Kérdések bármiről

29 feliratkozó

több mint 10 éve
GRAFI New England Patriots 1 823 — Next Game Up!!
Az lenti témáról jutott eszembe, hogy a napokban valahol volt róla szó, hogy mennyit csökkent az elmúlt 10 évben az egy főre eső betegállományban töltött napok száma. Ott arra jutottak, hogy a szigorúbb ellenőrzések, illetve a hatékonyabb kezelési módszerek vezettek ehhez. Az eszükbe sem jutott, hogy sokan nem mennek el orvoshoz, ha a belük kilóg akkor sem, mert féltik a munkahelyüket. Merthogy manapság inkább elmegy az ember szabadságra, pár napra, ha beteg, minthogy betegállományba menjen.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
én is így értelmeztem, csak biztosra akartam menni, majd meglátom a főnökség mit lép erre ...csebi
Egyetértek Sobrival, szemrebbenés nélkül keresni (és találni) fognak helyetted valakit, aki ledolgozza nekik a plusz órákat is ugyanazért a pénzért, aztán ennyi.
Üdv Magyarországon.kaszo
ebben nem vagyok biztos, eléggé speciális területen dolgozom, de nem ez a lényeg, hogy kirakjanak, csak a normális kommunikációhoz be kell hivatkoznom a jogszabályt... ami már amúgy megtörtént, csak biztos akartam benne lenni, hogy jól értelmeztem...
nem fogok kétségbe esni, ha kiraknak, majd találok máshol munkát...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
én is így értelmeztem, csak biztosra akartam menni, majd meglátom a főnökség mit lép erre ...csebi
Egyetértek Sobrival, szemrebbenés nélkül keresni (és találni) fognak helyetted valakit, aki ledolgozza nekik a plusz órákat is ugyanazért a pénzért, aztán ennyi.
Üdv Magyarországon.kaszo
kormánytisztviselőként azért nem ennyire rossz a helyzete, ott sok minden dokumentálva van és kevésbé tüntethető el, mint a mezei vállalkozóknál

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 10 éve
kaszo Atlanta Falcons 3 162 — Falcons fan
én is így értelmeztem, csak biztosra akartam menni, majd meglátom a főnökség mit lép erre ...csebi
Egyetértek Sobrival, szemrebbenés nélkül keresni (és találni) fognak helyetted valakit, aki ledolgozza nekik a plusz órákat is ugyanazért a pénzért, aztán ennyi.
Üdv Magyarországon.
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
Ha nem vagy jogász vagy, ne jogászkodj. 😊
Sobri Jóska
mi van Sobri? ittál? 😀csebi
Gondoltam adok egy jótanácsot, hogy legyen melód májusban is. 😊Sobri Jóska
még mindig nem értem... ez akart lenni " ha nem vagy jogász, ne jogászkodj"? akkor nem olvastad el hozzászólásom első mondatát...

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Ha nem vagy jogász vagy, ne jogászkodj. 😊
Sobri Jóska
mi van Sobri? ittál? 😀csebi
Gondoltam adok egy jótanácsot, hogy legyen melód májusban is. 😊

több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
Ezek alapján jól értelmezem, hogy kormányszolgának nem lehet 48 óránál több heti munkaidőt elrendelni?csebi
a jogszabály szerint nem lehet, ez összhangban van az Mt-vel.
persze lehet 48 óránál többet elrendelni, de az már jogszabályt sért, kivéve 96. § (5) Nem korlátozott a rendkívüli munkaidő elrendelése baleset, elemi csapás, súlyos kár, az egészséget vagy a környezetet fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése, elhárítása érdekében.DiamondsHead44
ez és a munkaidőkeret sem játszik... én is így értelmeztem, csak biztosra akartam menni, majd meglátom a főnökség mit lép erre ...
ja és köszi a kimerítő válaszokat!!!

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
b) a munkaidőkereten felüli munkaidő,
A b) pont alapján lehet.
(Nem vagyok jogász.)Atari
ha munkaidőkeretben van foglalkoztatva, akkor sem lehet a heti munkaideje több 48 óránál a munkavállalónak. munkaidőkeret esetén a keret lezárása után meg kell nézni, hogy többet dolgozott-e a munkavállaló a munkaidőkeret időszakában ledolgozható óráknál, ha igen az minősül rendkívüli munkavégzésnek.
Pl.: 1 havi munkaidőkeret van, 20 munkanappal a keretben, azaz napi 8 órás foglalkoztatás esetén a munkaidőkeretben 160 órát lehet ledolgoztatni.
ha a munkavállaló 164 órát dolgozott a keret időszakában munkavállaló, akkor 4 óra rendkívüli munkát végzett a munkaidőkereten felül, erre jár neki a munkavégzés ellenértéke.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 10 éve
DiamondsHead44 2 696 — Rams fan
Ezek alapján jól értelmezem, hogy kormányszolgának nem lehet 48 óránál több heti munkaidőt elrendelni?csebi
a jogszabály szerint nem lehet, ez összhangban van az Mt-vel.
persze lehet 48 óránál többet elrendelni, de az már jogszabályt sért, kivéve 96. § (5) Nem korlátozott a rendkívüli munkaidő elrendelése baleset, elemi csapás, súlyos kár, az egészséget vagy a környezetet fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése, elhárítása érdekében.

STL Curtain
In our life there's if, In our beliefs there's lie, In our business there's sin, In our bodies there's die
Egy átlagos zárójelentésnél csak egy E-ON számla érthetetlenebb.
Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes jövőnkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes jövőnkben nem bízik, az áruló. (Virág elvtárs)
több mint 10 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
pár jogász kolléga véleményét szeretném kérni:

2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről

92. § (1) A kormánytisztviselő beosztás szerinti napi munkaideje – a részmunkaidőt kivéve – négy óránál rövidebb nem lehet.

(2) A kormánytisztviselő beosztás szerinti

a) napi munkaideje legfeljebb tizenkét óra,

b) heti munkaideje legfeljebb negyvennyolc óra

lehet.

(4) A kormánytisztviselő beosztás szerinti

a) napi munkaidejébe a 96. § (2) bekezdés a) pontjában,

b) heti munkaidejébe a 96. § (2) bekezdés a), c) és d) pontjában

meghatározott rendkívüli munkaidő időtartamát is be kell számítani.

96. § (1) Rendkívüli esetben a kormánytisztviselő a beosztás szerinti munkaidején felül is köteles munkahelyén munkát végezni.

(2) Rendkívüli munkaidő

a) a munkaidő-beosztástól eltérő munkaidő,

b) a munkaidőkereten felüli munkaidő,

c) az ügyelet tartama, továbbá

d) a készenlét alatt elrendelt munkavégzés esetén a munkahelyre érkezéstől a munkavégzés befejezéséig – ha a kormánytisztviselőnek több helyen kell munkát végeznie, az első munkavégzési helyre érkezéstől az utolsó munkavégzési helyen történő munkavégzés befejezéséig – terjedő időtartam.

Ezek alapján jól értelmezem, hogy kormányszolgának nem lehet 48 óránál több heti munkaidőt elrendelni?csebi
A b) pont alapján lehet.
(Nem vagyok jogász.)

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
Ha nem vagy jogász vagy, ne jogászkodj. 😊
Sobri Jóska
mi van Sobri? ittál? 😀

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 10 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Ha nem vagy jogász vagy, ne jogászkodj. 😊
Két különböző dolog, hogy kinek mihez van joga vagy mire van lehetősége.
Magyarország 2013.
Jó reggelt. 😊

több mint 10 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
pár jogász kolléga véleményét szeretném kérni:

2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről

92. § (1) A kormánytisztviselő beosztás szerinti napi munkaideje – a részmunkaidőt kivéve – négy óránál rövidebb nem lehet.

(2) A kormánytisztviselő beosztás szerinti

a) napi munkaideje legfeljebb tizenkét óra,

b) heti munkaideje legfeljebb negyvennyolc óra

lehet.

(4) A kormánytisztviselő beosztás szerinti

a) napi munkaidejébe a 96. § (2) bekezdés a) pontjában,

b) heti munkaidejébe a 96. § (2) bekezdés a), c) és d) pontjában

meghatározott rendkívüli munkaidő időtartamát is be kell számítani.

96. § (1) Rendkívüli esetben a kormánytisztviselő a beosztás szerinti munkaidején felül is köteles munkahelyén munkát végezni.

(2) Rendkívüli munkaidő

a) a munkaidő-beosztástól eltérő munkaidő,

b) a munkaidőkereten felüli munkaidő,

c) az ügyelet tartama, továbbá

d) a készenlét alatt elrendelt munkavégzés esetén a munkahelyre érkezéstől a munkavégzés befejezéséig – ha a kormánytisztviselőnek több helyen kell munkát végeznie, az első munkavégzési helyre érkezéstől az utolsó munkavégzési helyen történő munkavégzés befejezéséig – terjedő időtartam.

Ezek alapján jól értelmezem, hogy kormányszolgának nem lehet 48 óránál több heti munkaidőt elrendelni?

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 154 — Eagles fan
Én google drive-ot használok, igaz csak 5 giga, de nekem nem is kell több... Szintén van android verzió, meg én eleve szeretem a google termékeket, jól össze vannak kötve. Pl. chromeba bejelentkezek egy gépről akkor már automatikusan elérem gmailt, drive-ot, meg mindent, nem kell külön login. Egyedül a google+-t nem használom, FB azért jóval elterjedtebb 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
farkaspeti Washington Commanders 763
Szerintetek melyik a
-legmegbízhatóbb
-leggyorsabb
-legtöbb cuccot elbíró
ingyenes online tárhely?farkaspeti
dropboxjjncaa
+1

Nekem 18.8 GB-on van kimaxolva, ingyenesen. Plusz még a legrugalmasabb is, gyakorlatilag a nagymama kávéfőzőjén is fut.vandeminek
így jó utólag téháiksz mindkettőtöknek


több mint 11 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
valaki tudja, mennyibe kerül egy levél San Franciscoba? gondolom airmail-el érdemes küldenem, ha azt akarom időben megérkezzen, de ez mennyi idő kb?
olyasmit hallottam, hogy 5-600 ft, ez reális?.brk
Ottawába "sima" levél 500ft volt. Szerintem is reális.

több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
valaki tudja, mennyibe kerül egy levél San Franciscoba? gondolom airmail-el érdemes küldenem, ha azt akarom időben megérkezzen, de ez mennyi idő kb?
olyasmit hallottam, hogy 5-600 ft, ez reális?.brk
képeslap volt Miamiból 2 dollár, szóval szerintem reális
 www.posta.hu/static/internet/download/2012TarifatablaHu.pdf


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
.brk Green Bay Packers 1 890
valaki tudja, mennyibe kerül egy levél San Franciscoba? gondolom airmail-el érdemes küldenem, ha azt akarom időben megérkezzen, de ez mennyi idő kb?
olyasmit hallottam, hogy 5-600 ft, ez reális?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Valakinek van tapasztalata ebay-es rendelésről? (elsősorban UK-ból és ruhával/cipőkkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek 😊 )Newman
Egyik cimborám rendszeresen vásárol minden szir-szart, és eddig pozitív tapasztalatai voltak.Nekem is rendelt már cuccokat, pénz ment, áru jött.Sokan élnek ebből, a pozitív minősítését mindenki félti, ha nem vagy elégedett, az az eladónak sokba kerülhet.Ha szart írsz róla csökkenni fog a vásárlói száma, tehát a bevétele is.Méretezésben segíthetnek a mérettáblázatok.
több mint 11 éve
Hanni Seattle Seahawks Army West Point Black Knights 7 556 — "Valakinek utolsónak is kell lennie"
Valakinek van tapasztalata ebay-es rendelésről? (elsősorban UK-ból és ruhával/cipőkkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek 😊 )Newman
Egyszer vettem ruhát Ebayen, nagyon megbántam. Szerintem "veszélyes".
több mint 11 éve
Newman Philadelphia Eagles Clemson Tigers 8 228 — Ready to Rumble
Valakinek van tapasztalata ebay-es rendelésről? (elsősorban UK-ból és ruhával/cipőkkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek 😊 )

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 860
Az Ordító Egér című filmet nem tudja valaki, hogy hol lehetne így ánlájn megkukkolni?Amadeus91
 www.onlinefilmek.team17.hu/az-ordito-eger-1959/#laccoo74
sajnos ez a link már nem jó

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
laccoo74 Chicago Bears 2 986 — Kőkorszaki maci
Az Ordító Egér című filmet nem tudja valaki, hogy hol lehetne így ánlájn megkukkolni?Amadeus91
 www.onlinefilmek.team17.hu/az-ordito-eger-1959/#
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 860
Az Ordító Egér című filmet nem tudja valaki, hogy hol lehetne így ánlájn megkukkolni?

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 920 — Steelers fan
Bántás nélkül, azért ez 2013-ban egy elég érdekes kérdés volt.
Technikailag határ sincs, hisz belül vagyunk az Únióban, és Únión belül nincsenek határátkelők, stb.
Azt se tudod mikor vagy egyik vagy másik országban.Sobri Jóska
Amit írsz, esetleg a schengeni zónára igaz. De tavaly voltam párszor Erdélyben, és a román határon oda-vissza mindig kértek valami okmányt.

Haveromat meg a csehek nem engedték be, mert a személyije le volt járva, útlevele nem volt, a jogosítványt pedig nem fogadták el. Úgy, hogy Szlovákián át ment Lengyelo.-ba, és onnan akart bemenni a csehekhez -szóval 2 határon átment gond nélkül.

Harmadrészt van egy olyan tényező, ami független az uniós jogtól, de muszáj figyelembe vennem: ezekre az említett utakra motorral mentünk, és nem vagyunk annyira jóarcú gyerekek, úgyhogy minket félre szoktak állítani néha. És egészen csodálatos ellenőrzéseken estünk már át uniós országokban.

A kérdést pedig alavetően azért tettem fel, mert eddig volt érvényes útlevelem, ezért nem számított hogy hova - mivel engednek be, az útlevél mindenhova jó volt. Viszont most lejárt, és ha egy osztrák-olasz-szlovén kanyarhoz nem kell, akkor nem is csináltatok újat, mert nem tervezek más külfödi utat.