Filmek

40 feliratkozó

több mint 13 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 161 — Eagles fan
illetve egy film címét keresem... régen láttam már kis porbafingó koromban, egy apa és fia volt a főszereplő, amiben egy kaszás elől menekültek, a film közben többször is elrabolták a fiút, de a végén megmenekültek és happy end... arra emlékszem még hogy a fiú egy kisebb helységbe volt bezárva a film közben próbálta kiásni magát, majd később amikor az apja rátalált egy szellem-vasútnál ismét elrabolta a főgonosz... sajnos csak ennyi ami megmaradt a filmből, ha valaki rájött ennyiből hogy mi lehet a címe, kérem jelezze...eaglesmcnabb
senki nem tudja mi lehet a címe? pedig iszonyat jó film :/eaglesmcnabb
Megkérdezem Neked egy másik fórumon, hátha...

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Ridley Scott féle Robin Hood pipa. Nem kellet csalódnom az öregben és Crowe-ban sem (utóbbi jobb formában van mint valaha) bár a Gladiátor és a Mennyei királyság valamivel erősebb de ez is bőven hozza a szintet. A cím senkit ne tévesszen meg, nem sok köze van a filmnek a mindenki álltal ismert Robin Hoodhoz, nem egy újabb bőrlehúzásról van szó amitől annyian tartottak.
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Cowboykarcsi, megnézted? Vélemény?JC6
Jaja,kb ugyanarra jutottam mint Te,kicsit jobbra számítottam de egyébként jó film,egy két rész igen paráztatós de azért láttam már keményebbet.10ből mondjuk egy 6 és feles.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 446 — TODDHERREMANS79
illetve egy film címét keresem... régen láttam már kis porbafingó koromban, egy apa és fia volt a főszereplő, amiben egy kaszás elől menekültek, a film közben többször is elrabolták a fiút, de a végén megmenekültek és happy end... arra emlékszem még hogy a fiú egy kisebb helységbe volt bezárva a film közben próbálta kiásni magát, majd később amikor az apja rátalált egy szellem-vasútnál ismét elrabolta a főgonosz... sajnos csak ennyi ami megmaradt a filmből, ha valaki rájött ennyiből hogy mi lehet a címe, kérem jelezze...eaglesmcnabb
senki nem tudja mi lehet a címe? pedig iszonyat jó film :/

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Cowboykarcsi, megnézted? Vélemény?
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 482 — rabszolga
A Pancser Police nem rossz. Az első fél órában nagyon sokat röhögtem, de utána már csak alig-alig.
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Szellemjárás Connecticutban.Valaki tud róla valamit?Érdemes megnézni?Cowboykarcsi
Nem kísértetjárás? 😊 Nem azért, csak kerestem a meghajtón ilyen névvel és nem találtam 😛

Szerintem kellemes csalódás, egynek jó film. De vannak tőle sokkal jobb horrorok 😛JC6
De kísértet járás,igazad van.Megnézem akkor.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Szellemjárás Connecticutban.Valaki tud róla valamit?Érdemes megnézni?Cowboykarcsi
Nem kísértetjárás? 😊 Nem azért, csak kerestem a meghajtón ilyen névvel és nem találtam 😛

Szerintem kellemes csalódás, egynek jó film. De vannak tőle sokkal jobb horrorok 😛
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
Szellemjárás Connecticutban.Valaki tud róla valamit?Érdemes megnézni?

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Én keresztényként próbálok úgy élni, hogy az tetsszen annak, aki felülről néz, akiről tudom, hogy engem teremtett. A Biblia számomra szent és sérthetetlen 😊

Más: megnéztem a Pancser Police-t, néhány poénon görcsöltem 😀 Egynek jó 😀
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Teljesen egyetértek azzal amit mondasz de a filmben ilyen mély gondolatok (számomra legalábbis) nincsenek, vagy csak nem jöttek át eléggé. A propaganda filmet sem értem, nem lovagoltak sokat a "mesekönyv irányítja az embereket" dolgon, ez csak az alap sztori része. Nagyon érdekes téma ez amiről írni kezdtél de maga a film nem gondolkodtatott el ezzel kapcsolatban. Lehet akkor bennem van a hiba? 😊JayB
Nincs benned hiba, én amúgyis filo beállítottságú vagyok😊 Ha úgy tetszik én vagyok a csodabogár😀

Jah, a propaganda filmet az indexen írta valaki, én mondjuk körebröhögném😊

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
Teljesen egyetértek azzal amit mondasz de a filmben ilyen mély gondolatok (számomra legalábbis) nincsenek, vagy csak nem jöttek át eléggé. A propaganda filmet sem értem, nem lovagoltak sokat a "mesekönyv irányítja az embereket" dolgon, ez csak az alap sztori része. Nagyon érdekes téma ez amiről írni kezdtél de maga a film nem gondolkodtatott el ezzel kapcsolatban. Lehet akkor bennem van a hiba? 😊
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
ILÁJ könyve... háát, többre számítottam. Azon ez egy csattanón kívül hogy vak semmi nem történt, nemvolt eleje se vége. A drámaiság is elmaradt. Denzel Washington nélkül ez egy ultra gyenge film lenne.JayB
Akkor nem érted a film lényegét.
Az, hogy vak, az kb. bolhafasznyi a tényleges történethez, pedig nincs is elrejtve. Oldman még ki is mondja szó szerint.kishaszi
Ebben igazad van, nemértem. Van egy Eli aki isteni küldetésének érzi eljutattni a bibliát és ebben isten is vele van mert vezeti és védi, nade van a város gonosz főnöke (mint valami alsó kategóriás western filmben) aki több hatalomra vágyik és megakarja szerezni a bibiliát amivel hatalmába kerítheti az embereket. Eli-hoz közben csatlakozik egy kis amazon (mert milyen sablon film az amiben nincs ilyen?). Eli-tól elveszik a könyvet de kiderül hogy fejből tudja és tollba mondja majd meghal, Oldman meg nagyot koppan. Olyan marha nagy mondanivalót nem véltem benne felfedezni, iszonyatosan sablonos. A képi világ vizont lenyűgöző, ezért megéri egyszer megnézni.JayB
Abban nem tudom mi a sablonos, hogy egy film, amire rámondják, hogy a (katolikus) egyház propaganda filmje, ellenpólusként meg oda van bökve, hogy emberek milliárdjait lehet egy könyvvel, mesével - ún. mesekönyvvel - irányítani, hatalom alá vonni. Mivel a katolikus egyház alapja elég régen a hatalomra van felépítve - lásd cölibátus, inkvizíció stb. Elég durván úgy feltüntetve az érem másik oldalaként, hogy ez nem más, mint egy eszköz az uralomhoz.

Ahogy a Junkies egyik számában meg is van fogalmazva:
[ . . . ] Lehet, hogy átvertek
és nincs is ördög, s ha nem vagyok túl merész
Jézus is csak egy bohóc volt és poén volt az
egész
[ . . .]

Ugyanakkor egy spirituális vonzata is van a dolognak,

SPOILER: ateisták (gyakorló, vagy kezdő, úgy nevelt, önmagától tökmindegy) EZT MOST NE OLVASSÁK EL!
mégpedig az emberi élet és civilizáció kulcsa, hogy visszatérjünk a régi értékekhez. Sokan jutnak el arra, hogy miafaszbaj van a világgal, mindenki csodálkozik, szétteszi a karját, a Bibliát mesekönyvnek tartjuk - ez is egy külön mise, és még ezzel se lenne olyan nagy baj, ha a benne leírt alap értékeket elfogadnánk - ettől még nem kell mindent készpénznek venni, ami benne van -, akkor lehet nem itt tartana az emberiség. Csodálkozunk azon, hogy mik történnek, mikor a legtöbb ember számára magától értedődő dolog az EGO prioritása és az önös érdekek. Ha meg meglátunk valakit, aki neadjisten próbál becsületesen élni és egy bizonyos értékrend szerint, akkor az csodabogár, de leginkább ostoba... Ugye. Carpe diem. Úgyis kukackaják leszünk....
Sokan abban látják a pozitív változás lehetőségét, ha az ember észre veszi, hogy valójában bolhafasznyi ebben a nagy körforgásban és nem mi szartuk a spanyolviaszt... stb. stb.. Bővebben ebbe most nem akarok belemenni.
Így nézve a Biblia a filmben egy szimbólum és teljesen tök mindegy tulajdonképpen, hogy Kis Pista mit hisz, vagy mit nem hisz...

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
ILÁJ könyve... háát, többre számítottam. Azon ez egy csattanón kívül hogy vak semmi nem történt, nemvolt eleje se vége. A drámaiság is elmaradt. Denzel Washington nélkül ez egy ultra gyenge film lenne.JayB
Akkor nem érted a film lényegét.
Az, hogy vak, az kb. bolhafasznyi a tényleges történethez, pedig nincs is elrejtve. Oldman még ki is mondja szó szerint.kishaszi
Ebben igazad van, nemértem. Van egy Eli aki isteni küldetésének érzi eljutattni a bibliát és ebben isten is vele van mert vezeti és védi, nade van a város gonosz főnöke (mint valami alsó kategóriás western filmben) aki több hatalomra vágyik és megakarja szerezni a bibiliát amivel hatalmába kerítheti az embereket. Eli-hoz közben csatlakozik egy kis amazon (mert milyen sablon film az amiben nincs ilyen?). Eli-tól elveszik a könyvet de kiderül hogy fejből tudja és tollba mondja majd meghal, Oldman meg nagyot koppan. Olyan marha nagy mondanivalót nem véltem benne felfedezni, iszonyatosan sablonos. A képi világ vizont lenyűgöző, ezért megéri egyszer megnézni.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
ILÁJ könyve... háát, többre számítottam. Azon ez egy csattanón kívül hogy vak semmi nem történt, nemvolt eleje se vége. A drámaiság is elmaradt. Denzel Washington nélkül ez egy ultra gyenge film lenne.JayB
Akkor nem érted a film lényegét.
Az, hogy vak, az kb. bolhafasznyi a tényleges történethez, pedig nincs is elrejtve. Oldman még ki is mondja szó szerint.kishaszi
+1 😊

Egyik kedvenc filmem.
több mint 13 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
ILÁJ könyve... háát, többre számítottam. Azon ez egy csattanón kívül hogy vak semmi nem történt, nemvolt eleje se vége. A drámaiság is elmaradt. Denzel Washington nélkül ez egy ultra gyenge film lenne.JayB
Akkor nem érted a film lényegét.
Az, hogy vak, az kb. bolhafasznyi a tényleges történethez, pedig nincs is elrejtve. Oldman még ki is mondja szó szerint.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Nekem nem jöttek be a poénok egyáltalán. Az egész film erőltetett szerintem. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, főleg ilyen színészekkel.Shawn84
Egy évbe ha 2 új vígjátékot megnézek már sokat mondtam. Legutóbb még talán a Get smartot láttam. Így én amúgyse veszem észre a már lejáratott poénokat. 😊
Az viszont igaz, hogy nagyobb lehetőség lett volna benne, de én pont azt kaptam amire a trailer alapján számítottam. Nem azt mondom, hogy annyira jó film, de egyszer meglehetett nézni és arra a másfél órára lekötöt.
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 646
ILÁJ könyve... háát, többre számítottam. Azon ez egy csattanón kívül hogy vak semmi nem történt, nemvolt eleje se vége. A drámaiság is elmaradt. Denzel Washington nélkül ez egy ultra gyenge film lenne.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Megnéztem a Pancser police-t. Ahoz képest mennyire lehúzták egész jó film szerintem.
Igaz van benne pár igen erőltetett poén, de egész jóra sikeredett, mégha a közepén egyszer majdnem be is aludtam.süti
Nekem nem jöttek be a poénok egyáltalán. Az egész film erőltetett szerintem. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, főleg ilyen színészekkel.Shawn84
Nekem meg az American. Elaludtam rajta.JC6
Megnéztem én is. Hát tényleg elég alvós. Drámának dráma de a végét leszámítva nem sok minden történik benne. És a vége is elég gyatra.
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Megnéztem a Pancser police-t. Ahoz képest mennyire lehúzták egész jó film szerintem.
Igaz van benne pár igen erőltetett poén, de egész jóra sikeredett, mégha a közepén egyszer majdnem be is aludtam.süti
Nekem nem jöttek be a poénok egyáltalán. Az egész film erőltetett szerintem. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, főleg ilyen színészekkel.Shawn84
Nekem meg az American. Elaludtam rajta.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Megnéztem a Pancser police-t. Ahoz képest mennyire lehúzták egész jó film szerintem.
Igaz van benne pár igen erőltetett poén, de egész jóra sikeredett, mégha a közepén egyszer majdnem be is aludtam.süti
Nekem nem jöttek be a poénok egyáltalán. Az egész film erőltetett szerintem. Sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle, főleg ilyen színészekkel.
több mint 13 éve
süti Los Angeles Rams 4 134 — Rams fan
Megnéztem a Pancser police-t. Ahoz képest mennyire lehúzták egész jó film szerintem.
Igaz van benne pár igen erőltetett poén, de egész jóra sikeredett, mégha a közepén egyszer majdnem be is aludtam.
több mint 13 éve
Shawn84 Philadelphia Eagles North Carolina Tar Heels 8 509
Tegnap sikerült meglesnem a RED-et Bruce bácsival. jó kis Popcorn Movie lett.. Én jót szórakoztam rajta. A forgatókönyv nem valami nagy szám, de a karakterek elég jól sikerültek. Különösen John Malkoviché.
Következik a The American, George Clooneyval.
több mint 13 éve
Joci 2 599 — The Georgia Peach
retek klubbon Bűnvadászok!


http://imsomeanimakemedicinesick.tumblr.com/
több mint 13 éve
Törölt felhasználó
Ejj, most az Eredetben tényleg álmodott a végén? Pedig már azt hittem jön a heppi end, oszt elém ül... 😀JC6
A forgatókönyben leírtak alapján (a válasz kifehérítve) NEM, csak Nolan úgy döntött, hogy megvágjákshawnka
kösz