Filmek
39 feliratkozó
több mint 15 éve
True Grit: év filmje eddig számomra.sajnálom h brolin ilyen keveset volt, lehetett volna hoszabb a film.
jeff és a kiscsaj előtt le a kalappal
több mint 15 éve
Undispoted 2 nemrossz, jobb mint az 1. Adkins nem gyenge koreográfiákat rakott össze. A látvány miatt mindenképp érdemes megnézni, mögöttes tartalom nem sok van 😊
több mint 15 éve
Nem tudom a McCabe & Mrs Millert lattad mar.. arrol hallottam meg, hogy rendkivul erdekes.Warren Beattyvel szemben mindig is fenntartásaim voltak/lesznek, de ezek után lehet kap egy próbát.
(Altman-rendezte Western.. el tudom kepzelni 😊)Igor
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
A McCabe & Mrs Miller zseniális film, nekem legalábbis nagyon tetszett.Csak ajánlani tudom.
több mint 15 éve
A 3:10 to Yuma is nagyon klassz Van Heflinnel, a filmzene is emlékezetes (nagyon nem lehet összehasonlítani a 2007-es feldolgozással, annyira más, akcióközpontú mozit csináltak belőle, és teljesen megborították a történet belső logikáját). DoMImadom azt a filmet, az eredetit.. pedig az 50-es evekbeli westernek borzalmas nagy reszen el tudnek aludni.. de ebben Glenn Ford es Van Heflin is remek (sokkal jobb mint a feldolgozas sztem is), a tortenet remekul kepes vegigvinni, es egyre jobban fokoznia feszultseget.. Frankie Laine pedig alap! :cool:
Nem tudom a McCabe & Mrs Millert lattad mar.. arrol hallottam meg, hogy rendkivul erdekes.
(Altman-rendezte Western.. el tudom kepzelni 😊)
We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)
We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 15 éve
sokadjára megnézve még mindig nagyon üt az eredeti Conan.este meg true grit 😊
több mint 15 éve
Szombaton megnéztem A király beszédét.Jó film. Nekem is tetszett.
Tetszett.vadibandi
több mint 15 éve
Trópusi vihar 😂

"Obviously adding Matt Hasselbeck makes the Tennessee Titans a better team in 2011, but the long-term success of the franchise is going to hinge on the success of Jake Locker as an NFL quarterback."
több mint 15 éve
A Purgatory valóban nem rossz. A Wyatt Earp helyett nálam mindig a Tombstone élvezett prioritást (Billy Bob Thorntonos jelenetet kiemelve, de Val Kilmer nagyon jól hozza Doc Hollidayt így egyedül is elvinné a hátán a filmet). Az "újabban" készült westernek közül még az Open Range az amelyik nagyon tetszett illetve a hosszú című Jesse James mozi Brad Pittel és Casey Affleckkel. Emellett inkább a régiebbek állnak hozzám közelebb. A 3:10 to Yuma is nagyon klassz Van Heflinnel, a filmzene is emlékezetes (nagyon nem lehet összehasonlítani a 2007-es feldolgozással, annyira más, akcióközpontú mozit csináltak belőle, és teljesen megborították a történet belső logikáját). A Shane-t csak azért néztem meg, mert Kevin Spacey-ék azt emlegetik a Negotiatorban, de nem csalódtam. John Wayne viszont nagyon nem jött be, a Stagecoach és a "The Searchers" kivételével. Utóbbit tartanám a legjobb westernnek, ha én is listaírásra adnám a fejem. A Missouri fejvadász is megér egy misét Brando és Nicholson miatt. Napestig lehetne folytatni akár a High Noonnal, Peckinpah, Leone munkásságával, vagy éppen a Djangoval ha már a Keoma miatt szóba került Franco Nero...Melyik Wyatt Earp? remélem a Kevin Costneres.A Costneres, ja. Keoma nekem még hibádzik, de ha elsőre értékeled nemsokára pótlom. 3:10nek egyik cimborám szerint a régi verziója jobb, azt is meg fogom nézni. A Warlock ami még elég kellemes csalódást okozott, ajánlom neked ha még nem láttad.gyeek
Én egy másik oldalra pont most készítettem egy top5 westernfilm listát (persze tök szubjektív), ott nálam all-time 3. lett a westernek között. 😊
1. Keoma 1976
2. Unforgiven 1992
3. Wyatt Earp 1994
4. 3:10 to Yuma 2007
5. Purgatory 1999Sobri Jóska
Kedvenc műfajom. 😛
több mint 15 éve
Gogo! Nem találkoztunk véletlenül Budaörsön a Drukker sörözőben?vadibandiKönnyen meglehet.
I swung a saber and I was a young Hussar
"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 15 éve
Törölt felhasználó
Unalmamban meglestem 3 filmet:Boszorkányvadász: rettenet volt ebben a filmben NC-et látni, szerintem egyáltalán nem illett bele. A film egyáltalán nem tetszett, sajnálom, hogy ennyi trükkfelvétellel nyomták tele...
Sanctum: többet vártam. Volt benne pár jó képi megjelenítés, de hogy már egy sima helikopteres jelenetet se tudjanak megcsinálni 3D nélkül...
Honnan tudod? : bocs Sobri, hogy egy szóval lerendezem, de ez a film: SZAR!!
több mint 15 éve
Utána néztem,15 kg írják.CowboykarcsiAnnyi, heveder nélkül 😀 Hevederrel bátran rálehet számolni még +7-8 kilot
több mint 15 éve
Utána néztem,15 kg írják.
The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 15 éve
Igy van én kérek elnézést,általánosítottam.A 20 kilót olvastam valahol,persze nem mondom hogy nem lehetett könnyebb de én erre emlékeztem.Cowboykarcsihevederrel simán megvan annyi.
több mint 15 éve
Igy van én kérek elnézést,általánosítottam.A 20 kilót olvastam valahol,persze nem mondom hogy nem lehetett könnyebb de én erre emlékeztem.(...)A rangerek meg csak lapulnak (...)CowboykarcsiHa jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős.
(szerk: a .30 géppuskának kicsit sok az a 20 kiló)Gogo
The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 15 éve
Gogo! Nem találkoztunk véletlenül Budaörsön a Drukker sörözőben?



több mint 15 éve
Vadibandi!Az egész abból indult, hogy Cowboykarcsi minden amerikait rangernek titulált a francia kisvárosban.
"Ha jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős."
Ezt írtam 14:31-kor. Tehát Ryan és csapata ejtőernyős (legyen 101., ha pontosítani akarunk).
"nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda"
Ezt írtam 14:52-kor Tehát Hanks és a csapata ranger (legyen 5., ha pontosítani akarunk).
Összegezve belinkelted nekem, amit beírtam (és pl. Briareos értett is).
Utána pedig csodálkoztál, hogy nem igazán értem.
:o
I swung a saber and I was a young Hussar
"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 15 éve
Mire, mire? Mire hármat számolok!http://en.wikipedia.org/wiki/5th_Ranger_Battalion_%28United_States%29Kiváló.
http://en.wikipedia.org/wiki/101st_Airborne_Divisionvadibandi
Bár nem igazán értem, mire jött...Gogo
Ryan: 101-es Airborne
Többiek: 5-ös Ranger



több mint 15 éve
http://en.wikipedia.org/wiki/5th_Ranger_Battalion_%28United_States%29Kiváló.
http://en.wikipedia.org/wiki/101st_Airborne_Divisionvadibandi
Bár nem igazán értem, mire jött...
I swung a saber and I was a young Hussar
"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 15 éve
http://en.wikipedia.org/wiki/5th_Ranger_Battalion_%28United_States%29ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerekbriareosA Ryan&co alatt Ryant és az eleve a városban levő amerikaiakat értettem (=nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda).Gogo
http://en.wikipedia.org/wiki/101st_Airborne_Division



több mint 15 éve
ja, igen.ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerekbriareosA Ryan&co alatt Ryant és az eleve a városban levő amerikaiakat értettem (=nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda).Gogo
így korrekt.
több mint 15 éve
ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerekbriareosA Ryan&co alatt Ryant és az eleve a városban levő amerikaiakat értettem (=nem mindenki ranger, aki ott vadászik a németekre, csak Hanks és a csapata, akik később érnek oda).
I swung a saber and I was a young Hussar
"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 15 éve
mg 34-ek voltak a tigrisbe szerelveNem akarok szőrszálhasogatni főleg hogy így egymásra találtunk de 30as az a 50es(gondolom a két géppuskára gondolsz ami Mellishnél és Jacksonnál van fent a toronyban).Az 50 cal. ugye legtöbbet valamilyen járműre szerelve használták (pl tankokon,gyalogszállító félhernyókon,de a dzsipókon is inkább 30as volt) simán a gyalogságnál elég ritka volt egyszerűen mert rettentő böszme.A 30as is van vagy 20 kiló plusza töltény heveder.CowboykarcsiJa, elnézést. Kár, hogy nincs háborús topik. Egyébként azt akartam írni, hogy .30 és mg42 (ha jól tudom a Pzkpfw VI-ba ilyet szereltek), nos, ez a két fegyver "hangja" is nagyon üt a filmben 😊JC6
több mint 15 éve
ryan ejtőernyős hanksék voltak rangerek(...)A rangerek meg csak lapulnak (...)CowboykarcsiHa jól emlékszem a sztorira, Ryan&co nem ranger, hanem ejtőernyős.
(szerk: a .30 géppuskának kicsit sok az a 20 kiló)Gogo