagy simán retconolták
a másik hibája a filmnek hogy nem tudja eldönteni hogy egy dark fantasy legyen vagy pedig egy minyon 2.0

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Toca Minnesota Vikings 18 667 — Vikings fan
Fu ez a Dumbledore titkai. Semmilyen elvarasom nem volt de ez annal is szarabb lett. Erre hogy bolinthatott ra barki? Olyan az egesz mintha egy het alatt kellett volna leforgatni, forgatokonyv nelkul, rogtonozve. Ehez kepest a Wonder Woman 2 oscar dijas film. Megkockaztatom eletemben nem lattam ennyire szar "blockbustert". A legjobb dolog ami Johnny Deppel tortenhetett hogy nem vett reszt ebben.
JéBé
Két dolog miatt volt szar.
Egyik az elsőt még elvitte a hangulata mert a lények voltak a főszerepben. Ebben már kb alig.
Kettő hát ha ez a story line ami kijött belőlük akkor J.K Rowling is inkább vonuljon vissza.
több mint 1 éve
JéBé Green Bay Packers 6 642
Fu ez a Dumbledore titkai. Semmilyen elvarasom nem volt de ez annal is szarabb lett. Erre hogy bolinthatott ra barki? Olyan az egesz mintha egy het alatt kellett volna leforgatni, forgatokonyv nelkul, rogtonozve. Ehez kepest a Wonder Woman 2 oscar dijas film. Megkockaztatom eletemben nem lattam ennyire szar "blockbustert". A legjobb dolog ami Johnny Deppel tortenhetett hogy nem vett reszt ebben.
több mint 1 éve
Kúrfürst briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 16 876 — StuG Life
Edge of tomorrow, Jack Reacher, MI filmek szerintem mind bőven nézhető kategória
r.baggio
+
egy becsületbeli ügy. a cég, jerry maguire, collateral (hatalmas), különvélemény
briareos
Igen annyit elfelejtettem írni, hogy csak az elmúlt évtizedből, mert az Oblivionhoz fűztem a gondolatmenetet
r.baggio
+ Top Gun: Maverick 😊

Remek popcornos moziélmény volt
r.baggio
nagybetüs blockbuster
és semmi szuperhős stb fos

több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Edge of tomorrow, Jack Reacher, MI filmek szerintem mind bőven nézhető kategória
r.baggio
+
egy becsületbeli ügy. a cég, jerry maguire, collateral (hatalmas), különvélemény
briareos
Igen annyit elfelejtettem írni, hogy csak az elmúlt évtizedből, mert az Oblivionhoz fűztem a gondolatmenetet
r.baggio
+ Top Gun: Maverick 😊

Remek popcornos moziélmény volt


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Rég láttam hitványabb filmet ennél a Rohammentőnél..
Bár nem is tudom mit vártam Bay-től.
#JC6
én direkt keresek szar filmeket, de azért nézek jókat is
te nézel olyat ami tetszik?
Negritis
Eugenio Derbez filmjein konkrétan sírok, annyira tetszenek. Az Átejtvét megnéztem vagy 5x, de a Hohyan legyél latin szerető is állat illetve a legújabb, Filmcsillag a barátnőm sem volt rossz.
A háborús filmek minden mennyiségben jöhetnek, illetve megtörtént eseményen alapulók.
De érted, mindenki ajnározta ezt a mentős filmet, nekem viszont rendesen fájt. Nem csak a kemény csaj style, de a párbeszédek, a kiszólni akarások, és úgy maga a történet is, illetve a vágás néhol. Katasztrófa, forintot nem ér.
#JC6
Mondjuk no ofi, de aki egy Bay-filmtol sokat var, az magara vessen. 😀
Embernek az elmult 17 evben kb. ket jo filmje volt, a tobbi mind CGI-aradat, meg az, hogy 2.5 percenkent felrobban egy varos fele, olyan nagy balhe van. 😀

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 176 — The Mathematician
a legnagyobb dícséret amit hallottam róla hogy 1x nézhető, amúgy vagy szidták mint a bokrot vagy előre meg se nézték

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 867 — No es importante
Ezt a mentős filmet hol ajnározta bárki is amúgy? A helyedben lehet inkább újragondolnám a forrásaimat

Mert a Top Gun: Mavericket pl tényleg sokan dicsérik a maga kategóriájában, az nekem is fájna, ha bűnrossz lenne, de amikről az elmúlt hónapokban írtál, szerintem egy sem volt közülük felkapott cím (ha csak nem pont azért ajánlgat neked ilyeneket a netflix, mert mindet megnézed, megnyitod)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 1 éve
- JC6 Denver Broncos 6 329
Rég láttam hitványabb filmet ennél a Rohammentőnél..
Bár nem is tudom mit vártam Bay-től.
#JC6
én direkt keresek szar filmeket, de azért nézek jókat is
te nézel olyat ami tetszik?
Negritis
Eugenio Derbez filmjein konkrétan sírok, annyira tetszenek. Az Átejtvét megnéztem vagy 5x, de a Hohyan legyél latin szerető is állat illetve a legújabb, Filmcsillag a barátnőm sem volt rossz.
A háborús filmek minden mennyiségben jöhetnek, illetve megtörtént eseményen alapulók.
De érted, mindenki ajnározta ezt a mentős filmet, nekem viszont rendesen fájt. Nem csak a kemény csaj style, de a párbeszédek, a kiszólni akarások, és úgy maga a történet is, illetve a vágás néhol. Katasztrófa, forintot nem ér.
több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
btw wirágboltban elérhető a Bruce Willis és Olga Kurylenko fémjelezte White Elephant
Olga miatt érdekes lehet itt pár embernek 😀
Negritis
Az utobbi 5-10 evbol en mar nem merek egyetlen Willis-filmet sem megnezni, ugyhogy ha meglatom, hogy o van benne, automat hanyagolom. 😀 Punci ide vagy oda, asszem, ezuttal is hasonloan lesz.
Stez
once upon a time in venice, death wish meg a glass ami jobb/elfogadható
Negritis
A Glass nekem nem jott be. Mondjuk az nem Willis miatt, nagyon nem csipem Shyamalan stilusat. Ott nem is volt bajom Willisszel. A Death Wish megvolt anno, az egyebkent rendben volt.

Szimplan nem szeretem ezeket a szineszeket, akik allandoan ugyanazt tudjak csak, egy karakterre kepesek (hasonloan gondolkozom Stathamrol, The Rockrol, Dieselrol is pl.). Willisnek jol allt a 80-90-es evekben a Die Hard-fele kinyirjuk az egesz vilagot es hoskodunk egy pisztollyal stilus, de erre en szemely szerint rauntam egy ido utan, hogy minden filmben ugyanaz legyen, semmi egyebet ne kapjak tole.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 176 — The Mathematician
btw wirágboltban elérhető a Bruce Willis és Olga Kurylenko fémjelezte White Elephant
Olga miatt érdekes lehet itt pár embernek 😀
Negritis
Az utobbi 5-10 evbol en mar nem merek egyetlen Willis-filmet sem megnezni, ugyhogy ha meglatom, hogy o van benne, automat hanyagolom. 😀 Punci ide vagy oda, asszem, ezuttal is hasonloan lesz.
Stez
once upon a time in venice, death wish meg a glass ami jobb/elfogadható

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
btw wirágboltban elérhető a Bruce Willis és Olga Kurylenko fémjelezte White Elephant
Olga miatt érdekes lehet itt pár embernek 😀
Negritis
Az utobbi 5-10 evbol en mar nem merek egyetlen Willis-filmet sem megnezni, ugyhogy ha meglatom, hogy o van benne, automat hanyagolom. 😀 Punci ide vagy oda, asszem, ezuttal is hasonloan lesz.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 176 — The Mathematician
btw wirágboltban elérhető a Bruce Willis és Olga Kurylenko fémjelezte White Elephant
Olga miatt érdekes lehet itt pár embernek 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 41 176 — The Mathematician
Rég láttam hitványabb filmet ennél a Rohammentőnél..
Bár nem is tudom mit vártam Bay-től.
#JC6
én direkt keresek szar filmeket, de azért nézek jókat is
te nézel olyat ami tetszik?
Negritis
Minden szar, igy nehez. 😀
Stez
asszem átérzed a helyzetét 😊
Negritis
Hat nincs nehez dolgom, annyira sok es annyira hitvany filmet csinalnak manapsag. De egyebkent nem feltetlenul, sok film jott be az elmult evekben is, hiaba volt sok szar. Mostansag szimplan csak azt keresem, hogy kikapcsoljon a film az adott ket orara, nincs tul magasan a mercem.

Vicces, de peldaul siman ra tudnek vagni egy Battleshipet neked, hogy az az a film, ami szigoruan nezve egy wtf szar, aztan megis megnezem kb. minden evben, mert valahogy a sok blodseg ellenere is tudom mindig elvezni.

De ezzel szemben meg egy hasonloan nevetseges Halasom Iramban-sorozatot keptelen vagyok megnezni, az elso reszen kivul, mert az mondjuk meg tok jo volt.
Stez
én csak 1-2x láttam, de nem volt rossz a battleship, jó se 😊
de az a blődség olyan szintje ami már szórakoztató

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Rég láttam hitványabb filmet ennél a Rohammentőnél..
Bár nem is tudom mit vártam Bay-től.
#JC6
én direkt keresek szar filmeket, de azért nézek jókat is
te nézel olyat ami tetszik?
Negritis
Minden szar, igy nehez. 😀
Stez
asszem átérzed a helyzetét 😊
Negritis
Hat nincs nehez dolgom, annyira sok es annyira hitvany filmet csinalnak manapsag. De egyebkent nem feltetlenul, sok film jott be az elmult evekben is, hiaba volt sok szar. Mostansag szimplan csak azt keresem, hogy kikapcsoljon a film az adott ket orara, nincs tul magasan a mercem.

Vicces, de peldaul siman ra tudnek vagni egy Battleshipet neked, hogy az az a film, ami szigoruan nezve egy wtf szar, aztan megis megnezem kb. minden evben, mert valahogy a sok blodseg ellenere is tudom mindig elvezni.

De ezzel szemben meg egy hasonloan nevetseges Halasom Iramban-sorozatot keptelen vagyok megnezni, az elso reszen kivul, mert az mondjuk meg tok jo volt.

több mint 1 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 21 038 — Lucas Scott
Rég láttam hitványabb filmet ennél a Rohammentőnél..
Bár nem is tudom mit vártam Bay-től.
#JC6
én direkt keresek szar filmeket, de azért nézek jókat is
te nézel olyat ami tetszik?
Negritis
Minden szar, igy nehez. 😀
Stez
de várj JC fradi drukker, nem diósgyőr. azért nem minden szar neki 😊

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.